m 2 RHENEN DIT JAAR - op dezelfde dala - AVONDVIERDAAGSEN „Het is onverantwoord" Woningbouwvereniging Amerongen 50 jaar „De Utrechtse Heuvelrug bestaat tien jaar Recreant houdt van een goede outillage Brief voor G.S. uit Renswoude A.R. EN C.H. VRAGEN NU OM OPHELDERING VEILING SEPTET HEI NOTABELEN VORMDEN HET EEHSTE BESTUUR Zaterdag receptie en feest Geytenbeek^s zelfbediening geopend Collecte Gebrek aan inspr aak AMERONGENSE NIEUWE TENNISBANEN GAAN OP 14 JUNI OPEN Groot jeugdtoernoo' van Va'ie'vogeSs MISVERSTANDGEMEENTE LEIDT TOT TOUWTREKKEN OM W ANDELAARS Boos AVOND VIERDAAGSE Verbaasd Niet officieel Attractie Mist VALLEI? Belt u dan even Belangstelling voor vergadering Kesteren" s.v. was te gering BURGELIJKE STAND Burgerlijke Stand BURGELIJKE STAND MARKTEN Grote viswedstrijd De Voorn' vari OP 10 41-12 en 13.) UNl Organisatie van warme bakkers U UW 10550 11079 UIT HET ZAKENLEVEN KESTEREN ARGUMENTEN SCHIETUITSLAGEN Surveillanten AMERONGEN RHENEN Veiling Zaltbommel DONDERDAG 5 JUNI 1969 RHENEN In Rhenen. waar nog nooit een officiële Avondvierdaagse is ge houden, start men dit jaar meteen maar goed. Twee verschillende bonden or ganiseren volgende, week namelijk gelijktijdig een Avondvierdaagse en er is daardoor sprake van een hevige concurrentie. De bonden de Nederlandse Wandelsport Bond en de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding kunnen zonder al te veel scrupules de wandelaars gaan inschrijven voor de respectieve marsen, omdat de gemeente Rhenen beide overkoepelende organen een vergunning heeft verleend. De plaatselijke regelingscommissie van de Nederlandse Wandelsport Bond (NWB), een commissie die wordt be noemd door de bond met het doel de gehele Avondvierdaagse voor te berei den in een bepaalde gemeente, en wan- delsportvereniging De Vrolijke Jantjes, die een vierdaagse organiseert onder auspiciën van de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Op voeding (KNBvLO) zijn momenteel aan het touwtrekken om inschrijvers en verschillende etalageruiten van Rhe- nense winkeliers worden dan ook ge sierd door twee levensgrote affiches van beide bonden, die broederlijk naast elkaar oproepen tot inschrijving voor de Rhenense Avondvierdaagse. De pre van de NWB is uitermate boos op het gemeentebestuur van Rhenen. De commissie bestaande uit de he ren G. Kramer, de man achter de schermen, en zijn neef H. Kramer (de heer P. Bosman die aanvankelijk ook zitting had u de commissie heeft zich teruggetrokken) stelde de gemeente Rhenen op de hoogte van de plannen van de NWB om van 10 tot en met 13 juni in Rhenen een groo* wandelevene ment te organiseren en op 25 april zond de gemeente de initiatiefnemers een vergunning voor de Avondvierdaagse. De heer G. Kramer uit Rhenen had hiervoor geijverd bij het NWB-bestuur, daar hij van mening was dat Rhenen zich bij uitstek leende voor een derge lijk wandelevenement, iets waarvan de NWB onmiddellijk overtuigd was. SLARTpUo'i iXhph'typ'tt; Juh/?mucimS Pltttttsoeu Rtvkjitti: Clubhuis WS VBtfëyru,s Bmv? Si ïrmt K.t«£itWtsmi karitijii SM} uur StnHf' Saei»' -■)* 7 i,50 t> 1 00 sar >-<*)► f' f. Maar oom en neef Kramer bemerk ten enige tijd geleden dat er gelijktijdig met de NWB-tochten nog een