t succes van Geslaagde zendingsmiddag van chr. gereformeerden uitvoering WONINGBOUWVER. AMERONGEN VIERDE T 50-JARIG BESTAAN Wandelaars op pad in Resteren Gemeentehuis Leersum nog dit jaar uitgebreid Bejaardentocht 1969 met veel attracties en een verrassend slot Zeven jubilarissen van de veiling Kesteren gehuldigd W eekendverkeer eiste gewonden en veel schade Ruim 400 bezoekers P. A. VAN SCHUPPEN BEËDIGD ALS MAKELAAR Tent ging in vlammen op Leersumse brandweer in landelijke finale Gebroken benen in Veenendaal VEILING KESTEREN KERKEN VIT VEENENDAAL, EDE, fqn EN BENNEKOM BIJEEN Beat-bal in 't Dorpshuis Be j a ar dentocht Renswoude Zweefvliegers landden in Scherpenzeel Demonstratie „Lima-ruiters" MAQUETTE VANAVOND TE BEZICHTIGEN Hoteldirectie biedt bootreis aan „Ons Genoegen" geeft jubileum concert Veel publiek '"j concert K.L.M.-koor JONGEN (6) RAAKTE ONDER VRACHTAUTO MAANDAG 9 JUNI 1969 VEENENDAAL In het vriende lijke kerkgebouw van de Christelijke gereformeerde kerk in Bennekom werd zaterdagmiddag een zendingsbij eenkomst gehouden, uitgaande van en bestemd voor de christelijke gere formeerden in Bennekom, Ede en Veenendaal. De bijeenkomst was als openluchtsamenkomst op het land goed Hoekelum tussen Bennekom en Ede gepland, maar de weersomstan digheden zagen er zaterdagochtend niet naar uit, dat dat mogelijk zou zijn, waardoor besloten werd naar de „uitwijkplaats" in Bennekom te gaan. De middag, die onder leiding stond van ds. J. Kampman uit Ede, werd bijgewoond door bijna vierhonderd be zoekers, waaronder veel kinderen. Ds. A. Bikker, oud-zendingspredikant in dienst van de christ. geref. kerken vertelde voor de pauze de levensgeschie denis van Monica, het eerste meisje dat in zijn „pastorie" in Mamassa op Vele- bes ais „murid" (leerling) of „anak piara" (pleegkind opgenomen werd. Bij zijn komst in 1.927 was er in het Ma- massa-gebied reeds een christelijke kerk, gesticht door Indonesische chris tenen, maar pas na zijn komst werd het gebied werkelijk gekerstend. Moni ca werd bij hem gebracht in de hoop dat voor haar een hoge bestuurspost weggelegd zou zijn. Zij stamt uit een priesterfamilie een onder toradjahs hoog-adelijke kaste. Haar oom was kort daarvoor door het Nederlandse bestuur gepasseerd omdat hij het Maleis niet verstond. Nu is Monica inderdaad in een vrij hoge bestuursrang aangesteld. Boven dien is zij overtuigd Christin. Met een verwijzing naar Deborah een der (vrouwelijke) richters in het oude Is raël sprak ds. Bikker over haar als „een moeder in Israël". Ds. J. Brons uit Veenendaal sprak na de pauze een opwekkingswoord. „Chris tus gaf ons de opdracht zijn woord uit te dragen in Jeruzalem, Judea, Sama ria en tot aan de uiterste einden der aarde," aldus ds. Brons. „Jeruzalem is vlak bij ons, in ons dagelijks bestaan, Judea wat verder weg: de mensen die we ontmoeten in werk en verkeer. Sa maria duidt op degenen die een ver basterd geloof hebben: evangelisatie en uiteindelijk tot de uiterste einden der aarde: de zending." De bijeenkomst werd opgeluisterd door het optreden van de christ. geref. zangvereniging „Chrigeza" uit Veenen daal, die zowel vlak voor als vlak na de pauze enkele liederen ten beste gaf. De aanwezige kinderen maakten na de pauze een boswandeling onder leiding van enkele ouderen. Ds. Van Sorge uit Bennekom sprak een slotwoord, waarin hij de medewer kers dankte en de opbrengst van de collecte bekend maakte f 822,22. VEENENDAAL Ter gelegenheid van zijn beëdiging tot makelaar/taxa