Willy Dullens berust in zijn lot en bouwt aan nieuwe toekomst Geval-Merckx in Belgische senaat Avery Brundage verdedigde amateurisme Australisch toptennis in het slop geraakt Finnjollen-titel naar Rotterdammer Vries Okker in Parijs niet succesvol Van Duivenbode naar Feijenoord Nieuwe twijfels in zaak Merckx FINANCIËN en ECONOMIE „DOPINGCONTROLE NIET WATERDICHT" Jiirgen Bischof is buiten levensgevaar 5x13 goed in toto WEEKENDSPORT VOOR RADIO EN TV Fedor den Hertog bijna zeker van eindoverwinning Harry Jansen won voorlaatste etappe Janis Lusis wierp 87.70mmet de speer Porsche riskeert in Le Mans startverbod Okker in Gstaad als tweede geplaatst 20e partij uitgesteld Etappezege in Giro voor Michelotti Boete en straf voor Gerben Karstens ortnieuws Robben kampioen van Nederland Voetballer vocht drie jaar tegen gevolgen van blessure Geen kracht Beetje fietsen Verzekeren Onschuld bewijzen Er bij zijn Weinig belangstelling ZUIDERZEEREGATTA Zweefvliegkampioenschap Pech Hoogovens koopt steenbedrijf Britse Philips lening mislukt Omzetstijging bij Braat Jan Janssen: Ronde van Oostenrijk ZATERDAG 7 JUNI 1969 SITTARD In 1964 stapte een klei ne tengere jongen In Sittard het Wal halla van het betaalde voetbal binnen. Willy Dullens, afkomstig van de ama teurclub Almania, zette z(jn eerste schreden naar een glorieuze toekomst. Zo leek het althans. Drie jaar geleden, in mei 1966, werd hij gekozen tot voet baller van het jaar en niets lag toen nog een glanzende carrière in de weg. Zijn ster rees snel, tot de maand augustus 1966 kwam. Het noodlot sloeg genadeloos toe. In een oefenwedstrijd tegen Vitesse raakte hij aan zijn knie geblesseerd. Vanaf dat moment begon er voor de frêle balkunstenaar een martelweg, met als resultaat de operatiekamer. Binnen- en buitenmeniscus moesten worden ver wijderd en kruisbanden moeten worden ingekort Verbeten begon h(j na die zware ingreep aan een training van vijf uur per dag. Jeugdig talent Dullens wilde van geen afscheid weten. Vijfentwintig november 1967 werden de inspanningen van Sittards meest be jubelde speler, waar men zonder blik ken ot blozen tijdens de transferperio de een half miljoen voor vroeg, door de bedrijfsverzekering tot nul en gener lei waarde teruggebracht. Willy Dullens werd afgekeurd. Op Tweede Kerstdag leek het door zettingsvermogen van Dullens de medi ci in het ongelijk te stellen. Tegen DOS in Utrecht maakte hij zijn rentree. Ab le risico's van een blijvende invalidi teit riskerend hij speelde nadien al le wedstrijden op eigen risico kwam hij terug. Hij bleef evenwel sokkelen. Zijn ge teisterde knie bleef een zorgenkind. Langzaam maar zeker was ook Willy Dullens er zelf van overtuigd dat het voorbij was. Het heeft lang geduurd, maar eindelijk, in de wetenschap dat er toch niets aan te veranderen is, is er bij Willy Dullens een gevoel van berusting gekomen. Als man, vader van de vijf en een halve maand oude Ingrid, weet hij dat hij niet bij het verleden mag blijven stilstaan. Hij bouwt aan een nieuwe toekomst, is begonnen als leerling-kapper met als uiteindelijk doel een eigen zaak. Maar over zijn nieuwe doel verkeert hij eveneens nog in angst. De angst van de beroepsgeschiktheid op langere termijn in een bedrijf waar zijn benen zelden rust gegund zal worden. In tien vragen geeft Willy Dullens antwoord op zijn probleem; verleden, heden en toekomst. Wil je toegeven dat de publikatie in het Algemeen Dagblad van 25 novem ber 1967 juist was? „Ik ben het er mee eens dat u ge lijk hebt gekregen. Het gelijk op dat moment telde slechts voor enkele we ken, want na de uitspraak van de verzekering ben ik in Maastricht op nieuw gekeurd. Er kwam toen een an dere diagnose. Ik mocht weer gaan voetballen van die bedrijfsarts. Voor mij zelf heb ik altijd, na mijn operatie, geweten dat ik het geen jaren meer zou volhouden". NIJMEGEN De Vereniging voor Beroepswielrenners heeft vrijdag tijdens de eerste algemene jaarvergadering in de Goffertboerderij te Nijmegen beslo ten om voortaan