Voor 2000 ca. 145.000 mensen uit Utrecht naar de Flevopolder KLEUTERS KAMPEREN Bromfietser reed in op een groep kinderen VEILING SEPTER TIEI Proef in vervangt Renswoude schoolreisje wl Rijk wil overloop 99 naar het nieuwe land bespoedigen Woonklimaat in polder gaat succes bepalen Collecte bracht zevenhonderd gulden op „Alarm99 in nieuwe bank VIJF GEWONDEN BIJ DE EIKELKAMP" VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Eén nacht met ,,juP in de tent Charmante expositie van Isabel van Selms DCE verloor kansloos van BDV (16-8) Verloting BURGERLIJKE STAND Bintangs treden op in Dorpshuis Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 Na hearing toch banken in Eist Aquarellen en wandkleden in Rhetwns streekmuseum Waterdamp Bouw van Coöp. Raiffeisenbank in Eist gestart Exjmnsie MARKTEN WIE ZAG POEDEL Geslaagd IN IEDER HUIS STEUNT MEN HET RODE KRUIS Permanent FORD-show in showroom DAMMEN MARKTEN VRIJDAG 30 MCI 1969 VEENENDAAL/UTRECHT De overloop tot het jaar 2000 uit de provin cie Utrecht, die naar de polder Zuid-Flevoland zal moeten worden afgeleid kan worden gesteld op 145.000 personen. Dit heeft de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening beslist op basis van de resultaten van een ambtelijk beraad in werkgroepverband. Hiermee is een einde gekomen aan alle onzekerheid omtrent de mate waarin voor de provincie Utrecht een overloop naar de polder Zuid-Flevoland als reëel zou kunnen worden aangemerkt. Van rijkszijde is aangedrongen om het afleiden van de overloop naar het nieuwe land niet uit te stellen tot het moment, waarop het gebied van het oude land „vol" is. Het streven is er daarom op gericht met het onderbren gen van een deel van de Utrechtse overloop naar de Flevopolder reeds lang voor 1990 een aanvang te maken. Voor het welslagen van een tijdige afleiding van de overloop zijn de spoe dige totstandkoming van de infrastruc turele werken en het scheppen van een gunstig woonklimaat van groot belang. Het wonen in de polder zal pas aan trekkelijk zijn als een millieu wordt geboden, dat voor de „overlopende be volking" zo aantrekkelijk is, dat de stap naar de polder niet al te moeilijk valt te nemen. De noodzakelijke spoed ten aanzien van de vereiste infrastructuur zal voor werp van overleg uitmaken tussen het departement van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en dat van ver keer en waterstaat. Aangestuurd zal worden op een volledige inspraak van de provincie. Op rijksniveau wordt aangenomen, dat mogelijk moet zijn in het jaar 1975 een begin te maken met het bouwrijp maken van het voor de stedelijke ne derzettingen in Zuidelijk Flevoland aan te wijzen gebied. Het was te voorzien, dat het begrip „overloop", dat door het rapport „De ontwikkeling van het westen des lands" in 1958 werd geïntroduceerd, in ver band met de snelle bevolkingstoene ming en de expansie van de randstad Holland een steeds grotere rol zou gaan spelen in het planologische en bestuur- VEENENDAAL Geboren: Arnoud, z.v. L. Vonk en M. Wessels: Frans Christiaan, z.v. P. Rippen en J. P. Dielhof; Aart, z.v. A. Slotboom en H. R. Jansen; Aalber- tus Gijsbert R. G., z.v. R. G. van de Weerd en I. van der Poel; Jannita, d.v. N. L. Wolfswinkel en W. Peeters; Arie Teunis C., z.v. W. J. van Gestel en