Nieuwe kasteelheren zullen wat meer comfort krijgen dan hun illustere voorgangers, nu tussen de 700 jaar oude muren van de burcht Wildberg in het Zwarte Woud een woonstad met flats, een zwembad en een restaurant komt. Dit stoutmoedige plan heeft in vakkringen al veel bijval gekregen en zelfs de Duitse monumentenzorg maakt geen bezwaar. Door de instandhouding van de ruïne en hel opnemen van middeleeuwse muurresten in het project is namelijk ook het behoud van de burcht of wat er dan van over is gewaarborgd. De gepensioneerde Neurenberger Ludwig Huppmann verveelt zich geen dag: hij bouwt uit conservenblikjes modellen van oude en nieuwe locomotieven, waarvan hij er nu al veertig bij elkaar heeft. Drie beelden uit Willemstad: een auto wordt omgegooid en staat even later in brand. Het lijkt wel een stevig handje te zijn, dat president Nixon kreeg van vice-president Spiro Agnew bij zijn ver trek naar een bespreking met de Zuidvietnamese pre sident Thieu. Zeker niet alleen zeelieden, maar ook academici, amb tenaren en nog vele anderen komen bij de vroegere kruidenier Herbert Hoffmann in Hamburg, die een nieuw tatoëersysteem uitvond. Hij kan met zijn machine 420 prik ken per seconde uitvoeren. Inwoners van Willemstad kijken naar de verwoestingen die in hun binnenstad zijn aangericht. De Duitse playboy Günther Sachs heeft zich in de mode geworpen. In korte tijd opende hij meer dan vijftig eigen boutiques voor sportieve jeugd. Hier poseert hij met twee van zijn mannequins. Cees Noteboom kreeg de jaarlijkse prijs voor de dag bladjournalistiek en wel als blijk van erkentelijkheid voor zijn verslagen over de gebeurtenissen van mei 1968 in Parijs. Hij nam de prijs in ontvangst in gezelschap van de zangeres Liesbeth List. In Columbia, Mississippi, vierde Sylvester Magee zijn -128ste verjaardag. Het geheim van zijn lange leven: ,,The good Lord above, he's smiling down on me." Tien minuten nadat deze Oslose automobilist zijn auto had geparkeerd, werd die door vallende stenen getrof fen en vernield. Deze gigantische ,,boom" met takken van staal, ijzer en beton, opgetrokken in Stuttgar\, zal te eniger tijd de woonplaats worden voor enkele duizenden burgers. Het is geen arcMh bectonisch grapje. Veel meer is het de bedoeling, door deze hoge constructie honderd ma- ter te ontkomen aan de vervuilde lucht. Al met al zal het 250 miljoen DM gaan kosten, maar daar zU fe dan ook lekker fris voor. Mocht iemand soms denken dat Heintje, de twaalfjarige zingende kinderster, helemaal niet meer naar school hoeft hij zit er echt nog wel, al is het dan ook in West-Berlij% Hij moet er hoofdzakelijk Engels en Frans leren, waarbij hij dan toch nog naast het meisje mag zitten dat doorgaat voor de mooiste van de klas: Sylvia (rechts op de foto). En als hij er eens niet is, weet iedereen waarom hij er niet is: er moeten dan weer opnamen gemaakt U\rvrrl en Bij de spoken op schoot daar lijkt het noi het meest op. Deze stoelen zijn de nieuw ste aanwinst van een terras in Parijs. Nu ziet het er allemaal weer wat vrediger uit in Willemstad, maar de gevolgen van de onlusten blijven zichtbaar. Koning Boudewijn van België heeft de nieuwe geopend. Recht konii\gin Fabiola. John F. Kennedy-tunnel in Antwerpen De gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen, dr. E. Jonckheer, luisterde naar de verklaring, die hem in het Antillenhuis door demonstranten werd voorgelezen.

De Vallei | 1969 | | pagina 13