Veenendaals dagblad Antilliaans parlement wordt ontbonden Buiten VRIEND KWAM OP LUMINEUS IDEE Man schoot vriendin dood Bennekomse jongen na etmaal zoeken ontdekt in hooiberg Zoeken naar 73 vermiste matrozen Evans gestaakt Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Berechting bezetters Maagdenhuis JAMIN Binnen vier maanden verkiezingen Hogere premie ziektekosten verzekering op komst Goudprijs sterk gedaald melkhazelnootjes V.M.F. bouwt Nationale Partij Suriname verontrust STAKINGEN IN ITALIË Heverdahl gaat zeer snel Levenslang voor El Fatah-leider SKELETTEN GEVONDEN IN ZEEDIJK C.P.N. NIET NAAR MOSKOU morgen 150 gram van 125 voor 115 niet te geloven voor die prijs! Goed geboekt 2 Toegejuicht Venezolaan» blad F. v.d.A.-SECRETARIS LEGT FUNCTIE NEER BED EX-VERLOOFDE IN BRAND GESTOKEN JAPANSE INTERESSE VOOR AMSTEL HOTEL VALLENDE GASBUIZEN VERPLETTERDEN MAN ONRUST IN Z.-AMERIKA DUURT VOORT Kachelweer Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12.35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. WOENSDAG 4 JUNI I969 - 43e JAARGANG no. I28 DEN HAAG De premies van de ziektekostenverzekering zouden per 1 mei zijn verhoogd als de prijsstop er niet was geweest. De maatschappijen wachten nu op een ontheffing hiervan en verwachten dat deze spoedig zal afkomen, temeer omdat de ziekenfondsen op 1 januari al wel een verhoging van de premies doorvoerden. Dit werd gisteren gezegd in de jaar vergadering van de Nederlandse Unie vau Schadeverzekeraars door de voor zitter, jhr. mr. W. M. de Brauw. AMSTERDAM De CPN zal niet deelnemen aan de bijeenkomst van communistische partijen die donder dag in Moskou begint. Dat blijkt uit een verklaring van het partijbestuur in het dagblad De Waarheid van gisteren. PARIJS In Parijs, Londen en Frankfort is een gelijktijdige daling van de goudprijs geregistreerd. In Parijs noteerden de goudstaven van 1 kg 7.300 frank, de laagste note ring sinds 19 februari. Deze prijs is 160 frank lager dan gisteren en 275 frank lager dan vorige week vrijdag. Deze daling komt overeen met eenzelf de ontwikkeling in Londen, maar ook zuiver Franse factoren hebben hierbij een rol gespeeld zoals een toeneming van het vertrouwen der goudkopers na de eerste ronde van de Franse presi dentsverkiezingen en het herstel van de frank op de wisselmarkt. ADVERTENTIE W/at zouden ivij tot ver in de HBS- tijd een voldoening beleefd heb ben aan de „N a tuur g id s voor Bos en He i", die ons in een smaakvolle uitmonstering door uit gever L. J. Veen te Amsterdam voor f 18,50 wordt gebracht. Dit is vrijwel een volledig vademecum van het landschap, de fauna en flora dezer gebieden en het werd uit het Duits bewerkt door J. E. Sluiters, aan wie zulk werk met een gerust hart kan worden toever trouwd. Hij weet veel van plant en dier af; van zijn Prisma-pockets" beleef ik gedurig plezier, als ik eens gauw wat moet opslaan. In deze nieuwe uitgave blijft de her komst hier en daar merkbaar daaraan ontkom je bij zulke verta lingen nooit maar ik vind het niet erg. dat er eens 'n afbeelding van een bloem of vogel in staat, die bij ons ontbrekt. De plm. 450 af beeldingen (tekeningen, foto's en platen in kleuren en zwart/wit) il lustreren deze gids door bossen en heiden voortreffelijk en de tekst wist Sluiters zeer goed aan te pas sen bij de Nederlandse situatie. En kele germanismen is hij niet ont lopen; wij spreken van grofwild en niet van groot- en hoef wild; moe flon ,,bok" m.z. ,,ram" en een slij- kerig hertebad geen poel. maar zoel.'Ook hebben wij gelukkig nog herten, die zuiver in wilde staat dus niet binnen de wild^asters leven. Ik ben daar als Veluwnaar op mijn manier trots op en Veen moet dit bij een volgende druk met een maar rechtzetten. Verder ech ter niets dan goeds. Ik hoop, dat er in de vakantiedagen veel gebruik van dit boeiende werkje zal worden gemaakt. Vaak genoeg vallen zulke uitgaven terug tot saaie opsommin gen, doch daarvan is hier geen sprake. Het is levendig en fris, ver toont alle facetten van dieren- en plantenleven in bos en hei, vraagt geen voorbereidende kennis en voert de gebruiker plezierig de ge meenschappen dezer veelbezochte landschappen binnen. 