Okker kansloos tegen bijzonder sterk spelende Rod Laver Data Europese bekerduels vastgesteld „Ik heb Merckx gedrogeerd" Het rommelt nogal bij FC Twente In Markelo zondag „dubbele" internationale motocross Jan Jansen in sprint op baan in Amsterdam duidelijk sterkste Toch fusie tussen en Zwolsche Boys PEC Zaterdagelftal zegevierde HET IS NIET BEST GESTELD MET DE FD-ZEILERS Manager bij Sparta Eric de Vlaeminck won eerste etappe 3!ro wegens sneeuwstormen Oostduitse boksbond diende protest in Gehele Europese top aan de start Bekentenis of brief van dwaas? ^rhroken Zelfvertrouwen Van Dijk en Houwaart weg? Anneke de Bruin won in Kreveld 500 cc Renners naar buitenland 250 cc Halve finales EK boksen Midi-Libre Voetbalunie (UEFA) heeft in het Zwit serse Burgenstock besloten alle data voor de Europese bekertoernooien in het seizoen 1969/'70 vast te stellen. Op de vergadering, waar alle 33 bij de Uefa aangesloten landen aan deel namen, werd ook besloten een Europe se competitie voor landenploegen, be staande uit spelers tot 23 jaar, in te stellen. De competitie zal iedere twee jaar worden gehouden. De jeugdteams zullen op dezelfde dag spelen als waar op de A-elftallen hun wedstrijden voor het Europese of wereldkampioenschap spelen. De data van de Europese toernooien voor landskampioenen en bekerwin naars in 1969/70 zijn: Eerste ronde: 17 september en 1 ok tober 1969, achtste finales: 12 en 26 november 1969, kwartfinales: 4 en 18 maart 1970, halve finales 1 en 15 april 1970, finale Europese beker landskam pioenen 6 mei 1970, finale Europese be ker bekerwinnaars 29 april 1970. Voor het seizoen 1970/71 werden de data tot de halve finales vastgesteld. Eerste ronde: 16 en 30 september 1970, achtste finales 21 oktober en 4 november 1970, kwartfinales 10 en 24 maart 1971, halve finales 14 en 28 april 1971. PARIJS Voor de tweede achter eenvolgende maal staan in de finale herenenkelspel van de open Franse tenniskampioenschappen de Australiërs Ken Rosewall en Rod Laver tegenover elkaar. De pogingen, die Tony Roche en de enige niet-Australiër in de halve finales Tom Okker, donderdag op het centrecourt van Roland Garros onder namen om een dergelijke herhaling te voorkomen, mislukten volkomen. Roche kreeg tegen titelverdediger Rosewall geen enkele kans (5-7, 2-6, 2-6) en Ok ker won wel de eerste set tegen Laver (6-4), maar kwam er daarna niet meer aan te pas (0-6, 2-6, 4-6). De tienduizend toeschouwers hebben één set de illusie gehad op een ze ge van Okker. De Haarlemmer begon zwak met het verliezen van zijn twee servicebeurten, doch ook Laver kwam maar moeizaam op gang. Pas in de vierde game slaagde hij erin zijn op slag winnend te beëindigen en dit be tekende een voorsprong van 3-1 voor hem, nadat Okker ook zijn tweede ser- ROTTERDAM De heer C. C. van Riet uit Den Haag is als manager aan gesteld bij de Rotterdamse eredivisie club Sparta. De heer Van Riet treedt voorlopig op als secertaris betaald voetbal en heeft zich voor één jaar verbonden aan Sparta. De heer Van Riet (50) zal alle orga nisatorische taken overnemen van hoofdtrainer Coerver. Van 1960 tot 1965 was hij werkzaam bij de KNVB, waar hij onder meer de afdeling strafzaken behandelde. MILAAN „Eddie Merckx is on schuldig, ik heb hem gedrogeerd", schrijft een zekere Marco B. in een expresbrief aan de Milanese krant Cor- riera della Sera. Hy vertelt verder, dat iemand uit de