Neder-Veluwse Turnkring vierde gouden jubileum „Ik was er van overtuigd dat ik gewonnen had" Favoriet Rudi Lubbers al in eerste ronde uitgeschakeld Zuiderzeeregatta startte gunstig Philip Morris introduces 25forL75 Winst van Siffert-Redman bracht Porsche wereldtitel azea Zwolse Boys gaat ook op in stichting Swinkels speelde laatste wedstrijd Promotie Bundesliga Zweden versloeg Noorwegen met 4-2 De verkeerde Oostduitse beker voor FC Magdeburg DE GRAAUWE HENGST NEDERLANDERS SPEELDEN TELEURSTELLEND Iwat een fijne JENEVER Steun Geen excuus Moeilijk verwerken Favoriet Zwitser Keiler president van federatie internationale sportbonden Pech Onaangenaam Vierde Philip Morris Holland FC Nürnberg rijke club SPORT IN 'T KORT 10.65 ■fr Overweldigend Sommige mensen kunnen hui. eigen voeten niet Inehten o! xlen MAANDAG 2 JUNI 1969 TONY SCHRAUWEN wereldtitel ARNHEM Op stijlvolle wijze heeft de Neder-Veluwse Turnkring zaterdag in het Motel-Arnhem het gouden jubi leum gevierd. Tijdens het officiële ge deelte voerden drie sprekers het woord; de heren J. de Jong, landelijk voorzit ter van het KNGV, The. Aalbers, oud kring voorzitter van de huidige president de NVT, de heer W. Henstra. Allen leg den de nadruk op de mogelijkheden voor de jeugd te kunnen doordringen tot de (club-) besturen en de instelling van jeugdraden. Uiteraard weidde de heer De Jong uit over het stichten van grote verenigingen, waarin het hele gezin zich op zijn plaats voelt en acitiviteiten kan bedrijven. Hij zinspeelde eveneens op een mogelijke fusie, in de niet al te ver re toekomst, met het NKGB, waardoor één grote, landelijke gymnastiekorga- nisatie met een 300.000 leden zou ont staan. ZWOLLE Nadat PEC uit Zwolle on langs een stichting betaald voetbal heeft opgericht, zal Zwolse Boys op korte termijn ook in een stichting opgaan. PEC, dat een obligatielening van 300.000 gulden ruim zag overtekend, zal onder zijn naam blijven spelen. Met Zwolse Boys gebeurt dit niet. De Boys zullen naar de vierde klasse van het amateurvoetbal teruggaan, ter wijl met de licentie van Zwolse Boys de stichting FC Swol een feit zal worden. Woensdagavond zal een en ander op een buitengewone ledenvergadering van de Boys-leden worden meegedeeld door de heren H. A. Immink, R. J. Noor- dam an en ir. T. Timmerman, die enke le weken geleden vrij mandaat kregen van de ledenvergadering van Zwolse Boys om fusiebesprekingen, onder lei ding van de vice-voorzitter van de KNVB, de heer J. W. van Marle, te houden. VENLO De doelman van FC VVV, Frans Swinkels, heeft zondag zijn laat ste wedstrijd voor de Venlose tweede divisieclub gespeeld. Reeds bij de in voering van het betaalde voetbal (in 1954) kwam Swinkels bij FC VVV. Vo rig jaar speelde hij zijn 500ste wedstrijd. Belg Schrauwen stootte door naar hoogste top GRONINGEN Tonny Schrauwen huilde. Dikke vreug detranen welden op uit de donkerbruine ogen van de Bel gische minibiljarter, lieten een spoor na over zijn door emotie en inspanning getekende gelaat. Tonny Schrauwen, 31 jaar oud en sinds kort eigenaar van een biljartzaal in het onder de rook van Antwerpen gelegen Capelle. was uit de schaduw van zijn beroemde landgenoot Raymond Ceu- lemans gestapt. Jarenlang was Schrauwen, die eens tot de grote talenten in de biljartwereld werd gerekend maar niet tot