Avond vierdaagse wer<j georganiseerd name lijk door wandelclub „De Vrolijke Jantjes" uit Rhenen, die een vierdaagse hebben gepland onder auspiciën van de KNBvLO een bond waarvan de Kring Arnhem tochten organiseert in Ren- kum, Wageningen en Rhenen. En daarover was het duo Kramer hoogst verbaasd. Men nam a la minute contact op met de gemeentefunctiona rissen. die repten over „een misver stand", want ook de KNBvLO had men een vergunning verstrekt. Het gevolg van deze wat vreemde gang van zaken is dat bijvoorbeeld de NWB-commissie met een zeer gering aantal inschrijvin gen zit. De heer H. Kramer: „Ik noem het onverantwoord dat dit is gebeurd. De gemeente verleent ons toestemming en enkele weken later komen wij erach ter dat er nog een vergunning wordt verstrekt voor een Avondvierdaagse. Een misverstand, zeggen ze, maar wij zitten er maar mee." Het is allemaal begonnen toen de NWB vorig jaar een sluitingstocht or ganiseerde in Rhenen. waarvoor een re latief grote belangstelling bestond. De heer G. Kramer, een groot wandel- enthousiast, kwam toen op het idee om de NWB te verzoeken in Rhenen een Avondvierdaagse te organiseren. „De Vrolijke Jantjes" wandelden in de zo- -.rSTAT-ltlKW t5 l<: ".Sw s A, i:. tfs>y j )<■.-,•« J. - W<Wa K *<ï\pr.x« - J5. üi :;j K.«S. .I-.: VttxA'*'' <-'■ r>r. 9* ,S»v, Nederlandse Wandelsport Bond AMERONGEN Op 17 februari 1969 was het 50 jaar geleden, dat in Amerongen een woningbouwvereniging werd opgericht. In het toenmalige bestuur zaten de notabelen van het dorp Amerongen, waarhjj als voorzitter was benoemd graaf Van Aldenburg Bentinck. Bij het naslaan in het archief bleek, dat het ledenaantal achttien bedroeg. Het doel van de vereni ging was toen het verbeteren van de woningen, in hot bijzonder voor degenen, die zelf minder draagkrachtig waren. Al spoedig na de oprichting van de vereniging kwam er een bouwplan voor 36 woningen aan de Pr. Bernhardlaan ter tafel. De grote vraag was echter hoe deze woningbouw gefinancierd moest worden. Het rijk voelde veel voor het plan doch kon ook niet mee werken aan de realisering ervan. Ten slotte werden er twaalf woningen ge bouwd. Dit geschiedde in 1920. Bij de woningen werd tevens de nu nog be staande pomp aan de toen geheten Drift geplaatst. De woningen werden verhuurd voor f 2 per week. Aan de overkant van deze woningen werden een tiental jaren later nog eens twaalf woningen neergezet. Sinds 1930 duurde het toen tot 1948 voordat weer werd gedacht aan het bouwen van woningen door de woningbouw vereniging. In zes jaren werden toen 60 huizen gebouwd. In 1954 werd een gemeentelijk wo ningbedrijf gesticht. In deze eerste ja ren ging dit zelf zorgen voor nieuwe woningen. Voor de woningbouwvereni ging bleef toen alleen nog maar het onderhouden van de eigen woningen over. In 1961 mocht de gemeente geen pre miewoningen meer bouwen en dit be tekende veel voor de woningbouwver eniging. Alle huurders werden uitgeno digd op een vergadering, een eigen be stuur werd gekozen en sinds dat mo- ment is de woningbouw vereniging eerst goed. gaan draaien. Het bouwen van woningwetwoningen en premiewoningen ging weer vlotten en omenteel is de situatie zo. dat onder het beheer van de woningbouwvereniging 