Na 3-1 zege op DWS FEIJENOORD IN BEKERFINALE Philip Morris introduces 25 for 175 Transfernieuws Noord-Korea uitgesloten RODONI LEIDT ONDERZOEK IN KWESTIE-MERCKX PSV en Sparta - ook in verlenging - niet verder dan 1-1 Wielrenner Bellone werd vrijgesproken TELEVISIE LEG PUZZLES GRATIS BIJ ADO contracteerde Deen Holmström Promotie Bundesliga Engeland versloeg Mexico met 4-0 Zilioli winnaar twintigste etappe Geen belasting op benefietwedstrijd Etappe-overwinning voor Jo Vrancken KANTEN KLAAR MAALTIJDEN Osuna wellicht om het leven gekomen MATHIJS DE KONING BEHOUDT LEIDING Imhoff bleef overeind Tom Okker in drie halve finales Slecht Meer kansen Superieur Tegen paal Tegentreffer Overeind Beloning Voortploeteren Vuile streek Doping Niet bewezen Philip Morris Hollana WK voetbal SPORT IN 'T KORT DOijDcRDAG 5 ADVERTENTIE Feyenoord heeft zijn kans op de „dub bel**, het landskampioenschap en het winnen van de KNVB-beker, aanmer kelijk vergroot. De Rotterdammers versloegen DWS. Welke ploeg in de finale voor de beker de tegenstander /.al zijn, is nog niet bekend. PSV en Sparta hielden het in Tilburg ook na een verlenging op 11. Deze ontmoe ting wordt overgespeeld. De winnaar van dit duel is al zeker van een plaats in het Europese toernooi voor bekerwinnaars, daar Feyenoord als landskampioen in het toernooi voor landskampioenen uitkomt. In de met 26.000 toeschouwers mistroostige „Kuip" heeft Feijenoord gisteravond opnieuw een stap gezet naar de zo fel begeerde ..dubbel". Het drong dank zij een over winning van 3-1 op DWS, de finale bin nen van het toernooi om de Nederland se voetbalbeker. De Rotterdamse for matie speelde vaak uitstekend. Reeds binnen tien minuten had zij zich ver zekerd van een voorsprong van 2-0; een stevige basis om verder op te bou wen. De grote man bij Feijenoord was weer eens Moulijn, op wie de Amster damse verdedigers nauwelijks vat kon den krijgen. Zijn meesterlijke dribbels, de zuiverheid waarmee hij zijn passes uitdeelde, dit alles vormde op de kille avond een streling voor het oog. Reeds na vijf minuten viel 't eerste doelpunt. Een dieptepass van Israël bereikte Haak die heel even met de bal aan de voet opliep. Daarna volgde er van 25 me ter afstand een ziedend schot, dat doel man Jongbloed volkomen verraste (1-0) Vier minuten later stond het al 2-0. Een hoge voorzet van Veldhoen kwam bij Kindvall terecht, die de bal door zond naar de rechtervleugel. Daar stond de Amsterdammer Pijlman, die Geels moest uitschakelen, kennelijk te slapen. Hij onderschepte de pass van Kindvall slecht en toen dook Geels het gat in. Beheerst schoof Feijenoords rechtsbuiten de bal langs Jongbloed. Op 't gladde veld, doorweekt geworden door de slagregens, hield Feijenoord zich het best staande. Het beheerste de strijd, ofschoon DWS echt wel po gingen deed met goed voetbal vanuit de defensie terreinwinst te boeken. Haak en Jansen echter hadden mees tal het middenveld in een stevige greep. En er ontstonden voor Feijenoord dan ook méér kansen. Moulijn vooral bleek voor de Amsterdamse achterhoede niet te stuiten. In de 25ste minuut bijvoor beeld trok Soetekouw wel heel erg grof aan de noodrem. De vrije schop, geno men door Israël, vond Geels op zijn weg en met een forse kopstoot ver dween het projectiel in het zijnet. De Rotterdamse ploeg drong sterk op en er vielen gaten in de Amsterdamse ver- Ajax blijkt naast Twente en Feije noord ook sterk geïnteresseerd te zijn in