wielerwereld hem be taald heeft om Merckx verboden sti mulerende middelen toe te dienen. Net zoals de brieven, die na schok kende gebeurtenissen aan de politie worden gestuurd, was de brief, gericht aan de Corriere della Sera, anoniem. De boodschap was met de hand geschre ven en gepost in Milaan. De inhoud luidde „Eddie Merckx is onschuldig. Ik MONTPELLIER De Belg Eric de Vlaeminck heeft donderdag de eerste etappe van de Midi-Libre gewonnen. Hij legde de 208 kilometer van Nimes naar Montpellier af in een tijd van 5.17,21. Op minder dan een kilometer voor de finish ontsnapte hij samen met zijn landgenoot Van Vreckom uit het peloton, nadat voordien de Spanjaard Lasa zijn eenzame poging reeds na veertig kilometer ingezet, door sterke tegenwind zag mislukken. Lasa werd na een solo van 140 kilometer ingelo pen door de Fransman Campaner en de Spanjaard Balague. Op hun beurt werd dit groepje in de straten van Montpellier achterhaald door het pelo ton. De Vlaeminck bleef op de eind streep Van Vreckom juist een wielleng- to voor. De uitslag: 1. E. de Vlaeminck (Bel) 208 kilometer in 5.17.21 (met bor 5.17.15); 2. Van Vreckom (bel) z.t. (met bon. 5.17.17); 3. Bellone (Fra) 5.17.25 (met bon. 5.17. 23); 4. Huby (Fra) 5.17.28; 5. Grain (■Fra) z.t.; 6. Neulandt (Bel) z.t.; 7. Ca- net (Fra); 8. Callens (Bel); 9. Riotte (Fra); 10. Perez Frances (Spa), allez z.t. heb hem, geholpen door een man, van wie ik alleen de voornaam, Giorgio, ken en die wat met de wielersport heeft te maken, gedrogeerd voor de start in Par ma. Om dat te bereiken hebben wij een pilletje in één van zijn bidons ge daan. Ik had niet verwacht, dat mijn handeling dergelijke verstrekkende ge volgen voor de renner zou kunnen heb ben. Ik had geen cent en Giorgio bood mij een aantrekkelijk bedrag voor iets, dat nauwelijks moeite kostte. Ik heb niet de moed mij bij de jus titie aan te geven, maar ik wil ook niet, dat iemand anders boet voor wat. ik heb gedaan. Ik ben bovendien bang voor wat er met mij zal gebeurén als ik mijn naam bekend maak. Ik heb'er werkelijk spijt van en ik herhaal: Ed die Merckx is onschuldig. Marco B". Het is onmogelijk te bepalen, of de brief een authentieke bekentenis is, of het werk van een dwaas. FIERA Dl PRIMIERO (Italië) De twintigste etappe van de Ronde van Italië, de eerste grote rit in de Dolomie ten, heeïr't geen winnaar opgeleverd. Wegens hevige sneeuwstormen heeft de jury besloten de rit van Trente naar Marmolada te neutraliseren. Halverwe ge de rit, in het dorpje Fiera di Primie- ro, kregen de renners de opdracht van hun fiets te stappen. Het algemeen klassement blyft zoals na de twintigste etappe. Voordat de leiding besloot de etappe af te breken, had zich reeds een inci dent voorgedaan. Kort na de start wei gerde het gehele veld verder te rijden wegens het slechte wegdek. Na lange discussies werd toen besloten het par koers te wijzigen. Toen de hevige re genbuien overgingen in sneeuwstormen, bleek dit niet meer nodig. ADVERTENTIE vicebeurt met verlies moest afsluiten. Daarna drong de Nederlander Laver in het defensief. Okker hield zijn opslag, zorgde onmiddellijk voor een break en nam zelfs met 4-3 de leiding. Toen in de tiende game opnieuw een doorbraak van Okker volgde, was het pleit be slecht: 6-4 op het derde setpunt. Veer tien minuten later had de partij een geheel ander aanzien. Met een verlies van 0-6 in de tweede set