de hoogste top kon doorbreken (hij werd al driemaal Europees kampioen), in eigen land op het tweede plan ge bleven. Hoe goed Schrauwen ook biljartte, altijd bleef hij in de ogen van zijn landgenoten een van de onontbeerlijke figuranten rond wereldkampioen Ceulemans, de grote bil jartheid uit Grobbendonk. Maar nu, in het wereldtoernooi aan de voet van de Gro ninger Martinitoren, had Schrauwen de ban doorbroken. Schrauwen had zich gevoegd bij het heersende Belgische duo van dit seizoen Raymond Ceulemans. wereldkam pioen driebanden in Tokio en Ludo Dielis, 24 jaar en toch al in Berlijn wereldkampioen in de zware vijfkamp. Aan de borst van de helblonde Dielis. die nadat hij zelf kansloos was geworden zich geheel in dienst van zijn land- en streekgenoot had gesteld huilde Schrauwen zijn geluk uit, terwijl van de goed bezette tribunes in de Har monie een ovatie rolde. De Groningers uitten op deze wij ze hun waardering voor de manier, waarop Schrauwen zelf in de moeilijke partij tegen Galvez zijn titel waar had gemaakt. Niet alleen immers moest de Belg na in zijn eerste beurt met 228 te zijn gestart opboksen tegen het klinkende antwoord (373) van de Spanjaard, maar boven den scheidden hem nog 100 punten van de finish op het moment, dat Dielis door een zege op Scholte de weg naar de titel voor Schrauwen had vrijgemaakt. „Toen Ludo klaar was begonnen mijn benen te trillen*\ bekende Schrauwen later. Hij had zichzelf echter kunnen be heersen en stootte met 172 ineens door naar de zege en het wereldkampioen schap. Deze beslissing viel zaterdag avond laat al. Een onverwacht snel einde nadat immers na de partijen van vrijdag Galvez, Scholte en Schrauwen nog gelijk in punten hadden gestaan, terwijl ook Dielis met één verliespar- tij lang niet kansloos was geweest. In de vijfde ronde echter werd het beeld volkomen gewijzigd, vooral door een zeer spannende partij overigens, waarin Galvez eerst tegen een behoor lijke achterstand opkeek, maar na 12 beurten gerechtvaardigde hoop op een redelijk resultaat mocht koesteren: 223 -208 in zijn voordeel. Zo slecht als het tot dan in deze ontmoeting was gegaan zo goed ging het in de volgende en laatste beurt. Galvez scoorde een prach tige slotserie van 177, waarna Scholte met een niet mindere imponerende reeks van 192 in de nabeurt remise forceer de. Intussen was Schrauwen nog juist in het zicht van de eindstreep Dielis voor bij gestreefd (368-400 in 5 beurten) zo dat hij een punt op Galvez en Scholte was uitgelopen en Dielis had uitgescha keld. Deze nu beloofde zijn landgenoot alle mogelijke steun in de komende uren. Als ik op zijn Antwerpens ge zegd „een rotte" had willen zijn, dan had ik Scholte kunnen laten winnen om Tonny dwars te zitten. Maar waarom zou ik? Wij zijn goede vrienden, was de verklaring van Dielis nadat Scholte inderdaad was geklopt, en hoe. Met een slotserie van 273 had de blozen de jongeling uit Deurne de Nederlan der buitenspel gezet: 216-400. Toen Schrauwen vervolgens niet meer mis te, konden de Belgen gaan feestvieren. De laatste ronde was dus alleen nog maar van belang voor de verdeling van de overige medailles, die tenslotte ook over de grens gingen. Want. terwijl Tonny Schrauwen tegen Scholte met een slotserie van 391 (zijn hoogste in dit toernooi) in de tweede beurt de