160 wonin gen staan tegen 180 van de gemeente. De vereniging telt momenteel 196 leden. Zaterdag zal aan het vijftigjarig be staan aandacht worden geschonken met een receptie van het bestuur in de grote zaal van het Dorpshuis tussen 3 en 5 uur. Voor de leden volgt er een feestavond. Veel oud-leden en huurders, alsme de andere genodigden zullen van de ge legenheid gebruik maken het bestuur en de commissarissen geluk te wen sen met dit gouden jubileum. mermaanden wel enkele dagen in Rhe nen, maar van een officiële vierdaagse was geen sprake omdat alleen vereni- ginsleden de marsen meeliepen. G. Kramer ging samen met zijn neef aan het voorbereiden toen de NWB meteen geïnteresseerd bleek en stippel de een bijzonder aantrekkelijke route uit. Een route overigens die succes ga randeert want de meest schilderachti ge plekjes van Rhenen en omstreken komen voor in het parcours. Bovendien wist het tweetal voor elkaar te krijgen dat de wandelaats op de laatste dag 13 juni door het Ouwehands Dieren park mochten trekken. Ook is een over tocht gepland bij Opheusden. Doch ondanks deze inventieve ideeën dreigt het allemaal wat mis te gaan nu ook „De Vrolijke Jantjes" belang stellenden gaan oproepen voor hun tochten. In vorige jaren gebeurde een en ander namelijk niet. „Ik snap er helemaal niets van", al dus de heer II. Kramer. Wc hebben een zeer aantrekkelijke route uitgestippeld met allerlei attracties en dan gaat de gemeente ook een andere bond nog toe stemming verlenen voor een serie toch ten op de/.elfde data." Vanavond kan men zich voor de NWB-Avondvierdaagse nog opgeven bij G. Kramer, Valleiwc, 66 in Rhenen en H. Kramer, Tinreweide 84 in Veenen- daal. Daarna wordt het inschrijfgeld verhoogd. Rhenen wacht in spanning af. Wie trekt do meeste inschrijvers? De NWB of de KNBvLO? In ieder geval is het een nogal drieste start voor een ge meente, die nog nooit een officiële Avondvierdaagse binnen haar grenzen heeft gehad. „Ja, onverantwoord", zegt H. Kra mer nogmaals. a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 'j Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 KESTEREN Gisteren om drie uur vond in Kesteren de feestelijke ope ning plaats van Gijtenbeek's Zelfbedie ning. Door de steeds grotere vraag naar verschillende artikelen bleek het nodig te zijn ook deze Kesterense krui- denierswirJcel op De Lede te ver groten enf te moderniseren. Vandaag om 9 uur is de zaak voor het publiek opengesteld. De winkel geeft een mo dern aanizcht temeer daar alle arti kelen overzichtelijk zijn opgesteld. KESTEREN De algemene verga dering van de sportvereniging Kes teren die dinsdag 3 juni gehouden zou worden is wegens gebrek aan belang stelling uitgesteld tot dinsdag 10 juni. Het bestuur hoopt dat de leden dan meer belangstelling zullen tonen voor het wel en wee van hun verenigng. De agenda vermeldt onder meer de be stuursverkiezing van 3 hoofdbestuursle den. De volgende personen zijn hier voor door de afdelingsbesturen voorge dragen: Voorzitter de heer A. M. van den Maagdenberg, algemeen secreta ris' en algemeen penningmeester de heren J. van der Molen en C. T. Meyer. Verder wordt besproken, over toestem ming tot het aangaan van een lening groot f 20.000- t.b.v. de