Grote zelfverzekerdheid het machtigste wapen van Okker Maria Gommers slaagde er niet in haar wereldrecord 1500 m scherper te stellen VERSTOPPING? Nederland haaide de eindstrijd niet Australië uitgeschakeld voor Davis-beker Voetbal in het buitenland Philip Morris introduces 25 for 175 Gimeno in finale verslagen Taylor en Hewitt gingen op de vuist Merckx bleef op kop Bram Wassenaar slaagde er niet in Tafeltennistoernooi in Breda Tsjechoslowaakse renner veronnelukt Tsjechen willen wel spelen tegen Zuid-Afrika Eerste verlies voor Tsiecho-Slowakije Amerikaan Murro 89.21 m. met de speer Moeten uw Nederlander triomfeerde in Amsterdam Fout op fout Artistiek Scorebord EERST' DIVISIE Achterstand Evenaring Federation-beker voor de VS Judith Salomé uitgeschakeld Nieuw wapen Steylen winnaar Spanje Portugal Frankrijk Ronde van Italië TWEEDE DIVISIE AMATEURS Philip Morris Holland DINSDAG 27 MEI 1969 AMSTERDAM Tom Okker is een echte prof geworden. Nederlands beste tennisser is winnend uit het te Eindhoven en Amsterdam gespeelde toernooi Toptennis 1969 te voorschijn gekomen door degelijk vakmanschap, een zeldzame bewegingssnelheid, een groot gevoel voor variatie, de macht om een verschrikkelijk tempo te spe len en voor alles door een enorm ge groeide zelfverzekerdheid. Tom Okker heeft, geschoold temid den der profs, een einde gemaakt aan het sprookje in Nederland niet goed te kunnen spelen. De wetenschap zich waar te moeten maken voor de eigen toeschouwers drukte niet als een ondraagbare last op hem. De „ach's" en „oh's" van de tribunes na net gemiste ballen, die hem vroeger in de kortste keren uit zijn spel haalden, liet hij zondag, uiterlijk onbekommerd, langs zich heen gaan. Tom Okker begon zijn finalepartij tegen Andres (Andy, zoals hij inde Engelstalige groep wordt genoemd) Gimeno slecht. Voor de bijna gevulde tribunes sloeg hij in de eerste games fout op fout. Zowel in de eerste als tweede set begon Gimeno na een door braak op de service van Okker en winst van eigen opslag met een voorsprong van 2-0 en beide keren zonder zelf daartoe een opvallende bijdrage te le veren. Maar Okker, gehard in het vak, incasseerde de pech van ballen die net uit gingen of van tegen of vlak onder de netband terugvielen als een norma le. bij het werk behorende tegenslag. Okker speelde gewoon door. Wat vroe ger voor eigen publiek een onmogelijk heid was, ging hem zondag heel gemak kelijk af. Tom liet niets meer blijken van twijfels aan zichzelf. Daardoor in de eerste plaats heeft hij Gimeno, die geen bliksemkracht bezit, tamelijk ge makkelijk verslagen. Andres Gimeno is de meest artis tieke speler uit het groepje van acht, dat Nederland vier dagen heeft aange daan, Hij kan manoeuvreren als geen ander, hij kan vrijwel foutloos tennis sen, de ballen keer pp keer sqheer- messcherp naar de 4ijnen sturen, maar hij heeft voor succes tekortko mingen van de tegenstander nodig. Laver, donderdag nog duidelijk ver moeid, maakte in zijn eerste partij té gen Gimeno die fouten herhaaldelijk. Okker, vermoedelijk de snelste speler BERLIJN De Zuidamerikaan Ray Moore heeft het heren-enkelspel van het internationale tennistoernooi te Berlijn gewonnen. Hij versloeg in de finale zijn landgenoot Cliff Drysdale met 1-6, 