VZC-heren naar op ZIJV-Den Duinkikkers ten onder in het Bergbad Candia sloot compromis met garnizoenselftal DOVO in bekerduel contra Huizen Afzet van Nederlands aardgas bedreigd" PANTERS ONTMOET ST. MARTINUS IN PRESTIGESTRIJD Voetbalprogramma Gemakkelijke duels voor leiders van de A-klasse Achtste Avond- wielervierdaagse in Amersfoort SPASSKI WINNAAR ZEVENTIENDE PARTIJ Grote Nederlandse afvaardiging naar bokskampioenschap Jan Janssen wo. sprint van peloto>. AUTOMOBIELBEDRIJF MIDDENDORP^ Waterpolo Blakende vorm Fedor den Hertog behield de trui Veenendalers in achtste finale Afdeling Utrecht Bejaarden van Opheusden gaan woensdag uit Poseidon 2 zorgde voor verrassing Kampioenschap zweefvliegen Volleybal Afd. Nijmegen HALVE PRIJS Waar veiligheid met cijfers wordt geschreven i Pagina 17 VEENENDAAL Morgenmiddag om drie uur spelen de dames van Pan ters de laatste wedstrijd in de promo tiecompetitie. Tegenstandster is het eveneens reeds gepromoveerde St. Mar- tinus AML uit Amstelveen, dat twee weken geleden in eigen huis Panters klopte met 3-0. Er staan geen belangen meer op het spel. Uit prestige-overwegingen zal Pan ters de strijd willen winnen, maar of het zijn voornemens zal kunnen waar maken valt te betwijfelen. St. Martinus heeft een veel oudere ploeg dan Panters, met enkele dames die afkomstig zijn van andere gerenom meerde verenigingen. Maar de jeugd van Panters kan met een grote inzet veel bereiken. Mocht Panters deze wedstrijd winnen dan is het aan de kop van de ranglijst in deze promotiecompetitie geëindigd. Hetzelfde geldt voor St Martinus AML. VEENENDAAL De dames van VZC hebben gisteravond in het Berg bad de kansen op de titel volkomen in eigen hand gehouden. Ze wonnen zeer verdiend van Duinkikkers uit Soest met 4-0. Men heeft bijzonder hard gewerkt voor deze overwinning. Jantien Imbos was de motor van de Veenendaalse ploeg. Jantien Imbos zag meteen al een schot tot corner verwerkt, doch uit deze corner kreeg zij de bal weer te pakken en kogelde onhoudbaar in (1-0). Even later brak zij weer door, drong de vijandelijke veste binnen en scoorde van dichtbij 2-0. Duinkikkers was zeer dicht bij een tegendoelpunt, maar de middenvoor schoot van dichtbij naast. Middenvoor Ria van der Horst bracht VZC op 3-0. Na de rust ging Duinikikkers even in de anval. Maar weer faalden de afr werkers. Janny de Bruyn zag onmid dellijk hierna kans zich van de bal meester te maken bij een aanval van Duinkikkers, plaatste op de vrij liggen de Ria v. d. Horst en dat betekende 4-0. Duinkikkers liet het er niet bij zitten en toog verwoed ten aanval, doch men zag geen kans om de eer te redden. De meisjes-adspiranten verloren hun eerste wedstrijd tegen Flevo B met 0-4. Heren 3 tenslotte sleepte tegen Laga 1 uit Zeist ternauwernood een draw uit het water (2-2), nadat het met 2-0 had voorgestaan. VEENENDAAL Gisteravond bevocht VZC in het Bergbad de eerste over winning in de zomercompetitie tegen ZIJV uit 's-Hertogenbosch. Voor een groot aantal toeschouwers speelde VZC een tactische partij waterpolo, die uit eindelijk werd beloond met een 7-3 zege. Gerard v. d. Kolk zag zijn eerste harde schot door de keeper gestopt. Even daarna maakte Henk Uri zich los uit de achterhoede, zwom snel op met de bal en uit een moeilijke hoek scoorde hij 10. Om ee.i wat duistere reden kreeg VZC een strafworp toege kend, maar de schutter van ZIJV ko gelde op de lat. Uit een zeer