wereldkroon ongeslagen en met het fraaie moyenne van 84.84 besteeg, ver overde Dielis (eindmoyenne 83.39) door een ruime zege op Galvez ook het zil ver voor onze zuiderburen. Galvez kwam tenslotte door een beter moyen ne dan Scholte in het bezit van het brons. Het toernooi, dat voor de Nederlan ders zo teleurstellend verliep, was voor bij. Scholte zocht geen excuus: „Ik heb behalve in die ene partij waarin ik de 400 ineens maakte, slecht staan spelen. Oorzaken? Mijn conditie was niet goed genoeg en ik had te weinig voor het toernooi kunnen trainen". Wat trai ning uitmaakt werd duidelijk uit de cijfers: Schrauwen, die zelfs de dag voordat hij naar Groningen kwam nog acht uur achtereen had staan oefenen, eindigde ruim 32 punten in moyenne hoger dan Scholte, wiens 52.29 wel zijn slechtste resultaat sinds vele jaren is. Nog teleurstellender was het optrden van Tini Wijnen. De Nederlandse kam pioen faalde volkomen, won wel zijn laatste drie partijen, maar bleef met een gemiddelde van 35.19 ver beneden zijn kunnen. Eindstand: 1. en wereldkampioen: Tonny Schrauwen (België) 14 match- punten 391 hoogste serie 84.84 moyenne. 2. Ludo Dielis (België) 10-396-83.39; 3. Jose Galvez (Spanje) 9-373-60.20; 4. Henk Scholte (Ned) 9-400-52.29; 5. Die ter Müller (W.Dld) 6-345-43.21; 6. Tini Wijnen (Ned) 6-299-35.19; 7. Manuel Girvez (Argentinië) 2-211-28.55; 8. Shi- gao Otsuki (Japan) 0-54-8.77. BONN De uitslagen van de zon dag voor de promotiecompetitie naar de Bundesliga gespeelde wedstrijden waren Groep 1Hertha Zehlendorf-VFB Lübeck 51Freiburger FC-Rotweiss Oberhausen 31. Groep 2: VFL Osnabrück-Tasmania 1900 2—0; Rotweiss Essen- Karlsruher SC 5—0. De standen in de groepen zijn: Groep 1: 1. Freiburger FC 2—4; 2. Rotweiss Oberhausen 34; 3. SC Al- senborn 22; 4. Hertha Zehlendorf 3—2; 5. VFB Lübeck 2—0. Groep 2: 1. Rotweiss Essen 36; 2. VFL Osnabrück 23; 3. Karlsruher SC 2—2; 4. TUS Neuendorf 2—1; 5. Tasmania 1500 30. GOTENBURG Zweden heeft zon dag in Gotenburg in een wedstrijd voor het Scandinavische voetbalkam pioenschap met 42 gewonnen van Noorwegen. Bij de rust leidden de Zweden met 3—1. Het eerste Noorse doelpunt werd gemaakt door Harald Berg, die onder contract staat bij de Haagse eredivisievereniging ADO. Er waren 25.671 toeschouwers. De doel punten werden gemaakt door: Zwe den: Ejdersted (2), Paalsson en An- dersson: Noorwegen: Berg en Nord- qvist (eigen doel). ADVERTENTIE BOEKAREST Acht maanden na zjin nederlaag tegen de Mexicaan Jao- quin Roeha heeft Rudi Lubbers op nieuw moeten ervaren dat er vrijwel niet te winnen valt van een bokser, die in eigen land in de ring komt. In de heksenketel van het ijsstadion in Boe karest maakte Lubbers tegen Ion Alexe, die door z(jn landgenoten met ritmisch handgeklap en gescandeerd A-lexe A-lexe werd aangemoedigd in de laatste twee ronden het gevecht volkomen. De Amsterdammer was agressief, bleef geen moment in de verdediging maar werd tot verbazing van iedereen die geen Roemeen was, toch tot verliezer verklaard. In de Nederlandse kleedkamer, waar Lubbers minutenlang zwijgend en hoofdschuddend op een bank zat, heer ste een stemming als in een rouwka mer. Het Nederlandse team, dat na de nederlagen van Jan Huppen en Jo van de Broek al twee boksers was kwijtge raakt.. had na een uitstekend gevecht ook