„Die filmkeuring heeft totaal niets om 't lijf" Ingrijpen is in de praktijk onmogelijk Kantongerecht Wageningen Na eis tot vrijspraak vonniste rechter toch Handelsavondschool van Veenendaal tot verdwijnen gedoemd Leerlingen vloeien af naar omgeving Garantie S. I. B. voor geldlening van f 3.500.000.- WAAR9dan we heen? Veenendaal één van drie Nederlandse gemeenten met plaatselijke nakeuring „TEGENLIGGER WAS NOG VE UIT HET ZAKENLEVEN Voorstel B. en W. Engelsman in directie K.V.S.W. Eerste zondagteam .Rhenen van in kampioensstrijd Belt u dan even a.u.b. GEMEENTE VOELT NIET VOOR OVERNEMING Bouwland-Super markt heropende Geslaagd Krediet voor schoollokaal Industriewijk wordt bouwrijp EED ZINLOOS ONMOGELIJK Niet gezien? Boete Bedreigd Oververmoeid BURGERLIJKE STAND SUBSIDIE STEUNEN B.T.W. ZATERDAG 7 JUNI 1969 VEENENDAAL Iedere maandag brengt het zoontje van G. Hardeman, operateur van het Luxortheater in Veenendaal, de folders die bij de films voor de komende week horen naar raadslid C. van Genderen. Die leest ze, schrijft een briefje dat de films zijn goedgekeurd en 's woensdags kan het zoontje van de operateur de folders en het briefje dan weer komen ophalen. Zo gaat dat nou al jaren, want Veenendaal is één van de drie gemeenten in Nederland die nog steeds een plaatselijke nakeuring voor films kennen. Maars- sen en een klein plaatsje in Brabant zijn de andere twee. Een staatscommissie die zich bezig houdt met de filmkeuring heeft geadviseerd de nakeuring op te heffen, maar hoewel alle betrokkenen daar veel voor voelen, zijn er in Veenen daal nog geen stappen in die richting ondernomen. De nakeuring wordt verricht dooreen plaatselijke commissie, waarvan de heer Van Genderen voorzitter is. „Die filmkeuring heeft totaal niets om het lijf", aldus het CHU-raadslid. „We heb ben nog nooit een film verboden en we zullen dat ook wel nooit doen, want per slot van rekening zijn alle films al lan delijk gekeurd. Het zou beter zijn als de nakeuring werd opgeheven, want het is louter een formaliteit die niets voor stelt en vervelend is voor de bioscoop exploitant". In 1962 is de nakeuringscommissie in het leven geroepen door een besluit van de gemeenteraad. Door de inlijving van een stuk van Renswoude bij Vee nendaal was toen de bioscoop bij Vee nendaal gaan behoren. Renswoude had altijd een plaatselijke commissie gehad en de raad vond het wenselijk dat Vee nendaal ook zo'n nakeuring kreeg. Vol gens de bioscoopwet van 1926, die ove rigens sterk verouderd is, hoefde het niet, maar artikel 18 van die wet liet wel de mogelijkheid open. De plaatselijke commissie van toe zicht, zoals de nakeuring officieel heet, werd door B. en W. benoemd. Er wer den vijf mensen aangewezen, die de eed moesten afleggen dat zij hun taak naar behoren zouden uitvoeren. Geld kregen zij er niet voor; de enige belo ning voor hun diensten ten bate van de openbare orde en de goede zeden is de mogelijkheid om gratis naar de bio scoop te gaan. De leden van de com missie werden voor 'n periode van vijf jaar benoemd. Hun taak: erop toezien dat er in de bioscoop niets vertoond wordt dat schadelijk is voor de open bare orde en/of de goede zeden in de gemeente. De huidige commissie ziet dat niet zo duidelijk meer. De films zijn immers al landelijk gekeurd en het is niet aannemelijk dat wat landelijk niet schadelijk is, in Veenendaal wél scha delijk zal zijn. Daarom krijgt de bio scoopexploitant elke week in feite zon der meer goedkeuring. Maar 't heen en weer zenden van filmbeschrijvingen en goedkeuringsformulieren moet door gaan, want voor opheffing van de com missie is een raadsbesluit nodig. „Het is toch eigenlijk te gek om los te lopen", zegt de operateur van het Luxortheater, de heer G. Hardeman. Hij onderhoudt, voornamelijk