CAECILIA VIERT 65-JARI BESTAAN, OP GROOTSE WIJZE Veenendaal staat de komende maanden in 't teken van muziek Feest van 5 maanden met internat, allure Prijzen wachten op winnaars Nieuw sportveld in sept. gereed voor gebruik Twintigduizend gulden voor een kwart-toon „ONS GENOEGEN" KAN INSTRUMENTEN KOPEN Raad gaf graag en van harte VEILING SEPTER TIEL Stijging van cijfers voor sportkeuring Or an je-Wit was te in Duitsland gast Verkeers maatregelen in Renswoude Lagere school drie dagen op schoolreis Waardering voor V.V.V. Bazaar Weer Chr. school uit Opheusden won verkeerscomp. Comité Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 B. EN W. ANTWOORDDEN OP VRAGEN VAN H.D.S. UIT DE KERKEN HAMER l itslag verloting v.v. Musketiers HUVR KLEINIGHEID SERENADE ALLEGAARTJE COMITÉ TAMBOERS OCTAAF DINSDAG 10 JUNI 1969 VEENENDAAL. De Y'eenendaalse harmonie Caecilia viert dit jaar haar 65-jarig bestaan en dat betekent dat Veenendaal de komende maanden ge- S heel in het teken van de muziek zal staan. Het bestuur van de muziekver- i eniging organiseerde een grandioos feestprogramma. Gedurende vijf maanden zullen bekende muziekkorpsen uit binnen- en buitenland in Veenendaal op- 5 treden en ook Caecilia zelf zal verscheidene concerten geven. De grote trekpleisters zijn de optre dens van een jeugdband uit Noorwe gen en van de brass-band van de En gelse spoorwegen. De Noorse jeugd band bestaat uit vijftig meisjes van tien tot vijftien jaar. Het gezelschap wordt op 27 juni door de burgemeester op het raadhuis ont vangen. 's Middags geven de meisjes dan een show in Veenendaal-Zuid, 's avonds treden zij op in de Hoofd straat. Bijna een maand later komt de Engelse brass-band, de British Rail ways Staff Association Silver Band, naar Veenendaal. Ook deze band zal door B. en W. ontvangen worden. De zestig heren die het gezelschap vormen brengen ook hun echtgenotes mee naar Nederland. Op hun program ma staat verder nog een optreden voor de radio. De oprichtingsdatum van Caecilia is 4 oktober. Ook voor die dag is een groots cultureel evenement georgani seerd: een grote taptoe op het Raad huisplein met medewerking van Caeci lia, de Scheepjeswolharmonie en mu ziekkorpsen uit Velp, Rhenen en Leer- sum. De harmonie Caecilia, die in de loop der jaren een warm plaatsje in de harten van vele Veenendalers heeft ver worven, zet zich geheel in om deze ju- VEENENDAAL Bijna 500 inwo ners van Veenendaal verschenen vorig jaar voor het eerst op de keuringsavon den van het gemeentelijk bureau voor medische sportkeuring. In totaal wer den 823 personen gekeurd tegen 700 in 1967. IJit het overzicht van de keuringen voor jde verschillende takken van sport blijkt dat vooral de zwemsport een zeer grote belangstelling heeft gekregen. De cijfers over de keuringen van 1968 (met die van 1967 tussen haakjes er achter) zijn: atletiek 25 (50), gymnas tiek 13 (7), honkbal 16 (8), judo 12 (11), korfbal 67 (111), tafeltennis 17 (5), voet bal 406 (470), wandelen 10 (5), wielren nen 8 (4), zwemmen 238 (35), conditie training 19 (5). Vooral bij de jongens beneden 12 jaar, de heren boven 35 en meisjes van 12-14 jaar was een sterke stijging waar te nemen. Er werden 47 keuringsavonden gehouden, vrijwel steeds in het ge bouw van de Bedrijfsgeneeskundige dienst aan de Kanaalweg. ELST Oranje-Wi£ heeft het afgelo pen weekeinde met twee elftallen en supporters een uitstapje naar Dortmund (Did) gemaakt op uitnodiging van de v.v. „Westfalia" aldaar. De Duitse club bracht vorig jaar een bezoek aan Eist. Oranje Wit 1 gaf blijk op Duitse bo dem tot betere spelresultaten te kun nen komen dan de Elsterse bevolking het laatste half jaar van haar club ge wend is. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel (3-3). Door een misverstand in de achterhoede van Westfalia wist rechtsbuiten Hofman van Oranje Wit door een goed berekend afstandsschot 1-0 te scoren. Direct daarna gevolgd door een succesvol schot van linksbui ten Van Maurik, die er 2-0 van kon ma ken. Drie minuten voor rust scoorde rechtsbuiten Ackenbach van Westfalia op een afstand van tien meter 2-1. Even na rust zag Van Maurik kans de stand op 3-1 te brengen door in een prachtige solo twee spelers te passe ren. Hierna stelde Westfalia alles in 't werk om de achterstand in te halen. In de dertigste minuut was het midden voor Geismar van de Duitse vereni ging* die na een goed voorbereide aan val 3-2 scoorde, terwijl in de 33e min. linksbuiten Hibbeln door een fout in de achterhoede van Oranje Wit de stand gelijk kon maken (3-3). Het tweede elftal van Oranje Wit bracht het er minder goed vanaf en verloor met 6-4 van de gastvereniging. Wat het uitstapje op zichzelf betreft; Oranje Wit werd zeer gastvrij ont haald. Na de sportieve ontmoeting werd er een feestavond met bal na aangeboden, terwijl zondagmiddag een uitgebreid diner volgde, 's Middags werd op eigen gelegenheid een bezoek gebracht aan de Eura-tuir» in Dort mund, waar de Elstenaren hun hart konden ophalen aan de prachtig aange legde tuinen. Tegen de avond werd de thuisreis aanvaard. Het ligt in de bedoeling van de ver eniging dat er van juni tot november elke maand twee muziekkorpsen in Veenendaal zullen optreden. Zo zal gedu rende bijna een halt jaar op gezette tij den door heel Veenendaal marsmuziek te horen zijn. Onder leiding van be schermheer burgemeester P. Bode is reeds een erecomité gevormd. Het programma is overigens nog niet geheel rond. Met een aantal aange schreven korpsen is nog geen vaste af spraak gemaakt. Ook voor een groot jubileumconcert in Sola Fide kon nog geen datum worden vastgesteld. Naast de eerder genoemde evene menten staan echter reeds een drietal optredens van Caecilia zelf en van het korps „Kunst na arbeid" uit Dode- waard vast. In oktober zal dan ook nog een nat.ion,aal solistenconcours onder auspiciën van de KNF worden gehou den. Het grote jubileumfeest wordt vrij dag 13 juni geopend met een rondgang van het Dodewaardse korps „Kunst na arbeid" door het Boslaanplan. Het eer ste feestconcert zou eigenlijk vorige week reeds plaats gehad moeten heb ben, maar door het slechte weer moest het toen afgelast worden. De vereniging is in hoge mate afhankelijk van de weersomstandigheden, want ook in Veenendaal speelt de zalennood het muziekleven parten. Het jubileumcomité, dat overigens met slechts vijfentwintig gulden in kas aan het werk is gegaan, hoopt dan ook dat het feest niet „in het water zal val len". Hoe dan ook, er zit muziek in de ze vereniging, en in de komende maan den zal Veenendaal dat goed kunnen merken. RENSWOUDE In de gemeente Renswoude worden met ingang van 16 juni een aantal verkeersmaatregelen van kracht, die tot doel hebben de me rendeels smalle straten in deze gemeen te enigszins van het steeds toenemen de verkeer te ontlasten. Voor enkele straten zal een éénrichtingsverkeer gaan gelden. De Van Reedeweg wordt alleen toe gankelijk vanaf de Kerkstraat, terwijl de Taets van Amerongenweg m.i.v. 16 juni alleen nog vanaf de Holleweg in gereden mag worden. Bovendien zal 'n algeheel parkeerverbod worden inge steld voor het gedeelte Kerkstraat tus sen de Dorpsstraat en de Van Reede weg, alsmede voor het gedeelte Van Arkelweg, gelegen tussen de Taets van Amerongenweg en Van Reedeweg. Een