zijn grote favoriet voor de zwaar- gewichttitel zien sneuvelen. Pas nadat trainer Ben Kneppers zijn teleurstel ling had geuit en de andere landgeno ten Lubbers hadden getracht te troos ten, wilde Nederlands beste amateur wel wat zeggen: „Je kunt hier tegen een Roemeen alleen maar winnen wan neer je hem knock out slaat. Alleen in de eerste ronde had ik er last van dat die Alexe rechts voorstond. Maar van de tweede ronde af heb ik het gevecht toch helemaal beheerst. Ik was ervan overtuigd dat ik gewonnen had. Maar prijzen in grote toernooien schijnen nu eenmaal niet voor mij weggelegd." Lubbers, die na het harde maar faire gevecht vrijwel niet getekend was, kon zijn teleurstelling maar zeer moeilijk verwerken: „Wat heb ik tot nu toe eigenlijk bereikt als amateur. Twee maal heb ik deelgenomen aan de Olym pische Spelen en Boekarest was mijn derde Europese kampioenschap. Het liefst zou ik morgen nog teruggaan naar Nederland. Nog een week hier rondhan gen, gaat alleen maar ten koste van mijn studie. Wat zou ik die partij nog eens graag over boksen". Opnieuw boksen is er voör Lubbers in Boekarest echter niet meer bij. Een feit, dat de kleine Nederlandse kolonie in de Roe meense hoofdstad zeker niet verwacht had. De verwachtingen in Rudi Lubbers waren niet ten onrechte hoog gespan nen. Ook voor de Roemeense pers, die grote foto's van Lubbers bracht, gold hij als favoriet bij de zwaargewichten. Onder het geel-witte plastic van de overspanning van. het ijsstadion, waar de temperatuur voor het eerst draaglijk was, liet Lubbers Alexe het midden van de Ring. De massieve Roemeen, die eer hoofd groter was dan zijn tegenstan der, had in de eerste ronde lich voor deel, omdat hij met zijn lange recht se reach Lubbers op afstand hield. In de tweede ronde begreep Lubbers echter dat hij de aanval moest zoeken om MEDEMBLIK Op het IJsselmeer voor Medemblik heeft de Zuiderzee regatta zondag een bijzonder gunstige start gehad. De open Nederlandse kam pioenschappen in drie Olympische klas sen, Flying Dutchman, Draak en Finn- jol, begonnen met een noordwestelijke wind van drie tot vier meter per se conde en dat betekende dat de zei lers, die hadden ingeschreven voor de- z« wedstrijden, georganiseerd door de Koninklijke Zeil- en Roeivereniging Hollandia, juist voldoende snelheid in de schepen kregen voor een geslaag de zeildag. Toch zorgde de wind nog voor pro blemen. Een schifting van tussen de dertig en veertig graden was er bij voorbeeld de ooi-zaak van, dat Ben Verhagen in de Flying Dutchman- klasse een schitterende positie aan de kop van het veld verspeelde Fred Im- hof, die attent op de derde plaats zeil de, maakte hier in het laatste kruis- rak uitstekend gebruik van en stuur de zijn Stormy als eerste over de lijn. Hij werd gevolgd door Ben Verhagen, Ekels, Blok en Staartjes. In de Draken ontbrak Cor Groot en bleef Jan Bier dit keer onder de ver wachtingen. Gelukkig heeft de Dra- keniklasse door het voortreffelijke zei len van Mulder en Poppe een welko me injectie gekregen. Mulder, die vroe ger altijd Valk stuurde blijft tot de Olympische Spelen van 1972 in de Dra- kenklasse varen. Hij had succes op het IJsselmeer. In de eerste wedstrijd van de in totaal zeven dagen durende titelstrijd ging hij met ruime voor sprong als eerste over de lijn, voor