niet uitsluitend prof wielrenners tot de vereniging toe te la ten. Er zal echter wel een ballotage commissie ingesteld worden, die selec tief te werk zal moeten gaan bij de aanmelding van nieuwe leden. De ver eniging heeft tevens besloten om de uit betaling van de renners voortaan via de WBW te laten geschieden zoals zij na een koers niet meer op uitbetaling hoeven te wachten. Voorzitter Jan Janssen haalde nog eens aan, dat beroepsrenners nog steeds weinig rechtszekerheid hebben. De af- félire Eddy Merckx heeft dat weer eens aangetoond, aldus Janssen. Hij deelde mee, dat de dopingcontrole nog steeds niet waterdicht is en: „Je moet maar bewijzen dat het niet zo is. Wij zullen blijven vechten tegen de doping controle zoals die nu is." Binnenkort zal de bond een gehele vergadering wij den aan de dopingkwestie. Tijdens de bijeenkomst maakten Post, Janssen en Wagtmans bekend dat zij een eventueel te winnen prijs bij het nationaal kam pioenschap 50 kilometer op de baan zouden afstaan aan de kas van de bond. „Deze kan best wat gebruiken", volgens Janssen. Ben je de klap te boven? „Gedeeltelijk. Als ik naar het voet ballen ga kijken, ben ik wild enthou siast en wil ik zo de grasmat oprennen. Het kan echter niet meer. Ik moet me neerleggen bij die harde slag. Het le ven gaat gewoon verder". Hoe is momenteel de toestand van je knie? „Slecht. Het is helemaal niets. Ik ga er niet dood aan, maar ik heb er vrij wel geen kracht meer in. Als ik thuis kom van mijn werk is hij gezwollen. Nee, het is gewoon slecht". Wat mag je er nog mee doen? „Ik mag er niets meer mee doen. Al leen een beetje fietsen en zoveel moge- jjk rustig bewegen. De dokter heeft mij aangeraden een steunverband te dragen, maar dat is ook al zowat. Wel ga ik binnenkort naar dokter Bronswijk om te vragen of ik het juiste beroep heb gekozen. Niet dat ik over vijf jaar met een ei gen zaak zou moeten stoppen. Dat zou een ramp zijn. Wie heeft er nu open kaart met je gespeeld? Dokter Bronswijk, die mij heeft ge opereerd heeft als man tegen man ge zegd, dat ik erg voorzichtig met mijn knie moest zijn. Ik ben naar dr. Weiss in Aken gegaan om zekerheid te krijgen. Ik heb tegen dr. Weiss gezegd: „Maak me niets wijs, maar zeg hoe het is". Het antwoord was hard; ,„Er is maar een mogelijkheid: stopped. Er zijn geen middelen die jou zouden kunnen hel pen". Zou je alle voetballers iets willen mee geven van de trieste les die jij nood gedwongen hebt moeten leren? „Ik zou ze willen meegeven dat ze zich moeten verzekeren, ook al ligt de premie hoog. Eigenlijk zou er voor de top een bepaalde categorie een garantie moeten zijn bij een blessure van mijn aard. Iets waar de voetbal ler naar uit kan zien bij invaliditeit". Wat is je meest kwellende vraag? „Dat is hoe gaat het verder. Ik ver- BRUSSEL De beroering om het geval-Merckx, de Belgische wielrenner, die deze week na een dopingscontrole uit de Ronde van Italië werd gezet, loopt nog steeds hoog in België en heeft zelfs de senaat bereikt. De minister van Volksgezondheid, Na- meche, kreeg een aantal vragen te be antwoorden van twee senatoren. Hij kon echter niet meer zeggen, dan dat hij nog niet over voldoende elementen beschikte voor een definitief oordeel. Een eerste indruk van de minister was wel, dat het Belgische wieleridool getroffen was door een „brute sanctie". WARSCHAU Avery Brundage, de Amerikaanse voorzitter van het Inter nationale Olympische Comité (IOC), heeft vrijdag in Warschau tijdens de openingszitting van de 68e vergadering van het comitéé een aanval gericht op degenen die de bepalingen betreffende het amateurisme willen veranderen. Brundage vertelde de ongeveer 55 le den van het IOC in het Radziwil-paleis dat „in de Olympische Spelen voor be taalde atleten geen plaats is". Hij zei verder dat het tijd wordt ein delijk te begrijpen dat sommige sporten of takken daarvan niet als amateuris tisch kunnen worden beschouwd. „De oplossing is heel eenvoudig: niet de Olympische reglementen moeten wor den