via zijn zoontje, het contact met de commissie. „De hele commissie stelt niets voor, er is nog nooit ingegrepen en toch wordt zo'n nakeuring nog in stand gehouden. En dat terwijl zelfs de Katholieke filmkeuring is afgeschaft. Ook de lan delijke filmkeuring staat nu op de hel ling. Het is door de televisie immers toch zinloos gemaakt. Een jongen van tien jaar kan op de televisie een film van boven de achttien zien". De commissie heeft nooit ingegrepen, maar de filmbeschrijvingen worden wel gelezen. „Het gebeurt wel eens een en kele keer dat ik vergeet de folders te laten brengen. Dan krijg ik later een briefje waarin ik terecht gewezen word". De exploitant hoeft overigens niet bang te zijn voor een eventueel ingrij pen van de nakeuring. „Het is in de praktijk voor ons namelijk onmogelijk dat te doen", vertelt de voorzitter van de commissie. „De films draaien hier altijd maar een paar dagen, 's Middags komen ze per trein aan en 's avonds moeten ze al gedraaid worden. De eni- RHENEN Het eerste zondagteam van tennisclub Rhenen, dat afgelopen zondag door een 6-2 overwinning op Daisy 4 kampioen werd in de vierde klasse Oost, trekt morgen naar Deven ter om daar de kampioenswedstrijd te spelen tegen Deventer II. Zouden de Rhenenaren deze wedstrijd winnen, dan volgt volgende week een duel om de promotie. Het zaterdagmiddag-seniorenteam werd al eerder kampioen in de vierde klasse van de districtscompetitie Gel derland. Dit team hoeft geen kam pioenswedstrijd te spelen. Vanmiddag treedt het op het sport park Candia voor een promotiewed strijd aan tegen KEMA II uit Arnhem om uit te maken wie er volgend jaar in de derde klas gaat spelen. Er zullen ongetwijfeld vele Rhenen- se supporters aanwezig zijn om dit team, bestaande uit de dames E. Th. van Dongen, E. C. Lagaay en R. Li vingstone en de heren H. Kemperman, F. Leusden en H. Visch aan te moe digen. ge mogelijkheid tot een voorvertoning ligt dan tussen 17.30 en 19.30 uur. In die korte tijd kunnen we de commissie niet bijeen krijgen". Het is één keer voorgekomen dat de commissie lont rook en de plaatselijke bioscoop met haar bezoek vereerde. Na de normale avondvoorstelling werd toen de film speciaal voor de commissie nog eens vertoond. „Hij werd niet verbo den", aldus operateur G. Hardeman. „De commissie vond de film zelfs erg mooi. Het was overigens een film die al veel vaker in Veenendaal vertoond C. van GENDEREN opheffen was". Als hij verneemt dat nog slechts drie gemeenten in Nederland een plaat selijke nakeuring hebben, reageert hij: „Maar drie? O, dan moet Veenendaal haar vooral in stand houden. Dan maakt het zo nog geschiedenis...". voor Veenendaal 17.30 uur 10550 v:;.3O-3u°; 11079 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De heer W. P. Rao, lid van de Board van Staflex In ternational Ltd. te Londen is benoemd tot directeur van de K.V.S.W. N.V. te Veenendaal. De directie van de K.V.S.W. bestaat nu uit de heer Rao en de heer L. M. Bonnike. WAGENINGEN De zaak van de Wageningse laborant M. J. H. had vrij dagmorgen een verrassend verloop op het Wageningse kantongerecht. De kan tonrechter, mr. A. C. van den Brand en de officier, mr. H. J. C. Pieters had den een volkomen tegengestelde mening. In zijn requisitoir zei de officier, dat hij het een te ernstige zaak had gevonden om buiten de zitting af te doen. „Ik heb echter wel een vraagteken achter de naam van de verdachte gezet", al dus mr. Pieters, „omdat ik niet de volle verzekering had of hij wel een ver- keersfout heeft gemaakt. Op grond van de verklaringen, die hier bij de be handeling naar voren zijn gekomen, kan ik niet tot een wettig bewijs komen en ik heb dan ook de eer vrijspraak te vorderen". De rechter was het evenwel niet eens met de officier en vonniste H. met