Nieuw gebouw Rode Kruis en EHBO kost 175000 gulden „Biezenwei" - ondanks SGP - Kritiek nu toch voor vv „Opheusden Opzet van de sportstichting is onduidelijk De eerste kanjer Geen subsidiëring van be j aarden-boottocht Chiel Opperman 50 jaar bij n .v. Leccius de Ridder Meerderheid raad tegen verhoging van wethouderswedden Sociologisch onderzoek in Resteren gaat door Dieven sloegen in Veenendaal weer toe Film van evangelist Veenendaalse politie wordt uitgebreid met een vrouw Leersumse brandweer recipieerde Kesteren verwacht 7000ste Weg in 't land in onderhoud bij gemeente Geldlening van f 125.000 noodzakelijk Arrestaties na baldadigheid in Scherpenzeel Mist u uw VALLEI? Belt u dan even a.u.b. voor Veenendaal 10550 11079 99 Drs. G. J. Koomen directeur van Ritmeester Gratis ogen- en reactietest Financiële hulp van gemeente en fabrikanten Tijdens brainstorming in Rhenen bleek: Onduidelijk er Verhoging We kunnen je nog niet missen Veel geschenken voor jubilaris Waardering Nieuwe bestuursleden bijzonder onderwijs Bestseller MAANDAG 2 JUNI 1969 VEENENDAAL Rode Kruis en EHBO in Veenendaal laten op een terrein aan De Sterke Arm in V eenendaal gezamenlijk een nieuw gebouw verrijzen, dat in totaal f 175.000,zal kosten. Het huidige gebouw van het Rode Kruis moet, in verband met de realisering van het Koopcentrum-Veenendaal verdwij nen. De EHBO moet voor het houden van vergaderingen, wedstrijden etc. tel kens gebruik niaken van kantines van plaatselijke bedrijven. In de financiering van het nieuwe Rodekruis- en EHBO-gebouw wordt tegemoetgekomen door de gemeente en de plaatselijke fabrikantenvereniging. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een garantstelling te ver lenen voor een door het Rode Kruis aan te gane geldlening van f 125.000,-, ter wijl de fabrikantenvereniging gedu rende vijf jaar een subsidie van f 3000,- in de exploitatiekosten van het nieuwe gebouw zal verlenen. Bovendien stelt het college van B. en W. de raad voor het Rode Kruis jaarlijks een subsidie van f 6800,- toe te kennen in de hogere huisvestingskosten. Tussen het gemeentebestuur en het plaatselijke Rode Kruis is inmiddels overeenstemming bereikt over de koop som van het huidige gebouw, dat, zoals gezegd, zal worden gesloopt om plaats te maken voor het nieuwe winkelcen trum. De gemeente koopt het gebouw aan voor f 50.000,-. Ook de koopsom van de grond voor de nieuwbouw is bekend. Hiervoor zal het Rode Kruis f 25.200,- moeten betalen. Het nieuwe Rodekruis- en EHBO- gebouw zal omvatten een entree met hal, garderobe, toiletten, een keuken, een bijkeuken, een bestuurskamer, een magazijn en twee oefenzalen. De totale stichtingskosten van de nieuwbouw zijn geraamd op f 175.000,-. Het nieuwe ge bouw is aanmerkelijk groter dan het huidige aan de J. G. Sandbrinkstraat. Blijkens 'n overgelegde exploitatiera ming worden de exploitatielasten ge raamd op f 16.540,-. Aangezien dit de financiële draagkracht van het Rode Kruis ver te boven gaat, stelt het col lege de raad voor, gezien het grote be lang van de transactie, een jaarlijkse subsidie in de hogere huisvestingskosten te verlenen tot maximaal het bedrag van de renje en aflossing van de aan te gane geldlening, bedragen bij een 30- jarige annuïteit rond f 9800,- per jaar. SCHERPENZEEL Vrijdagavond laat werd de politie in Scherpenzeel ge waarschuwd dat er een aantal jongelui bezig was baldadigheid in plan-Zuid te bedrijven. Om over elven werden overal deuren vastgebonden, aan de bel getrokken, vuilnisbakken in brand gestoken en verder vuurtje gestookt. De politie trok er op uit en wist de 17- jarige G. A. V. te arresteren en mee te nemen naar het politieburean. De volgende morgen werden zijn helpers opgehaald t.w. de 16-jari ge J. W. en de even oude C. W. K. W. en H. V. Nadat de knapen waren verhoord en proces-verbaal was opge maakt zijn ze weer naar huis gestuurd. De rijkspolitie deelde mede, dat dit muisje voor de jongelui vermoedelijk wel een staartje hebben. Inmiddels