Warners, Freeh en de marineman Poppe. Jan Bier moest met de vijfde plaats genoegen nemen. Brandt zeilde bij de Finjollen trots als eerste over de aankomstlijn, maar werd wegens een te vroege start door het wedstrijdcomité uitgesloten. De overwinning ging nu naar Kruyer voor Mexico-vaarder Boudewijn Binkhorst en Hans van Eist. LAUSANNE De Zwitser Thomas Keiler, sedert 1958 voorzitter van de in ternationale roeifederatie (FISA), is za terdag in Lausanne gekozen tot presi dent van de federatie van internationa le sportbonden. Hij volgt de Australiër William Philips op, voorzitter van de in ternationale zwemfederatie (FINA). Thomas Keller is 44 jaar en werd vijf maal Zwitsers kampioen in de skif en de dubbel twee. In 1950 won hij tijdens de Europese kampioenschappen te Mi laan de bronzen medaille in het skif- nummer. De Fransman Roger Coulon, die de internationale worstelfederatie leidt, blijft secretaris-generaal. De Zwitser Charles Riolo, secretaris-pen ningmeester van de roeifederatie, werd gekozen tot penningmeester. Tijdens een informele bijeenkomst pleitte Roger Coulon voor instelling van wereldjeugdspelen. Hij stelde voor, die om de vier jaar en steeds twee jaar na de Olympische Spelen te houden. dicht bij de Roemeen te kunnen komen. Die tactiek had succes. Alexe moest enkele malen een rechtse hoek nemen en ook met zijn combinaties, die, door dat de Roemeen „verkeerd" stond, min der zuiver doorkwamen dan normaal, had Lubbers voordeel. De Amsterdam- mor kwam enkele malen met het hoofd te laag in, waarvoor hij van de Oost- duitse scheidsrechter Achim Wolf twee maal een vermaning kreeg. Lubbers later in de kleedkamer: „Na die verma ningen moest ik voorzichtiger worden, was er nog een bijgekomen dan had ik een openbare waarschuwing gekregen en dat moest ik voorkomen". In de laatste drie minuten bokste Lubbers furieus. Direct na de gong trof hij Alexe tweemaal met een rechtse hoek op het gezicht, waarvan de Roe meen duidelijk hinder ondervond. Het tot dan toe zeer luidruchtige publiek werd er zelfs stil van. Maar wat de Ne derlandse kampioen ook deed, een voor tijdige beslissing kon hij niet forceren mede doordat Alexe. wanneer er ge vaar dreigde, vasthield. Pas tegen het einde plaatste de Roemeense kampioen zelf weer enige treffers. De minuten die verstreken voordat de uitslag op het elektronische scorebord verscheen, le ken uren te duren. Toen de kille cij fers verschen: 60-58, 60-58, 60-58, 60- 57, 60-57, alle in het voordeel van Alexe, was Lubbers een illusie armer en de derde van de negen Nederlandse boksers uit de strijd. Zaterdagavond was bantam Jan Hup pen uitgeschakeld door de Fransman Aldo Consentino. De kleine Amsterdam mer had de grote pech dat zijn tegen stander ruim een hoofd groter was en de Fransman zijn langere reach uitste kend uitbuitte door Huppen, die in het begin van de eerste ronde evenals Con sentino was gemaand tot boksen, steeds met zijn linkse af te stoppen. Daardoor kon Huppen in de openingsronde vrijwel geen treffer plaatsen. Consentino werd in de tweede en derde ronde door de agressiviteit vandeNederlander geenmo ment van zijn stuk gebracht, terwijl ook de openbare waarschuwing, die hij in de tweede ronde wegens laag inko men kreeg, hem niet scheen te deren. Consentino nam de aanval steeds