Henk Scholte startte met twee overwinningen in WK kader 47/2 EVINRUDE Jeugdige doelverdediger maakte bliksemcarrière Ajax speelde drie klassen slechter Rustige terugkeer van oververmoeide Ajacieden Merckx leidt weer Draverijen Nootdorp Zaterdagselectie elektro- monteurs V Newcastle United klopte Dosza Ujpest Okker klopte Barthes Veendam versloeg militair elftal: 2-1 Max Merkel gaat FC Sevilla trainen de Graafschap Ruurlo Harde klap Incident HOOGOVENS IJMUIDEN Italiaanse persstemmen Defensief Niet grappig echte service Doodmoe Vierkant svp AC Milan wèl Ster Meesterschap Dam-drietal voor Europese titelstrijd Langs prachtige bossen naar een }boom99 van 'n meubel- toonzaal. KOM ZELF buitenboordmotoren Ronde van Italië SPORT IN 'T KORT daar staat achter! HOOFDDEALER PRINSEN VRIJDAG 30 MEI 1969 GRONINGEN Ruw geschat kostte elke carambole van de Japanner Otsuki in de openingsronde van het we reldkampioenschap anker kader 47/2 in Groningen zo'n slordige 25 gulden. De 53-jarige grijzende kampioen uit het land van de rijzende zon. wiens overkomst naar de stad van de Martinitoren ongeveer 4500 gulden kostte, maakte namelijk in zijn eerste partij tegen Henk Scholte in negen beurten slechts 27 caramboles. Voor Scholte. die. nu titelhouder Jean Marty wegens „drukke werkzaam heden" keer op keer bij de internationale biljarttoernooi- en verstek laat gaan, juist in dit spelletje favoriet is. was dit matige optreden van de oosterling geen verrassing. Diens gemiddelde is door de Japanse biljartbond officieel wel als 26 opgegeven, maar toen Scholte, die samen met Tini Wijnen vliegend via Schiphol naar het hoge noorden was gekomen, de Japanner zag. zei hij meteen: ..Ik heb tegen hem in zijn biljartzaal in Kobe gespeeld. Die man kan misschien net drie puntjes halen". Hoe gelijk bleek Scholte gehad te hebben toen de partij achter de rug was. De stoïcijns toekijkende Otsuki had in negen beurten met een gemiddelde van precies drie gespeeld en had geen moment de indruk gewekt beter te kunnen. Scholte daarentegen wel. Na vier moeizame beurten kwam de Eindhove- naar op stoot, verzamelde de te vaak „springende" ballen in een trosje op de kaderlijnen en scoorde steeds sneller. Hij leek nu wel naar de finish te gaan reiken. Want zelfs de masqué-positie na 234 punten mocht geen bezwaar zijn voor zijn verdere opmars. De piqué om de 9-cheval-positie te herstellen werd echter te zwaar ingezet en een milime- ter voor de derde bal bleef Scholtes speelbal liggen. In een harde klap op biljart uitte de Nederlander zijn teleur stelling. Terecht, want nu duurde het het tot de negende beurt eer Otsuki, die tevergeefs met driebanders trachtte te scoren en de ballen ver over het biljart uiteen joeg, een redelijke stoot liet lig gen, waaruit Scholte zijn slotserie van 55 opbouwde: 27-400 in negen beurten. Zijn zege was een pleister op de won de, geslagen door de onverwachte ne derlaag van Tini Wijnen tegen de jonge Belg Ludo Dielis (400-101 in negen beur en). Wijnen faalde volkomen. Hij had de winst moeten opbouwen in de eerste vijf beurten, waarin Dielis, juist terug gekeerd van het bandstoten op Sardinië, en nog vreemd opkijkend tegen alle lijnen op het biljart, tot een magere to taalscore van zes punten was gekomen. Maar de produktie van Wijnen had ook nauwelijks enige betekenis en toen Die lis met een serie van 200 gevoel voor ka der terugkreeg, was de Ossenaar snel uitgeteld. Ook al in negen beurten won Tonnie Schrauwen (233-400) moeizaam van de Argentijn Manuel Girves, die wat