G. Budding; Irma, d.v. J. J. A. van Heijningen en J G. Walinga; Aalt, z.v. D. van der Horst en H. W. G. Meer- veld; Monika, d.v. H. P. Schmidt en H. L. Helderman; Hendrika, d.v. G. J. Haalboom en M. de Bruin; Alexandra Maria H., d.v. L. J. P. Christiaans en L. T. Cimarosti; Evert Jan B. C., z.v. J. B. Helms en E. Diepeveen; Dirk Gerard, z.v. H. van Resteren en G. de Man; Rob, z.v. G. Gaasbeek en J. M. van de Bovenkamp. Ondertrouwd: E. R. van Essen en D. Klootwijk; W. C. Rooth en A. de Gooijer; P. C. A. van den Brink en F. M. van Hoven; J. de Jong en R. Beukhof; N. P. Drost en J. Hardeman; G. J. Jansen en J. van Deelen; N. Burgstede en H. van Wijk. Gehuwd: G. A. Gerritsen en N. A. M. van Viegen te Rhenen; G. van Toorn en A. Groeneveld te Ede; A. van Ginkel te Amerongen; T. G. A. Aalbers en P. van de Bovenkamp; A. Robbertsen te Ede en M. M. G. Bolt- hof; A. Merlijn en A. M. Gunst; P. A. J. Kraijnbrink te Amsterdam en J. H. Baars te Amsterdam; A. C. Gerritsen en A. A. Prins; P. Müsse en J. C. Muller; H. .J Ouwendijk te Ede en H. G. van Dee. Overleden: Johannes Pieter de Bruijn, 76 jaar, echtgenoot van F. W. Groeneweg; Cornelia Petronella van den Bovenkamp. 83 jaar, weduwe van W. Hootsen; Klaas van de Haar, 79 jaar; Gijsberta van Beek. 68 jaar, echt genote van G. Leppers; Maria Wille- mina Nieboer, 83 jaar, weduwe van G. Brouwer. SCHELPEN ZEEL Geboren: Eric Jan z. v. J. Harthoorn en G. van Beek, Huigenbosch 60; Marcel z. v. T. F. van Kuilenburg en C. van Middendorp, Nieuwstraat 33; Mina Cornelia d. v. E. Willems en A. van Beek. de Haar 45a; Helma d. v. A. W. van Wessel en J. G. van den Dikkenberg, Glashorst 50. Burgelijke stand gemeente Rhenen. Geboren: Adriana Catharina, d. v. A. van den Berg en E. A. van Wijk; Adriaan Jan, z. v. G. Drost, en W. C. M. Davelaar; Arie Teunis Cornelis, z. v. W. J. van Gestel en G. Budding; In ge. d. v. J. de Graaf en J. van Muijen; Jolanda Henriëtte, d. v. J. Kootstra en D. Beekhof; Marijke, d. v. H. R. de Lange en D. Freriks; Marinus, z. v. M. van Kooten en J. Ariesen; Albertus, z. v. G. van den Berg en A. Heikamp. Ondertrouwd: E. L. van Rijn. 24 j. te Naaldwijk en J. M. Vonk, 23 j. te Rhenen; J. Kosters, 22 j. te Rhenen en H. van Beijnhem, 20 j. te Rhenen; D. Dorrestijn, 24 j. te Leersum, en L. W. de Jong, 22 te Eist; A. van Eden, 25 j. te Veenendaal en N. C. S. Koore man. 22 j. te Rhenen; H. E. van Dolde- ren 24 j. te Rhenen en S. M. Vos 20 j. te Rhenen. Overleden: Petronella van Doorn. 80 j.; Hendrika Maria van Dijk, 71 j.; Cornelia Petronella van den Boven kamp, 83 j.; Johanna Roelofina Meijer, 84 j.; Klaas van de Haar, 79 j.G'ijs- berta van Beek. 68 j.; Maria Willemina Nieboer. 83 j.; Jan Lammerts, 49 j. Ingekomen personen: H. J. van Oort; van Utrecht naar Dokter Wallerstr. 70; Y. van den Berg, van Amsterdam naar Papaverstraat 81; D. J. Rietvelt, met gezin van Doorn naar Rozenlaan 47; J. H. Baardman, van Utrecht naar Nieu we Veenendaalseweg 51H. Veenen daal. van Utrecht naar Franseweg 26a Eist; G. Korevaar, met gezin van Utrecht naar Franseweg 26a Eist; Z. Omar Moh Boukar. van Resteren naar Cuneraweg 411; T. Jellouli, van Venlo naar Cuneraweg 411; V. E. Suarez, va» Spanje naar Valleiweg 83; G. M. Gon zalez. van Spanje naar Valleiweg 83; A. A. M. El, van Marokko naar Cunera