VEENENDALER WIL IN RHENEN NOG 'N NIEUWE VERENIGING Organisatoren van de 2 avondvierdaagsen zijn 't nog niet eens Ruim 175 wandelaars van start Aardgas voor Achterberg „Gouden handdruk" voor 4400 man bij de Koninklijke Landmacht E.H.B.O. KAN NOOIT STERK GENOEG ZIJN Oefening met brand weer en Rode Kruis Driehoeksverhouding^ tussen Veenendaal, Rhenen en Amerongen R.H.C. kiest vier nieuwe bestuursleden Rhenenaar door warmte bevangen Samen Nog nooit Vereniging Trekking van verloting Prijs in verloting padvinderij EHBO -succes HOSANNA WAS EEN DAGJE UIT r»r> Nieuwe regeling voor vrijwillige fun ctie-ontheffing Gevonden en verloren OPBRENGST COLLECTE Veiling Zaltbommel DANK Reconstructie van gasloevoer vermoedelijk half juli voltooid WOENSDAG II JUNI 1969 T> HENEN Gisteravond viel in Khenen op twee plaatsen het startsein voor de avondvierdaagse. In gebouw „Irene" was het startbureau geves tigd van de wandelsportvereniging ..De Vrolijke Jantjes" en op het gemeen telijk sportcomplex zetelden de officials van de Stichts-Gooise Wandelsport Bond. De wandelsportvereniging „DVJ" had 75 deelnemers, de SGWB had er ruim honderd. De wandelaars zelf hebben er wei nig van gemerkt dat men elkaar een klein beetje in de wielen rijdt. Zij tip pelden er vrolijk op los en dat konden ze gemakkelijk doen. want het was een stralende zomeravond. De voorzitter van ..De Vrolijke Jantjes" was echter niet zo vrolijk gestemd als de naam van zijn vereniging wel zou doen ver moeden. „Deze handelwijze van onze bur gemeester, om particulieren ver* gunning te geven voor een avondvier daagse en een gevestigde plaatselijke vereniging daarmee te diskwalifice- ceren, daar kan ik nog steeds niet goed inkomen", zei voorzitter W. Bochane gisteravond van achter zijn tafel in het startbureau. „Iedereen kan op die manier maar raak doen. Bovendien kan ik de SGWB niet begrijpen. Onze bond, de KNBvLO, en de SGWB hebben elkaar de hand gereikt en beloofd elkaar niet in de wielen te rijden, en nu dit. Ik kan het niet goed meer volgen. Dat touw gezet. „DVJ" nooit een avondvierdaagse zou hebben georganiseerd, is een leugen. Wij bestaan twintig jaar en twintig jaar lang hebben we dit evenement op Wij werken in dit verband samen met de w„r.. r-ive:enigingen in de omliggen de gemeenten. Dat wil zeggen, dat om toerbeurt de finish in één van de ge meenten wordt gehouden, waar de me dewerkende verenigngen zijn geves tigd. Ook dit jaar lopen we weer drie avonden in Rhenen en zal de grote intocht op de laatste avond in Wagenin- gen zijn. Een ander jaar komt Rhenen weer aan de beurt. Als er een andere vereniging in Rhe nen zou zijn, aangesloten bij de SGWB of welke andere bond ook, dan zou ik er niets van zeggen dat ook zij een avondvierdaagse zou organiseren. Ver moedelijk zou er dan wel een samen werking zijn om één vierdaagse ge zamenlijk te houden. Maar nu een par ticulier uit Veenendaal ists dergelijks op eigen houtje organiseert met welis waar de SGWB op de achtergrond en dat onze stadgenoot de heer H. Kramer, tussen twee haakjes een fijne tippe laar, daaraan meedoet, neen, dat wil er bij mij per se niet in. En als dan de overheid ter plaatse bovendien nog gemeentelijke sportcom plexen beschikbaar gaat stellen aan die particulier, dan noem ik dit op z'n zachtst uitgedrukt een rare zaak." In de kantine van de sportvereniging „Candia '66" op het gemeentelijk sport park Candia zetelde het startbureau van de SGWB. De heer H. Kramer uit Veenendaal deelde mee, dat ruim hon- RHENEN De Rhenense Handbal Club staat voor een probleem. Vier van de zeven bestuursleden leggen om persoonlijke redenen hun functie neer. In de jaarlijkse algemene ledenverga dering, die vandaag wordt gehouden, zullen daarom vier nieuwe kandidaten moeten worden gekozen. De aftredende bestuursleden zijn de heren J. Bonnet. Cor