Tourwinnaar Jan Janssen: „Het is een schandaal SCHORSING EDDY MERCKX OPGEHEVEN Nederland won drielanden- wedstrijd Philip Morris introduces 25 for 175 Els van Noorduyn verbeterde eigen record kogelstoten Ickx-Oliver winnaar 24 uren van Le Mans Titel voor Rosewali Damteam ongeslagen Hordenrecord voor van Beek Miep Bob Kroonen won Westbrabantse Pijl Iwat een fijne JENEVER DE GRAAUWE HENGST Incidentjes bij start van 2 km vrije slag Tweede plaats voor roei-jeugd Opnieuw Gouden Spike voor Amsterdamse atlete Dramatische slotfase voor Porsche Communiqué Kano Reacties Philip Morris Holland AMATEURS Ook niet km; 4- Beltoise-Courage (Fr/Gb) met Ford 4945,540 km; 5. Guichet-Vaccarel- la (FrIt) met Matra-Ford 4834,330 km; 6. Kelleners-Jost (W. Did) met Matra- Ford 4592,570 km; 7. Nanni-Galli-Wid- dows (GB) met Matra-Ford 4443,980 km; 8. Zeccoli-Posey (Fr) met Ferrari 4424,050 km; 9. Poirot-Maublanc (Fr) met Porsche 910 4191,410 km; 10. Ga ban- Deprez (Fr) met Porsche 91 IS 4120,560 km. Sfeerloos Snelste op 800 meter 10.65 West-Duitsland superieur bij E.K.-trampolinespringen t MAANDAG 16 JUNI 1969 BRUSSEL Het bestuur van de in ternationale wielerunie (UCI) heeft za terdag na een vergadering, die in Brus sel werd gehouden, de schorsing van de Belgische ex-wereldkampioen Eddy Merckx opgeheven. Merckx was on langs geschorst omdat hij in de Ronde van Italië was betrapt op het gebruik van stimulerende middelen. Later ont stond grote twijfel over de hele affaire. Die twijfel is de grond geweest waar om het bestuur van de UCI de schor sing met onmiddellijke ingang heeft opgeheven. Merckx zal dus kunnen starten in de Tour de France, die 28 ju- Bi in Roubaix begint. De heer Hegesippe (Fra), voorzitter van de FICP, verstrekte 't volgende communiqué: „De leden van het dage lijkse bestuur van de FCP, hebben op 14 juni te Brussel vergaderd ter behan deling van 't beroep, dat de Koninklij ke Belgische Wielerbond had aangete kend tegen de schorsing van de bij haar aangesloten renner Eddy Merckx, die EEFDE De drielanden-kanowed- strijd tussen de ploegen van Polen, België en Nederland, die dit weekein de te Eefde werd gehouden, is gewon nen door Nederland, dat 87 punten ver overde. Polen eindigde als tweede met 75 punten en België kwam tot 51 punten. Uitslagen. K-II, 10.000 meter: 1. Muys-De Calu- we (Bel) 40 min 46.9 sec; 2. Swanczyk- Wroblewski (Pol) 40.49.2; 3. 't Joncke- Burney (Bel) 41.02.6; 4. Bloem-Muusse (Pol) geen tijd. K-I 10.000 m.: I. Moens (Bel) 44.55.4; 2. Lajkowski (Pol) 45.001.9; 3. Kracht (Ned) 45.03.6; 4. Lenkemans (Bel) 46.47.3; 5. Hoffman (Pol) 4650.3; 6. Verhaard (Ned) opgegeven. Buiten de officiële landenwedstrijd om startten nog drie vaarders op de 10.000 meter. De Tsjech Mara was ver reweg het snelste, hij finishte in de zelfde race ruim en minuut voor Moens en aanzienlijk meer voor de twee an deren, Legrand (Ned) en Bolak (Tsj), die in deze strijd „buiten mededinging" meededen. DAMES: KI, 500 meter: 1. Mieke Jaapies (Ned) 2 minuten 13,6 seconden; 2. Ma ria Blijlevens (Ned) 2.15,6; 3. Elsbieta Stanko (Pol) 2.18,6; 4. Elsbieta Haupt- man (Pol) 2.28,2. K-II, 500 meter: 1. Mieke Jaapies/ Emmy Lagrand-Stadt (Ned) 2.03,2; 2. Maria Blijlevens/Marijke Besten- breur (Ned) 2.04,3; 3. Elsbieta Stanko/ Elsbieta GruChala (Pol) 2.06,4; 4. Els bieta Hauptman/Zofia Kowal (Pol) 2.10,2. K-IV, 500 meter: 1. Nederland (Mie ke Jaapies, Maria Blijlevens, Marijke Bestenbreur en Emmy Lagrand-Stadt) 1.48,1; 2. Polen 1.50,5; 3. (buiten mede dinging) Tsjecho-Slowakije 1.57.9. HEREN: K-I, 50 Ometer: 1. Hoekstra (Ned) bij dit nummer werden geen tijden op genomen; 2. Nieuwiademski (Pol); 3. 't Joncke (Bel); 4. Hoffman (Pol); 5. Bureny (Bel); 6. Wittenberg (Ned). K-I, 1000 meter: 1. Burney (Bel) 4.03.7; 2. Hoeksta (Ned) 4.06.5; 3. Muusse (Ned) 4.07,9; 4. Niewiademski (Pol) 4.08,9; 5. Moens (Bel) 4.10,2; 6. Grajkowski (Pol) 4.13,9. K-II, 500 meter: 1. Hoekstra/Witten berg (Ned) 1.44,2; 2. Kolosinski/Wlo- dekdek (Pol) 1.45,9; 3. Szeszkowski/ Figurski (Pol) 1.46.4; 4. 't Joncke/ d'Haese (Bel) 1.47,0; 5. Helder/Rune man (Ned) 1.47,9; 6. Muys/De Caluwe (Bel) 1.51.0. K-II, 1000 meter: 1. Runeman/Helder (Ned) 3.41.8; 2. Iwanczyk/Wroblewski (Pol) 3.42,0; 3. Kolosinski/Wlodek (Pol) 3.42.7; 4. Musse/Bloem (Ned) 3.44,1; 5. De Caluwe/Muys (Bel) 3.45,3; 6. Moens/Leukemans (Bel) 3.45,7. K-IV, 1000 meter: 1. Polen II (buiten mededinging) 3.20,5; 2. Nederland 3.20,7; 3. Polen 3.22,6; 4. België 3.24,3. K-l, 4 x 500 meter estafette: 1. Po len 7.53,6; 2. Nederland 7.57,1) 3. Bel gië 8.03,0; 4 (buiten mededinging) Tsjecho-Slowakije 8.07,1. door de Italiaanse bond was uitgesloten door de Italiaanse bond was uitgesloten van 2 juni tot 1 juli wegens doping tij dens de Ronde van Italië. De FICP heeft besloten de schorsing op te heffen, toegevend dat de Italiaan se bond het recht had hem te schorsen volgens de resultaten van het onderzoek en het werk van de Italiaanse geneeshe ren eerbiedigd. Daarnaast echter is in de overewegingen betrokken het onbe rispelijke verleden van de renner en de steeds negatieve uitslagen bij reeds tie- tallen ondergane onderzoeken. Daarom heeft het bestuur van de FICP bij meerderheid van stemmen besloten Merckx het voordeel van de twijfel toe te kennen en bijgevolg met onmiddellijke ingang de tegen hem uit gesproken schorsing op te heffen. Met eenstemmigheid werd nog besloten de reglementen op de dopingstraffen volle dig te herzien en hiertoe een commissie in het leven te roepen, waarvan deel zullen uitmaken bestuursleden van de FICP, leden van de medische commis sie van de internationale wielerfedera tie en vertegenwoordigers van de be roepsrenners. De reacties uit de wielerwereld op het opheffen van de schorsing van Merckx zijn bijzonder uiteenlopend. Jan Janssen noemde het een schan daal. „Ik zelf ben, net als Gimondi en Aimar, geschorst en dat heeft mij een maand salaris gekost. Er is geen enke le reden om voor Merckx, omdat hij nu toevallig Merckx is een ontsnap pingsclausule in de reglementen te zoeken. Integendeel, juist omdat Merckx een Belg is, had hij dubbel zwaar moeten worden gestraft. In Ita lië, Frankrijk, Zwitserland en België kunnen wij worden gecontroleerd op het gebruik van