PSV contracteerde Ressel van NEC Grand Prix 250cc op „Prikkedam" In Makkinga vallen zondag kostbare punten te verdienen WINTERSPELEN MOETEN MINDER KOSTBAAR ZIJN Petrosjan liep in Winst en verlies Wetsontwerp tegen doping in Italië Bevestiging verwacht schorsing Merckx Koersen in Hilversum Joël Robert, groot favoriet voor titel Rotterdam kandidaat finale Europa Cup Fighting Mack tegen Bossi omdat bij een perfekte auto een perfekte service hoort Bovenaan verlanglijstje Lof voor Go Ahead Business Fijne tijd Ontkenning Hoekema ook Gerben Karstens won kort geding ai Niet eenvoudig 55000 man verwacht Prestigekwestie Goed gedaan Veel concurrentie Onbevangen Wielrenner verongelukt Door inkrimping programma Schrappen 8 van 13 goed Tine Zwaan ronde verder Plundering door Indonesiërs AUTOMOBIELBEDRIJF DE VRIF* HM SPORT IN 'T KORT OP WEST-IRIAN WOENSDAG II JUNI 1969 Ajax gaf miljoen uit voor Van Dijk en Rijnders ENSCHEDE Ajax' activiteiten op de transfermarkt hebben, zoals we gis teren reeds meldden, dus geleid tot het vertrek van twee oostelijke interna tionals: Dick van Dijk van FC Twente en Nico Rijnders van Go Ahead. Beide spelers tekenden een twee-jarig con tract bij de onttroonde landskampioen. In totaal is met deze transfers een be drag van 950.000 gemoeid. Voor Twen- tes koningschutter moest Ajax een half miljoen neertellen en voor de halfspe- ler van Go Ahead de somma van 450.000 gulden. Vooral de transfer van de vorig jaar via de Baronie en NAC naar Go Ahead gekomen Rijnders kan opzienbarend worden genoemd. Tweevoudig international Rijnders (21 jaar) heeft in zeer korte tijd veel naam gemaakt. Zijn overgang naar Ajax was reeds halverwege het voor bije seizoen zijn vurigste wens. Nu be schouwt hij het als voorlopig hoogte punt in zijn carrière als voetballer. „Ik wist, dat er meer clubs belang stelling voor mij hadden. Maar Ajax stond toch bovenaan mijn verlanglijstje. Reeds als kleine jongen droomde ik er van het allerhoogste te bereiken. Bij Ajax, waar ik er financieel belangrijk op vooruit ga, krijg ik nu die kans. Aan het hoge transferbedrag wil ik niet den ken. Ik zal er in Amsterdam voor knok ken en dan ben ik ervan overtuigd, dat het lukt". Als belangrijkste motief voor zijn ver trek noemt Rijnders, die Go Ahaed roemt om zijn voortreffelijke medische en sociale begeleiding „Go Ahead heeft er belangrijk toe bijgedragen, dat ik mij als voetballer heb kunnen ont plooien" de betere salariëring en het veelvuldig contact, dat Ajax heeft met buitenlandse clubs. „Sportief gezien wil ik nog meer bereiken. Bij Ajax sta ik meer in de belangstelling. En niemand kan het mij toch kwalijk nemen, wan neer ik de aandacht op mij wil vesti gen". Fullprof Rijnders „als afleiding voor het voetballen wil ik in Amster dam uitzien naar een baantje voor hal ve dagen" zal Deventer aan het ein de van deze week verlaten. „Vanavond heb ik eerst nog een gesprek met trai ner Michels die met mij wil praten over de training. Daarna ga ik met va kantie naar Spanje". Het semiprofvoetbal is voor Dick van Dijk keiharde business. De twee jaar geleden voor een ton via ONA en SVV naar FC Twente gekomen scherpschut ter heeft er in Enschede nooit een ge heim van gemaakt, dat hij alleen het hoogst