Veenendaals dagblad Rust keerde weer in Willemstad Buiten Poher en Pompidou in tweede ronde Laird hoopt dat Canada troepen in Europa laat Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Droog en meer zon Belastingcorrectie voor een derde deel uitstellen tot "71 „Geen verdere troepen- zendingen"" 9B Vandaag overleg Curaqaose vakbonden met regering Studentenpastor vraagt ontslag uit priesterambt Aanleg deel van Rijksweg 15 nog dit jaar Spaanse vrouwen in hongerstaking Merckx uit ronde van Italië gezet Nederlandse post per bus naar Roergebied Mengele zou in Paraguay wonen PROTEST TEGEN HAAGS POLITIE-OPTREDEN Naar dc 2c helft KABINET WIL BEPALING IN WETSONTWERP: AOW en AWW Teg en VROUW STIERF BIJ VERNEMEN DOOD ECHTGENOOT Arrestanten „Dertig jaar" Babberich-Doetinchem MINISTER BAKKER: STER WIL DIRECTEUR ONTSLAAN WINST DUCLOS - VERLIES DEFFERRE VOLMACHT WEGGEBLEVEN HUISARREST SOEKARNO VERSCHERPT HERVORMD ARNHEM TEGEN NATO-TAPTOE I Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 2 JUNI I969 - 43e JAARGANG no. I26 UITSTEL ALGEMENE STAKING WILLEMSTAD In Willemstad op Curasao is het zondagavond en -nacht volkomen rustig gebleven. Aan het verzoek van de autoriteiten om na het in gaan van de avondklok niet meer op straat te komen, heeft iedereen gevolg ge geven. zodat de patrouillerende politiemannen, vrijwilligers en mariniers het rustig hadden. Vooral de pas aangekomen mariniers gebruikten deze rust om op verhaal te komen na hun vermoeiende reis. Om hun achterstallige slaap in te halen leg den zij zich onder de blote tropenhemel te ruste. DEN HAAG In een protest-tele - gram aan burgemeester Marijnen wordt het optreden van de Haagse politie bij de protestdemonstratie tegen het zenden van mariniers naar Curagao „mensont erend, agressief en provocerend" ge noemd. Het politieoptreden wordt door „Antiyas Liber" te meer veroor deeld „daat er van merkbare kwade opzet gesproken kan worden, daar het optreden vaak een racistisch karakter had en daar er van brute mishandeling duidelijk sprake was", aldus het tele gram. De Surinaamse Stuflentenunie en de Surinaamse Studentenvereniging in Wa peningen hebben verklaard: „Vol afschuw te zijn over de opzettelij ke provocaties en terreur van de Haag se politie tegen de Antilliaanse. Suri naamse en Nederlandse betogers." „Wij veroordelen ten strengste het willekeurige oppakken en gevangen ne men van tientallen demonstranten. De Surinaamse studenten eisen de onmid- delijke invrijheidstelling van alle gevan gen genomen studenten en arbeiders". (Voor verslag demonsfratie zei elders in dit blad). WENEN Een jonge Tsjecho-Slo- waakse soldaat is in de nacht van zater dag op zondag met 'n lichte pantserwa gen naar Oostenrijk gevlucht, waar hij politiek asiel heeft gevraagd. Het voer tuig is aan de Tsjecho-Slowaakse auto riteiten teruggegeven, zo is zondagavond van officiële zijde in Wenen vernomen. IAeze maand staan we aan het be- gin der tweede helft van net jaar; de 21e juni vangt officieel de zomer aan en dit is een plezierige gedachte. Wie in het rijk der natuur het oor te luisteren legt en het oog ook nog voor wat anders gebruikt dan om er mee naar de beursbe richten of de tv te kijken, merkt, dat de vogels zich geleidelijk min der bemerkbaar maken. Ze zitten óf nog te broeden zoals de tortel, de wielewaal, de wespendief, de spotvogel e.a. late soorten en dit kan het tweede of derde broedsei wezen. óf hebben druk een eeuwig hongerig gezin te verzorgen. En naarmate de zomer nadert, zien de ouders er een beetje verfomfaaid uit, want de veren raken versleten door het kruipen door de struiken en ook maakt de rui zich al be merkbaar. Allengs neemt voorts de zang af; de dieren concerteren niet zo druk en opgeruimd meer dan in de lente, doch ze zullen pas hele maal zwijgen na mid-juli en in augustus. Op mooie herfstdagen le ven ze weer vrolijk op, doch de tijd is dan té beperkt om zang en voor dracht volkomen tot hun recht te doen komen. Kijken we tenslotte nog even naar de