OUWEHAND VOOR EEN Programma VVV-Rheiien HEEFT PLANNEN NEVENBEDRIJF Veel Veenendalers brachten vrije tijd door op t land Vroeger kende men geen lange vakantie RODE KRUIS HOUDT JAARLIJKSE COLLECTE arkensaaiibod blijft achter bij prognoses Nachtrit van MAC ,'t Sticht' Burgemeester verhinderd Zomcrconcerten opHHI 2 VRIJE DAGEN PER JAAR WAS AL 'N GROTE WEELDE Groot eieraanbod in EEG drukt prijzen Voorstel sociologisch onderzoek opnieuw in de gemeenteraad Flevopolderde Vel uwe en Brabantse Peel bieden mogelijkheden Directie heeft weer wat vertrouwen Schaakclub viert kampioensfeest V.V.V. Rhenen: Positief resultaat Derde Paasdag Uit de oude doos door Rik Valkenburg j Hulp DONDERDAG 29 MEI 1969 RHENEN „In weerwil van de hoop en verwachting dat op korte ter mijn hier grond beschikbaar komt voor uitbreiding van het dierenpark, hebben wij een plan om elders een soort nevenbedrijf te stichten", zo ver telde ons gistermiddag één van de di recteuren van Ouwehands Dierenpark, de heer J. Baars. „Daarvoor hebben we een groot terrein nodig zo'n 100 hectare en of dit nu ligt in de Peel (vandaag nog hebben we daar een aanbod gekregen), of op de Ve- luwe of in de Flevopolder. maakt op dit moment niet zoveel uit. Ik ga niet vertellen wat we precies voor plannen hebben, maar wel spelen de dieren er een hoofdrol in. Het wordt geen safa ri. Hier in Rhenen hebben we direct grond nodig (in 37 jaar hebben we niets kunnen doen om de leefbaarheid van de dieren te vergroten) en wan neer het jongste besluit van de ge meenteraad tot herziening van het be stemmingsplan leidt tot beschikbaar stelling op zeer korte termijn, kan ik met het bereikte resultaat wel geluk kig zijn". Het betoog van de directeur klinkt ge laten. Hij is door de vele ervaringen niet zo gauw enthousiast meer. „Er een pretpark van maken?", zo citeert hij een uitspraak van het PvdA-lid Glas bergen. Hebben wij in de afgelopen 37 jaar getoond zoiets te willen? Mogen de bejaarden die slecht ter been zijn niet in een treintje over het terrein ge reden worden? En is een speeltuin in een dierenpark voor de kinderen een overbodige luxe? Moeten ze zich soms maar afreageren op de dieren? Wat wij willen is een schaalvergroting voor de dieren en daarvoor heb ik geen uitspra ken van (overleden) biologen nodig. Uit spraken die bovendien allang door de feiten achterhaald zijn". De heer Baars is niet erg te spreken over de argumen ten en andere opmerkingen van de heer Glasbergen (tarieven zwembad zouden te hoog zijn enz) „Het lijkt wel wanneer we groter worden dat we dan ook beslist rijker zullen worden", zegt Uj. 25 jaar vooruit Hoewel directeur Baars niet direct ziet dat op gemeentelijk niveau alles Vakantie voor 5000 zieken door uw Rode Kruis. Sta achter uw Rode Kruis. RHENEN Het programma van de WV Rhenen voor de week van 31 mei tm 7 juni is als volgt: Zaterdag 31 mei: excursies naar het Batuurreservaat „De Blauwe Hel" in d* Gelderse Vallei. Moerasgebied met orchideeën. Rubberlaarzen zijn beslist noodzakelijk. Per auto, etc. verzame len bij ingang aan Wageningselaan bij Veenendaal. Er worden twee groepen gevormd, vertrek resp. 13.00 en 15.30 uur. Opgeven bij VVV-kantoor Rhenen (tel. 08376-2333). Na afloop inzameling voor het fonds Delerwoud. Dinsdag 3 juni: avondwandeling in de omgeving van het „Egelmeer". Verzamelen einde Cuneraweg bij het begin van het rijwielpad naar Ame- rongen. bereikbaar per auto, etc. om 18.45 uur. Campingbewoners uit O ver berg kunnen om 19.00 uur aansluiten bij de openbare zandweg langs het huis van de boswachter. Donderdag 5 juni: avondwandeling naar de „Marschpolder". Verzamelen op het Kerkplein te Lienden. te berei ken per bus, auto, etc. Vertrek 18.30 uur. Zaterdag 7 juni: excursie naar de Leersumse plassen. Veel jonge kap- meeuwen. Verzamelen bij de uitgang aan de Maarsbergseweg bij Valken- heide (gemeente Leersum). bij stenen palen met opschrift „Het Veld". Ver trek 14.00 