Voor AC Milan komt het moeilijkste nog Voetbal in het buitenland Ton Sijbrands derde in Rusland MERCKX BEHIELD LEIDERSPOSITIE Roger de Vlaeminck won .leren Zool' Mooie prestatie van Ed de Noorlander Fedor den Hertog vergrootte voorsprong Concours hippique in Bergen op Zoom Raymond Poulidor won Ronde van de zes Provincies Coach Muys tevreden over kanoprestaties Kirst dicht bij wereldrecord tienkamp Wegraces standaardmotoren Margot Hilders kampioene KNGB NeVoBo vergaderde Kogels werden ver geslingerd Heide Rosendahl stelde wereldrecord viifkamp scherper '*i)ds winnaar ^onde van Limburg Twee wedstrijden tegen Estudiantes in de strijd om de wereldbeker In de boot Europees IJzeren verdediging Natuurkracht Tovenaar Scorebord Frankrijk Portugal Spanje EERSTE DIVISIE TWEEDE DIVISIE SPORT IN 'T KORT IN IEDER HUIS STEUNT MEN HET RODE KRUIS 10 MAANDAG 2 JUNI 1969 PARIJS Hoe vreemd het ook moge klinken voor de winnaar van de finale in Madrid moet het moeilijkste nog komen Hij dient namelijk het volle ge wicht te dragen van de Europese vertegenwoordiging in de strijd om de wereld beker. Tegen de Argentijnse ploeg Estudiantes uit Buenos Aires, in een uit- en een thuiswedstrijd. Estudiantes heeft niet alleen de vo rige zondag de Zuidamerikaanse be ker gewonnen door voor de tweede maal Nacional uit Montevideo met 20 te verslaan, maar bovendien is het de houder van deze wereldbeker, die het het vorig jaar op Manchester United veroverde. De wijze, waarop de club zondag haar overwinning veilig stelde, was typisch voor haai efficiënte en weten schappelijke spelmethode. Het eerste doelpunt, vrijwel beslissend voor de wedstrijd, was bij wijze van spreken in het laboratorium voorbereid op een hoge voorzet van de jonge Ruds- ky werd door twee spelers gesprongen, waardoor zij alle aandacht van de verdediging op zich trokken. Op het laatste ogenblik doken zij echter onder de bal door, waardoor Florès onge hinderd kon doelpunten. Op identieke wijze werd het vorig jaar Manchester United in de boot genomen. Gedeprimeerd door deze tegenslag vond de verdediging van Nacional in de volgende minuut geen verweer te gen een algemene aanval, waaruit Cornigliaro een tweede doelpunt maakte. In Zuid-Amerika wordt dit elftal van Estudiantes beschouwd als de ploeg, die het dichtste bij het Europese spel type staat. Door het harde, verzorgde en toch enthousiaste spel krijgt men vaak de indruk, alsof het een Duitse ploeg is, die in Italiaanse stijl speelt. De spelers beschikken over een on voorstelbaar uithoudingsvermogen en zijn voortdurend in beweging. Trainer Zubeldia omschrijft dit met te zeggen, dat zijn ploeg in staat is op elk ogen blik en op elke plaats van het terrein een maximum aan strijd te leveren. De spelers voelen zich dan ook even goed thuis in de formatie van 4-3-3, als 6-4, als 8-2, geheel volgens het heersende spelbeeld. De grote kracht van Estudiantes ligt dan ook in zijn ijzeren verdedi ging met spelers als Aguirre, Suarez, Madero, Togneri, Malbernat en Bilar- de. Zij bezitten allen een grote licha melijke hardheid en een verregaande opofferingsgezindheid. Bilarde, die in het dagelijkse leven arts is, is een meester in het ophou- dan van de vijandelijke aanvallen, zon der het al te nauw te nemen met de middelen, die hij daarvoor moet ge bruiken. Als men hem zijn grove fou ten verwijt, pleegt hij te zeggen: „De SAMARKAND Een internationaal damtoernooi in Samarkand (Rusland) is gewonnen door de Rus Andreiko. Wereldkampioen Koeperman