heeft de Veenendaalse Fa brikantenvereniging zich bereid ver klaard jaarlijks (gedurende vijf jaar) een subsidie van f 3000,- te verlenen. B. en W. zijn naar aanleiding hiervan met de besturen van EHBO en Rode Kruis overeengekomen om dit bedrag in min dering te brengen op de gemeentelijke subsidie, zodat het aandeel van de ge meente, althans gedurende de eerste vijf jaar f 6800,- bedraagt. Er resteert dan nog 'n exploitatietekort van f 6740,-, dat door beide verenigingen ieder voor de helft moet worden opgebracht. Zij ach ten zich daartoe o.a. door 't houden van een jaarlijkse collecte en verdere zelf werkzaamheid in staat. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nw© Veenendaalseweg 159 RESTEREN Aan het begin van de gemeenteraadsvergadering in Reste ren liet de heer J. van Appeldoorn (Chr. Arbeiderspartij) een kritisch geluid horen aan het adres van de plaatselijke pers. Het raadslid vond, dat de journalisten een voorbeeld moesten nemen aan de samensteller van de notulen, die hij in eerste in stantie een compliment maakte. Voorts merkte de heer van Appel doorn op dat in de raadsverslagen politiek wordt bedreven. heer H. Remmelink (Gemeentebe langen) wilde weten op welke kran ten en verslaggevers werd gedoeld. Tijdens de vergadering wilde de heer Van Appeldoorn dat niet zeggen, maar vanochtend verklaarde hij te genover een onzer redacteuren dat de kritiek niet voor de Vallei was be stemd. RHENEN Vrijdagavond vond in het gemeentehuis in Rhenen een zoge naamde „brainstorming" plaats over de sport in de gemeente Rhenen. Burge meester en wethouders hadden talrijke vertegenwoordigers uit de sportwereld uitgenodigd om eens een praatje te komen maken, teneinde op de hoogte te worden gesteld van de wensen en verlangens die er momenteel in het Rhenense sportwereldje leven. Hoewel de pers onkundig was gela ten en deze bespreking niet heeft bij gewoond, deelde één van de aanwezi gen na afloop mede, dat er vooral wre vel heerste onder de aanwezigen om het feit, dat de Sportstichting nog steeds geen bevoegdheden waren toegekend en dat men niet begreep wat de opzet van die stichting feitelijk is. Voorlopig zou de stichting slechts een adviserende taak hebben, die later wanneer alles goed ging zou worden uitgebreid met be paalde bevoegdheden, die momenteel nog in handen zijn van het gemeente bestuur. Van de Sportstichting en de Sport raad bleken nog maar een paar be stuursleden over te zijn gebleven in de loop van de tijd. Deze zullen zich op nieuw met elkaar gaan beraden, onder voorzitterschap van de heer A. Jansen, voorzitter van de Sportstichting, tenein de te bezien wat er nu verder moet gaan gebeuren, willen én stichting èn raad geen „wassen neuzen" blijven. Staande de vergadering bleek, dat in november 1968 al een uitgebreid schrij ven van de sportraad aan burgemees ter en wethouders was gericht, waarin allerlei grieven en wensen naar voren waren gebracht. Wethouder Deen deelde mede, dat deze brief nooit verder was gekomen, omdat de Sportraad had moe ten, opdat de brief opnieuw, en dan aan Vanuit de vergadering werd hem deze opmerking in zoverre kwalijk genomen, dat burgemeester en wethouders dat dan wel omgaand hadden kunnen laten we ten, opdat de brief opnieuw eri dan aan de gemeenteraad, had kunnen worden geschreven. RESTEREN Voor de tweede maal ontspon zich tijdens de vrijdagavond in Resteren gehouden raadsvergadering een uitvoerige (en soms ook verwarren de) discussie over verpachting van de zogenaamde Biezenwei aan de voetbal vereniging Opheusden. Tijdens de vorige raadsvergadering werd het voorstel verworpen, omdat het terrein ook op zondag zou worden gebruikt. Alle con fessionele partijen stemden toen tegen. Als gevolg van deze afwijzing besloot de voetbalvereniging de Biezenwei alleen voor het zaterdagvoetbal te bestemmen, een reden voor B. en W. om het voorstel opnieuw in de raad te brengen. Tot verbazing van vele raadsleden, maar ook van het college van B. en