4 juni 1969 A. B. WIGMAN WILLEMSTAD (Curasao) Het Antilliaanse parlement, de Staten, zal ..bin nen een of twee dagen" worden ontbonden. Er zullen verkiezingen worden uitgeschreven, opdat niet alleen de volksverte genwoordiging, „maar ook en in de eerste plaats het volk zelf" zijn oordeel kan uitspreken over het regeringsbeleid van de laatste jaren. De ontbinding van de Staten werd ge vraagd in een motie van de regerings partijen. In de motie werd tegelijker tijd vertrouwen in het regeringsbeleid uitgesproken. Een motie van de oppo sitie. waarin eveneens om verkiezingen werd gevraagd, maar waarin het rege ringsbeleid scherp werd veroordeeld, werd verworpen. Aan de eis van de oppositie dat de regering terstond zou aftreden - een eis die van de tribune luid werd toege juicht - is met dat al geen gevolg ge geven. De eis werd krachtig door de vakbonden gesteund. Na afloop van de Statenvergadering zei een uitermate vermoeide premier Kroon. „Wij hebben ons best gedaan. Wij hebben er altijd naar gestreefd de bevolking van de Nederlandse An tillen op een steeds hoger peil te bren gen. Wij waren er ook van overtuigd dat dat was gebeurd". „Nu ik de puinhopen van Willem stad zie kan het zijn dat we verkeerd hebben gedaan. Het kan zijn dat we gefaald hebben. Dan zal de kiezer moeten beslissen of dat zo is. We merken het dan wel bij de verkiezin gen die binnen vier maanden zullen komen". (Voor verslag Tweede Kamer over Antillen zie elders in dit blad). „Wij zijn van oordeel, dat de Vene zolaanse regering de plicht heeft te genover de regeringen in Den Haag en Willemstad uiting te geven aan haar bezorgdheid over de huidige poli tieke situatie in de Nederlandse An tillen", zo schrijft het in Caracas ver- schijneade blac'i ,Xa Repubuque". Het blad, dat de mening weergeeft van de voormalige regeringspartij „Democratische Actie", vindt het van levensbelang voor de Venezolaanse economie dat de toestand op Curagao en Aruba weer normaal wordt, maar dat niet met geweld kan worden be reikt. Het blad stelt dat verdere con flicten kunnen worden voorkomen, als de regering, het bedrijfsleven en de arbeiders tot een akkoord komen, waarin aan „de gewettigde verlangens van de laatstgenoemde recht wordt gedaan". DEN HAAG I>e heer Cor Baan. lid van het partijbestuur van de Partij van de Arbeid en algemeen secretaris van deze partij, heeft zijn functie ter beschikking gesteld. Dr. A. Vondeling, voorzitter van de PvdA, heeft dit gisteravond mee gedeeld. Het bestuur zal een tijdelijke voorziening treffen om in deze vacatu re te voorzien. Eerst op het volgende congres van de PvdA zal mogelijk een definitieve voorziening worden getrof fen. Het ontslag van de heer Baan houdt verband, zo deelde dr. Vondeling mee, met aan de dag getreden meningsver schillen tussen de heer Baan enerzijds en personeelsleden op het partijbureau te Amsterdam anderzijds. Deze moei lijkheden. die van persoonlijke aard zijn, ontstonden in verband met een komende structuur-reorganisatie die dan weer verband houdt met de finan ciën van de partij. „Deze reorganisatie heeft te maken met het feit, dat de financiële polsstok korter is geworden", aldus dr. Vondeling. Hij ontkende, dat politieke moeilijkheden aan het ter be schikking stellen van z'n functie door de heer Baan ten grondslag zouden liggen. In zijn functie werd de heer Baan, die voordien penningmeester van de Partij van de Arbeid was, benoemd op het laatst gehouden congres van de partij, dat gehouden werd in maart in Den Haag. AMSTERDAM Het Nederlandse in genieursbureau Continental Enginee ring, onderdeel van het concern VMF Stork-Werkspoor, zal een kunstmestfa- briek leveren aan Tanzania. De opdracht ter waarde van vele miljoenen guldens, is gegeven door de Klöckner