Dijksma, Kees van de Pol en Ruud Kappetijn. Het bestuur stelt de vergadering als kandidaat voor het voorzitterschap voor, de heer Schrijvershof in de vacatures van de overige bestuursle den Ans Schinkel Joop Wilderbeek en Nico Schwartz. I derd wandelaars van start waren ge gaan. ..Ik heb weinig behoefte om commen taar te leveren. Mijn visie heeft al eer der in de krant gestaan", aldus de heer Kramer. „Ik blijf van mening, dat de wandelsportvereniging „DVJ" nog nooit tevoren 'n avondv agse heeft ge:: - ganiseerd. Er werd wel drie avonden in Rhenen gelopen, maar de laatste dag ging men steeds buiten Rhenen. Daar om hebben wij het nu eens willen doen, om wat meer leven in de brouwerij te krijgen. Dat er behoefte aan bestaat merkt u wel aan het aantal deelnemêrs, die af komstig zijn uit Rhenen, Kesteren, Lie den en nog enkele andere plaatsen uit de omtrek. We doen dit beslist niet om „DVJ" dwars te zitten, in geen ge val. Inderdaad hebben de beide wandel sportbonden elkaar de hand gereikt. Maar toen ze dat deden was dit al op stapel gezet." Twee bestuursleden van de SGWB gaven op Candia blijk van hun belang stelling. De heer N. Kramer, die in Rhenen het leeuwedeel in de orga nisatie van zijn avondvierdaagse ver zorgt, is geen lid of bestuurslid van de SGWB. Er heerst kennelijk een misverstand over het al of niet organiseren van avondvierdaagsen door ..DVJ", welks voorzitter thans uitdrukkelijk heeft ver klaard, dat zijn verenigng dat al ja ren doet. Het ligt voor de hand dat een gesprek verhelderend zal kunnen werken, alhoe wel de heer Kramfer van plan is een nieuwe vereniging in Rhenen te stich ten wanneer daarvoor voldoende be langstelling mocht blijken te bestaan en dan onder de vaan van de SGWB. Wellicht kunnen dan in de toekomst beide verenigingen rond de tafel gaan zitten om in Rhenen gezamenlijk één avondvierdaagse te organiseren. RHENEN/ACHTERBERG De heer G. van Gesink. lid van de ge meenteraad van Rhenen en destijds voorzitter van het actiecomité om Achterberg in de kom aan aardgas te helpen deelde ons mee van Rhenen's burgemeester jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal te hebben vernomen dat de Nederlandse Gas Mij. heeft be sloten de bebouwde kom van de buurtschap Achterberg op korte ter mijn van aardgasleiding te voorzien, zodat de belangstellenden dan hun gasflesjes kunnen opbergen en kun nen aansluiten op het grote aardgas- net. RHENEN Een inwoner van Rhe nen. die zat te vissen langs de Grift aan de voet van de Grebbeberg. werd gistermiddag bewusteloos naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Hij was door de warmte bevangen. DEN HAAG Officieren en onderofficieren van de Koninklijke Landmacht die 55 jaar of ouder zijn, kunnen van nu af aan vrijwillig hun functies verlaten. Een van kracht geworden koninklijk besluit regelt dat ze 80 tot 85 procent van hun wedde blijven ontvangen, hun pensioen kunnen „volmaken" en een aantal andere emolumenten blijven genieten, zoals bijvoorbeeld vrije geneeskundige verzorging. De opperofficier personeel van de landmacht, luitenant-generaal C. Koster, gaat vandaag op pad voor een voorlichtingstournee. In verscheidene legerplaatsen zal hjj persoonlijk het beroepspersoneel van de nieuwe mogelijkheden op de hoogte stellen. In de jaren 1971 tot '75 bereiken grote aantallen beroepsofficieren en onderoffi cieren de pensioengerechtigde leeftijd. Zij moeten de dienst dan verlaten. Hun vertrek (er gaan 1.400 officieren weg en rond 3.000 onderofficieren) zal het per soneelsbestand terugbrengen tot rond 3.800 officieren en 10.000 onderofficieren. Bij de landmacht is men ervan overtuigd dat met deze aantallen (zij het mei enige moeite) de parate onderdelen voldoende te bemannen zijn. aldus generaal Koster. Het vertrek van de 1400 officieren en 3000 onderofficieren zal en