6-1, 7-5, 8-6 en 7-5. De titel in het dames enkelspel ging naar de Australische Ka ren Krantzcke. Zij won met 6-1, 6-2 van Lesley Turner (Austr.) De partij tussen Taylor en Hewitt uit de kwart finales moest vele keren on derbroken worden voor „woordenge vechten" tussen beide rivalen. Beledi gingen vlogen over en weer en na af loop kwam het zelfs tot een handge meen. Gevolg: Hewitt moest zich naar een ziekenhuis begeven om een wond boven zijn linkeroog te laten behande len. De aanleiding tot de vechtpartij tus sen Taylor en Hewitt is enigszins duis ter. Hewitt, die gewoonlijk op de baan zijn gevoelens niet verbergt, weigerde tijdens en na de wedstrijd uit de kwart finales enkelspel heeft Hewitt mij voortdurend uitgescholden. Hij vertelde mij een pak op mijn donder te zullen geven en noemde mij een valsspler. In de kleedkamer begon Hewitt opnieuw e hij probeerde mij in een van de garde- robekasten te duwen. Ik nam aan dat hij zijn dreigementen waar wilde maken en van plan was mij te slaan. Daarom heb ik eerst geslagen en ik weet werke lijk niet meer hoe vaak". Een arts verwachtte dat Taylor niet zal kunnen meedoen aan de open kam pioenschappen van Frankrijk te Parijs, door de verwondingen die hij al vech tend opliep aan zijn linkerhand. Na het incident moesten Taylor en Drysdale hun partij uit de halve finales van het heren-dubbelspel tegen Hewitt en Mc Millan nog uitspelen. Wegens duister nis was de partij afgebroken nadat ieóer dubbel een set had gewonnen. De derde set bracht de winst aan Drysdale en Taylor, maar de linkshandige Engels man moest zich terugtrekken doordat hij met zijn geblesseerde hand onmo gelijk verder kon spelen. Maandag ver telde Taylor dat hij toch nog een rede lijke hoop heeft in Parijs te kunnen uit komen, wanneer hij daar niet voor woensdag op de baan hoeft. De voornaamste uitslagen waren ver der: Heren-dubbelspel, finale: Hewitt/Mc Millan (ZAF)-Moore (ZAF) Riessen (VS) 6-4, 6-4, 6-1. Dames-dubbelspel, finale: Lesley Bowrey-Turner/Karen Krantzck (Aus)-Kristy Pigeon/Mariean Eisel-Cur- tis (VS) 9-7, 6-3. uit 's werlds tennistop, maakte die fouten niet. Okker beliep de drives van de lange Spanjaard gemakkelijk en doorpriem de de verdediging van Gimeno met en kele niet ongelukkige netballen, met formidabele backhand-passeerslagen en een verschrikkelijk tempo. Okker scoorde met vlekkeloze stopvolleys, die de rust van Gimeno wel moesten aan tasten. In de eerste set kwam Okker weer naast Gimeno door een doorbraak in de derde service-game van Gimeno, die iets minder scherp serveerde dan in de eerste games. Okker won geleide lijk zijn opslag gemakkelijker en via 43 en 54 kreeg hij zijn eerste set- points op de service van Gimeno. De SCANNO De Belg Eddy Merckx heeft ook beide Pinksterdagen bij zwa re etappes door de Apennijen zijn voorsprong op zijn concurrenten en daarmee zijn vrijdag veroverde roze leiderstrui kunnen behouden. Nadat de vroegere leider Polidori en ook Anni een beslissende achterstand opliepen, nemen alle concurrenten na Pinkste ren in de algemene rangschikking een kansrijke positie in. Op de eerste Pinksterdag behaalden de Italianen twee etappezeges. Zondag bereikte na 254 km over bochtige we gen en bij lage temperaturen Carlo