Nico Rijnders, die vorig jaar van NAC naar Go Ahead ging. De Am sterdammers voelen ook veel voor Jan Mulder (Anderlecht) en Dick van Dijk (Twente). Trainer Michels is „in het buitenland" op zoek naar een toe komstige Ajacied. Meer wilde voor zitter Jaap van Praag hierover niet onthullen. Haarlem, gepromoveerd naar de ere divisie, heeft grote belangstelling voor Muller (Ajax) en de DWS-ers Flinke- vleugel en Dijkstra. Manager Westra van Cambuur en trainer Bens hebben gisteravond ge keken naar de interland Finland-Joe- goslavië. Zij waren naar Helsinki ge gaan om twee Finse spelers te con tracteren. International Theo van Duivenbo- de is op eigen verzoek bij Ajax op de transferlijst gezet. KOPENHAGEN De Haagse ere divisieclub ADO heeft de Deense inter national Nils Christian Holmström (22) gecontracteerd. Deze Deen, die in twee achtereenvolgende seizoenen topscorer was in ztfn land. heeft zich voor twee jaar aan ADO gebonden. Hy komt op 1 juli naar zijn nieuwe club. De Haagse vereniging, die sinds de Invoering van het betaalde voetbal geen buitenlandse spelers in dienst had, zal de komende competitie naast Holm ström beschikken over de al eerder ge contracteerde Noor Harald Berg. dediging. Alleen gedurende de laatste tien minuten van de eerste helft geluk te het DWS het spel af en toe te ver plaatsen. Feijenoord raakte daardoor nimmer in paniek. Het verdedigde rus tig zijn zo snel verkregen voorsprong. Ook na de hervatting was Feijenoord veruit superieur. Moulijn, bezig aan zijn derde voetbaljeugd of daaromtrent, draaide na vier minuten het hele Am sterdamse rechterverdedigingsblok dol, centerde de bal vervolgens naar Wery, die keihard en hoog inschoot: 3-0. Het antwoord van DWS bestond uit een ko gel van Dijkstra, die meesterlijk werd gekeerd door doelman Treytel. Een even later sprintte Moulijn opnieuw over links langs drie, vier tegenstanders. Zijn pass gleed weg voorlangs het doel want Geels kwam een fractie van een seconde te laat over de mat „aangeschoven". In de 65e minuut leek het alsof de score naar 4-0 zou worden getild. Een combinatie tussen Kindvall en Romeijn bood Wery alle gelegenheid te scoren. Zijn schot spatte echter stuk tegen de rechterpaal. Intussen bleef DWS pro- ZtiRICH Noord-Korea, in 1966 In Engeland kwartfinalist, zal niet aan het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, waarvan de eindronden in 1970 in Mexico worden gehouden, mogen deelnemen. De internationale voetbalbond (FIFA) besloot woensdag tot uitsluiting omdat met de Noordko- reanen geen overeenstemming kon worden bereikt over de plaats waar de voorrondewedstrijd tegen Israël moet worden gespeeld. De Noordkoreanen, ingedeeld ln groep 15b met Israël en Nieuw-Zee- land, vonden Israël te ver weg. Vorig jaar oktober verschenen zij niet op een vergadering in Gudalajara, waar over plaats en datum van de wedstrijd zou worden gesproken. De FIFA besloot toen het Israëlische voorstel aan te ne men. Opnieuw protesteerde Noord-Korea, maar, zo vertelde een woordvoerder van de FIFA, de Noordkoreanen stel den geen andere datum of plaats voor. Daarop zond de FIFA twee weken te rug een telegram naar Noord-Korea, waarin werd gezegd dat de federatie, indien geen antwoord werd ontvangen, aannam dat Noord-Korea er geen prijs op stelt aan het toernooi deel te ne men. BONN Voor de promotiecompetitie naar de Bundesliga zijn woensdag de volgende wedstrijden gespeeld: Groep 1: SV