weg 411; G. de Vreede, met gezin van Harmeien naar Cuneraweg 432; L. ben Ali Baktit, van Nijmegen, naar Cune raweg 352; P. W. M. van de Pol, met gezin van Volendam naar Cuneraweg 398; M. E. G. M. Brouwers, van Wa- geningen naar Bantuinweg 39; C. Hen zon, van Echteld naar Cuneralaan 26. Vertrokken personen: G. Vonk. van Jan van Arkelweg 19 naar Duitsland; S. Of kir, van Cuneraweg 411 naar Vee nendaal; S. E. H. Filali, van Cunera weg 411 naar Veenendaal; M. Essabar, van Rhenen, Plantage 3, Eist naar Vee nendaal; H. J. de Vries, met gezin van Franseweg 8 Eist naar Amerongen; R. van de Scheur, van Geertesteeg 10 naar Rheden; H. A. W. van Ravenswaaij, met gezin van Cuneraweg 352 naar Vee nendaal; H. M. M. van de Wiel, van Roghairweg 3 naar Gennep; D. van Dijk, van Weversstraat 29 naar Lien- tden; M. J. van Wanrooij, met gezin van Middelbuurtseweg 11 naar Heer len; R. P. Sekeres, van Domineesberg weg 26 naar Boskoop. Burg. Stand Ede Geboren: Arnold F., z.v. H. Steke lenburg en A. Meerhof; Roland A., z.v. H. Stekelenburg en A. Meerhof; Evelina A., d.v. H. J. van de Lage- maat en A. W. Bloemendal; Johanna E., d.v. B. van Resteren en E. Haan- schoten; Miranda I. M.. d.v. R. T. M. Pols H. M. van der Hoven; Jacque- lien A. B. J.. d.v. J. B. P. Vriens en B. Bos; Vivian, d.v. J. T. Stroink en C. A. Schotman; Jacoba, d.v. C. Ver schuur en M. van Holland; Ronald A. P.. z.v. A. Fivet en P. S. E. Hagedorn; Neeltje A., d.v. R. van den Hul en W. A.# Weiman; Wilhelmus G., z.v. G. J. van Dooren en S. van den Heuvel; Jeroen. z.v. J. Versteeg en G. J. van der Lee; Michel, z.v. A. Demoet en A. F. Hendriks; Bor J., z.v. M. Borren en A. van den Bosch; Jan W., z.v. H. Herikhuisen en M. J. Hulstein: Frede- rikus H. J., z.v. H. L. F. Aalders en H. P. Hannisse; Willem-Tjeerd, z.v. H. Henneke en P. E. Robberegt; Si mon C. J., z.v. J. Bosch en C. C.H. Bakker: Esther J. M., d.v T. H. Weethoff en J. P. G. Heyman; Eric J., z.v. J. E. Vos en A. W. van Zome ren; Joke, d.v. M. Kers en P. K. J. Koerts; Jan E., z.v. H. van Grootheest en J. Doornbos; Meeuwis, z.v. R. Ot- ten en H. Zandsteeg; Marinus, z.v. A. van Ginkel en M. de Koning; Egbert, z.v. O. de Jonge en W. R. Groote; Harm. z.v. de Jonge en W. R. Groote; Marijke P., d.v. T. van Duin en H. J. van Otterlo; Alida H., d.v. H. Vermeer en A. van der Pol; Lucil le M., d.v. J. G. van der Wateren en U. M. Doornbos; Johanna M. C., d.v. F. J. V. Kuipers en H C. van der Lin- gen; Jacoba, d.v. F. van Hunnik en W. C. van Luttikhuizen; Gerhardus W., z.v. J. H. ten Wolde en M. G. Jansen; Jacqueline, d.v. W. M. M. van Kraaij en J. Ros; Frederik W. G. J., z.v. F. H. Hobeyn en M. A. Groot- oonk; Aaldert, z.v. A. Schut en B. van Dijk; Gerdina, d.v. H. G. Gilles en S. Willems; Paul G., z.v. G. Koudijs en G, Kas. Ondertrouwd: J. W. Altena en M. Spruijt; E. A. van Wijk en E. van de Pol: C. Lam en W. H. J. Gerritsen; R. Vink en W. van de Bospoort; T. Thomassen en W. van Egdom. Getrouwd: R. Berghegen en W. Hek; A. Roelofsen en M. J. Beukhof; G. Boute en M. A. van Kaam; F. R. van Doorn en T. Lijklema; H. van den Hoek en I. Franzani; G. Hendriksen en M. Vriezen; D. A. Kole en M. A. Schoonderbeek. Overleden: Pieter J. Stegman, 74 jr.; Geurtje Schut, geh. gew. met W. van Westerhuis, 68 jr.: Ines C. Bum- kens, geh. gew. met P. de Leng, 56 jr.; Cornelia Hulstein. e v B. G. J. van Nieuwenhoven, 68 jr.: Elizabeth M. Jansen, geh. gew. met E. M. Baer- veldt, 77' jr.; Peter Barten. 