Chiappano als eerste de finish in Kam- pitello. Tweede werd Ugo Colombo, 'n ploeggenoot van Franco Bitossi, die maandag de elfde etappe op zijn naam zou schrijven. Bitossi naderde Merckx tot op 37 sec. dank zij een voorsprong van 1 minuut 33 sec. die hij en zes an dere vluchters op een tweede groepje, waarin Merckx, Adorni en Gimondi, hadden. Het algemeen klassement na de elf de etappe: 1. Eddy Merckx (België) 49.07.04 op 4 sec. 2. Schiavon (It.), op 30 sec. 3. Colombo (It), op 33 sec. 4. Adorni (It), op 34 sec. 5. Gimondi (It), op 37 sec. 6. Bitossi (It), op 40 sec. 7. Zilioli (Itop 1.00 min 8. Michelotto (It), op 1.29 min 9. Dancelli (It) en op 2.19 min. 10. Mori (It). UDEN Bram Wassenaar is er maandag tijdens nationale atletiekwed strijden in Uden niet in geslaagd het meer dan zeven jaar oude Nederlandse record op de 800 meter te verbeteren. De 1 min. 47.9 sec., die Ray van Asten in het Amerikaanse Walnut noteerde, bleek voor Wassenaar, mede door een te langzame eerste ronde, onbereikbaar. Toch kwam Wassenaar op de snelste seizoentijd uit: 1 min. 50,0 seconden. De voornaamste uitslagen waren: He ren, 800 meter: 1. Bram Wassenaar (AV'23) 1.50.0: 2. Bert Boverman (Tempo) 1.52.1; 3. Kurt Dalmeyer (Me tro) 1.53.3: 200 meter heren: 1. Ad van Boeckel (PH) 21.8; 3000 meter: 1. Ad Snepvangers (Diomedon) 8.31.2; ver springen: 1. Ad de Jong (Diomedon) 7.05 meter; hoogspringen: 1. Edward de Noorlander (AVR) 1.80. Dames, 200 me ter: 1. Wilma van den Berg 24.4. WageningenRBC 10 Weimer 10, rust en eindstand. T. 1.100 VeendamHVC 00 T. 4.500 Cambuur—de Volewqckers 1—1 Boshardt 01. rust, Hoekstra 11. T. 2.500 Helmond SportElinkwqk 20 v. d. Berk 1—0, rust, Krekels 2—0. T. 2.500 EindhovenHaarlem 25 Hoeben 0—1, Kruyer 0—2. Couperus 0—3' en 0—4. rust. Van Dorst 1—4 en 20, Couperus 25. T. 3.000 Blauw-WitSVV 1—3 Van Meesteren 0—1. rust. Djouri 1—1, Koudijzer 12 en 13. T. 4.000 RCHDen Bosch 12 Oldenziel 1—0, rust. De Ridder 1—1, v. d. Steen 12. T. 1.000 DFCHeracles 20 Simocovic 1—0. Vrauwdeunt 2—0, rust en eindstand. T. 2.000 Willem 2—Vitesse 2—1 Wisse 1—0, rust, Bosveld 1—1, Van Riel 2—1. T. 6.600 Zwolsche BoysGraafschap 32 Meiaart 0—1. Welles 11 en 2—1, Van Londen 22, rust, Welles 32. T. 3.200 AGO VV—VVV 4—2 Evers 1—0, Koopman 1—1, rust, Ties- selink 2—1 en 3—1, Weys 3—2, Wen- tink 42. T. 500 Hermes DVSLimburgia 02 Jansen 01, rust, Politiek 02. T. 100 EdeVelox 12 Matthijssen 01, Bosdijk 11, Pot 1_2. T. 500 ZFC—Gooiland 1—2 0—0 rust, Kanselaar 01, Boogaard 02 (pen.). Beelen 12. T. 750 Fortuna VI.Drente 30 •J. Bouman 10, rust, Verweel 20, J. Beuman 30. T. 6.000 ExcelsiorPEC 20 Bassant 10, rust, Kort 20. T. 2.000 derde gebruikte hij om de set met 64 te winnen. In de volgende reeks werd Okker weer geconfronteerd met een achter stand van 02, overwon moeilijkheden in de derde game, hij stond met 1540 achter, en kwam terug tot 12 en 22. Op dat moment was Okker al winnaar van het toernooi. De verrassende zege van Gimeno op Laver op de eerste dag had een streep gehaald door de ideale finale Okker- Laver, maar had Okker tevens de te genstander geschonken, die hij het ge makkelijkst aankon. Die speling van de fortuin heeft de Nederlander snel uitgebuit. Via 33 werd het 63. De hele finale had min der