Feijenoord koopt wellicht Tsjechische ster Dobias Winst voor Zoetemelk Boksers snel uitgeschakeld DOVO in een „noodopstelling" tegen Huizen Internationale sportbonden willen meer sporten op O.S. Geen finaleplaats voor SKF; GVVV bedreigt Veenendaal Tweede ronde jeugdspelregel- competitie Zuiderzee-regatta Utrecht winnaar van Vierhanden- toernooi Ballangrud overleden Rectificatie Rhenen klopte Sonsbeek 1 Extra inschrijvings uren voor V'daalse Avondvierdaagse BELGISCHE RENNER WEGÉNS GEBRUIK DOPING MAAND GESCHORST Zonder waarde Jong Oranje gaat niet „Sabotage" örtnieuws Ada Bakker won Afgebroken Het blijft twee clubs in Zwolle VETERANENTOERNOOI SKF-GVVV Boxal-NSVS Veenendaal trok zich terug.... Beslissingsduels in Ajax-stadion SPORT IN 'T KORT Midgetgolf ragina I I DINSDAG 3 JUNI 1969 Merckx niet in Tour de France Een gebroken Merckx wordt in zijn hotelkamer getroost door Felice Gi- mondi en Luciano Armani. De Belg werd uit de Ronde van Italië gezet, nadat een anti-doping controle een po sitief resultaat had. ROTTERDAM Het is zo goed als zeker, dat de landskampioen in het be taalde voetbal Feijenoord de Tsjech Dobias zal kopen. Dobias, die in Trnava met zijn club Spartak voor de Europese voetbalbe ker voor landskampioenen tegen Ajax zo'n formidabele wedstrijd heeft ge speeld (Spartak won toen met 20) heeft de aandacht van de Rotterdamse vereniging getrokken. Dobias is een rechter-vleugel-verdediger. Fortuna Vlaardingen heeft op de (of ficieel nog te beginnen) transfermarkt de eerste klap uitgedeeld, die de daal der waard moet zijn: het kocht de in Delft wonende en voor het Utrechtse Velox spelende Piet de Vries. Nog grotere klappen worden bij geruchte aan Ajax toegeschreven. Hier zouden Bals en Groot wellicht gaan vertrekken, hier zou Muller een vrije transfer krijgen en hier zou misschien Jan van Beveren volgend jaar onder de lat staan. ..Absoluut niets van waar. Geen spra ke van", aldus voorzitter Jaap van Praag, die gisteravond last had van een wat platgedrukt oor. Dat kwam dan door het voortdurend verschaffen van telefonische informaties. Iedereen wil de weten wat er van de vele verhalen waar was. Feijenoord is dan wel kampioen van Nederland, onfeilbaar is het niet. Dat LIENZ De derde etappe van de Ronde van Oostenrijk, van Salzburg naar Lienz, is een drievoudig Neder lands succes geworden. In alle opzich ten. Joop Zoetemelk won de rit, Thijs de Koning werd tweede en Wim Prin sen derde. Deze drie renners voeren ook het algemeen klassement in deze volgorde aan. De etappe van 171 kilometer, bevat te de traditionele route over de Gross- Glockner en de kleinste man uit het veld, Wimke Prinsen uit het vlakke Westbrabantse land, werd de „Glock- nerkoning". Als eerste voltooide hij de 27 stijgende kilometers van Fusch naar de Fuschertoerl, in 59 minuten en 5 se conden. f Ook op deze pas, in het bergklasse- ment geklassificeerd als een berg van de eerste categorie, voerden de drie Nederlanders het veld aan. Na Prinsen kwamen Zoetemelk en De Koning over de top. De andere „hoogtepunten" uit deze zware etappe, de Hochter en de Iselsberg, beide van de derde catego rie, werden ook het snelst bedwongen door de drie Nederlanders. Op de Hochtor was de volgorde: Prinsen. Zoe temelk, De Koning en op de Iselsberg Zoetemelk, De Koning, Prinsen. De uitslag van de derde etappe: 1. Zoetemelk (Ned) 171 km van Salz burg naar Lienz in 5 uur, 10 min. en 20 sec., op 1 min. 11 sec. 2. De Koning (Ned), op 3.18 3. Prinsen (Ned). 