parkeerverbod zal eveneens van kracht worden op de Taets van Amerongen weg en de Van Reedeweg tijdens de eerste helft van de maand voor de rech terzijde van de weg en tijdens de twee de helft van de maand voor de linker zijde van de weg. De plaatselijke politie zal streng gaan toezien op de naleving van de nieuwe verkeersmaatregelen. Bovendien zal streng worden opgetreden tegen trot- toirparkeerders. OPHEUSDEN De Christelijke school in de Lindelaan te Opheusden heeft dezer dagen opnieuw beslag we ten te leggen op de wisselbeker tijdens de jaarlijkse verkeerscompetitie, die werd georganiseerd door de groep Val burg van de rijkspolitie in samenwer king met het Verbond voor Veilig Ver keer. Het uit vijf leerlingen bestaande team van de school, dat onder leiding stond van het schoolhoofd, de heer Van Maa- nen, won ook in 1968 de wisselbeker. De verkeerscompetitie vond dit jaar plaats in Zetten. Programmal bileummaanden tot een hoogtepunt in haar lange bestaan te maken. Het feest krijgt internationale allure en zal de vereniging dan ook handen vol geld kosten. Om de kosten te dek ken wordt er in september een bazaar georganiseerd. Deze zal gedurende drie dagen in Eltheto worden gehouden. Er staat ook een grote verloting op het programma. Door middel hiervan hoopt de feestcommissie de kas enigs zins te spekken. „Zo'n jubileumfeest mag de vereniging niet al te veel gaan kosten, maar we willen ook niet om fi nanciële steun gaan bedelen", aldus het bestuur. 5 VEENENDAAL Het program- ma, dat de Veenendaalse har- 5 monie Caecilia ter gelegenheid van S 5 haar 65-jarig bestaan heeft samen- gesteld ziet er als volgt uit: 13 juni: Rondgang van muziek- g korps „Kunst na arbeid" uit Dode- 5 waard door het Boslaanplan, aan- 5 vang omstreeks 20.00 uur. 5 25 juni: Concert van Caeclia in de 5 5 Rehobothschool. 5 27 juni: Optreden van de jeugd- 5 band uit Noorwegen, 's Middags 5 rondgang en show in Veenendaal- Zuid. 's Avonds na 21.00 uur show in 5 de Hoofdstraat. 5 16 juli: Concert van Caecilia in een g tent bij sportpark Panhuis. 5 23 juli: Optreden van de British 5 Railways Staff Association Silver 5 Band op het Raadhuisplein. 5 23 augustus: Concert van Caecilia 5 op het plein achter de Grote Kerk. J De muzikanten zullen zich kleden in een klederdracht uit het begin van 5 5 deze eeuw. J 6 september: Taptoe in Velp door Caecilia in samenwerking met mu- 5 5 ziekkorpsen uit Velp en Rhenen. 13 september: Taptoe in Rhenen 5 door Caecilia in samenwerking met 5 muziekkorpsen uit Velp en Rhenen. 25, 26 en 27 september: Grote ba- 5 zaar in Eltheto. 4 oktober: Grote taptoe op het 5 Raadhuisplein in Veenendaal. Mede- werkende corpsen: Caecilia, Scheep- 5 j es wolharmonie en korpsen uit Velp, Rhenen en Leersum. 8 oktober: Receptie bij De Haas. J 25 oktober: Solistenconcours onder 5 auspiciën van de KNF in Eltheto. J dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 ELST Op de foto de prijzenkast met het rad van avontuur, één van de attracties op de bazaar, die v.v. Mus ketiers vrijdagavond en zaterdagmiddag en avond heeft georganiseerd. Het fes tijn, dat vooral veel jeugdige bezoekers trok, vond plaats op het plein van de O.L. School te Eist. Zaterdagavond om 10 uur was de trekking van de verloting, met vele aan trekkelijke prijzen. De eerste prijs was een taperecorder, de tweede prijs een heren of damesrijwiel (naar keuze) en de derde prijs een koelkast. Deze prij zen werden tot op heden niet afgehaald. Zij vielen op de nummers 3909, 3910 resp. 1244. De resterende nummers met prijzen zijn als volgt: 5228, 1673, 1500, 3283, 1353, 4275, 1194, 5375, 5190. 