Scholieren leverden fraaie prestaties vr,,o-3uS; 11079 VIER LOKALEN IN HET NIEUWE DORPSHUIS STREEKMUZIEKSCHOOL HOUDT „OPEN HUIS" Kans op inspraak voor inwoners Leersum I itbreiding Zuid-West is belangrijk punt Gezamenlijke aanpak van sociale werkvoorziening Vrouw in Eist zwaar gewond Wethouder opende expositie over Italië Calvijnschool won de eerste prijs Scholier (17) gewond bij slip met bromfiets Centrale „post" in Kesteren Hoog aantal geslaagden voor HBS-B Voorlichtingsavond 11 juni VALLEI? Belt Recherche krijgt eigen auto Vrouw brak pols in gemeentehuis VEILING KESTEREN Fraai BURGERLIJKE STAND AMERONGEN H(V€lU N BE'/' LEERSUM $J1D~V EST KIJKDAGEN SUGGESTIES Subsidie Kosten VIJFTIG GESLAAGDEN VOOR ZWEMDIPLOMA MARKTEN DINSDAG 3 JUNI 1969 VEENENDAAL „Het is magnifiek wat de scholen hier gepresteerd hebben. Mijn bewondering gaat uit naar alle leerlingen die hieraan meewerkten". Met deze woorden opende wethouder A. de Ruiter gisteravond de expositie van werkstukken, die leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen in Yeenendaal maakten over het onderwerp Italië. eerste prijs ging naar de Johannes Calvijnschool voor een uit vele teke ningen opgebouwde callage. De Groen van Prinsterenschool en de Juliana van Stolbergschool kregen resp. de tweede en de derde prijs. Overigens waren de bijdragen van alle dertien deelnemende scholen bij zonder fraai. Vooral de met kleine stukjes glas gemaakte mozaek-land- kaart van de Chr Nationale school III trok de aandacht. De Beatrixschool was vertegenwoordigd met een knap schilderij van de leerlingen C. An- beek en W. Rebergen. dat een van de beroemde pleinen in Rome voorstelde. Vooral van de zijde van de school jeugd werd veel belangstelling ge toond voor de expositie. Om negen uur 's avonds begon in de expositie ruimte een voorstelling waarbij dia's vertoond werden van de vele toeristi sche trekpleisters in Italië. Op de foto wethouder Ant. de Ruiter (rechts) die de expositie opende, met links de heer J. van Schuppen, voor zitter van „Handel en Nijverheid". dan avan a.u.b. voor Vaanandaal ,7.301" 10550 's Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwa Vaanendaalsawag 159 RHENEN Maandagochtend zijn twee HBS'ers uit Rhenen, die per bromfiets naar school in Veenendaal gingen, onderaan de Tijmse Hugt in botsing gekomen met een personen auto, die uit de Geertesteeg kwam. In de bocht was het zicht nihil, doordat ter plaatse was verzuimd overeenkom stig de algemene politieverordening van de gemeente Rhenen het koren te verwijderen. De jeugdige E. werd eerst gegrepen, doch hij werd wegge slingerd en kwam er met lichte schaafwonden af. Zijn brommer liep zware schade op. De andere HBS'er, K. de R. (17) bracht het er minder goed af. Hij reed achter zijn vriendje en belandde boven op de auto. Met een gebroken dijbeen en hoofdwonden moest De R. per ambulance naar het Julianaziekenhuis worden vervoerd. Zijn bromfiets was finaal in twee stukken gebroken. De auto liep aan de voorzijde en op het dak schade op. De voorruit was uit de wagen geslagen. Inmiddels is het koren op de gevaar lijke hoek gemaaid. 