verboden stimulerende middelen, maar in België heeft de poli tie bovendien nog het recht onze baga ge te doorzoeken en op de inhoud van onze koffers kunnen wij worden veroor deeld. Lucien Airmar wilde niets zeggen. ,Ik heb zelf een dergelijk geval bij de hand gehad en daarom zwijg ik er lie ver over. Bovendien heb ik al moeilijk heden genoeg gehad over enkele din- BRISTOL De Australiër Ken Rosewali (34), tweemaal Wimbledon- finalist, won zaterdag de heren-enkel- speltitel van de open kampioenschap pen van Bristol. Hij versloeg in de finale de Fransman Pierre Barthes met 7—9, 6—3, 6—1. Rosewali had in de eerste set nogal wat moeite met de 27-jarige Barthes, die zijn lengte en zijn sterke service uitbuitte. In de tweede set hervond de Australiër echter zijn controle en werd toen niet meer bedreigd. De uitslagen van de andere finales waren: Dames-enkel: Margaret Court- Smith (Aus)-Billie-Jean King-Moffitt (VS) 6—3, 6—3. Heren-dubbelNewcombe (Aus)/ Riessen (VS)-Drysdale (Z-Af)/Tay- lor (G-Br) 4—6, 15—13, 6—3. Dames-dubbel: Court-Smith/ Judy Tegart (Aus)-Rosy Casals/Kirng-Mof- fitt (VS) 6—4, 6—2. Gemengd dubbel: Tegart (Aus). McMillan (Z-Af)-Lesley Bowrey-Tur- ner (Aus)/Hewitt (Z-Af) 36, 63, 64. In de troostronde van het dames enkel verloor Ada Bakker de eind strijd van de Zuidafrikaanse Made leine Brummer met 26, 16. Bob Maud (Z-Af) won de troostronde bij de heren, 7—5, 64, tegen Onny Pa- run (N-Zl.). BOLZANO In de eerste ronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap landenteams heeft Neder land zaterdag een benauwde overwin ning behaald op Zwitserland. Nadat Ton Sijbrands en Harm Wiersma remise hadden gespeeld tegen resp. Cazemir en Kuyken, zorgde Cees Varkevisser er tegen Guignard voor dat de zege toch voor Nederland was. De ontmoe ting uit de tweede ronde tegen Italië werd met ruime cijfers gewonnen (6-6). Ook in de derde rond° is Nederland, evenals de Sovjet-Unie en Frankrijk on geslagen gebleven. Zondag won de Ne derlandse ploeg van Monaco. De uit slag was 6-0. Sijbrands won van Agliar- di, Wiersma van Bottero en Varkevis ser versloeg Dalmazone. Frankrijk won met 51 van België en de Sovjet-Unie was met 60 ruim schoots sterker dan de Tsjechen. ADVERTENTIE gen die ik hier al eerder over heb ge zegd. Maar niemand zal mij kwalijk nemen, dat ik er het mijne van denk". Vittorio Adorni was bijzonder geluk kig met het opheffen van Merckx* schorsing. „Ik ken hem door en door, wij hebben tenslotte een vol seizoen voor dezelfde ploeg gereden en ik durf met mijn hand op mijn hart te verkla ren, dat hij in die tijd nooit dope heeft gebruik". De Belgische ploegleider Brik Schot- te: „Dit is een geweldige oplossing. Van nu af aan zal er van mij geen ren ner meer worden gestraft wegens do ping. Om aan bestraffing te ontkomen is het voldoende om alles, steeds weer, hardnekkig te ontkennen". Rolf Wolfshohl: „Het is van nu af mogelijk dat iedere renner die gedro geerd is en nog niet eerder werd ge straft. zegt dat hij geen stimulerende middelen heeft genomen, maar dat men Kampioenschap van Nederland AFC Drachten 2-1; Roermond De Musschen 