uur. Een kwartier voor aan vang aanwezig zijn. f Het uit 1936 daterende olifantenhuis van Ouwehands Dierenpark moet nodig op de helling. De dieren hebben onvoldoende leefruimte en beschikken niet over een zwembassin (ze worden iedere dag gewassen). In het verblijf zijn drie olifanten van jeugdige leeftijd gehuisvest. op korte termijn in kannen ef^ kruiken komt, begrijpt hij ook niet dat er nu ge sproken wordt over 12 hectare. „Willen we binnen een jaar of tien niet weer op de stoep staan van de stich ting „Het Utrechtse Landschap", dan moet ons de beschikking worden gege ven over ongeveer 20 hectare. Dan kun nen we vijfentwintig jaar vooruit. Ons oude terrein is te conventioneel van op zet; we moeten self-supporting worden voor een groot aantal dieren. De tijd draait alles om; we staan nu al een jaar stil". Hij vertelt dat alle runde ren te weinig leefruimte hebben. Men wil niet direct de wandelpaden vergro ten. We zullen voor de uitbreiding hier zoveel mogelijk gebruik maken van na tuurlijke inhammen in het bosgebied. Kijk nu zo'n olifantenhuis eens: we heb ben expres de oudere dieren verkocht en jongere (kleinere) exemplaren aan geschaft. Die gracht moet ook verdwij nen, maar er moet wel een zwembad komen. Dan kunnen ze in de zon in het water liggen en hoeven we ze niet meer te wassen. Eigenlijk rpo.^1 liet huis niet eens te zie^zt)^:.;; Plan In grote lijnen ligt het plan voor uit breiding en modernisering van Ouwe hands Dierenpark gereed. Men heeft het gemeentebestuur daarvan een uit gebreide documentatie verschaft om o.m. over te leggen aan het bestuur van de stichting „Het Utrechtse Landschap" „Och", zegt de heer Baars, „we heb ben al zo vaak op de stoep van het ge meentehuis gestaan. Men weet daar precies wat we willen. Toch worden we nu al jarenlang op sleeptouw gehou den. En als dan zoals de burgemees ter opmerkte Ouwehand onverbreke lijk aan Rhenen verbonden is, zou je wel op medewerking mogen rekenen. In 37 jaar is er aan het park en voor de dieren niets gebeurd en veranderd, maar het aantal bezoekers (vyf- tot zeshonderdduizend per jaar) neemt nog steeds toe. Het zwembad? De grond daarvoor is ook via een onteigenings procedure beschikbaar gekomen. Daar had toen het Utrechtse Landschap niets mee te maken, want de burgemeester had de procedure aangespannen tegen de voormalige eigenares van de grond". Recreatie De heer Baars kan ook weinig en thousiasme opbrengen voor de kreet: Rhenen recreatiegemeente. „Daar komt tot nu toe niets van te recht", zegt hij. ,,'t Is toch buiten kijf dat ver blij fsrecreatie veel gunstiger voor de gemeente is dan de huidige dagrecreatie? Dat mag voor Rhenen niet bevorderd worden; de praktijk wijst uit dat het omgekeerde aan de or de is. Er is voldoende gelegenheid voor campings". Ook ten aanzien van de middenstand heeft de heer Baars wel" een paar opmerkingen in petto. ..Die is zelfgenoegzaam en ontwikkelt behou dens met St. Nicolaas en Pasen geen. enkele activiteit". Nee, de heer Baars is echt kapot van „die mooie gemeen te Rhenen" waar nagenoeg geen in dustrie meer is, omdat men geen pre dikaat „kerngemeente" kon krijgen. «rtr*4>»Veel directeuren van bedrijven uit de omliggende gemeenten komen hier een bungalow bouwen: ik vind 't best, maar het wil er bij mij nidt in, dat het ge meentebestuur zó gebonden is". Stok Een dan keren we terug bij het uit gangspunt: het dierenpark. Heeft de directie geen stok achter de deur be doeld met: grond beschikbaar stellen of we verdwijnen? „Dat is overdreven", vindt de heer Baars, ,,'t Is immers al een jaren lopende zaak en we hebben onze (noodzakelijke) wensen duidelijk en vroegtijdig kenbaar gemaakt. Men behoefde gisteravond niet zo geëmotio neerd te doen tijdens de raadsvergade ring". Tóch is deze directeur van Ouwehands Dierenpark wel content met het béreik- te resultaat. Als het maar niet te lang duurt voordat de planologische commis sie aan 't werk gaat. Hoe