bouw van het kleedgebouw en de kantine. De verga dering wordt gehouden in de akntine van de veiling te Kesteren. KESTEREN Geboren: Son ja, dv D. van Arnhem en A. M. Meurs, Jan Tooropstraat 5 te Kesteren: Izak B. M„ zv M. Meruwella en J. R. Tureay, Lijsterbesstraat 77 te Opheusden; Luois, zv M. K. Dekker, Jan Toorop straat te Kesteren; Jan, zv D. Mager en H. A. Meijler, J. van Hoemenstraat 1 te Kesteren (geb. te Rhenen); Cor- nelis, zv D. Mager en H. A. Meijler, J. van Hoemenstraat 1 te Kesteren. Ondertrouwd: J. Weijman, Burg. Lodderstraat te Opheusden en M. v. Voorst, Hamsestraat 41 te Opheusden. Getrouwd: L. van cj^r Ent, Grote Visserijstraat 75a te Rotterdam en M. P. B. Kerkstra, Patrijsstraat 27 te Op heusden. Het bestuur van het Groene Kruis deelt mee, dat de Emmabloemcollecte dit jaar het recordbedrag van f 1164,65 heeft opgebracht. Alle collectrices en collectanten, als mede degenen die zo vrijgevig zijn ge weest wordt hirbij hartelijk dank ge bracht. RHENEN De Rijnbrug in Rhenen ondergaat op hel ogenblik 'n schoon heids- en onderhoudsbehandeling. Wekenlang is men bezig geweest met verbeteringen aan de zijden van het wegdek aan de bovenkant, maar nu wordt ook de onderzijde onderhanden genomen. Op een platformpje, me ters boven de begane grond en de rivier wordt gewerkt in weer en wind. Gisteren, toen deze foto werd gemaakt tijdens een stortbui bleek overigens dat de werkers dank zij de brug nog enigszins droog blijven. VEENENDAAL De vereniging De Utrechtse Heuvelrug bestaat ti^n jaar en dat was voor het bestuur reden genoeg om gisteren voor een groot aantal leden en genodigden een excursie langs een paar van de nieest aantrekkelijke bezittingen van de vereniging te organiseren. Het doel van de vereniging is het .natuurschoon van de Utrechtse Heuvelrug in stand të houden en te bevorderen, zonder daarbij de belangen van de bos bouw uit hef oog te verliezéft. 'ftotéifdien Streeft de vereniging er naar'de re creatie zo aanvaardbaar mogelijk op te vangen en in goede banen te leiden. Vooral over dit laatste moet men niet gering denken, want het is een be kend feit dat het gros van de recrean ten eigenlijk helemaal niet zo graag door bos en hei zwerft, maar liever op een goed geoutilleerd en smaakvol beplante ruimte de auto neerzet en daar dan de rest van de dag min of meer massaal in de zon gaat liggen of balspelletjes beoefenenen. De vereniging heeft op verschillende plaatsen, zo strategisch mogelijk geko zen, dergelijke projecten compleet met toiletgebouwtjes en kiosken uitgevoerd. De excursie voerde de deelnemers gis teren langs enige van de meest spec taculaire objecten, zoals het Doornse Gat, een voormalig zandafgraving, die door een bijzondere attractieve en des kundig uitgevoerde beplanting herscha pen is in een prachtig recreatieterrein van ongeveer 14 hectaren. Een ander groots onfcspanningsproject is de aanleg van het Henschotermeer; als alles klaar is ligt er tussen Maarn en Wou denberg in 1972 een prachtig stuk wa- RENSWOUDE Gedeputeerde Staten \an de provincie Utrecht ontvingen vandaag een brief van de Rensvvoudeiise kiesverenigingen van de Anti-Revo lutionaire Partij en van de Christelijk Historische Unie. die het