listig ge nomen vrije worp-combinatie tussen Evert van den Dikkenberg en Gerard v. d. Kolk kogelde laatstgenoemde on houdbaar in (20). De middenvoor van ZIJV teisterde daarna het hout werk van het VZC-doel en Wim van der Meer schoot keihard op de keeper. Vlak voor het einde van het eerste spelgedeelte vocht de ZIJN-middenvoor zich even vrij en scoorde onhoudbaar (2—1). Keeper Henk van der Meer stak in blakende vorm. In het tweede spelge deelte stopte hij tot tweemaal toe schijnbaar onhoudbare ballen en be hoedde VZC daardoor voor een achter stand. Evert v. d. Dikkenberg won even later een duel met de middenach ter van ZIJV en tekende 31 aan. De VZC-goalie bracht in het derde spelgedeelte diverse malen de handen op elkaar. Na een keiharde bal uit de uiterste hoek te hebben weggeslagen stopte hij even daarna een strafworp. Gerard v.d. Kolk liet enkele minu ten later zijn bewaker kansloos en scoorde 41. Dezelfde speler zorgde even later voor 51, maar aan de an dere kant zag de ZIJV-middenvoor eenmaal zijn kans schoon en schoot uit vrije positie raak: 52. Tot drie maal toe schoten de VZC-voorwaartsen daarna op de keeper en de paal. Er kon VZC in het laatste spelge deelte weinig meer gebeuren. Het loer de slechts op goede kansen. Henk Uri RHENEN De vriendschappelijke wedstrijd die Candia '66 gisteravond speelde tegen het Utrechts garnizoens elftal met spelers uit het betaalde voet bal is een bijzonder aantrekkelijk schouwspel geworden. Het was een ge lijk opgaande strijd, die een ruststand opleverde van 1-1 en een eindstand van 3-3, waarmee beide partijen tevreden konden zijn. Scheidsrechter v.d. Brom uit Amers foort leidde voortreffelijk. Na wat schermutselingen voor beide doelen namen de gasten in de twaalfde minuut de leiding door Kuys van Vites se die op prachtige wijze de score open de. De Candianen kwamen via Eibers en Evers terug maar hun schoten gin gen naast en over. Dik Brouwer, af komstig uit de junioren en deze avond bij Candia voor 't eerst opgesteld in de le uitgave deed 't in de vijfentwintig ste minuut beter. Uit een verwarde si tuatie voor het doel van de Utrechters wist hij het leer te bemachtigen om via de binnenkant van de paal in te schie ten (1-1). In deze stand kwam tot aan de rust geen wijziging meer, hoewel de mannen van Te Kulve constant in de aanval bleven. Dat was ook het geval na rust. Het tempo werd zelfs zeer hoog opgevoerd door Candia, maar in de 55e minuut kwam het succes aan de andere kant toen Lijffijt van DOS na een fraaie combinatie alleen doorbrak en doelman Van Capelleveen (nieuwe Candia-aan- winst, afkomstig van GVVV) passeerde (1-2). Zeventien minuten later gelukte het Geurt van Veenendaal, de motor van de aanval, doelman Den Otter van SHS, die bijzonder knap werk deed, met een harde kopbal te verschalken (2-2). Twee minuten later was het Soesber gen nieuwe Candia-aanwinst afkom stig van CDN) die uit een voorzet van rechts onhoudbaar voor Den Otter in schoot (3-2). Daarmee had Candia loon naar werken gekregen. Toch zou Lijffijt nog 3-3 scoren. Toen 'n ploegge noot voor het Candia-doel geblesseerd op de grond lag, hetgeen in de achter hoede verwarring wekte, kreeg Lijffijt praktisch vrij spel en hij benutte de scoringskans. Doelman Den Otter slaat een ge vaarlijke aanval van de Rhene- naren af. zwom wederom het veld over en kogel de van dichtbij onhoudbaar in (62). Dezelfde speler plaatste