flora. Die van de tuin staat met ontelbare soorten in volle glorie en ge kunt van mij niet verwachten, dat ik mij aan een stellig toch gebrekkige ops'omming waag, al wil ik de rozen en St Teunisbloemen even noemen. Het vrije veld is mij trouwens liever. Ook daar open baart zich de zomer op zijn best. De rolklaver spikkelt met gouden vlinderbloemen de bermen van de polderweg en in vaart en plas neemt de rose, Here zwanebloem de ereplaats in, op de oever opgevolgd door de prachtige wederik. Geel vonkt de ganzerik of formentil langs het voetpad, spiraea's en kamperfoelie blijven niet achter, evenmin als de wikke en het veel- verscheiden bloeisel langs de wa terkant en trouwens in haast ieder ongeschonden landschap. 2-6-1969, A. B. WIGMAN. ^/WW^WVNA/VWVNAA/VWS'WVWWVVWW Tussen de bedrijven door: een verse dronk voor de mariniers, die even een rustpauze genieten tijdens een patrouille door Willemstad. m «r*. De aangekondigde algemene staking op 'jji, Curasao is tot nader order uitgesteld. ar^)e^ers hebben opdracht gekre- gen vandaag weer normaal aan het werk te gaan. Dit blijkt uit een bekendmaking van de vakbonden, die de Curagaose ra diostations zondagavond hebben om geroepen. Naar van vakbondszijd^ is vernomen, is de staking uitgesteld met het oog op een gesprek dat vanochtend tussen vak bondsbest uren en de regering zou plaatshebben. De vakbonden hebben zondagavond in een telegram aan de Statenvoorzitter de heer L. A. Abra hams, om dit gesprek verzocht. De statenvoorzitter liet weten in beginsel akkoord te gaan met het voorstel. Hij berichtte dat het onderhoud in elk ge val zal plaatsvinden voordat de Staten maandagmiddag bijeen komen. Naar verluidt zouden de vakbondslei ders bij nader inzien van oordeel zijn, dat de termijn van 48 uur die aan de regering was gegeven om af te treden, te kort was voor een dergelijke beslis sing. Een andere overweging zou zijn geweest, dat de leden van de vakbonden geen toestemming hadden gegeven voor een dergelijk ultimatum. De dreiging van een algehele staking blijft echter onverminderd bestaan. Of de actie alsnog doorgaat, zal afhagen van het gesprek met de regering. In tegenstelling tot hardnekkige ge ruchten, is er op Aruba niet gestaakt. Wel waren de voorbereidingen getrof fen om ook op dat eiland een algehele staking af te kondigen. Deze actio is echter ook opgeschort, in afwachting van het resultaat var, het overleg met de regering, aldus/genoemde Curagao se vakbondskringen. In Willemstad blijven de scholen van daag gesloten. Mariniers stappen op Schiphol in het toestel dat hen naar Curagao zal vliegen, waar ze op verzoek van de Antilliaanse regering zullen wor den ingezet om de orde te handhavetn. DEN HAAG De belastingcorrectie zal voor eenderde naar 1971 kunnen worden verschoven. Tweederde ervan dat is voor een bedrag van ongeveer zeshonderd miljoen gulden moet het volgend jaar worden doorgevoerd. Het kabinet overweegt ernstig om deze bepaling op te nemen in het wetsontwerp over de teruggave van te veel betaalde belasting als gevolg van de inflatie, dat minister Witteveen (Financiën) deze maand bjj de Tweede Kamer zal indienen. Het wetsontwerp is bij de Raad van State. Hierin is echter nog niet de ver deling van tweederde en eenderde opge nomen. De ministerraad moet hierover nog een definitieve beslissing nemen. De regering heeft de bedoeling de be lastingvrije voet weer extra op te trek ken. Dit zei zaterdag het AR Tweede- Kamerlid G. A. Kieft op het in Utrecht gehouden convent van zijn partij. In het wetsontwerp over de teruggave van te veel betaalde belasting als ge volg van de inflatie, dat minister Witte veen (financiën) deze maand bij de Tweede Kamer zal indienen wordt het percentage aan inflatie over de periode 1967-1970 op elf gesteld. Het is hetzelfde percentage dat uit gangspunt is voor de verhoging van de accijnzen op benzine, alcohol en bier. In werkelijkheid zal de inflatie echter groter zijn: 14 tot 15 procent. Minister Witteveen krijgt dientenge