lako- niek stond te spelen en door tweemaal rester-dedans en één touché de Vlaamse mini-biljarter keer op keer prachtig aanvangsspel bood. De beste zege kwam op naam van de Spanjaard Jósé Galvez, die in zeven beurten en de overduidelij ke score van 207-400 revanche nam voor de onlangs in het Europese kampioen schap in Maassluis tegen de Westberlij- ner Dieter Müller geleden nederlaag. Galvez werd later de hoofdpersoon in een incident in zijn partij tegen Wijnen. De Spanjaard zag in zijn vijfde beurt een serie na 96 onderbroken door arbi ter Taylor Parkins, die Galvez wegens „Biljartee" van de tafel stuurde. De Spaanse kampioen liep luid proteste rend weg, ging aan de spelerstafel zit ten roken en rommelde met de asbak. Dat waren drie redenen voor de scheids rechter om de partij in het nadeel van Galvez te beëindigen. Maar de heer Taylor Parkins deed niets, onderbrak de partij zelfs niet om de geëmotioneerde Spanjaard tot kalmte te laten komen. Wijnen moest tijdens dit lawaai spe len en dat hij zich niet kon concentre ren spreekt vanzelf. Nu had de Osse naar de partij al half uit handen gege ven in zijn tweede beurt, toen hij in een grote serie steeds sneller ging spelen en na 156 afraakte. Bij het ontstaan van de affaire-Galvez was Wijnen al honderd punten achtergeraakt (336-235) en dat was te veel van het goede. Ver der dan 52 kwam Wijnen nl. niet en na dat de nog nagrommende Galvez in de zesde beurt met 64 de partij vol had gemaakt, scoorde Wijnen in de nastoot slechts een punt, zodat hij op 288 ein digde. Galvez, uiteraard blij, kwam met uitgestoken hand op Wijnen toe, die hem de rug toedraaide. Na afloop van de partij diende de arbiter over het ge drag van Galvez een klacht in bij de wedstrijdleider, die het geschrift zal moeten voorleggen aan de wereld biljart bond. De heer Taylor Parkins vermeld de vier punten in de klacht: a. Het roken tijdens de partij; b. het commentaar van Galvez op zijn beslissing; c. het lawaai maken door de Spanjaard en d. de kleding van Galvez. „Dat heb ik meteen maar bij gezet. Alle anderen moeten er netjes uitzien, Galvez loopt altijd maar met zijn das los". Al met al een weinig sportieve belevenis. Daarvoor moesten de toeschouwers in de grandioze Groningse biljart-arena zich richten op de ontmoeting tussen Müller en Dielis.De Duitser liep in drie beurten met 80, 90 en 199 ogenschijnlijk ver genoeg weg. maar had niet gere kend op het klinkende antwoord van de wereldkampieon der vijfkampers, die met 345 nog weer voorkwam: 369-384. Daarna maakt Müller de 400 vol en mis te Dielis de nastoot... Daarna maakte Müller de 400 vol en mis- voor. Zowel Schrauwen als Scholte ble ven evenals Galvez ongeslagen. Schrau- ADVERTENT1E wen had daarbij de minste moeite met de Japanner Otsuki, die opnieuw ver achterbleef: 400-92 in zes beurten. Scholte daarentegen ontmoette veel tegenstand van de Argentijn Girves, die mede door series van 188 en 95 dicht bij de Nederlander bleef. Scholte had het nogal te kwaad met het butage (het springen van de ballen). Hij maakte enig misbaar daarover, raakte steeds meer uit zijn concentratie, maar won Uitslagen eerste ronde: Ludo Dielis (Belg.) 400 9 200 44,44 Tini Wijnen (Ned.) 101 9 52 11,22 Jose Galvez (Spanje) 400 7 186 57,14 Dieter Müller (W.