eindigde voor Ton Sybrands als tweede. De eindstand van dit toernooi: 1. An dreiko (Rusl.) 18 punten; 2. Koeperman (Rusl.) 18; 3. Sybrands (Ned.) 17; 4. Mo- giljanski, Davidov, Tsjegolev en Aga- fornov (allen Rusland) 16 punten; 8. Ca- zemir (Zwi.) 15; 9. Dieklar (Rusl.); 10. Kuyken (Ned.) 14; 11. De Ruyter (Ned.) 13; 12. Goeljarev (Rusl.) en Ivens (Ned.) 12; 14. Palmer (Ned.) 10; 15. Claessens (Belg.) 3. SAVONA Voor Eddy Merckx „de grote" ligt de beste verdediging in de aanval. Tijdens de zestiende rit van de Ronde van Italië heeft de Belg zijn leiderspositie met geihak behouden en heeft zelf een ontsnappingspoging op touw gezet, die pas na een felle reactie van Gimondi, zijn naaste belager in het klassement, werd teniet gedaan. Het veld startte ruim een kwartier te laat in Parma doordat stakende ar beiders van de Salamini-meubelfabriek vorig jaar nog werkgever van een Ita liaanse wielren-stal, versperringen had den opgeworpen. Het kwam tot een flinke kloppartij met de politie, net zo als voor het begin van de tiende rit in Napels, waarbij talrijke gewonden vie len, voor het startsein kon worden ge geven. De renners begonnen rustig aan de eerste rit van de laatste week, die de karavaan nog over de zwaarste passen van de Dolomieten moet brengen. Een ontsnapping van Armani en Levatti, die bijna drie minuten wegliepen, be roerde het peloton in het geheel niet. Bij de pas van de Cento Crooc, na tachtig kilometer, werden de vluchters ingelopen en op de stijgende weg, het hoogste punt lag op bijna 1100 meter, zette Merckx zijn aanval in. Merckx kreeg aantrekkelijke hulptroepen. Dan- celli, Zilioli en Jimenez zagen wel wat in zijn actie. Drie minuten was de ma ximale winst van het viertal. Maar de groep, voortgestuwd door Gimondi en zijn ploegmakkers kwam terug. In de laatste kilometers, de groep had zijn vertraging opgelopen in Parma, al he lemaal goed gemaakt, probeerden Zi lioli en Gimondi nog weg te komen. Dat lukte niet. Ballini liet men aanvan kelijk genadig gaan, maar in de laat ste jacht leek ook zijn sprong bijna te kort. Aan de streep in Savona bedroeg zijn winst nog maar twee meter. Het algemeen klassement na de zes tiende etappe: 1. Merckx (Bel) 71 uur 37 minuten 32 seconden; op 1 minuut 41 seconden: 2. Gimondi; 3. Zilioli op 3.55; 4. Schia- von op 4.32; 5. Bitossi op 4.54; 6. Mi- chelotto op 5.06; 7. Colombo op 5.16; 8. Dancelli op 8.06 9. Mori 9.19; 10. Moser op 11.40. tijden zijn moeilijk. Ik profiteer van deze wedstrijden om mijn klanten kring wat uit te breiden". De ploeg bezit vrij veel spelers van uitzonderlijke klasse. Zo is daar de spil Madero, eveneens arts, die sa men met zijn partner Malbernat (aan- veerder en toekomstig tandarts) de verdediging dient te organiseren in overeenstemming met het spel van de tegenstanders. Het is een verdediging, waarop de grootste voetbalploegen ter wereld hun tanden al stuk hebben ge beten. Want Poletti is bovendien de beste doelverdediger van Zuid-Ameri ka. In de middenlinie steekt Pachame met kop en schouders boven de ande ren uit. Hij is een ware natuurkracht, hard, stoutmoedig, sterk aanvallend. Hij wordt geassisteerd door Florès, één van de topscorers van Zuid-Ame rika. De aanval wordt gedragen door de uiterst geroutineerde Cornigliaro, die op de rechtervleugel naast zich heeft de junior Rudsley, bliksemsnel met een bijna feilloos schot. Aan de andere kant staat Juan Ye- ron, die de bijnaam draagt van De To venaar. Hij is van Franse afkomst. Hij bezit het