4. Steinmayr (ost), op 3.26 5. Pruscha (Oost), op 3.40 6. Postl (Oost), 7. Schat- telbauer (Oost), op 6.50 8. Corneille (Bel), op 7.03 9. Jansen (Ned). Het algemeen klassement na drie ppes is: 1. Zoetemelk 13 uur 7 min. 57 sec, op 3 min. 25 sec 2. De Konng, op 3.38 3. Prinsen, op 5.08 4. Stein mayr, op 5.59 5. Pruscha, op 6.14 6. Schattelbauer, op 7.46 7. Gawlicek Pol), op 7.55 8. Postl ,op 9.38 11. Jan sen. Het bergklassement, na vier cols: 1. Zoetemelk 36 pnt, 2. Prinsen 29, 3. Gawliczek 18, 4. De Koning 14. Het algemeen ploegenklassement na drie etappes: 1. Nederland, 2. Oosten rijk (op 7 min. 29 sec.), 3. België (op 20.13). Het puntenklassement na drie etap pes: 1. Prinsen 31 pnt, 2. Zoetemelk 26, 3. Scsenar (Oost) 20, 6. De Koning 15. neemt niet weg dat ook hier de naam Van Beveren opduikt en dat Jan Mul der ook hier en daar wordt gezien als een welkome versterking van de sta dionclub. Paja Samardsic (Feijenoord) heeft het Belgische Club Brugge niet kunnen imponeren, een contract voor de Joegoslaaf daar is dus niet te ver wachten. Hennie van Nee is een man die rou tine heeft in het overstappen. In Neder land speelde hij voor PEC, Zwolse Boys, Heracles en GVAV. In Duitsland voor Kickers Offenbach, in België voor La Gantoise. Nu tekent hij een contract voor Cercle Brugge. Op eigen verzoek zijn inmiddels op de transferlijst gegaan Schoenmaker en Vos van ADO. Ook Heijnen en Giesen komen zeer waarschijnlijk op de lijst. MEDEMBLIK De strijd om de nationale zeiltitels in de drie Olympi sche klassen wordt door heel wat min der zeilers uitgevochten, dan de orga nisatoren van de Zuiderzee-regatta zon der twijfel hebben gewild. Belangrijke topzeilers als Ben Verhagen bij de FD's almede Kruyer en Binkhorst bij de Finnen kunnen zich op doordeweekse dagen niet vrijmaken, waardoor de deel neming aan de regatta zich beperkt tot de weekeinden, onvoldoende uiteraard voor een hoge klassering in de alge mene rangschikking. De afwezigheid van deze prominenten doet bij de Finnjollen weinig af van de uitstekende prestaties van Brandt, die maandag opnieuw de snelste was. Brandt, die in voorgaande jaren niet meer op de voorgrond trad, nam snel een voorsprong en stond die niet meer af. Menno Meyer werd tweede, gevolgd door Douze en Vries. Drie kwartier later dan de bedoeling was vertrokken de FD's en de Draken, omdat de startlijn moest worden ver legd toen de wind draaide. Hier ging de strijd tussen Fred Imhoff en Heike Blok. Het felle gevecht tussen dit twee tal besliste Blok in zijn voordeel. De reus werd derde en Bark ging als vier de over de lijn van aankomst. Mul der blijkt voorts duidelijk een aanwinst voor de Drakenklasse. De oud-Vrijheid zeiler behaalde zijn tweede zege voor Freeh, Bier en Warners. Jan Bol werd zesde. SAVONA De jonge Belgische wielervedette Eddy Merckx, drager van de lei derstrui in de Ronde van Italië, is uitgesloten van verdere deelneming aan deze etappewedstrtyd. Voor de start van de zeventiende rit kreeg hy gisteren te horen dat een dopingcontrole daags tevoren had uitgewezen dat hy verboden stimule rende middelen heeft gebruikt. De uitslag van dit onderzoek heeft voor Merckx, veroveraar van de wereld titel op de weg in 1967, zeer ernstige ge volgen. Hij werd namelijk prompt voor een maand geschorst, hetgeen