55 KESTEREN Een groot deel van de 100 Nederlandse muziekscholen houdt zaterdag 7 juni „open huis". Kinderen zijn die dag op de scholen welkom om kennis te maken met het muziekonder wijs. De streekmuziekschoo! Resteren en Omstreken doet ook aan deze door de VARA georganiseerde actie mee en opent haar deuren van 10 tot 12 uur voor de jeugd uit Resteren en de om liggende gemeenten. De kinderen zul len diverse lessen kunnen bijwonen en bij voldoende belangsteling zullen zij ook zelf bezig kunnen zijn met de zg. Orff-instrumenten. De VARA. die ook via radio en televisie aandacht aan 't muziekonderwijs zal besteden, heeft een prijsvraag aan de actie verbonden. De kinderen kunnen hieraan meedoen door een werkstuk te maken dat het muziekonderwijs als onderwerp heeft. De streekmuziekschool „Kesteren en Omstreken" werd in 1959 opgericht door het bestuur van een plaatselijke zang vereniging. De school heeft in die tien jaar van haar bestaan een flinke groei doorgemaakt. Per 1 september zal zij in acht gemeenten in de streek werken n.l. in Kesteren. Lienden, Echteld. Do- dewaard. Rhenen, Wamel, Heteren en Culemborg. De centrale post van de school is nu nog gehuisvest in de Prin ses Marijkeschool, Nedereindsestraat 25a in Kesteren. In augustus verhuist men echter naar het nieuwe Dorpshuis. Daar heeft de school vier eigen les lokalen toegewezen gekregen, de éérste eigen leslokalen in haar geschiedenis. Doelstelling van de school is moge lijkheden te scheppen voor amateurs om muziekonderwijs te ontvangen van erkende leerkrachten. Er worden ver schillende cursussen aan de school ge geven: een cursus algemeen vormend muziekonderwijs (A.V.M.) voor kinde- De expositie, die in het pand Hoofd straat 32 gehouden wordt, is door de Veenendaalse winkeliersvereniging Handel en Nijverheid georganiseerd ia ,het kader van de. Italië-week. De winkeliersvereniging stelde enige tijd geleden aan de hoogste klassen van de scholen platen zachtboard beschik baar. De leerlingen konden die naar eigen inzicht beplakken en/of beschil deren. Wethouder de Ruiter gaf in zijn ope ningswoord nog een compliment aan de heer De Geus, tekenleraar aan het Chr. Lyceum, die niet alleen deel uit maakte van de jury, maar ook hielp bij het organiseren en inrichten van deze expositie. Vervolgens reikte de heer J. van Schuppen, de voorzitter van Handel en Nijverheid, de drie uit geloofde prijzen uit aan vertegenwoor digers van de winnende scholen. De Aan Chr. Lyceum Veenendaal te VEENENDAAL Dit jaar was bij de eindexamens aan het Chr. Lyceum te Veenendaal de afdeling HBS-B het eerst aan de beurt. Het resultaat is wel bijzonder fraai. Van de 22 kandi daten behoefde er slechts één te wor den afgewezen. Het einddiploma kon worden uitge reikt aan: Chris Boelens, Jan van Ca- pelleveen, Cees Diepeveen, Gert van Dijk, Roef Klem, Ike Takens, Herman Takken, Rob de Vos allen te Veenen daal; Joke Butijn, Marian Dulfer, Wim van Hattum, Ad Tiemens, Henk Visée allen te Wageningen; Henk van der Gaag te Amerongen; Frank Gan- zevles, Marianne Veen beiden uit Rhe nen; Bertus Pater. Lex Roeleveld bei den uit Renswoude; Elly van Rams- horst, Ineke van Woerkom beiden uit Scherpenzeel en Leo Spaan uit Keste ren. VEENENDAAL De recherche van Veenendaal krijgt een eigen auto. In het verleden moest zij gebruik maken van een gehuurde auto en in spoedge vallen van een normale surveillance wagen. De bedragen di<- aan autohuur werden uitgegeven liepen zo hoog op. want deze afdeling van de politie had D.a. voor onderzoeken buiten de ge meente vrijwel constant behoefte aan en eigen dienstauto. Tot nu toe werd ioor de politie jaarlijks één auto ver vangen door een nieuwe, waarbij