1-2. Groep A: AFC Spel. Enschede Drachten Groep B: Middelburg Roermond De Musschen 3 2 1 0 5 4-2 2 1 1 0 3 3-1 3 0 0 3 0 3-8 2 10 12 2-3 3 2 0 1 4 5-3 3 1 0 2 2 4-5 HAMBURG Bij een drielanden- roeiwedstrijd, zaterdag in Hamburg gehouden, is de Nederlandse jeugd- ploeg op de tweede plaats geëindigd achter West-Duitsland. Denemarken werd derde. Bij de jongens behaalde Nederland in de zeven Olympische klassen twee overwinningen, beide dank zij roeiers van Het Spaarne. Ekelenburg en Oudt waren bij de ongestuurde twee het snelst, terwijl Het Spaarne ook de vier zonder stuurman won. ROTTERDAM Tijdens de open Rotterdamse atletiekkampioenschap- pen op de Nenijto sintelbaan heeft Miep van Beek (ADA) het Nederland se record op de 100 meter horden ver beterd en gebracht op 14.- seconden. Het oude record stond sedert 30 april van dit jaar met 14.2 seconden op naam van haar clubgenote Mieke Sterk. hem die tegen zijn wil en buiten zijn medeweten heeft toegediend. Misschien zal het wèl enig verschil uitmaken wel ke renner het beweert". Raymond Poulidor: „Ik durf niets te zeggen. Niemand zal kunnen bewijzen dat Merckx schuldig is, maar ook nie mand kan bewijzen dat hij onschuldig is". Raymond Delisle: „Wat nu is ge daan, is onvoorstelbaar. Toen ik vorig jaar na de eerste etappe van de Ronde van Italië wegens doping uit de strijd werd genomen, heb ik tegenover ieder een oprecht over mijn onschuld gespro ken. Maar niemand geloofde mij. Merckx is echter onschuldig, zelfs na dat de contra-expertise positief is ge weest". Jean Jourden: „Delisle is gestraft omdat hij maar een klein rennertje was, maar Merckx is vrijgepleit omdat hij een superkampioen is". Eddy Merckx: „Men heeft mijn schorsing opgeheven, maar ik ben niet vrijgesproken. Daarom kan ik niet hele maal gelukkig zijn met de beslissing. Er zal altijd een smet op mij blijven rusten. ADVERTENTIE LEIDEN Twee jaar geleden ver-in Leiden kwam zij zelfs vier maal bo- overde Els van Noorduyn met een Ne derlands record kogelstoten van 15,70 meter de Gouden Spike, zaterdagmid dag kon de goedlachse Amsterdamse opnieuw deze felbegeerde trofee in ont vangst nemen. Ook dit keer voor een nieuw nationaal record. In twee jaar tijd heeft Els van Noorduyn een op merkelijke vooruitgang gemaakt, die met de 16.91 meter, welke zij zaterdag in haar eerste stoot haalde, nog lang niet is afgesloten. Behalve van haar tweede Gouden Spike weet Els van Noorduyn zich nu ook al zeker van af vaardiging naar de Europese atletiek- kampioenschappen, die in september in Athene worden gehouden. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft na het geschipper van het Nederlands Olympisch Comité met de kwalificatie-eisen voor Mexico, die el ke keer werden opgeschroefd, zijn top atleten al vroeg in het seizoen zeker heid gegeven omtrent de eisen voor uit zending naar Athene. Voor het kogelsto ten dames stond de limiet op 16.00 meter. Een eis die tweemaal gehaald moest worden. Enkele weken geleden stoote Els van Noorduyn 16,27 meter in de eerste wedstrijd van het seizoen. LE MANS Een verschil van amper honderd meter heeft de 