vermogen om op de meest onverwachte ogenblikken over al op te duiken om van de geboden kansen te profiteren. Dit is zo ongeveer het uiterlijk en de kracht van het elftal dat de cup winnaar tegenover zich zal vinden. De winnaar van deze ontmoeting draagt met recht de titel van wereldkam pioen. i" RIJEN De Belg Roger de Vlae minck heeft de „Leren Zool", een wie lerronde voor professionals in de Bra bantse plaats Rijen, gewonnen. Hij leg de de 100 kilometer af in 2 uur, 28 mi nuten en 15 seconden. Tweede en derde werden de Nederlanders Frijters en Vianen in dezelfde tijd als de winnaar. Het was een vlakke koers, waarin alle ontsnappingen in de kiem werden ge smoord. De enige vluchtpoging van be tekenis tyvam op naam van Peter Post, die een Voorsprong nam Van ruim een minuut. Halverwege werd hij echter in gelopen, waarna hij opgaf. In gesloten formatie stormde het peloton tenslotte op de finish af. De snelle De Vlaeminck greep de overwinning overtuigend. De uitslag: 1. Roger de Vlaeminck (Belg.) 100 km. in 2 uur 28 min. en 15 sec; in dezelfde tijd: 2. Jan Frijters (Ned); 3. Gerard Vianen (Ned); 4. Ge rard Koel (Ned.); 5. Jan Harings (Ned); 6. Rini Wagtmans (Ned.); 7. Cor Schuuring (Ned.); 8. Huub Harings (Ned.); 9. G. van de Winde (Ned.); 10. Jan Serpenti (Ned.). DEN HAAG Ed de Noorlander heeft zondag op de eerste competitie dag van de KNAU het bijna zes jaar oude record van Eef Kamerbeek op de 110 meter horden tot op 0,1 seconde be naderd. De Noorlander kwam in Rot terdam tot een tijd van 14,3 seconden, de beste prestatie van dit seizoen. Dat Kamerbeek's record dit seizoen nog meer aanvallen kan verwachten, maak te Hans van Enkhuizen (Metro) in Bre da duidelijk met een tijd van 14, 6 se conden. Ook bij de dames stond de horden loop op de voorgrond. Mieke Sterk bleef in Rotterdam weer onder het Ne derlandse record op de pas dit seizoen ingevoerde 100 meter horden (14,1 se conden) maar evenals een week tevo ren in Amsterdam had zij ook nu te veel wind in de rug (2,5 meter per secon de). In een andere serie kwam Miep van Beek (ADA), zonder rugwind, tot 14,4 seconden. Van de 800 meter-loopsters realiseer de Maria Gommers in Arnhem de beste tijd (2.07.2). Anneloes Bosman vestig de in Nijmegen met 2.10.4 een nieuw oostelijk record. Bij de heren leverde in Rotterdam naast De Noorlander ook polsstokhoog springer Cees de Winter een goede prestatie. Na over 4.30 meter te zijn gesprongen, liet hij de lat op 4,51 me ter leggen, een centimeter boven het Nederlands record. De Winter faalde echter drie keer. Een snelle 1500 me ter liep Cees van Loon in Nijmegen: 3 minuten 48,2 seconden. Jos Hermens finish na 3.51.5. NOTTINGHAM In de negende etapper heeft Fqdor den Hertog zijn reeds aanzienlijke voorsprong in het algemeen klassement nog vergroot. Hij staat nu meer dan twaalf minuten voor op de Engelsman Peter Buckley. Zaterdag deed hij het in de achtste etappe rustig aan waardoor Popke Oosterhof hem tot op zes minuten kon benaderen. Maar zondag sprong Den Hertog twaalf kilometer voor de finish weg uit een kopgroep van vier man en wist in het korte stuk, dat hem nog restte, zijn medevluchters op meer dan een minuut te rijden. Het algemeen klassement na negen etappes: 1. Den Hertog (Ned.) 37 uur 31 minuten 40 seconden; op 12'39": 2. Buckley (G-Br.); op 13T4": 3. Fuchs (Zwi.); op 13*56"4. Oosterhof (Ned.); op 14T5"; 5. Doyle (Ierl.) op 15'21"; 6. Jasinki (Pol.); op 40.36: 29. P. van der Kruys; op 1.03.39: 44. Vraniken. RBCWillem II 