volge naar ruwe schatting driehonderd miljoen gulden meer binnen, die hij niet voor de belastingcorrectie zal ge bruiken. Het kabinet heeft dus enige financiële „speelruimte", die zou kunnen worden gebruikt om de aangekondigde verho ging van de btw op 1 januari een heel of een half jaar uit te stellen. Ook wordt overwogen om de jaarlijkse huurverho ging van zes procent in 1970 over te slaan. De minister heeft volgend jaar vijf honderd miljoen gulden nodig om de op 1 januari ingegane verhoging van de belastingvrije voet, de in 1969 uit de extra opbrengst van de btw betaalde verhogjng van uitkeringen krachtens AOW en AWW en het tekort van het Gemeentefonds te dekken. Dit geld wil de hij tot nu toe halen uit de verhoging van de btw, van de accijnzen op benzi ne, bier en alcohol en van de motorrij tuigenbelasting. Het is de vraag of al deze verhogingen nog nodig zullen zijn. De AR-fractievoorzitter mr. B. W. Biesheuvel heeft zich zaterdag uitge sproken tegen een verdere optrekking van die btw. Kan ze niet worden ver vangen door andere dekkingsmogelijk heden zo vroeg hij zich af. Hij heeft geen enkel bezwaar tegen de belastingcorrectie „een goede zaak" als ze kan worden betaald uit de extra belastingopbrengst die het ge volg is van de inflatie. Hij voelt niets voor bezuinigingen die geld moeten vrij maken voor de belastingcorrectie. Hij noemde drie voorwaarden: de operatie mag niet leiden tot een grotere inflatie, 9 de continuïteit in het beleid mag niet door bezuinigingen worden ver stoord, de inkomensverhoudingen mogen er niet slechter door worden. UTRECHT Dr. J. H. Kamphuis, een van de Utrechtse studentenpasto- res, heeft ontslag uit het priesterambt gevraagd. Hij is van plan op korte ter mijn naar elders te vertrekken. Enkele maanden geleden is dr. Kamp huis in conflict geweest met het aarts bisdom over oecumenische eucharistie vieringen in de Utrechtse studenten- parochie, waarbij een dominee voor ging in een roomskatholieke eredienst. Hij werd daarop door kardinaal Alfrink enige tijd geschorst. Dr. Kamphuis zei gisteren dat het conflict met het aartsbisdom niet de rechtstreekse oorzaak van zijn vertrek heeft betekend, maar wel van invloed op zijn beslissing is geweest. RIDDERKERK De 57-jarige P. H. Casteleijns en zijn vrouw uit Rotter dam zijn gisteren kort na elkaar over leden. De man raakte tijdens een brom fietstochtje ir Ridderkerk onwel. Een te hulp geschoten arts vertelde de vrouw dat haai man was overleden. De emoties werden de vrouw teveel. Zij overleed ter plaatse. De Ridder'cerkse politie zocht gister avond nog naar de zoon van het echt paar Zijn vrouw is enkele maanden ge leden ook overieden. Het aantal gearresteerden in ver band met de onlusten van vrydag be draagt ruim 350. Doordat de gevange nissen overvol zijn, zitten verscheidene personen bij elkaar in een cel. Veertig percelen in de binnenstad van Willemstad zgn verwoest: er zijn drie doden en meer dan honderd ge wonden. Er is een schade van ca 45 miljoen gulden. Veel Nederlandse vrouwen zijn bezig hun koffers te pakken. Onder hen zijn ook vrouwen van marine-personeel. Amerikaanse toeristen, van wie er achthonderd in de Nederlandse Antillen vertoeven, maken zich eveneens gereed om te vertrekken. De verwoestingen die in Willemstad zijn aangericht hebben Curacao als toeristische trekpleister zeker dertig jaar achterop gebracht, aldus regerings woordvoerders. Het winkelcentrum, trekpleister voor de Amerikaanse toe rist, is verwoest. Het rookt er nog steeds. Typisch Nederlandse geveltjes staan op talloze plaatsen op istorten. INCIDENT Het enige ernstige incident waarbij Nederlandse mariniers tot dusver wa ren betrokken, heeft zich eergister- nacht voorgedaan. In de wrijk Otraban- da reed een personenauto door drie posten heen zonder te stoppen. Een Ne derlandse marinier schoot en daarbij werden drie inzittende Curacaoenaars ernstig gewond. „Communisten" Premier Kroon van de Nederlandse Antillen heeft zondag ontkend, dat hij zou