snel over en scoorde dan met zuivere com binaties. Aan de overwinning van de Fransman bestond niet de minste twij fel. In de kleedkamer was de sfeer na af loop bijzonder onaangenaam. Kneppers maakte de kleine Amsterdammer, die daags tevoren was gedreigd met terug sturen omdat hij 's middags niet lang genoeg gerust had. onverdiende ver wijten. Huppen; „Dat is nu de zo veelste keer dat me dit overkomt, hij heeft me al voor de wedstrijd kapot gemaakt". Middengewicht Jo^van de Broek kwam tegen de Fin Reima Virtanen duidelijk internationale routine tekort. De Fin had dat met zijn bijna tachtig gevechten wel. De rechtsvoorstaande Virtanen bokste agressiever, plaatste beter en bleek bovendien over een goed incasseringsvermogen te beschikken. Na een gelijk opgaande eerste ronde nam Virtanen het intitatief en stond dat niet meer af. Van den Broek bleef het zeer moedig proberen en hoewel hij enkele malen goed doorkwam met zijn gevaarlijke rechtse, die de meeste ke ren door de Fin geblokkeerd werd, ver loor hij de tweede en derde ronde. „Ik wist dat ik mijn ongeslagen record eens Vwijt zou raken maar dat het nu juist in de vijfentwintigste partij moest ge beuren, vond ik wel erg jammer. Ik had hier graag nog een keer gebokst. Je voelt je heerlijk in de buitenlucht. Na tuurlijk had ik sterke jongens verwacht hier maar ik hoopte de eerste ronde te overleven. Jammer dat het niet gelukt is". De Russen, met de Polen en de Roe menen de grote favorieten in Boekarest, verloren in het eerste weekeinde drie boksers: papiergewicht Semonov, Ban tam Kaloegin, die tegen de 21-jarige Ierse kelner Mickey Dowling in de derde ronde volkomen gesloopt door de scheidsrechter uit de strijd werd geno men en zwaargewicht Vasioeskin, die tegen de jonge Duitser Peter Hüssing aan de rand van een knock out stond. De Olympische kampioenen Sokolov (Rusl) en Wolke (Oost-Dld) haalden zonder moeite de tweede ronde. In het avondprogramma van zondag werd met Pierre Doorenbosch de vierde Nederlander uitgeschakeld. De Bossche naar werd in de tweede ronde, toen hij zijn tegenstander Stojan Pilicev aan de rand van een k.o. had de Bulgaar bleef met moeite overeind gediskwali ficeerd wegens kopstoten. Dat. lot had de viervoudige Nederlandse lichtgewicht kampioen niet verdiend. De agressieve rechts voorstaande Brabander kwam zo als gewoondlijk wat moeilijk op gang, maar had tegen het slot van de eerste ronde toch nog licht voordeel, omdat hij beter plaatste dan de lange Oosteuro peaan. Het was een weinig fraai ge vecht, waarin de twee boksers zich beiden aan vasthcuden schuldig maak ten. Doorenbosch kreeg daarvoor van de Hongaarse scheidsrechter Sermer een openbare waarschuwing, maar de arbi ter liet de Bulgaar ongemoeid. De Ne derlander gooide daarna alles op de aanval. Zijn linkse hoek trof herhaalde lijk doel en vlak vor het einde van de ronde stond Pilicev groggy in de ring. Terwijl men verwachtte, dat Cermer voor de Bulgaar zou gaan tellen, stopte hij het gevecht en stuurde hij Dooren- bosch naar de neutrale hoek. Vader Doorenbosch, die als verzorger van zijn zoon in de hoek stond, zei na afloop in de kleedkamer: „Ik dacht, dat ik de gong niet gehoord had door het l'awaai. Ik begrijp de beslissing van de scheidsrechter niet. Pierre heeft bij kopstoten altijd de blessure. Ik