betekent dat hij niet zal mogen starten in de Tour de France, die op 28 juni begint met een tijdrit in de omgeving van Roubaix. Deze doping-affaire, onketend in de startplaats voor de zeventiende etappe Savona, veroorzaakte grote opwinding. Nadat een huilende Merckx („ik heb absoluut niets gebruikt") had getele foneerd met de voorzitter van de Belgi sche Wielerbond Louis Moyson, beslo ten de renners tot een protestactie. Zij startten anderhalf uur te laat en begon nen toen in wandeltempo aan de zeven tiende etappe, die werd gewonnen door de Deen Ole Ritter. De Italiaanse crack Felice Gimondi, die door de uitschakeling van Merckx automatisch leider werd, weigerde de rose treu aan te trekken. Zijn oordeel: „Als ik nu deze Ronde zou winnen is het een zege zonder enige waarde". Louis Moyson zal vandaag naar Mi laan gaan, waar Merckx met zijn ploeg genoten van Faema, die allen de strijd staakten, is, Moyson „Ter plaatse wil ik een onderzoek instellen. Het is on- BOEKAREST In de strijd om de Europese amateurbokstitels te Boeka rest is ook de Nederlandse lichtgewicht Pierre Doorenbosch in de eerste ronde van het toernooi uitgeschakeld. Doorenbosch stond tegenover de Bul gaar Pilicef, die het tegen de Braban der nogal moeilijk had. Diskwalificatie wegens kopstoten in de tweede ronde van de Nederlander redde de Bulgaar van een nederlaag. De Nederlanders Gerrie te Paske (vedergewicht) en Henko Baars (zwaar- weltergewicht) verloren eveneens in de eerste ronde. Te Paske werd door de Griek Tsiromis op punten verslagen en Baars werd ook op punten geklopt en wel door de Italiaan Fachetti. VEENENDAAL Het zaterdag-afde- lings-elftal met de Renswoude-spelers Jan en Bertus Veldhuizen heeft op het Blauw-Wit-terrein in Amsterdam voor de vierde maal in successie beslag ge legd op de wisselbeker van het Vierbon den-toernooi. De afdelingen Utrecht, Amsterdam, Haarlem en Noord-Holland, nemen deel aan dit toernooi. Utrecht speelde in de eerste ronde gelijk. De tweede wedstrijd ging het wat beter. De spe lers konden elkaar beter vinden en het werd dan ook een verdiende 2-0 over winning. Het Utrechtse team won ook de der de wedstrijd tegen de Afd. Haarlem (2-0) en plaatste zich daardoor als eer ste, hiermede aantonend dat de top van 't zaterdag-afdelings-voetbal in de provincie Utrecht van zeer goede kwa liteit is. De eindstand luidde: 1. Utrecht 5 punten, 2. Amsterdam t punten, 3. Haarlem 2 punten, 4. Noord-Holland 1 punt. DEN HAAG Het bestuur van de KNVB heeft besloten de reis van Jong Oranje naar de West, die zou plaats hebben van 15 tot en met 25 juni a.s. met twee wedstrijden op Suriname en twee wedstrijden op Curagao, in ver band met de huidige omstandigheden op Curasao niet te laten doorgaan. Voorlopig is de tournee van de agenda afgevoerd. De Nederlander Prinsen won de zware bergetappe over de Glockner in de Ronde van Oostenrijk. Hier staat hij links op het ereschavot met in het midden de gele-trui-drager Zoetemelk en rechts De Koning. MINSK Het vorige week zaterdag in Moskou gevestigde wereldrecord op de 4x400 meter estafette heeft niet lang standgehouden. Een viertal landgenotes, de Letlandse atletes Lilita Zagere, An na Dundere, Ingrida Verbeele en Sa- rimte Sjoela, verbeterden het „oude re cord" met 4.2 seconden en brachten het op 3 minuten en 43,2 seconden. Tijdens internationale atletiekwed strijden in Turijn