het leer even daarna met een lange boogbal op de hand van de schietgrage Wim van der Meer, die zich geen moment bedacht (72). Vlak voor tijd kreeg VZC weer een strafworp tegen, doordat drie straf- punten waren ingelopen. Ditmaal schoot men raak, waardoor de eind stand op 73 werd bepaald. Een ver diende overwinning van VZC na een doordacht gespeelde strijd. Een doelpunt van Evert van den Dikkenberg. nog juist zichtbaar tussen drie ZIJV-verdedigers in, in beeld. Zaterdag: Om het kampioenschap van Nederland: Quick BoysVVOG (15.00 uur) WVFExcelsior (15.00 uur terrein PEC- Zwolle). 4e klasse A Oost: RedichemSparta '57 Beker voetbal: DOVO—Huizen Afdeling Utrecht: 3e klasse B: Stroe—CDN Dold. BoysLangbroek NSVSBeverw. Boys BunnikFZO Zondag Afdeling Utrecht le klasse A: HooglandMidlandia le klasse B: BrederodesMSV'19 DWSV—Wijk bij Duurstede SCHRK Stormvogels Utr. BoysVoorwaarts VEENENDAAL DOVO is als enige Veenendaalse club overgebleven in de strijd om de K.N.V.B.-beker. De ïoodwitten spelen morgen hun eerste thuis wedstrijd in deze competitie. In dé achtste finale van het toernooi ontmoeten de pupillen van trainer Hol Huizén, de ploeg die in de tweede klasse C, de afdeling waarin DOVO het afgelopen seizoen uitkwam, op een haar na de titel miste door in een beslissingswedstrijd te verliezen van Spakenburg. De bekerwedstrijd van morgen begint om kwart over vier op het Panhuis. In de competitieduels tussen Huizen en DOVO hebben beide ploegen een maal gezegevierd. In Veenendaal wees DOVO de gasten duidelijk met 3-0 te rug, terwijl in de return Huizen de bei de purrten opeiste. (2-1). Enkele jaren geleden traden de Veen endalers eveneens in de achtste fi nales ook al eens aan tegen Huizen. Zij gingen destijds tenonder. Morgen is DOVO lichtelijk favoriet. De Veenendalers komen vermoedelijk in de volgende opstelling uit: doel: T. van pardeveld; achter: H. Beijer, R. van Bi^ixvoort, Van Ingen en H. van Kooten; midden: A. Gerritsen en R. Schoeman; voor: D. van de Boven- kamp, B. Demoet, N. Diepeveen en B. Visscher. In de vierde klasse A-oost wordt nog één inhaalwedstrijd gespeeld. Het Op- heusdense Sparta '57 moet de reis naar Renkum ondernemen, waar het de wa pens opneemt tegen Redichem. Het ligt voor de hand dat deze match ein digt in een puntenverdeling. CAENARVON De twee halve etap pes die gisteren in de Ronde van En geland werden gereden hebben overwin ningen opgeleverd voor twee Engel sen: Foster en Buckley. In de eerste halve etappe werd Popke Oosterhof derde. Den Hertog bleef leider in het alge meen klassement. In de zaterdagafdeling van de Afde ling Utrecht zijn alleen in de derde klasse B, waarin DVSA vorige week kampioen werd, enkele duels vastge steld. NSVS uit Veenendaal, dat defini tief is teruggezakt naar de middenmoot speelt zijn laatste wedstrijd thuis te gen Beverweerdse Boys, dat de laatste tijd nog een beetje is geklommen. De thuisclub gaat waarschijnlijk een overwinning behalen op de gasten. In de zondagafdeling komen geen ploe gen uit onze omgeving binnen de lij nen. Slechts in de eerste klasse A en B worden enkele wedstrijden gespeeld. In IA ontmoet Hoogland Midlandia, terwijl in de»eerste klasse B haast al le resterende wedstrijden op het pro gramma zijn geplaatst. OPHEUSDEN Morgen staan voor de leidende teams in de A-klasse van het zaterdagvoetbal van de afd. Nijme gen, Opheusden en Resteren. 