79 jr. RENSWOUDE De collecte ten ba te van de tehuizen voor tbc-patiënten „Sonnevanck" in Harderwijk en ..Zon negloren" in Soest, die vorige week in Renswoude gehouden werd. heeft f 691.90 opgebracht. Deze opbrengst is bijna twee keer zo groot als die van vorig jaar. lijke beleid in ons land. In de tweede regeringsnota over de ruimtelijke or dening in Nederland kreeg de verdere uitwerking ervan vorm. Een van de in deze nota uitgestippelde hoofdlijnen van het regeringsbeleid inzake de ruimte lijke ordening komt er op neer dat met name Zuid-Flevoland een belangrijke bijdrage zal moeten leveren in het op vangen van de „overloop" waarvoor de noordvleugel van de Randstad met omliggend gebied onvoldoende ruimte kan bieden. RENSWOUDE „Binnen drie mi nuten was de politie hier. Een kwam aan de achterkant en de andere stoof aan de voorzqde naar binnen", zo vertelt de heer J. Prins, direc teur-kassier van de gloednieuwe ves tiging van de Raiffeisenbank in Renswoude, die pas woensdag offi cieel werd geopend. De actie van de politie volgde op het alarmsignaal, dat gistermiddag om kwart voor vier Renswoude in rep en roer bracht. Men dacht, met het Pinksterweekeinde nog vers in het geheugen, onmiddellijk aan een overval op de bank, maar het bleek loos alarm. Een functionaris van de PUEM, schakelde bij controlewerkzaamhe den per ongeluk het „stille" alarm systeem in. Men belde onmiddellijk de politie die binnen drie minuten ter plaatse was. Een kwartier later arriveerde ook een politieman uit Leusden, die als gevolg van een ket ting (re)-actie ook was gealarmeerd. De politiemensen hoefden niet in actie te komen. Twee van hen gingen voort met de snelheidscontrole in Renswoude, waarvan menige auto mobilist nog een herinnering zal overhouden. De heer Prins: „Het is in ieder geval gebleken dat het alarmsys teem perfect werkt.." Wat de PUEM- man precies heeft gedaan waardoor het alarm losbrandde, wil de heer Prins liever niet openbaar maken. Dit om adspirant-bankrovers nog enigzins in het ongewisse te laten. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 800.000 stuks. De handel was goed en de prijzen varieerden van f 11,- tot f 12,- de honderd stuks. De henneëieren van f 8,- tot f 10.50 de honderd stuks. Op de biggenmarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 105 Stuks. De han del was matig en de prijzen varieerden van f 95.- tot f 102 per stuk. AMERONGEN Voor ludiek cen trum Hamadcha treden zaterdagavond 14 juni de Bintangs op in het Dorps huis in Amerongen. Deze popgroep ge niet landelijke bekendheid dank zij grammofoonplaten en enkele televisie optredens. ELST Gevonden; boodschappen tas met inhoud. Weggelopen: bruine poedel. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist. u dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Voor de staats akte N XII tweede deel (lerares zorg voor de voeding, woning en kleding) slaagde o.m. Jacqueline J. C. Diepe veen te Veenendaal. Zij ontving haar opleiding aan de Scholengemeenschap Puntenburg, Laan van Puntenburg 2 te Utrecht. t ELST Vier kinderen van een schoolklas uit Ridderkerk raakten gisteravond om kwart over tien gewond op de Veenendaalsestraatw eg btf jeugdherberg De Eikelkamp, waar zij enige dagen verbleven. Zij werden aangereden door de bromfietser J. van I. (25) uit Lienden, die op de schoolklas inreed, toen deze, on der leiding van een onderwijzer de poort van de jeugdherberg uitkwam. De bromfietser kon de groep niet meer ontwijken, en raakte vier kinderen, van omstreeks veertien jaar. Twee jongens" werden ernstig gewond, en moesten worden overgebracht naar het Stads en Academisch ziekenhuis te Utrecht. Twee meisjes met lichtere verwondin gen werden naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal gebracht, evenals de bromfietser, die aan zijn benen werd gewond. Zijn vervoermiddel was zwaar beschadigd. Het verkeer op de Veenendaalse- straatweg moest tot na kwart over elf ELST Dezer dagen zijn door de plantsoenendienst van de Gemeente Rhenen in Eist drie rustbanken ge- plaats. Een en ander is voortgekomen uit een voorstel, dat begin september vorig jaar tijdens een hearing, die bur gemeester en wethouders voor de be volking in café Sportlust organiseer den, werd gelanceerd. In eerste instan tie werd dit voorstel door de burge meester verworpen, omdat bij eerde re plaatsing van banken in Eist, ettelij ke jaren geleden, deze door de jeugd vernield zouden zijn. De nu geplaatste banken zijn hoofdzakelijk bestemd voor bejaarden, die na een wande lingetje willen uitrusten en voor toe risten. Zij staan op drie punten; op de Rijksstdaatweg (tegenover de Vee nendaalseweg), vóór de Gemeentelij ke Begraafplaats en op de hoek van de Woudweg. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 1 21—59 26—42 Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/Opw 70/75 65/70 60/65 x Golden Delicious kl.2 54—71 52—67 50—54 3545 Jonathan kl.2 66—68 52—64 42—55 34—40 Zuurkroet en fabrieksfruit per 100 kg f 6,10 Roodkroet en roodfabrieksfruit per 100 kg f 6,00 Peren St.-Remy 1620 Glasaardbeien Per doosje van 2 ons 5073 3555 Groenten Rabarber 11—20; Spinazie volle grond 12—36; Asperges f 2,402.45 Spitskool 54—56; Sla per 100 krop f 16,00—20,80: Radijs per bosje 9—11 Sla-uitjes per bosje 12—14; Selderij per bosje 1416 Bloemen Anjers per stuk 210; Afrikanen per stuk 913 Ageratum per stuk 813; Duizendschonen per stuk 36 Petunia's per stuk 1013; Lobelia's per stuk 1113 Violen per stuk 36; Franse geraniums per stuk 88f 1,30 Salvia's per stuk 1023; Gloxina's per stuk f 3,605,20 Aardappelen middel 1621 x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. behoedzaam langs de plek van het on geval worden gedirigeerd, daar ver scheidene ambulances af en aan re den. RENSWOUDE Geen schoolreisjes meer voor de pupillen van kleuterschool Bambino in Renswoude. Dat werd veel te lastig. De uitstapjes zelf waren wel leuk, maar het vervoer, met particuliere auto's, leverde achteraf gezien proble men op, die de reisjes op zichzelf minder aantrekkelijk maakten. Geen school reis meer maar wel iets anders kamperen met juf, op de camping De Lucht tussen Renswoude en Barneveld. Sinds begin mei nemen twee kleuter leiders telkens vier kinderen mee naar hun bungalowtent. De kleuters blijven daar, na schooltijd, van vier uur 's middags tot de volgende ochtend. Dan gaan ze met juf weer mee terug naar