hebben verklaard, dat de gebeurte nissen van vrijdag geleid zouden zijn door in het buitenland opgeleide com munisten. Hij deed dit in antwoord op een vraag van het ANP naar aanleiding van een bericht van veen speciale cor respondent van het persbureau Reuter in Willemstad. De heer Kroon voegde hieraan toe, dat hij tegenover Reuter had gezegd dat er aanwijzingen waren, dat er bij de ongeregeldheden „nihilistische ele menten" een rol hebben gespeeld. De radiostations op Curagao hebben censuur gekregen. Er mogen geen be richten, ook geen nieuwsberichten, wor den ofngeroepen, die niet voorzien zijn van een stempel van d.e politie. ARNHEM Nog dit jaar wil men be ginnen met de aanleg van het wegvak Babberich-Doetinchem van Rijksweg 15 die Rotterdam een snellere verbinding geeft met het Roergebied en tevens aansluit op de Twentheroute. Dit blijkt uit het voorstel van GS aan de Provin ciale Staten van Gelderland om het be nodigde krediet beschikbaar te stellen. In totaal is voor de uitvoering van dit wegvak een bedrag van ruim 34 miljoen gulden nodig, ruim 7 miljoen gulden meer dan was geraamd en dit als ge volg van het kruisingsvrij uitvoeren van de weg. i DEN HAAG „Hadden we dan neen moeten zeggen? Had Willemstad dan geheel moeten afbranden?" De vice-minister president, drs. J. A. Bakker wierp het zaterdag degenen die op radio en tv kritiek uitten op het zenden van Nederlandse mariniers naar Curagao, tegen. Bovendien vormen, aldus de heer Bakker, de gezonden mariniers een onderdeel van de gemeenschappelijke strijdkrachten van de drie konink- rijkslanden. Drs. Bakker zei zaterdag geen ver dere troepenzendingen te verwachten. Zelfs is snelle terugkeer van het ge zonden contingent mogelijk. Het be sluit tot uitzending was genomen op verzoek van de Antilliaanse regering en voornamelijk vermoeide politie- troepen af te lossen. Op de televisie verdedigde drs. Bakker de beslissing openhartig met de vraag „Wat dan?" nadat hij een beeld van de schade had gegeven die was aangericht toen het tot ingrijpen door mariniers kwam. De schade dreigt 40 tot 45 miljoen te belopen. Dat is, aldus de heer Bak ker, in verhouding tot de bevolking van Curagao te vergelijken met een schade van 4 tot 5 miljard gulden in Nederland. Goed voor twee Deltaplan nen. „Er is vrijdag gekapt aan de wor tels van de boom van de welvaart van de Nederlandse Antillen", aldus de mi nister. MADRID Vijfentwintig Spaanse gevangenen, zijn zaterdag in de kathe draal van Madrid in honderstaking ge gaan voor een betere behandeling van de politieke gevangenen. In het noorden van Spanje gingen eerder vijf Baskische priesters in honderstaking. Kort nadat de vrouwen de kathedraal waren binnengegaan arriveerde de po litie. Burgeragenten noch geünifor meerden kregen toegang tot het kerk gebouw onder het concordaat van 1953. De kathedraal werd kort na hun aan komst gesloten. Bij eerdere soortgelijke protesten ver bood aartsbisschop Casimiro Morcillo zitstakingen. HILVERSUM Het bestuur van de Stichting Ether Reclame (Ster) heeft bij het gewestelijke arbeidsbureau de ontslagaanvrage ingediend van haar directeur, drs. G. A. M. Vogelaar. Drs. Vogelaar die het naar zijn zeg gen daarmee niet eens is, heeft een proces aangespannen. De heer Voge laar die toegaf dat het ontslag door het bestuur van de stichting is gevraagd, wilde verder geen commentaar geven omdat de zaak op het ogenblik behan deld wordt. Ook wilde hij niet vertellen welke motieven bij het bestuur en bij hem gelden om deze handelswijze te volgen. De heer G. F. Vente. voorzitter van de Ster, wilde helemaal niets zeggen „omdat wij het belang van de heer Vo gelaar niet willen schaden". SAVONA (Italië) De Belgische wielrenner Eddy Merckx is vandaag wegens beweerde doping gediskwalifi ceerd in de wielerronde van Italië. Merckx had de leiding in het algemeen klassement. PARIJS De gaullistische ex-premier Georges Pompidou en de centrum kandidaat en waarnemend-president Alain Poher gaan over naar de tweede ronde