Antiliaans parlement besprak onlusten Felle beschuldiging tegen de Nederlandse regering Chinees in Londen bekent moord in Amsterdam De Spar /T\ heeft zn w koffieprijzen verlaagd. Uitbreiding van sociale huif) aan Curacao „Slechts miniem deel van oorlogsmisdaden kwam in archieven terecht" Voor u marken peseta's en lires en voor u DRIE NIEUWE KAMEREEDEN BEËDIGD STATION EN SUPERMARKT ONDER ÉÉN DAK de bank waar ook zich thuis voelt Premier Kroon iveigert over beleid Lagere premie niet-rokers Van de moord op Amsterdamse jongen verdachte man vrijgelaten VVD-A AN VAL OP DE BLOCK, ROOLVINK EN WITTEVEEN Oppositie vergelijkt optreden mariniers met Tsjechoslowakije GEEN DISCUSSIE ONDERDRUKT SMET OP ACTIE KORTE TEKST Verblijfplaats „Zelfverdediging'' HET RAPPORT OVER ONTWIKKELINGSHULP STELT REGERING TELEUR KAMERLEDEN VRAGEN OVER REPORTAGE KAMER IS NU TEGEN HERZIEV STATUUT STRUCTUUR „MISDADIG" GOEDKEURING VIJFTIEN DRSHU ET I IS G IS BLIJ MET NOTA OVER WANDADEN, MAAR Z'N CONCLUSIE IS: „ONZINDELIJK" KLEIN DEEL Protest Antilliaanse studenten Goede koersnaar de NM B voor uw buitenlands geld. U wordt snel, accuraat en voorkomend geholpen. En u kunt er ook te recht voor andere reisdiensten, zoals een bagageverzekering. Want ook dat is een bij uw va kantie passende zonnige kant van de NMB: de persoonlijke service! WOENSDAG 4 JUNI 1969 0 WILLEMSTAD (Curasao) In het parlement van de Nederlandse Antillen, dat gisteren vrijwel de gehele dag in spoedzitting bijeen is geweest, zijn felle be schuldigingen gericht aan het adres van de Nederlandse regering. Vooral van de zijde van de oppositie werd het inzetten van Nederlandse mariniers sterk gelaakt Het Statenlid Abbad. fractieleider van de Nationale Volkspartij, vergeleek het optreden van de mariniers met de interventie van Russische troepen in Tsjecho- Slowakije. Nooit zo zei hij, had dit mogen gebeuren. Hij verweet ook de An tilliaanse regering dat zij om de troepen had gevraagd. Waarom, zo zei de heer Abbad, zijn niet eerst Antillianen ingezet Ook het Bonairiaanse parlementslid van de oppositie, de heer Booij, hekel de het beleid van de Nederlandse re gering. Nederland, 7,0 zei hij, heeft de regering op de Antillen al veel te lang veel te veel dingen toegegeven die niet juist waren uit angst, aldus de heer Booij. Nederland deed dat gewoonweg jf om door andere landen niet als kolo- CLbSCUSSlG niale mogenheid te worden aangezien. van mariniers volkomen hadden ge rechtvaardigd. Wat er werd gedaan was plunderen, molesteren en brand stichten. Toen de politie daar niet te gen opgewassen bleek te zijn, moesten er wel mariniers aan te pas komen. „Waarom", zo vroeg Nederland nu ineens wijl wij zelfs onze steeds naar Holland te worden opgeleid. hij luid, „wordt veroordeeld ter vakbondsmensen sturen om daar Waarom is Hol- „Wat minister Biesheuvel nu heeft gezegd was wel juist, ja", aldus de heer Booij, „maar is de man niet erg laat met zijn conclusie. Heeft de heer Biesheuvel al deze dingen dan niet voor zien toen hij nog vice-premier was?" Van de zijde van de regeringspartijen was men overtuigd van het nut van het inzetten van Nederlandse mariniers Er was een ware chaos ontstaan zo zeiden deze parlementsleden, en die toestand was onhoudbaar. Daarom deed de regering er juist aan de mariniers te hulp te roepen. Hierdoor is erger voorkomen. Zij verweten de oppositie de schuld die de Antillen treft, te wil len afwentelen op Nederland. Aan het begin van de vergadering was een minuut stilte in acht genomen. De voltallige ministerraad was aanwe zig. De Statenvoorzitter L. Abraham, schilderde de verwoestingen als zeer ernstig. Hij sprak van terroristen, die gebruik hadden gemaakt van een nor male door arbeiders opgezette staking. De arbeiders, zo zei hij, treft geen en kele schuld. „Extremisten hebben hier de hand in