teur recipieerde zaterdagmiddag de heer P. A. van Schuppen in hotel „La Montagne" te Veenendaal. De heer Van Schuppen, die de driehoek Veenendaal- Rhenen-Amerong entot zyn werkterrein heeft gekozen zal zich voornamelijk be zighouden met de zogenaamde project ontwikkeling. Daarnaast zullen ook andere make laars»- en taxateurswerkzaamheden door hem worden uitgevoerd. De receptie van zaterdagmiddag werd bijzonder druk bezocht. Ruim 300 be langstellenden maakten van de gele genheid gebruik om de zo juist beëdig de heer Van Schuppen geluk te wensen. Een en ander ging veelal gepaard met een bloemstuk of geschenk, waarvan de heer Van Schuppen en zijn echtgenote er vele mochten ontvangen. AMERONGEN Zaterdagavond, 14 juni wordt in het Dorpshuis een dans avond georganiseerd door de groep ..Hamadeha" uit Amerongen. Muzikale medewerking wordt verleend door de be kende groep „De Bintangs". Het bal zal worden opgeluisterd met lichtshow •n films. Het bestuur van de jubilerende W oningbomvveveniging Amerongen. AMERONGEN Met een ontspannend en zeer onderhoudend cabaret onder lei ding van Bert van Schaik beklemtoonde de Woningbouwvereniging Amerongen zaterdagavond de herdenking en viering van haar vijftigjarig jubileum. In het Dorpshuis heerste een feestelijke stemming onder de velen die het jubileum meebeleefden, 's Middags was er een receptie geweest, waarop veel sprekers het bestuur van de woningbouwvereniging feliciteerden, 's Avonds was het alleen voorzitter G. J. Buis die een gloedvolle toespraak hield, waarin hij het wel en wee van de vereniging in de afgelopen vijftig jaar besprak. De heer Buis maakte van de gelegen heid gebruik om mevrouw v.d. Boven- kamp wonende aan de Prins Bernhard- laan 80, een fruitbak aan te bieden. Mevr. v.d. Bovenkamp bleek all 49 jaar achtereen van dit huis van de woning bouwvereniging gebruikte maken. Huur- OPHÈUSDEN Meer dan dertien honderd wandelaars en wandelaarsters bevolkten dit weekeinde de wegen van de gemeente Resteren, in het kader van een groot wandelfestijn dat De Vrolijke Zwervers uit Opheusden in samenwer king met de NCWB en de afdeling Be tuwe organiseerde op de NCWB-bonds- dag. Voor het zover was werd in de vei linghal van Resteren een ontspannings programma geboden, waaraan Jack Mi- les en de Tiroler Kapel uit Rhenen mee werkten. Na de lunchpauze ging het startbureau open, en lieten de deelne mers zich inschrijven. Schoolgroepen, verenigingen en indi- viduelen liepen mee, onder wie drie gasten uit Duitsland. Na een toespraak van burgemeester D. J. Pott begaven de wandelaars zich op weg. Het par cours leidde hen via de Grebbeberg naar Opheusden, en vandaar terug naar Res teren. De wandelaars vertrokken vergezeld van een aantal drumbands, zoals Prin ses Marijke uit Geldermalsen, Kunst en Vriendschap uit Ochten, de Drumband Rhenen en het fanfarekorps Kunst en Vriendschap uit Opheusden. Later in de middag haalden de mu ziekkorpsen de wandelaars weer op, waarna de prijsuitreiking plaatsvond. Na afloop gaf de drumband Prinses Marijke een muzikale show. RENSWOUDE Zondagmiddag is brand uitgebroken op de camping „De Lucht". Een bungalow-tent van een fa milie uit Amsterdam brandde geheel uit. De schade bedroeg f 1000.