eerder men met voorstellen komt, hoe béter. Voor wat de uitbreiding betreft staat Ouwe hand er beter voor dan ooit tevoren. VEENENDAAL In de laatste week van mei en de eerste week van juni vindt weer de jaarlijkse collecte plaats van het Rode Kruis. In Veenendaal zijn ruim drieduizend mensen lid ervan, voor het bestuur reden genoeg om aan te nemen dat de opbrengst weer groot zal zijn. De plaatselijke afdeling van het Ro de Kruis verzorgt jaarlijks het bijeen brengen van vele liters bloed voor de plasma- en de transfusiedienst. Ook verleent zij hulp bij het verzorgen van vakantieweken voor chronische zieken en invaliden. Zo zullen binnenkort twee Vecnendaalse patiënten dank zij de be middeling van het Rode Kruis een boottocht kunnen maken met het hos pitaalschip de „J. Henry Dunant". Daarnaast zijn veel Veenendalers lid van de rodekruiscolonne. Als colon nelid zijn zij voortdurend paraat om eerste hulp te bieden bij een onver hoopte ramp in Veenendaal. UTRECHT Het aanbod van var kens lag in maart met 646.000 stuks 34.000 beneden de prognoses. In febru ari was het aanbod (610.000) 20.000 la ger dan werd verwacht. In januari lag het met 730.000 stuks evenwel 20.000 boven de officiële schattingen. De heer S. Homburg, bestuurslid van het produktschap voor vee en vlees, zei vanmorgen op een openbare vergade ring van het schap in Utrecht, dat de varkens op een iets hoger gewicht wor den geslacht. Hij maakte zich bezorgd over de da ling van het dekkingscijfer in april van 90.700 (vorig jaar) tot 88.600. Deze daling komt met name in de categorie jonge varkens tot uitdrukking. De heer Homburg schreef deze ontwikkeling toe aan de hoge zeugenprijs. Uitbreiding van de fokkerij is bijzonder kapitaal intensief. terwijl er voor de fokkerij minder financieringsmogelijkheden zijn dan voor de mesterij. Op korte ter mijn is dan ook geen aanzienlijke uit breiding van de varkensstapel te ver wachten. De heer Homburg betreurde dit. omdat de Nederlandse varkenshou derij goede toekomstperspectieven heeft. De noteringen op de varkensmarkt is deze week f 3,12 per kilo (exclusief BTW), vier cent hoger dan vorige week. Het aantal slachtingen lag in de week van 12 tot 17 mei op 129.000. tegen 152.000 in de week van 5 tot 10 mei. De biggenprijzen hebben een stijging ondergaan en variëren nu van f 80,- tot f 112,50. -,*S v.ih *•- va'* Zonder geld kan dit werk van het Rode Kruis niet doorgaan. Daarom wordt er éénmaal per jaar een gift van de bevolking gevraagd. In Vee nendaal is deze collecte in de voor gaande jaren steeds een groot succes geworden. Het bestuur hoopt dat ook dit jaar de inzameling weer slagen zal. DOORN De motor- en autoclub .,'t Sticht" in Doorn organiseert een nachtrit op zaterdag 31 mei. Het is een oriënteringsrit volgens het KNMV- reglement 1968 plus aanvullingen. De lengte van de rit is plm. 150 km. De gemiddelde snelheid is 30 km p.u. De start is vanaf 21.00 uur vanuit café-restaurant „Flora", Oude Rijks straatweg 14 te Doorn, waar de in schrijving begint om 20.00 uur. In schrijfgeld voor leden f 5,-. voor niet- leden f 7,50. De prijsuitreiking en de uitleg van de rit zal zijn zondag avond 7.30 uur in café-restaurant „Flo ra" te Doorn. BEKENDMAKING RHENEN De burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat hij vrijdag 30 mei en vrijdag 6 juni 1969 verhin derd is spreekuur te houden. RHENEN. De Rhenense schaakclub, onlangs met het eerste tiental kampioen geworden in de OSBO, gaat maandag 9 juni feest vieren ter gelegenheid van dit heugelijke feit. Hoofdzakelijk komt dit feest weer neer op schaken, namelijk het spelen in groepen van vijf, waarbij de sterkste spelers zoveel mogelijk in één groep worden opgesteld, zo ook de mddenmoot en de zwakkeren. Ieder speelt een maal simultaan tegen de andere vier van zijn groep en speelt viermaal een gewone partij tegen een andere simultaanspeler van zijn groep. Er zijn geen prijzen te winnen, maar