dat is in deze tijden van geldschaarste bij de fensie een voor de landmacht prettige bijeenkomstigheid besparingen op leveren. De nieuwe maatregel is dan ook ge troffen, om enerzijds het vertrek van de 4400 man ..uit te smeren" over een langere periode dan vijf jaar, maar KESTEREN Zaterdagavond om 8 uur vindt in café „De Kuip" te Keste ren de trekking plaats an de verlotinh georganiseerd door „De Betuwse Zusjes", ten bate van de bejaardenont spanning in Kesteren. De eerste prijs in deze verloting is een thee- en ontbijtservies, de tweede een kameelzadel, en de derde een strijk ijzer. SCHERPENZEEL Gevonden: een damespantalon, een protemonnee (zwart) met inhoud, een licht gekleurde handtas, een bankbiljet van f 5,-, zwem broek met ceintuur (wit), portemonnee met inhoud f 65,-. een jongensfiets (zwart), een damesfiets (groen), een re genbroek. Verloren: een gouden ring met een steen (blauw), een herenportemonnee (bruin) met inhoud en sleutels, een bad stoffen zwembroekje, een jongenssan daal (bruin), een schakelarmband (goud), een bromfietsplaatje nr. HTM 623, een bruine sandaal, een lederen portefeuille (bruin), een driewi elf ietsje, een reistas (blauw) met opschrift KOS MOS. anderzijds wel degelijk om te trachten de begeerde besparingen in de perso- neelssector eerder te bereiken. Als er van de regeling een optimaal gebruik gemaakt wordt, kan het de landmacht in het begin van de jaren zeventig een bezuiniging van globaal 70 tot 80 mil joen gulden op de exploitatiekosten op leveren. Het vertrek van grote aantallen of ficieren en onderofficieren onder streept de noodzaak van een herstruc turering van de landmacht. Het ac cent zal meer op de parate troepen en minder op territoriale en „vredeson- derdelen" komen te liggen. In dit ka der is zeer binnenkort de opheffing van de inspecties van wapens en dienstvakken te verwachten. De daar behartigde taken worden verdeeld over de diensten van de opperofficier perso neel, de kwartiermeester-generaal (ma- terieelkwesties) en over een comman do opleidingen. Andere diensten „in het achterland" zullen worden ge stroomlijnd of hun taken zullen afge kapt worden. Dat in betrekkelijk korte tijd grote aantallen officieren en onderofficieren de dienst verlaten heeft de volgende oorzaak: zowel kort voor de oorlog (in het laatst van de jaren dertig toen het leger onder de oorlogsdreiging met sp oedwerd opgebouwd) als kort erna (de Indië-periode) zijn grote aantallen mensen in dienst gekomen. Ze zijn al len ongeveer van dezelfde leeftijds groep. Ze vormen met z'n allen een „bult" in de personeelspyramide en hun aantal staat een evenwichtige per- soneelsopbouw in de weg. Reeds eer der heeft men 200 officieren met „een gouden handdruk" overreed de dienst te verlaten. Met deze nieuwe regeling tracht met het opnieuw te doen. Een man hij beslist slechts op eigen verzoek, generaal Koster legt sterk de nadruk op het element van vrijwilligheid naar huis sturen en hem 80 tot 85 procent van zijn salaris door betalen en dan toch nog geld uit sparen. klinkt vreemd. Het is verklaar baar als men weet dat men er bij de landmacht mee rekent dat een aanwe zige man 150 procent van zijn wedde kost. Die extra 50 procent wordt ge vormd door voeding, reis- en verblijf kosten, dienstreizen, verhuizingen, etc. SCHERPENZEEL De jaarlijkse collecte van het Ned. Roode Kruis heeft in Scherpenzeel f2778 opgebracht. Vo rig jaar was de opbrengst f2559. Het bestuur van het Rode Kruis in Scherpenzeel deelt mee dat mevr. Van Ginkel en de heer P. Dijkstra deze week een reis maken met het Rode Kruisschip Henri Dunant. Op vrijdag 11 juli zal de afdeling Scherpenzeel een avond verzorgen aan boord van de Hen ri Dunant in Utrecht. Men heeft aan de muziekvereniging Caecilia verzocht om medewerking te verlenen. SCHERPENZEEL In de ten bate van de Scherpenzeelse padvinderij ge houden grote verloting is opnieuw een winnend lot getrokken. Deze keer viel de maandelijkse prijs van f 50,-.op lot nr. 1685. De eigenaar van dit lot en dus de winnaar is de heer L. L. Fenninglo te Hilversum. De trekking van de hoofdprijs, een personenauto zal plaats hebben nadat de 10 maandelijkse trek kingen van f 50,- hebben plaatsgevon den. LIENDEN Voor 't EHBO-examen in Lienden, afgenomen door dr. Van Duyn, arts te Wageningen, zijn alle cursisten geslaagd. Het zijn mevr. A. 