heeft de Amerikaan Willy Davenport maandag de 110 meter horden gewonnen in 13.5 sec. Davenport evenaarde daarmee de beste wereld prestatie van dit jaar, waarvoor hij enige weken gelden zorgde. mogelijk dat Merckx doping heeft ge bruikt". De voorzitter van de Belgische Wie lerbond argumenteert op dezelfde wij ze als de geschokte renners in de kara vaan. Hun uitgangspunten de zestiende rit, waarin Merckx doping zou hebben ge bruikt, was niet bijzonder zwaar. De Belg, die als leider dagelijks kans loopt te worden gecontroleerd, eindig de in die 228 kilometer lange rit van Parma naar Savona als 36e met gerin ge achterstand op de winnaar. Boven dien: Merckx talloze keren op do ping gecontroleerd, maar nog nimmer schuldig bevonden is ook in de Ron de van Italië al zeven keer onderzocht op stimulantia zonder dat het onder zoek ooit positief uitviel. Om dae redenen hebben waarschijn lijk ook de organisatoren aanvankelijk getwijfeld. Zondagavond was het resul taat van de controle al bekend, maar zij besloten pas tot maatregelen over te gaan toen ook de contra-expertise, uitgevoerd door de Ronde-arts Genoese, een positief resultaat had opgeleverd. In de avonduren hield Merckx het op sabotage: „Dat is de enige mogelijk heid. Maar ik kan mij niet voorstellen hoe, waar en bovendien door wie dat zou zriijn gebeurd. Ik heb alles wat ik zondag heb gedaan van minuut tot mi nuut overdacht, maar nergens heb ik iets kunnen ontdekken waarvan ik kon zeggen: dit is het". Ook zijn ploegleider Guillaume Dries- sens, in afwachting van de komst van Louis Moyson, houdt het hierop. Hij kondigde mysterieus aan„Eddy Merckx zal zonder twijfel starten in de Tour. Ik ga namelijk stappen onderne men, die heel verrassend zullen blijken. Meer wil ik er nu nog niet over zeggen' Algemeen klassement na de zeven tiende etappe in de Ronde van Italië: 1. Gimondi 76.35.02; 2. Zilioli op 2.13; 3. Schiavon op 2.51; 4. Bitossi op 3.13; 5. Michelotti op 3.25; 6. Colombo op 3.35; 7. Dancelli op 6.25; 8. Mori op 7.38; 9. Moser op 9.59; 10. Carletto op 14.52. MANCHESTER Ada Bakker heeft maandag te Manchester de enige par tij, die werd gespeeld in de internatio nale tenniskampioenschappen van Noord-Engeland, gewonnen. De Neder landse speelster versloeg de Ameri kaanse Marilyn Ashner met 6-1, 6-0. Voor de strijd begon moesten Ada Bakker en Marilyn Ashner door de re gen meer dan twee uur wachten en on middellijk na de overwinning van Ada Bakker begon het opnieuw te regenen, waardoor alle andere wedstrijden van de eerste dag moesten worden uitge steld. VEENENDAAL De bekerwedstrijd DOVO-Huizen in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker die afgelopen zaterdag werd afgelast, is nu vastgesteld voor morgenavond. Op het Panhuis-complex gaan deze ploegen om kwart voor zeven duelleren. De winnaar van het duel komt zater dag uit tegen NDSM. DOVO treedt, in verband met de af wezigheid van Diepeveen en Demoet, in een „noodopstelling" aan. Naast Beijer en junior Van Ingen staan in de achterhoede Jaap Rebergen en Gijs Slotboom opgesteld, de midden linie wordt gevormd door A. Gerritsen en R. Schoeman, terwijl in de voorhoe de Bert Visscfyer, D. van de Boven- kamp, R. van Bruxvoort en H. van Koo- ten opereren. Het doel wordt verdedigd door Teus van Hardeveld. Huizen heeft wat meer kansen op 'n overwinning dan de experimentele DOVO-formatie. MOSKOU De