de >ude auto werd ingeruild. Voortaan zal die oude wagen ter beschikking van de recherche worden gesteld. Bij de aan schaf van een nieuwe dienstauto voor :ie straatdienst kan dan bij de recher che in gebruik zijnde auto worden in geruild. AMERONGEN Geboren: Wilhel- mina Frederika, d.v. H. A. van Hien en A. G. Kipp. Ondertrouwd: G. Overeem. oud 23 jaar en P. den Hartigh, oud 24 jaar. Overleden: R. Balkema, oud 89 aar; B. Ravenhorst, oud 53 jaar. Wmm LEERSL M Dc inwoners van Leersum krijgen een unieke kans. Zij kunnen medespeler worden in de gemeentelijke beleidsvoering voorzover het de uit breiding van het dorp betreft. Op II juni worden ze in de gelegenheid gesteld hun mening te geven over het ontwerp van het uitbreidingsplan Leersum-Zuid- west. en over het wegenplan voor de gemeente. Dan wordt in de r.-k. kerk aan de Planterslaan een voorlichtingsavond gehouden, waarop deze onderwerpen, naast nog vier andere ter sprake worden gebracht. Op 11 juni krijgen de Leersumers de kans op inspraak. „Als er ideeën naar voren komen die reëel en haalbaar zijn. dan zullen wij zeker niet schro men ze in onze overwegingen te be trekken", aldus wethouder A. G. W. Schapenk. Hij spreekt dan speciaal over het concept van het uitbreidingsplan Leer- sum-Zuidwest, waarvan een tekening in kleur momenteel hangt in een lokaal van de voormalige kleuterschool, ach ter het gemeentehuis. Het uitbreidings plan, zo toont de prent, wordt begrensd door de Nieuwesteeg, de Middelweg en de Hoflaan, en biedt ruimte voor na genoeg elke soort van woningbouw, ook in de vrije sector. Huizen in deze categorie zullen een plaats krijgen bij de strook waar zich nu het Dekkers- bos bevindt. Op vrijdag 6 en maandag 9 juni kunnen de Leersumse gemeentenaren alvast een kijkje komen nemen in de oude kleuterschool, 's avonds tussen 7 en 9 uur, zodat ze op de 11de goed beslagen ten ijs komen, ten overstaan van het college van Burgemeester en Wethouders, geflankeerd door hun ad viseurs. Als zodanig treden op ir. F. J. Zandvoort (stedebouwkundige) en ir. J. de Boer (ontwerper van 't wegen plan). Op deze voorlichtingsavond zal ook worden gesproken over het Bosbad, de uitbreiding van de begraafplaats, het ruilverkavelingsplan Heiligenbergerbeek en over het nu voltooide ontwerp voor het nieuwe gemeentehuis. Hiervan zijn op de kijkdagen in de vorm van ma quette of tekening, illustraties te zien in de kleuterschool. Op de voorlichtingsavond zelf die overi gens mogelijk het karakter van een ..hearing" krijgt, zullen zich de ge meenteraadsleden tussen het publiek bevinden. Onder hen zijn dan ook de leden van de bestemmingsplan-com missie. „Wij willen op deze manier een di recter contact tussen gemeentebestuur en inwoners tot stand brengen", zo zei gisteravond wethouder Schapenk. In gezelschap van de heer L. P. de Man (ing.) maakte hij de pers enigszins wegwijs op de tekeningen en de ma quettes. „Het uitbreidingsplan, zoals dat straks voor iedereen te zien is, is nog niet door de raad goedgekeurd. Als er dus op deze voorlichtingsavond waardevol le suggesties worden gedaan, zullen we daar zeker rekening mee houden. Het is niet zo dat het plan, zoals het nu is, beslist zo moet worden uitgevoerd., Over het wegenplan: „Op de teke ning is een nieuwe verbinding gepland, als vervanging van de Rijksstraatweg Doorn-Leersum-Amerongen. We voor zien dat deze rond 1980 zal lijdén aan „verkeerserosie". te grote drukte. Daar om is ten zuiden ervan een nieuwe weg geprojecteerd. Het wegenplan is als het ware een verkeersdeskundige be geleiding van het uitbreidingsplan". Wie zich in Leersum er van wil over tuigen dat het gemeentebestuur op de goede weg is, wordt verwacht aan de Planterslaan. Op de foto: Wethouder Schapenk bij het ontwerp-uitbreidingsplan in de kleuterschool. ren vanaf zeven jaar, een cursus voor harmonie- en fanfarekorpsen en indi vidueel en groepsonderwijs in solozang, piano, orgel, viool, blokfluit, gitaar, ac cordeon en blaasinstrumenten. De school kent voor de verschillende vakken) ui teraard niet erkende) diploma's nl. een basis-diploma, evt. gevolgd door een diploma A, B. C of D. De leerlingen ontvangen ook drie maal per jaar een rapport.. De Kesterense muziekschool behoort tot de scholen die door een particuliere stichting in het leven zijn geroepen en die daarna de verschillende ge meenten benaderen voor subsidie. „De ze vorm is verre van ideaal", aldus de heer Jan van Alphen, de directeur van de school, want we zijn steeds af hankelijk van /de mening van de ge meenteraadsleden bij het opstellen van de jaarlijkse gemeentebegrotingen. Het heeft ons al verschillende keren moeite gekost om de benodigde gelden bij de diverse gemeenten los te krijgen". De laatste jaren gaat het met de fi nanciën wat beter. De streekmuziek school krijgt nu subsidie van acht be trokken gemeenten, van de provincie en van het Rijk. Daarmee kan vijftig procent van de kosten worden betaald. De overige vijftig procent betalen de leerlingen. Onlangs zijn de lesgelden enigszins verhoogd, maar desondanks is het onderwijs aan de muziekschool nog steeds voor ieder goed betaalbaar. De kosten kunnen onder meer laag gehouden worden omdat de school ge decentraliseerd les geeft. Dat houdt in dat men niet beschikt over een duur gebouw met bijbehorend instrumenta rium in een centraal liggende gemeen te, maar dat men in ieder van de aan gesloten gemeenten een bestaand ge bouw huurt en daar de leerkrachten les VEENENDAAL Op de gemeenteraadsvergadering van 10 juni zal de raad van Veenendaal een beslissing nemen over een voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling Streekwerkplaats „Zuid-Oost Utrecht". In het kader van de op 1 januari in werking getreden wet op de sociale werk voorziening zullen de gemeenten Amerongen, Leersum. Renswoude, Rhenen en Veenendaal de sociale werkvoorziening gezamenlijk gaan aanpakken. De streekwerkplaats was reeds een gemeenschappelijk object. De kweke rij voor gehandicapten in Veenendaal werkte echter tot nu toe slechts voor Veenendaal zelf. Als de gemeenteraad zijn goedkeuring aan het voorstel van b. en w. hecht, zal dat veranderen. De kwekerij gaat dan aan alle vijf gemeenten leveren. De gemeenten zul len in samenwerking ook andere bui tenprojecten beginnen. De gemeenschappelijke regeling be helst onder meer het instellen van het RHENEN - Mevrouw K. uit Rhenen, die maandagochtend met haar dochter een bezoek bracht ten gemeentehuize, is in de hal uitgegleden met het nood lottig gevolg dat zij haar rechterpols brak. Zij moest ter behandeling naar het ziekenhuis worden overgebracht „Instituut voor Werkvoorziening Zuid- Oost-Utrecht" te Veenendaal. De col leges van b. en w. zullen een alge meen bestuur van het instituut be noemen. Daarin zal ieder college een vertegenwoordiger