W. stemde de SGP-fractie ook vrijdagavond tegen. Men kon het standpunt van de SGP moeilijk begrijpen, temeer daar deze fractie zich in het verleden nimmer tegen de zaterdagsport keerde. „Wij zijn om principiële redenen tegen verpachting van de Biezenwei aan de v.v. Opheusden", motiveerde de heer C. H. Jansen Schuiling (SGP) onduide lijk. Op aandringen van enkele raads leden was de heer P. Schaap bereid 't standpunt van de SGP nader te verkla ren. „De v.v. Opheusden is en blijft voor ons een vereniging, die ook sport op zondag bedrijft. Omdat mijn frac tie tegen de zondagsport is, zijn wij ook tegen het voorstel om de betreffende grond alsnog aan deze vereniging te verpachten". Burgemeester D. J. Pott trachtte de SGP-ers duidelijk te maken, dat de „Biezenwe" bestemd was voor de sectie zaterdagvoetbal van „Opheusden", maar zijn pleidooi mocht evenals dat van en kele raadsleden niet baten. „Er is uit drukkelijk, door vertegenwoordigers van de voetbalvereniging verklaard, dat het terrein niet op zondag zal worden gebruikt. Daarvoor durf ik wel de ver antwoording te nemen", aldus de burge meester, die zelfs zover wilde gaan politietoezicht te verzekeren. De heer T. van de Pol was ook te- te het standpunt van de SGP nog ondui delijker door op te merken: „De SGP is wel voor sport, mits deze lichame lijke ontwikkeling tot doel heeft. Zodra het wedstrijdelement gaat meespreken, zijn wij tegen". In tegenstelling tot de SGP-fractie had de heer J. van Appéldoorn (Chr. Arb. Partij) waardering voor het be stuur van „Opheusden", dat bereid was de „Biezenwei" alleen voor zater dagvoetbal te gebruiken. Ook de raads leden van de PvdA en Gemeentebe lang konden deze concessie waarderen. De heer T. van de Pol was oom te gen het voorstel van B. en W., maar "dit had een andere oorzaak. In eerste instantie ontstond namelijk enige ver warring over een opmerking van de heer Van Appeldoorn, die zei, dat de „Biezenwei" helemaal niet mocht wor den verpacht door de gemeente. Hier mee doelde het raadslid op-een clausule in de koopakte, waarin staat, dat de voormalige eigenaar van de grond (de heer T. van de Pol!) deze mag blijven gebruiken tot. de gemeente de grond in exploitatie zal nemen. De burgemeester legde uit, dat verpachten ook exploite ren is, maar daarmee was de heer Van de Pol het niet eens. Toen het voorstel in stemming werd gebracht bleken SGP en de heer Van de Pol tegen te stemmen. Het werd daardoor aanvaard met acht stemmen voor en vijf tegen. De verhoging van de wethouderswed den van f 4450 tot f 4800 werd door het merendeel van de raadsleden niet on dersteund. Zo was onder anderen de hr. J. van Appeldoorn er op tegen. „We hollen naar een inflatie toe en daar worden we telkens voor gewaarschuwd. Laten we nu als gemeente eens het voorbeeld stellen door de verhoging niet goed te keuren, maar te bezuinigen" verklaarde hij. Ook de heer H. Remme link (Gem. Bel.) was, evenals drie leden van de SGP-fractie, uit zuinigheidsover wegingen op de verhoging tegen. De SGP-er J. van Eek was met de voltal lige PvdA-fractie voor de weddeverho- ging, omdat volgens zjjn zeggen de toe standen waaronder wethouders vroeger moesten werken hem nog vers in het geheugen lagen. Burgemeester D. J. Pott maakte dui delijk, dat de wethouders dienen te worden gehonoreerd, omdat zij veel van hun tijd beschikbaar moeten stel len om de functie naar behoren te kun nen uitoefenen. De heer J. van Appel doorn sloot hierop aan door te zeggen dat het wethouderschap ook een RHENEN „Chiel, je hebt nu 50 jaar onafgebroken alle lief en leed met ons ge deeld, maar we kunnen je nog niet missen". Dat zei mevrouw I. Leccius de Ridder- Strelin vrijdagavond in restaurant De Koningstafel tot de heer Chiel Opperman, die daar in bjjz(jn van ztfn 30 kinderen en kleinkinderen en het fabriekspersoneel van de kalkzandsteenfabriek N.V. Leccius de Ridder, werd gehuldigd. De heer Op perman, die afgelopen zaterdag zjjn 65e verjaardag vierde, was 50 jaar