weet niet wat de jongens hier moeten doen om winnaar te worden". Pierre Dooren bosch zelf begreep er evenmin iets van: „Waarom ik gediskwalificeerd ben zal nooit duidelijk worden". En direct daarop tegen clubgenoot Joop van de Broek: „Haal voor mij maar wat limo nade". Maandagmiddag zullen Gerrie te Pas- ke en Henko Baars in de ring komen. Bantam te Pake bokst de eerste partij tegen de Griek Tairrirnis, waarna Baars in de achtste partij Fachetti ontmoet. In het avondprogramma van de der de dag moeten opnieuw twee Nederlan ders aantreden. Gerrie Schulte bokst in het lichtwelter tegen de Griek Zahar- opoulos en halfzwaargewicht Jimmie Verstappen ondergaat zijn internationa le vuurdoop tegen Jürgen Schlegel, de Oostduitser, die bij de Europese kam pioenschappen van twee jaar geleden in Rome brons veroverde bij de zwaarge wichten, maar nu een klasse lager uit komt. BOEKAREST DeRussische scheidsrechtsr Engibarian zorgde voor grote hilariteit, toen hij in het gevecht tussen de lichtgewichten Z ach (Oostenrijk) en Harrison (Schotland) begon te tellen voor de verkeerde bokser. Zach ging na een links-rechtse combinatie op de kauk zwaar neer. maar dat ontging de Rus kennelijk. Hij stuurde Harri son naar de neutrale hoek en begon daar voor hem te tellen. Door het gelach van de het publiek werd Engibarian op zijn vergissing at tent gemaakt. Hij bleef echter toch doortellen voor de Schot. De hilari teit bereikte zijn hoogtepunt, toen Zach bij de gong voor de tweede ronde niet aantrad, omdat zijn ver zorger hem niet meer verder wilde laten boksen. NEURENBERG Ondanks een niet zo best seizoen - door Ajax in de -eerste ronde uitgeschakeld voor de Europa Cup, dreigende degradatie in de Bundesliga - is 1. FC Nürnberg een rijke club. Het. vermogen van de Westduitse titelhouder van het vorig jaar is bijna 8,5 miljoen gulden, voor al bestaande uit grond en gebouwen. In het boekjaar 1968 werd een netto winst gemaakt van ongeveer 246.000 gulden. De inkomsten werden in dat jaar ruim vier miljoen gulden. Over het vorig jaar betaalde 1. FC Nürn berg alleen al aan belastingen een be drag van meer dan 1,2 miljoen gulden. DRESDEN FC Magdeburg heeft zaterdag de finale van het Oostduitse bekertoernooi gewonnen. De Maagden burgers versloegen in de eindstrijd, die voor 20.000 toeschouwers in Dres den werd gespeeld, FC Karl Marx- stadt met 40 na een ruststand van 10. Onder de naam Aufbau Magde burg was dezelfde vereniging ook in 1964 en 1965 houder van de Oostduit se beker. De finale van het Zuidslavi.sche bekertoernooi is zaterdag onbe slist geëindigd. Hajduk Split en Dina- mo Zagreb scoorden in Belgrado een keer in de eerste helft. Die prestatie werd door beide ploegen na rust her haald en in de verlenging maakten de finalisten ook ieder een doelpunt. In onderling overleg zullen de twee clubs, die elkaar zo voortreffelijk in even wicht hielden, een datum vast stellen om uit te maken wie de door presi dent Tito geschonken beker en het recht om volgend jaar in de Europa Cup II uit te komen, verwerft. Newcastle United heeft zondag in Rotterdam het internationale jeugd- toernooi van Feijenoord gewonnen. In de finale versloeg de United Arsenal met 20. Beide doelpunten werden in de eerste helft door Harrison gemaakt. Teneinde de Braziliaanse voetbal lers