dan een uur geduurd. In 55 minu ten had Okker ook het Nederlandse publiek laten zien dat zijn gegroeide zelfverzekerdheid de laatste hindernis naar de top van het wereldtennis had geslecht. Vier van die „toppers" namen af scheid van Amsterdam met een dubbel tussen Okker/Ralston en Gimeno/ Emerson. Onbekommerd spelend, het complete scala tonend van hun tech nisch en tactisch kunnen, werd het de meest fascinerende van de twaalf in Amsterdam gespeelde duels. Okker, die ook in de dubbel de hoofd rol speelde al was het alleen maar door zijn magische topspinlobs, en Ral ston, die Emerson met 75 en 64 in het duel om de vijfde plaats had ver slagen, wonnen met twee keer 64. AMSTERDAM Maria Gommers' plannen zijn geen werkelijkheid gewor den. De 25-jarige Limburgse atlete is er zondagmiddag op de sintelbaan Ook- meer niet in geslaagd haar wereldre cord op de 1500 meter scherper te stel len. Zonder enige tegenstand kwam zij tot een tijd van 4 minuten 19,6 secon den, vier seconden langzamer dan twee jaar terug in Sittard. Aanvankelijk leek zij zich van het wegblijven van de Westduitse Anita Rottmuller en Chriartl Fese, die met onder meer Anneloes Bosman en Ellen Tittel voor de tegenstand moesten zor gen, niets aan te trekken. De eerste zevenhonderd meter bleef zij precies één seconde onder haar schema, maar dit aanvangstempo bleek zij niet te kunnen volhouden. Zij viel in de derde ronde ruim drie seconden terug, maar slaagde er desondanks in onder de 4 minuten 20 seconden te blijven. Naast Maria Gommers eisten niet, zoals werd verwacht, de Westduitse wereldrecordhoudsters Liesl Wester- mann (discus) en Heide Rosendahl (vijfkamp) de aandacht voor zich op, maar Wilma van den Berg. Wilma evenaarde op de 100 meter voor de zesde keer het nationale record (11,5) en liep bovendien een snelle 200 me ter: 23,9 seconden, waarop zij natio naal recordhoudster Corrie Bakker met 0,4 seconden versloeg. Tot een acceptabele tijd kwam ook de voorlopige nationale 4x100 meter- ploeg. Van het viertal dat in Mexico TOM OKKER triomfator ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen |JA||D|| JIV bestaan? Nourypharma in Óss maakt ze: NUUIllLMA ATHENE Nederland is er niet, zo als vorig jaar, in geslaagd de finale van het toernooi om de Federation-be ker te bereiken. In de halve fjnales ver loor Nederland te Athene eervol met 3-0 van de Ver. Staten. De andere fi nalist werd Australië, dat de beker verdedigt, door een overwinning van 3-0 op Engeland. De Amerikaanse dames hebben de zege van Nederland niet cadeau gekre gen. De sterke Nancy Richey won nog in straight sets van Betty Stöve 7-5, 6-2, maar Julie Heldmaii was tegen Marijke Schaar dichtbij de nederlaag. De eerste set ging naar de Nederlandse met 6-2 en de tweede set was pas na 7-9 voor Julie Heldman, winnares va de open titel van Italië. In de derde set sprak de vermoeidheid een woordje mee. Met 6-2 bracht Julie Heldman de BREDA De belangrijkste uitsla gen van het internationale tafeltennis toernooi, dat met Pinksteren in Breda is gehouden, zijn: Dames-enkel, hoofdklasse, halve fi nales: Mieke ten Broek - Karin Sonn 21-13 21-16; Ellen Kort - Veronique van der Laan 11-21 16-21 Finale; Ten Broek - Van der Laan 21-19 21-13 