bereikbare in de voetbalsport na streeft. Al aan het begin van het afgelopen seizoen, na de grandioze triomfen van zijn nieuwe werkgever Ajax, liet de tweevoudige international doorscheme ren, dat de hoogste bieder op deze transfermarkt zijn „baas" zou worden. „In Enschede heb ik een reuze fijne tijd gehad. Ik heb er ontzettend veel ge leerd. Vooral van trainer Rijvers. Maar ook bij Ajax kan ik nog veel leren. Als voetballer moet ik mijn kwaliteiten ech ter uitbuiten en daarbij speelt geld een belangrijke rol". FC Twentes topscorer, voor wie tal van binnen- en buitenlandse clubs in de rij stonden, verlaat Enschede in de bes te verstandhouding. MOSKOU Dat Petrosjan de schaak titelstrijd tegen Spasski die precair stond, door zijn gisteren behaalde zege in de twintigste partij geheel heeft open gebroken, zou te veel zijn gezegd. Wèl mag worden beweerd, dat de wereld kampioen zijn laatste kansen sterk heeft doen stijgen. De winst in de hangpartij werd op de vijftigste zet een feit, hetgeen inhield dat Spasski met 10%-9Vj de leiding heeft. Uit maximaal vier partijen behoeft Petros jan 2Vs punt. Slaagt hij in die krachttoer, dan blijft hij opnieuw drie jaar wereldkampioen. Het vervolg van de partij was: Wit Petros jan, zwart Spasski. 41. Db3xb6. Ta5xa4; 42. Tc3—c5, Ta4 a6; 43. Tc5xd5, Db6xf4; 44. Db6xa6, Df4—e4 schaak; 45. f2—f3, De4—e6; 46. Da6c4, De6xe3; 47. Pd3—e5, Tc8—f8; 48. Td5—c5, Lf6e7; 49. Tel— bl, Le7xc5; 50. Tblb8, en zwart gaf op. BRISTOL Ada Bakker heeft dins dag de tweede ronde damesenkelspel bereikt van het toernooi om de open tenniskampioenschappen van Bristol. Zij versloeg de Australische Fay Moore met 3-6, 6-4, 6-2. Bij dd heren hebben zich in de twee de ronde geen grote verrassingen voor gedaan. De Amerikaanse prof speler Martin Riessen verloor van de Austra liër Richard Crealy. De setstanden wa ren 2-6, 8-6, 6-4. De Fransman Pierre Barthes was met 10-12, 6-1.6-4 sterker dan de Zuidslaviër Nicola Pilec. Alle fa vorieten plaatsten zich voor de derde ronde. Ada Bakker verloor later op de avond in de tweede ronde dames-enkel spel van Rosemary Casals (VS) met tweemaal 6-4. In de tweede ronde herenenkelspel versloeg de Amerikaan Arthur Ashe de wimbledonwinnaar Alex Olmedo (Pe ru) met 6-4, 6-4. De partij tussen Roger Taylor (G.-Br.) en Denis Ralsto (VS) moest na een marathonset (20-18 voor Taylor) en een 2-6 stand in de tweede set door de invallende duisternis wor den afgebroken. In Nottingham slaagde Jan Hordijk er niet in zich te plaatsen voor de der de ronde heren-enkelspel. Hordijk won weliswaar de eerste set (6-4) van de 19-jarige Mal Bateson (Z.AF), maar kwam in de volgende spellen duidelijk klasse tekort. Met 1-6 en 6-0 gingen de ze sets kansloos verloren. „We gaan als de beste vrienden uit el- i In Amsterdam zal Van Dijk uitslui- kaar. Waarom eigenlijk ook niet? Voor tend zijn aandacht besteden aan voet mij betekent Ajax een goede positie- bal. Dit in tegenstelling tot de laatste verbetering, maar ook Twente is van twee jaar, toen hij als verkoopassistent deze transfer financieel niet slechter in dienst was van het bedrijf van Twen- geworden". I tes bestuurslid Henk Olijve. ROTTERDAM De Nederlandse ver tegenwoordiger in