hebben, met uitzon dering van de colleges van Rhenen en Veenendaal, die elk twee vertegen woordigers in het algemeen bestuur zullen hebben. RHENEN Vijftig zwemmers van het Rhenense Lijsterbergbad zijn in in Veenendaal geslaagd voor hun di ploma, onder het toeziend oog van KNZB - official mevrouw J. Goerinne- Blok uit Utrecht, de directeur van het Valleibad de heer E. van Asselt en het volledige Lijsterbergbadpersoneel. Zesentwintig jongens en meisjes en enige volwassenen behaalden het A- diploma, terwijl 23 jongelui in het be zit kwamen van het B-diploma. Het bad in Rhenen voldoet niet aan de exa meneisen, vandaar dat in het over dekte in Veenendaal wordt afgezwom men. laat geven. Zo zijn er nu vestigingen in acht gemeenten, waar ongeveer ze venhonderd leerlingen les krijgen van zestien'leerkrachten. Hoofdzakelijk jon geren volgen lessen aan de muziek school; onder de leerlingen zijn hoog uit twaalf volwassenen. Met name de lagere schooljeugd is goed vertegen woordigd. I juni ftQWdt de streekmu ziekschool „Kesteren en Omgeving" dus „een open dag" in de Prinses Marijke school in Kesteren van 10-12 uur. De directie hoopt op veel belangstelling, want „de muzikale vorming van ama teurs is een belangrijke zaak". De heer Leo van Stempvoort, docent aan de Streekmuziekschool in Kesteren, instru eert een van de leerlingen, Mariëlla Pieters. ELST Op de splitsing Rijksstraat weg-Veerw eg in Eist raakte gistermid dag bij een verkeersongeluk de 54-ja- rige mevrouw G. uit Ingen ernstig ge wond. Zij werd overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal. waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Mevrouw G. kwam op de splitsing in botsing met de bestelwagen van de groentehandelaar v. D.. toen zij met haar bromfiets linksaf de Veerweg wilde inrijden. Zij verleende de auto, die uit de richting Amerongen kwam, geen voorrang. De bestelwagen werd zwaar bescha digd, toen deze bovendien, bij een uit wijkmanoeuvre tegen een personen auto botste die ter plaatse op de par- keerstrook stond. De schade aan deze wagen was eveneens aanzienlijk. UTRECH^ Op de Utrechtse paar denmarkt zijn maandag 548 dieren aan gevoerd. De prijzen waren: Luxe paar den 1260-1675; werkpaarden 1225-1625; 3-jarige paarden 925-1125; 2-jarige paar den 700-950; veulens 300-625; hitten 750- 975; oude paarden 825-1475; slachtpaar- den 2,70-3,80 per kilogram geslacht ge wicht; jonge slachtpaarden 3,80-4,20 per kilogram geslacht gewicht. De handel was- rustig. KESTEREN De prijzen van de aangevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Golden Delicious: II 60-65: 35-43; II 65-70: 43-55; II 70-75: 44-61; II 75-80: 44-55; II 80-85: 45-54. Jonathan: II 60-65: 34-41; II 65-70: 42-57; II 75-80: 58; II 70-75: 45-62. Lombartscalville: II 60-70: 71; II 70- 80: 88; II 80-90: 66. Winston: II 60-65: 53; II 65-70: 67; II 70-75: 85; II 75-80:90. Conference: I 55-60: 62; I 60-70: 74. Totaal aanvoer appelen: ca. 50 ton. AARDBEIEN: Glasa: 63-64 per doosje a 200 gram EI; 54-57 per doosje a 200 gram II. Vola: EI 61-73 per doosje 200 gram; II 53-64 per doosje 200 gram. Gorella: EI 60-65 per doosje 200 gram; II 50-61 per doosje a 200 gram. Elista: EI 58-64 per doosje 200 gram; II 53-60 per doosje 200 gram. Redgauntlet: EI 60-66 per doosje a 200 gram; II 47-58 per doosje 200 gram. Totaal aanvoer 30.000 doosjes. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3