Heren-enkel, ereklasse, halve fina les: Bert van der Helm - Jan Suiskens 21-15 22-20, Bert Schoofs - L Schnei der (Tsj-Sl) 21-14 21-14 Finale: Schoofs - Van der Helm 21-12 20-22 21-18 6-21 en 21-12 Heren-dubbel, ereklasse, halve fi nales; Schoofs/Deken - Van der Helm 'Suiskens 16-21 21-16 21-18, Zandvliet/ Lankman - Kaminiki /Swoboda Tsj-Sl) 21-18 21-11 Finale: Schoofs/Deken - Zandvliet/Lankman 16-21 21-19 19-21 - Dames-dubbel, hoofdklasse, halve fi nales: Marijke van Ruiten Veronique van der Laan - Ellen Klatt/Sonja Hel- sel 23-21 14-21 21-19; Ellen KorUmej Nielsen - Mieke ten Broek/Marijke Stass 21-17 17-21 11-21 Finale: Ten Broek/Stass - Van Ruiten/Van der Laan 21-8 21-15. Er waren ruim duizend toeschou wers in Breda. SWINDON. Zdenek Kramolis, met zijn 21 jaar de jongste van de ploeg van Tsjecho-Slowakije, botste na ongeveer 56 km in de eerste rit van de Ronde van Engeland tegen een hem tegemoet komende vrachtwagen. Hij liep daarbij zulke zware verwondingen op, dat hij nog op de plaats van het ongeluk over leed. Kramolis bevond zich in de achter hoede van het veld en was bezig jacht te maken op het peloton. Hij zag bij die inspanning echter even over het hoofd dat in Engeland links wordt aangehou den. Er raakten geen andere personen gewond. Amerikaanse voorsprong op 2-0. Nan cy Richey en Peaches Bartkowicz had den in het dubbelspel tegen Betty Stöve en Ada Bakker eveneens drie sets no dig om tot een zege te kómen 6-2, 4-6, 6-3. De Verenigde Staten wonnen zondag de finale tegen Australië met 2-1. De Amerikaanse nummer één Nancy Ri chey had weinig moeite met Kerry Melville: 6-4. 6-3 in ruim een uur. Voor malig Wimbledonkampioene Margaret Court bracht daarna de totaalstand op 1-1 door Julie Heldman te verslaan met 6-1. 8-6. Het dubbelspel zou. als zo vaak, de sleutelpartij worden. Margaret Court en Judy Tegart waren in veertien toer nooien nog slechts een keer ln een dub- belpartij verslagen. Margaret Court was echter volslagen uit vorm. Zij sloeg voortdurend eenvoudige volleys in het net en ging te onbesuisd te werk met smashen. Met 6-4, 6-4 wonnen Nancy Richey en Peaches Barkowicz uitein delijk en daarmee verspeelde Australië de Federation-beker. PRAAG De Tsjechische tennisspe lers hebben geprotesteerd tegen het ad vies van het nationale overkoepelende sportlichaam de wedstrijd om de Davis- Beker tegen Zuid-Afrika niet te laten doorgaan. In de Tsjechische kranten stond maandag een ingezonden brief, onder tekend door Jan Kodes, Jan Kukal, Vla dimir Zednik en hun niet spelende aan voerder, gericht aan dr. Richard Ne- jezchleb, de voorzitter van de overkoe pelende sportbond. In die brief staat onder meer: „Het Tsjechische Davis-bekerteam veroor deelt de apartsheidpolitiek van Zuid- Afrika ten scherpste, maar waardeert des te meer hef standpunt van de Zuid- afrikaanse tennisbond. Als enige bond in het land staat de tennisbond toe dat gekleurde landgenoten de stadions be zoeken en dat zij lid kunnen worden van de verenigingen. Daarom willen wij graag tegen Zuid-Afrika spelen. Bovendien is het mogelijk dat wijzelf uitgesloten zullen worden van het vol gende toernooi, wanneer wij ons nu voor de halve finales van de Europese Zone zouden terugtrekken. Wij kunnen ons daarom niet aansluiten