2 thuis wedstrijden op het programma. Opheusden I speelt thuis tegen FHS 2 en Resteren ontvangt het onderaan- staande Trajanus. Voor Resteren zal het duel geen moei lijkheden opleveren, want de PTT-ploeg heeft tot nu toe niets kunnen presteren in deze klasse. Opheusden speelt zijn laatste wedstrijd van dit seizoen tegen de reserves van FHS uit Nijmegen. Als Opheusden met volle inzet speelt kan het een zege boe ken, maar dan mag FHS niet woren onderschat. Puntenverlies brengt name lijk de titel bij Resteren. Het zal in deze klasse wel tot de laatste wedstrijd, Resteren VVS 2 duren, voordat de kampioen bekend is. Sparta 2 ontvangt PGEM en sluit waarschijnlijk een compromis. Sparta 3 kan zaterdag kampioen wor den. Deze ploeg, die nog steeds onge slagen is, speelt de laatste wedstrijd in Nijmegen tegen HSV 3 en heeft aan een gelijkspel genoeg om de titel in de C-klasse te bemachtigen. OPHEUSDEN Dank zij de goed geefsheid van de inwoners van Opheus den kunnen de ouden van dagen weer hun jaarlijks uitstapje maken. De bejaardentocht vindt plaats op woensdag 4 juni. De tocht zal dit jaar gaan, naar Den Haag en Scheveningen terwijl op de thuisreis een bezoek gebracht zal wor den aan Avifauna in Alphen aan de Rijn. VEENENDAAL Aan de achtste internationale Avondwielervierdaagse, die in Amersfoort in 't Leusderkwar- tier wordt verreden, nemen verschil lende renners uit onze omgeving deel. Dit sportevenement, dat wordt georga niseerd door Ren- en Toerclub „Amers foort", wordt gehouden op maandag 2. dinsdag 3, donderdag 5 en vrijdag 6 juni. Tachtig Nederlandse renners heb ben ingeschreven voor deze vierdaag se, terwijl ook een Engelse ploeg be staande uit vijf man meedingt naar de prijzen. Aan de ritten in Amersfoort wordt onder meer deelgenomen door de Veen endalers Cees Boogaard. J. van Schup- pen en Herman Hummel. Piet Kievit uit Ochten, Teus Valkenburg en Jan Vlastuin uit Scherpenzeel en de Tiele- naar J. de Ruiter. De Kleenex-ploeg bestaat uit Van Doom, Sandbrink, Schurink, Stapel- broek en Valkenburg. SCHERPENZEEL Het 2e heren zevental van Poseidon speelde zijn eer ste wedstrijd, in zeer koud water in Bilthoven. Het was het eerste optreden sinds jaren van deze ploeg en men verwachtte er in feite weinig van. Maar de reserves zorgden voor een verras sing door met 0-1 van Brandenburg 4 te winnen. De eerste helft sloten de Scherpenze- lers af met een voorsprong door een doelpunt van Han Algra. In de tweede helft was Poseidon overwegend sterker, doch men wist dit niet meer in doelpunten uit te drukken. Het grote struikelblok was de Branden- burg-doelverdediger, die vooral in de tweede helft in- grootse vorm was. Vanavond speelt Poseidon 1 zijn eer ste competitiewedstrijd. Het moet dan op bezoek bij het Gooi 3. Op woensdag 4 juni komt de eerste uitgave thuis uit tegen De Veste 3 en het tweede ontmoet Triton 2 thuis. MOSKOU De zeventiende schaak partij, die woensdag werd afgebroken is door Spasski gewonnen. Daarmee heeft hij nieuw voedsel gegeven aan de mythe dat in matches om het wereld kampioenschap de zeventiende de in leiding pleegt te vormen van furieuze slotakkoorden. Daar Spasski thans met 9-8 de lei ding heeft zal hij ditmaal in elk ge val gemakkelijk als profetie te verko pen zijn. Vandaag, als Petrosjan wit heeft, kan hij beginnen met de stormloop daar de restmatch van maximaal ze ven partijen hem niet al te veel tijd voor remise-spelevaren meer laat. De afgebroken