Ontspanningscommissie DO VO verwezenlijkte plannen Kosten ongeveer 70.000 gulden 950 overdekte zitplaatsen KERKDIENSTEN 0 p E L CHEVROLET Zaterdaginterlands wellicht spoedig ook in Veenendaal Oude kerkorgels zijn moeilijk te verkopen Beroepen Gastarbeider verloor tas met trouwboekje Ontspanning west - oostqevel HORLOGERIE VAN MANEN K< J! Het wonder Samen- Nieuw jasje Benoeming werking Beroepen Consulent Reisje Orgel concerten Sirene- diensten Voor onderweg VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN VEENENDAAL Wanneer eind augustus de nieuwe competitie van start gaat, kunnen de toeschouwers op het Panhuis-complex voor het eerst een plaatsje zoeken op... een overdekte tribune. Niet de gemeente Veenendaal, de eigenares van het Panhuis sportpark, maar de ontspanningscommissie van voetbalvereni ging DOVO heeft namelijk besloten om dit bouwwerk, de grote wens van het Veenendaalse voetbalpubliek, te verwezenlijken. De vaste tribune gaat plaats bieden aan 950 personen en wordt gebouwd op de verhoging aan het hoofdveld van het Panhuis, door velen wel eens de „spionkop" genoemd. Niet alleen DOVO, maar ook de andere verenigingen die gebruik maken van het Panhuis, kunnen hun aanhangers binnenkort een overdekte zit plaats aanbieden. Zij moeten hiervoor, net als DOVO, twee kwartjes per persoon neertellen, want de ontspanningscommissie van de roodwitten houdt het schitterende, strak uitgevoerde bouwwerk, dat rond de 70 mille gaat kosten, in exploitatie. Opvallend Allure Aanwinst met UUtftu&y de tijd! ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 30 MEI 1969 TRIBUNE OP 'T PANHUIS miff Brandend nieuws is het niet, maar ik wil toch wel graag nog 'es vast stellen dat er een hemelsbreed ver schil is tussen het jeugdwerk zoals dat in vroeger jaren werd bedreven en het bezighouden van het opko mende geslacht in de tegenwoordi ge tijd. Ik lees deze zin nog 'es over en dan zie ik dat ik een kapitale fout heb gemaakt, waarover het tiener- dom wel 'es in opstand zou kunnen komen. Ik schrijf over het bezighou den van de jeugd, maar dat kan na tuurlijk niet. Ze houdt zichzelf be zig, hoewel de ouderdom hier en daar wel een steentje mag aandra gen al was het alleen maar dat de nodige duiten over de tafel heenge- schoven worden. Maar ik was bezig een verschil te constateren. Welnu, we kijken even terug. Het hoeft niet zo erg ver te zijn. Laten we de jaren voor de laatste oorlog maar nemen. Wat hadden we toen? Een jongelingsvereniging, iets der gelijks voor de meisjes (nee, er werd toen beslist nog niet gemengd gezwamd), een fietsclub op een ge heide grondslag en daarmee was het zo ongeveer bekeken. Dat wil zeggen in onze contreien. Daarbui ten kon je nog wel 'es eer stuk god deloos jeugdwerk in vol bedrijf zien. Ik kan me dat nog als de dag van gisteren voor de geest halen. Eén van de weinige uitjes in m'n jonge jaren was een complete Pinksteren over naar het westen des lands. Onder de rook van Am sterdam woonde toentertijd name lijk ene ome Jan-Willem, een regel rechte broer van m'n vader. Een beetje vreemde vogel, die Ome Jan- Willem. Alle broers en zusters van vader zijn tot de dag van hun begra fenis binnen de grenspalen van 't goeie Veen gebleven, maar ome Jan-Willem moest zo nodig een baan bij 't spoor hebben. Zodoende vloog hij al vroeg uit het veilige nest, raakte aan een vreemde vrouw en van de kerk af en hij kwam nimmer weerom. Met enige tegenzin, maar hij acht te het zijn broeders-hoedersplicht, ging vader hem ieder jaar met Pinksteren opzoeken. Om de beurt mochten de jongens mee. Vrouw volk kwam niet in aanmerking. M'n moeder en m'n zusters bleven thuis, 't Kwam niet in vader op om zich in te denken dat zij er ook wel "es zin in gehad zouden kunnen heb ben; hij vond zoiets