-Dl.) 207 7 132 29.57 Shigeo Otsuki (Jap.) 27 9 21 3,00 Henk Scholte (Ned.) 400 9 243 44,44 Girves (Argentinië) 233 9 75 25,88 Schrauwen (België) 400 9 124 44,44 Tweede ronde: Müller 400 4 199 100,00 Dielis 384 4 345 96,00 Galvez 400 6 183 66,66 Wijnen 288 6 156 48,90 Schrauwen 400 0 183 66,66 Otsuki 92 6 54 15,33 Scholte 400 8 167 50,00 Girves 313 8 188 39,12 De stand na de tweede ronde (resp. punten, hoogste serie, gemiddelde): 1. Galvez 4 186 61,23 2. Schrauwen 4 304 53,33 3. Scholte 4 243 47,05 4. Dielis 2 345 60,3D 5. Müller 2 199 55,18 6. Girves 0 188 32,11 7. Wijnen 0 156 25,93 8. Otsuki 0 54 7,93 SAN MARINO Zeer verbaasd trok Eddy Merckx aan het eind van de 185 km lange rit de rose trui over het hoofd. Zijn bedoeling de Italiaan Fe lice Gimondi met de tijdrit van vrij dag voor ogen op grote achterstand te rijden, was door een lekke band mis lukt. Merckx was samen met de late re ritwinnaar Bitossi ontsnapt. Gimon di raakte achter. Toen kwam de lekke band en van achtervolgde werd de jon ge Belg achtervolger. Gimondi nam een voorsprong op zijn concurrent maar met hulp van Merckx' ploeg maten werd de Italiaan weer inge haald. Omdat rosetruidrager Schiavon ook het slachtoffer van een lekke band was geworden, en daardoor seconden moest prijsgeven, was Merckx na af loop toch weer leider in de Giro. De uitslag van de 14e etappe: 1. Bitossi (Ita) 185 kilometer in 5 uur, 33 minuten en 22 sec; 2. Neri (Ita) 5.33.30; 3. Altlg (WD1) 5.33.30; 4. Jotti (Ita) 5.33.35; 5. Basso (Ita) 5.33.37; 6. Sgarbozza (Ita); 7. Zandigu (Ita); 8. Mori (Ita); 9. Adorni (Ita); 10 Scopel (Ita) allen dezelfde tijd als Basso. Het algemeen klassement na 14 etap pes: 1. Merckx (Belg) 63.47.29; op 21 sec. 2. Colombo (Ita) op 22 sec. 3. Bitossi (Ita) op 31 sec. 4. Zilioli (Ita); op 34 sec. 5. Gimondi (Ita) op 52 sec. 6. Schiavon (Ita); op 1 minuut 7. Michaelotti (Ita); op 1.29 8. Dancelli (Ita); op 2.19 9. Mori (Ita); op 3.56 10. Moser (Zwi). ROTTERDAM Vanavond om half zeven begint een programma van acht draverijen in Nootdorp. Het luidt: HOOIJDONKPRIJS (2040 m., met trio) Flamingsgold - Godelieve - Grogor Hol lywood. HEIKANTPRIJS (2380 m.): Hanneke Tabor - Fanny van de Lente - Glorie van Delta. HEUVELPRIJS (1660 m., autostart), met trio): Dynamica - Rijder J. van Dooyeweerd (Eliza Mac of Gieteling S) - Fuchsia. HOEVENPRIJS (1660 m., autostart): Empereur Mac - Dacron Dear - Excel lent Narciso. CRITERIUM DER AMATEURRIJ DERS (2000 m., met trio): Ever Queen - Ekster S - Extase. HOUTENPRIJS (2380 m., autostart): Frisco H - Gizella Double - Faxila J. KESKEPRIJS (2000 m., met trio, au tostart: Etoile de Quinio - Gea Volann - Good Luck S. Tot slot volgt de finale van de twee koersen over 1660 meter. De finale gaat over 2000 meter. Gisteren is Ajax in Nederland teruggekeerd. Bij de bagageband wachtten Bals, Groot, Pronk en Keizer op de aankomst van hun koffers. DEN HAAG Het Nederlands za terdagelftal speelt op 3 juni (in Theley) en op 5- juni (Friedrichsthaï) wedstrij den tegen Saarland. Uit de volgende spelers zullen de elftallen worden sa- megesteld: Reitsema, Zwart Wit '28, Gouman, Heerjansdam, Van Zijdeveld, Heerjansr dam, Smid, ONS, Den Rooyen SSC '55, Schievink, Harkemase Boys, Gritter ACV, Demoed, DOVO Kruisweg WZC, Vedder, IJsselmeervogels, Hoeve, VVOG, Karstens, Noordwijk, Francke, De Meeuwen, Kalden PPSC en Van Ef- frink Zuidvogels. ADVERTENTIE Hoogovens IJmuiden vraagt enige voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden aan apparatuur en installaties van zeer uiteenlopende aard. Een goede theoretische vakopleiding en praktische ervaring zijn vereist Leeftijd: 25-45 jaar. Men kan in dagdienst of in ploegendienst worden geplaatst. Aanvangssalaris 11.012,- per jaar, overeenkomend met bruto ca. ƒ211,- per week in dagdienst en ca. 250,- bruto per week in ploegendienst. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nr. NG 651 te richten aan de afdeling Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Hoogovens IJmuiden. Telef. inlichtingen: 02510 - 94000. De befaamde coureur Jacky Stewart trainde gisteren op het circuit van Zandvoort in een Matra. Zittend in zijn bolide wacht hij, tot de monteurs zijn wagen hebben ge controleerd. De Nederlander Jacques Frijters heeft donderdag een profronde in Helchteren gewonnen. Hij legde de 141 km af in een tijd van 3 uur en 53 sec. Rini Wagtmans werd tweede, Peter Post zevende en Gerard van Vianen eindigde als achtste. Van der Horst ging als dertiende over de streep. GLASGOW Gerhardt Neef, tot voor kort een volkomen onbekende Duitse amateurvoetballer, heeft zich in een tijdsbestek van vier weken opgewerkt tot eerste doelman van Glasgow Ran gers. Een dergelijke bliksemcarrière lijkt een onwaarschijnlijk sprookje. Ook Neef zelf kan het nog nauwelijks geloven, maar als binnen drie kwar- ROME „Het winnen van de Euro pa Cup door AC Milan bevestigt het Europese kampioenschap voor landen teams, dat Italië het vorig jaar won door in de finale Joegoslavië te ver slaan. Tevens blijkt hieruit van hoeveel betekenis het Italiaanse voetbal op het continent is", schrijft het Milanese dag blad Corriere della Sera naar aanlei ding van de Europese bekerfinale in Madrid. „Voor de Milanese ploeg is het suc ces daarom ook verdiend, omdat zij steeds gemikt heeft op de Europese be ker, die voorrang kreeg boven de com petitie." Het blad schroomt echter niet het sterk defensief ingestelde spel van Mi lan aan de kaak te stellen: „Dat ver giftigt het hele Italiaanse voetbal. In plaats van direct een duidelijke afstand van Ajax te nemen wat mogelijk was geweest, zo is de Corriere della Sera van mening heeft bij tijd en wijle voor de Milanezen nog het ge vaar gedreigd door de „drie klassen 9lechtere ploeg van Ajax'' te worden ingehaald." SCHIPHOL „Nou, tot over twee jaar dan maar weer hè. Jammer hoor, maar het is niet anders." Deze woorden uit de zoetgevooisde kelen van een aantal stewardessen van Martin Air betekenden voor de spelers het definitieve einde van de Europa van Ajax gistermiddag op Schiphol Cupkoorts, die de ploeg het afgelopen seizoen zo krachtslopend in de greep had gehouden. Ze meenden het. die meisjes. De Ajacieden, die nog de moed op konden brengen om te antwoorden dat men na een jaartje rust stellig weer aanwezig zou zijn bij de Europese voetbaldans rond de beker leken er ook niet op uit wat grapjes te maken. Want grappig was de aankomst gis teren op Schiphol allerminst. Geen wil de taferelen rond de Ajax-vedetten, slechts een rustige ontvangst viel ze ten deel. De bij voorbaat reeds ter assis tentie geroepen politie van Schiphol kon al lang, voor het vliegtuig was ge land, inrukken. En toch was het allemaal niet zo droevig als het door een vrouw in de aankomsthal werd voorgesteld. Zij ver klaarde tegen een vriendin: „Er kan nog geen applausje voor de jongens af. Beulakerweg 137 Giethoorn Telefoon 05216 - 261 Vreselijk zielig hoor". Want zo was het allerminst. Direct nadat de spe lers van Ajax uit de slurf van het vlieg tuig waren gestapt klonk een applausje van de wachtende vakantiegangers op de pier en nadat de deur naar de aan komsthal was opengezwaaid, wilden ook driehonderd daar verzamelde Ajaxfans nog wel even laten horen, on danks alles, bewondering voor de boys van Michels te hebben. Die boys waren