Alsenborn-Hertha Zehlendorf 4-0; VFB Lübeck-Freiburger FC 1-2. Groep 2: Tasmania 1900-TUS Neuendorf 2-0; Karlsruher SC-VFL Osnabrück 1-1. De standen zijn: Groep 1: 1. Freiburger FC 3-6; 2. SV Alsenborn 3-4; 3. Rotweiss Oberhausen 3-4; 4. Hertha Zehlendorf 4-2; 5. VFB Lübeck 3-0. Groep 2: 1. Rotweiss Essen 3-6; 2. VFL Osna brück 3-4; 3. Karlruher SC 3-3; 4. Tas mania 1900 4-2; 5. TUS Neuendorf 3-1. GUADALAJARA Het Engelse voet balelftal. dat zaterdag in Mexico gelijk speelde (0-0) tegen Mexico heeft de tweede wedstrijd in Guadalajara met 4-0 gewonnen. De Engelse ploeg, die als bondselftal in het veld kwam. was in vergelijking tot het elftal van zaterdag op zeven plaatsen gewijzigd. Zij was, voor vijf tigduizend toeschouwers in het Jalisco- stadion, veel sterker en nam in de eer ste helft een voorsprong van 3-0 door doelpunten van Allan Clarke (achtste minuut) en Jef Astle (zeventiende en 38e minuut). Na rust werd in de Engelse ploeg Bobby Moore vervangen, maar dat ver anderde niets aan het kwaliteitsverschil ten gunste van Engeland. Nadat Alan Mullery enkele minuten voor tijd van het veld was gestuurd, maakte Clarke vlak voor het einde het vierde doelpunt. A Geels scoort hier voor Feijenoord het tweede doelpunt. beren er het beste van te maken. Het speelde in ieder geval geen afbraak- voetbal en bouwde, als het even kon, aan goede combinaties. DWS kreeg tenslotte loon naar wer ken. In de zeventigste minuut gaf Van de Berg een hoge voorzet en met een harde kopbal joeg Dijkstra de bal ach ter doelman Treytel: 3-1. Het Amster damse team putte uit deze treffer de moed om toch wat meer de aanval op te zoeken. Hetgeen niet wegnam, dat Wery opnieuw een droom van een kans kreeg, toen Geels hem in de tach tigste minuut de bal in de vrije ruim te toeschoof. Wery speelde de bal, in plaats van zelf te vuren, door naar Mou lijn. Doelman Jongbloed kon daarna opgelucht ademhalen. Ook in de slot fase hield Feijenoord het beste van het spel. DWS kwam niet verder dan die ene tegentreffer van Dijkstra. SAN PELLEGRINO De president van de internationale Wielerunie (UCI) de Italiaan Rodoni, is begonnen aan het onderzoek in de kwestie-Merckx als bekend, werd de Belgische wielren ner in de Ronde van Italië gediskwa lificeerd wegens doping. Rodoni heeft de zaak ter hand ge nomen nadat er bij hem klachten bin nen waren gekomen dat Merckx ten onrechte zou zijn gestraft, nadat zijn dopingtest positief was uitgevallen. De Belg heeft ontkend stimulerende mid delen te hebben gebruikt. De president van de UCI verklaar de onder meer: „Ik ben hierheen ge komen op uitnodiging van de voorzit ter van de Belgische Wielerbond, Moy- son, en Merckx met wie ik de zaak heb besproken. Ik heb toen besloten namens de UCI een onderzoek in te stellen en ik zal dat persoonlijk lei- TILBURG PSV en Sparta zullen de halve-finalewedstrijd om de Nederlandse voetbalbeker zondag aanstaande overspelen. Na een in de duisternis gespeelde, alles vergende verlenging, kwamen deze teams niet verder dan 11. Beide doel punten in dit door PSV beheerste duel werden door Sparta gescoord. De eerste, waarmee de Rotterdammers de leiding namen, door Walbeek de gelijkmaker door Sparta's aanvoerder Hans Eykenbroek, in eigen doel. PSV, gehandicapt door de afwezig heid van aanvoerder Daan Schrijvers - geblesseerd en vervangen door de ro buuste Van Dinter - had kennelijk moeite om in de beginfase het juiste ritme in de defensie te