665, 2365, 3556, 12, 153, 5311, 2229, 2709. De hierop betrekking hebbende prij zen kunnen worden afgehaald bij de heer A. Klomp, Rijksstraatweg 123a in Eist (Utr). De opbrengst van deze ba zaar is bestemd voor het jeugdwerk van de vereniging. LEERSUM. De verwachting van B. en W. van Leersum is dat de voetbal vereniging HDS in september het nieuwe sportveld in gebruik kan nemen. De aanleg van douches in de kleedruimte is technisch niet te verwezenlijken en de aanleg van een rijwielstalling is op het moment financieel nog niet ver antwoord. Dit antwoordt het college op de vragen van de voetbalvereniging HDS over de sportaccommodatie van de vereniging. Op de vorige raadsvergadering in Leersum verschenen supporters met spandoeken op de publieke tribune, om de discussie over de gestelde vragen in de raad wat kracht bij te zetten. De raad stelde het ingekomen stuk echter in handen van B. en W. en schortte daardoor de discussie op tot de verga dering van donderdag 12 juni. Het college heeft nu de raad het ant woord op de tien vragen doen toeko men. Op de vraag wie het nieuwe veld onderhoudt en de klacht dat 't nog niet SCHERPENZEEL De leerlingen der hoogste klassen van de Openbare Lagere School aan de Dorpstraat maak ten de afgelopen week een driedaagse schoolreis. Een vijftigtal kinderen ver trok donderdagmorgen per fiets. De reis ging via Lunteren door de bossen naar Otterlo, waar in een speel tuin gepauzeerd werd. Van Otterlo werd door het Nationale Park De Hoge Ve- luwe gereden. Door de prachtige na tuur van het park zonder verkeer be reikte men de uitgang bij Schaarsber- gen. Spoedig kwam de jeugdherberg Alteveer in zicht, het doel van de reis. De avond werd gevuld met sport. Op de morgen van de tweede dag werd 'n bezoek gebracht aan het Open luchtmuseum, waar ook de oude hoef stal uit Scherpenzeel bezichtigd werd. Na de broodmaaltijd werd een fietstochtje gemaakt waarbij o.a. een bezoek gebracht werd aan het park Roo- zendaal met de bedriegertjes. Na de avondmaaltijd werden in de beatkelder van de jeugdherberg plaatjes gedraaid en werd naar hartelust gedanst. Zaterdagmiddag aanvaardde het ge zelschap de terugtocht, nadat 's mor gens nog een puzzeltocht door park Sonsbeek en Zijpendaal was gehouden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJssel- muiden: dr. H. Goedhart te Rotterdam- Delfshaven. Bedankt voor Hollandsche- veld en voor Wierden: G. C. Post te Giessendam-Neder-Hardinxveld. gemaaid was en niet voorzien was van kunstmest antwoordde het college van B. en W. dat het onderhoud is opgedra gen aan de NV de Enk uit De Steeg en dat het maaien en de bewerking met kunstmest inmiddels geschied zijn. Het college stelt de gemeenteraad voor de huur voor het nieuwe sportveld vast te stellen op f450 per jaar. Hier mee worden de activiteiten van de ver eniging flink gesubsidieerd, want het veld kost de gemeente bijna vierdui zend gulden per jaar. Het veld zal ver moedelijk 15 september in gebruik ge nomen kunnen worden, maar dat is af hankelijk van de weersomstandigheden die bepalen of de grasmat al dan niet gezet kan worden. Het college zal zich pas beraden over de verbetering van het huidige sport veld als de financiële positie van de ge meentebegroting een dergelijke verbe tering toelaat. Met de aanleg van een oef en veld je voor de scholen willen B. en W. wachten tot met de verbetering van het huidige voetbalveld begonnen is. Het afkomende zand kan dan ge bruikt worden voor ophoging van het oef en veld. Voor het plaatsen van een afrastering om het terrein en van een kassa aan de ingang zal het college in de komen de raadsvergadering aan de raad kre dieten vragen. Waar het terrein langs de Wildbaan open ligt, zullen drie bord je met het opschrift „Verboden Toe gang" worden geplaatst. ^MERONGEN. ..Aangezien wij menen dat een dergelijke vereni ging in de gemeenschap een onver vangbare traditionele functie heeft, stellen wij u voor van gemeentewege ter gelegenheid van het 50-jarig jubi leum een extra subsidie beschikbaar te stellen van in totaal f 5000.