partij had het vol gende verloop: Wiet Spasski en zwart Petros jan. 41. Tb8-b6, Kf6-g7 42. Te3-g3, Kg7-f8 43. Tb6xh6, f5-f4 44. Tg3-h3, Kf8-g7 45. Th6-h5, f4-f3 46. Kg2-g3, Tc5xh5 47. Th3xh5, Td4-d3 48. Pc4xa5, Kg7-g6 49. Th5-b5, Lb4xa5 50. Tb5xa5, Tb3xb3 51 Ta5-a8, b3-a3 52. a4-a5, Kg6-g5 53. a5-a6 Kg5-g6 54. a6-a7, Kg6-g7 55. h2-h4, Kg7- h7 55. h4-h5, Kh7-g7 57. h5-h6, Kg7- h7 58. Kg3-f4 en zwart gaf op. ARNHEM. Op de derde dag van het nationale zweefvliegkampioen- schap, dat op Teriet wordt georgani seerd, zijn 28 vliegers gestart. De op dracht luidde een driehoeksvlucht van 206 km. Van Teriet naar Dedemsvaart en van Dedemsvaart via Wenningfeld terug naar Teriet. 22 vliegers volbrach ten deze opdracht. In de open klasse werd de uitslag: 1. Dekkers, Utrecht, in een tijd van 2 uur. 44 minuten, 3 second.; 2. Jungblut, Blaricum, in een tijd van 2 uur, 59 mi nuten, 33 seconden; 3 Seijffert, Soest- dijk, in een tijd van 3 uur, 8 minuten, 11 sec. In de handicapklasse werden de eer ste drie plaatsen bezet door: 1. Seijffert; 2. de Pool Pieczewski; 3. Dekkers. De leiding in het totaalklas sement van de open klasse heeft Dek kers met 2854 punten en in de handi capklasse heeft Van Steinfoorn uit Haren (Gr), de leiding met 2741 punten. BOEKAREST In de vijfenveertig jarige geschiedenis van de Europese bokskampioenschappen heeft Neder land achtmaal een medaille veroverd. Twee keer kon een Nederlandse bok ser of) de hoogste trede van het plat form plaats nemen om de gouden me daille in ontvangst te nemen. Die tijd ligt echter alweer ver achter ons. In 1928, bij de Olympische Spelen in Am sterdam, die voor de boksers tevens gold als de Europese titelstrijd, werd de Rotterdammer Bep van Klaveren kampioen in het vedergewicht en bijna twintig jaar later, in 1947, in Dublin veroverde de Enschedeër Henny Quen- temeyer goud bij de halfzwaargewich- ten. Naar de tweeëntwintigste editie van de Europese kampioenschappen, die van 31 mei tot en met 8 juni in de Roe meense hoofdstad Boekarest wordt ge houden, heeft de Nederlandse Boks Bond, die na de oorlog alleen in 1951 in Milaan met vlieggewicht Van der Zee (zilver) en zwaargewicht Dijckman (brons) nog medaillewinnaars had en daarna geen ereplaatsen meer behaal de, negen boksers afgevaardigd. Dit is de grootste ploeg, die de NBB ooit naar een Europees kampioenschap zond. In Boekarest zal Amsterdam, al ja ren het grootste bolwerk van de Neder landse amateur-bokssport, het sterkst vertegenwoordigd zijn. Zes van de ne gen deelnemers komen uit de hoofd stad. Na de teleurstellingen van de laatste jaren en niet in de laatste plaats die van Mexico-stad, waar alleen Rudi Lubbers de kwartfinales bij de zwaar gewichten haalde, middengewicht Jan van Ispelen na twee ronden werd uit geschakeld en zwaarweltergewicht Henko Baars om medische redenen in het geheel niet in de ring kwam, hoopt de NBB op herstel. Rudi Lubbers, die in Mexico ten on rechte tot verliezer tegen de Mexicaan Joaquin Rocha werd verklaard, en Hen ko Baars maken ook dit keer deel uit van de formatie voor de Europese kam pioenschappen. Zij worden vergezeld door Jan Huppen (Bantam), Gerrie te Paske (Veder), Pierre Doorenbosch (licht), Gerrie Schulte (licht weiter), Herman Schregardus (welter), Jo v.d. Broek (midden) en Sjeng Verstappen (halfzwaar). CHALON SUR SAONE De I liaan Guerra won donderdag de etappe van de Ronde van de zes Pro vinciën. De