achttiende schaakpar tij tussen Petros jan en Spasski is na de 41e zet van Spasski gestaakt. Zijn po sitie is iets gunstiger dan die van zijn tegenstander. Spasski leidt met 9-8. LAUSANNE De Federatie van In- van de winterspelen onaangetast blij- ternationalc Sportbonden, die in Lau- ven, hoewel bekend is dat de president sannen haar vergadering houdt, heeft maandag besloten dat het Olympische programma dient te worden uitgebreid. Genoemd werden sporten als softbal, rolschaatsen en waterskiën. De vergadering vond dat alle door het Internationaal Olympisch Comité erkende sportbonden het recht moesten hebben hun sport in het programma van de spelen te brengen. Uitgaande van deze gedachte was het begrijpelijk dat men tegen beperkingen in het Olympische programma was en voor stander is van het opnemen van dames- wielrennen en -handbal bij de spelen van München. Volgens de federatie moet de vorm ZWOLLE Er zullen in Zwolle twee clubs in het betaalde voetbal blij ven spelen. Nadat PEC onlangs een stichting be taald voetbal heeft opgericht zal Zwol se Boys op korte termijn eveneens in een stichting opgaan onder de naam FC Swol. Zwolse Boys zelf zal dan het nieuwe seizoen uitkomen in de vierde klasse van de amateurs. De poging van de vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB), de heer Van Marle, om in Zwolle te komen tot één betaalde voetbalclub, is daarmee op niets uitge lopen. OSLO De oud-Noorse schaatsen rijder Ivar Ballangrud die in 1936 op de Olympische Winterspelen drie gou den en één zlveren medaille verover de, is op 65-jarige leeftijd overleden. Ballangrud won viermaal 1926, 1932, 1936 en 1938 de wereldtitel. Ook het Europese kampioenschap behaalde hij vier keer. In 1928 won hij de Olym pische gouden plak op de 5000 m. Tij dens zijn schaatscarrière is de Noor houder geweest van diverse wereldre cords. mmv m VEENENDAAL Door een 1-4 over winning op SKF heeft GVVV zich gis teravond als tweede in poule A van het veteranentoernooi geplaatst. GVVV be dreigt nu de leiderspositie van Veenen daal. dat met een gelijk aantal wed strijden één punt voorsprong heeft. In poule B kwam het voor de derde maal tot een puntenverdeling, nu in het duel tussen NS VS en Boxal. Er was weer een flinke belangstelling voor bei de wedstrijden. Ook burgemeerster Bo de kwam een kijkje nemen op het sportpark, waar de strijd onverminderd voortgaat. Evenals overigens de ve le lachwekkende situaties waarmee de voetbalacties, meestal in slow-motion, worden afgewisseld. SKF, dat pas op de derde wedstrijd avond in actie kwam, heeft de serie besloten en is er niet in geslaagd een finaleplaats te bereiken. Ondanks de overduidelijke uitslag is de wedstrijd tussen SKF en GVW een spannend duel geworden. Pas na ruim 20 minuten viel de eerste treffer te no teren, toen Dé Man met een fraaie boogbal het leer over de te ver van z'n doel gekomen Slotboom in het net plaatste (0-1). SKF weerde zich uitste kend maar moest na rust een tweede doelpunt incasseren, nu van Henny van Essen (0-2). De strijd werd weer volkomen open toen SKF een strafschop kreeg te ne men en A. Beckerman onberispelijk scoorde (1-2). Even leek het erop dat GVW het moeilijk zou gaan krijgen, maar nadat Van Essen en Van Ledden de voorsprong hadden vergroot tot 1-4 was het duidelijk dat er voor SKF geen eer meer te behalen zou zijn. Nauwelijks was de wedstrijd tussen veteranen