het bestuur trakteert wel op een drankje met een hapje. MS een pro.tëSt,,Jheëft laten, .hpreo léstuur rond de gang RHENEN schrifteli bij het van zaken bij Ouwehands Dierenpark is zeer content met* het besluit van de gemeenteraad. Voorzitter, de heer J. Bovenschen. zei desgevraagd: voor Ouwehand is dit een zeer. positieve be slissing. De unanieme mening van de ge - meenteraad bewijst dat het overgrote deel van de Rhenense bevolking achter Ouwehand staat en dat men het die renpark voor Rhenen wil behouden". De voorzitter vond het wel teleurstel lend dat het WV-schrijven tijdens een besloten zitting van de raad is behan deld. In recreatief opzicht willen wij Rhenen op de voorgrond plaatsen, kijk maar naar ons zomerprogramma zei de heer Bovenschen. RHENEN. In de loop van deze zomer zullen weer verschillende avond concerten worden gegeven op de beiaard in de Cuneratoren, die bestaat uit vier octaven (47 klokken) met als zwaarste klok C, die 2200 kg weegt. De concerten worden gebracht op dins dag 1 *|uli, dinsdag 15 juli, dinsdag 5 augustus en vrijdag 8 augustus, respec tievelijk door de heren P. Bakker uit Nijkerk, Chr. Bos uit Utrecht, J. van Alphen uit Culemburg en W. Franken uit Amersfoort. De concerten duren van s avonds half acht tot half negen. Het is weer zo ver. l)e vakantietijd zit in de lucht. Verschillende fami lies trekken er nu al op uit om van een welverdiende rustperiode te gaan genieten. Anderen hebben hun plannen reeds klaar en/of zijn nog bezig alles in kannen en kruiken te stoppen. Bij een warme zomerse dag raakt ieder in verwachting van wat hem de komende vakantie zal bieden. Hoe was het vroeger Tja. toen waren de zomerse dagen er ook. En die riepen eveneens verwachtingen op. Maar voor de gewone gemid delde Yeenendaalse burger rook die verwachting naar rulle bouw grond. De teelakkertjes rond en in Veenendaal konden daarvan getui gen. Bovendien waren de vakantiedagen wel zo miniem dat er van een feest stemming geen sprake kon zijn. Een gepensioneerde Veenendaler, de heer R. vertelt er het volgende over: „Vroeger had men wel twee keer per jaar vakantie, n.l. in het voor jaar en in het najaar. De duur er De kerkewijk in vroeger jarenwaaraan de perceeltjes bouwland lagen, die de vrije tijd van de arbeiders veel opeisten. van was een volle dag. Op de fa briek waar ik werkte viel de voor- het land op de Kerkewijk. Dat kon iaarsvakant.ip tivipns dp Paacdappn jaarsvakantie tijdens de Paasdagen. Dat verliep als volgt: Zaterdags middags hield men dan op met wer ken, waarna men dus de zondag en de maandag automatisch vrij was. De dinsdag en de woensdag daar aanvolgend had beurtelings de ene en de andere helft van de arbeiders vrijaf. Trof men de dinsdag dan was men dus drie dagen achtereen vrij. Een ongekende weelde voor die tijd. Wat men met die extra vrije dag deed? geen onderbreking lijden. Immers er was geen geld om groenten en aardappelen bij anderen te kopen. Vader had al genoeg zorgen aan zijn hoofd, om de komende baby een plaats te bereiden. Er was letterlijk bijna geen cent in huis en er moest zoveel worden aangeschaft. Op zekere morgen moest juffrouw Nannenberg, de vroedvrouw ontbo den worden (bij elke oudere Vee nendaler nu nog bekend). Ze was Wel naar het land. natuurlijk. De J snel ter plaatse en constateerde dat voorjaarsvakantie diende om zoveel mogelijk het bouwakkertje klaar te maken en eventueel „ih te zaaien" enz., al naar gelang de Pasen vroeg of laat viel. Op de Kerkewijk had den vele Veenendalers hun akkertj'e om door het verbouwen van groen ten en aardappelen ^gevrijwaard te blijven, van de „greonboer". Op de akkertjes bracht men halve levens door, dus ook de vakanties.