--. Onder de kampbewoners is een collecte ge houden waarvan de opbrengst tenslotte de schade bleek te dekken. De oorzaak van de brand is onbekend. RENSWOUDE Woensdag maken de bejaarden uit Renswoude weer het jaarlijkse uitstapje. Met 25 luxe auto's hoopt men 's middags om half een te starten vanaf de Herv. kerk. Er zijn dit jaar 92 deelnemers onder wie 60 be jaarden. Ook bugemeester Hosang en echtgenote zullen de tocht meemaken. Waar de reis heen zal gaan blijft tot het vertrek een verrassing. SCHERPENZEEL Vier zweefvlieg tuigen daalden zaterdag in de omge ving van Scherpenzeel. Zij waren af komstig van het vliegveld Teriet bij Arnhem en moesten in het kader der van een internationale wedstrijd, via Scherpenzeel naar Gilze-Rijen. In een weiland aan de Willearlaan, tegenover 't zwembad stond een baken, dat het punt markeerde, waar de vlie gers zuidwaarts moesten wenden. Vier toestellen konden kennelijk niet over de heuvelrug komen, daalden en moes ten met auto's worden opgehaald. incasseerder, Van Lienden, al 35 jaar voor de vereniging werkzaam, kreeg een doos sigaren. Op de receptie zaterdagmiddag lie ten veel verenijgingen en andere in stanties zich evenals het gemeentebe stuur, vertegenwoordigen. Het bestuur ontving een groot aantal bloemstukken en enveloppes met inhoud. Burgemeester jhr. mr. O. R. v.d. Bosch van Amerongen ging in zijn rede nader in op de algemene verwachting dat 't werk van de woningbouwvereni ging in de toekomst steeds belangrijker zal worden in het belang van de volks huisvesting. Hij wees voorts op de goede samen werking die tussen het gemeentebestuur en de vereniging bestaat, en merkte op dat het noodzakelijk is, dat een nauwe samenwerking ontstaat met de woning bouwverenigingen in de omtrek. De feestavond in het Dorpshuis werd verzorgd, door Oiga Lowrna, begeleid door Jenny van Elsloo, het komische duo de Zon Zij Zoekers, en Bert van Schaik, die in verschillende gedaanten optrad. Het publiek wist het program ma, getuige het applaus, bijzonder te appreciëren. RHENEN. De balletuitvoering die zaterdagavond in het verenigingsge bouw „Irene" werd gegeven door de school van Marian de Bruijn is een suc ces geworden. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet, de leerlingen dansten met veel overgave en Marian de Bruijn, die zelf de choreografie in handen had, had bovendien gezorgd voor leuke kostuums. Het programma bestond uit dertien nummers, waarvan er acht voor de pau ze werden gebracht. Soms haperde er wat aan de lichteffecten, maar dat deed aan het gebrachte ballet geen afbreuk. Een bijzondere vermelding verdient de dans „LSD", door de meisjes zelf gemaakt. Zij brachten dit nummer twee maal. Dat was ook het geval met de finale, een onvervalste Can-Can", De danseresjes werden aan het slot van dit nummer teruggereopen. Toen zij voor de tweede maal ten tonele verschenen werd de zaal van enthousiasme bijna afgebroken. Tot besluit van de avond kreeg de leidster van de Rhenense balletschool een prachtig boeket bloemen aangebo den door de jongste en de oudste leer linge. LEERSUM Opnieuw is de Leer sumse Vrijwillige Brandweer er in ge slaagd door te dringen tot de landelijke finale. Zaterdag werd deelgenomen aan wed strijden in Loosdrecht. Met maar liefst 50 punten voorsprong werd hier een eerste prijs behaald. In september zal de Leersumse brandweer deelnemen aan het kampioenschap van Nederland dat in Zwolle wordt gehouden. Vorig jaar werd het team uit Leersum der de van Nederland. RENSWOUDE Op het terrein van de heer J. W. Vermeer, bij het kasteel te Renswoude wordt zatefdag 21 juni een ruiterdemonstrati^ gegeven door de Luna-Ruiters en de pony club „De lu- naruitertjes". De demonstratie omvat o.a. springdressuur, een paardenpara- de, piramide's