van Buxal en NSVS begon nen of er klonken al daverende lach salvo's op langs de lijn van het B-veld. Vooral toen keeper Gaasbeek dook op Een bescheiden behaarde Boxal-ve- teraan deinst er niet voor terug het uiterst zware, doordrenkte leder op zijn hoofd te nemen om een ploegge noot te bedienen. een hard schot, terwijl de bal duidelijk in het zijnet verdween. Daardoor werd er meteen een bijzonder prettige sfeer geschapen en ook de spelers beleefden kennelijk veel genoegen aan het duel. Terwijl de grensrechter rustig z'n si garetje rookte scoorde Beukhof uit een strafschop 1-0 voor het Boxal-team. In de tweede helft drong NSVS sterk op en de achterhoede van Boxal kreeg het dermate zwaar te verduren dat men de bal tenslotte in eigen doel werkte, waardoor een gelijk spel werd bereikt (1-1). Vrijdagavond gaat het veteranentoer nooi verder met de wedstrijd Unitas- Merino's (aanvang 7 uur) en het duel tussen DOVO en NSVS (aanvang 8 uur). De standen in beide groepen zijn nu als volgt: Groep A VRC DOVO Advendo Groep B Veenendaal GVW SKF 3 4 NSVS 3 2 2 2 Boxal 3 2 3 2 3 5 Unitas 3 2 3 4 De Merino's 3 2 4 3 De Amerikaan Dave Hill heeft het open toernooi van Memphis (VS) ge wonnen. Het leverde hem een bedrag op van ruim een ton. Tweede werd zijn landgenoot Lee Elder. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben de raad een kre diet van 660.000 gulden gevraagd voor de bouw van een houten 200 meter wie lerbaan op het Sportpark in Sloten. van het IOC, de heer Brundage een fel tegenstander van de alpine-skinummers is door het professionalisme en de com mercie die daar binnensluipen. De heer Thomas Keiler, voorzitter van de federatie stelde voor dat een mengde commissies uit het IOC, nationale Olympische Comités en de In ternationale Sportfederaties moest sa mengesteld worden ter bespreking van problemen op het raakvlak van politiek en sport. Dit voorstel en alle verdere plannen zullen worden overgebracht aan het bestuur van het IOC, dat dins dag in Lausanne begint te vergaderen. VEENENDAAL In het Sportsplin- tertje over het SDVB-toernooi in Barne- veld staat een onjuistheid vermeld. Van DOVO is in de wedstrijd tegen Barne- veld slechts één speler van het veld ge zonden, samen met zijn directe oppo nent van Barneveld. De Veenendalers hebben daarna nog wel gevoetbald, maar zijn tien minuten voor tijd gestopt omdat de scheidsrech ter totaal niet optrad tegen de weinig elegante praktijken van Barneveld. DOVO is dus niet opgehouden, omdat een speler van de rood witten het veld werd uitgezonden. RHENEN Midget-golfclub „Rhe nen" heeft het zeer sterk spelende team „Sonsbeek" 1 uit Arnhem-De Steeg op de midget-golfbaan in Ochten aan de zegekar gebonden. Het verloop van de wedstrijd was als volgt: le ronde: Rhenen 161 punten; Sons beek 171 punten, score 2-0; 2e ronde: Rhenen 152 punten; Sonsbeek 152 pun ten, score 1-1; 3e ronde: Rhenen 146 punten; Sonsbeek 148 punten, score 2-0; 4e ronde: Rhenen 158 punten; Sonsbeek 163 punten, score 2-0. Totaal Rhenen 617 punten; Sonsbeek 634 punten, score 2-0. De einduitslag werd 9 ptn. voor Rhe nen en 1 pnt. voor Sonsbeek. Het komend weekend gaan drie leden van MGC, Rhenen deelnemen aan de individuele midget-golfkampioenschap- pen voor A-spelers in Anlo. Dat zijn mevr. G. Breman-Kas en de heren W. van der Stelt en E. Breman. Mevr. Breman zal voor de vijfde maal proberen de