Meer discretie bij Gem. Soc. Dienst Amsterdammers bezetten zondag gemeentelijk bad Raadslid Tenge wil stringenter beleid voor de woningbouw Amerongen in 10 jaar volgebouwd Zo vlogen de duiven Bram Demoet (DOVO) kreeg aanbieding van Wageningen Gouden CNV-speld voor dhr. D. Burlage Waterpolo VEILING SEPTER TIEL VZC-dames uitgeschakeld Jongens-adspiranten kampioen Ruimte tweemaal zo groot Bejaarde man bij oversteken aangereden „Niet meewerken aan woningbezit van mensen van buiten Amerongen r Velling Resteren Gymnasium leerlingen slaagden ook allemaal Gerard Lodder zegevierde in hengelwedstri j d VALLEI? Belt 10550 11079 Verhitte gemoederen Bejaarden gaan morgen dagje uit Geruchten blijken juist Kijken Kindervreugd in de Efteling', Ged. Staten beantwoordden mr. Wijnperle Geploeter Kampioen f GEPAST TROEP DINSDAG 17 JUNI 1969 VEENENDAAL Gistermorgen om vijf uur begon de gemeentelijke Socia le Dienst met een verhuizing van het raadhuis naar de bovenverdieping van het politiebureau, waar men tweemaal zoveel ruimte heeft, waar de mogelijk heden voor service aan het publiek, zo zegt directeur W. A. J. Monhemius, veel groter zijn, en waar met meer dis cretie kan worden gewerkt. Het perso neel van de dienst assisteerde bij de verhuizing, die pas laat in de middag achter de rug was. Met uitzondering van een enkele ka mer waar de recherche is gehuisvest en de fotokamer van de politie, be schikt de dienst nu over de gehele bo venverdieping van het politiebureau. Al direct bij het betreden van het ge bouw wordt de bezoeker door middel van een doeltreffende bewegwijzering de trap opgestuurd, waar hij in eerste instantie kan plaatsnemen in een ont vangkamer. De volgende stap is naar de receptie, waar men in het kort uiteen kan zetten waar het in zijn specifieke geval om draait. De receptioniste kan dan iedere bezoeker afzonderlijk verwijzen naar de functionaris die is gespecialiseerd in de onderhavige materie, en die be halve over een kantoor ook over een smaakvol ingerichte spreekkamer be schikt. In totaal heeft de dienst drie van zul ke spreekkamers, eenu itbreiding van de accommodatie, zo vertelde de heer Monhemius gistermiddag in gezelschap van wethouder M. Bastmeijer aan de pers^dfe borg staat voor een efficiënte- VEENENDAAL Ook de eindexa mens van de afdeling Gymnasium vie len dit jaar bijzonder goed uit. Er be hoefde geen enkele kandidaat te wor den afgewezen. De navolgende leerlingen ontvingen het einddiploma. Gymnasium A: Evelien Aller, Vee nendaal; Chris van Balen, Veenendaal; Greetje Bakker, Scherpenzeel; Jan van der Hel, Leersum; René Lodder, Rhe- nen. Gymnasium B.: Jan Daan van Dam, Veenendaal; Aernout van Enter, Vee nendaal; Roel van der Wal, Veenen daal; Bert van Zanten, Veenendaal; Eef de Gooijer, Ederveen; Wim Jochemsen, Renswoude; Jaap de Jong, Scherpen zeel; Geert Kaper, Rhenen; Bas Vee nendaal, Rhenen; Rutger Mauritz, Op- heusden. RHENEN Voor de hengel wedstrijd georganiseerd door de Rhenense Hen gelaarsvereniging „De Voorn" hadden zich ondanks de warmte niet minder dan 100 liefhebbers aangemeld. Van die honderd deelnemers vingen er niet minder dan zeven en zestig vis. In to taal kwam er 30 kg binnen bij het wed strijdsecretariaat. De uitslag was als volgt: 1. Gerard Lodder 1060 gram; 2. D. Lodder 828 gram; 