gehad en in puin en as veranderd wat eens de welvaart van ons land was. Wie heeft ooit kunnen denken dat dit in een politiek zo rus tig, klimaat mogelijk zou zijn? De dupe zijn de Antillianen zelf geworden, die de welvaart ten koste van zware ar beid op poten hadden gezet". Premier Ciro Kroon zei er volkomen begrip voor te hebben dat de Staten inlichtingen van de regering wilden hebben. Maar, aldus de heer Kroon, wij kunnen die inlichtingen nog steeds niet geven, omdat we niet over alle informaties beschikken. Hij vroeg parlement geduld te oefenen. het „Mogelijk", aldus de premier, „kun nen we over enkele dagen meer ver tellen. Dan zullen wij het parlement opnieuw bijeenroepen". Ook over het beleid van de regering wenste hij geen discussie. De heer Catahalina (Demo cratische partij regeringspartij) zei dat het gebeurde het gevolg is geweest van sociale misstanden. Wat hier is gebeurd, zei hij, is het werk geweest van subversieve elementen en terro risten. De heer Abbad (Nationale Volks partij oppositie) wilde weten of het waar is dat Amerikaanse oorlogssche pen in de buurt van Curagao liggen om mogelijk in te grijpen. Premier Kroon ontkende dat met klem. De heer Figaroa (oppositie) sprak over de Curagaose bevolking als een duidelijk onderdrukte groep, die bij de Nederlandse werknemers wordt achter gesteld. Hij sprak over het mishande len van Nederlanders, wat volgens hem mogelijk het gevolg is geweest van het geen Nederlanders in het verre verle den hebben gedaan. „Het geld dat Ne derland nu heeft beloofd voor de weder opbouw van Willemstad komt mogelijk als vergoeding voor het inzetten van de mariniers", zo zei hij. Luid gelach van de tribune. Voorzitter Abraham waarschuwde dat hij noch bijval noch afkeuring zou toestaan. Namens de regeringspartij zei de heer S. Rigeaud dat de ongeregeldheden het inzetten land nu ineens fout, terwijl daar onze kinderen studeren? Over de deelnemers aan de plunder tochten zei hij: „Het waren beslist geen stakende arbeiders. Ga maar in het ziekenhuis kijken wat daar aan gewon den ligt. Het zijn allemaal jongelui die nog nooit van hun leven hebben ge werkt en nu de kans schoon zagen om aan het plunderen te slaan. Zij hebben een onvergetelijke smet geworpen op een actie, die als een legale staking is begonnen." Over de Nederlandse rol in het geheel zei hij: „Het heeft geen zin terug te grijpen naar de koloniale tij den. Nederland doet niet aan kolonia lisme. Dat moet toch een ieder meer dan duidelijk zijn". „Het is niet zo dat er militairen gestuurd zijn om een re gering van de Democratische partij in stand te houden. Als het merendeel van het Antilliaanse volk vindt dat wij het niet goed doen, wel dan treden we af met wegcijfering van onze eigen per soon." Hij deed een beroep gezamenlijk aan de slag te gaan om Curagao uit zijn benarde positie te halen. Premier Kroon zei niet te willen in gaan op „boze politieke kreten". Ik praat alleen over wat hier zakelijk aan de orde is gesteld. In een zeer korte tekst zei hij dat de regering alles zal doen om tegemoet te komen aan de nabestaanden van de slachtoffers. Ook wordt gestreefd naar een oplossing voor de honderden mensen die door de branden werkloos zijn geworden. Pre mier Kroon ontkende dat de regering van de Antillen ooit- bij de plaatselijke industrieën heeft bevorderd de lonen zo laag mogelijk te houden om op die manier een gunstig klimaat te schep pen voor nieuwe industrieën. Éénmaal klonk gistermiddag een oorverdovend applaus van de publieke tribune. Dat was toen de heer Yarzaga- ray (NVP) het onvoorwaardelijke af treden van de regering, nieuwe salaris maatstaven en gelijke behandeling van Antilliaanse en Nederlandse werkne mers eiste. AMSTERDAM De Maleisiër Sik Yin Wong, die ruim twee weken gele den in de Amsterdamse Chinezenbuurt werd vermoord, is