enz. De demonstratie zal worden ingeleid met een rondgang door het dorp begeleid door de muziek vereniging „Ons Genoegen". RHENEN De jaarlijkse bustocht voor Rhenense bejaarden, die vrydag werd gehouden met 4 NBM-touringcars, die 164 bejaarden „aan boord" hadden, kreeg in Rhenen teruggekeerd een prachtig sluitstuk. Toen de oudjes tot besluit van de tocht in hotel „De Stichtse Oever" in tegenwoordigheid van de wethouders mr. J. Deen en T. van Lienden door het organiserend comité een diner kregen aan geboden, maakte de directie van het hotel by monde van mevrouw E. v.d. Schouw-Van Essen bekend, dat zy en haar echtgenote besloten hadden de Rhe nense oudjes een Rijnvaart aan te bieden met één van de prachtige salonboten van de Rederij Heymen uit Lobith. Met een „Lang zullen ze leven" gaven de bejaarden uiting van hun dankbaar heid. Het zal de eerste keer zijn dat de Rhenense bejaarden tweemaal in één seizoen op stap gaan en ook de eerste keer„,dat dit met een boot zal gebeuren. Evenals vorig jaar had het comité het doel van de afgelopen bejaarden- tocht geheim gehouden om tot het laat ste ogenblik het verrassingselement te laten meespreken. Na door het Mont- ferland te zijn gereden, waar genoten KESTEREN Zeven jubilarissen van het veilingbedrijf te Kesteren werden vrijdag gehuldigd op een feestelijke bijeenkomst in de kantine van het bedrijf. Onder de aanwezigen waren burge meester Pott en de secretaris van het Depertement voor de Beneden-Rivieren, welke laatste de jubilarissen na een toespraak het vererend getuigschrift van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel met bijbehorend KESTEREN De prijzen van de aangevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Golden Delicious: II 60-65: 39-45 II 65-70: 45-49 II 70-75: 42-52 I 70-75: 61 II 75-80: 50-58 I 75-80: 61-62 II 80-85: 45-49 I 80-85: 57 Aanvoer appelen: ca. 25 ton. Jonathan: II 60-65: 33-46 II 65-70: 42-63 II 70-75: 46-65 II 75-80: 65 Conference: I 55-60: 62 I 60-70: 77 Aardbeien: Gorella: EI 65-76 per doosje a 200 gram II 53-65 per doosje a 200 gram Redgauntlet: EI 66-77 per doosje a 200 gram II 54-76 per doosje a 200 gram Aanvoer aardbeien: 21.000 doosjes. Glasa: EI 67-71 per doosje a 200 gram II 48-58 per doosje a 200 gram Vola: EI 66-81 per doosje a 200 gram II 61-66 per doosje a 200 gram Elista: EI 65-75 per doosje a 200 gram II 56-69 per doosje a 200 gram Prijzen genoteerd in centen per kg, ten zij anders is vermeld. insigne uitreikte. De heren H. van Ton geren, P. H. Noppen, C. H. van Lent, C. van Ommeren. A. van Doorn, J. J. Boers en Jac. van Eek, allen 25 jaar achtereen in dienst van het veilingbe drijf, sinds het tijdstip dat het in Kes teren in eigen beheer werd voortgezet, kregen voorts ieder een cadeau aange boden. Na een toespraak van voorzitter P. van Westrhenen, kreeg kassier M. G. Heuff het woord. Hij feliciteerde de ju bilarissen namens het personeel en bood een prachtige vaas bloemen aan. Na het officiële deel van de bijeen komst volgde een informeel samenzijn, dat werd opgeluisterd door een gooche- AMERONGEN In verband met het 50-jarig jubileum van de muziekvereni ging „Ons Genoegen" te Amerongen geeft de gouden vereniging op vrijdag 13 juni 1969 een groot jubileumconcert in het Dorpshuis te Amerongen. Op het programma staat ondermeer het eerste optreden van het jeugdorkest „Ons Ge noeglijk". Het muziekkorps zal enkele interessante werken ten gehore bren gen. Ook zal men voor het eerst kennis kunnen maken met