school, en om twaalf uur wor den ze dan keurig thuis afgeleverd, compleet met de eigen kampeeruitrus ting. Hoofdleidster mej. J. R. van Voskui len en mej. G. van Rinsum hebben op deze wijze nu al 37 kleuters laten kamperen. Ze hebben tot 27 juni de tijd om de overigen van de in totaal tachtig kinderen aan bod te laten komen. „De kinderen vinden net heer lijk", zegt mej. Van Voskuilen, „en wij ook, want we zijn zelf dol op kampe ren. Als het maar even mooi weer is nemen we de kinderen mee naar de camping..." De kleuters vermaken ziqh best, zich h. aS i 5 'f RHENEN In het Streekmuseum exposeert tot en met 7 juni Isabel van Selms uit Delft met Aquarellen en Wandkleden. Het was voor mij in vele opzichten een charmante ten toonstelling, die vertelde, dat men hier te doen heeft met een aanko mend talent. Isabel van Selms behoort tot die kunstenaars in Nederland, die trach ten de aquarelleerkunst te beoefenen Haar stijl is gelukkig geheel figuris- tisch. Hier en daar is die stijl reeds transparant en doorzichtig en dat vind ik persoonlijk een groot winst punt. Verder heeft zij oog voor de schoonheid van een wijd landschap, het stedeschoon en weet zij de mooie plekjes te vinden. Heeft niet een dich ter eens gezongen „Plaatsen liggen langs de weg verdwaald, men wordt er soms bij toeval ingehaald." Aquarelleren is één van de moeilijk ste kunsten die er bestaat. Slechts weinig kunstenaars van naam heb ben zich eraan gewaagd. Een van de hedendaagse kunstenaars die deze kunst uitstekend verstaat is Jits Bak ker. Hij bereikte dit jaar op dit ge bied de top van Nederland. De beroemde Engelse aquarellist Turner zei dat een aquarel uit wa terdamp werd geboren: „daughters of raincloud" noemde hij ze terecht. Pas als men dat gaat leren zien, onstaat werkelijk kunst van hoog gehalte. Deze hoogte heeft Isabel van Selms nog niet bereikt. Hoe komt dat nu?. Wel, haar lijn in de tekening* is nog niet krachtig genoeg van aan zet. De aanzet tot een aquarel moet nog veel meer spankracht krijgen. Het komt hierop neer dat deze kun stenares, die zeker talent bezit, zich allereerst zal moeten bezinnen op de tekenkunst en dan vooral dié teken kunst, waarin het weglaten en het abstraheren reliëf geeft aan de teke ning en het onderwerp. Is de teke ning eenmaal goed, dan komt de aquarel ook zeer snel. Er hangen op deze expositie een drietal havengezichten van Rotter dam, boeiend door hun onderwerp. Hier spreekt het talent misschien het duidelijkst, maar ook de tekortkomin gen zijn voelbaar. Soms had de lijn veel krachtiger kunnen zijn. De sfeer is wel goed getroffen, maar toch kunnen boten en bootjes, voor mij althans, veel meer betekenen. Het pleintje van Montmartre in Parijs is bijzonder goed geslaagd. Hier ontstaat door slechts één enke le lijn de spankracht. De kleur van dit beroemde pleintje is bepalend voor de charme van deze aquarel Ook het gezicht op Oud-Heusden (N-Br) is fijn van opzet en zeer doorzichtig. De opzet van haar werk is reeds goed. maar de aanzet rhoet aan kracht winnen. Er hangen ook wat moderne werken, die qua kleur aan genaam aandoen. Ditzelfde kan ook gezegd worden van enkele wandkle den. De goed ingerichte tentoonstelling trok reeds veel publiek en over de verkoop heeft Isabel van Selms niet te klagen. Met