2-3: Timmermans 0-1, Mettes 0-2, rust, Verhagen 1-2, Schouw 2-2, Saris 2-3. T. 2.500. HVCWageningen 0-1: 0-0 rust, Broecks 0-1. T. 1.200. De VolewjjckersVeendam 3-1: Besschieter 0-1, Koster 1-1, Koster 2-1, rust, Stout 3-1. T. 1.000. ElinkwijkCambuur 1-1: 0-0 rust, Wering 0-1, Leffeld 1-1. T. 3.600. HaarlemHelmond Sport 3-0: 0-0 rust, Couperus 1-0, Hoeben 2-0, Cou perus 3-0. T. 17.000. SVVEindhoven 3-1: Koudijzer 1-0, Van Beek 2-0, Koudijzer 3-0, rust Van Dorst 3-1 (pen.). T. 12.000. Den BoschBlauw-wit 2-1: Mul ders 1-0, rust, v.d. Steen 2-0, Wild- bret 2-1. T. 2.500. HeraclesRCH 0-0. T. 3.000. VitesseDFC 1-2: Kunst 1-0, rust Vermolen 1-1, Struis 1-2. T. 6.000. De GraafschapBaronie 4-0: Hid- dink 1-0, rust, Overgoor 2-0, Hiddink 3-0, Overgoor 4-0. T. 5.000. VVVZwolse Boys 0-3: Ras 0-1, rust, Vogels 0-2, Welles 0-3, T. 1.500. LimburgiaAGOVV 6-1: Dormans 1-0, Kooien 2-0, Janssens 3-0, rust, Beckers 4-0, v. d. Kraats 4-1, Beckers 5-1, Klostermann 6-1. T. 780. Velox—H. DVS 1-2: v.d. Griend 0-1, van Kooten 0-2, rust, Adelaar 1-2 (pen.). T. 500. GooilandEDO 3-0: v.d. Boogaard 1-0, rust, v.d. Boogaard 2-0 en 3-0. T. 1.200. HeerenveenZFC 1-1: Beelen 0-1, rust, Zwart 1-1. T. 2.000. DrenteRoda JC 2-4: de Jonge 1-0, Blotenberg 1-1, Bosma 2-1, Blo- tenberg 2-2, rust, Sprong 2-3, Kou sen 2-4. T. 900. PECFortuna VI. 4-2: Glock 1-0, Baksteen 1-1, v.d. Horst 2-1, rust, Spanhaak 3-1, Hordijk 3-2, v.d. Horst 4-2, T. 750. NoadExcelsior 2-4: v.d Velde 1-0, Liebrecht 1-1, rust, de Butter 1-2, Liebrecht 1-3, de Butter 1-4, Maas 2-4. T. 1000. De Fin Toivonen heeft met een Por sche 511 S de zeventien internatona- le Akropolis-rally gewonnen. In deze 3200 kilometer lange rallye eindigde de Brit Clark met een Ford Escort op de op de tweede plaats. De Fransman Lau rent werd met een Daf vierde. Van de zeventig gestarte wagens zijn slechts 22 in Athene gearriveerd. NEURENBERG Na het veroveren van de Europa Cup voor bekerwin naars, op 5 mei 1966 in Hampdenpark (Schotland) door een zege op Liverpool, zat een van de Dortmundse „Borussen" opvallend stil in de spelersbus. „Dat is een nieuwe", fluisterde Sigi Held, „let maar op, het wordt een grote". Precies twee jaar later stond dezelf de „nieuwe" voor het eerst in het Duit se nationale elftal in de wedstrijd tegen Wales. Misschien wordt deze nu 23-ja- rige, Willi Neuberger nog eens de red der van de Dortmunders vanwege zijn belangrijke doelpunt in de wedstrijd te gen le FC Nürnberg, die de Borussen aan een gelijk spel en daardoor mis schien ook aan het behoud van het Bundesligaschap hielp. Tot 24 uur voor deze wedstrijd was het meespelen van Willie Neuberger nog onzeker. Uwe Seeler scoorde in de wedstrijd HSV Hamburg tegen Eintracht Frank furt zijn honderdste Bundesliga-doel- punt. Het mocht de Hamburgers niet baten, want na in de laatste zes ont moetingen niet meer gewonnen te heb ben, verloren zij ook deze wedstrijd, le FC Köln verloor van Alemannia Aachen (1-2). Trainer Hans Merkle: „Ik ben zwaar teleurgesteld. Zo veel kansen als wij tegen Alemannia kregen hebben wij nog niet in een uitwedstrijd gehad. Nu moeten wij uit de laatste ontmoeting, tegen 1 FC Nürnberg, ten minste één punt halen om niet te de graderen". Het zesde jaar van de Bundesliga heeft een zeer spannende slot gekre gen. Tot de allerlaatste dag is nog on bekend wie naar de regionalliga zullen moeten terugkeren. Nog vijf clubs ko men hiervoor in aanmerking. Het pro gramma van deze verenigingen ziet er als volgt uit: Kaiserslautern