de dirigent de heer A. J. Flink, musicus te Hollandsche-Ra- ding. Na afloop van het concert is er een groot bal met medewerking van The River Trio. De toegang tot deze avond is gratis. Op de foto de jubilarissen v.l.n.r. de heren J. van Eek, C. H. van Lent, C. van Ommeren, J. J. Boers, A. van Doorn, P. H. Noppen en H. van Tongeren. laar, die 't gezelschap een uur lang met zijn trucs in soanning hield. De heer Van Ommeren vertoonde films over „het bereden paard", en het laatstge houden Tielse fruitcorso. SCHERPENZEEL. Er was zater dagavond grote belangstelling voor het gezamenlijke concert van het KLM- mannenkoor en de Scherpenzeelse Chr. gemengde zangvereniging Soli Deo Glo ria in de Ger. Kerk te Scherpenzeel. In zijn openingswoord deelde de heer W. Schimmel mee, dat het KLM-man- nenkoor ter ere van het 20-jarig bestaan van het koor een dagje uit was en graag onderweg in Scherpenzeel een concert wilde geven. Hij heette wethouder P. de Jonge wel kom. Hierna opende Soli Deo Gloria met het zingen van gezang 50 onder leiding van haar dirigent Hans Boelee. Na de ze opening kreeg men het optreden van het KLM-koor onder leiding van Thys Kramer. Gezongen werd o.a. Go tell it, Tancuj en het Pelgrimskoor uit Tann- hauser van R. Wagner. Het zeer bekende Engelse lied Land of Hope and Glory was een zeer waar dig slot. Hierna was het Soli Deo Gloria, dat onder leiding van zijn nieuwe dirigent een 6-tal voortreffelijke nummers ten gehore bracht. werd van een prachtige omgeving en fraaie panorama's, trok de karavaan Duitsland in. Zonder passen ging ieder een de grens over dank zij medewer king van Nederlandse en Duitse douane. Na Emmerik en Kleef te hebben.be zocht ging men via Nijmegen in de richting van Den Bosch. Onderweg werd door het comité rijke lijk getrakteerd, in Montferland werd koffie gedronken en in Den Bosch wachtte een uitgebreide lunch. Het cabaretgezelschap van Rien van Nunen en Bert van Dongen, bekend om hun TV-programma voor bejaarden, trad in de Brabanthallen voor de Rhe nense bejaarden op met het programma „Breng eens een zonnetje onder de mensen", dat zeer goed in de smaak viel. Er werd uit volle borst meegezon gen. Ook de schetsen uit oude films, zoals „Stiefbeen" vielen in de smaak. De „Stiefbeen" veielen in de smaak. De oudjes werden in de Brabanthallen van 1 tot 4 uur vermaakt, waarna de terug reis naar Rhenen werd aanvaard. Na een goed verzorgde maaltijd, toe spraken van wethouder mr. J. Deen, de heer K. J. ten Hoope, voorzitter van het comité, de heer A. van Thuyl, na mens de afdeling Rhenen van de Be- jaardenbond en mevrouw Van der Schouw, die met zulk bijzonder grote verrassing voor de dag kwam, stond buiten de muziekvereniging „Oe fening Baart Kunst" klaar om de reizi gers een muzikaal onthaal te bezorgen en hen naar de binnenstad te begelei den. LEERSUM Volgens de algemene verwachtingen wordt nog dit jaar be gonnen met de nieuwbouw-uitbreiding van het gemeentehuis in Leersum. In een lokaal van de oude kleuterschool is nu naast een uitvoerige ontwerpteke ning ook een model op schaal te zien, zoals foto toont. De nieuwbouw omvat voornamelijk een ruime raadzaal, die ook als trouwzaal zal worden gebruikt. Het geheel komt aan de oost(rechter)zijde van het be staande gemeentehuis, dat zijn taak als administratief centrum in hoofdzaak zal behouden. Het front van het nieuwe gedeelte wordt helemaal van glas, wat bijdraagt tot een image van toegankelijkheid. Voorts wordt bij de bouw zelfs rekening