Jongetje (10) vermoord in Amsterdams park Lugubere oorlogssfeer op Curasao DEN UYL WIL DEBAT OVER KONINKRIJKSSTATUUT Protestmars in Den Haag eindigt in vechtpartij HUSAK BUIGT DIEP VOOR SOVJET-UNIE De Spar /T\ heeft z'n^ koffieprijzen /i/M verlaagd. Beslaansonzekerheid van kleine man oorzaak van ramp Mariniers patrouilleren met bajonet op wapen door verbrande straten van Willemstad Driehonderd mariniers naar Curasao Unilever koopt transportbedrijf Elf mannen in Biafra vermoord „Ra" vaart goed Politieschandaal in Rome VRIENDJE ZAG WELLICHT DADER „Opgehitst STEEDS MEER TYFUS IN OOSTENRIJK Curagaos dagblad MORGEN IN TWEEDE KAMER Wapenstokken Petitie Steun D'66 ARP KVP In bosje Ontkleed p m V M 1 VADER VAN DUBCEK OVERLEDEN GROTE ZUIVERING IN TSJECHO-SLOWAKIJE MAANDAG 2 JUNI 1969 •:W il AMSTERDAM Met man en macht jaagt de moordbrigade van de Amsterdam se politie op de moordenaar van de tienjarige Simon-Danny Visser. Het ljjkje van het jongetje werd zaterdagochtend gevonden in een bosje in het Beatrixpark in Amsterdam-Zuid. Het was deels begraven, deels bedekt met rottende bladeren. Alle moderne middelen heeft de recherche in de strijd geworpen. De computer die een macht aan gegevens uit de politie-archieven bevat, is dit weekeinde ter stond „uitgevraagd" over mogelijke daders. Daarbij werd vooral gedacht aan lie den die al eens wegens een zedendelict met de politie in aanraking zijn geweest. Foto links: Dikke rookwolken kolkten boven Willemstad tijdens de felle branden van vrijdag. Op de foto het stadsdeel Punda, dat door de bekende schipbrug over de Sint Annabaai op de voorgrond is verbonden met het stadsdeel Otrabanda. Foto boven: De Heerenstraat populaire winkelpromenade in het hart van Willemstad na de woede-uitbarstingen. De brandweerlieden werden tijdens hun gevecht tegen de branden in de rug gesteund door een helper van het Rode Kruis, rechts op de foto zichtbaar met de vlag in de hand. WILLEMSTAD (Curasao) De tijd is vier uur in de middag. De temperatuur is 35 graden, maar de koude rillingen lopen over je rug. Curasao lijkt een eiland in oorlog. De branden zijn weliswaar geblust, maar hun walm en hun verpestende geur, hangen als een verschrikkelijke nasmaak van hetgeen gebeurd is over heel het eiland. Ja Curasao is een eiland in oorlog. De straten zijn er uitgestorven. Verkeer zie je niet of nauwelijks of het moeten de politiewagens zijn die met tot de tanden bewapende Cura^aose politie-agenten patrouilleren. Of het moeten de jeeps zijn van de Koninklij ke Marine waarmee de mariniers met de bajonetten op hun wapens hun lu gubere gang maken. Als je het toch waagt om overdag buiten te komen word je om de paar honderd meter aangehouden. Je krijgt dan een karabijn op de borst en je moet een pasje tonen waaruit blijkt dat je een van de uitverkorenen bent die op straat mag komen, die zich ,,/rijelijk" mag bewegen. De situatie is het best vergelijkbaar met die uit de meidagen 1940 in ons land. Overal militairen met stalen hel men en met mitrailleurs in de aanslag en. agenten die de jungle-karabijn los- in de hand houden, klaar om te schieten. In de paar uur dat ik hier nu ben, is het uitermate moeilijk om enigszins 'n beeld van de situatie te krijgen. Ieder een spreekt iedereen tegen. Vast staat dat er drie doden en ver over de honderd gewonden zijn geval len. Je ziet onophoudelijk ambulances en tot ziekenwagens ingerichte perso nenauto's met grote Rode-kruisvlag- gen rijden. Op Salinja is een noodhospitaaltje in gericht. Dit alles maakt Curagao tot 'n luguber eiland. 