-, waar van f 2500.- a fonds perdu en f 2500.- in de vorm van een renteloos voor schot. Dit is de volzin die de essentie weer geeft van het enige voorstel van bur gemeester en wethouders van Arne- rongen, dat gisteravond in een spoed- raadsvergadering aan de orde kwam. De subsidie, bestemd voor de muziek vereniging ,,Ons Genoegen" haalde 't, zij het dan, dat de VVD'er ir. J. Tenge er vóór de hamerslag van burgemees ter, mr. O. R. v. d. Bosch, bij amen dement een andere draai aan had we ten te geven, een activiteit die hij de laatste tijd al meer met positieve re sultaten aan de dag legde. „Ons Genoegen" krijgt- haar extra- geld, dat gevoegd wordt bij een al samengebrachte som, om een com pleet nieuw instrumentarium te kun nen aanschaffen. Nu het amendement van ir. Tenge is aangenomen krijgt de vereniging van de gemeente een gift van f 2500.en nog eens eenzelfde bedrag, dat wordt terugbetaald op een door burgemeester v. d. Bosch juri disch niet geheel waterdicht geachte wijze: in de eerstvolgende tien jaar wordt van de jaarlijkse subsidie momenteel tweeduizend gulden f 250.afgetrokken. Op deze manier steekt de vereniging zich niet in de schuld, hetgeen wel het geval zou zijn geweest wanneer het con cept-voorstel van B. en W. zou zijn aan vaard, dat sprak van een lening, die in tien jaarlijkse termijnen zou moeten worden terugbetaald. Op zichzelf zou dat nog niet zo erg zijn geweest, maar ir. Tenge opperde dat Ons Genoegen geen Koninklijke goedkeuring heeft en dus geen rechtspersoon is. Dat zou be tekenen dat de bestuursleden hoofdelijk aansprakelijk zouden zijn voor de te rugbetaling van de jaarlijkse som. Sympathie was er genoeg in de ge meenteraad. Men vond dat Ons Genoe gen bijdraagt tot de cultuurbevordering, een ontwikkelende, ontspannende en re creatieve functie heeft, kortom, dat de muziek in Amerongen een uitzonderlij ke positie inneemt. Met name de heer R. van Mourik (Gem. Bel.) bracht dit spontaan tot uitdrukking, met een voorstel om de vereniging het hele be drag van vijfduizend gulden als schen king aan te bieden. „Gerekend over vijftig jaar is dat nog maar een klei nigheid", vond hij. Maar hij was de enige die zover wilde gaan. De meer derheid van de raad stelde zich op ach ter de heer Tenge. De heer A. v.d. Dik- kenberg (SGP) wenste als eenling te worden geacht te hebben tegengestemd, indachtig artikel 13 van het SGP-ge- meenteprogramma dat hij citeerde: Men exploitere noch subsidiëre instel lingen van openbaar vermaak". Het speet hem, maar hij kon niet anders.. Iets meer dan drie kwartier vergde de discussie over de beau-geste van de gemeentelijke overheid, ofschoon ei genlijk al bij voorbaat vast stond dat het bestuur van „Ons Genoegen", dat o.a. in de persoon van voorzitter J. Buy ing op de publieke tribune was verte genwoordigd, niet voor niets vol opti misme naar het gemeentehuis was ge komen. Het lag overigens oorspronkelijk in de bedoeling dat het voltallige muziek gezelschap met (oude) instrumenten aanwezig zou zjjn, om de vroede vade ren een serenade te brengen, zodra de hamer van de burgemeester met een positieve tik op tafel zou zjjn neerge komen. Overleg tussen de voorzitters van de gemeenteraad en