Belg Bracke blijft leider. De vijfde etappe, een rit over 227 kilometer van Annecy naar Chalon sur Saone, stond in het teken van de tijd rit van vandaag. Favoriete renners wil len in deze rit tegen het horloge hun slag slaan en daardoor ontstond er aanvankelijk geen enkele ontsnapping, doordat Bracke, Poulidor en Pingeon de koers controleerden. Het gesloten peloton beklom de Echallonberg. In de afdaling raakte Pingeon bij een val betrokken. Op vijf kilometer van de top van de Serra zetten de Fransen Gutty en Labourdette een aanval in. Zij werden echter teruggehaald door Poulidor, Pingeon en Bracke. De Belg was kort tevoren door een lekke band achtergeraakt, maar weer snel bijge komen. 130 kilometer voor de finish sprong Delberghe (Belg.) weg. Hij be reikte een voorsprong van bijna zes minuten. Toen werd hij echter ingelo pen door het peloton. Tien kilometer voor Chalon kwam de beslissende de marrage. In de eindsprint was Guerra sneller dan zijn medevluchters, de Spanjaard Gandarias, de Belg Mahieu en Rigon (Fr.). Jan Janssen won de sprint van het grote peloton. De uitslag: 1. Guerra (It) 227 km in 6 uur 3 min 22 sec; 2. Rigon (Fr); 3. Gandarias (Sp); 4. Mahieu (Belg), al len dezelfde tijd als Guerra; 5. Leman (Belg) 6.03.56; 6. Janssen (Ned) z.t.; 14. Hiddinga (Ned) z.t. Het algemeen klassement na vijf etappes is: 1. Bracke (Belg) 22.07.22; op 10 seconden: 2. Poulidor (Fr); op 39 sec: 3. Pingeon (Fr); op 1.13: 4. Gutty (Fr); op 1.17: 5 Van Neste (Belg); op 1.26: 6. Thellieres (Fr); op 4.51: 13. Janssen (Ned). ROTTERDAM De afzet van het Groninger aardgas wordt ernstig be dreigd, aldus prof. dr. P. R. Odell gis teren in zijn inaugurale rede voor de economische faculteit van de Econo mische Hogeschool in Rotterdam. De hoogleraar heeft uitgerekend, dat over een jaar of vijf het Nederlandse aardgas niet zo goed meer in de markt zal liggen. Tegen die tijd zullen de Brit ten hun Noordzeegas leveren, terwijl de Russen dan over enorme bijna onbe perkte hoeveelheden aardgas zullen be schikken. De Engelsen kunnen volgens profes sor Odell het gas leveren tegen een prijs, die nog lager is dan de kostprijs (aan de bron) van het Groninger gas. De Russen zullen bijna de helft goed koper zijn met hun gas dan de ÏNeder- landse Gasunie nu. zo meent hij. De prijs van aardgas zal als gevolg van deze concurrentie worden gehal veerd, verwacht hij. De Rotterdamse hoogleraar in de eco nomische aardrijkskunde voorziet wel, dat Nederland een belangrijke leveran cier van gas zal blijven: van de totale afzet in West-Europa zal nog 43 procent uit Nederlandse bronnen komen. Als de top van een auto 220 km/u is, vraag dan of hij technisch berekend is op 320 km per uur. Als een auto 120 km/u rijdt, vraag dan of hij dit doet met slechts 40% van zijn vermogen. Als de file 70 „bumpert" en plotseling uitwijken is geboden, vraag dan of de auto 3 of 5 sekonden nodig heeft om het gevaar veilig te ontrijden. Als over een dubbel gescheiden remcircuit wordt gesproken, vraag dan of bij het uitvallen van een remleiding minstens 60% van de totale remkracht behouden blijft BMW bouwt zulke auto's al jaren. Om het rijden alleen al. Imp. Alimpo n.v. - Parkstraat 91a, Den Haag, Tel. (070) 18 48 43 - Showroom Tournooiveld, Den Haag SHOWROOM EN WERKPLAATSSTATIONSWEG 54 - EDE - TEL. 08380-12798 Dealer voor Veenendaal, Rhenen, Wageningen, Ede, e.o.

De Vallei | 1969 | | pagina 17