veranderd, maar de sporten die niet langer op de spelen thuishoren, moeten van het programma worden afgevoerd". Hoewel Brundage geen sport noem de, nam men aan dat hij doelde op de alpine-nummers van de skisport. On langs eiste de 82-jarige miljonair de medailles terug die de Fransman Jean- Claude Killy in Grenoble heeft gewon nen. Door het gebruik van zijn naam in de reclame verdient Killy dit jaar alleen in de Verenigde Staten al bijna een miljoen gulden. Hij had geen gelegenheid gehad voor verhaal op de Italiaanse beslissing, om dat pas een uur voor het vertrek van een volgende rit het uitsluitingsbevel aan hem was medegedeeld. In België zou zoiets niet mogelijk zijn geweest, aldus minister Nameche. Een der senatoren had o.m. willen weten, of Merckx aanspraak zou kun nen maken op schadevergoeding als achteraf mocht blijken dat hij onschul dig uit de Giro was gestoten. De Italiaanse wielerploeg Faema heeft gisteren een comniurdqué uitgege ven waarin meegedeeld wordt dat al het mogelijke gedaan zal worden om de onschuld te bewijzen van haar kopman Eddy Merckx. „Faema zal op alle mo gelijke wijzen onderzoekingen instellen om de waarheid te bewijzen dat deze ploeg de absolute zekerheid heeft dat Merckx onschuldig was", aldus het communiqué. Het streven van Feama zal er vooral op gericht eijn de schor sing van Merckx ongedaan te maken of te doen inkorten zodat hij in de Ronde van Frankrijk zal kunnen starten. Adriano Rodoni, de president van de internationale wielrenunie, zal persoon lijk de laatste etappen van de Giro vol gen om de doping-zaak te onderzoeken. Verder zal op verzoek van de Belgi sche regering het Italiaanse Ministerie van Gezondheid aan het slot van de Giro een onderzoek instellen. MüNCHEN De toestand van de 27-jarige Westduitse turner Jürgen Bi schof is zo verbeterd dat van levens gevaar geen sprake meer is. Bischof, die vorig jaar in Mexico aan de Olym pische Spelen deelnam, is na een achil lespeesoperatie op 17 maart wekenlang buiten bewustzijn geweest. Onlangs kwam Bischof gedeeltelijk bij en mo menteel herkent hij enkele personen en kan het antwoord op sommige vragen opschrijven. wacht dat mijn knie mij nog parten zal spelen. Ik ben bang dat ik nog eens onder het mes moet. Bang voor invaliditeit, waarvan ik hoop dat het nooit zal gebeuren". Hoe is je reactie op de geste van Ajax en had je niet liever gezien dat een dergelijk voorstel uit Sittard was gekomen? „De benefietwedstrijd die Ajax mij heeft aangeboden en die in augustus in het Olympisch stadion wordt gespeeld, DEN HAAG De cijfers van sport- toto 42 van het afgelopen weekeinde waren: Aantal deelnemers 632.022; to tale inleg f 1.355.793,30; prijzenbedrag f 610.106,99. Eerste prijs: f 183.032,10, vijf meldin gen bruto f 36.606,42, tweede prijs: f 122.021,40, 189 meldingen bruto f645,60; Derde prijs: f 183.032,10, 2326 meldin gen bruto f 78,60. Extra prijs: f 122.021,4 gen bruto f 78,60. Extra prijs: f 122.021,40, WILLY DULLENS berusting is een fenomenale geste. Natuurlijk, waarom Ajax. Ik zou het graag van Sittard hebben gezien, maar Ajax was gewoon de eerste. Juist nu het van Ajax gekomen is, weet ik hoe ik in het wes ten gewaardeerd ben". Zie je voor jou nog een taak wegge legd in de voetbalsport? „Ik wil er in ieder geval iedere week bij zijn. Of als supporter, of als ver slaggever. Graag goede wedstrijden zien zoals bijvoorbeeld Ajax Milan, want dat was toch een topper." De toekomst? „Als ik eri n slaag een zaak op te bouwen in het herenkap- persbedrijf als ik daar tenminste mee door kan gaan ben ik tevreden. Eventueel kan ik daarna overstappen naar het dameskappen, waarin mijn vrouw Jeannie goed thuis is. Ik heb aardig verdiend en ik ben serieus. Waarom zou het dan niet lukken?" SYDNEY Voor het eerst sinds 32 jaar heeft het Australische Davis Cup team de eindronde niet bereikt. De jarenlange afroming van de amateur tennis- top heeft eindelijk zijn tol geëist. Spelers als Frank Sedgman, Lewis Hoad, Ken Rosewall, Rod La