het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwin naars PSV heeft Peter Ressel (23) van het Nijmeegse NEC gecon tracteerd. Ressel sloot een contract voor één jaar. Geruchten als zou PSV eveneens onderhandelen met Wim van Hanegem van Feijenoord wees manager Ben van Gelder met nadruk van de hand. „Wel meen ik te weten dat Feije- noord eventueel bereid is om hierover te praten. Maar dan zeker niet voor de finale van de Nederlandse voetbalbe ker." De Rotterdamse club Sparta heeft in Amerika de 25-jarige Poolse internatio nal Janusz Kowalik gecontracteerd. Voor hij naar Amerika vertrok speelde hij zestien maal in het Poolse elftal. In Amerika kwam hij uit voor de Chica go Mustangs en de California Clippers. Het bestuur van Sparta ontkende ten stelligste dat er sprake zou zijn van het heengaan van Jan van Beveren en Hans Eijkenbroek. Voorzitter drs. Van Rijn: „Beiden staan niet op de trans- ferlijst. Ze hebben bovendien nooit te kennen gegeven weg te willen". Nadat FC Twente en Ajax maandag reeds tot overeenstemming waren geko men over een transfer van Dick van Dijk, heeft laatstegenoemde gisteren eveneens zijn fiat gegeven. De interna tional tekende voor twee jaar. Het is de tweede dure aankoop van de Amsterdamse club. In onze editie van maandag schreven wij reeds, dat Ajax Nico Rijnders van Go Ahead had gecontracteerd. Go Ahead zal vermoedelijk ook Hoe kema zien vertrekken. Hij geniet grote belangstelling v. FC Twente. FC Twen te wi de opengevallen plaats van Dick van Dijk graag aanvullen met een transfer van Jan Mulder van Ander- lecht. „Er zullen eerst alle medische rapporten van Mulder op tafel moeten komen, voor wij over hem gaan on derhandelen", aldus bestuurslid Olijve. Feijenoord heeft zes spelers op de lijst geplaatst. Tot het zestal behoren de Joegoslaaf Paja Samardsic en Frans ROME Het Italiaanse ministerie van volksgezondheid bereidt een wets ontwerp voor waarin het verstrekken van stimulerende middelen aan sport lieden strafbaar wordt gesteld. Over treders zullen gevangenisstraf krijgen. Sportlieden, die doping gebruiken, zul len, indien het wetsontwerp wordt aan genomen, een geldboete krijgen. Zoals bekend, werd de Belgische wiel renner Merckx uit de Ronde van Italië gezet nadat sporen van doping in zijn urine waren aangetroffen. MILAAN In Italiaanse wieier- kringen wordt bevestiging verwacht van de maand schorsing, die dc Belg Merckx kreeg opgelegd nadat er tij dens de Ronde van Italië in zijn urine sporen van doping waren aangetrof fen. De commissie van onderzoek samen gesteld in opdracht van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, heef t geen enkele onregelmatigheid kunnen ontdekken. Het onderzoek is afgesloten. Massaletti, secretaris-generaal van de beroepswielerbond: „Er is gecon stateerd, dat de dopingcontrole op nor male wijze is geschied. Er zijn slechts geruchten over sabotage. Het ligt niet op ons terein om hierop dieper in te gaan". Over het protest van de Belgische Wielerbond tegen de schorsing zei Mas saletti: „Dat moet nog worden bestu deerd. Het is duidelijk, dat men de start van de Tour de France niet kan uitstellen Alleen clementie kan vol gens mij Merckx nog in de Tour hel pen". van der Heide. De overige vier zijn: Bosgieter, Wijngaarde, Ooms