onafge broken in dienst van dit Rhenense bedrijf aan de voet van de Grebbe berg. Chiel Opperman houdt niet van op schik en van „vooraan staan". Toen hij veertig dienstjaren had wilde de direc tie hem een koninklijke onderscheiding bezorgen, maar Chiel wilde er niets van weten. Ditmaal kwam hij niet onder een huldiging uit. Mevr. Leccius de Ridder sprak haar VEENENDAAL De achtjarige Geke van Hardeveld uit Veenendaal is het visseizoen bijzonder succesvol gestart. Het tengere knaapje, lid van De Rietvoorn, ving het afgelopen weekend in het Stadspark een zeelt van ruim vier pond en oogstte daarmee veel bewondering van de oudere verenigings leden. Het was een enorm karwei voor Geke om de vis op het droge te krijgen, maar toen dat eenmaal zover was sprongen hem de vreugdetranen in de ogen. Vandaar det hij zijn vangst met gepaste trots toont VEENENDAAL Van een terrein aan de Nieuweweg in Veenendaal, waar op een tentenshow plaatsvindt, is tijdens het afgelopen weekeinde een grote bun galowtent gestolen. Een andere tent werd ernstig beschadigd. De politie stelt een diepgaand onderzoek in. De tenten zijn eigendom van de heer Van I. uit Veenendaal. Ook tijdens het afgelopen weekeinde (in de nacht van zaterdag op zondag) werd ingebroken in de Groenwoudt's Supermarket aan de markt in Veenen daal. De daders verschaften zich door middel van het inslaan van een ruit toegang tot de winkel. Er werd een groot aantal pakjes sigaretten en een partij textiel (overhemden en truitjes) gestolen. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Het onderzoek is inmiddels in volle gang. voorman toe met een warm en welge meend speechje. „Ik heb het bedrijf de laatste 21 jaar meegemaakt. Van vóór die tijd weet ik weinig, maar wat ik wel weet is, dat de jubilaris, die er nu een halve eeuw op heeft zitten, tot de trouwste en plichtgetrouwste werkne mers behoort", zei mevr. De Ridder, die de heer Opperman aan de jeugd ten voorbeeld stelde. „Soms loopt Chiel 's morgens om kwart voor vier al op het terrein en hij is er niet „weg te slaan" voordat de deuren worden gesloten. Wij willen op een dag als vandaag van onze dankbaarheid getuigen". Die getuigenis kwam al gauw onder een kleed vandaan. Een prachtige tv- stoel, die je achteruit kunt schuiven, waarna er van voren een voetenbank uitkomt. Deze gemakkelijke stoel, een wens van de jubilaris, kreeg hij ten ge schenke van de directie. De smeden in de fabriek hadden een bijzonder soort klok vervaardigd van materiaal van een oude stoommachine in de vorm van een wagentje, zoals dat volgeladen met stenen in de bakoven verdwijnt. Een prachtig werkstuk is het geworden, waarop de jubilaris met recht trots mag zijn. De collega's van de heer Opperman VEENENDAAL Bij Gebr. v. Schup. pen's Ritmeester Sigarenfabrieken NV in Veenendaal is drs. G. J. Koomen tot directeur benoemd. De algemene ver gadering van aandeelhouders besloot hiertoe op 27 mei. De benoeming gaat in op lj uli. overhandigden in de persoon van de heer Dodeweerd 'n mooie staande sche merlamp en de chauffeurs brachten een ouderwetse petroleumlamp als jubi leumgeschenk mee. Een zoon van de heer Opperman be dankte voor alle vriendelijke woorden en voor de geschenken. Mevr. Leccius de Ridder tenslotte gaf de jubilaris als goede raad mee niet abrupt op te houden met werken. „Iemand als Opperman, die zo'n werk zaam leven achter de rug heeft, moet langzaam stoppen. U komt nog maar veel op de fabriek kijken", zei mevr. De Ridder. „Trouwens, we kunnen je nog niet eens missen". Na dit complimentje werd onder het genot van een drankje nog gezellig na gepraat over dit uitzonderlijke jubi leum. SCHERPENZEEL Vrijdagavond 6 juni vindt er in Filalethes een film voorstelling plaats. Vertoond zal wor den de film Lucia van Billy Graham de bekende evangelist. De film vangt aan om 8 uur en gaat over de proble matiek van het huwelijk. De entree is f 1,25. AMERONGEN Het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Amerongen