- Snipperdagen bestonden er toen nog niet. Misschien is het beter te zeggen dat er geen vakantie bestond, en men per jaar twee snipperdagen kreeg. Uit de tijd van deze „paasvakan tie" stamt nog de uitdrukking: de derde Paasdag. Op de fabriek wer den deze dagen meestal benut om de zaak eens ferm onderhanden te nemen. Tenslotte waren de fabrieks- ruimten dan wel aan een schoon-, maakbeurt toe. De vrije dag in het najaar viel niet zo ver van de lampe- gietersavond. Deze dag benutte men door de oogst van het land te halen (aardappels, bonen, andijvie, etc.). Alles draaide dus om het land. De vrije dag viel in het najaar, ook weer beurtelings, op maandag of dinsdag.... Als men er naar informeert staat men altijd weer versteld hoe het werk op hel land in het levenspa troon van de oudere Veenendalers verweven was. Ter illustratie hier van^ -vertelt de heer R. een identiek verhaak „Wij woonden op het Rottepad (een van de Achterkerkdwarsstra- ten) en hadden het. als de meeste arbeiders, erg arm. Ook wij hadden een stuk land op» de Kerkewijk, er gens waar nu de Vredeskerk staat. Ik herinner me nog de tijd dat mijn moeder hoogst zwanger was van mijn jongste zuster. Ze liep. zoals men dat toen noemde: op alle da gen. Toch zat vader voortdurend op de bevalling spoedig zou plaatsvin den. Ze informeerde waar de heer des huizes zich toch bevond op dit moment, waarin de vrouw de man zo nodig heeft. Op het land, na tuurlijk!.... De vroedvrouw zuchtte. Ze had uiteraard begrip voor de situatie, maar schudde toch haar hoofd. Altijd maar dat land De men sen stonden er mee op en gingen er mee na*ar bed. Maar tja, wat moes ten ze anders..». Ze gai; mij opdracht onmiddellijk vader te gaan halen. Nu dat was gauwer gezegd dan ge daan. Van het Rottepad naar de ak ker op de Kerkewijk, was toch min stens wel een half uur lopen. Fiet sen waren nog zeldzaam en over bromfietsen werd nog niet gedacht. Mijn boodschap had haast, dus er zat niets anders op dan op een draf naar de Kerkewijk te lopen. Vader pakte 'onmiddellijk zijn biezen. Dat wil zeggen, schop, hak, plaggehak, schoffel en hark gingen op de krui wagen en toen gingen we met een sneltreinvaartje op huis aan. Toen we half buiten adem op het Rottepad aankwamen was vader toch nog op tijd. om moeder in haar ure bij te staan. De Achterkerkstraat 1900, waar in die grote armoede heerste. Er was vreugde toen de baby er was, maar geld was er niet. Mijn vader was een gelovig man en bad veel om uitkomst. Heel wat oudere Veenendalers kunnen spreken over treffende „reddingen" uit die tijd. Temidden van de grootste armoede kwam er dan soms onverwacht van alle zijden hulp. Zo was het ook bij ons. Spontane giften kwamen van diverse kanten binnen en wij waren uit de brand. Het, spreekt vanzelf, dat je dan dubbel blij was. Het juis te v/oord is dankbaarheid. Dan kon je het leven toch weer aan. Tja, zo ging dat toen." ZEIST Het grote aanbod van eie ren in de EEG drukt de prijzen. De voorzitter van het produktschap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Gar- relds, zei gisteren op de openbare ver gadering van het schap in Zeist, dat de consument als de detaillisten de la ge prijzen ook doorgeven zijn voor deel kan doen met het huidige prijspeil. Volgens hem hoeven eieren van 56 en 57 gram (klasse 4) op het ogenblik niet duurder te zijn dan 14 cent. In april is de uitvoer van pluim vee- houderijprodukten iets gedaald ten op zichte van april 1968. De uitvoerwaar de, 48,3 miljoen gulden, lag 272.000 gul den lager dan een jaar geleden en f 15.5 miljoen lager dan in maart 1969. De totale export in de eerste vier maan den van dit jaar geeft evenwel nog steeds een stijging ten opzichte van 1968 te zien en wel met 20,7 procent tot 224.7 miljoen gulden. In april voerde Nederland 63.9 mil joen consumptieëieren uit, één miljoen minder dan in april 1968. Dank zij de hogere prijzen steeg de uitvoerwaarde evenwel met bijna 7 procent tot 9,2 miljoen gulden. Vergeleken bij de maand maart daalde de eierexport met 30 miljoen stuks. De heer Garrelds schrijft dit toe aan het feit dat de be voorrading van buitenlandse afnemers voor pasen nog net en tegen gunsti ge