moest Okker, die ver beneden zijn topvorm speelde, de sterkte van Laver erkennen. De kleine tennis-„keizer" gaf een duidelij ke demonstratie van zijn bijna onbe perkte kunnen. Hij stond Okker in zes games slechts achtmaal een punt toe, drie daarvan scoorde Okker in zijn openings-service, maar hij kon zijn op slag toch niet behouden. Hij maakte een ongewoon aantal fouten. Pas in de der de game van de derde set bleef Okker overeind. Hij verkreeg na vier deuces vervolgens een gamepoint voor een break, maar Laver herstelde zich bij tijds: 4-1. De rossige „rockhampton rocket" kon alles met zijn racket en won gemakkelijk met 6-2. Ook in de vierde set kon Okker zijn tegenstan der niet bedreigen. Met 6-4 besliste Laver de partij uiteindelijk in zijn voor deel. Rosewall had slechts een uur en 25 minuten nodig om zijn landgenoot Tony Roche te bedwingen. De 34-jarige titel houder gaf blijk van een groot zelf vertrouwen en maakte zelden fouten. Voor de linkshandige Roche, die tien jaar jonger is, leek het somtijds of hij tegen een robot stond te spelen. De re turns van Rosewall waren magnifiek geplaatst en veelal onhaalbaar voor de hoekige Roche. In de derde set, bij de stand 3-2 voor Roswall (na winst) van 7-5 en 6-2 in de eerste twee reeksen), moest de partij bijna vijftig minuten worden onderbroken wegens regen. Roche maakte na de hervatting geen spel meer (6-2). De vlaggen hingen donderdag halfstok op de banen van Roland Garros in verband met het vliegtuigongeluk in Mexico, waarbij Rafael Osuna om het leven kwam. Verder plaatsten de Britse Ann Jones en Francoise Dürr (Frankrijk) zich voor de eindstrijd damesdubbelspel. Zij wonnen met 6-1, 6-3 van het Franse duo Gail Chanfreau-Rosie Darmon. De tegenstandsters zijn in de finale Marga ret Court-Nancy Richey (Austr./VS), die met 14-12 en 6-3 van Karin Krantzckre en Kerry Melville (Austr.) wonnen. ROTTERDAM Het is niet onwaar schijnlijk, dat FC Twente zich fors gaat roeren in de transfertijd. In En schede weet men heel wat hierover te vertellen, al is er maar één transfer die met „vrtf zeker" gekwalificeerd kan worden. Dat is dan het overgaan van Jan Bronkers van FC Twente naar Vi tesse. Een mogelijke klap op de vuurpijl kan worden Dick van Dijks overgang. Waarheen? Naar Ajax, dat grote be langstelling voor hem zou hebben. De oostelijke koningsschutter zelf zegt over de berichten, dat dit voor 99 procent zeker zou zijn: „dan is dat meer dan ik er zelf van weet. Er lopen ook nog besprekingen met Frankrijk, maar het enige dat ik zeker weet is, dat ik vol gende week met vakantie ga". Henk Houwaart staat op de nomina tie om te vertrekken. Voor hem ligt een vrij uitgebreide keuze-kaart. Mis schien naar Den Haag terug, maar dan bij Holland Sport, misschien net over de grens naar Alemannia Aken, mis schien naar FC Brugge. Dit wijst op een weggaan van grote mannen. Het geen aan inkomend bezit wordt geacht tot de mogelijkheden te behoren is ook niet gering: Nuninga en Danielsson van Ajax, Rijnders, Hoekema en W. Veen- stra van Go Ahead en NEC's Ressel. Bij de mogelijk vertrekkenden hoort ook Epie Drost, die in contact staat met Feyenoord. De trainer van VVV uit Venlo de oud-international Bas Paauwe, gaat vertrekken. Het stichtingsbestuur van VVV heeft hem al enige tijd geleden meegedeeld, van zijn diensten geen ge- BOEKAREST De Oostduitse boks bond heeft een protest ingediend tegen