een boete. De Wageningse laborant was tenlas- te gelegd, dat hij op de Nieuwe Wage- ningseweg linksaf de oprit naar Rijks weg 12 was ingeslagen op het moment, dat een tegemoerkomende wagen dicht genaderd was. De tegenligger, een on derwijzer uit Barneveld, had hem nog net kunnen ontwijken en was links de berm ingevlogen, waar hij onderstebo ven in een sloot belandde. De laborant zei echter part noch deel aan het ongeval te hebben. „Ik stond voorgesorteerd om linksaf te slaan, liet een tegemoetkomer passeren en ben overgestoken toen in een bocht van de weg, zeker nog op 150 a 200 meter af stand, een volgende tegenligger nader de. Ik had er naar mijn mening alle tijd voor. Ik schakelde in de eerste ver snelling en trok op. Toen ik ongeveer vijftien meter op de oprit reed, hoorde ik een gepiep van remmen en één van de kinderen, die bij me in de wagen zat, zei: Daar gaat een wagen van de weg af. Samen met m'n vrouw, die ook meereed, heb ik geprobeerd de auto mobilist uit z'n benarde positie te be vrijden, maar dat lukte eerst door as sistentie van anderen." De onderwijzer vroeg de personalia van de Wageninger omdat hij van mening was, dat deze hem in 't nauw had gebracht. „Hij heeft verklaard, dat hij sterk moest remmen om u te ontwijken. Hij zal toch niet voor niets zo hard ge remd hebben, dat hij het risico liep over de kop te gaan", zo vroeg rechter v. d. Brand zich af. „Ik weet ook niet, waarom hij dat gedaan heeft", zei H. „Bent u er wel zeker van, dat hij inderdaad nog ver genoeg van u af was? Was er wel gele genheid om rustig linksaf te slaan?" Verdachte liet er geen twijfel over bestaan. „Als er toen de gelegenheid niet was geweest, was die nooit meer gekomen, want er is altijd wel op zo'n 250 meter afstand een auto op de weg te zien". De onderwijzer, de 26-jarige W. O. Buijs uit Barneveld, die als getuige naar voren kwam had de indruk, dat H. hem helemaal niet gezien had. „Als het op 't laatste nippertje over steken was geweest, had hij wel meer haast gemaakt. Hij voerde de manoeu vre echter heel rustig uit. In feite kon ik noch voor noch achter hem langs. Om een aanrijding te voorkomen heb ik het laatste gekozen, ben tegen een boom gereden en in de bermsloot te rechtgekomen. Ik zal met een snelheid van ongeveer negentig kilometer gere den hebben en was hem tot op circa dertig meter genaderd". De echtgenote en dochter van ver dachte verklaarden resp. „iets op de weg gezien te hebben, zeker vijfhonderd meter weg" en „in de bocht van de weg een grijze auto in het zonlicht", ongeveer tweehonderd meter weg" te hebben waargenomen. Na het requisitoir van mr. Pieters, die vrijspraak vroeg, had de raadsman mr. Van Driel van Wageningen geen behoefte meer aan een breedvoerige verdediging. „Er is maar één getuige, de heer Buijs, die met een afstand van dertig meter komt, de anderen zeggen eensgezind, dat de auto net in de bocht van de weg was, een afstand, die vol gend de politie 250 meter van de weg splitsing naar rijksweg 12 afligt. Wan neer de snelheid van getuige Buijs om streeks de honderd kilometer is ge weest, had het nog acht seconden ge duurd voordat hij bij het punt van het ongeval was aangekomen en dat is ruim voldoende voor mijn cliënt om met een rustige snelheid af te slaan". De kantonrechter zorgde echter op het laatste moment voor een „verras singselement" door te verklaren, dat hij het met de officier niet eens was. „Er moet voor Buijs een reden zijn ge weest om van de weg af te raken. Als hij inderdaad op 250 meter afstand was geweest, had hij niet zo sterk moe ten afremmen met alle gevolgen van dien. Ik acht het tenlaste gelegde wet tig en overtuigend bewezen, aldus mr. v.d. Brand en veroordeelde H. tot een boete van f 60,-. Wegens overtreding van de