i •- 8 DJ. r« In de Lauwerszee werd het laatste caisson aangebracht, waardoor in beginsel 9100 hec tare nieuw land is gewonnen. Even verderop volgde koningin Juliana de sluiting; zij was aan boord van de Johan Willem Friso foto rechts). Na hun succesvolle expeditie naar de maan poseren de Amerikaanse ruimtevaarders John W. Young, Thomas P. Stafford en Eugene A. Gernan voor de geblakerde Apol- locabine, aan boord van de Princeton. jm Een loof brander, zoals die door landbouwers wordt gebruikt, bleek een geschikt appa raat te zijn om het strand bij Petten te reinigen van olie en teer. De brander gebruikt daarbij zelf ook nogal wat olie: duizend liter per uur Praten met Nixon: premier De Jong en minister Luns, per helikopter bij het Witte Huis in Washington gearriveerd, wandelen samen met de president langs een erehaag van „Nederlandse Amerikanen" naar de ingang van de presidentswoning. Uilenstede, 't studentencentrum van de Vrije Universiteit in Amsterdam, kreeg bedoek van prins Bern hard, die zich zeer geïnteresseerd toonde en door de studen ten zelf werd rondgeleid. Bericht uit Biafra: lesvliegtuigen, uitgerust met raketten, zouden luchtaanvallen hebben uitgevoerd op twee vliegvelden in Nigeria. Dit onder leiding van de Zweedse piloot Carl Gustav Graaf von Rosen, van wiens activiteiten de Zweedse regering zich inmiddels heeft gedistantieerd Van Zuid Vietnam naar Deventer het is niet meer dan een stap, als het gaat om samen praten. Die stap werd gemaakt door twee vrouwelijke leden van het Zuid Vietnamese Bevrijdingsfront, die via Parijs naar Nederland kwamen om het jaarcon gres van de Nederlandse Vrouwenbeweging in Nederland bij te wonen. Op Schiphol wer den zij verwelkomd door een delegatie van de Nederlandse gastvrouwen. -< ,->i Hoe het ook zou aflopen, het móest wel een*spannende wedstrijd worden. De Ajax- aanhang in Madrid was daar ook, voordat het allemaal ging beginnen, helemaal van overtuigd. De aftocht uit Madrid was wat minder luidruchtig Geen spoor van de Amerikaanse grond- werktuigkundige Paul Adams Meyer, die vanuit Engeland met een Hercules vrachtvliegtuig opsteeg om zijn vrouw in Amerika te bezoeken. Een Engelse helikop terbemanning (foto midden onder) haalde uit zee alleen maar stukken van een red dingsvlot op, dat bij het ongetwijfeld verongelukte toestel behoorde. Zó (foto hierboven) zag het verongelukte toestel er uit: een fiks, vliegtuig, dat normaliter door reven bemanningsleden wordt bestuurd. De Italiaanse deelnemers aan de Nato-verbindingswedstrijden kwamen als winnaars uit de bus. Zij kregen de prijs een Cup uitgereikt door Prins Bernhard. p» Wat dit dan wel mag zijn de Mijnoprui mingsdienst zal misschien een antwoord we ten op die vraag. Het ding spoelde aan op het strand van !Jmuiden en tot dusver weet nieumand, wat het 'eigenlijk moet voorstellen. De enige mogelijke aanwijzing: een Franse cut terzuiger verloor enige tijd geleden een onderdeel dat er een beetje op lijkt ,y>- In Essen, West-Duitsland, werd het hu welijk gesloten van de prins van Hanno ver (22) en Wibke van Glinsteren (20), doch ter van de Nederlandse consul in Duisburg Tot de gasten behoorde onder meer konin gin-moeder Frederika van Griekenland. De Israëlische ambassadeur in ons land, de heer Shimshon A rad, reikte in Den Haag medailles en oorkonden uil aan Nederlanders, die in de oorlog vele Joden het leven hebben gered. V.l.n.r. het echtpaar Helmer, mevrouw De Hamer, mevrouw Flokstra, de ambassadeur, het echtpaar Van 't Vlie, mevrouw Van der Helm en he: echtpaar Bock- ma.

De Vallei | 1969 | | pagina 15