van het leven be roofd door een Chinees die hij kort te voren als aandeelhouder van zijn gok huis aan de Binnen Bantammerstraat had geschrapt. De man. de 31 -jarige Richard K.. heeft in Londen een bekentenis afgelegd. Zijn uitlevering zal worden gevraagd. In Londen zit ook de broer van het slachtoffer in arrest, de 27-jarige Tony Wong. Ook hij stond niet meer op al te beste voet met „the boss". Hij heeft naar het idee van de politie meer met de affaire te maken dan hij zegt. Hoofdinspecteur J. Valken, die de lei ding van het onderzoek had, en één van zijn rechercheurs troffen het tweetal in het weekeinde in Londen. Samen met mensen van Scotland Yard deden zij een inval in de Londense buurt Hampstaed. ADVERTENTIE Uit het onderzoek in Amsterdam was al gebleken, dat de broer van Wong van wie men nadere informatie hoopte te krijgen over mogelijke vijanden van de vermoorde gewoonlijk in Londen vertoefde. Daar hoopte men Richard K. te vinden. De naam Richard had het slachtoffer nog gemompeld toen hij ster vend op straat lag. Zeven adressen van mogelijke ver blijfplaatsen van Richard K. en Tony Wong in Londen vergaarden de recher cheurs. In een logement in het weste lijke stadsdeel van de Engelse hoofd stad kregen de Amsterdamse politie mannen tijdens hun omzichtige onder zoek houvast. Op de trap lag een pakje voor Tony Wong. De man had zich echter lang niet meer laten zien, maar de afzender, een hoogst argwanende Cheng leverde na lang aandringen het adres m Hamp- stead. Daar bleek niet alleen Tony Wong te verblijven, maar ook Richard K. „Het. was niet mijn bedoeling hem dood te schieten, het was meer zelfver dediging", zei Richard ten slotte na een lang verhoor. Hij was door Wong als aan deelhouder in een gokhuis geschrapt en ving daardoor uit de winsten van de bank niet langer zijn aandeel van acht honderd gulden per veertien dagen. Hij had ruzie gehad met een speler; dat had Wong, die bij stukjes en beetjes de macht in de goktent had veroverd ontzettend kwaad gemaakt. Het kwam op zeker moment zelfs tot een steekpar tij. Op de avond van de moord liep Ri chard met een pistool op zak in de rich ting van het gokhuis „omdat hij er toch wel wat aan wilde doen". Onderweg, bij de Nieuwe Jonkersstraat ontmoette hij „the boss". Toen hij opheldering vroeg, kreeg hij, aldus zijn verhaal, zo'n har de klap, dat hij tegen de grond sloeg. „Daarna zag ik Wong zijn hand in zijn jas steken duidelijk om zijn pistool te trekken. Op dat ogenblik schoot ik". Ri chard rende weg en verdween. Sik Yin Wong zakte, dodelijk getroffen, in el kaar. Het slachtoffer had, zo luidt het ver haal van Richard, met iemand staan praten. Deze man was na de schietpar tij ook weggerend. Voorbijgangers heb ben ook inderdaad twee mannen er van door zien gaan. De politie is er nog niet helemaal van overtuigd dat die tweede niet eens Tony Wong kan zijn geweest, en dat de hele toedracht toch nog iets anders is. Wong zelf beweert dat hij die avond elders in de stad was. Omdat hij illegaal in ons land verbleef, 7.0 heeft hij verteld, durfde hij niet naar het ziekenhuis te gaan, toen hij de vol gende ochtend in een krant de aanslag op zijn broer zag staan. „Ik ben naar België gegaan en vandaar naar Enge land." De recherce probeert erachter te ko men of het tweetal het verhaal wellicht heeft afgesproken, zodat de één vrijuit zou gaan, terwijl de ander alle schuld op zijn nek krijgt. Het zal enige maanden duren aleer de Londense rechter over uitlevering zal beslissen. DEN HAAG De regering is teleur gesteld over het rapport, dat onder lei ding van prof. dr. L. H. Jansen s.j. over de ontwikkelingshulp is uitgebracht. Om de vraag of Nederland optimaal- in de voorzieningen van de hulpbehoef te bijdraagt goed te kunnen beantwoor den moeten kosten en resultaten van de verschillende