de muziek vereniging resulteerde echter in een afgelasting. De burgemeester vond, zo vertelde de heer Buying, dat de muzi kanten door hun aanwezigheid zich de image van een pressiegroep op de hals zouden kunnen halen en dat hoort niet. De musici krijgen trouwens nog gele genheid genoeg om hun dankbaarheid in „toeten en blazen" uit te drukken, TIEL, 9 juni (ANP) Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 9 juni 1969. Opgave na klasse mm-maat. 75/op 51—59 70/75 50—55 51—53 65/70 44—48 47—50 60/65 34—40 1 23—54 22—44 61—65. Appelen X Golden Del. kl. 2 Jonathan kl. 2 Zuurkroet en fabrieksfruit per 100 kg 6,50. Roodkroet en roodfabrieksfruit per 100 kg 5,90. Stip en stek per 100 kg 6,40. Glasaardbeien per doosje van 2 ons 6294 4778. Aardbeien koude grond per doosje van 250 gram 74—78 Groenten. Andijvie 3437; bloemkool per stuk 4088 2841; komkommers per stuk 3336; spinazie 1520; peulen 3,904,60; kroten per bosje 3540; sovooiekool 3035; spitskool 2441; rabarber 1924; wortelen per bosje 5357; sla per 100 krop 7,30—14,30. Bloemen. Begonias per stuk 2426; knolb?onias per stuk 7072; geraniums per stuk 7073; ageratum per stuk 1012; dui "honen per stuk 69; lobelias per stuk 79; violen per stuk 63. x hoofdaanvoer. Alles in ots per kg, tenzij anders vermeld. op het jubileumconcert dat vrijdag wordt gegeven. Twintigduizend gulden heeft „Ons Ge noegen" bij elkaar nodig voor nieuwe instrumenten. De pistons, trombones, bassen en wat dies meer zij moeten er komen, dat is buiten kijf, en ze ko men er ook. Een aardige en tegelijk frappante wetenwaardigheid is 't ech ter dat alles slechts het gevolg is van één kwart toon. Hoe dat allemaal pre cies zit vertelt voorzitter J. Buying graag en uitvoerig. „Voor de oorlog speelden harmonie- en fanfaregezelschappen op instrumen ten met „hoge stemming". Na de oor log ontstond een groot tekort aan in strumenten, maar de fabrikanten von den tevens dat de markt weer eens moest worden voorzien van een nieuw produkt, waar niemand op den duur bui ten zou kunnen de „lage stemming" werd gepousseerd en het werd een commercieel succes. Steeds meer ver enigingen werden gedwongen tot de la ge stemming over te gaan, omdat de hoge niet meer in serie werd geprodu ceerd. Daardoor was vervanging van de „ouderwetse" instrumenten kost baarder dan de aanschaf van laagge stemde, wat volgens de wetten van de economische logica geen ander gevolg kon hebben, dan het verschijnsel dat meer en meer verenigingen hun instru mentarium in zijn totaliteit ging ver vangen. En zo ver is het nu met Ons Genoegen ook. Het was geen doen meer. Om te beginnen leverde de stem ming al problemen op. Daar kan diri gent Flink van meepraten. We speel den zo langzamerhand met een alle gaartje van tweedehandsjes, en half versleten instrumenten". Twintigduizend gulden is geen klei nigheid voor een vereniging die wordt gevormd door de dertig leden van het korps, dertien tamboers en twaalf jeugdleden. Een gezelschap dat voor lopende verenigingszaken toch ook nog zo'n vierduizend gulden per jaar nodig heeft. „Zonder subsidie kunnen we het niet meer", zegt de voorzitter, „en we zijn dan ook erg gelukkig met de twee duizend gulden die we van de gemeente krijgen. Nu heeft Amerongen dan bovendien nog als verjaarspresentje een som van vijfduizend gulden beschikbaar gesteld, maar dat is dan nog maar een kwart van de som die nodig is voor de nodige instrumenten. Toch is het bedrag na genoeg compleet en dat dankt de ver- ertiging aan haar actiecomité dat f 11000,- bij de Amerongse bevolking wist te verzamelen en het Anjerfonds dat f 1500,- leverde. De rest zal de ver