in de Franse presidentsverkie zing, op 15 juni a.s« die nodig is ge worden nu geen der zeven kandidaten zondag in de eerste ronde de vereiste absolute meerderheid heeft behaald. Pompidou, die 43,95 procent van het kiezersvolk in Frankrijk zelf achter zich kreeg, schijnt in een goede positie te liggen om de definitieve overwinning te behalen. Hij bracht het er beter af dan de opiniepeilingen hadden voorspeld (rond 41 procent). Zijn krachtige ver kiezingscampagne, waarin hij per vlieg tuig, helikopter en auto. Frankrijk door kruiste, blijkt resultaten te hebben af geworpen en zijn poging om een bre dere aanhang buiten het orthodoxe gaullisme te verwerven is blijkbaar ge lukt. Zijn naaste tegenstander, Poher kwam er iets slechter af dan de voor spellingen wilden. Hij kreeg 23,42 pro cent van het aantal uitgebrachte stem men. tegen zo'n 27 procent volgens de opiniepeilingen. Hoewel het behaalde percentage niet bijzonder gunstig is, zal hij in elk geval meedoen in de tweede ronde. Pompidou deed zondagavond op grond van de uitslagen een beroep op Poher, zich voor de tweede ronde terug te trek ken, om de eenheid van het Franse volk te verzekeren die hij heeft gezegd te willen nastreven. Poher antwoordde echter op 'n persconferentie: „Ik ben vastbesloten te strijden tot het einde". Als men het percentage van 21.52 pro cent, dat Jacques Duclos heeft behaald, vergelijkt met de verwachte 16 procent, dan kan men stellen dat de communisti sche kandidaat, vooral gezien de ma gere resultaten van de socialisten, de grote winnaar is. Er is nog geen zeker heid of de communisten bereid zijn Poher op 15 juni hun steun te geven. In elk geval zou er bij een overwin ning van Poher. een periode van grote politieke onzekerheid intreden, nu zo wel Pompidou als Duclos zich van een krachtige aanhang hebben verzekerd. De socialist Gaston Defferre kon met 5,7 procent van de stemmen nog juist zijn waarborgsom redden, die bij een percentage beneden de vijf procent ver loren gaat. De linkse socialist Michel Rocard, de Trotzkist Alain Krivine en de onafhankelijke kandidaat Louis Ducatel bleven beneden de vijf procent met respectievelijk 3,66-1,06 en 1,32 pro cent. Een oudere dame met grijs haar heeft bij de presidentsverkiezingen bijzon der de aandacht getrokken, hetgeen zeer verdroot en in tranen deed uitbarsten. Het was mevrouw de weduwe Gas- pard-Marchal. en z(j kwam stemmen namens het echtpaar welks huishouden zjj voorbeeldig doet: generaal en me vrouw De Gaulle. Zij beefde van emotie toen zij de drie papiertjes in de stembus deed. Toen de fotografen haar vroegen de vol machten van De Gaulle's te laten zien, rieo zij uit: „Nee, dat doe ik niet. Jul lie hebben hem al genoeg schade be rokkend." En zij spoedde zich terug naar het lege huis, waarbij een enkele politieman op wacht is en waarvan de eigenaars met vakantie zijn, in het ver re Ierland. In 1965 kreeg De Gaulle in Colombey in de eerste ronde 175 van de 192 stem men. Pompidou kreeg zondag 166 van de 184 stemmen. Generaal en mevrouw De Gaulle heb ben zich gisteren voor het eerst sinds zij hier, in de graafschap Connemara aankwamen, onder het publiek begeven. Zij hebben de mis in de kerk van Carna bijgewoond. Volgens een nog niet bevestigd rap port zouden de De Gaulle's van plan zijn om zich naar een ander oord in Ierland te begeven. Het feit dat men naar Ierland was gegaan was hoofd zakelijk op initiatief van mevrouw De Gaulle, die niet in Frankrijk had wil len zijn tijdens de verkiezingen. De grootste verrassing van de Fran se presidentsverkiezingen was ongetwij feld het aantal thuisblijvers. Met 22 procent was dit ruim zes procent hoger dan bij de vorige presidentsverkiezin gen (1965) en bijna vier procent hoger dan bij het referendum. DJAKARTA Het Indonesische le ger heeft het huisarrest van oud-presi dent Soekarno verscherpt. Een familie lid vertelde zondag, dat zijn vijf kinde ren hem voorlopig niet meer mogen be zoeken. Volgens welingelichte kringen geldt het verbod