3. D. Schooneveld 731 gram; 4. R. Albers Hzn 615 gram en 5. H. Albers 585 gram. Zaterdag is er opnieuw een wedstrijd, die wordt georganiseerd door de biljart vereniging „De Driehoek". Het inleg- geld bedraagt f 2,-. Samenkomst en in schrijven 13.30 uur en vertrek 14 uur. VEENENDAAL Maandag deed zich op de hoek Middellaan Kerke- wijk een ernstig ongeval voor waarvan een 82-jarige voetganger het slachtoffer werd. De bejaarde voetganger stak zonder voldoende op het verkeer te letten plot seling de Kerkewijk over. De bestuurder van een N.B.M.-bus, de heer J. v.d. B. uit Eist, kon hem ondanks krachtig rem men en uitwijken niet meer ontwijken. B. werd met een zware hersenschud ding en ernstige hoofdwonden per am bulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Golden Delicious: I 60-65:47-48, II 60- 65:44-48; I 65-70:62, II 65-70:49-59; I 70- 75:68, II 70-75:57-66; I 75-80:64, II 75-80: 57-62. Totaal aanvoer appelen: ca. 20 ton. Jonathan: II 60-65:45-52; II 65-70: 55- 57; II 70-75:54-56; II 75-80:45-57 Conference: I 55-60:64; I 60-70:81-82. GLAS AARDBEIEN (per doosje a 200 gram) Redgauntlet: EI 46-57; II 30-42. Gorella: 47-57; II 31-42. Vola: 46-59; II 36-44. Cilasa: EI 49-55; II 31-37. Elista: EI 44-49; II 30-39. Cambridge: EI 48-49; I 30-37. NATUURAARDBEIEN (per doosje a 250 gram) Redgauntlet: EI 42-54. Gorella: EI 45-60; II 40-46. Senga Sengana: EI 42-52; II 28-34. Regina: EI 34-49. Aanvoer natuuraardbeien: ca. 2.500 d. Aanvoer glasaardbeien: ca. 30.000 d. Perziken: EI 23 ct. per stuk; EE 38-73 per st. Vroege kersen: EI 210 per kg; B 48-90 per kg; 43-49 per doosje a 250 gram. Peulen: f 2,30 per kg. Prin. bonen: f 3,50 per kg. Prijzen genoteerd in centen per kg., ten zij anden is vermeld. re werkwijze. De wachttijden kunnen nu tot een minimum worden beperkt. De sociale dienst is zoals voorheen in de morgenuren open, maar er is nu meer gelegenheid om afspraken te ma ken voor andere tijdstippen. Loketten kent de dienst niet meer. Alles speelt zich, in de persoonlijke sfeer, binnens kamers af. Daarnaast blijft de moge lijkheid bestaan dat een van de veer tien leden van het personeel, onder wie twee maatschappelijk werkers, huisbe zoeken afleggen bij minder-validen, voor wie het een bezwaar zou zijn de twintig treden van de trap naar de kan toren te bestijgen. De sociale dienst, waarvan de werk zaamheden voor een belangrijk deel be staan uit de uitvoering van de Algeme ne Bijstandswet, ontvangt dagelijks ge middeld twintig bezoekers. Dat gemid delde zal vandaag een stijging verto nen, want vanavond worden de gemeen teraadsleden in de gelegenheid gesteld de nieuwe kantoren te bezichtigen. dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 SCHERPENZEEL Een groep van naar schatting vijftig Amsterdammers heeft zondagmiddag onder dreigende kreten als „wanneer we er niet in mo gen slaan we alles kort en klein", toe stemming gekregen van het zwembad „Willaert" gebruik te maken. Het col lege van burgemeester en wethouders alsmede de politie kwam ter plaatse polshoogte nemen, toen de situatie uit de hand dreigde de lopen. Het is na melijk op zondagen alleen toegestaan dat abonnement-houders gedurende be paalde uren kunnen zwemmen. Het was zondagmiddag uitzonderlijk druk bij het gemeentelijk zwembad en vanwege de tropische weersomstandig heden was de animo voor een duik in AMERONGEN Ir. J. Tenge heeft gisteren in de Amerongense gemeenteraad zijn bezorgdheid voor de toekomst uitgesproken, ten aanzien van het zijns in ziens in sommige opzichten te soepele woningbouwbeleid van de gemeente. Vol gens het V.V.D.