orga niseert op 16 en 17 juni a.s. een gratis ogen- en reactietest. De daartoe be schikbare wagen zal standplaats inne men op de Hof op de navolgende tij den: 16 juni van 11.00 tot 13.00 uur, van 14.00 tot 17.30 uur en van 19;00 tot 21.30 uur. 16 juli van 10.00 tot 13.00 uur, vanaf 14.00 tot 17.30 uur «n van 19.00 tot 21.30 uur. stukje liefdewerk moet zijn. „Als de wethouderswedden steeds hoger worden krijg je helemaal een jacht op die ze tels. We moeten de functie van wethou der niet te aantrekkelijk maken", waarschuwde de heer Remmelink. Het advies van burgemeester en wet houders om geen subsidie (f 600,-) te VEENENDAAL Over enige tijd zal de eerste vrouwelijke kracht het Veenendaalse politiekorps komen ver sterken. Zij zal zich voornamelijk be zig gaan houden met het kinderpolitie werk. Met het aanstellen van een vrou welijke kracht bedraagt de totale sterk te van het Veenendaalse korps 41 per sonen. Tijdens het afdelingsonderzoek voor de begroting 1969 is door enkele raads leden de vraag gesteld of het niet wen selijk was, dat Veenendaal de beschik king zou krijgen over een eigen afde ling kinderpolitie. Geantwoord werd, dat de instelling van een dergelijke af deling wel wenselijk was, doch niet mogelijk in verband met de personeels sterkte. Burgemeester P. Bode heeft eind vo rig jaar in een gesprek met de minis ter van Binnenlandse Zaken de wense lijkheid van een dergelijke politieafde ling voor Veenendaal naar voren ge bracht, hetgeen een gunstig resultaat heeft gehad. LEERSUM In een boerderij „Het Hof" aan de Hoflaan hield de Vrijwilli ge Brandweer van Leersum zaterdag middag een receptie ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan. Het was voor de brandweer een leuke verrassing dat de muziekvereniging EMM een se renade kwam aanbieden. Op de receptie zagen we tal van ver tegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen en afgevaardigden van de brandweerkorpsen uit de omgeving. Het gemeentebestuur van Leersum was ver tegenwoordigd door de wethouders Van de Bogert en Schapenk. Wethouder Van de Bogert voerde na mens het gemeentebestuur het woord. Hij feliciteerde de jubilerende vereni ging en in het bijzonder commandant van Doorn. „Wij als gemeentebestuur en ik meen en geloof, dat ik mag zeg gen namens alle inwoners van Leersum waarderen uw enthousiasme bijzonder. In Leersum voelen we ons veilig met zo'n brandweerkorps. Het gemeentebe stuur heeft gemeend als blijk van waar dering een enveloppe, natuurlijk met in houd, aan te bieden. Wat de inhoud be treft moet u niet te grote verwachtingen hebben. Dit is bedoeld als een aardig heidje". De dames van de brandweer lieden boden het bestuur een fraaie prij- zenkast aan met een toepasselijk ge dicht dat op originele wijze was omlijst met foto's van de „spuitgasten". RHENEN Tijdens een gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de vereniging tot stichting en in standhouding van scholen met de Bijbel waar in hoofdzaak huishoudelijke zaken werden behandeld, werden enkele nieu we bestuursleden gekozen. Allereerst kregen voorzitter ds. N. Kooreman en de heer J. H. Klaassen, beiden periodiek aftredend, een herbenoeming. Verder werd in de een jaar geleden ontstane vacature De Roder voorzien door de be noeming van de echtgenote van de heer Ir. Bonnema en werd in de plaats van de heer R. W. van Zwieten gekozen de heer Broekharst. KESTEREN Aan het slot »owi de vrijdagavond in Kesteren gehou den raadsvergadering kondigde bur gemeester D. J. Pott aandat waar schijnlijk nog voor augustus het in wonertal van Kesteren de 7000 xal bereiken. Dat de bevolkingsgroei van Kesteren de laatste jaren snel is gegaan bleek uit enkele cijfer* die de burgemeester noemde. Op 1 november 1950 bedroeg het aantal inwoners van Kesteren nog 5000, op 23 april 1964 was dit 6000 en nog voor augustus wordt de 7000ste in woner verwacht. verlenen aan de Betuwse Zusjes die een bejaardenboottocht willen orga niseren, werd weliswaar