uit tegen VFB Stuttgart, 1 FC Köln thuis tegen 1 FC Nürnberg, Borussia Dortmund thuis tegen Kickers Offenbach 1 FC Kai serslautern (30 pnt); 1 FC Köln (30); 1 FC Nürnberg (29); Borussia Dortmund (28) en Kickers Offenbach (28). Schalke '04—Hertha BSC 2-0; 1 FC NürnbergBor. Dortmund 2-2; Ham burger SVEintracht Frankfurt 1-4; Kicker OffenbachWerder Bremen 0-3; 1860 MünchenMSV Duisburg 2-1; Bor. MönchengladbachBayern Mün chen 1-1; 1. FC KaiserslauternEin tracht Braunschweig 4-0; Hannover '96 VFB Stuttgart 1-0; Alemannia Aa chen1. FC Köln 2-1. Bordeaux heeft zondag de achterstand op leider St. Etienne in de eerste klasse van de Franse voetbalcompetitie tot 3 punten teruggebracht, doordat de Gi rondijnen de wedstrijd tegen St. Etien ne met 2-0 won. St. Etienne leidt nu met 52 punten uit 32 wedstrijden met de doelcijfers 69-24, terwijl Bordeaux uit eenzelfde aantal wedstrijden 49 pun ten heeft met de doelcijfers 73-30. NimesNice 2-0; BastiaMarseille 3-1; Red StarValenciennes 1-2; Mo nacoNantes 2-0; SochauxSedan 3-1; AjaccioMetz 0-0; RennesStras bourg 1-0; LyonRouen 0-1. Kwartfinales, bekercompetitie: Benfica Belenense 2-2 (Benfica plaatst zich voor de halve finales); TornarSpor ting 0-1 (Sporting in halve finales); AcademicaGuimaraes 5-0 (Academi ca in halve finales); BarreirenseCUF 2-0 (CUF in halve finales). Halve finales, bekercompetitie: Gra nadaAtletico Bilbao 0-0; ElcheReal Sociedad 3-0. BERGEN OP ZOOM Dit weekein de is op het militaire terrein „Kijk in de Pot" in Bergen op Zoom een natio naal concours hippique gehouden, waar voor grote belangstelling bestond. De uitslagen waren: Springconcours ma.: (12 hindernissen, max. hoogte 1.30 m, lengte parcours 612 m, toegestane rijtijd 85 sec): 1. J. G. M. Maathuis (Geesteren) met The Saint 0 ft 70,2' sec; 2. S. M. Pruikemaker (Den Haag) met Kilsal- laghan 0-72,9 sec; 3. J. de Haan (Wa teringen) met Caranza 0-77,9 sec; 4. mej. H. de Vries (Eindhoven) met IO 0-78,2 sec. Springconcours la: (12 hindernissen, LYON Voor het eerst sinds drie jaar heeft Raymond Poulidor, de eeuwi ge tweede uit de Franse wielersport, weer een overwinning behaald in een grote meerdaagse wedstrijd. Opvallend is, dat de triomf van de man uit Li moges, behaald in de negen etappes van de Ronde van de zes Provincies een merkwaardige verbinding vormt met zijn vorige succes. In 1966 werd Poulidor gehuldigd als winnaar van de Dauphiné Librér, de Ronde van de zes Provincies, die dit jaar voor het eerst werd gereden, kan worden ge zien als opvolger van de Dauphiné. Het grote verschil tussen beide ron den is dat Poulidor zijn zege in 1966 bewerkstelligde in de laatste rit, waar in hij de Spanjaard Echevarria van de leiderspositie verdrong en dit jaar con stant als de grote favoriet kon worden beschouwd. Al in de proloog van de ronde, de mini-tijdrit, die de drager van de leiderstrui voor de eerste dag moest aanwijzen, kwam Poulidor als winnaar te voorschijn. Bracke ontnam Poulidor de leiderstrui. Poulidor en Pingeon bleven de gevaarlijkste con current voor de Belg, die voor dezelfde fabrieksploeg als Pingeon rijdt. Pouli dor greep de macht opnieuw in de echte tijdrit uit de ronde. Tegenaanval len van Pingeon en Bracke pareerde Poulidor, die ook in de bergetappe tus sen Grenoble en Annecy een hoofd rol speelde. Op de laatste dag heeft Pingeon nog geprobeerd Poulidor uit de leiderstrui te rijden. Zijn aanval in de rit van Roanne naar St. Etienne leverde hem, door een felle reactie van Poulidor, niet