-raadslid dient Amerongen een stringenter beleid te voeren, ten opzichte van personen van buiten de gemeente, die zich in Amerongen willen vestigen. Ir. Tenge kwam tot zijn stelling bij een voorstel van B. en W. om ga rantie te verlenen voor het bouwen van premiewoningen, bestemd voor een Veenendaler en een Utrechtenaar. het koele nat groot. Niettemin kon niet van de vaste regel worden afgeweken, zodat een groot aantal zwem-enthousias ten niet aan zijn trekken kon komen. De groep Amsterdammers kampe rend en bivakkerend op camping „De Lucht" in Renswoude bleek geen ge noegen te nemen met de organisatori sche opzet van het bad. Er ontstond een oploopje en men eiste toegang zonder meer. Uiteraard wilde men wel' beta len. Toen niet snel genoeg aan hun ver langens tegemoet werd gekomen, raak ten de gemoederen nog meer verhit en werden er dreigementen geuit. Tenslotte namen de ter plaatse aan wezige autoriteiten het besluit het bad open te stellen tegen betaling, abonne menthouder of niet. Daarmee was de kwestie opgelost en keerde de rust weer. De politie hoefde niet op te tre den. Intussen wordt de drang om het bad op zondagen open te stellen zonder beperkingen steeds groter. Op gemeen telijk niveau zouden op korte termijn stappen te verwachten zijn. RESTEREN Morgen vindt de jaar lijkse tocht van de bejaarden uit Reste ren plaats. Met ongeveer 40 auto's hoopt men 's morgens om half negen van het Dorpsplein te vertrekken. In Teuge wordt eerst een kopje koffie gedronken, waarna in „De Poppe" in Markelo gelegenheid is tot het nuttigen van de lunch. Vervolgens wordt een rondrit gemaakt door de bossen van <^e Holterberg. Op de terugreis wordt in Bathmen thee gedronken. Het diner vindt plaats in hotel Bakker te Vorden. Om ongeveer negen uur worden de bejaarden weer thuis verwacht, waarna ze als slot van de dag een kopje koffie aangeboden krijgen in de kantine van de veiling te Kesteren. Ir. Tenge zei bang te zijn, dat, wan neer de gemeente op deze wijze blijft meewerken aan de vorming van wo ningbezit van mensen „die van buiten komen", Amerongen binnen tien jaar zal zijn volgebouwd, waardoor Ameron- gers niet meer aan bod kunnen ko men. Burgemeester jhr. mr. O. R. v.d. Bosch repliceerde dat het systeem van gemeentelijke garantieverlening in Ne derland in de praktijk erg gunstig blijkt te werken, maar de heer Tenge hield vol: „De gemeente heeft er geen pro fit van en ik ben niet van plan op den duur zonder meer dergelijke voor stellen aan te nemen. De gemeente moet een strakkere gedragslijn gaan volgen". De voorzitter somde nog een aantal economische voordelen op die voor de gemeente uit de regeling voortvloeien, waarbij hij de beschouwing van ir. Tenge als „somber" aanduidde. Het resultaat van de discussie was de be lofte van de burgemeester om er nog eens met de hele raad informeel over te praten, nadat ook de heer G. J. Buis (PvdA) zich hij ir. Tenge had aangesloten. Eerder in de openbare vergadering, DE LUCHTREIZIGER VEENENDAAL De