'van Blitterswijk-Langboom, mej. H. v. Schaik, mej. G. N. Snip en de heren J. v. Blijderveen, J. W. Kwint en R. van Olderen. De cursus werd geleid door dr. J. T. van der Veen te Lienden. Coöp Veilingsvereniging „ZallI en omstreken Prijsbericht d.d. 10-6- 69 Aardbeien: AE 47-71. AI 53-65, All 51-61. BI 48-58, BII 37-56. Ong. 39-68 per doosje. O HENEN Tijdens de gisteravond in de streekhuishoudschool aan de Nieuwe Veenendaalseweg gehouden jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de afdeling Rhenen-Achterberg van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO deelde voorzitter L. van Wijngaarden mee, dat er in de achterliggende maanden weer veertien werkende leden zijn bijgekomen. Van de zeventien kandidaten voor het diploma behoefden er namelijk maar drie te worden af gewezen. Met het oog op het steeds toenemende aantal ongevallen in de ge meente. waaronder veel van ernstige aard, was de voorzitter van mening, dat het EHBO-apparaat nooit sterk genoeg kan zijn. Ook het feit dat Rhenen een am bulancewagen heeft, waaraan de EHBO-afdeling heeft meegewerkt, noemde de heer Van Wijngaarden gunstig. Bovendien vond hij het een prettige omstandigheid dat ook de af deling Rhenen van het Rode Kruis dezer dagen een nieuwe ambulance wagen rijk wondt. „We moeten zo snel mogelijk en zoveel mogelijk in de ge legenheid zijn eventuele slachtoffers te helpen", aldus de voorzitter. Dat wethouder mr. J. Deen namens het gemeentebestuur de vergadering bijwoonde werd algemeen op prijs ge steld. „Het is altijd prettig belangstel ling van die zijde te hebben", aldus de heer Van Wijngaarden. „Voor een steuntje in de rug kan het wel eens ge makkelijk zijn". Mr. Deen verklaarde bijzonder ver heugd te zijn. dat de afdeling Rhenen van de EHBO zo'n florerende vereni ging is en bracht zijn dank over na mens het gemeentebestuur voor de ac tiviteiten die in het afgelopen jaar weer LIENDEN De Chr. Zangvereniging „Hosanna" is een dagje uit geweest. In Oisterwijk werd koffie gedronken, waarna de reis naar Belgisch Turn hout werd voortgezet. Na een verblijf van een uur in deze plaats werd naar Bobbej aanland gereden. Het bezoek aan dit uitgebreide recreatieterrein met vele attracties is op zichzelf al de moei te waard. Tot 5 uur vertoefde men in deze prach tige omgeving. Toen is men naar Bre da gereden, waar in hotel Boshek, mid den in de bossen, een warme maaltijd wachtte. Aan tafel werden verschillen de speechjes gehouden. werden verricht. Secretaris J. Bosman drong er in zijn jaarverslag op aan, dat de werkende leden trouw blijven aan de oefen- en andere avonden. Binnenkort zal een folder huis-aan-huis worden gezonden om de Rhenenaren op te wekken de nieuwe cursus te gaan volgen. De cur- sustijd wordt korter en er komt een nieuw en beknopter leerboekje. Alle ballast wordt overboord gezet. In het verslagjaar bleek een coördi natiecommissie in het leven te zijn ge- toepen, waarin zitting hebben afgevaar digden van brandweer, EHBO en Rode Kruis, welke commissie ten doel heeft zo effectief mogelijk te werken bij be strijding van rampen en ongevallen. Het materiaal werd uitgebreid met twintig complete EHBO-tassen. Penningmeester dr. Deys sprak de hoop uit, dat de plaatselijke industrie zich in 't komende jaar weer van haar beste zijde zou laten