meer dan zeventien sec. winst op de leider in het klassement op. Jan Janssen is winnaar geworden van het puntenklassement. Hij behaal de 177 punten, de Belg Leman was met 157 tweede en Guerra (Ita) met 132 punten derde. Het algemeen ploegen- klassement werd gewonnen door Peu geot, de ploeg van Bracke en Pingeon, als tweede eindigde BIC, derde werd Mann-Grundig. Eindklassement: 1. Poulidor (Fra) 29 uur 42 minuten en 55 sec; op 18 sec 2. Bracke (Bel); op 45 sec 3. Pingeon (Fra); op 2 minuten en 50 sec: 4. ook in pari js in 82 landen Anquetil (Fra); op 3.15: 5. Van Neste Bel); op 3.56: 6. Gutty (Fra); op 4.11: 7. Van Springel (Bel); op 4.58: 8. Gal dos (Spa); op 5.10: 9. Gonzales (Spa); op 7.36: 10. Theilleire (Fra); op 8.31: 11. Janssen (Ned); op 31.48: 46 Hid- dinga (Ned); op 34.34: 51 Beugels (Ned). ZAANDAM Hoewel verscheidene buitenlandse ploegen op de elfde Zaan- regatta in Zaandam ontbraken, onder andere de Hongaren en Roemenen, was de nationale coach Karei Muys over verschillende prestaties bijzonder te vreden. Dit ondanks het geweld, dat de in uitstekende vorm verkerende ploe gen van kanoclub Gent en Mechelen uit België met onder anderen Mark Moens, Paul Hoekstra en Jack Burny, die goe de prestaties leverden, ontketenden. Het koppel J. Halder en J. Runeman ook met individuele prestaties en dat van A. Bloem en B. Muusse gaven Muys de bevestiging, dat men naast de reeds bestaande kern hard op weg is de kleine kloof tussen de top en de Jeugd in Nederland te overbruggen. Paul Hoekstra student aan de sport- academie te Gent zal binnenkort examen doen. Bij gunstig gevolg zal Hoekstra uitkomen voor de nationale ploeg, zo niet, dan is hij niet beschik baar voor Moskou. Indien Karei Muys over Hoekstra kan beschikken dan zal deze een koppel vormen met Jan Wit tenberg van DKV. Over de dames Maria Blijlevens van de Helmvaarders en Mareike Besten- Breur van Quo Vadis, die met Mieke Jaappies uitstekend hebben gevaren, zeker zaterdagmiddag toen tijdens de wedstrijd dames senioren over 2000 me ter een noodweer boven Zaandam los barstte, was Muys content. Maria Blij levens eindigde slechts 0,4 seconde ach ter Mieke Jaappies op de tweede plaats. De strijd om de verenigingsprijs is bij zonder fel geweest en lange tijd had de Dusseldorper kanoclub de leiding.De trofee ging uiteindelijk naar Quo Vadis uit Zaandam, dat slechts een halve punt meer had dan De Geuzen, eveneens uit Zaandam. SCHIELLEITEN Een minder ster ke hordenloop heeft de Oostduitser Hans-Joachim Kirst dit weekeinde in het Oostenrijkse Schielleiten waarschijn lijk een nieuw wereldrecord op de tien kamp gekost. Kirst kwam tot een totaal van 8279 punten en bleef daarmee slechts 40 punten onder het record van Kurt Bendlin. De Oostduitser blonk vooral uit bij het verspringen (7,72 meter), het kogelstoten (17,40 meter) en het hoogspringen (2,11 meter). Kirst be reikte zijn totaal, de op een na beste prestatie aller tijden, door de volgende resultaten: 100 m: 10,7 - ver: 7,72 - ko gel: 17.40 - hoog: 2,11 - 400 m: 49,5 - 110 horden: 15,5 - discus: 47,01 - pols- hoog 4,30 - speer: 63,03 - 1500 m: 4.55.4 ZANDVOORT Bij de races voor standaard motoren te Zandvoort had vooral die in de standaard A-klasse een sensationeel verloop. In deze klasse werd ook de snelste rondetijd van de middag gemaakt, namelijk door H. Spahn (Amstelveen) met een tijd van 1 minuut, 51,4 seconden, hetgeen een ge middelde betekent van 135.5 kilometer per uur. De uitslagen waren: A-klasse: 1. H. Spahn (Amstelveen) met Kawazaki-500, 12 ronden (50.316 km) in 22.56.9 (gem. 131.554 km/u). B-klasse: 1. L. A. de Graaf (R'dam) met Kawazaki-350, 12 ronden in 25.05,4 (gem. 120.325 km/u). Snelste ronde: De Graaf 2.00.7 (125.060 km/u). C-klasse: 1. J. Krijger (Biggekerke) met Suzuki-196, 12 ronden in 26.01,4 (gem. 116.008 km/u). Snelste ronde: J. Krijger 2.07.8 (118,112 km/u). D-klasse: 1. W. Thijssen (Dieren) met Montesa-175, 10 ronden (41,93 km) in 24.46,0 (gem. 101.580 km/u). Sportmachines (tot 250 cc): 1. C. van der Dries (Ovezand met Suzuki 250), 12 ronden in 24.19.9 (gem. 124.074 km/u). Sportmachines (tot 500 cc): 1. D. S. de Vries (Wormer) met Suzuki-497, 12 ron den in 22.46.9 (gem. 132.517 km/u). Snel ste ronde: D. S. de Vries 1.51.8 (135.015 km/u). Sportmachines (boven 500 cc): 1. G. v. Beek (Aalsmeer) met Triumph-650, 12 ronden in 23.35.7 (gem. 127.948 km/u). Snelste ronde G. van Beek 1.55.9 (gem. 130.239 km/u). max. hoogte 1.20 lengte parcours 600 m toegestane rijtijd 96 sec): 1. H. de Brouwer (Tilburg) met Emir 0-64 sec; 2. J. ter Halle (Almelo) met Netoria 0-70 sec; 3. A. van Kou- wenberg (Woensdrecht) met Rigoletto 0-72,2 sec; 4. S. M. Pruikemaker (Den Haag) met Carino 0-75,5 sec. Springconcours 1 (12 hindernissen, max. hoogte 1.20 m lengte parcours 585 m, toegestane rijtijd 94 sec): Na barrage tussen vijf straf puntloze combinaties: 1. J. ter Hallé (Almelo) met Netoria 0 strafpnt - 31- sec; 2. mej. E. van Oekel (Veldhoven) met Lja 4 - 27.4; 3. A. Kouwenberg (Woensdrecht met Rigolette 30.7,4; 4. S. M. Pruike maker (Den Haag) met Carino 4 - 31.-; 5. Mej. R. Meulendij'ks (Stiphout) met Barnesse, gediskwalificeerd. Springconcours ma (12 hindernissen, max. hoogte 1.30 m lengte parcours 585 m toegestane tijd 88 sec.). Na barrage tussen acht combinaties, die zonder strafpunten waren: 1. J. Maathuis (Geesteren) met The Saint 0 strafpnt. - 39.4 sec.); 2. J. den Haan (Wageringen) met Caranza 0 - 41.4; 3. A. de Bruyn (Driebergen) met Bento 3 i/i4 44.3; 4. mej. R. Meulendijks (Stiphout) met Prince Polisson 4 - 35.9; 5. B. D. v. Voort (Eindhoven) met Adjoe 7 - 52.0. Jachtspringconcours (12 hindernissen, 14 sprongen, max. hoogte 1.30 m, leng te parcours 530 m, voor elke springfout werden 6 strafseconden gegeven): 1. mej. R. Meulendijks (Stiphout) met Prince Polissen 55.6 sec; 2. J. Maat huis (Geesteren) met The Saint 61.3 sec; 3. mej. H. de Vries (Eindhoven) met IO, 61.8 sec; 4. J. Hensen (Maas tricht) met Ackers 62.4 sec; 5. S. F. van den Bergh (Wassenaar) met Har ney Peak 63,5 sec. KERKRADE Margot Hilders van Hercules Haarlem is zondag in de Roh- dasporthal te Kerkrade nationaal turn- kampioene van de Katholieke Neder landse Gymnastiek Bond geworden. Zij bereikte een totaal van 73.20 punten. Tweede werd Rini Zegwaard (72,90 pnt), en derde de kampioene van vorig jaar Angeline Verkerk (72,50 pnt). Na de halve finales deelden Rini Zegwaard en Angeline Verkerk de eerste plaats en was Margot Hilders derde. De eindstand: 1. Margot Hilders (Hercules, Haar lem), 73,20 pnt; 2. Rini Zegwaard (FIT, Amstelveen) 72,90; 3. Angeline Verkerk (FIT. Amstelveen) 72,50; 4. Coby van der Voort (St. Pancratius, Amsterdam) 71,20; 5. Doris van der Voort (St. Pan cratius, Amsterdam) 66.10; 6. Ine Apel doorn (Hercules, Haarlem) 65,30. AMERSFOORT In de bondsraad vergadering van de Nederlandse Vol leybal Bond (NeVoBo), die zaterdag in Amersfoort werd gehouden, is lang durig gediscussieerd over de nieuwe constellatie in de NeVoBo. Het voorstel, de