99 De Heerenstraat en de Breedestraat op Punda zijn voor grote delen uitge brand, evenal hotel Americano, de su permarkt van Van Wilpen, een deel van de Madurostraat. Zelfs de bewoners van Curasao staan met de handen in het haar. Over de- oorzaak lopen de meningen sterk uiteen. Zé willen Jonckheer niet SCHIPHOL In nog geen vijf uur tijds voltrok zich zaterdag de „mobili satie" van het detachement van 300 ma riniers, om wier extra bqstand op Cu rasao in de ochtenduren door de rege ring van de Nederlandse Antillen was gevraagd. De mariniers waren voor het meren deel met verlof. Van achter de koffie, van achter hun hengels werden zij weg gehaald om zich op Schiphol te melden. Alle driehonderd stonden 's middags aangetreden om zich in te schepen aan boord van twee DC-8's van de KLM, die hen gisteren op Curagao afleverden. De mariniers gingen aan boord op het oude Schiphol, enige kilometers verwij derd van de nieuwe stationsaccommo datie. Politie hield het terrein van het troepentransport afgezet. Vele van de mariniers zagen niet tegen hun reis op; een aantal van hen was nog kort geleden in de West ge stationeerd geweest. „Het is er in ieder geval mooi weer", merkten enkelen la coniek op. De regering van de Antillen had om de versterking gevraagd, om de taak van de op Curasao gelegerde mariniers die de politie al bijstaan, te verlichten. Aflossing was hard nodig. LINZ Als gevolg van de epide mie van tyfeuze koorts in Opper- Oostenrijk zijn daar al 836 mensen in ziekenhuizen opgenomen. In verband hiermede is sacramenstdag, die dit jaar op zondag gevierd wordt, niet door gegaan, en zijn tevens alle sportevene menten in het gebied afgelast. In een omtrek van 80 kilometer om Linz heen zijn alle zwembaden geslo ten. In Linz, de zwaarstgetroffen stad, is een aantal eethuizen op last van de overheid gesloten. De epidemie duurt nu al drie weken en begon toen, in de buurt van Linz een fabrikant van con sumptie-ijs geïnfecteerde waar ging af leveren. In diverse delen van Oostenrijk en ook in Wenen, heeft men noodzieken huizen ingericht. als gouverneur nu Debrot weggaat, ver telde de taxichauffeur die me van het vliegveld met ware doodsverachting naar Punda reed. „De jongens" zei hij, „hebben zich laten ophitsen door de in middels door de politie neergeschoten vakbondsleider Pappa Godett die in 't ziekenhuis ligt". Ook over hem lopen de meest wilde geruchten. De ene helft van de bevol king zegt dat hij dood is, de andere dat hij nog leeft. De premier van de Nederlandse An tillen de heer Ciro Kroon, is er vast van overtuigd dat communistische ele menten van buiten Curasao de hand hebben in de opstand. Hij zegt: „We wisten van tevoren precies wat er ging gebeuren. Het zijn knap opgeleide jon gelui die goed zijn voorbereid. Er zijn dan ook veel arrestaties verricht." Het hele eiland is drooggelegd. Ner gens mag alcohol worden verkocht. Over de radiostations doen priesters en pre dikanten voortdurend oproepen aan de bevolking om zich te onthouden van ge weld. Voor dat geweld heeft Curasao in middels al de eerste rekening gepresen teerd gekregen. De Venezolaanse rege ring heeft haar onrust uitgesproken. De meeste toeristen en van hen moet Curasao het toch hebben stromen zo goed en zo kwaad als het kan van het eiland weg. Het zegt al genoeg dat een blad als de New York Times op zijn voorpagina van gisteren een grote foto brengt van de branden en verder twee kolommen aan de gebeurtenissen besteedt. De vrees bestaat dat de Amerikanen voor lopig van Curasao zullen wegblijven. WILLEMSTAD In een commen taar op de ongeregeldheden van vrij dag in Willemstad schrijft het Cura- <?aose dagblad Amigo di Curasao dat de diepere oorzaak van de ramp ge zocht moet worden in „het etterende gevoel van bestaansonzekerheid bij de kleine man". Het dagblad dringt in een scherp commentaar aan op het aftreden van de huidige regering. „De regering is in deze kritieke situatie volkomen in ge breke gebleven. Het ontbreken van een sociaal gericht beleid heeft zijn gevol gen gehad", aldus de Amigo. Het Nederlandstalige dagblad zou het juist vinden als „in dit kritieke uur 'n nationale regering van niet-politieke fi guren het land gaat besturen". Het dagblad Beurs- en Nieuwsberich ten oordeelt dat door de gebeurtenissen van