vinden. Het tot in de toppen geladen Sparta zocht de aanval en vond voor deze speelwij ze al snel, zij het op een gelukkige wijze, de beloning. In de zesde minuut loste Klijnjan een half mislukt schot waarbij de bal werd afgeweerd en voor de voeten van Walbeek rolde. Deze deponeerde de bal in de uiterste hoek. Op het glibberige terrein veroverde PSV, vooral dank zij betere technische kwaliteiten, een licht overwicht, het welk werd gestaafd met enkele harde verre schoten van Mares en Blatter. Nationale doelman Jan van Beveren voelde zich echter goed thuis in de modder, terwijl Sparta's befaamde achterhoede, met Eijkenbroek aan het hoofd, rustig overeind bleef. Het supporterslegioen uit Eindhoven roerde zich geducht, maar hoe snel Schmidt-Hansen ook langs de lijn ren de, hoe Willy van der Kuylen ook pro beerde de verdediging van de Rotter dammers met zuivere passes open te splijten, Sparta - met twee spitsen - hield het hoofd koel. Het offensief van PSV, waarin Sen ders was vervangen door Bish, ging in de tweede helft onverminderd voort. Onbegrijpelijk was het echter, dat de Eindhovenaren bleven volharden in het hoog spelen van de bal als zij eenmaal vol elan Sparta's strafschop gebied waren binnengesneld. De Rot terdammers speelden het spel koel, zonder franje en bij het minste gevaar werd de bal afdoende over de zijlijn of tot hoekschop verwerkt. Goed vertragend, met verrassende dieptepasses, probeerde Jan Klijnjan zijn verdediging wat rust te gunnen. Het kwam er vrijwel niet van. PSV bleef komen. In de 77e minuut kwam eindelijk de beloning. Excellerende doelman Jan van Beveren liep enkele passen te veel met de bal. Scheids rechter Boosten kende een vrije trap toe. die door Blatter naar Van der Kuylen werd gespeeld. Diens inzet werd door Eijkenbroek langs een ver twijfelde Van Beveren gekopt: 11. Sparta moest aanvallen. De kracht tot felle tegenstoten was echter al lang weggevloeid. Sparta kwam in de noodzakelijk ge worden verlenging snel tot scoren. Het doelpunt van Heyerman werd echter, omdat de bal achter zou zijn geweest, afgekeurd. Jan van Beveren maakte voor het begin van de tweede verlen ging scheidsrechter Boosten terecht duidelijk dat hij niets meer kon zien, vanwege de invallende duisternis. On verstoord liet Boosten beide elftallen tot het bittere einde voortploeteren. FOLGARIA De Italiaanse wielren ner Zilioli heeft de twintigste etappe in de Ronde van Italië gewonnen. Hij legde de 248 kilometer tussen San Pel- legrino en Folgaria af in 8 uur 44 mi nuten en 38 seconden. Gimondi behield de leiderstrui. AMSTERDAM De gemeente Am sterdam zal geen vermakelijkheidsbe lasting heffen op de benefietwedstrijd, die Ajax ten bate van de Limburger Willy Dullens gaat spelen. Burgemeester dr. I. Samkalden deel de dat gisteren mee tijdens een ont vangst op het stadhuis, waar de Aja- cieden werden gehuldigd „voor het goede voetbal dat u ons dit seizoen te genieten heeft gegeven." den. Wellicht kunnen wij uitvinden of er tegen de Belg een complot is ge smeed. Ik beschouw Merckx namelijk als een serieuze renner, die boven el ke verdenking staat". De diskwalificatie van Merckx blijft intussen groot nieuws in de Italiaan se dagbladen. De meerderheid daar van houdt zich opnieuw bezig met de vraag, of de Belg niet het slachtoffer is geweest van een vuil spelletje. Merckx, die zo snel mogelijk per auto met zijn vrouw naar België wil terugkeren, verklaarde nogmaals: „Ik