Handel maatschappij in Den Haag. PARAMARIBO Enige leden van de nationale Partij Suriname hebben een interpellatie-voorstel aan de Staten van Suriname aangeboden, waarin zij onder meer stellen dat er sinds het op treden van het interimkabinet in het gehele land grote onzekerheid bestaat over de toekomst van Suriname en dat in de arbeiderswereld grote spanningen heersen, die zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. In hun overwegingen zeggen de Sta tenleden dat deze sociale spanningen hun climax naderen en, gelijk op Cu racao, kunnenle iden tot grote uitbar stingen, in geval een en ander uit de hand mocht lopen. De NPS-statenleden vragen de minister-president en de raad van ministers de Staten van Suri name zo omstandig mogelijk in te lich ten over de maatregelen, welke de raad van ministers denkt te nemen. ALMELO Een voorwaardelijke ge vangenisstraf van vier maanden met drie jaar proeftijd eiste de officier van justitie bij de Almelose rechtbank dins dag tegen een confectiearbeider uit Pieterzijl (gemeente Grijpskerk), die verdacht van brandstichting terecht stond. De jongeman, de 22-jarige J. H. O., had in de nacht van 28 op 29 september van het vorige jaar, lakens en dekens in brand gestoken waaronder de En- schedese leerling-verpleegster Leida B. lag te slapen. De vader van het meisje wist het vuur snel te blussen. Drie jaar had O. verkering met haar gehad, maar .het meisje had de relatie verbroken. In een vlaag van wanhoop kwam O. tot zijn daad. De uitspraak is over veertien dagen. Jaap Veldjesgraaf keerde hongerig maar ongedeerd met zijn vader naar huis terug. BENNEKOM Een nacht en een morgen heeft de Bennekomse bevolking naarstig gezocht naar de twaalfjarige Jaap Veldjesgraaf. De jongen was bijna 24 uur zoek en met het uur nam de paniek in Bennekom toe. Gistermiddag echter werd de jongen omstreeks half een door zijn dertienjarige vriendje, Ro bert Bos, ontdekt in een hooiberg bij De Oude Schouw, ongeveer 3,5 kilometer van zijn ouderlijk huis aan de Bosbeekweg. Jaap lag daar in diepe slaap ver zonken. Robert Bos kwam op het idee dat zijn vriendje wel eens in de hooi berg kon zijn gekropen. SAIGON Het zoeken naar de 73 Amerikaanse matrozen die worden vermist sinds de botsing tussen het Australische vliegdekschip Melbourne en de Ameri kaanse torpedobootjager Frank E. Evans, is afgelast, zo heeft de Amerikaanse zevende vloot vandaag bekendgemaakt. Een woordvoerder zei, dat het zoeken dinsdagavond was gestaakt en dat het he denmorgen niet werd hervat. Volgens de woordvoerder zijn er op de torpedobootjager 199 overlevenden. Al deze overlevenden zijn thans op één na aan boord van de Kearsarge. Deze ene man is met een gebroken been onmiddellijk naar een hospitaal in Zuid-Vietnam gevlogen. Het achterschip van de onderzeeboot jager, die dinsdagochtend vroeg door het Australische vliegdekschip „Mel bourne" in tweeën werd gevaren, waar bij het voorschip zonk, wordt naar de Philippijnen gesleept. De „Melbourne" die boven en onder de waterlijn schade opliep, .vaart op eigen kracht naar Singapore. Onder de 73 vermisten bevinden zich drie broers van 19, 21 en 23 jaar die op eigen verzoek met elkaar op de „Frank E. Evans" dienden. LEGENDE Voordat zijn loopbaan in de Zuidchi- nese Zee eindigde, was de Frank E. Evans een drijvende legende. In 1945 patrouilleerden de Evans en de torpe dobootjager Hugh W. Hadley ter hoog te van Okinawa. Vroeg in de morgen van 11 mei probeerde een Japans vlootvliegtuig een zelfmoordaanval op de Hadley en werd neergeschoten. Een paar ogenblikken later werden de twee schepen aangevallen door on geveer 150 vijandelijke vliegtuigen in formaties van vier en zes. Het gevecht duurde anderhalf uur. Vliegtuigen van de vloot en de mari niers kwamen ook in actie en schoten 50 van de aanvallende vliegtuigen neer. Een aantal Amerikaanse jagers raak te zonder munitie en joeg de Japanse vliegtuigen in de Oceaan door rechtstreeks op ze in te vliegen. Vier