zien met donaties aan de vereniging, die inmiddels zijn opgeteerd. In plaats van mej. Van Straaten van Nes werd in het bestuur gekozen de heer G. J. Edelman, zoals de voorzitter zei: een rasechte EHBO'er. De heer J. van Dijk, die periodiek aftredend was, werd herkozen. Hij en zijn vrouw kre gen een bijzonder woord van waarde ring voor het vele werk voor de vereni ging verricht, evenals de heer Rijksen. Zowel mevrouw Van Dijk als de heer Rijksen leiden de cursussen en zij doen dat belangeloos. „Een prettig geluid in deze tijd waarin praktisch niemand meer iets gratis doet", aldus de voor zitter. In de loop van dit jaar zal een groots opgezette oefening worden gehouden in samenwerking met brandweer en Rode Kruis. Het tijdstip wordt nog nader be kend gemaakt, maar het zal vallen na de vakanties. Althéa's of te wel „Stokrozen" moeten nu op een bedje worden uit gezaaid. Zaai deze op een licht scha duwplekje. het zaad afdekken met een dun laagje fijne aarde om het geheel wat vochtig houden. Zijn straks de plantjes hanteerbaar, dan worden ze op een afstand van 10 cm uitgeplant (verspeend), in de herfst zet men ze op de voor hen bestemde plaats. De rozen hebben nog al eens last van bladluizen, door het zuigen der luizen krullen de bladeren om; ter wijl op de honingdauw (kleverige afvalprodukten) die de bladeren be dekt. zich een zwam ontwikkelt, na melijk de roetdauw. Met een zeep- spiritusoplossing kan men al een resultaat verkrijgen. Eén liter brandspiritus op honderd liter wa ter, waarin twee kilogram zachte groene of gele zeep oplossen, is een prima bestrijdingsmiddel. Voor klei ne oppervlakten kan men de vol gende toepassen: DDT-stuimiddel 5 pet., Diril spuitmiddelen en Basudine spuitbus, te verkrijgen bij een zaak in tuinbouwbenodigdheden. In deze maand knippen we de taxushaag. Stel dit werkje niet te lang uit, want dan is er zoveel O VEENENDAAL Het gastoevoersysteem Veenendaal, Amerongen en Rhenen wordt aan een reconstructie onderworpen, hetgeen een enorme verbetering be looft. Reeds begin mei is gestart met het leggen van stalen verbindingsbuizen met een doorsnede van 16 cm. die tot doel hebben een verbinding te bewerk stelligen van het gasbedrijf in Veenendaal met dat in Amerongen en Rhenen. Voorheen betrok Eist rechtstreeks gas uit Veenendaal. Straks is het moge lijk gas uit Amerongen of Rhenen te betrekken, indien de toevoer uit Vee nendaal uitvalt. Dit houdt in, dat in de naaste toekomst storing praktisch gezien tot het verleden behoort. Er ont staat dus binnenkort een „driehoeks verhouding" tussen de gasstations Vee nendaal, Rhenen en Amerongen, d'e el kaar, waar nodig, zullen ontlaster. In Utrecht waar het Centrale bedrijf Nederland is gevestigd, it. e. dag- en nachtbewaking van de gasdruk. Bij de minste indicatie van een der genoemde gasbedrijven komt het Cen traal Gasbedrijf direct in actie om de fout te herstellen. Bij de D.E.L.M., dat zijn gasvoor- ziening regelrecht ontvangt uit Rhenen, worden de nieuwe buizen uit Eist nu gekoppeld, evenals bij het Bergbad, waar zij met de reeds bestaande buizen uit Veenendaal worden verbonden.. In Eist worden buizen gelegd op de Fran- seweg en de Veenendaalseweg. Volgens de Directie van het Gasbe drijf in Veenendaal zal het project, on voorziene omstandigheden voorbehou den half juni voltooid zijn. aan te knippen, dat het moeilijkhe den geeft om de haag mooi recht te houden. Voor een vakman is dat niet moeilijk, die heeft daar wel kijk op, doch een amateur doet zeer ver standig het knippen spoedig te doen, dan heeft hij er een juister gezicht op. Knip de taxushaag niet bij erg zonnig weer, vooral niet wanneer er nogal veel moet worden afgeknipt. Bij brandende zon bestaat het ge vaar dat de haag te veel lijdt. Men knipt dus bij minder zonnig weer tot op het hout waarop de haag vroeger