zweer, dat ik geen stimulerende mid delen heb genomen". „Voor de start van de Giro heb ik mijn twijfels lucht gegeven wat be treft de huidige anti-dopingregels. Wij renners hebben geen enkele garantie tegen geknoei. Ik denk, dat ik 't slacht offer ben geworden van één of andere vuile streek". Op de vraag of hij erop rekende in de Ronde van Frankrijk te mogen starten, zei de Belg: „Ik hoop, dat ik in de Tour mee kan doem. Ik ben er zeker van dat voor het begin van deze ronde mijn onschuld zal zijn bewezen". Of hij een winnaar wilde noemen van de Giro, nu hij er niet meer aan meedoet? Merckx: De Giro interesseert mij niet langer". PARIJS Het Franse hof van appèl te Bordeaux heeft gisteren de Franse wielrenner, Gilbert Bellone vrijgespro ken van een beschuldiging doping ge bruikt te hebben. Door deze uitspraak, die ongetwijfeld jurisprudentie zal vor men, wordt het niet alleen voor de Franse wielerfederatie, maar ook voor de Franse wetgever moeilijk sportlie den wegens het gebruik van doping te schorsen of te doen veroordelen. Bellone had zich na de etappe Royan Bordeaux in de ronde van Frankrijk 1966 aan een dopingcontrole moeten on derwerpen. Men had op hem gevonden sporen amfetamine en methyl amfeta mine, twee stoffen waarvan het gebruik door de anti-dopingwet verboden is. De rechtbank diende dus uit te ma ken of deze veroorzaakt waren door het gebruik van corydrane, wat de renner gedaan had op medisch advies of door het vrijwillig gebruiken van deze ver boden middelen. De door de rechtbank aangestelde en door de verdediger op geroepen deskundigen konden het hier over niet eens worden. Daarom sprak de rechtbank Bellone vrij. Omdat het een beginselkwestie be trof ging de officier van justitie hierte gen in beroep bij het hof van appèl. Die heeft nu de vrijspraak van de recht bank bevestigd, omdat het niet bewezen kan worden, waar dq sporen precies vandaan kwamen. Het Hof heeft hieraan toegevoegd, dat wanneer men niet uitdrukkelijk kan aantonen, dat deze sporen afkomstig zijn van een gebruik voor een ander doel dan voor genezing, er geen sprake kan zijn van een wetsovertreding, om- SAUTH SHEILDS Jo Vrancken zorgde woensdag voor de zesde Neder landse etappe-overwinning in de Ronde van Groot-Brittannië. Hij maakte deel uit van een kopgroep van zes man, die 90 kilometer voor de finish uit het pe loton wegsprong. De vluchters konden een voorsprong nemen van ruim vijf minuten, aangezien geen van hen een bedreiging vormde voor de leider in het algemeen klassement, Fedor den Her tog. Deze begon overigens enige kilome ters voor 't einde zelf een solo en voeg de nog eens 24 seconden toe aan het reeds aanzienlijke tijdsverschil tussen hem en zijn naaste belagers. Ver voor hem toonde Jo Vrancken zich in de sprint van de kopgroep de snelste. Uitslag twaalfde etappe: 1. Vrancken (Ned.) 174 km in 5 uur 18 min 30 sec.; 2. Matusiak (Polen); 3. Horton (Enge land): 4. Paling (Eng.); 5. Svorada (Tsj. SI.); 6. Ivasjim (Rus)., allen in dezelfde tijd als Vrancken. Het algemeen klassement ziet er na de 12de etappe als volgt uit: 1. Den Har- tog (Ned.) 48 uur 42 min 03 sec; op 12.39: 2. Oosterhof (Ned.); op 12.48: 3. Buckley (Eng.); op 13.44: 4. Fuchs (Zwitsl.); op 14.03: 5. Doyle (Ierland). ADVERTENTIE 0RICA MEXICO Tien dagen nadat hy het belangrijkste aandeel had in de uit schakeling van Australië in het toernooi om de Davis Cup, is Rafael Osuna naar alle waarschijnlijkheid