grote belangstelling zien wij de ontwikkeling van deze kunstenares tegemoet. Want het land schap in de wijde omgeving van Ne derland en de vele fraaie stadjes en dorpen, lenen zich bij uitstek voor het maken van aquarellen. Op de foto het pleintje van Montmartre. Wout van den Born. onbewust van het feit dat zjj deel uit maken van een tot dusver uniek te noe men experiment. Nauwelijks zRn ze om even over vieren gearriveerd, of ze spe len al in het zand van De Lucht. De bungalowtent, waarin ze samen mei hun „jufs" de nacht doorbrengen is in middels naar hun eigen smaak inge richt: tekeningen en plaatjes sieren dr wanden van zeildoek. Eind juni zijn alle kleuters va: Bambino aan de beurt geweest. „Ze zijn hier niet meer weg te slaan", ver telt de hoofdleidster, „maar straks voo: de zomervakantie moet het helemaa afgerond zijn, want dan gaan we meh nog met vakantie". Deze week speelde een combinatie van de damclub DCE in Bennekom te gen een sterke combinatie van BDV met als inzet een fraaie beker. Dt Ederveners die met een 6-tal speler* van het eerste achttal uitkwamen verlo ren kansloos met 16-8. BDV was van 1 tot 6 sterk vertegenwoordigd met spe lers uit de hoofdklasse en uit de eerste klasse. G. J. v. d. Dikkenberg wist de jeugdkampioen van district Ede. J. Achterstraat een remise af te dwinger, wat een goede prestatie is. B. v. Beek leverde ook een uitstekende prestatie door ook een remise te spelen tegen G. Engelenburg. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: G. Steunenberg St. Vierwinden 2-0; Achterstraat G. J. v. d. Dikkenberg 1 - 1; G. v. Engelenburg B. v. Beek 1-1; H. Snijders G. v. Heerdt 1-1; G. v. Engelenburg G. v. Heerc* 2-0; T. Jacobs G. Vlastuin 2-0; G. Ruisch J. Freels 0-2; E. Achter straat J. Slotboom 2-0; T. v. Roekei G. Hazeleger 2-0; H. Rozeboom - W. de Koning 2-0; D. Folmer D v. Zanten 0-2; K. Spies M. Hevel 0-2. Eindstand 16-8. VEENENDAAL Voetbalvereni ging DOVO heeft aan het ministerie toestemming gevraagd om binnenkort een grootscheepse verloting te mogen houden. Deze verloting is het sluit stuk van een serie acties, die het geld bijeen moeten brengen voor de bouw van de tribune. Het ligt in de bedoeling om 1000 loten a f 25,- te verkopen(deze moge worden betaald in vijf termijnen) Vijmaal wordt er een trekking ge houden. De eerste vier maal worden prijzen met een waarde van ongeve» 500 gulden uitgeloot, terwijl de laat ste prijs een auto is. ELST Dezer dagen is men in Eist op de Schoolweg gestart met de bouw van een bijkantoor van de Coöp. Raiffeisenbank-Amerongen. Het nieu we kantoor zal een oppervlakte van 153 m2 gaan beslaan. Op de begane grond komen behalve de administra tie en een gewone klqis, ook safeloket ten en een nachtkluis, waarin men ook 's nachts geld kan deponeren. Verder omvat het interieur een spreekkamer en een ruime hal. De bovenverdie ping wordt als woongedeelte bestemd voor de filiaalbeheerder. Men hoop" eind dit jaar de nieuwe bank, die voor Eist een aanwinst betekent, in gebruik te kunnen nemen. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld Aanvoer 871.655 stuks, stemming re delijk. Prijzen (in guldens per 100 st.i eieren van: 52-53 g 8.27-8.41, 56-57 g 9.29-9.65. 60-61 g 9.93-10.39, 64-65 g 11.00-11.71.

De Vallei | 1969 | | pagina 5