kennelijk tot het mannenwerk behoren. Misschien wilde hij het zwakke geslacht de confrontatie met de wereld bespa ren. Maar wij als jongens waren één keer in de zeven jaar aan de beurt. Zaterdags in de namiddag, zo uit de fabriek, via de waskuip op de trein en dinsdags weer naar huis, want dan was het Pinkster-drie. En daar mee had je dan ook de hele zomer vakantie te pakken. Om op dat jeugdwerk terug te ko men: ik werd ervoor geplaatst toen we naar de kerk gingen. Want dat sloeg vader niet over, geen van de drie keer. Tante Nel ging in to taal één keer mee. meer uit fatsoen dan uit drang of gewoonte, want ik had thuis wel eens opgevangen dat ook zij de heilige gebouwen niet plat liep. Ome Jan-Willem had dienst aan de spoorbomen of het trof altijd zo dat hij net moest sla pen na een dienst. Op één van die gangen naar de kerk in den vreemde zagen we ze aankomen: een stoet van een der tig jongens en meisjes, voor onze begrippen met onbeschaamde stuk ken bloot been. Voorop liepen een pofbroek waarin de leider van het clubje stak en twee jongens met een muziekinstrument. De één met een gitaar, een instrument dat ik voor het eerst van m'n leven zag, de ander met een mondharmonika. Zij ondersteunden een vrolijk wan delwijsje, dat door de rest uit volle borst door de stille straat werd ge daverd. Onbewust ging ik even stil staan bij het zien van zoveel sensatie, maar vader pakte me bij de schou der en draaide me in de looprich ting. „Dat bin rooien", siste hij uit een van z'n mondhoeken. Uit zijn manier van zeggen leidde ik af, dat er iets onzindelijks gaande moest zijn. In een onbewaakt ogenblik heb ik later op de dag Ome Jan-Willem om opheldering gevraagd. „Je va der kan zeggen wat ie wil", zei hij, ..maar ze raken geen bier en geen borrel aan." Die woorden van ome Jan-Willem kwamen nu weer op me af, toen ik vorige week de verklaring las van een jeugdleider waarom er in een soos in de toekomst een pilsje zou wor den getapt. „De jeugd leren omgaan met alcolhol, ze laten weten hoever ze kunnen gaan", liet de beste man opschrijven. Dat gaat me iets te ver. Ik heb er een andere verklaring voor: Proost 1 Wout Blauwkous :UCUnA Al U/mnhaa» aSm#J Mimnrtnc Ja nianu/a ramnalitia VEENENDAAL De Marokkaanse gastarbeider Abdo Slam uit Rhenen heeft dezer dagen in Veenendaal een tas verloren, waarin o.a. zijn trouw boekje zat. De heer Slam, die zich moeilijk in het Nederlands verstaan baar kan maken, ging gisteren tever geefs naar de politie. De tas was daar (nog) niet afgegeven. De gastarbeider vraagt nu langs deze weg of de vinder de tas met trouwboek je wil terugbezorgen aan Cuneraweg 411 in Rhenen. De Nederlandse Hervormde Kerke- raad te Ederveen heeft een beroep uit gebracht op ds. J. H. Vlijm te Krimpen aan den IJssel. ADVERTENTIE THNINDAAL C1TT-MOTO M DB DOVO heeft al geruime tijd met plan nen voor de bouw van de tribune rond gelopen, maar over het algemeen wer den de plannen van de tweedeklasser als „zeer futuristisch" beschouwd. De ontspanningscommissie van de roodwit- ten, die als zeer actief te boek staat, ging echter pijlsnel aan het werk. Er werden binnen de vereniging enkele ac ties gehouden en het sluitstuk hiervan wordt eerstdaags gevormd door een grootscheepse verloting, die het laatste geld moet opleveren dat nodig is voor de realisering van het bewonderens waardige initiatief. De voorzitter van de ontspannings commissie van DOVO, de heer M. W. van Eist, over de „serviceverlening": „Wij geven elk jaar een groots opgezet te ontspanningsavond en waren van me ning om dat dit jaar eens niet te doen. Onze commissie had reeds verschillen de acties onder de leden gevoerd en die brachten veel geld op. We werden het er toen over eens om nu geen dure ontspanningsavond te or ganiseren, maar het