bij het vliegtuigongeluk met een Mexicaanse Boeing 727 bij Monterrey om het leven A Spelers en bestuur van Ajax zijn gisteren door B. en W. van Amster dam op het stadhuis ontvangen. Op de foto: burgemeester Samkalden in ge sprek met Cruyff en Vasovic. gekomen. Het nieuws, dat de 30-jarige tennisspeler, in Mexico bijgenaam „El Pelon", een van de passagiers van het verongelukte toestel was, heeft de Mexicaanse sportfans diep geschokt. „Ik kan het niet geloven, ik weet niets te zeggen, hij kan nooit worden ver vangen" was de eerste reactie van een tennisofficial. Osuna getrouwd met de blonde Ame rikaanse Leslie en vader van twee dochters, behaalde zijn grootste succes sen in 1963. In dat jaar werd hij open Amerikaans kampioen en won hij met zijn landgenoot Antonio Palafox zijn tweede Wimbledontitel in het heren dubbelspel. Zijn eerste titel op Wimbledon be haalde hij in 1960 met de Amerikaan Dennis Ralston. „Het is mijn grootste wens geweest sinds mijn zeventiende jaar. Ik heb nu bereikt wat ik wilde, van nu af aan zal ik de meeste tijd aan mijn gezin en mijn werk besteden, tennis komt op de tweede plaats". Voor Osuna zelf behoorden de twee overwinningen, waarmee hij Mexico op 25 mei door de finale van de Noord- amerikaanse zone van het Davis Cup toernooi tegen Australië hielp, tot de belangrijkste in zijn carrière. „Mijn he le leven heb ik Australië in de Davis Cup willen verslaan", zei hij na afloop van de strijd in Mexico Stad. Voor die zaken hij had een belang rijke functie in een Mexicaanse tabaks- handel was Osuna woensdag op weg naar Monterrey, in het toestel dat door de zware storm niet kon landen en even later in het bergachtige gebied veronge lukte. dat elke dokter volkomen vrij is om elk geneesmiddel voor te schrijven. Dit komt erop neer, dat wanneer een renner kan bewijzen, dat een arts hem een als doping gekenmerkt geneesmid del heeft voorgeschreven, hij nooit we gens doping vervolgd kan worden. Daarom zal Bellone, wiens carrière door deze zaak vernietigd is, nagaan of hij een schadevergoeding kan eisen. ST. JOHANN De vijfde etappe van de Ronde van Oostenrijk is woensdag gewonnen door de Belg Berckmans. Hij legde de afstand van Innsbruck naar St. Johann af in een tijd van 5.11,36 sec. Tweede en derde werden respectievelijk de Oostenrijker Kretz en de Belg Bruye- re in dezelfde tijd als de winnaar. Mat- thuijs de Koning behoudt de leiderstrui. De Nederlandse renners blijven over heersen. Behalve de eerste plaats in 't algemeen klassement, bezetten zij ook de eerste plaatsen in het bergklasse- ment en het puntenklassement. De uitslag van de vijfde rit, Innsbruck Sankt Johann (186 km), luidde: 1. Berckmans (Belg.) 5.11.36; 2. Kretz (Oost.) z. t.; 3. op 8 seconden Bruyere (Belg.); 4. op 15 sec. Sohet (Belg.); 5. Prinsen (Ned.) z.t.; 6. Zoetemelk (Ned.) z.t. De plaatsen van de overige Nederlan ders: 19 op 2.45 ex aequo De Koning en Jansen. Het algemeen klassement na vijf ritten: 1. De Koning 23.13.36; 2. op 1.35 Steinmayr (Oostr.); 3. op 2.49 Schattel- bauer (Oost.); 4. op 4.30 Postl (Oost.); 5. op 5.15 Sohet (Belg.); 6. op 5.19 Zoe temelk (Ned.); 10. op 8.57 Prinsen (Ned).; 17. op 17.27 Jansen (Ned.). Het bergklassement: 1. Zoetemelk (Ned.) 48 pnt.; 2. Prinsen (Ned.) 44 pnt.; 3. Gawiczek (Pol.) 24 pnt.; 4. Steinmayr (Oost.) 20 punt.; 5. De Koning (Ned.) 16 punt. Het puntenklassement: 1. Prinsen (Ned.) 37 pnt.; 2. Csenar (Tsj.) 35 pnt.; 3. Zoetemelk (Ned.) 30 pnt. Het ploegenklassement: 1. Oostenrijk 68.42.27; 2. Nederland 68.46.19; 3. Bel gië 68.50.20. MEDEMBLIK Een harde wind van twaalf meter per seconde maakte zeilen in de Zuiderzee-regatta bijna on mogelijk toen het startschot van de vierde Finnjollen-race om het open na tionaal kampioenschap op het IJssel- meer voor Medemblik werd gelost. In de middaguren wakkerde de wind aan tot waarden van meer dan vijftien meter per seconde. Onverstoord ech ter zeilde Fred Imhoff zijn wedstrijd in de Flying Dutchman-klasse waar slechts een viertal deelnemers de start aandurfden, uit. Later ging het zo hard doorwaaien dat er slechts een zeiler overeind bleef: Imhoff. Drs. Jan Bier won de race in de Drakenklasse. De winnaar van de eer ste twee races, Reinaart Mulder, kwam weliswaar als eerste door de fi nish, maar hij werd gediskwalificeerd. Tiemen de Vries was in dit harde weer volkomen op zijn gemak in zijn Finnjol. Hij won de zware race op overtuigende wijze. PARIJS Op de dag van de dubbel spelen (in het enkelspel stonden slechts twee kwartfinales bij de dames op het programma) hebben de Roemenen Ilie Nastase en Ion Tiriac woensdag bij de open tenniskampioenschappen van Frankrijk in Parijs voor de grootste verrassing gezorgd. De als zevende ge plaatste Roemenen schakelden in de kwartfinales heren-dubbelspel de Aus tralische profs Ken Rosewall en Fred Stolle, tweede geplaatst, uit in drie sets. Tom Okker bereikte weer een halve eindstrijd. Met Marty Riessen versloeg hij het Zuidafrikaanse duo Bob Hewitt/ Few McMillan, oud-Wimbledonkam- pioenen, in drie sets. Okker en Riessen ontmoetten in die halve finales de door het plaatsingscomité hoogst aangesla gen combinatie John Newcombe/Tony Roche. De Australiërs wonnen woens dag in vier sets van Arthur Ashe, die nog steeds moeilijkheden met zijn op slag heeft, en Charlie Pasarell. In één van de twee enkelspelen ver sloeg de niet-geplaatste Australische Lesley Bowrey Wimbledon-kampioene Billie-Jean King in twee sets. De Aus tralische ontmoet in de halve finales de Britse Ann Jones, die Rosemary Ca sals uitschakelde. Tom Okker bereikt laat op de avond de derde halve eindstrijd: die in het gemengd dubbelspel. Met de Britse Virginia Wade won hij met 9-7, 0-6, 7-5 van het Zuidafrikaanse dubbel Pat Walkden/Frew McMillan. In een andere kwartfinale-ontmoe ting versloegen Margaret Court en Mar ty Riessen met 3-6, 6-4, 6-2 Kerry Mel ville en Ilie Nastase. Betty Stöve en Astrid Suurbeek hebben woensdag in de derde ron de dames-enkelspel van de noordelijke tenniskampioenschappen, die in Man chester worden gehouden, verloren. Betty Stöve verloor in drie sets (6-4, 1-6, 8-10) van de Schotse Winnie Shaw en Astrid Suurbeek ging in even zo veel sets ten onder tegen de Amerikaanse Stepanie Grant: 6-2, 4-6, 6-8. In een wedstrijd voor de Europese beker voor amateur landenploegen heeft Frankrijk woensdagavond in Pa rijs met 0-1 verloren van Spanje. Het enige doelpunt werd in de tweede helft door een Franse verdediger gemaakt. De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben woensdag in Pa rijs bekendgemaakt dat de ronde in ieder geval op de vastgesteld datum, zaterdag 28 juni, van start zal gaan. Zij spraken hiermee steeds sterker wor dende geruchten in België en Frank rijk tegen, dat de ronde zou worden verschoven om de geschorste Belg Ed dy Merkx in de gelegenheid te stellen deel te nemen.

De Vallei | 1969 | | pagina 17