ver, John Newcombe en Tony Roche zagen hun talent lie ver beloond met harde dollars dan met bekers en medailles. De een na de an der tekende een profcontract, dat hen aan een van de, voornamelijk Ameri kaanse, prof groepen verbond. Van de vijfentwintig keer sinds 1937, dat Australië in het Davis Cup-toernooi uitkwam, won het zestien keer de be ker. Dit jaar werd de Australische ploeg in een wedstrijd met talrijke incidenten uitgeschakeld door Mexico. Ray Ruffels, Bill Bowrey en de jonge spelers John Alexander en Phil Dent moesten hun meerdere erkennen in de Mexicanen Rafael Osuna, die enkele dagen gele den op tragische wijze om het leven kwam, Joaquin Loyo Mayo en Vicente De sportrubriek van het program ma „Scala", dat de NOS-televisie van daag van 19.03 tot 19.30 uur via Neder land 2 uitzendt, bevat korte reportages van de voetbalwedstrijd AZ '67 - DOS en dé honkbalwedstrijd HCAWOVVO in Bussum. Verder wordt een over zicht gegeven van de zaterdagmiddag- voetbalcompetitie. In het programma „Studio Sport", dat de NOS-televisie zondag van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland 1 uitzendt, zal wijzigingen voorbehouden aan dacht worden besteed aan de volgende evenementen: de voetbalwedstrijden AZ'67 - DOS en De Volewijckers - Eindhoven; de zweminterland Nederland-Groot- Brittannië in Oldenzaal; de waterpolowedstrijd Nederland - West-Duitsland in Oldenzaal; de finish van de Ronde van Italië; het toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Frank rijk te Parijs; de nationale zeilkampioenschappen op het IJsselmeer bij Medenblik; de motocross in Markelo; de honkbal wedstrijd Haarlem Ni chols - Sparta. In „Langs de lijn", het sportpro gramma van de NOS-radio (14.30-17.00 uur via Hilversum 1 en 18.10-18.30 uur via Hilversum II), wordt verslag ge daan van: de nationale roeiwedstrijden op de Amsterdamse Bosbaan; de jeugd-zwemwedstrijden Neder land - Groot-Brittannië in Oldenzaa het Vier-landen-waterpolotournooi in Oldenzaal (Joegoslavië, Groot-Brit tannië, Nederland, West-Duitsland) d e vijf- en tienkamp (atletiek) in Vlaardingen tussen Nederland, Bel gië en Groot-Brittannië; de voetbalwedstrijd De Volewijc kers - Eindhoven; de amateur-voetbalwedstrijd Roer mond - Middelburg; de honkbal wedstrijd Haarlem Ni chols - Sparta; de nationale motorwegraces in Uden. De NOS-televisie zendt zondag van 16.30 tot 17.15 uur via Nederland 1 van uit het zwembad Vonders wij de in Ol denzaal een rechtstreekse reportage uit van het internationale waterpolo- toernooi waaraan wordt deelgenomen door ploegen uit Engeland, Joegoslavië, West-Duitsland en Nederland. Verslag gevers zijn Jean Smits en Rob Kerkho ven. De regie berust bij Louis Wage. Deze reportage wordt omstreeks 16.35 uur onderbroken voor de toto-uitslagen. Het RONO-programma „Sport voor Sport" dat zondag van 18.30 tot 19.25 uur wordt uitgezonden zal aandacht schenken aan de voetbalwedstrijden SC Enschede - Drachten; WEO - BNC, Groninger Boys - Peize en BVC'12-De Bataven. In een gesprek met de volleybalcom- petitieleider drs. H. J. Mylanus zal in gegaan worden op een aantal belang rijke beslissingen, die zaterdag 7 juni bekend worden over de indeling van 't seizoen 1969-1970. Verder komen in het programma o.m. de volgende onder werpen voor: de nationale roeiwedstrij den op de Bosbaan in Amsterdam, de internationale motocross in Markelo, de grasbaanraces in Assen, de interna tionale zwem- en waterpolowedstrijden in Oldenzaal en het 6e districten-atle- tiektoernooi in Utrecht Zarazua. Bill Bowrey en Ray Ruffels kwamen in de enkelspelen uit. Hoe wel goede spelers, missen beiden toch de topkwaliteit van de Australische Davis Cup-ploegen in de laatste decennia. Het herendubbel van Phil Dent (18) en John Alexander (17) welke laatste vorig jaar het jeugd toernooi van Wimbledon won miste nog routine om de Mexi canen in grote moeilijkheden te bren gen. In drie sets waren Osuna en Zara zua sterker (18-16, 12-10 en 6-4). Harry Hopman, de non-playing cap