resultaat is van een gezamenlijke actie tegen de gesignaleerde plannen tot gemeentelijke herindeling, waarbij Scherpenzeel, Renswoude en Woudenberg betrokken zou den zijn. De kiesverenigingen vragen in de brief, ondertekend door de beide voorzitters en secretarissen, om nadere informatie ..aangezien beide besturen het als hun laak zien hun democratische functie uit te oefenen De eigen bakwaren worden voortdurend op kwaliteit gecontroleerd door het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen. Blijkens persberichten bestaan er plannen om te komen tot samenvoe ging van de gemeenten Renswoude. Scherpenzeel en Woudenberg, zo staat in de brief. Deze berichten hebben on der de bevolking een gevoel van onbe hagen veroorzaakt. De besturen vragen zich af of door deze gang van zaken niet onnodig voed sel wordt gegeven aan de gedachte, dat in weerwil van de toenemende behoefte aan medezeggenschap be langrijke beslissingen zonder duidelij ke vormen van inspraak worden voor bereid en ten uitvoer gebracht. Op deze wijze uit men in dit stadium zijn ongenoegen over het uitblijven van officiële informatie. In de Rens- woudse gemeenteraad is al herhaal delijk aangedrongen op opheldering, maar men bleef er steeds van versto ken. Ook namens het gemeentebestuur is begin dit jaar al een brief naar G.S. geschreven. De AR-kiesvereniging besloot enkele weken geleden bij voorbaat al een aantal argumenten vast te stellen, dié kunnen worden gebruikt zodra mede delingen van provinciezijde worden ge daan. Men zocht vervolgens toenade ring tot de CH-kiesvereniging, hetgeen resulteerde in een besloten vergade ring van de beide besturen. Op die bijeenkomst werd besloten samen een brief op te stellen. In de strijd tegen het gevoel van on behagen concretiseren de kiesvereni gingen de plaatselijke vraagtekens tot twee kernvragen: ze willen worden ge ïnformeerd ten aanzien van de juist heid van het voornemen tot samenvoe ging van de gemeenten en ten aanzien van de argumentatie die aan deze plannen ten grondslag ligt. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten op de buitenbaan de volgende resul taten met geweer. H. v. Ginkel 94; M. Berendsen 92; B. Geefshuizen 92; A. C. v. Dusschoten 90; T. v. Rusten- hoven 89: J. La Bastide 87: A. ter Brug 87; H. W. Na vest 86: H. Pater 86: A. Blanken 85: M. v. Eem 85: J. v. Eist 84: P. Engelenburg 84; A. v. Eist 84: G. Geskes 84; J. Oovereem 83: A. v. Garderen 83: J. Koudijs 81; J. Koot 81; A. Valkenburg 81: H. Berendsen 81; J. ten Broek 80; W. Klumpenaar 70. ter van 13 hectaren, compleet met een strand van vier kilometer. In hotel Darthuizen, te Leersum wer den de deelnemers aan de excursie s morgens ontvangen en toegesproken door de voorzitter van de vereniging. de heer K.Fabius, burgemeester van De Bilt. Tijdens de excursies zorgde de heer J. G. J. de Groot (assistent-secre taris) voor de nodige toelichting en dat deed hij op een zeer boeiende manier. Om -de. dag*£ecreantcxu op, de terreinen van de Vereniging in toorp te houden als het opuernielingqp aankomt, houdt een korps van surveillanten toezicht op de recreatiegebieden, ze zorgen tevens voor de opruiming van de restanten die de toeristen nu eenmaal achter menen te