vrijdag de klok van vooruitgang op Curasao een reeks van jaren is terug gezet. „Autoriteiten, werkgevers en werk nemers zullen de feiten onder ogen moeten zien en ieder op zijn terrein zal maatregelen moeten nemen om herha ling in de toekomst onmogelijk te ma ken". DEN HAAG De oppositie wil morgen aansturen op een gedachtenwisseling in de Tweede Kamer over de vraag of de staatkundige verhouding tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen grondig moet worden herzien. Vice-premier Bakker zal morgen in de Tweede Kamer een verklaring afleggen over de gebeurtenissen op Curasao. Maar alleen, zo liet hq uitdrukkelijk weten, voor zover deze de verantwoordelijkheid van de regering raken (de uitzending van de mariniers). De ministerraad van het koninkrijk kwam zaterdag in speciale vergade ring bijeen om de onlusten te bespre ken. Het kabinet heeft, op 'verzoek van de regering van de Nederlandse Antillen voorberidingen getroffen om zo nodig enige versterking van het Ne derlands militaire detachement op Curasao te kunnen uitzenden. Of deze versterking zal worden uit gestuurd ty^ngt af van nader overleg met de Antilliaanse regering. Daarbij gaat het om meer troepen dan de driehonderd mariniers die het afgelo pen weekeinde naar de Antillen zijn gevlogen. Drs. Den Uyl, de fractievoorzitter van de PvdA, had de regering zater dag om een verklaring gevraagd. De heer Den Uyl zei ons gisteravond ze ker de bezwaren, die hij in de struc tuur van het Koninkrijksstatuut ziet, aan de orde te zullen stellen. Hij wil verder uitvoerig ingaan op de sociaal- economische toestand op Curasao en op de door Nederland verleende mili taire bijstand bij het herstel van orde, rust en veiligheid op het eiland. De heer Den Uyl is met name niet overtuigd van de noodzaak, dat er nu DEN HAAG Bijna zevenhonderd van de negenduizend Antillianen in Ne derland hebben gisteren in Den Haag gedemonstreerd tegen het bewind in hun land. Hun protest liep uit op een gevecht met de politie. Er vielen enkele gewonden. Er zijn zeventien mensen gearresteerd: onge veer evenveel Nederlanders als Antil lianen. Er kwamen vier rookbommen tot ontploffing en er sneuvelden enige ruiten. De onrust ontstond toen de demon stranten voor het Antillenhuis aan de Badhuisweg het kabinet van de ge volmachtigde minister van de Antillen te lang moesten wachten op de drie afgevaardigden binnen. Deze probeer den de gevolmachtigde minister dr. E. Jonckheer in het front van de protestan ten een verklaring te laten afleggen. Dr. Jonckheer weigerde dat omdat hij in structies uit Curasao had dat 'alleen de minister-president, de heer C. D. Kroon verklaringen af te leggen heeft. Tijdens het gesprek bestookte de bui tenwacht de aan de voorkant van de straat gelegen werkkamer van dr. Jonckheer met stenen en stokken. De politie voerde charges uit waarbij een politie-agent een steeen tegen de borst kreeg. Twee agenten werden door poli tiehonden gebeten. Voorzien van wapenstokken en schil den probeerden zo'n zeventig politie mensen, onder wie veel rechercheurs in burger de menigte te verspreiden. De demonstranten kwamen in de Nieuwe Scheveningse bosjes terecht, waar zij zich hevig verzetten. De politie is een uur lang bezig geweest met het uitkam men van de bosjes en de omringende tuinen. Het optreden van de Haagse politie was voor een aantal Antillianen reden Honderden demonstranten trokken gistermiddag in Den Haag van het Vredespaleis naar het Antillenhuis. Daar kwam het tot een treffen met de politie. beklag te doen. Per bus vertrok een groep naar het politiebureau om aan gifte te doen van het huns inziens on juiste optreden van de politie, die de stoet met honden had opgewacht. „Geen troepen maar werk", „Mari niers go home", „Nederland dienst meid van Uncle Sam" en „Is Curagao Indonesië?" zo luidden de opschriften die werden meegedragen. Surinamers, ongeveer vijftig leden van de Socialis tische