37e 24-uursrace van Le Mans, die een voor wereldkampioen Porsche dramatische slotfase kreeg, beslist. Lange ttfd leek een duidelijke overwinning van het Westduitse merk zeker. Nadat dit merk een kleine achttien uur het veld had aangevoerd kondigde 'n steeds dui delijker wordende rookpluim uit de uitlaat van de super-Porsche van de Britse combinatie Vic Elford-Dick Attwood echter aan, dat de winnaar van het merken- kampioenschap zyn meesterschap niet zou onderstrepen door *n zege in de race, die zo sterk spreekt tot de verbeelding van elke liefhebber van de autosport. Anderhalf uur voordat zondag op het cricuit van de Sarthe, omzoomd door meer dan 'n kwart miljoen bezoekers, de finishvlag viel kwam het einde voor de Britse equipe, die vier ronden voor lag op de privé-Porsche van Lins en Kauhsen. De hoop van racemanager Steine- mann. dat de Oostenrijks-Westduitse coalitie de overwinning binnen bereik zou houden werd al evenmin bewaar heid. Ook de privé-Porsche haalde de eindstreep niet. Daarna ontstond een duel dat de toeschouwers tot uitzonder lijk grote geestdrift bracht. De 5,7 li ter Ford GT 40 van Jackie Ickx en Jack Olivier had amper tien seconden voorsprong op de enige fabriekswagen van Porsche, die nog in de strijd was. Hans Hermann en Gerard Larousse slaagden er zowaar in het verschil weg te werken en de leidende Ford te pas seren. Een wisseling van rijder werd de Duitse merk noodlottig. Ickx herover de de eerste plaats en verdedigde zijn positie bekwaam. Juist 120 meter voor zijn favoriete rivaal ging de talentvol le Belgische coureur als winnaar over de streep. Het was de vierde achter eenvolgende zege van Ford op Le Mans. Al in de vroege zondagmorgen zaterdagmiddag om twee uur werd het startsein gegeven voor de 45 deelne mende wagens stond vast. dat Por sche en Ford de strijd zouden beslis sen. De Matra's waren toen al sterk teruggevallen. Bij het aanbreken van de dag had ook de laatste fabrieks-Fer- rari, gereden door David Piper en Pe dro Rodriguez, het strijdgewoel ver laten. Halverwege de race voerden de Porsches van Elford-Attwood en Lins- Kauhsen het veld aan. Jackie Ickx had toen in zijn donkergroene Ford een achterstand van negen ronden, meer dan 120 km. Na twintig uur rijden be droeg het verschil nog acht ronden. Steeds uitbundiger werd uiteraard de stemming in het Duitse kamp. In de slotfase sloeg, zoals gezegd, de pech toe. Slechts een troost reste manager Steinemann: het gevecht met de sport commissie van de internationale auto mobiel federatie had hij voor zijn werk gever tot een goed einde gebracht. Alle bezwaren van de officials ten spijt mochten de zilvergrijze Duitse ren wa gens toch starten met de omstreden stabilisatie vleugels.. De officiële uitslag luidde: 1. Ickx-Oliver (Belg/'GB) met Ford GT 40 4998 km (gem. 208.250 km per uur); 2. Hermann Larrousse (W.