en De Boom. De stichting PEC-Zwolle plaatste de volgende spelers op de transferlijst: Schuurman, Spijkerman, Sneijders, Brugmans, Dekker, Bulteel, Fiechten, Sip, Langevoort, Hendriks, Leusink en Martens. Op 'eigen verzoek Wolfgang Glock. ADO heeft belangstelling voor Eddie Koens, de Nederlander die voor het Bel gische Sint Truiden speelt. Het wach ten is op het transferbedrag, dat de transfercommissie van Sint Truiden nog moet vaststellen. Heracles kreeg versterking van aan voerder Nieuwenhuis van De Graaf schap. GVAV zette Breinburg, Beuvink en Petterson op de lijst. Ad Brouwers, voor wie enkele clubs grote belangstelling toonden, heeft voor één jaar bijgetekend bij NAC. Op eigen verzoek werden bij de Bredase club Frans Bouwmeester sr. en Kattestaart op de lijst geplaatst. HILVERSUM Cherie Spencer heeft gisteravond in Hilversum opnieuw het Kampioenschap Nederlandse Paarden gewonnen. De uitslagen waren: Olga Pluto-prijs: 1. Hea Alkestis V. E. (M. van Leeuwen) 1.29,8. 2. Hor- tence. 3. Harras Hnover P. Winn. 9.90, pl. 1,70, 5,20 en 1,70. Kop. 9 cov 25,60, trio cov. 2588,50. Mac Kinleyprjjs: 1. Geluk Frances (M. A. Pools) 1.2.6,7, 2. Flipsen. 3. Guy Volann. Winn. 6,30. pl. 2,40, 1,70 kop 6,60, cov 4,20. Theo Messidorprijs: 1. Giovannie (P. M. Smit). 1.26,9. 2. Granda. 3. Goud vos Heny. Winn. 4,10, pl. 1,50, 1.30, 1,80 Axkit Hollandiaprijs, eerste afdeling: 1. Zilvervos (M. van Leeuwen) 1.22,6. 2. Clara Williams 3. Erica. Winn. 10,20. pl. 2,60, 2-1,40, kop 31,50. cov 5,30. Kampioenschap Nederlandse Paar den: 1. Cherie Spencer (J. J. Hendrik) 1.21,9. 2. C. Alkestis van E. 3. Duches- se Mac. Winn. 2,80, pl. 1,40, 1,60, 1,40. kop. 6-cov. 6,10. Quicksilver S.-prijs: 1. Goudklevier S. S. A. Hartman) 1.23,4. 2. Funny Boy 3. Fay du Commerce. Winn. 2,30, pl. 2.20, 3, 4 kop 13,30, cov 6,80, trio 1382,40. Cherie Spencerprijs, eerste afdeling: 1. Faola Hollandia (H. A. van Ooyen) 1.21,6. 2. Eronica' W. 3. Dumas. Winn. 2,70, pl. 1,60, 2,60, 4,60 kop 9,20 cov 8. Axkit Hollandiaprijs, tweede afde ling: 1. Beachcomber (J. M. Vóórhaar) 1.22,3. 2. Dakota. 3. Zelos van Vreden- hof. Winn. 4.- pl. 1,70, 1,50, 3,60 kop 6,10 cov. 4,50. Peterhof prijs: 1. Dita Pluto (J. R. de Boer) km tijd 1.24.8, 2. Gezina, 3. Fris co H. Winn. 21,40, pl. 2,50, 2. 1,40, kopp. 22,30, cov. 6.60. trio 543,60. Cherie Spencerprijs: tweede afdeling: 1. Everprise (M. Bouwhuis) km tijd 1.22.1, 2. Ekster S. 3. Don Stüermann W. Winn. 3.30, pl. 1,50, 1,50, 1,50, kopp. 6,60, cov. 6,40. Totaalomzet 246.766,50. BREDA De president van de Bre dase rechtbank, mr. J. K. Schellen- bach, heeft wielrenner Gerben Karstens Uit Prinsenbeek in diens geding contra het sportblad Sport-Express van uitge verij De Vrijbuiter te Tilburg, in het gelijk gesteld. Aan alle eisen van Kars tens is in het vonnis, dat de president gisteren velde, voldaan. Het sportblad moet dit vonnis publiceren bij wijze van rectificatie. Het sportblad schreef in april, dat Karstens in een psychiatrische inrich ting als ongeneeslijk ziek was opgeno men als gevolg van doping. Karstens vond dit een onrechtmatige daad. om dat het niet waar was. Hij achtte zich in eer en goede naam aangetast. De president heeft nu op verzoek van eiser bevolen aan De Vrijbuiter