de nederlaag op punten, die de Oost duitse wel tergewicht Wolke bij de Euro pese kampioenschappen in Boekarest te gen de Roemeen Silberman leed. En kele uren na het gevecht bemerkte een Oostduitser dat een van de ringrech- ters een Zuidslaviër was. Volgens de reglementen mogen geen juryleden uit de buurlanden van de landen waar uit de boksers komen een gevecht be oordelen. De Oostduitse bond meent dat het gevecht moet worden overgebokst. bruik meer te willen maken. Paauwe is in bespreking met enige verenigin gen. VVV is vrij zeker volgende week de naam van de nieuwe trainer te kun nen noemen. Het contract met Paauwe liep tot 1 juni 1971. KREFELD Anneke de Bruin heeft donderdag tijdens internationale atle tiekwedstrijden bij Krefeld het discus werpen gewonnen met eenafstand van 49 meter en 26 cm. Willy Willems ein digde bij de heren als tweede op het onderdeel 3000 meter steeple chase. Met 9 min. 12,2 sec. bleef hij 3,4 sec. achter de Westduitser Burscheid. Het koude weer verhinderde opvallende prestaties. Arne Kring, het Zweedse moto-1 voor het eerst in het buitenland uit- cross-wonderkomt in Markelo voor kwam, won met groot machtsvertoon, de tweede keer in Nederland aan de Zondag in Markelo is hij dan ook sterk start. Nor ghad tijdens de „Grand favoriet, prix" de primeur. De zweed, die hier Het motocros-circuit De Herikerberg van de Markelose motorclub Ons Genoe gen heeft al heel wat belangrijke wedstrijden binnen zijn grenzen gehad ver schillende Grand Prix'. de Trophee des Nations en de Motocross des Nations. Daar tussen door heeft het wakkere bestuur onder de eminente leiding van voorzitter A. R. van der Wolde, die juist dit jaar de voorzittershamer 35 jaar hanteert, steeds voor grote internationale programma's gezorgd. Voor zondag aanstaande staat er weer een groot evenement op het programma. En als zo vaak in Markelo is het hier weer een primeur voor Nederland. Om twee uur 's middags komen er namelijk twee internationale soloklassen aan de start, waarin de grootste coureurs van geheel Europa elkaar de eer van de zege zullen betwisten. AMSTERDAM Het eerste wieier- programma in het Olympisch stadion in Amsterdam is geen succes geworden. Want ondanks alle reclame en de sterk verlaagde toegangsprijzen waren er slechts iets meer dan duizend toeschou wers naar de kille, betonnen arena ge komen. zodat het er geheel sfeerloos was. Daarnaast bleven de aangekon digde experimenten in de wedstrijden vrijwel uit. Nieuw was alleen een af- valwedstrijd voor de profstayers, waar bij men echter de fout maakte ook al na de eerste vijf ronden een renner uit de baan te nemen. Dit lot trof nu wereldkampioen Leo Proost, die als laatste was gestart en nog niet voldoende op gang had kunnen komen toen de klassementssbijl voor hem viel. Winnaar werd de van kop ver trokken Zwitser Heinz Janser, die in de slotfase van dit te korte ritje (17.5 km) Jaap Oudkerk op afstand kon houden. In de werkelijke race over 50 km, na de pauze lieten de heren weten hoe de krachtsverhoudingen in werkelijk heid liggen. Deze wedstrijd werd ge heel beheerst door Piet de Wit en Leo Proost, die alle anderen op minstens een ronde fietsten. De Wit werd win naar, omdat Proost zijn slotoffensief te laat inzette. De Belg joeg namelijk De Wit drie ronden voor het einde hoog in de baan over Oudkerk en Rudolph heen en bleef zelf „hangen". Bij de amateursprinters