aanvallen door „kamikaze"-zelf- moordpiloten maakten een eind aan de rol van Evans in de zeeslag en de Hadley bleef vuren om de verlamde torpedobootjager te beschermen. Tien vijandelijke zelfmoordpiloten probeer den gelijktijdig aan te vallen. Allen werden uit de lucht gevaagd, maar de Hadley kon zichzelf niet langer verde digen. Amerikaanse vliegtuigen namen de taak van de bescherming van de sche pen over en beide destroyers wisteq na de slag kreupel de haven te bereiken. ROME In Triëst, de havenstad in het noorden van Italië, en in Paler mo, hoofdstad van Sicilië, waren van daag de arbeiders en de studenten on rustig. In Palermo heeft een aantal arbeiders in dienst van het openbare vervoer, het gemeentehuis bezet. De mensen, die staken, eisen betaling van hun Ionen die niet werden uitbetaald, omdat de gemeente niet over genoeg contanten zou beschikken. Om dezelf de reden werd er in de stad gedemon streerd door personeel van de ge meentelijke gasvoorziening. In Triëst hebben arbeiders vandaag de scheepswerven bezet. Zij eisen ho gere lonen. Al het werk lag stil. Op diverse plaatsen in het land staakte vandaag het personeel van de rechtbanken. Zij eisen hervorming en vereenvoudiging van de justitiële pro cedure. In Milaan hebben studenten, nadat het er twee maanden rustig was ge weest, vandaag twee faculteiten bezet, de technische en die van de architec tuur. Zij bezetten ook het bureau van de rector magnificus, maar verlieten dit toen de rector had gedreigd de po litie te zullen roepen. AMSTERDAM Het statige Amstel Hotel, vaak tijdelijke verblijfplaats van vele vorsten, staat op het punt te wor den overgenomen. Buitenlandse gegadigden zouden voor het hotel belangstelling hebben. Naar verluidt is een bod van Japanse zijde op het hotel te verwachten. Op grond van deze mogelijkheid is de handel op de Amsterdamse effecten beurs in aandelen Amstel Hotel gestaakt Ook vandaag zal hierin geen handel plaats vinden. Het Amstel Hotel heeft 110 kamers voor 165 gasten. Zij zijn aan de zorgen toevertrouwd van 190 personeelsleden. De directie van Van Leer's Vatenfa- briek bezit 51 procent van de aande len van het hotel. ROTTERDAM In het oude noor den van Rotterdam is dinsdagavond een 22-jarige serveerster in het trap portaal van haar woning van de Tocht - straat met drie kogels uit een pistool neergeschoten. De dader van het mis drijf, een Turkse gastarbeider, meldde zich korte tijd later aan het bureau Bergsingel. Hij had het wapen, waar mee de fatale kogels werden afge vuurd, bij zich. De politie werd gewaarschuwd door buurtbewoners, die schoten hadden ge hoord. De dader woonde in een pension, een paar huizen verwijderd van de woning van de serveerster. Er bestond al geruime tijd een verhouding tussen de Turk en de (gehuwde) vrouw. Rond negen uur is de man naar het huis van de serveerster gegaan. In het gangportaal ontstond een ruzie, die eindigde in de fatale schietpartij. De serveerster werd gedood door twee schoten in de hartstreek, afgevuurd op een afstand van nog geen twee meter. De Turk is daarna het huis uitgerend, eerst nog achtervolgd door buurtbewo ners. Hij meldde zich nog geen kwar tier later bij de politie. Het slachtoffer is de 22-jarige Toni van der Wielen-van Dijk. Zij had een zoontje van anderhalf jaar. De dader is de 36-jarige fabrieksar beider Serif Ali A., die 3Vs jaar gele den uit België naar Nederland kwam. In verband met een ziekte was hij de laatste maanden niet aan het werk. Hoewel de man in het geheel niet overstuur was toen hij zich bij de po litie meldde, heeft de rceherche uit zijn mond nog geen verklaringen kun nen optekenen, waaruit de juiste toe dracht van de zaak kon worden afge leid. In zeer gebrekkig Nederlands heeft de Turk alleen kunnen duidelijk maken dat hij de man was die de fa tale schoten afvuurde. De serveerster werd neergeschoten, terwijl haar man in de buurt aan het voetballen was. Grootste zaak in onze rechtsgeschiedenis Sinds