doodmoe. het woord vakantie lag op ieders lip. „Die hebben we nu toch wel ver diend, nietwaar", zei Wim Suurbder, die geen last meer had van zijn blessu re. Theo van Duivenbode, tegen ieder een die het maar horen wilde verkla rend, dat de geruchten dat hij geen conditie meer bezat loze kreten waren, viel zijn clubmakker hartstochtelijk bij. Een nors kijkende Vasovic „nu ging de cup me wéér voorbij" vond alles en iedereen „stupid" en Bals her haalde, dat viermaal de bal üit het doel halen geen pretje is als je zo wei nig werk te doen hebt. Voorzitter Van Praag, altijd goed voor een grap, bestreed zijn vorige verklaringen, „dat een voetbal altijd rond is en over de afloop van een wed strijd nooit iets valt te voorspellen", met de verzuchting, dat hij nu toch graag een vierkante bal in het veld had gezien. En de supporters, die met duizenden naar Spanje getogen waren, hoe kwa men die terug, zult u zich afvragen? Wel, met twee enorme katers. Eén van de nederlaag en één van al het alcoholische vocht, dat voor, tijdens en na de strijd hun magen was binnenge- kolkt. Ongeveer 2000 uitzinnige supporters hebben donderdag de spelers van AC Milan ingehaald op het vliegveld van Milaan. Het was de spelers bijna onmogelijk de vliegtuigtrap af te dalen door de op dringende menigte. De bus, die de Europa Cupwinnaars naar het centrum van de stad bracht, werd gevolgd door een kilometers lange rij claxonnerende auto's. De Romeinse Messagero stelt: „Het succes van de Milanezen was tot hal verwege de tweede helft niet zo van zelfsprekend als het wel leek. Indien Ajax bijtijds voordeel had kunnen be halen uit zijn voortdurend op het Ita liaanse doel aanrollende aanvalsgolven, dan hadden de zaken zich ongetwijfeld ook anders kunnen ontwikkelen Ajax moest boeten voor de geringe er varing van zijn spelers. Naar onze me ning was de beste man van het veld Sormani, die de architect was van de elegante manoeuvres. Zijn stuwkracht was niet te remmen en hij bleef mees ter over de moeilijkste situaties. Bij Ajax maakt Johan Cruyff grote indruk: een speler van wereldklasse." „Vier keer dank, Müan" luidt een kop in de Corriere dello Sport. „Dit was de apotheose van een seizoen, dat het Ita liaanse voetbal veel glorie bracht." La Gazetta dello Sport schrijft: „Pra- ti was duidelijk de beste spelen van het veld. Hij zorgde niet alleen voor fraaie doelpunten maar was ook een uitstekend verdediger als het te pas kwam. Het enige gevaar was Johan Cruyff." „Ajax heeft de wedstrijd om de Euro pa Cup verloren", aldus het in Turijn uitkomende nieuwsblad La Stampa. „Daar waren vele redenen voor aan te wijzen. Maar één ding is zeker: de toeschouwers en de miljoenen televisie kijkers hebben de meest begaafde spe ler in het Nederlandse voetbal, de ele gante Cruyff, volop kunnen bewonde ren." Voor het Romeinse dagblad II Tempo is Johan Cruyff zelfs een ontdekking. „Hij is een nieuwe ster in het Europese voetbal." De Spaanse sportjournalisten hebben weinig goede woorden over voor het spel van Ajax. Volgens Marca was het zelfs de meest ongelijke finale in de geschiedenis van het Europese beker voetbal. „Veel bier, jenever en enthou siasme van de Nederlandse supporters konden het krachtsverschil niet doen vervagen. Er was maar één ploeg op het veld en dat was AC Milan. Als er ooty een voetbalwedstrijd was waarin blinde kracht werd overwonnen door techniek en intelligentie dan was het wel woens dagavond in het Bernabeustadion." Spaanse voetbalexperts voorspellen dat AC Milan ook sterk favoriet is in