tain van het Australische Davis Cup team, gelooft dat zijn jongens niet lang in de schaduw zullen blijven. Volgens Hopman zijn er tenminste acht jonge spelers van het formaat van Dent en Alexander, maar zij missen alleen de ervaring om tot de top te kunnen rei ken. De voorzitter van de Australische lawn tennisbond, C. A. Edwards, is het met hem eens: „Er is een groot aantal opkomende spelers, die door de erva ring van Hopman Australië binnen 2 of 3 jaar de Davis Cup moeten kun nen terugbezorgen". Maar niet overal heerst een dergelijk groot optimisme. Het amateurtennis in Australië trekt nog slechts weinig be langstelling, terwijl ongenoegen over de financiën waarschijnlijk een groep profs zal weerhouden in het seizoen 1969-1970 naar dit werelddeel te ko men. Een ander probleem is de in de af gelopen zomer duidelijk verminderde belangstelling var. de kant van de jeugd die zich in de zomer niet meer wil in spannen op de tennisbanen, maar lie ver aan het strand haar vertier zoekt. Niet langer de tennissterren zijn de idolen. Het brandingskiën (surfriding) spreekt meer tot hun verbeelding. De Australische tennisbond heeft, on danks een jarenlange voorspoed, grote geldelijke problemen. De nationale kam pioenschappen van vorig jaar in Bris bane waren een financiële flop en nu de Verenigde Staten de Davis Cup heeft gewonnen, vindt er dit jaar ook geen eindronde plaats, die de leegge- raakte kas weer een beetje kan aan vullen. De bond heeft financiële hulp nodig van de zes regionale bonden van 20.000 dollar (ongeveer 72.000 gulden). In de huidige sfeer zou een verhoging van de contributie voor de aangesloten leden echter bijzonder slecht in de smaak vallen. Een kolomschrijver van een krant in Sydney gaf het volgende commentaar: „Indien de Australische tennisbond zou besluiten op de deur te kloppen, kan men er zeker van zijn dat men niet al leen die deur tegen, maar ook het lid op de neus krijgt". MEDEMBLIK Door een magistra le overwinning in de zesde en voorlaat ste race van de open Nederlandse zeil kampioenschappen is vrijdag de Rotter damse leraar in de lichamelijke opvoe ding Tiemen Vries in het bezit geko men van de nationale titel in de Olym pische Finn jollen- klasse. Deze bekwame atleet bleek ook in de zesde wedstrijd onvermoeibaar. Vries, die over een uitstekende lichaamscondi tie beschikt iedere morgen zorgde hij voor een royale warming-up op de kade van Medemblik stuurde al vrij snel na de start zijn schip naar de kop van het veld om deze positie niet meer af te staan. Met dit resultaat nam hij de titel over van Boudewijn Binkhorst, die helaas door drukke bezigheden op de werkdagen van deze week niet van de partij kon zijn. Zonder enige twijfel mogen we in de laatste wedstrijd (van daag) een poging tot revanche ver- HARROGATE Met nog een etap pe voor de boeg heeft Fedor den Her tog in het algemeen klassement een voorsprong van 12 minuten en 29 se conden op zijn naaste rivaal Popke Oosterhof. Het moet dan ook wel vreemd lopen, wil hem de overwin ning in deze Ronde van Groot-Brittan nië nog ontgaan. Popke Oosterhof behaalde vrijdag zijn vijfde etappe-zege. Samen met Fe dor den Hertog ontsnapte hij al na 60 kilometer uit het peloton. Het tweetal bleef gedurende de rest van de rit, die door drie steile klimmen behoorlijk zwaar was, onbereikbaar voor een groepje achtervolgers onder wie de Engelsman Buckley. In de eindsprint toonde Oosterhof zich de snelste. Uitslag van de veertiende etappe: 1. Oosterhof (Ned) 149 km in 3 uur 42 min 05 sec; in dezelfde tijd: 2. Den Hertog; op 1.21: 3. Polewiak (Pol); 4. Buckley (GB); 5. Mikolajczyk (Pol); 6. Fuchs (Zwi). Het algemeen klassement ziet er na de veertiende etappe als volgt uit: 1. Den Hertog (Ned) 56 uur 38 min 23 sec; op 12.29: 2. Oosterhof (Ned); op 14.43: 3. Buckley (GB); op 15.49: 4. Fuchs (Zwi); op 19.12: 5. Daily (GB). GRAZ De Nederlander Harry Jansen heeft vrijdag de zevende en voorlaatste etappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. Hij