waren „oud gedienden" Jan Jansen en Leijn Loeve- sijn duidelijk opgewassen tegen de po ging van Gerrie Fens (vorig jaar nog nieuwelingenkampioen) om de geves tigde reputaties omver te werpen. Fens, die in de serie verdienstelijk oud-ama teurkampioen Wim Koopman had uitge- schakëld, werd in de finale tactisch door de zilveren Mexicogangers naar een ne derlaag gemanoeuvreerd, waarna Jan sen zijn betere vorm tegen Loevesijn in winst omzette. De voornaamste uitslagen zijn: af- valwedstrijden voor profstayers (om de vijf ronden viel de laatste af): 1. Heinz Janser (Zwits.) 17,5 km in 12 min. en 30,1 sec. achter Luginbuhl; 2. Jaap Oud kerk (Ned.) achter De Graaf; 3. Jean Raynal (Fr.) achter Roey; 4. Ehren- fried Rudolph (W.-Dld.) achter Walrave; 5. Piet de Wit (Ned.) achter Staken burg; 6. Piet van der Lans (N.) ach ter Pelser; 7. Leo Proost (Belg.) achter Koch. Sprint Amateurs: 1ste rit: Jan Jan sen (12,6); 2. Ben ten Tije; 2e rit: 1. Leijn Loevesijn (12,6); 2. Wim Keizer; 3e rit: Gerrie Fens (13,2); 2. Wim Koop man; finale: 1. Jan Jansen (12,9); 2. Leijn Loevesijn; 3. Gerrie Fens. Klassementswedstrijd voor amateurs over 10 km: 1. Jan Jansen 8 pnt. (10 km in 12 min. 57,5 sec.); 2. Leijn Loe- De finale van de sprint voor amateurs. Winnaar werd Jan Jansen, met als tweede Leijn Loevesijn en derde W. Fens. vesijn 7 pnt.; 3. Gerrie FenS 7 pnt. Dames: 1. Keetie Hage 8 km in 9 min. en 13,2 sec.; 2. Bella Hage; 3. Ineke Paul. Stayers wedstrijd over 50 km: 1. Piet de Wit (Ned.) 39 min. en 52 sec.; 2. Leo Proost (Belg.) op 60 m; 3. Ehrenfried Rudolph (W.Dld.) op 600 m; 4. Jaap Oudkerk (Ned.) op 750 m; 5. Jean Ray nal (Fr.) op 1000 m; 6. Piet van der Lans (Ned.) op 1.020 m. De Zwitser Heinz Janser stapte na 40 km af, nadat hij drie keer van mo tor had moeten verwisselen. Zowel de 250 cc als de 500 cc bren gen een enorm sterk veld in de strijd en vooral met de 250 cc Grand Prix van Makkinga volgende week zondag op komst, zal men in deze klasse enorme strijd kunnen verwachten. Hoe sterk het renners veld wel is moge blij ken uit het feit, dat van de veertien tot op heden verreden internationale crosses alle winnaars aan de start ko- In de zware klasse heeft de motor club Ons Genoegen weer voor een ver rassing gezorgd. De als een komeet aan het motocrossfirmament verschenen Zweed Arne Kring, die in de eerste buitenlandse wedstrijd van zijn nog maar korte carrière, de Grand Prix van Norg, het gehele internationale ren- nersveld achter zich. liet, komt als gro te favoriet voor de overwinning aan de start. De overwinning is echter niet voetstoots voor hem weggelegd. Zijn landgenoot Chris Hammergren, de En gelsen Jeff Smith, Keith Hickman en Vic. Allan, de Duitsers Baumgarten en Hollander, de Hongaar György Orban en de Deen Ove Möller zullen erg ge brand zijn het „Zweedse wonder" een nederlaag toe te brengen. Bovendien is er 'n sterk veld van Ned. renners naast de zeventien buitenlanders. Gerrit Wol- sink, Jan Keizer, Pierre Karsmakers, Frits, Selling, Ton en Martin van Heug- ten en vele anderen zullen hun partijtje ZWOLLE De heer J. W. van Mar ie, vice-voorzitter van de Voetbalbond (KNVB), die geruime tijd in de weer DEN HAAG De volgende amateur- wielrenners zullen de komende dagen aan wedstrijden in het buitenland deel nemen Grote prijs van Havirov (Tsj), 5 8 juni: Jans en Wicher Vlot (Wanneper- veen), Nanno Bakker (Wieringerwerf). Wegwedstrijden in Heiligenhaus en Vel bert (WD1), 7 en 8 juni: Piet van Katwijk (Oploo), Arend Hassink (Nee- de), Hans Egberts (Zutphen) en Ron Bakker (Haarlem). Grote Beck's prijs, West Berlijn, 8 juni: Ben Groen (Steen wijk), Ger Bruinsma (Westerbork), en Trijnko Buurmeijer (Veendam). Ploegentijdrit in Stuttgart, 8 juni: Joop Zoetemelk (Rijpwetering), Thijs de Koning (Scherpenzeel), Harry Jan sen (Westzaan) en Wim Prinsen (Hank) Ronde van Noordwest-Frankrijk 10/ 16 juni: Frans van de Ruit (Amster dam), Gerard Leferink (Haaksbergen), Ad Duyker (Beverwijk), Ben Janbroers (Amsterdam), Wim Bravenboer (Rotter dam), Henk Schoofs (Bladel), Marcel Pennings (Nieuw-Vennep) en Frits Hoo- gerheide (Ossendrecht). Bij atletiekwedstrijden in Aken heeft de Nederlanders Kees v. Loon don derdag een tweede plaats behaald op de 1500 m achter de Westduitser Jürgen May. De tijden van Van Loon en May waren respectievelijk 3.51.0 en 3.48.5 Aan het negende IBM-schaaktoer- nooi, dat van 14 juli tot 2 augustus in Amsterdam wordt gehouden, nemen in de grootmeestergroep de volgende scha kers deel: Byrne (VS), Ciric en Gli- goric (ZS1), Darga (WD1), Gheorghiu (Roe). Kavalek (Tsj), Keres en Kors- noi (Rus), Olafsson (IJsl.), P ortisch (Hon), Tatai (Ita) en Donner Baren- dregt, Langeweg, Ree en Hartoch (Ned). is geweest om in Zwolle te trachten de betaalde clubs Zwolsche Boys en PEC tot elkaar te brengen en sinds het af gelopen weekeinde de hoop al had op gegeven dat er voor het nieuwe sei zoen nog iets van terecht zou komen, is sinds gisteren een gelukkig man. Het staat namelijk vast, dat er in het seizoen 1969/70 in Zwolle toch gevoet bald zal worden door één betaalde Zwolse club. De heren ir. T. Timmer man, R. J. Noorman en H. A. Immink, die van het Boysbestuur een blanco volmacht hadden om te onderhandelen met PEC, zijn met het stichtingsbe stuur van PEC overeengekomen, dat de stichting betaald voetbal PEC het hele spelerspakket, inclusief de schul den, van Zwolsche Boys zal overne men. Zwolsche Boys zal dan schuldenvrij het komende seizoen in de vierde klas se van de amateurs kunnen beginnen. Er zal door de nieuwe betaalde club onder de naam PEC worden gespeeld. in dit elitegezelschap zeer zeker kun nen mee blazen. Een Nederlandse zege is zelfs niet ondenkbaar. In het veld van de halve liters al even grote namen. De Engelsman Dave Bickers zal voor velen in deze klasse als favoriet starten, maar ook hier een aantal rijders, dat het Dave heus niet cadeau zal geven. Zijn landgeno ten Brain Wade, Andy Roberton, Malmcolm Davis en Arth Browning, de Zweden Gunnar Nilsson, Stig Petterson en Uno Palm en verder sterke Duitse. Deense en Ierse rijders. Zeker niet uil te vlakken voor een overwinning zijn hier de Nederlanders, met als grote fa voriet Frans Sigmans. Ook Jo Lam- mers, Harry Driessen, Jan Roessink en Henk Wassink kunnen hoge ogen gooi en. In beide klassen worden drie man ches verreden. In de 250 cc, 3 manches van 20 minuten en twee ronden, in de 500 cc. 3 manches van 25 minuten en twee ronden. Het fraaie en overzich telijke circuit heeft een lengte van 2 km. FRIEDRICHSTAL Het Nederlands zaterdagelftal heeft gisteren in Fried- richstal met 20 van Saarland ge wonnen. Beide doelpunten werden door Kruisweg van het Wapenveldse WZC ge scoord. Nederland dankt het succes (twee dagen daarvoor won het B-elftal in Thelwij met 1-5 van