bij het ad vies dat de afdeling buitenland van de nationale sportbond heeft gegeven". PARIJS Op de eerste dag van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk te Parijs is Judith Salomé in de eerste ronde van het dames-enkel- spel uitgeschakeld. De Nederlandse speelster verloor maandag in twee sets van de Zweedse Eva Lundquist, 7-9, 1-6. ADVERTENTIE Iedere morgen opnieuw, voor u van huis gaat pakt u uw voeten in. Eerst sokken, of nylons. Daarna schoenen. Dan qaat u lopen en staan. De hele dag. Uw voeten moeten mèar zien dat ze er komen. U krijgt warme voeten vermoeide voeten. Geen wonder overigens want "ze kunnen geen kant op. Uw voeten gaan transpireren. Geen fijn gevoel kers en gebruiksters van deze milde spray lopen op frisse voeten door de lange dag. Na bad of douche hebben zij hun voeten verzorgd met Azea Foot Fresh. Ook geen geurtjes meer. Een fijn gevoel BIJ ÜttUU&l tW Afoinuxttt MEXICO Australië is uitgescha keld voor het tennistoernooi om de Da- vis-Beker. Het Australische team ver loor de wedstrijd uit de finale van de Noordamerikaanse zone met 2-3 van Mexico. Nadat Ray Ruffels in het vier de enkelspel de partijen op gelijke voet had gebracht door Joaquin Loyo Mayo met 6-3, 6-4, 4-6, 10-8 te verslaan, verloor Bill Bowrey het beslissende enkelspel met 6-2, 3-6. 8-6, 6-3 van Ra fael Osuna. Mexico komt nu uit tegen de winnaar van de Zuidamerikaanse zone, waarvan de finale tussen Brazilië en Chili nog moet worden gespeeld. De partij tussen Osuna en Bowrey is een van de schandaligste uit de ge schiedenis van het toernooi om de Da vis-beker geworden. De arbitrage was walgelijk partijdig in het voordeel van Rafael Osuna. Nadat Bowrey de twee de set had gewonnen en spelenderwijs het initiatief in de partij tot zich had getrokken, ging de Mexicaanse scheids rechter, geassisteerd door een van de lijnrechters, zijn gewicht in de schaal leggen. In de eerste set al had Harry Hop man, de niet spelende aanvoerder van Australië bezwaren gemaakt tegen Osu na, die aan de achterlijn danste en sprong als Bowrey klaar stond om te serveren. De scheidsrechter legde dat protest naast zich neer en zei iri het Spaans door de luidspreker: „Je kunt doen wat je wilt, Rafael" In de derde set had de arbitrage een ander punt gevonden om Bowrey uit zijn spel te halen. Een onmiskenbare ace van Bowrey werd uit gegeven, se conden nadat de bal de baan had ge raakt. Bowrey liep naar de plek waar de bal was neergekomen in een poging de arbiter te overtuigen, maar het eni ge antwoord dat hij kreeg was, dat de nog niet voltooide game aan Osuna werd gegeven, omdat hij weigerde verder te spelen. Na een nieuw protest van Harry Hopman werd deze beslis sing herroepen. Toch werd Bowrey sterker en de ar bitrage gebruikte weer een nieuw wa pen om zijn concentratie te breken, ge steund door de 5000 toeschouwers, die de Australiër herhaaldelijk minuten lang uitfloten. Ray Ruffels, die op de tribune zat werd zelfs door de toe- BOEDAPEST Tsjecho Slowakije heeft zondag de eerste nederlaag gele den in groep twee van de eliminatie- ronde voor het wereldkampioenschap. Hongarije zegevierde in Boedapest met 20, na bij de rust met 10 te hebben voor gestaan. Het was pas de eerste wedstrijd van de