prijzen in maart viel. Na pasen stagneerde de export mede onder in vloed van de toenemende produktie in West-Duitsland. De exportprijs is tengevolge hiervan ook teruggevallen en wel van f 16 per 100 stuks begin april, tot f 10,25 op dit moment. In de lidstaten van de EEG neemt het aanbod van eieren toe. het aanbod uit derde landen is betrekkelijk klein. Nederland boekte in april de grootste teruggang in de producentenprijs verge leken bij België. West-Duitsland en Frankrijk: van f 13,68 tot f 11,84 per 100 stuks. De producentenprijs per kilo was vorige week fl.64 tegen f 1.85 in de overeenkomstige week van 1968 en f 1,73 in de week van 5 tot 10 maart. In april zijn ruim zes miljoen broed- eieren voor de legrassen ingelegd, een half miljoen meer dan in maart en 1,2 miljoen meer dan in april 1968. De import van eieren daalde in de periode januari tot en met april verge leken bij vorig jaar van 59.4 tot 37.3 De heer Garrelds verwacht voof het eerste halfjaar van 1969 een produktie van 2020 miljoen en voor het tweede halfjaar 2220 miljoen eieren. In totaal zullen dit jaar waarschijnlijk 271 mil joen eieren meer worden aangeboden dan in 1968. Aangezien ook in West- Duitsland en België een prodtiktie-uit- breiding wordt verwacht, zullen de prij zen de komende maanden waarschijn lijk relatief laag blijven. In de eerste vier maanden van dit jaar voerde Nederland 52.858 ton slacht- pluimvee uit, tien procent meer dan in 1968. De exportwaarde steeg met bijna 15 procent tot 133,8 miljoen gulden. De export van braadkuikens lag in april 2500 ton lager (10.115 ton) dan in maart, waarschijnlijk eveneens tengevolge van de leveringen in maart met het oog op pasen. Gerekend over de eerste vier maanden liep de export met 13 procent op tot 46,7 miljoen kilo. In de prijzen voor de braadkuikens is de afgelopen maand niet veel verandering gekomen. Hoewel de produktie van braadkui kens in Nederland zowel als in West- Duitsland is uitgebreid, neemt de markt het aanbod op. In april zijn 24,8 miljoen broedeieren ingelegd, tegen 23,1 1968. voor slachtrassen miljoen in april Bloedtransfusies, een taak van uw Rode Kruis. KESTEREN Reeds enige malen is de beschikbaarstelling van een krediet voor het houden van een sociologisch onderzoek in de gemeenteraad van Res teren ter sprake geweest. Op 25 april besloot de raad. gezien de hoge kosten van f 8000.-. het krediet niet beschik baar te stellen. Burgemeester en wet houders van Kesleren blijven niette min van oordeel, dat het houden van 'n dergelijk onderzoek dringend noodzake lijk is oin voor de toekomst een juist planologisch beleid te kunnen voeren. Zij zijn er in geslaagd het benodigde krediet tot f 5000.- terug te brengen. Vrijdagavond zal blijken of de raad hier wel mee kan instemmen. Het college van B. en W. is van oor deel, dat de gegevens van de volks- en woningtelling in 1960, die juist de laatste jaren een ingrijpende wijziging onder gingen, geen basis meer kunnen vormen voor het rapport, dat moet worden overgelegd bij de inzending van de be stemmingsplannen. Voor de beloning van de enquêteurs werd in eerste instantie een bedrag van f 4000.- geraamd. Dit bedrag was geba seerd op het feit, dat ambtenaren van de secretarie het werk in de avonduren zouden verrichten. Thans is nagegaan wat de kosten zullen bedragen wanneer 't werk door twee enquêteurs in WSW- verband overdag zal worden verricht. Er van uitgaande, dat beide enquê teurs ongeveer 3 maanden werk zullen hebben zal het ten laste van de ge meente komende aandeel in de loon kosten het bedrag van f 1000.- niet over schrijden. Een en ander betekent dus 'n besparing van f 3000.-. De kosten van net planologisch bu reau waren bepaaid op f 4000,-. Dit be drag heeft geen wijziging ondergaan, zodat de totale kosten van het onder zoek f 5000.- zullen gaan bedragen. B. en W. stellen de raad voor dit krediet beschikbaar te stellen.

De Vallei | 1969 | | pagina 5