gehouden met minder-validen: er komt een glooiende „rolbaan", die naar de ingang leidt. In de kelderverdieping wordt een ruimte ingericht volgens de richtlijnen van de Civiele Verdediging (B.B.). Speciale aandacht verdient de dakconstructie. De driehoekige ramen moeten een originele en verantwoorde lichtval ga randeren. Het ontwerp is uitgevoerd door de technische dienst van de ge meente onder leiding van de heer L. P. de Man (ing.), de gemeentearchitect. Voorlopig is het allemaal op schaal te zien in de oude kleuterschool, en wel vanavond tussen 7 en 9 uur, de kijk- avond die voorafgaat aan de voorlich ting die het gemeentebestuur aan de be volking geeft op 11 juni in de R..K kerk aan de Planterslaan. VEENENDAAL Het zesjarig doch tertje van de familie H. in de Vallei- straat reed zaterdag op haar fiets een uitrit uit, en botste tegen haar buurman die juist voorbij fietste. Het kind viel en brak een been. Het meisje is naar het Julianaziekenhuis gebracht. De 32-jarige Spanjaard J. A. die zon dagmiddag met een aantal landgeno ten een voetbalwedstrijd speelde in het sportpark Panhuis kreeg een trap, die zo ongelukkig aankwam, dat hij een van z'n benen brak. Ook hij werd voor behandeling naar het Julianaziekenhuis overgebracht. VEENENDAAL Het zesjarig jongetje G. van E. is vrijdagavond naar het Ju lianaziekenhuis gebracht, nadat hy gewond was geraakt toen een bestelwagen in de Korenbloemstraat over hem heen reed. De bestelwagen, bestuurd door de Veenendaler A. M. raakte het kind met de achterwielen. De bestuurder had, voordat hy wegreed, een aantal kinderen, onder wie het slachtoffertje, nog weg gestuurd, omdat ze in de buurt van zyn auto speelden. Het knaapje moet op het ogenblik dat M. achter het stuur ging zitten en de motor startte, opnieuw te dicht bij de wagen zijn gekomen. M. voelde by het wegryden dat hy ergens overheen reed en stopte onmiddellijk. Medisch onderzoek wees uit dat het knaapje In wendige kneuzingen had opgelopen. Op de Patriomoniumlaan verleende de bromfietser T. van G. vrijdagavond geen voorrang aan de automobilist G. J. B. uit Ede. De aanrijding die volgde leverde aanzienlijke materiële schade op. Met een hersenschudding moest de bromfietser C. van G. zaterdagavond naar het Julianaziekenhuis worden ge bracht, nadat hij geslipt was in de bocht Geerseweg Pr. Willem Alexander- park. Hij kwam met zijn hoofd op straat terecht. Zijn brommer werd be schadigd. Ernstig gewond is de Veenendaler De K. zaterdagavond naar het Juliana ziekenhuis vervoerd, nadat hij op de Stationsstraat met zyn personenauto te gen een boom was gebotst, waarbij zijn wagen total-loss geraakte. Op de Stationsstraat stond B. van E. geparkeerd met zijn personenauto. Hij wilde weer aan het verkeer gaan deel nemen, en zag De K. achter zich niet aankomen. De K. week uit, raakte de auto van Van E., en kwam tegen een boom tot stilstand. Zyn vrouw die naast hem In de auto zat, kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis terugkeren. De bromfietser C. H. v. Z. uit Ame rongen liep zaterdagavond lichte ver wondingen op bij een botsing op het rij wielpad van de Kerkewijk bij de Berg weg. De fietser H. J. B. uit Veenendaal wilde daar linksaf slaan, en sorteerde voor. Hij hoorde v. Z. naderen en week weer naar rechts om hem te laten pas seren. De brommer bevond zich echter ook rechts, zodat een botsing niet kon uit blijven. v. Z. is op het politiebureau me disch behandeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3