zich te onthouden van mededelingen van de strekking, dat Karstens wegens doping- gebruik in een psychiatrisch ziekenhuis werd verpleegd; dit op een dwangsom van 10.000 per overtreding. De kosten van het geding, ruim f 600 komen voor rekening van de gedaag de. De Westduitse international Helmut Halier moet wegens contractuele verplichtingen ten minste nog een jaar voor Juventus blijven spelen. Haller had te kennen gegeven dat hij graag naar zijn land wilde terugkeren. Landskampioen Feijenoord is gebrand op „dubbel" ROTTERDAM Vanavond om kwart over acht begint landskampioen Feyenoord aan zijn laatste krachtproef van dit zware voetbalseizoen. De Rotterdamse ploeg ontmoet dan in het Stadion Feyenoord het team van PSV voor de finale van het toernooi om de Nederlandse beker. Feyenoord start dit treffen als favoriet. Het is gebrand op de „dubbel" en bo vendien staat de deelneming van de Eindhovenaren aan het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars al vast. Daarom een slappe partij zomer avondvoetbal? „Geen sprake van", zegt PSV's aan voerder Daan Schrijvers. „We gaan er echt tegenaan daar kun je van verze kerd zijn. Goed, onze deelname aan de Euro pa Cup II staat dan wel vast. wij wil len toch, als het even kan, de Neder landse beker winnen". „Het is toch altijd fijner als ze straks van ons kunnen zeggen dat in dat toer nooi de werkelijke Nederlandse beker winnaar meedoet? Het is niet leuk om bij de gratie van een andere club in dit geval de landskampioen, die van zelfsprekend liever meedoet aan de Europa Cup 1 deel te mogen nemen aan het toernooi voor de bekerwinnaars De Belg Joël Robert, de techniscn bijna volmaakte motocrosser gooit hoge ogen naar de wereldtitel. Zondag op de ,,Prikkedam" zal hij dat waar willen maken. Schrijvers is ervan overtuigd, dat win nen in de „Kuip" van Feijnoord geen eenvoudige zaak is. „Het zal moeiljk ROTTRDAM Voor de finale van het toernooi om de Nederland se voetbalbeker, die vanavond in het Stadion Feijenoord tussen Feij enoord en PSV wordt gehouden, be staat enorme belangstelling. Van stadionzijde verwacht men zeker indien het weer mooi blijft een vijftig- tot 55.000 toeschouwers. voor ons worden, maar PSV draait de laatste tijd goed. En waarom zou Feijenoord niet eens een keer kunnen worden geklopt op eigen terrein?" Over de te volgen tactiek kan Schrij vers weinig zinnigs zeggen „Dat horen we in de regel pas vlak voor de wed strijd van trainer Linder. En die is APELDOORN In de lange rij van grole internationale motocross-sport- wedstrijden, die dit seizoen de Nederlandse wedstrijd kalender telt, staat voor zondag aanstaande een van de grootste zo niet de allergrootste op het pro gramma. Op het knusse en gezellige circuit „Prikkedam" in de Friese paiel van Öoststellingwerf Makkinga gaat dan de Grote Prijs van Nederland in de 250 cc klasse van start. Niet minder dan elf nationaliteiten hebben voor deze race, waarin de kostbare punten voor de wereldtitel verzameld kunnen worden, hun toprijders naar dit evenement afgevaardigd. Het actieve bestuur van de Motor Club „Ooststelling werf" heeft zoals wij dat op de Prikkedam gewend zijn het circuit, dat zeker niet tot de gemakkelijkste van Nederland behoort, weer tot in de