-Dld, Fr) met Porsche 4997,880 km (gem. 208,245 km per uur); 3. Hobbs/ Hail- wood (GB) met Ford GT 40 4954,036 A In de eerste ronde van de 24-uur- race van Le Mans heeft zich zater dag een dodelijk ongeluk voorgedaan. De Engelsman John Woolfe kwam om het leven toen zijn privé-Porsche in botsing kwam met twee andere wa gens. Op de foto: een triest overblijf sel van de Porsche. ven de gevraagde norm. Na de ex plosie van 16,91 meter volgde 16,81 me ter. waarna de concentratie even brak: 15,93 m. In de tweede serie van drie stoten overschreed zij de limiet nog twee keer 16,05 en 16,52 meter. Het was voorlopig de eerste beloning van een winter hard trainen, welke naar het voorbeeld van de Oostduitse trainer Karl-Heinz BauerSfeld was ingedeeld in perioden van drie weken. De afge lopen jaren heeft Els van Noorduyn en kele malen stage gelopen bij Bauers- feld, die o.a. oudwereldrecordhoudster en Olympisch kampioene Margitta Gummel naar de top heeft gebracht. Dit jaar bleek de Nederlandse record- houdster om onduidelijke (politieke?) re denen echter niet welkom. Met bonds- trainer Ton Eykenboom heeft Els van Noorduyn de lijn van Bauersfeld echter doorgetrokken. En met succes. De ze ventien meter grens zal de komende weken zeker overschreden worden. Daar staat haar training, waarin zij in een „top" week zeshonderd stoten verwerkt, borg voor. In tegenstelling tot de voorgaande ja ren was de strijd om de Gouden Spike, die nu voor de negende maal werd gehouden, een wat sfeerloze bedoening Er was weinig publiek velen hadden kennelijk de genoegens van het strand geprefereerd en er zat weinig vaart in het programma. Vooral de dames, waarop de Nederlandse atletiek toch voornamelijk drijft, kwamen met vier nummers (100, 800 meter, kogel en dis cus) maar weinig aan bod. Bijzonder aantrekkelijk waren de wedstrijden over achthonderd meter bij de dames en heren. Tilly van der Ma de, die zich dit seizoen voornamelijk wil toeleggen op de 400 meter, ondervond, omdat nationaal recordhoudster Ilja Keizer verstek had laten gaan, geen te genstand van betekenis. De Leimuiden- se kwam na een slechte start, waar door zij achter in het veld belandde, pas halverwege aan de leiding. Daarna werd zij niet meer bedreigd. Gezien de vrij langzame eerste ronde (53.- sec.) kwam er toch nog een goede tijd op de klokken: 2 min. en 6.8 sec. Tilly van der Made, die woensdag en don derdag bij de memorial Paul Mericamp- wedstrijden in Parijs, na enkele we ken rust wegens een lichte blessure, weer in de baan kwam, staat nu behal ve op de 400 m (54.2) ook aan de kop van de seizoenranglijst op de 800 me ter. Achter haar vochten Anneke de Lan ge (Delft) en Ina Scholte (Groningen) verbitterd om de tweede en derde plaats. De lange Groningse besliste op het laatste rechte eind de strijd in haar voordeel: 2.10.- tegen 2.10.1. De kleine Anneloes Bosman, wier kracht toch meer op de 1500 meter ligt, zakte na de eerste ronde, waarin zij het veld geleid had, terug naar de zesde plaats in 2.13.