antibioti- cawet stond de Otterlose veehouder G. H. voor de balie. Een bejaarde, in het zwart geklede man, die niets op de ten lastelegging te zeggen had. „Ik weet wat erin staat", was zijn enig commen taar tegen de kantonrechter. In zijn be drijfsgebouwen was op 22 november en 7 december van het vorig jaar de aan wezigheid van vrij grote hoeveelheden antibiotica, hormoonpreparaten enz. geconstateerd. Uit het proces-verbaal bleek, dat de ambtenaar, die kwam inspecteren der mate bedreigd was door de veehouder, dat hij alle reden had om niet doortas tend op te treden. Hij was later met politieversterking teruggekomen om or de op zaken te stellen en daarbij wa ren de hulpmiddelen dan ook voor de dag gekomen. De officier zei in zijn re quisitoir, dat er veel te doen is ge weest over de ongelimiteerde toepas sing van deze middelen. „Na het inwerking treden van de wet op de antibiotica is er een levendige clandestiene handel in ontstaan. Men heeft injectiespuiten en dient maar me dicijnen toe zonder toezicht. Zodoende kan een geslacht dier nog dusdanig onder invloed van antibiotica zijn, dat bij biologisch onderzoek de aanwezigheid van ziektekiemen niet kan worden vastgesteld. Met het ge volg, dat we het risico lopen vlees op tafel te krijgen, dat besmet is, wat een ernstig gevaar voor de volksgezondheid oplevert. De strijd, die de regering hiertegen voert is noodzakelijk en ge recht. Mede gezien de wijze, waarop het proces-verbaal tot stand is geko men, eis ik tweemaal een boete van f 250,- tegen R." De verdediging van verdachte bleef grotendeels onverstaanbaar. Het kwam er echter op neer, dat hij bij ziekte wel degelijk een veearts inschakelde en hij overhandigde daarvan enkele rekenin gen. Niettemin vonniste mr. Van den Brand conform de eis. „Dat's ook wat", zei de veehouder. De Wekeromse directie-assistent H. F. van W„ die van de weg was ge raakt met z'n wagen, had een elektri- citeitspaal omver gereden en was in een bermsloot beland. Het gebeurde des nachts om kwart over één, na een dag waarop de directie-assistent zwaar in touw was geweest, 's avonds een ver gadering had afgelopen, van Hilversum naar Apeldoorn was gereden, daar bier had gedronken en tenslotte op weg naar huis in moeilijkheden kwam. „Ik was oververmoeid", verklaarde verdachte. „Dat is dan een reden om niet meer in de wagen te stappen. U had boven dien bier gedronken", merkte de offi cier op. „Niet veel", volgens Van W. Mr. Pieters vond het een hoogst on verantwoordelijke en hoogst onachtza me manier van rijden. Als er slachtof fers waren gevallen, hadden de nabe staanden het waarschijnlijk niet erg op prijs gesteld te horen, dat het aan uw oververmoeidheid te wijten was. U had niet op de weg moeten zitten. Boven dien lagen er na het ongeval elektrici teitsdraden over de weg, die nog volle dig onder stroom stonden. Dat leverde alsnog een grote gevaarsituatie op: f 150,- boete, drie maanden voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid, met een proeftijd van twee jaar. Rechter v. d. Brand conformeerde zich aan de eis. "Y/TENENDAAL De Veenendaalse Handelsavond- school, die in stand wordt gehouden door de win keliersvereniging „Handel en Nijverheid" gaat verdwij nen. De winkeliersvereniging ziet geen heil meer in de voortzetting ervan, in verband met de huidige onder wijsvernieuwing, door hel in werking treden van de Mammoetwet. De school zou daardoor voor Veenen daal haar belangrijkheid hebben verloren. De winke liersvereniging heeft de gemeente verzocht de school over te nemen, maar dat zal niet gebeuren, omdat de gemeente dan tot I augustus 1975 jaarlijks een tekort van f 50.000,tot f 70.000.zou moeten dekken. Bo vendien verwachten burgemeester en wethouders dat de Veenendaalse Handelsavondschool voor de