maandagmiddag was de jongen spoorloos. Zijn moeder had hem om drie uur voor het laatst gezien en waarschuwde 's avonds om half acht de politie. Een nachtelijke speurtocht door de politie en een aantal kampeerders van camping De Dikkenberg leverde niets op. Gistermorgen begon men toen een grootscheepse speurtocht door de mistroostige bossen ten oosten van Ben nekom. Politieagenten met walkie-tal- gies, scholieren en militairen doorzoch ten het gebied nauwkeurig. De bedrij vigheid op de modderige paden was gro ter dan op de drukste zomerdagen. Het inzetten van politie-speurhonden had geen enkele zin meer, want hevige regenbuien hadden vroeg in de morgen alle sporen uitgewist. Om half twee gistermiddag zouden nog tweehonderd militairen ingezet worden bij de opsporingsactie. Zover kwam het echter niet. Robert Bos, de dertienjarige zoon van brigadier K. Bos en een vriendje van Jaap, herinner den zich dat de jongen zich weieens in de hooiberg bij De Oude Schouw had ver stopt. Niemand had er aan gedacht daar te gaan kijken. Jaap werd slapend in de hooiberg aangetroffen. Hij was naar zijn zeggen van huis weggelopen omdat hij 's avonds niet naar het ponyrijden mocht kijken en omdat hij op school zou blijven zitten. In de hooiberg had hij een briefje aan zijn ouders geschreven, waarin stond: „Ik ben gezond, maar ik kom nog niet naar huis. Ik heb wel een beetje hon ger". De ouders, die vanaf maandagavond radeloos in hun eenzame huisje aan de bosrand hadden zitten wachten, waren gistermiddag allang bly dat hun zoon weer terug was. Gistermorgen was de vader van Jaap zelf op zijn bromfiets gaan zoeken. Ook een aantal familieleden werd bij het speurwerk ingeschakeld. De Edese politie heeft indruk dat de jongen, een nakotaiertje, was weggelo pen om zo de aandacht van het gezin op zich te vestigen. GRONINGEN In het Academisch Ziekenhuis te Groningen is dinsdag middag de 27-jarige hulplasser O. Heidsma uit Heerenveen overleden aan het zware letsel dat hij eerder op de dag opliep door een ongeval bij het leggen van een gastransportleiding voor de Nederlandse Gasunie tussen Veen- wouden en Dokkum onder Broekster- woude. De hulplasser sprong ondanks een verbod tijdens het neerlaten van gasbuizen in een sleuf om een stop uit een gasbuis te verwijderen. Hij werd getroffen door het 100 meter lange ver band buizen dat door onbekende oor zaak van deklossen in de sleuf gleed. Hij werd gedeeltelijk bedolven en liep ondermeer zwaar hoofdletsel en gebro ken ledematen op. Het slachtoffer was ongehuwd. J AALESUND Noorse radio-ontvan- bers hebben optimistische berichten ontvangen van de expeditie van Thor Heyerdahl. Volgens deze berichten zeilt de boot, de Ra die uit papyrus is vervaardigd, nu zo snel, dat het mogelijk blijkt, dat de Westindische eilanden of Mexico in weinig meer dan twee maanden zal worden bereikt. Bij het vertrek van de Ra vanuit Safi in Marokko op 25 mei zei Heyer dahl dat hij hoopt de reis in ongeveer 3 maanden te kunnen doen. De Ra be vindt zich nu op 140 zeemijlen ten zui den van het eiland Tenerife in de Ca- narische eilanden. MONTEVIDEO Ongeveer 500, met stenen gooiende studenten hebben dins dagavond in Montevideo met de politie gevochten. Twee Uruguese senatoren hebben verklaard, dat het voorgenomen bezoek van de Amerikaanse presiden tiële afgezant Nelson A. Rockefeller als gevolg van de recente golf van ongere geldheden behoorde te worden afgelast. De studenten stookten bij de campus van de nationale universiteit vuurtjes en riepen de politiemannen „moorde naars, moordenaars" toe. De politie verdreef de studenten met traangas. Op de vraag of de regering een uit stel van Rockefeller's voorgenomen be zoek op 20 juni overwoog, zei een offi ciële woordvoerder dat daaromtrent nog niets was besloten. In Santiago de Chile hebben 200 mid delbare scholieren het Amerikaanse consulaat met stenen bekogeld en met de politie gevochten in een demonstra tie tegen het voorgenomen bezoek