-. Wijnands Bladt (VLTC), die in '66 als junior de Gouden Spike veroverde, was bij de heren de snelste 800 meter lo per. Bijzonder jammer was het dat de Hagenaar de inspiratie moest missen van Bram Wassenaar (geblesseerd) en Geert Udding (te laat ingeschreven), de twee lopers die vorig seizoen de toon aangaven. Bladt werd nu alleen maar opgejaagd door de lange Limburger Cees van Loan, die pas op de laat ste meters boog voor de sprintsnel heid van Bladt. De tijden mochten er gezien het vroege seizoen zijn: 1.50.4 en 1.50.5. Junior Jos Hermens kan een aanwinst worden voor de vijf- en tienduizend me ter. De negentienjarige Nijmegenaar sprintte bij het ingaan van de laatste ronde weg uit een kopgroep van vier lopers en zegevierde in 8.18.4. Een be lofte houdt ook het hordenlopen van Hans van Ertkhuizen (Metro) in. De lan ge Rotterdammer, die in 14.6 sec. op de 110 meter horden heeft gelopen, stelde zijn persoonlijk record opnieuw 0.1 sec. scherper, waardoor Nederland met hem en Edward de Noorlander (14.3) twee hordenlopers van redelijk niveau heeft. In de finale van de 100 meter heren waren de tij dén door een rugwind van meer dan drie meter per seconde, iets geflatteerd. Nationaal kampioen Eddy Monsels zegevierde in 10.5 sec. vóór Ad de Jong (10.6) en Coen Jansen (10.7). Het drietal kwam later aangevuld met Ad van Boekei (PH) nog aan de start, als de nationale 4 x J00 .meter ploeg, Het resultaat (41.1 sec.) was niet imponerend. De voornaamste uitslagen: Dames 100 m: 1. Bakker (Hellas) 11.9; 2. Sterk (ADA) 11.9; 3. Ruth (GAC) 12.-. 800 m: 1. v.d. Made (Sagitta) 2.06.8; 2. Scholte (AVG'26) 2.10.-; 3. De Lange (AV'40) 2.10.1. Kogenstoten: 1. v. Noorduyn (Sagit ta) 16.91 m (Ned. ree.); 2. v. Rangel- rooy (Haag'68) 14.87; 3. Kortekaas (de Spartaan) 13,49. Discuswerpen: 1. v. Wagendngen (Ty phoon) 49.65 m; 2. De Bruin (Sliedrecht Sport) 49,58; 3. v. Rangelrooy (Haag'68) 41,08. Heren 100 m: 1. Monsels (Holland L) 10.5; 2. De Jong (Diomedon) 10.6; 3. Jan sen (Metro) 10.7; 4. Berkhout (VLTC) 400 m: 1. v.d. Heuvel (AVR) 48.-; 2. Lievense (Fortis) 48.4; 3. Veldhoen (Uni- tas) 49.2; 4. v.d. Horst (Metro) 49.4. 800 m: 1. Bladt (VLTC) 1.50.4; 2. v. Loon (Achilles Top) 1.50.5; 3. Middel koop (Haag'68) 1.52.-. 3000 m: 1. Hermens (UNC) 8.18.4; 2. De Jong (Phoenax) 8.22.2; 3. Veld (DOS) 8.23.4; 4. .v. Engeland (Umtas) 8.24.2. 110 m horden: 1. v. Enkhuizen (Me tro) 14.5; 2. Bos (AVR) 15.6. Kogel: 1. v.d. Kruk (AV'40) 15.54; v. Wees (AV'23) 15.40. Hoog: 1. Lesterhuis (PSV) 1.95 m; 2. Geelen (Kimbria) 1,95 Ver: 1. Sluis (Hellas) 7.20 m; 2. De Jong (Diomedon) 7.01. BREDA De Dordtse amateur Bob Kroonen, die zich bijna de gehele wed strijd op de achtergrond hield, heeft menigeen verrast door de zware twee de Westbrabantse Pijl (167 km) op zijn naam te brengen. Pas in de slotfase van de zeer levendige en interessant verlopen koers door West-Brabant, met start en finish in Breda, kwam hij naar voren. In gezelschap van cracks als Matthijs de Koning, Rink Corneiisse, de in België wonende Jos van Beers en andere als favoriet aangemerkte deel nemers, twaalf in getal, ging het in hoog tempo op de finish af. Nog om streeks tien km daarvan verwijderd sprong Bob Kroonen weg en verhoogde zo snel zijn tempo, dat hij onbedreigd en met een voorsprong van zeven sec. op De Koning als eerste over de streep ging. Kroonen heeft met kennis van za ken de rivaliteit tussen de favorieten uitgebuit. Een tactische zege in een wegkoers