geknipt is, de weg wijst zich dan vanzelf. Denk om de perziken! Vroege soorten perziken vormen nu de steen of pit, de vruchtjes staan nu eigen lijk geruime tijd de draaien en men vraagt zich dan ook af: ..groeien ze nu door of groeien ze niet door". Zodra de pit gevormd is zwellen de vruchten aanmerkelijk vlugger. Heeft de boom behoorlijk vrucht ge zet, dan zullen er al heel gauw te veel vruchten aanzitten en men zal dan verschillende van de slechtste vruchtjes moeten wegnemen. Indien dat gedaan wordt, groeien de overige vruchten goed uit. Een perzik kan al leen maar echt lekker zijn, indien er niet te veel vruchten aan de boom zitten. Als het goed is, mogen er niet meer dan één, hoogstens twee vruch ten aan een takje zitten en indien het een zwak takje is, mag er in geen geval meer dan één perzik aan zit- te. Nu kan men de overige vruchtjes natuurlijk ook wel na de steenvorming verwijderen, doch dan hebben de overblijvende vruchten er niet zoveel aan. het is beter, ja noodzakelijk, de vruchtdunning vóór de pitvorming toe te passen. Ik weet, het lijkt jammer om vruchten te verwijderen, maar doet men net niet, dan oogst men wel veel vruch ten, doch de smaak laat dan veel te wensen over. Begin volgende maand is het al weer tijd om duizendschonen, hes- peris (nachtviolen), vergeetmijniet, papaver nudicante (ijslandpapavers) Silene etc. te zaaien. Ik hoor u zeg gen: „nu al weer zaaien voor 't vol gend jaar", doch u weet: „tuinieren is vooruitzien," dus de benodigde zaden nu aanschaffen, straks zijn z« misschien uitverkocht. In de tweede helft van de volgende maand tot begin augustus zaaien we de violen, cok de muurbloemen worden begin juli gezaaid. Let op het frambozenkevertje! Dit gevreesde insekt voedt zich in de nog gesloten bloemknoppen. Later ont staan de larfjes, de bkende fram- bozenkevertjes. U kunt de struiken 's morgens boven een grote doek, het beste is een lakentje, uitschudden. De wormpjes rollen er dan wel in en men kan deze vernietigen. Ook kan men met „derris" sproeien, per 10 liter water neemt men één ons zeep en 20 gram derrispoeder. Hier mede wordt enige keren gespoten. Om beschadiging van het fruit door insekten te voorkomen moet u zo spoedig mogelijk vangbanden om de stam van de vruchtboom leggen. Breng de banden één meter boven ae de grond aan. Bedoelde banden zijn in een tuinbouwzaak verkrijg baar. Over het bloemen snijdten het vol gende: veel snijbloemen staan in bloei. De pioenen staan in volle bloei, anders komen ze bij een beetje warm weer spoedig in bloed. Snij pioenen in knop, zodra de kleur van de bloem te zien is. Deze knop pen ontwikkelen zich prachtig op water. Het snijden van bloemen moet met overleg gebeuren, zodat niet al te veel bloemknopjes worden meege- sneden. Bovendien mag een plant ook niet geheel kaal worden gesne- «5»n, voor veel soorten is dat geheel verkeerd. Midden op de dag mogen in geen geval bloemen gesneden worden, vooral niet, indien hei zon nig weer is. De beste tijd is 's mor gens vroeg, zodra de bloemen een weinig zijn opgedroogd. Het kan ook tegen de avond, doch niet bij regen achtig weer, als de bloemen kletsnat zijn, dan smetten ze veel te gauw. vooral, indien ze meegenomen moe ten worden. Het is ook sterk te ont raden de bloemen direct na het snijden in de vaas te zetten. Zet ze eerst een nacht in een emmer water, zodat de stelen zich goed volzuigen. Indien ze dan de volgende morgen in de vaas gezet worden, zullen ze wel langer goed blijven. De meeste bloemen worden gesneden in knop- toestand. Rozen, papavers, pioenen, gladiolen en dergelijke, worden ge sneden, zodra de kleur van de bloe men te zien is. Zinnia's, asters, zon nebloemen, om enkele van de meest bekende te noemen, worden ingesne den als ze in volle bloei staan. E. J. GRIJSEN-RHENEN.

De Vallei | 1969 | | pagina 5