komende jaren geen emplooi meer heeft. De handelsavondscholen zijn ge doemd te verdwijnen, zo stellen B. en W. in een nota aan de raad. Dat vloeit voort uit wettelijke bepalingen, die ech ter worden begeleid, door de tendens van de verschijnselen in de praktijk. Zo is in Veenendaal bijvoorbeeld het VEENENDAAL De heer G. Bouw land heeft deze week zijn geheel ver bouwde zelfbedieningszaak heropend. De oppervlakte van de Bouwland Su permarkt aan de Dr. Slotemaker de Bruïnestraat 24 werd van 95 m2 op 220 m2 gebracht. „De zaak is nu ruim twee keer zo groot, maar dat was ook wel nodig, want in onze oude zaak konden we de sortering noch de klanten kwijt", al dus de eigenaar G. Bouwland. Vooral sinds er tegenover zijn winkel een gro te flat is gebouwd, doet hij goede za ken. Het interieur is geheel vernieuwd en de sortering is uitgebreid. Er is een aparte drogisterij-afdeling. In de ver bouwde zaak zijn nu ook voorverpakt vlees, gebak en gesneden groente te koop. Vroeger leverde de heer Bouw land deze produkten niet. Een over vloed aan z.g. zelfbedieningswagentjes, waarin behalve de boodschappen ook een kind kan worden opgeborgen, maakt de klanten het winkelen makke lijk. De verbouwing van de Bouwland Supermarkt, die bij dé VIVO is aange sloten, duurde vier maanden. De zaak behoefde^ echter maar twee dagen ge sloten t<*-, worden. GEMEENTE RESTEREN Ingekomen: M. A. J. v.d. Scheur, van Amerongen naar Hamsestr. 32 te Op- heusden; A. J. Pluim van Maurik naar J. v. Lennepstr. 27 te Kesteren; F. R. Vinkoerf van Rilland Bath naar J. v. Lennepstr. 11 te Kesteren; G. Bloten- burg van Ede naar J. v. Lennepstr. 27 te Kesteren; B. R. W. Bezemer van Echteld naar J. v. Lennepstr. 23 te Kes teren; N. v. Vliet van Rhenen naar J. v. Lennepstr. 35 te Kesteren; B. Vee nendaal van Zutphen naar J. v. Lennep- straat 29 te Kesteren; J. W. v.d. Bosch van Wageningen naar Hamsestr. 7 te Opheusden; T. Schuurman van Gel- dermalsen naar Ooievaarstr. 38 te Op heusden; M. v. Ommeren van Renkum haar Tielsestr. 63 te Opheusden; W. Ta ken van Nijmegen naar J. v. Lennep str. 1 te Kesteren; T. L. P. Hermsen van Heteren naar Lindelaan 26 te Op heusden; J. v. Eldik van Echteld naar J. v. Lennepstr. 53 te Kesteren H. Hei mei van Renkum naar J. v. Lennepstr. 41 te Kesteren; H. J. v. Maanen van Dodewaard naar Rijnbandijk 47 te Op heusden; H. E. Vervat van Rhenen naar j. v. Lennepstr. 43 te Opheusden. Vertrokken: J. Roelof sen van Acia- str. 4 te Opheusden naar Beesel; N. J. Spaan van Schenkhofstr. 3 te Kesteren naar Ede; C. v. Drumpt van Broekdijk 13 te Kesteren naar Rhenen; M. P. B. Kerkstra gan Patrijsstr. 27 te Opheus den naar Rotterdam. VEENENDAAL De heer D. Th. Thoomes uit Veenendaal slaagde dezer dagen aan de Rijkskweekschool in Arn hem voor het onderwijzersexamen. leerlingenaantal sinds 1960 gedaald van 90 tot 37 in 1968. De handelsavondscholen in Neder land werden wettelijk geregeld door de middelbaar-onderwijswet, die echter door het van kracht worden van de Wet op het voortgezet onderwijs, op 1 augustus van het vorige jaar, kwam te vervallen. De Overgangswet WVO be paalt voorts dat de op 31 juli 1968 door het rijk bekostigde handelsavondscho len tot 1 augustus 1975 in stand kunnen worden gehouden. Omzetting in een ander soort van on derwijs is niet mogelijk. De Veenen daalse school ontvangt van het rijk een subsidie ten bedrage van het nadelig exploitatie-saldo, dat voor 1968 f 53.330 is. Van de gemeente krijgt het instituut f900. De rijkssubsidie is omgerekend in f 1442 per leerling. B. en W. hebben in Den Haag laten informeren en men kwam aan de weet dat het rijk de school niet meer zou subsidiëren, als de gemeente haar zou overnemen. „In dit geval impliceert overname, de stichting van een school" aldus B. en