jeugd en Harry Mulisch uit Am sterdam liepen mee. In een petitie eisten de demonstra ten (uit Den Haag, Amsterdam, Rotter dam, Leiden, Tilburg en Nijmegen) te rugtrekken van de buitenlandse troe pen uit Curagao, de ongeldigverklaring van het Koninkrijksstatuut, onmiddel lijke uitschrijving van verkiezingen en de vrijlating van arrestanten, die heb ben geprotesteerd tegen de Antilliaanse regering. Dit bewind werd in de brief omschreven als collaboratie met bui tenlanders o.a. Yankees en macamba's een scheldwoord voor Nederladers. al driehonderd mariniers extra voor moesten worden uitgestuurd. De PvdA zal in de Kamer kunnen rekenen op de steun van PPR, PSP en D'66. Het partijbestuur van de PPR heeft het dringend noodzakelijk genoemd, dat de staatkundige verhou ding tussen Nederland en de rijksde len overzee worden herzien. Het vindt bovendien, dat de Nederlandse strijd krachten zo spoedig mogelijk uit de rijksdelen moeten worden teruggetrok ken. Het partijbestuur van de PSP sprak zich in redelijke termen uit. Het vindt de gevolgen die voortvloeien uit het Statuut „onaanvaardbaar". Het congres van D'66, dat het afge lopen weekeinde in Den Haag bijeen was, heeft zich zonder meer gekeerd tegen het militaire optreden in de Ne derlandse Antillen. Het congres nam met overweldigende meerderheid een motie aan, waarin er bij de Kamer fractie op werd aangedrongen met kracht te streven naar een zodanige wijziging van het Statuut, dat het in zetten van militaire eenheden zoals thans gebeurt, in de toekomst onmo gelijk zal zijn. De meerderheid in de Tweede Ka mer zal er evenwel niets voor voelen het Statuut op Nederlands initiatief op de helling te zetten naar aanleiding van de onlusten op Curagao, zo ver nemen wij uit de regeringsfracties. In deze kringen zal het kabinetsbesluit om mariniers te laten helpen bij het herstel van orde en rust worden ge steund. „Er is voor het koninkrijk een zeer aangrijpende zaak aan de orde", stel de mr. Biesheuvel, de AR-fractievoor- zitter eergisteren op het voorjaarscon vent van zijn partij in Utrecht. Fractievoorzitter drs. Schmelzer (k.v.p.) zei ons: „In de eerste plaats is de vraag aan de orde, of de gebeur tenissen op Curagao wel of geen aan leiding kunnen zijn om op Nederlands initiatief te overwegen, het Statuut te veranderen. De tweede vraag is: of een eventueel besluit tot verande ring onmiddellijk moet worden uitge dragen." De heer Schmelzer voelde er meer voor in dat geval eerst de fase van de herstelde rust en orde af te wach ten en zich er dan diep het hoofd over te buigen, samen met de over zeese rijksdelen. De KVP-fractie zal de uitzending van de mariniers niet zonder meer af keuren. Drs. Schmelzer zei tot slot het nog de vraag te vinden of de gezonde en democratische ontwikkeling van Suriname en de Antillen er mee ge diend is, wanneer Nederland nu de wijziging van het Statuut aan de orde zou stellen. Dr. Berkhouwer (v.v.d.) vond het evenmin juist de onlusten op Curagao aan te grijpen om het Statuut op Ne derlands initiatief op de helling te zet ten. ROTTERDAM Unilever zal alle aandelen verwerven in Gebroeders Van Oeveren's transport- en veembedrijf NV te Vlaardingen, om daardoor tot af ronding te komen van het wegtrans portbedrijf, dat door zijn onderhorige maatschappijen Algemeen Vrachtkan toor NV en Binfürst Autotransport NV te Hendrik Ido Ambacht in het bijzonder reeds sedert enige jaren uitgeoefend wordt. Bij de Gebr. Van Oeveren zijn in to taal circa 65 personeelsleden in dienst, het wagenpark bestaat uit 44 eenheden. Het ligt in de bedoeling dat het bedrijf als zelfstandige eenheid blijft opereren. Een vriendje van Simon heeft mo gelijk de moordenaar van het jongetje gezien. Het zou dan een man zijn van tussen de dertig en veertig jaar, en 1.70 a 1.80 meter lang. De man had blond achterover gekamd haar en was kalend. Hij had een enigszins rond ge zicht en droeg een bril met een don