aangenomen, maar de discussie hierover vergde ge ruime tijd. Ook dit voorstel was voor de tweede maal in behandeling. De raadsleden waren, op het PvdA-raadslkl de heer H. C. de Gier na, van mening dat het verstrekken van een subsidie aan in dit geval een particuliere instan tie niet verstandig was. „Dan is voor de toekomst het eind zoek", zo was me-o van oordeel. Desalniettemin bestond er voor he! initiatief van de heer G. G. Meun (vader van de Betuwse Zusjes) veel waardering. Anders was het oordeel van veel raadsleden over het bejaardenco mité in Kesteren, dat jaarlijks de auto tocht organiseert. Het comité had be kend gemaakt ook een aanvraag voor een subsidie van f 600,- in te zullen die nen, wanneer de raad de bootreis zov. subsidiëren. Men beschouwde deze. „dreiging" als een ongeoorloofde stok achter de deur, die bedoeld was om dwang uit te oefenen op de raad. De heer H. Remmelink betreurde dai samenwerking tussen het bejaardenco mité en de Betuwse Zusjes niet moge lijk was gebleken. Hij deed een compro mis-voorstel om zowel de Betuwe als het bejaardencomité ieder een sub sidie (eenmalig van f 300,- te geven). Dit voorstel werd door geen der raadsleden ondersteund en kon dus niet in stem ming worden gebracht. De heer H. C. de Gier (PvdA) vonc. als eenling subsidiëring van de boot tocht een reële zaak. de Betuwse Zusjas organiseren nu vijf jaar achtereen be jaardenontspanningsavonden in Keste ren. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum vatte de vader van dit muzikale tdio het initiatief op om voor de -be jaarden een boottocht te organiseren. „Men moet beseffen, dat het niet zo zeer om subsidie aan een particulier gaat, maar het gaat om de bejaarden en daar wordt toch al zo weinig voor gedaan", aldus de heer De Gier, die eveneens de handlswijze van het be jaardencomité betreurde door met de reeds aangehaalde stok achter de deur dwang uit te willen oefenen op de ge meenteraad. Na nog enige discussie bleek de raad het advies van B. en W. om de subsidie niet te verlenen te aanvaarden. De heer J. van Appeldoorn sprak tenslotte nog de verwachting uit, dat de boottocht toch wel zou doorgaan en daar legde de raad zich dan maar bij neer. De gemeenteraadsvergadering stond vrijdagavond in het teken van de pro longaties. Het voorstel van B. en W. om in de gemeente een sociologisch onder zoek in te stellen was voor de derde maal in successie aan de orde. Burge meester Pott noemde het een bestseller die in vele drukken is verschenen. Om dat het college de oorspronkelijke kos ten van f 8000,- tot f 5000,- heeft weten terug te brengen, werd het voorstel dit maal nagenoeg zonder discussie aan vaard. RESTEREN Tijdens de gemeen te- raadsvergadering, die vrijdagavond in Kesteren plaatsvond, bleek dat de veel omstreden Weg in 't Land voor het on derhoud is toegewezen aan de gemeen te Kesteren. De weg, die bij slecht weer nauwelijks de naam „weg" verdient, is al jarenlang een doorn in het oog ge weest van aanwonenden, maar niet minder van het gemeentebestuur. De raadsleden toonden veel waarde ring voor de onlangs gevormde Inter gemeentelijke Sociale Dienst, waarvan het eerste resultaat een gezamenlijke ambtenaar voor de gemeenten Kesteren en Dodewaard betekent. Het voorstel om deze ambtenaar aan te trekken wei cl dan ook zonder tegenstand aangenomen. Zonder al te veel discussie werd ook besloten het medisch zwemmen in Wa - geningen te subsidiëren. Bij het voorstel om de bijzondere lagere school in Kes teren uit te breiden met een 4e (nood! lokaal merkte burgemeester Pott op, dat zoveel mogelijk moet worden gestreefd naar permanente schoolgebouwen. Hier op was het schoolbestuur al eens gewe zen, maar daarop was nog steeds niet gereageerd. De raad keurde het voor stel goed maar schaarde zich eenstem mig achter de woorden van de voorzit ter, die het schoolbestuur nog eens zal benaderen om zich te laten informeren over de toekomstplannen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3