de wedstrijden voor de wereldbeker te gen Estudiantes. ABC roemde vooral het spel van „de drie verbazingwekkende technici": Sor mani, Prati en Hamrin. „Ajax bleef de hele avond op de deur van AC Milan bonzen, maar de Italianen lieten nie mand binnen. De aanvallers van AC Müan klopten niet eens. Zij slopen bin nen door de ramen en deuren van het onbewaakte huis." De Britse sportpers is het er unaniem over eens, dat AC Müan de enige club is die aanspraak mag maken op de Europa Cup. Men erkent het meester schap van de Italiaanse artiesten vol ledig. De enige Ajacied, die lovende woorden krijgt, is Johan Cruyff. The Daily Mirror rept van staaltjes die op toverij leken. „Maar", aldus het blad, „hij werd, net als zijn ploeggeno ten, buiten gevecht gesteld door de won derlijk soepel lopende Milaanmachine". The Daily Express prijst de vloeiende Ajax-aanvallen in de beginfase van de strijd, maar kwam toch tot de slot som, dat de Nederlanders geen partij voor AC Müan waren. „De MUanezen behandelden Ajax als een amateur clubje en waren superieur op elk onder deel van het spel." Volgens The Daily Maü speelde Ajax naïef. „De Amsterdammers lieten veel te veel toe. Zij maakten het de tegen standers te gemakkelijk en dat had doelpunten tot gevolg. Ajax was meer in de aanval, maar de Müanezen waren de I meesters." tier niet minder dan acht handteke ningenjagers bij zijn huis in een voor stad in Glasgow aanbellen, moet hij het wel tot zich laten doordringen: „Ik ben beroemd". Hoe heeft dit wonder zich voltrokken? Reeds als jongen droomde de nu 22- jarige Gerhardt (1,80 m lang en 76 kg zwaar) ervan eens het doel van Rot- weiss Oberhausen, een club in het Roer gebied, te verdedigen. Van zijn vader mocht hij niet voetballen, maar een oom zorgde ervoor, dat hij lid van zijn favorite club kon worden. Als doel verdediger bewees hij al snel zijn ta lent Inmiddels had Neef een baan bij het Britse Rijnleger gekregen. Tijdens het carnaval leerde hij daar een Schots meisje kennen en hij trouwde enige tijd later met haar. Ze had echter heimwee en toen de jonggehuwden met Pasen 1968 in Aberdeen logeerden zoch ten ze naar mogelijkheden om in Schot land een toekomst op te bouwen. Ger- hardts schoonvader had connecties in de voetbalwereld en bewerkstelligde, dat zijn schoonzoon een training bij Aberdeen mocht meemaken, waarbij Neef zo'n goede indruk maakte, dat hij onmiddellijk een contract aangeboden kreeg. De nacht daarna kreeg hij een aanbieding van Glasgow Rangers en hij aarzelde niet aan deze club, de voor keur te geven. Toen de eerste twee doelverdedigers, Sgrensen en Martin, eens geblesseerd waren, kreeg hij in een belangrijk bekerduel zijn grote kans. Hij greep hem met beide handen, liet zich niet passeren en vormt sinds dien een vaste keus voor het eerste elf tal. NEWCASTLE Newcastle United heeft donderdagavond door een zege op het Hongaarse Dozsa Ujpest een be langrijke stap gezet op weg naar de jaarbeurstedenbeker, die Leeds United vorig jaar veroverde. De eerste wed strijd in deze finale van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker eindigde in een 3-0 overwinning voor de Engel sen. De 60.000 toeschouwers zagen een doel puntloze eerste helft. Pas diep in de tweede speelperiode kon het publiek juichen, toen verdediger Bob Moncur binnen negen minuten twee keer, raak schoot. De Newcastleaanvoerder trof in de 63e minuut doel, nadat de Hongaarse doelmah Szentmihalya een schot van de Wales-international Wyn Davies niet geheel onder controle had kunnen krij