ker montuur. De mogelijke moorde naar had een grauwe papieren kruide- nierszak met blauwe opdruk bij zich. Het vriendje zag deze man in het park lopen, toen hij vrijdag tegen de avond na een partijtje voetbal in het Beatrixpark naar huis fietste. Kort daarna moet Simon Visser ten prooi zijn gevallen aan de man die eerst onzedelijkheden met hem bedreef en hem vervolgens wurgde. In een bosje in een dichtbegroeid deel van het Beatrixpark - een hon derd meter van het voetbalveldje - begroef en bedekte de moordenaar zijn slachtoffertje. De volgende dag, toen Simon werd gevonden, had de jongen zijn sportshirt, zijn jack en zijn gymschoenen nog aan; zijn voet balbroekje en zijn onderbroekje lagen in de buurt. Al heel gauw waren de ouders van Simon, die aan de Apollolaan wonen, ongerust geworden. Om kwart over zes gingen zij hun zoontje zoeken - dat was nauwelijks drie kwartier na dat de jongen in het Beatrixpark af scheid had genomen van de vijf vriendjes met wie hij aan het voet ballen was geweest. Men heeft toen ook in het Beatrixpark gezocht. Later op de avond werd de politie gewaarschuwd. De hele nacht werden het park en omstreken afgezocht. Het parate peloton van de mobiele een heid - dat achter de hand gehouden wordt voor eventuele rellen - werd in geschakeld; wagens van de verkeers politie lichtten met hun schijnwerpers bij. Het kille vermoeden rees, dat Si mon iets moest zijn overkomen, om dat het geen jongen was die van huis zou weglopen. Er waren thuis ook he lemaal geen moeilijkheden. De rijks politie te water dregde ondertussen in het Zuider Amstelkanaal en de Boe- renwetering in de buurt van het park. Om kwart voor tien zaterdagoch tend vonden politiemannen het lijkje in een bosje van ongeveer twintig bij twintig meter groot. Gedeeltelijke ont kleding wees duidelijk in de richting van een zedenmisdrijf. Het lijkje toonde een paar onbetekenende ont vellingen. Het leek waarschijnlijk dat het knaapje zich niet had verzet, voor dat zijn belager hem wurgde. Onder leiding van commissaris I. C. J. Sanders kwam een ploeg van dertig rechercheurs in het geweer, on der wie een groep specialisten van de zedenpolitie. Zonder ophouden is het hele weekeinde doorgewerkt. Aan de hand van stille getuigen en van het signalement van de man met de zak werd de computer geraad pleegd, tips werden nagepluisd, alle mensen in de buurt werden onder vraagd. Verscheidene mensen hebben de po litie al gemeld, dat in het Beatrixpark geregeld bepaalde mannen rondschar relen met bijzondere belangstelling voor daar spelende jongetjes. In een televisieoproep, extra wapen in haar speuractie, vroeg de politie gister avond aan iedereen die het Beatrix park weieens bezoekt, om inlichtingen over/ verdachte typen die men daar weieens heeft gezien en vooral over de man met de kruidenierszak. SIMON DANY VISSER ROME De Italiaanse president, Guiseppe Sarazat, heeft gisteren zijn eerste minister, Mariano Rumor, ge condoleerd met de dood van tien Itali aanse medewerkers van een oliemaat schappij. De mannen zijn vermoord aangetrof fen in West-Nigeria. Biafranen zouden hen en een Jordaniër hebben vermoord. De Biafraanse regering heeft giste ren bekend gemaakt, dat nog achttien andere buitenlanders, onder wie veer tien Italianen, drie Westduitsers en een Libanees, hebben terechtgestaan op be schuldiging van acties tegen Biafra. De achttien mannen waren, evenals de elf anderen, employés van de olie maatschappij, ENI. Zij werden allen ter dood veroordeeld, maar dit vonnis moet nog worden bekrachtigd door het Biafraanse staatshoofd, generaal Ojoek- woe. LENINGRAD Twee Sovjet radio amateurs hebben contact kunnen ma ken met de RA, de payrusboot van Thor Heyerdahl die op weg is van Marokko naar Amerika, en die zich thans in het gebied van de Azoren be vindt. Men had Hejierdahl met een Noors station horen praten, ging aan het werk en slaagde er in de BA te pakken te