Saarland B) aan de homogeniteit die vooral in de defen sie tot uiting kwam. De duizend toeschouwers zagen bij triest regenachtig weer een oranjefor matie die na een weifelend begin het intitatief overnam. De Saarlanders had den drie spelers in de gelederen die reeds een contract als betaald voetbal ler in hun zak hebben. Oranje nam in de vijftiende minuut de leiding. Kruisweg kreeg de bal aan gegeven door de uitstekend debuterende Kastens (Noordwijk) die Winkler om speelde goed passte; Kruisweg trof doel: 10. Dezelfde speler rondde in de 54ste minuut een algemene aanval doeltref fend met het hoofd af; 20. BOEKAREST De uitslagen van de donderdagavond gehouden halve fina les tijdens de Europese bokskampioen- schappen te Boekarest waren: Papiergewicht: Gedo (Hong.) wint op punten van Escudero (Spanje); Udella (It.) wint op punten van Rozek (Polen). Vlieggewicht: Novikov (Rusl.) wint op punten van Grasso (It.); Ciuca (Roem.) wint op punten van Olech (Po len). Bantamgewicht: Dumitrescu (Roem.) wint op punten van Pinner (G. Br.); Cosentino (Fr.) wint op punten van Dow ling (Ierl.). Lichtweltergewicht: Cutov (Roem.) wint op punten van Lomakin (Rusl.); Pilichev (Buig.) wint op punten van Pe- tek (Polen). Middengewicht: Tarasenkov (Rusl.) won van Georgiev (Bul.) door inter ventie van de scheidsrechter in de der de ronde; Parlov (Z.S1.) won op punten van Virtanen (Fin.). pioenschappen in Olympische klasse op het IJsselmeer voor Medemblik kan men na vier dagen varen min of meer beschouwen als een fiasco. Niet alleen door het volledig ontbreken van buiten landse deelnemers maar ook door het gebrek aan belangstelling van de Ne derlandse topzeilers. De leider in het FD-klasement, de Scheveninger Fred Imhoff, voer des morgens geheel alleen voor de startlijn. Een snelle berekening leerde Imhoff dat hij zich de moeite van het eigenlij ke varen kon besparen omdat voor hem de startpunten al voldoende waren. Het wedstrijdcomité deelde later mee dat men deze start zonder wedstrijd niet als geldig wilde beschouwen. Als reden werd opgegeven dat het minimum aantal starters niet aanwe zig was. 's Middags had Imhoff gezelschap van twee andere FD-zeilers. Dat waren Eekels en Staartjes. In de door de felle noordenwind opge zweepte golven van het IJsselmeer moesten beide tegenstanders van Im hoff reeds na enkele rakken opgeven zodat de Scheveninger weer alleen zijn rondjes draaide. Een wel zeer teleurstellende zaak voor Imhoff die het wedstrijdveld in de loop van de zeilweek zag slinken van tien tot drie deelnemers. Over de gel digheid van de wedstrijd met drie starters heeft het wedstrijdcomité nog geen beslissing genomen. Met de wed strijdmentaliteit van onze FD-mensen, enkele uitzonderingen daargelaten, is het beslist niet al te best gesteld. In de Drakenklasse werden twee ra ces gevaren. Ed Freeh won de ochtend- strijd voor Jan Bol en Reinert Mulder en marinezeiler Poppe. In de middag wedstrijd domineerde Mulder. Hij won voor drs. J. Bier, Frech en Poppe. Frech heeft in het algemeen klasse ment de leiding voor Mulder en Bier. De Finnen, tien in getal voeren de vijfde race en het was weer Tijmen de Vries die zich onder de zeer zware om standigheden het beste handhaafde. Hij won voor Seret en Indermaur. In het klassement staat De Vries goed voor in punten en het kampioenschap kan hem nauwelijks meer ontgaan.

De Vallei | 1969 | | pagina 13