perfectie voor elkaar. Bovendien zal het enkele weken geleden gereedgekomen prachtige nieuwe jurygebouw met royale persaccommodatie, radiokamer, douchecellen en bestuurskamer voor het eerst in gebruik genomen worden. Voor het pu bliek heeft deze Grand Prix op dit circuit zijn extra aantrekkelijkheid in het feit dat men over grote afstand de rijders kan volgen. De verwachting is dan ook, dat zeer velen zondag om twee uur getuige zullen zijn van de eerste start. heus wel uitgekookt. Linder is een Mar de, maar een goeie", Feijenoords Coen Molijn, die op het ogenblik weer speelt als in zijn best# dagen, over het duel met de Eindhove naren: „Wij willen vanzelfsprekend graag winnen. Het is voor ons tenslot te een prestigekwestie". Hetgeen door doelman Eddie Pieters Graafland wordt beaand. „Je bent kam pioen geworden en dat wil je waarma ken in de finale om de Nederlandse beker. Dat betekent, dat je nog één maal dit seizoen alle krachten moet aanwenden om het doel ook het ver overen van de nationale trofee te bereiken." Pieters Graafland vindt ofschoon in de competitie twee keer van de Eindhovenaren werd gewonnen PSV allesbehalve een gemakkelijke tegen stander. „PSV beschikt over goede spelers. Het heeft na de nederlaag tegen ons in Eindhoven geen wedstrijd meer ver loren. De komst van trainer Linder heeft de Brabantse ploeg goed gedaan. Linder heeft de PSV-ers de inspiratie gegeven voor een mooie tweede helft in de competitie". „Ten slotte stond PSV niet zo best. Ik geloof dan ook dat we straks de handen vol zullen hebben. Ik ben er van overtuigd, dat de Eindhovense ploeg het volgende seizoen meedoet in de strijd om het kampioenschap". Beide elftallen komen waarschijnlijk in de volgende opstelling in het veld: Feijenoord: Pieters Graafland; Ro- Meijn, Israel, Laseroms en Veldhoen; Haak en Jansen; Wery, Kindvall, Van Hanegem en Moulijn. PSV: Doesburg, Van den Dungen, Schrijvers, Strik en Blatter, Radovic en Bjerre; Schmidt Hansen, Van der Kuylen, Mares en Senders. De Grand Prix van Makkinga is de zevende in de serie van 12 die dit jaar verreden zullen worden. Tot nu toe zijn de volgende zes Grand Prix' reeds ver reden. Spanje, Zwitserland, Joegosla vië, Tsjecho-Slowakije, Polen en West- Duitsland. 1. Geboers (Belg.) 6, 12, 12, 15, 12, 10 67; 2. Robert (Belg.) 15, 15, 15, 0, 15, 0 60; 3. Koneckney (T.-Sl.) 0, 8, 6, 12, 0, 12 38; 4. Hallman (Zw.) 8. 4. 10. 0, 10, 0 32: 5. Studolka (T.- Sl.) 4. 0, 8, 6, 1, 6 25; 6. Wiertz (Bel gië) 12, 1, 0, 3, 0, 8 24. De enige Nederlander die op de lijst voorkomt is Jan Roesink uit Diepen- heim met 2 punten. Na Makkinga moet nog gereden worden in Frankrijk, En geland, Zweden, Finland en Rusland. Als men nagaat, dat de zeven beste resultaten van elke coureur meetellen voor de eindrangschikking, dan is het duidelijk, dat de Belg Joel Robert de beste papieren heeft. Bovendien doen zijn uitstekende prestaties hem als fa voriet in Makkinga starten. Zijn land en stalgenoot van de CZ, Sylvain Ge- boers, de veelvoudige wereldkampioen de Zweed Torsten Hallman en de Tsjech Karl Koneckny en in mindere mate de Tsjech Jiri Studolka en de derde Belg Marcel Wiertz zijn nog gerede kans hebbers voor de titel. Wel zal Robert dan volkomen uit de wielen