Nederlandse hulp activi teiten met elkaar worden vergeleken, schrijft minister Udink (Ontwikkelings hulp) in een brief aan de Tweede Ka mer. Verder moeten de kosten en resulta ten van deze programma's worden ver geleken met (vergelijkbare) program ma's van andere landen. Dat is in het rapport niet gebeurd, aldus de minister. Dat betekent ten eer ste dat de werkgroep geen maatstaven heeft kunnen ontwikkelen waaraan de Nederlandse hulp kan worden getoetst en dus ook geen normen voor de priori teiten. Ten tweede is de gevraagde we tenschappelijke methode ter ondersteu ning van toekomstige beleidsbeslissin gen over ontwikkelingshulp niet ontwik keld. DEN HAAG De Tweede-Kamerle den drs. J. M. den Uyl en mr. M. Vro lijk (PvdA) hebben de vice-ministerpre- sident schriftelijk gevraagd of hij uit voeriger dan hij dit in het debat van dinsdagavond heeft gedaan, de Kamer wil meedelen „in welke mate en op wel ke gronden de door de NCRV-televisie gemaakte en op zondag 31 mei ten tweeden male uitgezonden reportage over de sociale toestanden op de Neder landse Antillen als onvolledige c.q. min der juiste voorlichting zou moeten wor den beschouwd". DEN HAAG Nederland zal moge lijk tien miljoen gulden voor sociale hulpverlening aan Curasao ter beschik king stellen. Vice-premier drs. Bakker noemde gis termiddag in de Tweede Kamer dit be drag niet, maar hij kondigde in zijn re geringsverklaring over de militaire bij stand na de onlusten en vernielingen in Willemstad wel reeds aan, dat deze hulp .zal worden uitgebreid. De Kamermeerderheid had ook om meer hulp gevraagd, niet alleen vbor de wederopbouw van Willemstad, maar ook om de scherpe kloof tussen rijk en arm op Curacao te dempen. Voor onmiddellijke herziening van het Statuut pleitte alleen de oppositie, hoe wel drs. Nederhorst als woordvoerder van de PvdA in een motie slechts vroeg om overleg met de Antillen en Surina me, in de vorm van een ronde-tafelcon ferentie. Een hyeede socialistische motie ging over een plan voor een betere sociale structuur op het eiland. Sociale hulpver lening vroeg ook de CH-afgevaardigde Mellema. De KVP-fractieleider drs. Schmelzer meende dat de drie rijksde len samen het voorstel van minister Bakker voor een „positieve sociale ont wikkeling" moesten beperken. De liberaal Vonhoff wees erop, dat de vakbeweging op Curacao zwak is toege rust en dus niet als behoorlijk gespreks partner gaan dienen. Zijns inziens is dit een gevaarlijke situatie waaraan aan dacht moet worden besteed. De AR-fractievoorzitter mr. Biesheu vel zag een taak voor de vakbeweging bij hulpverlening bij de sociale projec ten. „Onder druk van geweld moeten wij geen initiatief nemen om het Statuut te veranderen", zei drs. Schmelzer, „het moment is verkeerd". Hij* keerde zich hiermee tegen het socialistische voorstel om een ronde-tafelconferentie bijeen te roepen. „Wij zouden de schijn op ons laten dat wij de West in de steek laten." De afgevaardigde Mellema zei dat het mis dadig zou zijn ons terug te trekken nu half Willemstad in puin ligt. Volgens hem moet de West met voorstellen ko men. Mr. Biesheuvel vond dat wij onze part ners niets mogen opdringen. Voor hem ging het erom of het Statuut een gezon de sociale en economische ontwikkeling in de weg staat. Het aandringen om sta tuutswijziging is volgens mr. Biesheu vel teveel afgestemd op de ramp, die overigens de eerste is welke de West in die vijftien jaar van het Statuut treft. De versterking van de militaire bij stand door het overvliegen van 300 ma riniers, kreeg de goedkeuring van een grote meerderheid. Ook mr. Van Mier- lo van D'66 was van oordeel dat wij verplicht waren deze militaire hulp te verlenen, maar hij eiste wel in een mo tie, dat tot een zodanige statuutsveran dering wordt gekomen dat zoiets in de toekomst niet meer nodig is. HEEMSKERK