geld te gebruiken voor de bouw van de tribune, want dat leek ons toch ook een wezenlijk onder deel van de ontspanning. Een initiatief dat zeer op prijs zou worden gesteld door onze leden en andere verenigin gen". DOVO's commissie bereikte overeen stemming met de sportstichting en het college van B. en W. en het gevolg is dat er op 10 juni in de raad over zal worden gesproken. Wanneer de plannen worden goedge keurd begint DOVO reeds half juni met de bouw van de accommodatie. Het ligt voor de hand dat de tribune die wordt gebouwd door verschillende firma's reeds voor het begin van de nieuwe competitie gereedkomt. wit, groen en zilvergrijs genoemd. De zijwanden van de tribune bestaan uit staalconstructies met glas. Onder het bouwwerk is ruimte vrij gelaten. Men is voornemend om hier in de toekomst kleedlokalen en douches te projecteren. De toeschouwers die overdekt willen zitten, betalen twee kwartjes extra. De ze prijs geldt zowel voor DOVO- als voor leden van andere clubs. Het bouwwerk, dat geheel is ontwor pen door een fervent aanhanger van DOVO, de heer Wim van Beek, wordt veertig meter lang en biedt plaats aan 950 personen. De accommodatie, waar van de onderbouw bestaat uit paars rode baksteen, wordt in opvallende kleuren geschilderd. In de ontwerpen worden onder meer de kleuren rood, De eretribune" op het Panhuis is tot op heden gevormd door kleine bankjes. De toeschouwers die hierop konden plaatsnemen waren vooral bij goedbezochte matches duidelijk bevoorrecht Behalve de geweldige service die de tribune betekent voor de aanhangers van de verschillende Panhuis-clubs, is de nieuwe accommodatie van DOVÖ ook van groot belang voor geheel Vee nendaal. Het fraaie sportpark krijgt veel meer allure door deze overdekte accommoda tie en de gemeente trekt hier ten volle profijt van. Het is bij voorbeeld nu zeker dat de KNVB Veenendaal op de lijst plaatst van gemeenten die het eerste in aan merking komen voor het organiseren van een zaterdag-interland. Voordien was de beperkte accommo datie de hoofdreden dat een en an der in Veenendaal niet te verwezenlij ken was. Maar ook andere grote evenementen kunnen door de nieuwe aanwinst van DOVO nu met gepaste trots in Vee nendaal worden georganiseerd. DOVO heeft van de gemeente Vee nendaal het recht van opstal gekregen voor de periode van 25 jaar met uiter aard de mogelijkheid van verlenging. De ontspanningscommissie exploiteert de tribune en hoopt binnen 10 jaar de investeringen eruit te hebben. Wanneer de tweedeklasser het Panhuis-complex zou moeten verlaten, blijft zij eigenaar van de tribune. Een groep van deskundi gen bepaalt dan de waarde van het bouwwerk, waarop het voor de gead viseerde prijs wordt verkocht. Reactie van een gemeentefunctiona ris: „Het initiatief van DOVO is van harte toe te juichen. De gemeente heeft hierover vorig jaar al besprekingen ge voerd, maar zij kon volstrekt geen tri bune bouwen, omdat de contanten nu eenmaal ontbraken. Wij hebben nu na tuurlijk op advies van de sport stichting graag de volle medewer king verleend aan DOVO. De tribune op het Panhuis is onge twijfeld een grote aanwinst". GVVV stond er nogal twijfelachtig tegenover. Secretaris Bruys was zeer De ruimte onder de vaste tribune is vrijgelaten. In de toekomst wor den onder de schitterende accommo datie wellicht kleedcabines en douches gebouwd Het ontwerp van de tribune is ban een trouw DOVO-lid, de heer Wim van Beek. verbaasd over het nieuws dat ook GWV gebruik kan maken van de tri bune. want de vereniging was nog niet op de hoogte van de grootscheepse plannen. „Ik kan er nog weinig over zeggen, want het overvalt me eerlijk gezegd een beetje. Uiterst vreemd vind ik het dat GVVV en RK Unitas nog niets hebben gehoord van zowel DOVO als van de sportstichting. Werkelijk, ik kan er niets zinnigs over zeggen", aldus de heer Bruys. Maar een feit is dat het Panhuis-com plex verschillende bezoekende ver enigingen benijden DOVO, GVVV en RK Unitas om deze accommodatie door de nieuwe tribune volwassen is geworden. Het is een opvallend sieraad, ontworpen en gekocht door leden van een vereniging, die ver in de toekomst kijkt... ADVERTENTIE VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 u.: ds. A. Jonkers uit Otterlo; 17.00 u. ds. C. Graafland uit Amsterdam. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Jongerden. Vredeskerk, 9.00 en 17.00 uur: ds. Langerak. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: kand. Westzand. Poortkerk. 10.30 uur: ds. Vroeginde- weij18.30 uur: kand. Westzand. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Vroegindeweij. Veeneind, 15.00 uur: ds. v. Rossum (Scherpenzeel). Donderdag 5 juni 19.30 u.: ds. Haring uit Nieuwland. Dijkstraat, 14.45 uur: dhr. Meijer. Herv. gem. „Sola Fide": 10.30 uur: ds. Vijzelaar en 18.00 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Ver. geb. Eikenlaan, 9.00 uur: ds. IJt- sma en 16.30 uur: ds. Blanken. Petrakerk (9.30 uur: ds. Blanken en 17.00 uur: ds. IJtsma. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 10.30 uur ds. Brons en 17.00 uur: ds. Langbroek (radiokerk dienst. Pniëlkerk, 9.00 en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. Syn.: 't Holle Goed, 9.30 en 17.00 u.: dhr J. Mol. Dinsdag 3 juni, 't Holle Goed: 19.30 u. ds. C. Wisse. Jehova's Getuigen: 9.30 u.: Openbare vergadering; 10.30 u.: „Wachttoren"-studie. Dinsdag 19.30 u.: Theocr. bedieningsschool, 20.30 u.: Dienstvergadering. Alle bijeenkom sten in het NW-gebouw a.d. Tuinstr. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Leerink te Soest. R.K.-Kerk: Salvatorkerk, za. 18.45, zo. 09.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 08.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: 9 u.: Geen dienst; 10.30 u.: ds. v. d. Peut uit Renswoude; 19 u. Jeugddienst, ds. Langstraat uit A'hem. Bergschool, 9 u. ds. v.d. Peut uit Rens woude. Geref. Kerk 10 u. ds. Rietveld uit Wageningen; 17.00 u. ds. De Jongh uit Wageningen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 u. leesdienst. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 17.30 u. ds. P. v. d. Bijl uit Katwijk aan Zee. Dinsdag 3 juni: 19.30 u. ds. P. v. d. Bijl uit Katwijk a. Zee. Ned. Prot. Bond: Geen opgave. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. G. Kaastra; 18.30 u. ds. J. v. Noort. Dorpshuis: 10.00 u.: Jeugdkapel. Geref. Kerk 10.00 u. ds. L. Zwaan; 18.30 u. d®. Hoorweg. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. J. Zuurdeeg uit Maarssen, Ned. Herv. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 u. ds. J. van Malestetow OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. J. v. Noort; 18.30 óm. Kaastra. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u.: leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. Hoorweg; 17.00 u. óm. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. N. Langhout uit Ben- nekom; 18.30 uur: ds. R. de Bruin uit Lunteren. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. Bos. Vrjje Evangelische Gem.: 10.30 uur: Evangelist G. Dolman uit Utrecht, bed. H. Avondmaal. Deze dienst wordt gehouden in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. Geref. Gemeenten: 10.00 en 18.30 uur: De hr. B. Roest. Ger. Gemeenten (noodgebouw): Holevoetlaan, 10.00 en 18.30 uur: Leen dienst. R.-K. Kerk: 08.30 uur: Bed. M. Mis in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. E. E. de Looze uit Hilver sum; 18.30 u. ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. Jonker (belijdenis)18.30 u. ds. Jonker. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. eerw. heer C. W. Begeer uit Den Bosch; 14.30 u. ds. Joh. Bos uit Lunteren. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 u.: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u.: ds. v. d. Poel. WEKEROM Oud Geref. Gem.: Woensdag 4 juni. Vijfsprongweg 7. 14.30 en 19.30 u.: ds. J. v. d. Poel uit Ede. RESTEREN Ned. Hen. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Boezer uit Eethen en Drongelen. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Muilwijk Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 18.30 u.: leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10.00 en 18.30 u. ds. Van Beek. VEENENDAAL Arts: za. 31 mei S. T. Heij, De Klomp 5, tel. 08387-200; zo. 1 juni H. E. G. Pi- lon, Kerkewijk 82, tel. 12481. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 12123. Wijkverpleging: zuster L. Vunderink, Schrijverspark 47-111, tel. 11426. RHENEN Artsen: dokter Almekinders, Herenstr. 59, tel. 2432 en dokter Wijchers, Ach- terbergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. ELST, AMERONGEN en LKERSL'M Arts: dokter T. C. Bakker, Rijksstraat weg 172 A. Leersum, tel. 03434-1495. SCHERPENZEEL en WOUDENBERG Arts: jhr. H. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg, tel. 03498-1330. F.DERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: dokter J. H. Rademakers. Hoofd weg 50, Ederveen, tel. 08387-201. Dierenarts: dokter Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-457. OPHEUSDEN Arts: dokter Jonker, Opheusden, telef. 08887-393. Wijkverpleging: zuster E. de Winter, Opheusden, tel. 08887-210. RESTEREN Arts: dokter Guépin, Ommeren, telefoon 03443-250. Wijkverpleging: zuster S. Westerhof. Kesteren, tel. 08886-210. VEENENDAAL en RHENEN Tandarts: Voor spoedgevallen bellen: 08385-12945. Volgens Kerknieuws is het niet gemakkelijk om een oud kerkorgel kwijt te raken, getuige de vele gemeenten die hun overcomplete instrumenten niet aan de man kunnen brengen. de weg van het leven willen bezin nen om die daarna weer op te gaan" De organisatoren noemden de eer ste dienst geslaagd. De diensten wor den gehouden onder auspiciën van de protestantse en rooms-katholieke kerken. In Nijmegen spreekt men nog van het wonder van pater Rubens. Deze wandelde door de Waalbuurt en werd aangehouden door een man in nood: „Pater ik zit helemaal aan de grond één tientje en ik ben geholpen". De pater hielp graag armen, maar dit maal moest hij zeggen „man ik zou graag helpen, maar ik ben zelf plat zak." Demonstratief keerde hij zijn zakken om. Toen gebeurde het won der... Uit één van de zakken rolde een briefje van tien. Pater Rubens zag stomverbaasd en zei: „Alleen de hemel weet waar dit vandaan komt, maar het is voor jou". Toen pater Rubens thuis kwam in de pas torie kwam de pastoor hem tegemoet met de woorden: „Zeg als je nog eens uitgaat, trek dan je eigen jas je aan..." Uit „Sola Fide" De kerk van Sint-Willibrordus- buiten- de-vest, die bestemd was om met zijn zeven torens de kathedraal van Amsterdam te worden, moest worden afgebroken, waarbij uiter aard ook het orgel, dat, hoewel nog niet afgebouwd, alle records zou moe ten slaan, moest worden verwijderd. Men was blij, dat een orgelbouwer uit Sneek het instrument voor een kleinigheid wilde weghalen. Het beroemde orgel van de Rot terdamse Nieuwe Zuiderkerk werd voor 27.500 gulden het eigendom van de hervormde gemeente te Doesburg. Voor afbraak, vervoer en opbouw moest deze gemeente dan nog eens 175.000 gulden betalen. De Doesburg- se hervormde gemeente was één van de twee gegadigden die aanwezig waren op de in advertenties aange kondigde openbare verkoping. Hoewel verschillende Arnhemse kerken een nieuw orgel nodig hadden, kon de gereformeerde kerkeraad het orgel van de Arnhemse