W. Er hebben verscheidene besprekin gen plaats gevonden tussen de gemeen te, het ministerie van Onderwijs en We tenschappen, het schoolbestuur en de inspecteur van het middelbaar onder wijs. „Op grond van adviezen en rap porten hebben wij niet de vrijheid kun nen vinden u voor te stellen de onder havige school over te nemen" aldus 't college in de nota. Per 1 augustus van dit jaar heft de winkeliersvereniging de Handelsavond school op. De leerlingen die de hogere leerjaren thans bezoeken kunnen, af vloeien naar gelijkwaardige instituten in Rhenen en Wageningen. Het school bestuur, zo zeggen B. en W., is bereid de leerlingen financieel te steunen. Het college geeft de raad tevens een overzicht van de mogelijkheden voor avondopleidingen die in Veenendaal, af gezien van de Handelsavondschool wor den geboden. „Het wil ons voorkomen dat voldoende gelegenheid tot het ver vangen van onderwijs in de avonduren in onze gemeente aanwezig is", zo luidt zijn conclusie. VEENENDAAL De Chr. Nat. School III te Veenendaal wil een zevende klas lokaal hebben en de gemeenteraad heeft in haar laatste vergadering al medewerking toegezegd. Nu komen burgemeester en wethouders met een voorstel een krediet te verlenen van f 25.000,- zijnde de totale bouwkosten. Hierin zijn de kosten van de uitbrei ding van de uitbreiding van de centrale verwarmingsinstallatie inbegrepen. VEENENDAAL Op korte termijn kan de aanbesteding van het bouw rijp maken van het eerste gedeelte van het complex „Industriewijk II" plaats vinden. Door uitvoering ervan komt rond 145.000 vierkante meter produk- tief te verkopen industrieterrein be schikbaar. B. en W. vragen de raad een krediet beschikbaar te stellen om de werken te kunnen laten uitvoeren. Een deel van het geld zal worden besteed aan de re constructie van de Wageningselaan, die van het centrum naar de geprojecteer de provinciale weg. Enkele van de uit te voeren werken in het kader van de Smalle Zijde, de aanleg van een noord-zuid verbindingsweg tussen Wa geningselaan en Smalle Zijde, de aan leg van een verkavelingsweg, en het leggen van rioleringen. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders stellen de gemeente raad voor garant te staan voor rente en aflossing voor een geldlening van f 3.500.000,aan te gaan door de Stichting Interkerkelijk Bejaarden- werk „S.I.B.". Het complex de „Dui- venweide" zal met ongeveer 100 wo ningen worden uitgebreid. Tevens wordt voorgesteld garant te staan voor een „B.T.W.-geldlening" groot f 350.000,Een en ander heeft be trekking op een reeds verleende ga randering voor de bouw van 240 be jaardenflats. „De SIB wil 104 bejaardenwoningen in twee bouwblokken van respectieve lijk 8 en 6 verdiepingen bouwen. Ook in de onderbouw zullen wooneenheden worden aangebracht. De indeling is na genoeg gelijk aan die van de 240 be jaardenflats, alleen zal de woonkamer met ongeveer 1,5 vierkante meter wor den vergroot. Daardoor wordt een ho gere subsidie verkregen. De stichtings- kosten van de woningen inclusief grond bedragen rond de f 33.000 per woning. De basishuur is berekend op ongeveer f 29 per week (de huizen in het eerder genoemde complex komen op f 29 per week). Onder invloed van de BTW zullen laatstgenoemde huur prijzen moeten worden hierzien. Het bestuur van de SIB overweegt echter het gehele complex tegen de gemiddel de rente van de aan te trekken lenin gen te belasten, waardoor een ongeveer gelijke huur wel rekening houdende met het hogere woongerief voor alle woningen kan worden verkregen. Het afgebouwde complex van 240 be jaardenflats krijgt onder invloed van de BTW een nacalculatie van f350.000. Deze verhoging is noodzakelijk als ge volg van de risicoregeling en meerkos ten van heiwerk. Ook in dit geval ad viseert het college