die tot in de perfectie geor ganiseerd was. Er was een klein onge luk. Het betrof Hendrik Voogt, ploeg- makker van o.a. Thijs de Koning. Hij reed in een sloot en blesseerde zich dusdanig aan het hoofd dat hij voor ob servatie naar een ziekenhuis werd ge bracht. Daar bleek de blessure echter niet ernstig. Uitslagen: 1. Bob Kroonen (Dordrecht) 167 km ln 3 uur 55 min. 59 sec.; op 7 sec.: 2. Matthijs de Koning (Scherpenzeel)op 19 sec.: 3. Jos van Beers (Bel.); 4. Phil Edwards (G.-B.); op 27 sec.: 5. Rink Corneiisse (Amsterdam); 6. Cees Priem (Goes); 7. Leo Brouns (Heer len); 8. Karei Willemse (Lage Zwalu- we); 9. Peter Vonck (Heikamp); 10. Theo van Poecken (Loeward), allen z.t. als Corneiisse. ADVERTENTIE JONGE JONGE JONGE JONGEl per hele liter De Spanjaard Pedro Carrasco heeft in het Madrileense sportpaleis zijn Europese titel in het lichtgewicht met succes verdedigd tegen zijn landgenoot Miguel Velazquez. In de dertiende ron de staakte de scheidsrechter het ge vecht omdat Velaszquez twee zwaar- gehavende wenkbrauwen had. Het was de vijfde maal dat Carrasco zijn titel met succes verdedigde. AMSTERDAM Kilometervreter Elt Drenth werd zondag onbedreigd winnaar van de 2 km vrije slag in de Bosbaan bij Amsterdam maar toch valt het te betwijfelen dat hij de punten voor het Zwemkrondekbekerklassement uit deze race zal krijgen. Want nadat er bij de start door een „illegaal" fluit signaal een groep van zeker dertig zwemmers te vroeg was vertrokken diende Dolfijn een protest in. Hun zwemmers immers waren zeker vijftien seconden later vertrokken dan de voor hoede. i Het protest van de Dolfijn werd toe gewezen maar bracht geen verandering in de uitslag omdat de jury het onmo gelijk achtte" een tijdcorrectie toe te passen. Omdat ook zonder deze correc tie de Dolfijn winnaar werd in het ver enigingsklassement liet ieder het er bij. Alleen zal deze affaire dus waar schijnlijk gevolgen hebben voor de Zwem kroniekbeker en voor het start sein bij komende evenementen. Want de jury zal aan de zwemsportcommis- sie van de KNZB voorstellen het resul taat van de 2 km vrije slag heren bui ten de telling voor de Zwemkroniekbe- ker te houden en voorts zal zij voor stellen de start bij een dergelijke druk bezette wedstrijd op een andere wijze te doen kenbaar maken, het liefst door middel van een schot. Dan is het risi co van inmenging van buitenaf het kleinst. De mogelijkheid van een toeter werd al verworpen omdat het in het verleden bij de Robben waar een scheepstoeter werd gebruikt er al eens een ploeg zwemsters te water ging toen een passerend schip een waarschu- wingssein gaf. PARIJS West-Duitsland heeft za terdagavond in Parijs bij de Europe se kampioenschappen trampol ine-sprin gen drie van de vier onderdelen gewon nen. Alleen bij de heren doorbrak de 17-jarige Brit Paul Luxon de Westduit se hegemonie. De Duitse overwinnin gen werden behaald door Riehle en Treiter (heren synchroon), Ute Czech dames) en Agathe en Maria Jarosch dames Synchroon). Bij dit laatste on derdeel werden de Nederlandse dames Staargaren en Vooges derde.

De Vallei | 1969 | | pagina 9