ook voor Soekarno's tweede vrouw Hartini. Er is geen reden voor de maatregel opgegeven. De voormali ge president wordt vrijdag 68 jaar. WASHINGTON De Amerikaanse minister van Defensie Meivin R. Laid heeft na terugkeer van de NAVO-ver- gaderingen in Brussel verklaard te hopen, dat het Canadese voornemen om troepen uit Europa terug te trek ken, geen „sneeuwbaleffect" op het Amerikaanse congres of op de Ameri kaanse verplichtingen tegenover de NAVO zal hebben. Hij hoopte dat Canada zijn plan om twee derde van zijn 10.000 man aan troepen terug te trekken zal herzien. Hij meende dat het thans niet de tijd is om de troepen in Europa te ver minderen, omdat president Nixon heeft gezegd, dat we overgaan van een periode van confrontatie naar een periode van onderhandelingen. Vóór de Sovjet-invasie van Tsjecho- Slowakije was de Amerikaanse Se naat sterk geporteerd voor terugtrek king van een belangrijk deel van de Amerikaanse troepen uit Europa. De ze verlangens kan men nu weer ho ren. A Het heeft iets weg van Orwell's toekomstfantasie1984, ,,Big Broth er", het legendarische hoofd van de staat slaat zijn onderdanen gade. Zo kijkt hier ex-president De Gaulle vanaf zijn portret over de schouder van zijn huishoudster in Colombey ies deux Eglises, terwijl zij zijn stem bij volmacht uitbrengt. Men mompelt overigens dat zijn stembiljet blanco was. ARNHEM De Duitse postdienst gaat in samenwerking met de Neder landse PTT op korte termijn wijziging brengen in het vervoer van de Neder landse post bestemd voor het Roer gebied. Daartoe zal 's nachts een bus gaan rijden tussen Arnhem en Duis burg. De Nederlandse post die via Arnhem naar het Roergebied wordt verzonden zal tijdens het stationnement van de ze bus bij het districtspostkantoor Arn hem en tijdens de rit van Arnhem naar Duisburg op plaats' van bestem ming worden gesorteerd. ARNHEM Bij de tegenstanders van de NATO-taptoe die dit jaar voor de 12e maal wordt gehouden, voegt zich nu ook de centrale kerkeraad van de Nederlands Hervormde Gemeente te Arnhem, die het onaanvaardbaar acht dat wordt voortgegaan jaarlijks een taptoe te Arnhem te houden op een wijze zoals dit tot dusver ge schiedt. De kerkeraad geeft de organisatoren in overweging met ingang van volgend jaar een werkelijk muzikaal verbroe deringsfeest te organiseren, door over de tot nu toe gehandhaafde scheiding heen, korpsen uit te nodigen van ach ter het ijzeren gordijn en in de mani festatie ook burgermuziekgezelschap pen te betrekken. MOSKOU Her dagblad Komso- molskaya Pravda van de bond van jonge communisten heeft een nieuwe aanwijzing ontvangen, dat Joseph Mengele, de arts der nazi-concentra tiekampen, o.a. te Auswitz, thans in Paraguay woont. Mengele, aldus de Komsomolskaya Pravda, is Paraguay onlangs vanuit Brazilië binnengekomen. Hij had daartoe toestemming van president Alfredo Strössner gekregen. Aan de grens werd hij opgewacht door een gewapend escorte, dat hem naar een schuilplaats overbracht. Hij kreeg bovendien een permanente lijf wacht. Het blad meldt, dat de inlichtingen afkomstig zijn van een Paraguese communist. Van onze weerkundige medewer ker). De vooruitzichten zijn goed. Het weer zal in de eerste helft van deze week op de meeste plaatsen droog blijven en er is een toenemende kans op zonnige perioden. De over- dag-temperatuur zal vooral dinsdag en woensdag wat hoger worden en in de richting an de twintig gra den gaan. Deze ontwikkeling hangt samen met een hogedrukgebied van 1025 millibar van de Azoren tot Zuidwest-Eng eland en West-Frank rijk. Een uitloper ervan boven de Britse eilanden komt langzaam na derbij, waardoor de wind aanvanke lijk veranderlijk wordt en later zuidelijk tot zuidoostelijk. Het doordringen van koudere lucht uit het noordwesten ging za terdag gepaard met onweer en ster- Jee gietregens met een bijzonder plaatselijk karakter. Morgen: zon op 4,25, onder 20.52; maan onder 6.48 uur. fI#»/////»/»»//»////»,///»»/////////»///////»/,»»;

De Vallei | 1969 | | pagina 1