gereden moeten worden en daar twijfelen we eerlijk gezegd sterk aan. Zondag in Makkinga is er overigens concurrentie genoeg voor de Belg. De Zweedse rijders zijn dit seizccn uitstekend in vorm, Olie Petterson en Bengt Arne Bonn hebben zondag in Mar- kelo nog bewezen, dat zij van grote klasse zijn en ook met de Engelsen An dy Roberton en Malcolm Davis dient rekening gehouden te worden. Boven dien komt Rusland met een zeer sterke ploeg waarbij Leonid Shinkarenko en Vladimir Kavinov in staat zijn voor grote verrassingen te zorgen. De Fin Heikki Mikkola was zondag de verras sing van Markelo. Hij mag dan ook tot de gevaarlijke outsiders gerekend wor den. Hongaren, Denen en Roemenen zullen geen grote rol spelen evenmin als de Amerikaanse kampioen John de Sota, die alleen maar de Stars en Stripes op het circuit brengt. De Nederlandse ploeg, die tegen dit buitenlandse superieure gezelschap in de strijd komt zal, onbevangen als zij staat tegenover de wereldtitel, een ste vig partijtje gaan meeblazen. Vooral van Frans Sigmans verwachten wij veel nu hij zich met de sterksten uit de we reld kan meten. Overigens zijn Jo Roe lof s, Jo Lammers, Jan Roessink, Ton van Heugten, Frits Selling, Stef van der Sluis, Wiebe Plötz, Harry Driessen en Martin van Heugten coureurs, die op de meest onverwachte momenten een ver rassing in petto hebben. Het programma wordt aangevuld met een van de meest attractieve en spec taculairste klassen op nationaal ge bied de 500 cc junioren. Een klasse waar in diverse rijders in de eerste helft van dit seizoen al duidelijk hebben gemaakt dat zij volgend jaar rijp zijn voor de seniorenklasse. Dan noemen we namen van Jan van Beek, Zelhem; Frans Kar- semakers, Aalst; Warner van Peer, Bilthoven; en vele anderen, die hun klasse zondag in Makkinga waar zul len willen maken. ROTTERDAM Het Stadion Feijen oord te Rotterdam heeft zich voor de finale van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen, die volgend jaar op 29 april wordt gehou den, kandidaat gesteld. De eindstrijd van het toernooi om de Europese beker voor nationale beker winnaars is op 6 mei 1970. De loting voor de eerste ronde van beide toernooien wordt op 8 juli te Ge- nève gehouden. ASSEN Gisteravond is op de weg Stuifzand-Beilen bij Drijber een wiel renner frontaal tegen een tegemoetko mende auto gebotst en op slag gedood. De 17-jarige Hans Kats reed in een groepje van 10 a 12 wielrenners van „De Peddelaars" uit Hoogeveen, toen hij plotseling uit het groepje reed en te gen e entegemoetkomende auto botste ADVERTENTIE DAAROM IS DE VRIES MERCEDES-RENZ DEALER Snelle, atteruc vu,»mensen uitstekende outillage met de modernste apparatuurMercedes-Benz speciaalgereed- schap alle (originele!) onderdelen altijd in voorraad dat zijn de eisen die Mercedes-Benz aan service stelt. Die „Ster"-service wordt u door ons geboden. Apeldoorn, Amersfoortseweg 15 tel. 05760 -1 59 50 Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410 - 42 55 i/-13 Onze Nederlandse kampioen Frans het elite-gezelschap een goed figuur te Sigmans zal er op gebrand zijn in I slaan. WARSCHAU Het congres van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) te Warschau heeft met instemming ken nisgenomen van het rapport van