krijgen. De amateurs wisselden enkele woor den met het Sovjet-iigjLvan Heyerdahl's bemanning, Joeri Senkevitsj, die vroeg de groeten aan zijn familie over te brengen. Alles was wel aan boord, zei hij en de reis verliep goed. WENEN Stefan Dubcek, de vader van de voormalige Tsjechoslowaakse partijleider Alexander Dubcek, is za terdag overleden. Hij is 77 jaar ge worden. Het Tsjechoclowaakse persbu reau CTK heeft gemeld dat Dubcek sr. na een korte ziekte is overleden. Dubcek senior was van 1911 tot 1921 Amerikaans staatsburger. Hij werkte als meubelmaker in Chicago. Na zijn terugkeer in Tsjecho-Slowa- kije vertrok hij met zijn gezin naar de Sovjet-Unie en keerde in 1938 naar Tsjecho-Slowakije terug. PRAAG De Tsjechoslowaakse com munistische partijleider, Gustav Husak. heeft een grote zuivering aangekondigd tegen de leden van het centrale comité van de partij, die in de nationale verga dering tegen de legalisering van de aan wezigheid van Russische troepen in Tsjecho-Slowakije hebben gestemd, of op andere wijze de partijdiscipline had den overtreden. De Tsjechoslowaakse communistische partij heeft zes leden uit 't centrale comité van de partij ver wijderd, onder wie de bekende econoom Ota Sik. Vijf andere leden van het comité, dat in totaal 190 leden heeft, ontvingen een reprimande wegens het „verbreken van partijdiscipline". Een en ander is be kendgemaakt in een communiqué, na af loop van een vergadering die twee da gen heeft geduurd. In het presidium, dat de opperste leiding van de partij vormt, zal niets veranderen. De 59-jarige Sik is een van Europa's bekendste marxisten. Na de invasie van augustus van verleden jaar was hij naar Zwitserland gegaan, maar kortgeleden naar Praag teruggekeerd om deel te e- men aan bepaalde bijeenkomste van de partij. Hem werd door de minister-pre sident, Oldrich Cernik de les gelezen, omdat hij meer voorstander was van een vrije markt dan van economische concentratie. Cernik wil de economie van zijn land nauwer binden aan die van de Sovjet-Unie, evenals partijleider Husak dat wil. De voormalige leider van het nationa le front, Frantisek Kriegel, werd zowel uit het centrale comité als uit de partij ADVERTENTIE gestoten en Frantisek Vodsion moet het centrale comité verlaten, omdat hij in dertijd verzet had aangetekend tegen het verdrag dat de aawezigheid van Sovjettroepen in zijn land moet legali seren. Husak zei dat binnen de partij een strijd moet worden gevoerd om de een heid te herstellen en de mate van strijd baarheid terug te krijgen, die vroeger bestond. De partij is zo verslapt, zo zei hij, dat in plaats van een enkele partij lijn wij een zeer kleurrijk mozaïk heb ben." ROME Een van de bekendste po litiemannen in Italië en een bestrijder van de misdaad, dr. Nicola Scire, is te Rome gearresteerd, in verband met 'n groot schandaal. Hij zou van speelhui zen in en buiten Rome „beschermings- geld" hebben ontvangen. Dit betekent dat men hem geld betaalde om „de an dere kant op te kijken". Verder werden gearresteerd een po litieman die direct onder Scire staat, Giacomo Maggi, alsmede twee ser geanten van de carabinieri, de rijks politie. Er is ook een aantal burgers in hechtenis genomen. Scire was de laatste tijd in Turijn werkzaam geweest, waarheen hij was overgeplaatst, toen in Rome het onder zoek naar de speelhuizen en omkoping was begonnen. Hij zowel als de drie andere politie mensen zouden gestsaft kunnen worden met negen jaar gevangenis elk. De grote man achter de ille gale speelhuizen, die wel eens „tsaar van de onderwereld" wordt genoemd, is de Milanees Dino Borsotti, die zijn bedrijf naar Rome had overgebracht, toen zijn gokgelegenheden in Milaan door de politie waren ontdekt en geslo ten. Naar men in politiekringen zegt ont vingen Scire en de drie anderen per dag van Borsotti en diens medewerker, de man niet minder dan 300.000 lire (f 15.000,-) „zwijggeld".

De Vallei | 1969 | | pagina 5