van Rockefeller tegen het einde van deze maand. Een dertigtal leerlingen werd door de politie aangehouden. Een regeringswoordvoerder zei, dat er ondanks de ongeregeldheden geen kans was dat het bezoek van de New Yorkse gouverneur zou worden afge last. Santiago is een van de laatste ste den, die Rockefeller zal bezoeken op zijn door ongeregeldheden ontsierde Latijns-Amerikaanse studiereis voor president Nixon. TEL AVIV Een Israëlische krijgs raad in Hebron, heeft dinsdag Abdoel Rahmin Jaber, die beschouwd wordt als een der leiders van de Palestijnse verzetsbeweging El Fatah, tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd schuldig bevonden aan een bom aanslag op een autobusstation in Tel Aviv, terwijl hij ook een reeks aansla gen in Jeruzalem zou hebben georgani seerd. HOOGWATUM Tijdens graafwerk zaamheden in verband met de verzwa ring van de zeedijk te Hoogwatum, in de Groninger gemeente Bierum, werd door werklieden een mensenschedel ont dekt. Na aangifte bij de rijkspolitie werd een nader onderzoek ingesteld, waarbij op geringe diepte een volledig skelet van een mens werd gevonden. In opdracht van de officier van justitie te Groningen werd toen de „Graven dienst Duitse gesneuvelden" uit Ven- ray ingeschakeld, omdat men veronder stelde met een tijdens de bevrijding van het noorden van ons land gesneu velde Duitse militair te doen te hebben. Door de technische recherche van de Rijkspolitie te Groningen werd met de ze dienst, onder leiding van de groeps commandant der Rijkspolitie te Appin- gedam, dinsdag een uitgebreid onder zoek ingesteld. Hierbij bleken niet een maar vijf, en waarschijnlijk zes, ske letten aanwezig te zijn van mannen, vrouwen en kinderen en dus geen mili tairen. Het ontbreken van kledij en schoeisel maakt identificatie zeer moei lijk. De skeletten zullen voor een nader onderzoek overgebracht worden naar het gerechtelijk geneeskundig labora torium van de Rijkspolitie in Den Haag. AMSTERDAM De zeshonderd be zetters van het Maagdenhuis in Am sterdam worden vanaf 12 juni door 2 politierechters berecht. Een tiental offi cieren van justitie is ingeschakeld bij de wat aantal verdachten betreft grootste zaak in de rechtsgeschiedenis. De eerste dagvaardingen worden vandaag uitgebracht. De bezetters heb ben een juridische commissie gevormd. Deze commissie zal in eerste instan tie met de advocaten overleggen of be zwaarschriften tegen de dagvaardingen kunnen worden ingediend. De bezetters zal alleen lokaalvrede breuk ten laste worden gelegd. De ver nielingen worden niet ten laste gelegd omdat niet is vastgesteld wie dat heb ben gedaan. Ook wordt geen vervolging ingesteld wegens illegale radio-uitzendingen, om dat de politie de zender niet heeft ge vonden. De twee politierechters hopen in tien dagen de zeshonderd bezetters te heb ben berecht. Per dag zullen twee zit tingen worden gehouden. ADVERTENTIE PARIJS Op het jaarlijkse cellocon cours van het Parijse conservatorium is dinsdag een tweede prijs toegekend aan de 22-jarige Nederlander Marius van Delden. Er waren veertien kandi daten. WJest-Europa beleeft momenteel een scherpe koude-inval. Aan de achterzijde van de depressie bo- ven Duitsland, die dinsdag zo ver- rassend met regen over ons land trok, wordt met noordelijke winden lucht van de Noordpool aangevoerd. Hierin komen geen hogere middag- temperaturen voor dan 12 tot 14 gra- den. Normaal is 18 tot 20 graden. Eelde bleef gistermiddag steken op 11 graden. Ter vergelijkinghet laagste juni- maximum in deze eeuw te De Bilt is 10,8 graden op 12 juni 1916. In agrarische kringen wordt op hel ogenblik droog en zonnig weer ge- 5 wenst. Men is niet verontrust over s de kou: leent de noordenwind juni de hand, zo waait hij koren in het j land", zegt de volksmond. Er is in j de eerstkomende dagen geen uit zicht op belangrijk hogere tempera turen. Het weertype blijft geken merkt door zonnige perioden en plaatselijk een bui.

De Vallei | 1969 | | pagina 1