te beschermen is per 1 juni in Brazilië een reglementswijziging van kracht geworden die maakt, dat in elke ploeg, die deelneemt aan de nationale competitie, slechts twee buitenlandse spelers mogen worden opgesteld. Te vens is bepaald, dat de verenigingen per seizoen niet meer dan twee buiten landse voetballers mogen aantrekken. ADVERTENTIE JONGE JONGE JONGE JONGE per hele liter ADEN'AU De Zwitsers-Eritse com binatie Jo Siffert-Brian Redman heeft Porsche door een overwinning in de 1000 kilometer-race op de N'ürburgring het wereldkampioenschap merken be zorgd. De race, die ging over 44 ron den, leverde zondag een vijfvoudige ze ge op voor het Duitse merk. De wa gens van de Duitse equipe-Hermann- Stommelen en de Brits-Duitse coalitie Elford-Ahrens gingen als tweede en derde over destreep. Het was de vijfde achtereenvolgen de maal dat Porsche de merkentitel behaalde. Op Brands' Hatch, in de Targa Florio. op Spa en de Nürburg- ring eisten dit jaar wagens van de Duitse fabriek de overwinning op. De overmacht van Porsche op de „ring" was overweldigend. De snelle nieuwe Ferrari 312 T, uitgerust met een twaalf cilinder-motor, was voll j- men kansloos. Als de Nieuwzeelander Chris Amon, die met de Mexicaan Pe dro Rodriguez de Italiaanse wagen reed, poogde de afstand, die hem van Siffert scheidde, te verkleinen, ver hoogde de Zwitser het tempo waardoor het verschil gehandhaafd bleef. Echte strijd hebben de ruim 150.000 toeschouwers rond het 22,8 kilometer lange bochtige circuit dan ook vrijwel niet gezien. Na de 29e ronde stond een veelvoudige Duitse zege in feite al vast. De P'errari, die met anderhalve minuut achterstand *op de tweede plaats lag, moest toen wegens een rna- teriaaldefect de strijd staken. Dat de Porsches uitzonderlijk snel waren werd bewezen door het ronde record. waarvoor Jo Siffert zorgde. Hoewel de baan door de regen- en ha gelbuien glad was, stuurde de Zwitser zijn wagen in 8 min. 3,3 sec. rond, waarmee hij het record op 170,1 km per uur bracht. Ook het wedstrijdre cord werd scherper gesteld. De uitslag: 1. Siffert-Redman (Zwti- G.B.) met Porsche 908 de 44 ronden in 6 uur 11 min 2,3 sec. (gemiddeld 162,5 km per uur, nieuw wedstrijdrecord); 2. Hermann-Stommelen (W-Dld) met Porsche 908. 6.15.04.2; 3. Elford-Ah- rends (GB/W-Dld) met Porsche 908, 616.09,8. Op een ronde: 4. Lins-Attwood (Oost/ GB) met Porsche; 5. Wendt-Kahssen (W-Dld) met Porsche 908. Op twee ronden: 6. Keileners-Joest (W-Dld) met Ford GT 40. Op drie ronden: 7. Schultze-Facetti (W-Dld/It.) met Alfa Romeo P 33. Op vier ronden: 8. Gardner-Pippr GB) met Porsche 917. ADVERTENTIE RUDILUBBERS overtuigd Deze mensen zijn er. Zij vinden dat hun voeten zich eigenlijk onbehoorlijk gedragen. Maar wat gebeurt er eigenlijk Wel, voor ze van huis gaan trekken ze hun nylonkousen of sokken aan. Dan hun goed sluitende schoenen. Klaar voor de dag. Uur na uur. Hun voeten kunnen geen kant uit. Worden benauwd en warm. Dan vochtig en zo moe. Geen fijn gevoel... Met Azea Foot Fresh komen de za ken heel anders te liggen. Gebrui kers en gebruiksters van deze milde spray lopen op frisse voeten door de lange dag. Na bad of douche hebben zij hun voeten verzorgd met Azea Foot Fresh. Ook geen geurtjes meer." Een fijn gevoel. BU 0R06ISI EN APOIHEKEfl

De Vallei | 1969 | | pagina 9