kampioenstitel te veroveren. Bij de heren wordt de titel verdedigd door de heer H. de Haas van Sonsbeek uit Arnhem-De Steeg. VEENENDAAL De organisatoren van de Avondvierdaagse in Veenendaal hebben besloten om enkele extra in schrijvingsuren in te lassen. Tot op he den valt de inschrijving enigszin tegen en men wil daarom belangstellenden nogmaals de gelegenheid geven om zich op te geven voor deze vierdaagse toch ten. Een van de leden van de pre (plaat selijke regelingscommissie) deelde me de dat men goed kon merken dat er dit jaar ook een Avondvierdaagse in Rhe nen wordt gehouden, want tot op he den zijn er slechts 450 voorinschrijvin gen. Voetbalvereniging Advendo uit Eder- veen neemt met een jeugdploeg deel aan de wandeltochten en de organisato ren vertrouwen er nog steeds op dat ook Veenendaalse sportverenigingen zul len meedoen aan de wandelmarsen. Vrijdagavond van zeven tot negen uur kan men zich bij jeugdgebouw „De In stuif" nog opgeven voor de Avondvier daagse. VEENENDAAL Morgenavond om half acht wordt in de kantine van het Panhuis-sportcomplex de jeugd- spelregelcompetitie, georganiseerd door de scheid srechtersvereniging groep Veenendaal en omstreken, voortgezet. In deze tweede ronde komen de teams uit poule B tegen elkaar uit. Aanvan kelijk waren vier ploegen in deze groep ondergebracht, doch dat aantal is in middels gereduceerd tot 3, daar Vee nendaal zich heeft teruggetrokken. Een woordvoerder van de scheids- rechtersvereniging vertelde desge vraagd dat de Salamander-bewoners geen vijf man bij elkaar konden krijgen. In ieder geval komen morgenavond alleen De Merino's, Valleivogels uit Scherpenzeel en RK Unitas in de com petitie uit. De deelnemers moeten wederom de Valleivraag beantwoorden aan de hand van de foto bij dit artikel. De vraag luidt: Wat geeft de scheids rechter op de foto aan? Het antwoord op de vraag moet in gesloten envelop worden ingeleverd bij de spelleiders van de junior-competitie, de heren Nelissen en Van de Scheur, die voor een goed antwoord drie pun ten toekennen. Daarna begint de vragencompetitie voor de drie jeugdploegen. In poule A is Ku- lan winnaar geworden. In de eerste ron de versloeg de jeugd van deze Vee nendaalse club plaatsgenoot DOVO en her Leersumse HDS. Het individuele klassement wordt aan gevoerd door Jan van Rheenen, die een score liet aantekenen van 58 punten. Een uitstekende prestatie, want in to taal zijn 63 punten te behalen. Vol gende week woensdag komt poule C aan de beurt. In deze groep zijn onder gebracht GVW, VRC en DVSA. UTRECHT De samenstelling van het programma van de wedstrijden die over de degradatie uit de ere- en eer ste divisie moeten beslissen, heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Na lang durige besprekingen hebben DOS, AZ '67 en Volendam besloten alle wed strijden 's avonds om 7 uur in het Ajax- stadion te spelen. AZ '67 tegen DOS is op zaterdag 7 juni, Volendam - AZ '67 op woens dag 11 juni en DOS - Volendam op zondag 15 juni. De beslissingswedstrijd voor degrada tie in de eerste divisie tussen Eindhoven en de Volewijkers wordt waarschijnlijk in Arnhem op het veld van Vitesse ge speeld. Het knelpunt is of het terrein door de gemeente Arnhem beschikbaar wordt gesteld. Na 1 juni mag Vitesse niet op dit veld spelen. Vandaag valt de definitieve beslissing of de gemeente Arnhem toestemming geeft.

De Vallei | 1969 | | pagina 11