moeten laten laten De excursie was over de hele dag ver deeld, tussen de middag werd de lunch gebruikt in hotel Darthuizen. AMERONGEN Geboren: Gerrit Jan Anton, z. v.. J. Tl. A. Vooren en J. dc Gooijer; Ronald Martin, z. v. F. K. Holdinga en N. I. van Altena. Gehuwd: Johannes Albertis Clemens Maria Rijnhart oud 26 jaar en Johanna Theodora Allegonda van Wees oud 27 jaar; Teunis Dijkhorst oud 21 jaar en AMERONGEN Zoals bekend be vindt zich op het terrein van het sport park De Burgwal te Amerongen sedert de opening slechts één tennisbaan. De Amerongse en de Leersumse tennisclub maakten dankbaar gebruik van deze Geboren: Robèrt, z.v. D. Heikamp en N. v.d. Boon. Torenstraat 5; Hendrik Wytze, z.v. B. Kobus en G. v. Manen, Kastanjelaan 52; Jan Mark, z.v. J. Hui- bers en S. W. Mulder, Ericalaan 10; Hendrika Antonia, d.v. M. v. Prooijen en P. G. v.d. Hoofdakker, Prunuslaan 47; Henrike Martine; z. v. H. Vecht en H. H. Kuiper, Spoorbaanweg 55. Ondertrouwd: Pieter v.d. Leeden, 21 jr., Veenendaal en Aaltje Wijkniet, 20 jr.. Eist; Bertus Baars. 21 jr.. Rhenen en Regina G. de Jong, 19 jr., Leersum. Gehuwd: Johannes Gijsbertus Bernar- dus Jansen, 26 jr., Renkum en Wilhel- mina E. C. Nagel. 22 jr., Eist. Overleden: Maria Janna Laset, 70 jr.. Kesteren; Johanna Stip. 51 jr., V'daal. Ingekomen: J. C. Ribaut met gezin van Zwitserland. Veenendaalsestraat- Weg 50; J. F. v. Veenendaal rpet gezin van Amerongen naar Houweg'27\ Eist; A. v. Wamel met gezin van Amerongen naar Cuneraweg 352; F. E. Burghoudt met gezin van Zwitserland naar Nieu we Veenendaalseweg 229; T. A. van Maastrigt v. Martinique n. Stokweg 12; A. J. M. v. Beek van Renkum naar Po pulierenlaan 25; G. E. v.d. Berg van Amerongen naar Rijksstraatweg 38a. Eist; O. Mohamed Hamed van Nijme gen naar Cuneraweg 352. Vertrokken: N. A. M. v. Vuegen van Rijksstraatweg 67a. Eist naar V'daal; E. Mager van Platanenlaan 16 naar Veenendaal; J. W. M. Hebben van Greb- beweg 105 r.aar Apeldoorn; H. E. Ver vat met gezin van Woudweg 9, Eist naar Kesteren; A. R. v. Laar van Lev.endaal- seweg 1, naar Oudenhoorn: A. Ro'elof- sen van Boslandseweg naar Ede. ene baan maar het bleek dat in ver band met het grote ledental deze ene baan te weinig was. Er werd zeer in tensief geoefend en dat maakte het be slist noodzakelijk om de baan uit te breiden. Enige maanden geleden be sloot de gemeenteraad een bedrag be- schikbaartc stellen om realisering van een tweede baan mogelijk te maken. Het werk werd aanbesteed en er kon enkele weken geleden worden begonnen. De oude baan lag in verband met de stand van de zon verkeerd en dat was tevens aanleiding om een tweetal nieu we banen in de goede richting aan te leggen. Men is nu nog ijverig bezig met de aanleg, en naar het zich momenteel laat aanzien zullen op zaterdag. 14 juni a.s. de nieuwe banen officieel kunnen worden geopend. Deze opening zal plaatsvinden in het clubhuis van dc voetbalvereniging DVSA, gelegen op het sportpark op za terdag, 14 juni om 11.00 uur. Verwacht wordt, dat hierna weer een bijzonder dankbaar en druk gebruik zal worden gemaakt van deze nieuwe tennis banen. Opnieuw een aanwinst voor hel sportpark. Coöp. Veilingsvereniging „Geldermal- sen en Omstreken" G.A. Noteringen van woensdag 4 juni 1969: Appelen, Golden Delicious: K 19-50. EI 60 65 40. 