legde de rit van Villach naar Graz over 189 km af in een tijd van 4.48.17. Tweede werd de Belg Bruyere in dezelfde tijd. Ma thijs de Koning blijft leider in het al gemeen klassement. Tweede is de Oos tenrijker Steinmayr en derde Joop Zoetemelk. In het algemeen ploegen- klassement staat Nederland eveneens eerste. De uitslag van de 7e rit: 1. Jansen (Ned) 189 km in 4.48.17; 2. Bruyere (Bel) zt; 3. Humenberger (Oos) op 17 sec; 4. Steinmayr (Oos op 1.24; 5. Mitteregger (Oos) op 1.31; 6. De Ko ning (Ned) op 1.43; 7. Gawliczek (Pol) op 7.30; 8. Zoetemelk (Ned) zt; 9. Prinsen (Ned) zt; 10. Ruppaner (Zwi) op 7.42. Het algemeen klassement na de voorlaatste etappe: 1. De Koning (Ne derland) 29.47.36; 2. Steinmayr (Oos) op 1.04; 3. Zoetemelk (Ned) op .747; 4. Prinsen (Ned) op 14.08; 6. Berck- mans (Bel) op 16.03; 7. Pruscha (Oos) op 16.30; 8. Jansen (Ned) op 16.40; 9. Schattelbauer (Oos) op 16.43; 10. Gawliczek (Pol) op 17.02. Het algemeen ploegenklassement na zeven ritten: 1. Nederland 88.28.28; 2. Oostenrijk 88.53.11; 3. Tirol 89.14.36. Algemeen bergklassement: 1. Zoete melk 66 pnt; 2. Prinsen 52; 3. Stein mayr (Oos) 36. Puntenklassement: 1. Zoetemelk 51 pnt; 2. Prinsen 45; 3. Berckmans (Bel) 37. RIGA Tijdens atletiekwedstrijden in Riga heeft de Russische speerwer per Janis Lusis vrijdag voor een uit stekende prestatie van 187.70 m ge zorgd. Hij staat hiermee derde op de seizoenranglijst achter de Amerikaan Mark Murro, die enkele weken gele den tot 89.21 m kwam en de Fin Kin- nunen (87.72 m). Lusis is wereldre cordhouder met 91.98 meter. STUTTGART De succesvolle Por- schefabriek (wereldkampioen merken) zal op 14 juni hoogstwaarschijnlijk niet vertegenwoordigd zijn bij de 24-uurs- race van Le Mans. Volgens Porsche- „stalbaas" Rico Steinmann zullen dinsdag in Le Mans de auto's die met de onlangs door de internationale sportcommissie verboden stabilisatie vleugels toegerust zijn, worden gepre senteerd. Porsche riskeert daarmee 'n startverbod. Bij de eerder gehouden trainings wedstrijden (nog vóór de maatregel) verscheen Porsche eveneens met de be- GSTAAD Tom Okker is voor het toernooi om de open Zwitserse tennis kampioenschappen, dat van 22 tot 27 juli in Gstaad wordt gehouden, als tweede geplaatst achter de Australiër Tony Roche. weegbare stabilisatievleugels. „Wij on dersteunen het verbod van onverant woordelijk grote en gevaarlijke vleu gels, maar wij zijn het niet eens met het onbeperkt uitsluiten van aërody namische hulpmiddelen", aldus Stein mann. ARNHEM Op de vijfde wedstrijd dag van het nationale zweefvliegkam pioenschap, dat op Teriet wordt geor ganiseerd, was de opdracht een vlucht te maken naar vliegveld Keiheuvel in België via het vliegveld Seppe in Noord- Brabant. Het traject van 167 km werd door 25 vliegers volbracht. In de open klasse werd een: Dekkers uit Utrecht, in een uur 40 min., 48 sec.; twee: Blü- kens uit België in een uur 41 min. 54 sec. en derde werd Van Bree (Eindho ven) in een uur 43 min. 44 sec. In de handicapklasse werd een: Blükens; 2: Van Bree, en derde Musters uit Til burg. Leiding in het totaal klassement open klasse Dekkers, Utrecht met 4854 punten, in de handicapklasse Van Stein- foorn met 4439 punten. wachten. Hans van Eist, die bij het zware weer deze week wat onder de verwachting bleef, finishte op de vier de plaats, maar werd wegens een te vroege start uitgesloten. De tweede plaats ging naar Bruer die onder ande ren Seret van de kop verdrong. In de internationale Flying-Dutch- man-klasse, die met een harde wind in de zeilen van start ging, werd op nieuw Imhoff de grote winnaar. De Scheveninger mag zich echter nog geen kampioen van Nederland noemen. Slechts 3 starters is te weinig voor 'n geldige race in een nationaal kam pioenschap en daarom zal Imhoff tot vandaag moeten wachten, wanneer er wat meer schepen op het water komen. In laatste instantie zal de KNVWV over de geldigheid van zijn titel moeten be slissen. Ferdinand Eekels had vrijdag op nieuw pech. Hij brak