Exterieur van het nieuwe station van de NS, gecombi neerd met een supermarkt, dat giste ren in Heemskerk in gebruik is gesteld. SCHIPHOL De staatssecretaris voor de Volksgezindheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft gistermiddag op Schip hol de beslissing toegejuicht van de Levensverzekeringmaatschappij Abbey Leven Nederland N.V., die ais eerste in Nederland en volgens hem ook als eer ste in heel Europa besloten heeft over te gaan tot een verlaging van de pre mie voor niet-rokers (met 3 procent). Desgevraagd bevestigde de staatsse cretaris, dat de suggestie er toe van hem zelf is uitgegaan. Enkele maan den geleden heeft hij de levensverzeke ringsmaatschappijen nl. per circulai re gewezen op een Amerikaanse onder neming, die het idee in de VS al tot uit voering had gebracht. Men kan het als 'n onbillijkheid voe len, dat niet-rokers mede de extra risi co's van de rokers in de premies moe ten dragen. Een niet-roker leeft vol gens de statistieken 2 tot 8 jaar langer dan een roker. Hoe de maatschappijen moeten controleren of iemand al of niet rookt, is hun zaak, zo vindt dr. Kruisin ga. Vele rokersschijnen te denken, dat het voor hen toch te laat is om nog wat te doen, doch volgens de staatssecreta ris herstelt het lichaam zich in circa 5 jaar geheel van de nadelige gevolgen, die door het roken zijn ontstaan, als men de rookgewoonte afzweert. Het is dus.altijd het proberen waard. Voorlopig is Abbey Leven de enige maatschappij die de korting gaat ver lenen, maar de staatssecretaris ver wacht een nadere bespreking die hij zal voeren met de vereniging van levens verzekeringsmaatschappijen over dit onderwerp. AMSTERDAM De moordbrigade van de Amsterdamse politie heeft gis teren een teleurstelling moeten incas seren. A. van der P.. die maandag was aangehouden als mogelijke dader van de moord op Simon Visser, en 'n uiterst moeilijk na te gaan alibi had opgege ven, moest worden vrijgelaten. De rechercheurs konden onvoldoende aanwijzigingen krijgen die een langer vasthouden van B. zouden rechtvaar digen. De speurtocht naar de dader is inmid dels onverminderd voortgezet. Veertig rechercheurs doen hun uiterste best om een duidelijk beeld te krijgen van de man die als laatste in de nabijheid van Simon Visser in het Beatrixpark is gesignaleerd. Er zijn gisteren vijftien mannen ver hoord die al eens eerder wegens een zedendelict met de politie in aanraking zijn geweest en waarvan het signale ment overeen kwam met dat van een man tussen dertig en veertig jaar die enigszins kalend was. Het totaal aan tal verhoorden is hiermee op 35 geko men. Geen van de mannen lijkt echter iets met de moord te maken te hebben. De politie roept thans iedereen op, die vrijdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur in het Beatrixpark is geweest, zich te willen melden op het hoofdbureau van politie. AMSTERDAM „Ik vind het geweldig dat een zo pjjnljjk rapport voor de ver schillende Nederlandse regeringen en voor ons allemaal, zo snel tot stand is ge komen. Dat is formidabel. Er bestaat alleen een groot verschil tussen datgene wat ik uit het rapport zou concluderen en datgene wat minister-president De Jong daaruit heeft geconcludeerd". ■I DEN HAAG Bij de aanvang vaindrie nieuwe Kamerleden beëdigd, de gistermiddag gehouden vergade-\ V.t.n.r.: m.evrouw A. PadtJansen ring van de Tweede Kamer werden* (PvdA), H.JJortzak (PSP, vroeger lid1 C.PN-fractie) en B. J. M. Hermsen (KVP). Op de joto: de beëdiging. Dit zei ons gistermiddag drs. J. E. Hucting, psycholoog te Amsterdam, de man die indertyd in 't t.v.