Hongaren voor het wereldkampioenschap. Ongeveer 80.000 toeschouwers zagen een nerveuze wed strijd in het Nepstadion. Na twaalf mi nuten scoorde Dunai en pas in de 89e minuut vergrootte Abert de Hongaarse voorsprong. ^e stand in groep twee is nu: 1. Tsjecho Slowakije 4 gespeeld 6 pun ten; 2. Hongarije 1 gesp. 2 pnt; 3. Ier land 1 gesp. 0 pnt: 4. Denemarken 2 gesp. 0 punten. EERSEL Aad Steylen heeft maan dag in Eersel een 25 kilometerloop ge wonnen. Hij had bijna drie minuten voorsprong op Klaas de Ruyter, die als tweede finishte. Steylen legde de af stand af in de goede tijd van 1 uur 20 min 38.2 sec. De uitslag: 1. Aad Steylen (Hanze Sport Zutphen) 1.20.38.2; 2. Klaas de Ruyter (AV34, Apeldoorn) 1.23.21.2; 3. Rudi Mol (GAC Hilversum) 1.23.22.0; 4. Cees Clement (Horror Sneek) 1.23.35.0; 5. Frans Kuys (Gen. Michaelis Best) 1.25.42.0; 6. H. Weusten (Sprint Breda) 1.25.54.0. Het Nederlandse jeugdteam is bij een internationaal waterpolotoernooi in de Duitse stad Merdingen op de vier de plaats geëindigd met een overwin ning en drie nederlagen. In de laatste wedstrijd verloren de Nederlanders met 0-7 van de Duitse jeugdploeg, die het toernooi won. Daaraan vooraf ging een nederlaag tegen het team van Rote Erde uit Hamm (3-4). schouwers tot handgemeen geprovo ceerd. Bowrey werkte in die derde set een achterstand van 4-5 en vier set- punten weg voor hij op de gelijke hoog te kwam. Maar zijn zelfvertrouwen was tenslotte toch ondermijnd door een zes tienjarige lijnrechter die hem tijdens het serveren zes keer aftelde voor voet- fout, iets dat in de voorgaande dagen in het geheel nog niet was gebeurd. Uit zijn concentratie gebracht omdat hij er scherp voor moest wakeh met zijn voeten zelfs niet in de buurt van de lijn te komen, sloeg Bowrey in de beslissende set veertien dubbele fouten. Daardoor werd het Osuna niet moei lijker gemaakt om Australië, vijftien keer finalist na de oorlog in het toer nooi om de Davis-beker, uit te schake len. Stad bij de Olympische Spelen een Eu ropees Record (43,4) vestigde, ver scheen alleen Wilma van den Berg aan de start. Corrie Bakker en Mieke Sterk waren wel op Ookmeer, maar weige ren, als gevolg van de „kwestie West- phal", in een nationale ploeg uit te ko men. Hun plaatsen, en die van Truus Hennipman, waren ingenomen door Willy Wokke, Trudy Ruth en Inke Stri ker. Met Wilma noteerden zij, ondanks twee matige wissels, een tijd van 46,6 seconden. Op de tweede dag werden de presta ties te veel door de stetke wind beïn vloed. Zo liep Heide Rosendahl, die zondag niet in actie was geweest, de 100 meter horden in 13,9 seconden met een rugwind van 3,2 meter per secon de. Vertekend was niet de prestatie van Liesl Westermann, die haar klasse bij het discuswerpen maandag onder streepte met een worp van 60.50 meter. Eerste klasse b OvermaasOlympia GoudaEBOH 4—0 1—0 Beslissingscompetitie Gouda 3 2 0 1 4 7—2 Olympia 3 2 0 1 4 24 Overmaas 2 1 1 0 3 51 Unitas 2 0 111 2—7 EBOH 2 0 0 2 0 0—2 Eerste klasse E RKC—UNA 3—2 (UNA degr.) Kampioenschap van Nederland DrachtenAFC 12 De MusschenRoermond 12 TEMPE De negentienjarige Ame rikaanse student Mark Murro zorgde tijdens atletiekwedstrijden in Tempe (Arizona, VS) voor een opzienbarende prestatie met een speerworp van 