de gevraagde garan tie te verlenen. VALLEI MACH Q WAAR GAAN WE HEEN? VEENENDAAL: LUXORTHEATER: zaterdag 7 juni, 19.00 uur, zondag 8 juni, 15.00 uur: „Night of hate"; za. 7 juni, 21.00 uur, zo. 8 juni 19.30 uur: „De wraak van het bloed". RHENEN: BIO: za. 7 juni en zo. 8 juni 20.00 uur: „De slag bij Anzio"; zo. 8 juni 14.30 uur: „Sjors en de goril la" (Ned. jeugdfilm). UTRECHT: Zaterdag 7 juni: NIEUWE KAMP (bij Tivoli): Rot terdams Cabaret „In den twijfe laar", 20.30 uur. \NCRAGE (Oudegracht 250): The Statues, 20.00 uur. 1ICHAËLSKAPEL (In de Domto ren): Concert door Utrechts Vrou wenkoor, 19.30 en 21.00 uur. DOMTOREN: Beiaardconcert door Chris Bos, 11-12 uur. Zondag 8 juni: MIEUWE KAMP 13 (Bij Tivoli): Mu- zevalcabaret met „Dwars tegen de draad", 20.30 uur. \NCRAGE (Cudegracht 250): The Murphy Jets, 20.00 uur. Dinsdag 10 juni: NICOLAÏTORENBeiaardconcert door Chris Bos, i9.30-20.30 uur. Woensdag 11 juni: K. EN W. (Mariaplaats): Einduitvoe ringen Utrechts Conservatorium, 20.00 uur. Donderdag 12 juni: STADSSCHOUWBURG (Lucas Bol werk): „Sweet Charity", musical me Jasperina de Jong, 20.00 uur. DOM-, NICOLAÏ- EN MAJELLA- TORENBeiaardconcerten door be kende beiaardiers, 20.00-21.00 uur. Vrjjdag 13 juni: STADSSCHOUWBURG: „Sweet Charity", 20.00 uur. Bioscopen: CAMERA, Oudegracht 156, dag. 14.30, 18.45, 21.15 uur; zo. 14.00, 16.15, 18.45, 21.15 uur: „Pervers Spel", (Anthony Quinn, Anna Karina en Michael Caine). CITY, Voorstraat 89, dag. en zo. 14.00 en 19.30 uur: „De langste dag". Richard Burton en Sean Connery). FILMAC, Vredenburg 29, za. en za. 14.30 en 16.30 uur: „Kwajongens streken van Spanky". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, dag. 18.45 en 21.00 uur; wo. te vens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur; do. t/m zo.: „Duivelsgevaar Diabolik"; ma. t/m wo. „Dodenspoor van een killer". PALACE, Vredenburg 29, dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: (Van 12.30 tot 18.30 uur doorlo pend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: „Cash? Cash!" (Regie: Paul Col let). REMBRANDT, Oudegracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „The Par ty" (Peter Sellers). SCALA, Potterstraat 16, dag. 14.00, 18.45 en 21.15 uur; zo. 14.00, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Een blok aan mooie benen" Frank Sinatra en Rachel Welch). STUDIO, Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur: „De Maagden bron" (Regie: Ingmar Bergman). VREEBURG, Vredenburg 8a, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Elke dag Sheriff" Nachtvoorstellingen: CAMERA, Oudegracht, vr. en za. 23.30 uur: „Edip re" (asolini). PALACE, Vredenburg, vr. en za. 23.30 uur: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredigen". STUDIO, Oudegracht, za. 23.45 uur: „Licenced to kill". VREEBURG, Vredenburg, vr. en za. 23.15 uur: „De vier meedogenloze wrekers". ARNHEM: Zaterdag 7 juni: GROTE of EUSEBIUSKERK: Ope ningsconcert van de serie orgel bespelingen zomer 1969, 19.30 uur. Zondag 8 juni: Kunstcentrum DE KORENBEURS: Werktheater van de Nederlandse Comedie met „Gezang van de Lu- sitaanse bullebak" van Peter Weiss, 20.00 uur. Donderdag 12 juni: GROTE MARKT: Na to Taptoe. Vrijdag 13 juni: GROTE MARKT: Nato Taptoe. Bioscopen: REMBRANDT, Velperplein, 2.30, 7.30 uur: „De langste dag". PALACE, Bakkerstraat, 2.30, 6.45 en 9.00 uur, do./za. „Su Muru, de sa- diste", zo./wo. „10.000 dollar bloed geld". LUXOR, Willemsplein, 2.30, 6.45 en 9.00 uur: „De terugkeer van Dra- cula". Zaterdag 23.30 uur: „Nacht vlinders van Pigalle". SASKIA, Looierstraat, 2.30, 6.45 en 9.00 uur: „Taxichauffeur". STUDIO A, Lange Wal, 6.45 en 9.00 uur: „Thérése en Isabelle". Za., zo. en wo. 2.30 uur: „Sjors en Sjimmie op het pirateneüand".

De Vallei | 1969 | | pagina 3