-programma van de Vara „Achter het Nieuws" zyn opzienbarende uitspraken over Neder landse oorlogsmisdaden deed. Uit kranten'was hij op de hoogte ge bracht van de inhoud van het rapport en de conclusies van de Nederlandse regering „Ik vindt het onzindelijk dat de heer De Jong zegt zijn opvattingen te hand haven dat de krijgsmacht als geheel zich correct heeft gedragen. Hieruit zou kunnen blijken dat hij al voor het ge reedkomen van de nota zijn conclusies heeft getrokken. Hoe hij nu kan ver klaren wel onder de indruk te zijn ge komen van de rapporten maar niettemin zijn opvattingen te handhaven begrijp lk niet". „Het moet toch duidelijk zijn dat er slechts een klein deel van alles wat er is gebeurd tot de archieven is doorgedron gen". „Ga maar na. Van wat er in de sawah en in de kampong aan oorlogsmisdaden is bedreven ik spreek over oorlogs misdaden en niet over excessen want dat vind ik ook 'n onzindelijk woord is maar 'n klein percentage doorgedron gen naar de commandanten. Van dat percentage ging een kleiner deel door naar de legerleiding en een nog kleiner deel naar de krijgsraad. Het deel dat in de archieven terecht kwam kan wel miniem worden genoemd". „Mijn conclusie is, en lk ben daar allerminst trots op, dat uit de nota blijkt dat het waar was wat ik over de moord partijen en andere wreedheden heb ver teld. De gronden waarop de conclusie van de regering berust, ontgaat mij", al dus drs. Hueting. DEN HAAG De liberaal mr. J. de Wilde heeft gisteren in de Eerste Kamer een aanval gedaan op de sociaal-econo- nomische-financiële „driehoek" van het kabinet: de ministers De Block (econo mische zaken), Roolvink (sociale zaken), en Witteveen (financiën). Hij zei tijdens de behandeling van de begroting van economische zaken dat dit sociaal - economisch - financiële belëid niet succesrijk is geweest. Hij wilde mr. De Block toch niet tot de kop van jut maken, omdat het met de prijzen uit de hand is gelopen. Daartegenover wilde de liberaal de minister ook niet prijzen omdat hij uit eindelijk toch met de prijsstop is geko men. Mr. De Wilde noemde het in dit verband onjuist om met een vrije loon politiek in te stemmen, terwijl daar te genover een strak prijsbeleleid staat. De prijspolitiek kreeg gisteren de vol le aandacht van de Senaat. Mr. F. H. Piket (c.h.u.) was blij met de prijsmaat regel op zichzelf, maar ze mag niet te lang duren. De heer F. H. Terwindt (k.v.p.) meent dat de tijd is aangebroken om ontheffingen aan het bedrijfsleven te geven: de spanningen tussen stijgende kosten en bevroren prijzen worden vol gens hem te groot. Daarentegen wil de socialist drs. M. C. Verburg de prijsstop voorlopig handhaven. Zo zou kunnen worden voorkomen dat er in 1970, als de B.T.W. weer wordt opgetrokken, een nieuwe prijsgolf komt. Hij noemde de 140 miljoen gulden, die het kabinet heeft uitgetrokken als tege moetkoming in de sterk gestegen prijzen, ontoereikend. Hoe staat de regering te genover het verdeelde advies van de Sociaal-Economische Raad (S.E.R.) over de besteding van die 140 miljoen gulden, vroeg hij. Prof. dr. W. Alberda (a.r.p.) noemde het jammer dat het loon- en prijsbeleid niet onder hetzelfde ministerie vallen. Minister De Block antwoordt vandaag. NIJMEGEN In een telegram aan de voorzitter van de Tweede Kamer heeft de afdeling Nijmegen van het „Actiecomité van Antillianen in Neder land" geprotesteerd tegen wat zi noemt het wanbeleid van de Antilliaan se en Nederlandse* regeringen. Zij eist met kracht onmiddellijke terugtrekking van de Nederlandse bezettingstroepen. Drs. J. HUETING HENGELO De, werkgroep ultra- céntrifügëprojëct té "Hèngelo heeft "gis teravond bij minister De Block met de grootste klem aangedrongen op volledi ge openbaarmaking van alle politieke, economische en technische zaken rond dit project. Dit, opdat de erbij betrok ken bevolking mee kan werken aan een democratische besluitvorming. ADVERTENTIE me/. Marlies Hek kantoor Roosendaal NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 270 vestigingen in Nederland'

De Vallei | 1969 | | pagina 7