89.21 meter. Murro, die 4 juni twintig jaar wordt, bleef daarmee 2.44 boven het Amerikaanse record, dat sinds septem ber 1968 op naam stond van Frank Co- velli met 86.77 meter. De prestatie van Murro is de beste van dit nog prille seizoen en doet hem op de wereldranglijst naar de derde plaats stijgen achter Janis Lusis (Rus) met 91.98 m en de Noor Terje Peder- sen met 91.72 m. De 1,83 m lange en 100 kilogram wegende Amerikaan ver beterde zijn persoonlijk record met pre cies 6 meter. Het vorig jaar nam hij deel aan de Olympische Spelen in Me xico Stad, waar hij negende werd met 80.08 m. MÜNCHEN Voor de wedstrijd Mïinchen - Kickers Offenbach schon ken de spelers van Kickers bloemen aan de nieuwe kampioen van de Bundesliga. Bayern „bedankte" vervolgens met een aan duidelijkheid niets te wensen over latende zege van 5-1, waardoor de Of- fenbachers dieper in de zorgen werden gedrukt. Met 28 punten en nog twee wedstrijden te spelen bezetten zij de voorlaatste plaats. Brussia Dortmund verloor uit met 1-2 van FC Köln, dat de punten ook hard nodig heeft en is met 27 punten laatste. Ook voor FC Nürnberg en FC Kai- serslautern is de situatie precair met een schamel bezit van 28 punten. In dit verband is de wedstrijd FC Nürn berg - Borussia Dortmun.1 uiterst be langrijk. Schalke '04 en Herthu BSC Berlin brachten zich in veiligheid door resp. te winnen van Alemannia Aachen (3-1) en Hamburger SV (3-2). De strijd om de tweede plaats, ove rigens op ruime afstand van Bayern München (43 punten) heeft zich ver der toegespits. Borussia Mönchen- gladbach won in het Neckarstadion te Stuttgart met 3-0 van VFB Stuttgart. In de laatste zes wedstrijden behaal den de Stuttgarters. enkele weken gele den nog runner up, slechts een enkel puntje. Borussia heeft nu met 36 pun ten een punt voorsprom op Eintracht Braunschweig en Hamburger SV. Hertha BSC - Hamburger SV 3-2; Werder Bremen - 1. FC Nürnberg 3-3; Schalke '04 - Alemannia Aachen 3-1 1. FC Köln - Bor. Dortmund 2-1; Ein tracht Frankfurt - 1860 München 3-0; Bayern München - Kickers Offenbach 5-1; MSV Duisburg - 1. FC Kaisers- lautern 0-0; VFB Stuttgart - Bor. Mön- chengladbach 0-3; Eintracht Braun schweig - Hannover '96 3-3. In de promotiecompetitie voor de Bundesliga werden zaterdag vier wed strijden gespeeld. De uitslagen waren: Hertha Zehlendorf - Freiburger FC 2-3; SV Alsenborn - Rotweiss Oberhau- sen 1-4; Rotweis Essen - TUS Neuen dorf 4-2; Karlsruher EC - Tasmania 1900 Berlin 5-0. Bekervoetbal, kwartfinales (return wedstrijden): Elche Valencia 1-1; Elche plaatst zich voor halve finales; Malaga - Gra nada 1-1; Granada in halve finales; Real Sociedad - Atletico Madrid 1-1; Real in halve finales; Atletico Bilbao - Deportivo Coruna 3-1, Atletico in halve finales. Bekervoetbal, kwartfinales: Cuf - Barreirense 3-0; Guimaraes - Academica 2-1; Sporting - Uniao de Tornar 2-0; Benfica - Beienenses 1-0. St. Etienne - Rennes 3-1; Bordeaux - Souhaux 1-0; Rouen - Nlmes 1-0; Nice - Strassbourg 1-0; Marseille' - Lyon 2-2; Metz - Nantes 2-1; Sedan - Monaco 2-2; Bastia - Valenciennes 1-0 en Ajac- cio - Red Star 3-1. De stand is nu: 1. St. Etienne 52 punten; 2. Bordeaux 47 punten en Rouen 38 punten ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 7