de wintersportcommissie. Deze commissie onder voorzitterschap van jonkheer Van Karnebeek, president van het Neder lands Olympisch Comité, hield een plei dooi om de Winterspelen minder kost baar te maken door inkrimping van het programma. De commissie toonde zich er voor stander van om de 30 km crosscountry voor heren en één van de damesonder delen op de crosscountry van de lijst te schrappen. Verder was men van me ning, dat het ijshockeytoernooi nog maar slechts acht deelnemende landen mag tellen in plaats van zestien. Boven dien wil men de B-groep laten verval len. De data voor de Winterspelen in 1972 in hét Japanse Sapporo werden defini tief bepaald: van 3-14 februari. De Zo merspelen in dat jaar te München wor den van 26 augustus-11 september ge houden. MILAAN De Antilliaanse bokser Fighting Mack zal op 13 juni in Milaan in de ring komen tegen de Italiaan Carmelo Bossi. Bossi ontnam Fight ing Mack vorig jaar augustus de Euro pese titel in het weltergewicht. Inmid dels is ook Bossi zijn titel kwijtge raakt. DEN HAAG Bij het bureau van de sporttotalisator in Den Haag hebben zich gisteren acht deelnemers gemeld met dertien goede uitslagen. Voorts waren er 110 deelnemers met twaalf juiste voorspellingen en achthonderd met elf. De eerste acht uitslagen had den 475 deelnemers goed. NOTTINGHAM Tine Zwaan heeft zich dinsdag door een zege op de Ame rikaanse J. Evans geplaatst voor de derde ronde dames-enkelspel van het toernooi in Nottingham. De setstanden waren 62, 64. 9 Lothar Emmerich staat met 115 treffers eerste op de Duitse Bun- desliga topscorerslijst allertijden. Uw# Seeler is tweede met 100 doelpunten en derde is Gerd Müller, die 92 keer raak schoot. De 40-jarige Russische doelman Lew Jasjin, die onder andere in het wereldelftal speelde, zal deze zomer zijn carrière besluiten. Voor de Amerikaanse zone van de Davis Cup versloeg Brazilië in groep zuid Chili met 3-2. DJAJAPOERA Reizigers uit het gebied van Merauke hebben in de Westiraanse hoofdstad Djajapoera mel ding gemaakt van plundering en brand stichting door Indonesische troepen, be nevens de arrestatie van dorpelingen. Drie weken geleden hadden troepen het dorp Dormena aan de baai van Tanah Merah omsingeld en er vijf personen onder wie twee onderwijzers ge vangen genomen die ervan verdacht werden deel uit te maken van de voor onafhankelijkheid strijdende volksbewe ging (OPM). De troepen maakten jacht op de OPM-leden, die het pro-Indonesi sche lid van de regentschapsraad Pe trus Jabausabra in april hadden ont voerd, en zich schuilhielden in de ber gen rond Dormena. Een dorpeling ver telde een journalist dat tijdens de ope ratie een papoea was doodgeschoten. Anderen zeiden dat huizen waren ge plunderd, nadat kampongs door de be woners waren verlaten. Voorts zouden militairen vrouwen hebben gemoles teerd en de boeken van een onderwij zer uit Dormena hebben verbrand. Twee Australische bestuursambtena ren, Royce Webb en Kenneth Brown, zijn in de Westiraanse hoofdstad Dja- iapoera aangekomen om de Indonesi sche autoriteiten te verzoeken, een ein de te maken aan de achtervolging en beschieting van papoea vluchtelingen door Indonesische politiemannen tot in Australisch Nieuw-Guinea.

De Vallei | 1969 | | pagina 15