opbouw van de bond te wijzigen, werd aanvaard. In plaats van de be staande negen districten en 64 afdelin gen, is besloten tot het vormen van 24 districten en de afdelingsorganisatie te laten vervallen. De bondsraadvergadering besloot ook de protesten af te schaffen. "(Jezlen de stijging van de kosten zal de contri butie met ingang van het seizoen 1970/ 1971 worden verhoogd. Voor het komen de hondsjaar zal aan de leden een vrij willige bijdrage worden gevraagd. Bondsvoorzitter P. van Dorst reikte de kampioensmedailles van het afgelo pen seizoen uit aan Haag'68 (dames) en AMVJ (heren). MINSK De Rus Romoeald Klim, tweede bij de Olympische Spelen van Mexico, kwam in Minsk zaterdag met 73,37 meter zeer dicht bij het wereld record kogelslingeren, dat op naam staat van gouden medaillewinnaar in Mexico, Gyula Zsivotski, met 73.76 mc- zoenprestatie. ter. Klim leverde hiermee de beste sei- De Franse junior Accambray kwam met 68,24 meter in dezelfde tak van sport tot de beste juniorworp ooit ge leverd. De vorige topprestatie stond met 68,09 meter (sinds de spelen van Tokio) op naam van de Westduitser Beyer. Ondanks slechte weersomstandighe den bereikte Hans Fahsl zaterdag bij wedstrijden in Leverkusen een afstand van 68,52 meter. HEIDELBERG De 22-jarige West- duitse studente Heide Rosendahl heeft het afgelopen weekeinde in Heidelberg het reeds in haar bezit zijnde wereld record vijf kamp scherper gesteld. Zij kwam tot een totaal van 5023 punten. Het oude record stond sedert 11 mei jl. op haar naam. Toen was de West- duitse atlete in Leverkusen goed voor 4995 punten. De prestaties van Heide Rosendahl op de vijf nummers zijn: (tussen haakjes de tijden en afstanden van 10 en 11 mei jl.). 100 meter horden: 13,6 sec. (13,7 sec.); Kogelstoten: 13.26 m (13.96 m). Hoog springen: 1.65 m (1.59 m). Verspringen: 6.21 m (6.24 m). 200 m 24,8 sec. (24,8). STEIN De Limburger Chris Pepels heeft zaterdag de Ronde van Limburg gewonnen. De plaatselijke favoriet leg de de 175 kilometer tussen start- en fi- nishplaats Stein af in 4 uur 19 minuten en 23 seconden. De beslissende ontsnapping, na 136 kilometer, was voorafgegaan door ruim een kwartier geneutraliseerd rij den. Na 110 kilometer bij Colmont (ge meente Voerendaal) koos een motor-or donnans, die achter de politiegeleiders, maar voor het peloton reed, een ver keerde route. Het peloton, net weer ver enigd nadat een ontsnappingspoging was teniet gedaan, volgde de ordon nans en dus de verkeerde route. Om de ronde weer op het goede pad te bren gen, heeft men de koers elf k'o. ter moeten neutraliseren, waardoor een aantal achterblijvers is kunnen bijko men. Daarna startte men opnieuw. Frits Slueper en Jan Spetgens ont snapten na 136 kilometer in Heyenrath. Vier kilometer verder zocht Pepels aansluiting bij dit tweetal en na een so lo van ruim tien kilometer kwam hij bij. Nog twee renners maakten een ge slaagde sprong naar het kopgroepje, namelijk Janbroers en'Lucassen. Van dit tweetal viel Janbroers enkele kilo meters voor de finish terug. In de eind sprint bleek Pepels na zijn lange jacht nog voldoende reserves over te hebben. De uitslag: 1. Pepels (Stein) 175 km in 4 uur 19 minuten en 23 seconden; 2. Slueper (Terwinselen)3. Spetgens (So meren); 4. Lucassen (Geleen); op 18 se conden; 5. Tabak (Amstelveen); op 21 seconden: 6. Buckx (Born); op 28 secon den: 7. Aldershof (Haarlem); 8. Jan broers (Amsterdam); 9. Wanders (Meerssen); 10. Delnooy (Nijswiller).

De Vallei | 1969 | | pagina 10