65/70 47-56, 70 75 60-68, 75-80 59-65, 80 85 51-53. EII 60/65 28-40, 65 70 35-48, 70/75 43-58, 75/80 43-60, 80 85 52 -52. Jonathan: K 21-49. EI 60/65 47, 65/70 58-59, 70/75 69-70, 75 80 67. EII 60 65 37- 46, 65 70 46-59, 70/75 54-62. 75/80 52-60. Aardbeien per doosje van 200 gram: Glasa: II 37-47, I 50-54, EI 54-56; Go- relia II 40-43, I 47. EI 45-56. Red Gaunt let II 41-46, I 50-51, EI 50-58. Coöperatieve Veilingsvereniging Zalt bommel Omstreken: Prijsbericht d.d. 4-6-69: Glasaardbeien: AE 47-67. AI 41-52. All 47-52. BI 43-50. Bil 40-49. Ong. 43- 54 per doosje van 2 ons. Fruit, appelen. Export Golden Deli rious: II 80/85 52-67. II 75/80 40-70. II 70/75 52-67. II 65 70 46-55. II 60/65 40-41 per kg. Jonathan: II 75/80 44-53. II 70 75 46-60. II 65/70 39-54. II 60 65 33-40 per kg. Groenten: vroege aardappels Barina: I 90 kriel 112 per kg; Bloemkool: -6 60- 75 per stuk; Boskroten: 36 per bos; Bospeen: 63 per bos; Kassnijbonen: 338 per kg; Peulen: 301-421 per kg; Prei: A 37-38 per kg; Rabarber: 14-21 per kg; Savoye kool: 33-39 per kg; Sla: II 6-8 per stuk; Spitskool: 30-40 per kg. SCHERPENZEEL Zaterdag wordt er op hét terrein van voetbalvereniging Valleivogels in Scherpenzeel een groot jougdtoernooi gehouden dat de hele dag zal duren. Het toernooi begint om 9.00 uur en is 's avonds om 6.30 uur beëin digd. Adspirantcn en pupillen binden op deze dag de strijd met elkaar aan. De organisatie is in handen van het jeugdbestuur van Valleivogels. Men heeft de medewerking gevraagd van twee bondsscheidsrechters. de heren G. v. Bruggen en A. Veldhuizen, om te voorkomen dat er zich door de slechte leiding, zoals bij SDVB in Barneveld, excessen voordoen. De deelnemende verenigingen zijn: Renswoude, Barneveld, Jonathan, Ro- da '46, VVOP, SDVB en Valleivogels. Valleivogels verwacht, veel belang stelling voor deze wedstrijden. RHENEN De Eerste Rhenense Hen gelaarsvereniging ,De Voorn' organiseert zaterdag 14 juni een grote onderlinge wedstrijd. Tot en met vrijdagavond 13 juni kan men zich hiervoor opgeven bij alle be stuursleden van de Rhenense club. Om twee uur komen de deelnemers aan de wedstrijd zaterdagmiddag bij clubhuis café Van Noort bij elkaar. Er is een groot aantal aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Het inleg- geld bedraagt f 1,50 Veilbericht van de Tielse veiling Septer van 4-6-1969. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opw 70, 75 65 70 60 65 x Golden Delicious k.2 45—64 5059 4146 3335 Jonathan Zuurkroet en fabrieksfruit per 100 kg 6.60; Roodkroet en 100 kg 6.20; Stip en stek per 100 kg 5.00. Glasaardbeien per doosje van 200 g 5380. 4362. Groenten: Andijvie 30—33: Spinazie volle grond 2631: Peulen 4.105.00; Sla uitjes per bosje 1618: Kroten per bosje 2041: Savooiekool 3246; Spitskoo 27—34; Rabarber 20—23; Worte'en per bosje 61—66; Sla per 100 krop 5.00—9.50 Bloemen: Anthurium. per stuk 9.0010.00; Begonia's per stuk 3032: Gloxinia per stuk 3.504.70; Fr. geraniums per stuk 43—45; Ageratum per stuk 1719. x is hoofdaanvoer. Alles in ets per kg tenzij anders vermeld. 50 60 1 2 27—50 26—49 15—21 roodfabrieksfruit pei

De Vallei | 1969 | | pagina 5