kort na de start zijn helmstok en moest terugkeren. Jan de Reus was tegen Imhoff kansloos en kwam als tweede binnen. De Fries Rein Mulder heeft zijn positie aan de kop van het Drakenklassement weer verbe terd. Voor de vierde keer stuurde hij zijn „Kape" als eerste over de lijn, na veel strijd met Jan Bol, die in het be gin van de wedstrijd op kop zeilde. Bol gaat het in de Zuiderzeeregatta steeds beter doen en passeerde ook nu weer in tweede positie het finish-schip. Frech werd derde maar staat voorlopig nog onbedreigd op de tweede plaats in de totaalstand. Favoriet Jan Bier ver trouwde bij de harde wind zijn mast niet en keerde kort na de start terug waardoor hij 'n flinke duikeling maak te in het algemeen klassement. PARIJS De als derde geplaatste Ann Jones (Eng.) heeft zich geplaatst voor de finale dames-enkelspel van de open tenniskampioenschappen van Frankrijk. Zij versloeg in de halve fi nales de Australische Lesley Bowrey met de setstanden 6-1 en 6-2. Margaret Court (Austr.) bereikte eveneens de finale door een overwin ning met 6-3, 4-6, 7-5 op de Amerikaan se Nancey Richey. Tom Okker heeft ook de finale heren- dubbel niet gehaald. Met zijn partner de Amerikaan Marty Riessen verloor hij in de halve finales van de Austra liërs John Newcombe en Tony Roche: 4-6, 5-7, 5-7. Later op de avond werd Okker met de Britse Virginia Wade ook uitgescha keld in de halve finales gemengd-dub belspel. Het paar verloor met 3-6, 6-8 van het Franse duo Francoise Durr - Jean Claude Barclay. Andere uitslagen: Herendubbelspel (halve finales): Roy Emerson/Rod Laver (Austr.) - Ilie Na- yase/Ion Tiriac (Roem) 6-2, 6-1, 6-2. Finale herenenkelspel troosttoernooi: Tomas Lejus (Rusl.) - Michel Leclercq (Fra.) 6-2, 6-2. MOSKOU De twintigste partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken, die vrijdag in Moskou zou worden gespeeld, is wegens ziekte van uitdager Boris Spasski uitgesteld. Het is de derde (en laatste) keer dat Spasski uitstel vraagt. Titelhouder Pe trosjan kan nog één keer om uitstel verzoeken. CAVALESE De Italiaan Michelot ti heeft vrijdag de 22e etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een bergrit over 131 km van Pietore naar Cavalese. Gimondi blijft leider in het algemeen klassement. De uitslag van de 22ste etappe is (Al le renners zijn Italianen): 1, Michellotti, 131 km in 4.16.25; op 1.56: 2. Gimondi; op 2.06: 3. Mori; op 3.04: 4. Schiavon; op 3.43: 5. Adorni op 4.16: 6. Miliolo, 7. Gergamo; op 4.23 8. Cavalcanti; op 4.47: 9. Colombo; o 5.20: 10. Dancelli. ROTTERDAM De 25-jarige linker verdediger van Ajax, Theo van Dui venbode, is per 1 juli een contract aan gegaan met landskampioen Feijenoord. Vrijdagavond is men tot overeen stemming gekomen. Negen spelers hebben hun contract met de Nijmeegse eredivisie-vereniging NEC verlengd. Het zijn: Verdonk, Res- sel, Merkx, Bonnen, Donners, Mellaard, Geutjes, Gerrits en Peters (beide laat- sten zijn spelers van het tweede elftal.) Doelman De Bree heeft 't hem aange boden contract in overweging genomen. Oud-international Peter Kemper en jeugd-international Stanley Bish heb ben zich op eigen verzoek op de trans- ferlijst van de eredivisievereniging PSV laten plaatsen. Henk (Charly) Bosveld heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst van Vitesse laten plaatsen. Bij NEC staan vier spelers op eigen verzoek op de transferlijst. Het zijn: Kornelis, Schriever, Lelieveld en Meij- ers. BEZIERS De Fransman Cyrllle Guimard heeft vrijdag de tweede etap pe van de Midi Libre gewonnen. Door zijn overwinning in deze 139 kilometer lange rit van Montpellier naar Beziers nam hij de leiding in het algemeen klassement over van de Belg Eric de Vlaeminck. De Nederlander Gerben Karstens werd in dezelfde tijd als Gui mard tweede. De uitslag luidt: 1. Guimard (Fra.) 139 1cm in 3 uur 47 min. 51 sec. (met tijdvergoeding 3.47.48); 2. Karstens (Ned.) m.t. 3.47.49; 3. Callens (Belg.) m.t. 34750); 4 Wright (G.