gen. Niet lang daarna vergrootte Mon cur de voorsprong via een schot vanaf de rand van het strafschopgebied 2-0. Zeven minuten voor het einde zette Jim Scott de Engelsen op een 3-0 stand en een reëel uitzicht op de beker. De tweede wedstrijd zal 11 juni worden ge speeld in Hongarije. PARIJS Tom Okker heeft zich ge plaatst voor de derde ronde heren-enkel- spel van de open Franse tenniskampi oenschappen in Parijs. Hij versloeg de Franse professional Pierre Barthes in drie sets: 6-3, 6-0, 6-4. Judith Salomé werd in de eerste ron de van het damesdubbelspel uitgescha keld. Zij verloor met de Poolse Wiezo- rek in twee sets (6-2, 6-1) van de Amerikaanse Fretz en de Frangaise Spinoza. EMMEN De eerste-divisieclub Veendam heeft donderdagavond in Em- men het Nederlands militair elftal met 2-1 verslagen. In een matige wedstrijd scoorden Nienhuis en Ooft voor Veendam. Voor de militairen doelpuntte Jeuring (FC Twente). Doelman van Beveren stond meer Veendamse treffers in de weg. SEVILLA Max Merkel, de vroege re trainer van de Bundesligaclub FC Nürnberg, heeft donderdag een con tract voor een jaar met de Spaanse eerste divisieclub FC Sevüla getekend. Merkel zal in dat jaar ruim 110.000 gul den (netto) verdienen, waarmee hij de best betaalde Spaanse voetbaltrainer wordt. De Oostenrijker, die vroeger ook het Nederlandse elftal heeft getraind, begint zijn werkzaamheden 10 augustus. DEN HAAG Aan het toernooi om het Europees damkampioenschap voor landenteams, dat van 13 tot 18 juni in het Italiaanse Bolzano wordt gehouden, nemen zes ploegen deel. Of Harm Wiersma naast Ton Sijbrands en Cees Varkevisser in het Nederlandse team kan uitkomen is nog niet geheel zeker in verband met een examen. Evert Bronstring is reserve. De ploegen zijn als volgt samenge steld: Nederland: Sijbrands, Wiersma en Varkevisser; Frankrijk: Bajolle, Hi- sard en Verse; België: Vaessen, De- mesmaecker en Claessens; Rusland: Andreiko, Tsjegolev en Gantwarg; Zwit serland: Kuyken, Cazemier en Guid- nard. 35' Het enige en grootste meubelcentrum van de Achterhoek vindt u in Ruurlo. Prachtig gelegen, voor iedereen bereikbaar na een tochtje langs de prachtige bossen, de Gelderse kastelen. En dan... dan ontdekt u een "boom" van een meubeltoonzaal. De toonzaal van de 124 woninginrichters-meu belvakmensen van De Graafschap, die daar dagelijks hun meubelen laten zien: Europese meubelstad in een Gelders dorp. Dat moet u komen zien! Dat mag u niet missen! Meubeltoonzalen (temidden van de Gelderse kastelen) Dominesteeg 14 Ook op donderdag avond van 6 tot 9 uur geopend. of maak een I afspraak met een van de onderstaande woning- I inrichters, leden van de Graafschap, die u graag meeneemt! APELDOORN Gebr. Bakker Sprengenweg 10 Telefoon 05760«- 13923 Erven H. W. Bartels N.V. Hoofdstraat .34 Telefoon 05760 - 12624 G. Bomhof Loolaan 12 Telefoon 05760 - 12238 Brattinga's Won. inr. Marktplein 34 Telefoon 05760-15155 P. J. Bruins Zn. Nieuwstraat 71 Telefoon 05760- 13393 S. F. M. Dekker Zn. Asselsestraat 53-55 Telefoon 05760-14087 Fa. W. Gort Asselsestraat 23 Telefoon 05760 - 12908 R. Hulsteln Brinklaan 14 Telefoon 05760 -12128 H. Schuilenburg Kanaalstraat 21 Telefoon 05760 -13597 H. H. Zweering 1e Wormenseweg 93 Telefoon 05760 - 32350 EDE J. A. Paap Zn. Grootestraat 60 Telefoon 08380-10451 EERBEEK A. Geerligs Zn. Stuyvenburchstraat 43 Telefoon 08338 - 274 HEERDE Bastiani's Won. Inr. N.V. Dorpsstraat 35 Telefoon 05782-1612 ZWOLLE W. Gort Thomas Kempisstraat 59 Telefoon 05200 -16157

De Vallei | 1969 | | pagina 15