eniging nog zelf moeten opbrengen en dat zal wel lukken, zegt de heer Buying. „Onze leden hebben trouwens toch al heel veel voor hun vereniging gedaan, zet dat er maar bij." Het probleem van dë kwart-toon lijkt nu te zijn opgelost. Een aardig jubileum cadeau, dat de vereniging zich gedeel telijk zelf verschafte. Nu staat er nog een kleinigheid op het verlanglijstje: een zaaltje waar het tamboerkorps kan oefenen. Een jaar geleden moesten de tromme laars, die onderdak hadden gevonden in Lievendaal, de aftocht blazen, omdat iemand had geklaagd over geluidshin der. „Nu hebben we ons zolang-behol pen in een klein zaaltje van het Dorps huis, maar daar konden we voor een redelijke prijs alleen terecht op dezelf de avonden dat het muziekkorps daar repeteerde. Dat ging natuurlijk niet goed," legt de heer Buying uit. „De voetbalvereniging DVSA heeft ons nog een kleedlokaaltje aangeboden, erg vriendelijk, maar dat was veel te klein. We zoeken nu al een hele tijd naar Voorzitter van Ons Genoegen is dt heer J. Buying. Ten gerieve van de fotograaf omhelst hij hier een van dt duurste blaasinstrumenten waarover de vereniging nu beschikt. iets passends, iets behoorlijks. We heb ben al gedacht aan een van de klassen van de chr. lagere school, of van de ftiavo..." Vijftig jaar lang heeft Ons Genoegen zich kunnen handhaven, en alles wijst erop, dat Amerongen tot in lengten van dagen zijn eigen muzikanten zal kunnen horen spelen. Er blijven natuurlijk pro- beempjes, zoals een kwart-toon van twintigduizend gulden. Ons Genoegen heeft zich in de gemeente echter een dusdanige positie verworven dat 't des noods een hele octaaf financieel kan overwinnen. Overigens: een bas kost vijfmaal zo veel dan een piston van vijfhonderd gul den. De spoedvergadering van de Ame rongse gemeenteraad begon een paar minuten over zevenen, toen bur gemeester jhr. mr. O. R. v.d. Bosch arriveerde. Nog even moest de ope ning worden uitgesteld, want de voorzittershamer was er niet. „Die is met de muziek mee", klonk het, ge heel in stijl, door de raadzaal. Maar de gemeentesecretaris wist beter, zocht, vond en overhandigde de bur gemeester 't onmisbare kleinood, die het tweemaal hanteerde, kort, krach tig en ritmisch, vooral de laatste maal tot zichtbaar genoegen van Ons Genoegen-voorzitter J. Buying. ELST Zaterdagavond vond de trek king van de verloting plaats, die tij dens de bazaar van de vv Musketiers werd gehouden op het schoolplein van de o.l. school. Onderstaande prijzen wer den tot op heden niet afgehaald. Ie pr. 'n bandrecorder no. 3909, 2e pr. d.- of h.- rijwiel no. 3910, 3e prijs koelkast no. 1244. Ook op de volgende nummers vie len prijzen, waarvan de eigenaren zich nog niet hebben gemeld: 5228, 1673, 1500, 3283, 1553, 4275, 1194, 5375. 5190. 665, 2365, 3556, 12, 153, 5311, 2229, 2709. De prijzen kunnen worden afgehaald bij A. Klomp, Rijksstraatweg 123A in Eist. RHENEN Het bestuur van de ver eniging voor vreemdelingenverkeer te Rhenen heeft van het gemeentebestuur een blijk van waardering ontvangen in de vorm van het volgende schrijven: „Met zeer veel interesse hebben wij in de achterliggende maanden de werk zaamheden van uw bestuur gevolgd, met name de door u in samenwerking met de heer De Kleuver ontwikkelde belangstelling op het vlak van de ex cursies. Wij zijn van mening", nog steeds al dus burgemeester en wethouders, „dat hiermee door u een goede weg is in geslagen en dat dit werk typisch thuis hoort bij een vereniging als de uwe. Wij willen middels dit korte briefje onze bijzondere waardering uitspreken voor deze nieuwe lijn in uw beleid".

De Vallei | 1969 | | pagina 3