Oosterkerk aan de straatstenen niet kwijt. Ten slotte kwam er iemand uit Keulen die 10.000 gulden bood. Dit aantal voorbeelden zou gemak kelijk te vermenigvuldigen zijn. Wat echter blijft is het waarom. Waarom raken zoveel orgels in diskrediet, als de kerken waarin ze staan op de een of andere manier buiten gebruik ra ken? De reden moet vooral gezocht worden in het feit, dat de monumen tale orgelkasten te groot zijn voor de nieuwe kerken, die vaak'meer op wijkcentra en gemeenschapsruimten lijken, terwijl bij een eventuele over neming de kosten van afbraak e.d. zo hoog zijn dat men beter een nieuw instrument kan aanschaffen. Ander zijds zijn de normen voor het orgel spel in de eredienst gewijzigd. Er is meer vraag naar een orgel dat de gemeentezang goed kan begelei den dan naar concertorgels. „De Schakel", het parochieblad voor leden van r.k.-kerk te Veenen daal zal in een nieuwe omslag ver schijnen. Ook de inhoudsvorm wordt wat regelmatiger opgezet. Eerst komt het nieuws van de parochie en dan het nieuws van de voetbalver eniging „Unitas" Tot ouderling van de hervormde wijkgemeente te Veenendaal is be noemd de heer G. Leppers. Ds. L. van de Peut, Ned. Hervormd predikant te Renswoude is beroepen door de hervormde gemeenten Me teren en Est. Zolang niet is voorzien in de va cature ontstaan door het vertrek van ds. J. C. de Bie zal ds. Vroeg indeweij te Harskamp optreden als consulent van de hervormde gemeen te te Ederveen. Het jaarlijkse uitstapje van de meisjes- en jongelingsvereniging van de hervormde gemeente te Eder veen wordt gehouden op 1 juni a.s. De reis gaat naar Zuid-Limburg. Onze muziekrecensent. Jan Hes sels Mulder te Veenendaal, zal in de komende zomermaanden enkele concerten geven op het orgel van de gereformeerde kerk te Leersum. In 's-Hertogenbosch worden sinds kort zogenaamde sirene-diensten ge houden. De diensten vinden plaats direct na afloop van de tijd waarop elke eerste maandag van de maand overal in Den Bosch de B.B.-sirenes bij wijze van proef loeien. Het doel van deze interkerkelijke dien sten is „een samenzijn te zijn van mensen die aan 't begin van de maand even halt willen houden en zich op Er zijn plannen in voorbereiding om te komen tot nauwere samen werking op het gebied van het jeugd werk tussen de hervormde en gere formeerde kerk te Leersum. Voor toeristen en anderen, deze zomer op zondagmorgen onderweg, zullen de volgende kerken openstaan (vermeld met openingsperiode en aanvangstijden van de korte, speci ale diensten): APPELSCHA: Tref kerk De Klokke- stoel (Oud Appelscha aan de weg Smilde-Drachten): 25-5 t/'m 22-6: 10. uur; 22-8 t/m 17-8: 9.00 en 10.00 uur. BLAUWKAPEL: In 't fort (aan de weg Utrecht-Hilversum) 6-4 t/m 2-11 10.00 en 11.00 uur; 1-6 t/m 27-7: ook 9.00 uur. BLOEMEND AAL: Duinkapel (kop Zeeweg) 25-5 t/m 17-8: 9.00 uur. BUNNIK: Motel Bunnik (aan de E 12 Utrecht-Arnhem) het gehele jaar 10.30 uur. HEERENVEEN: Rotondekerk (ver keersplein Heerenveen) 25-5 t/m 31- 8: 9.30 en 10.30. HOOG SOEREN (Apeldoorn) (aan de weg Amersfoort-Apeldoorn)1-6 t m 31-8: 9.00 uur en 11.30 uur. HUIS TER HEIDE: Het Witte Kerk je (aan de weg Utrecht-Amersfoort) 18-5 t/m 14-9: 9.00 uur. KATS (N-Beveland): Hervormde Kerk 29-6 t/m 10-8: 9.30 uur. SNEEK: Kerk- en Recreatieschip De Boei (Sneekermeer) 11-5 t/m 31- 8: 8.30 uur r.k., 10.00 uur prot. SPAARNDAM: Hervormde Kerk(aan de weg Haarlem-Halfweg)15-5 t/m 7. y.uu uu; STA VERDEN: Kapel kasteel Sta ver den 1-7 t/m 31-8: 11.30 uur. TWIJZEL: Kerk Onderweg (aan de E 10 Groningen-Leeuwarden)het ge hele jaar: 10.00 uur. WASSENAAR: Rest. „Bijhorst" (via duct Wassenaar-rijksstr. Den Haag A'dam): het gehele jaar:10.30 uur. ZWIJNDRECHT: Pietermankerk (aan de E 16 Rotterdam-Breda): 5-4 t/m 28-9: 9.30 uur.

De Vallei | 1969 | | pagina 3