-Br.); op 6 min.: 5. Perin (Fra.); op 27 min: 6. Strquer (Fra.); op 39 min: Huby (Fra.); 8. Eric de Vlaeminck (Belg.) en vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Gerben Karstens heeft van de wed strijdleiding een boete van 50 francs gekregen, omdat hij tijdens de tweede etappe de Fransman Perin heeft ge slagen. Bovendien werd hij in het al gemeen klassement een minuut achter gezet. Volgens een verklaring van Kar stens had Perin hem opzettelijk ten val gebracht. Gerben Karstens werd later in de tijd rit 42e in 42.41.6. Het algemeen klasse ment na de derde etappe ziet er als volgt uit: 1. Bracke (Belg.) 9 uur 44 min. 32 sec.; op 27 sec. 2. Poulidor (Fra.), op 1.04. 3. Ocana (Spa.); op 2.34 4. Boucquet (Belg.); op 2.38 5. Wolfshohl (W.-Dl.) 6. Bellone (Fra.); 7. Ravaleu (Fra.); op 2.46 8. Wright (G. Br.); op 2.49 9. De Geest (Belg.); op 2.57 10. Delisle (Fra.) op 5.26 51. Kar stens (Ned.). MILAAN Vrijdag zijn er nieuwe twijfels gerezen in de dopingkwestie Eddie Merckx. In Milaan werd bekend, dat Merckx 20 uur na vie eerste doping controle aldaar aan de universiteit door twee professoren opnieuw een onder zoek heeft laten verrichten. Hierbij zijn zelfs niet de geringste sporen van een stimulerend middel aangetoond. Vol gens de Milanese specialisten had de ze controle, uitgevoerd op uitdrukkelij ke wens van de Belgische "wielerbond en in aanwezigheid van drie journalis ten, toch zeker resten van dope moe ten aantonen, temeer daar bij het eer ste onderzoek een bijzonder sterke do sis aan het licht kwam. HILVERSUM Het herenteam van De Robben uit Hilversum is vrijdag avond voor de derde achtereenvolgen de maal kampioen van Nederland ge worden. Dit werd een feit na de over winning van 9-1 in de thuiswedstrijd te gen Het IJ. IJMUIDEN De Hoogovens hebben de Belgische familievennootschap SA des Usines Stephenne in de provincie Namen overgenomen. Het bedrijf ex ploiteert een dolomietgroeve en heeft grote dolomietreserves. Hoogovens gebruiken veel ruwe do lomiet, met name bij de ertsvoorberei ding. Voorts wordt gebrande dolomiet gebruikt bij de produktie van vuur vaste stenen voor de staalfabrieken. Het aandelenkapitaal van 20 miljoen Belgische francs (f 1,5 miljoen) is te gen betaling in contanten overgeno men. LONDEN De lening die de Britse Philips via een dochtermaatschappij, Philips Finance, op de Engelse kapi taalmarkt plaatste, is mislukt. Het pu bliek heeft door de rentestijging en de beperkende bepalingen die in Engeland gelden slechts moeizaam op de lening ingetekend. Voor Philips betekent dit geen strop, want de lening is overgenomen door financiële instellingen. Uitgegeven zijn 5 3/4 procents converteerbare obliga ties tegen 100 procent DEN HAAG De omzet, excl. die van de ondernemingen, is in 1968 met 16 pet. ten opzichte van 1967 gestegen, al dus de directie van NV Bouwstoffen v/h Braat in het jaarverslag. Deze ver betering was voornamelijk het gevolg van de grote activiteit van de kantoren, die alle bijdroegen tot de omzetvergro- ting. Ook de nieuwe vestiging te Goes, die sinds maart 1969 bestaat, wist reeds enige omzet te behalen. Opgemerkt dient te worden, dat de stijging gesti muleerd werd door de invoering van de BTW. Deze belasting veroorzaakte namelijk een versnelde oplevering van werken. De omzet (excl. deelnemingen steeg van f 39 tot ruim f 45 min in 1968. De bedrijfswinst (voor afschrijvingen) bedraagt f 2,4 min (v.j. f 2,1 min). Sal do winst ter verdeling bedraagt f 1,2 min (v.j. f 1,2 min). Voorgesteld wordt een onveranderd dividlhd van 21 pet., en f 335.784 aan de reseves toe te voegen. In 1967 werd naast het contant dividend 10 pet. stockdividend uit de agioreserve uitgekeerd. Voor 1969 zal de handel in bouwmaterialen minder gunstig worden dan vorige jaren. Een opeenhoping in een jaar van vele kostprijsverhogende factoren zal de winstmarges drukken. Excl. deelnemingen bedroeg de order portefeuille per 1 janua-'' "riO 25 min (v.j. f 21 min). De vesri rig te Goes wettigt goede verwachiri 0 n.

De Vallei | 1969 | | pagina 9