eerste Veenen- daalse postduivenvereniging „De Lucht reiziger,. nam afgelopen week deel aan 't bondsconcours vanaf Orleans af stand 533 km. De duiven werden zaterdagmorgen om 5.40 uur in vrijheid gesteld. Gezien de warmte is deze vlucht nog goed ver lopen. Als eerste meldde zich een duif 14.18.47 uur en behaalde een snelheid van 1026,7 meter per minuut. Hiermee veroverde de heer Van Ginkel de be kende wisselbeker „Orleans". De ver dere uitslag is: C. van Ginkel 1-5-7-18; Gaasbeek v.d. Kolk 2-3-4-25. B. H. C. Schuurman 6- 9-15-21. H. Zwijnen 8. A. v.d. Boven- kamp 11-17-20-23. W. J. v Dam 12. H. Beijk 1322. H. v Kooten 14-24-26. B. J. v. kooten 16. Gebr. Spies 19. Zaterdagmorgen 21 juni is er van 6.30 tot 7.30 uur gelegenheid de duiven in te zetten voor Surv. Fosses, terwijl van 9 tot 10 uur inkorven is voor jonge duiven die om circa 11 uur zullen wor den losgelaten in Tiel. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mee aan een wedvlucht vanaf Tergnien, een afstand van 310 km. In concours waren 103 duiven. Zij werden om 6 uur gelost en de eerste duif ar riveerde om 11.12 uur te Scherpenzeel en de laatste om 11.45 uur. De uitslagen waren J. v.d. Boven- kamp 1, 10, 12; W. Wagensveld 2, 4; C. Gijsbertsen 3; J. Bakker 5; W. van Schaik 6, 8, 17; M. P. Rotte 7, 14; A. Rustenhoven 9; T. H. Aarsen 11; C. ter Burg 13, 16, 20; P. v.d. Bovenkamp 15; J. van Oostrum 18, 19. P. van Eist 21. die was vooraf gegaan door ruim vijf kwartier besloten overleg over in voor bereiding zijnde bestemmingsplannen, dankte de heer Buis de hele raad, toen werd besloten de Woningbouwvereni ging Amerongen, die onlangs feestte in verband met het 50-jarig jubileum, een subsidie van f 300,- toe te kennen, als tegemoetkoming in de kosten die zijn gemaakt voor receptie en feest avond. Met uitzondering van SGP-er A. v.d. Dikkenberg hadden de raadsleden er geen bezwaar tegen. „Ik heb alle waar dering voor de vereniging", zei hij, maar ik heb bezwaar tegen de wijze waarop het jubileum is gevierd". De heer Buis (tevens voorzitter van de woningbouwvereniging) reageerde hierop door nadrukkelijk te poneren dat het feest „op gepaste wijze is ge vierd". Een tamelijk bewogen debat ontspon zich toen de verpachting van de boer derij „Welgelegen" aan de Rijksstraat weg aan de orde werd gesteld. De heer R. van Mourik (Gem. Bel.) had over wegende bezwaren, omdat het onder houd aan de hoeve volgens hem door de pachter niet naar behoren wordt uitgevoerd. „Het is er een troep. Het is schan dalig: de mest ligt er geen één, maar twee meter hoog..." Het voorstel be helsde een verlenging van de pachtter- mijn met zes jaar, en de burgemees ter betitelde de transactie als „geen ongunstige zaak voor de gemeente". Hij was het er wel mee eens dat het uiterlijk van de boerderij op het ogen blik de gemeente onwaardig is. Ook de heer Tenge vond dat de gemeente gebruik moet maken van haar bevoegd heden, door tegen de pachter op te treden, wanneer deze in zijn onder- houdsbezigheden nalatig blijft. Of dc Stichting Muziekschool voor Doorn en Omstreken een subsidie van Amerongen krijgt is gisteravond niet duidelijk geworden. Burgemeester v.d. Bosch vertelde dat ook het mu ziekonderwijs in Kesteren om partici patie heeft verzocht. De subsidiecom missie zal zich nu in de stof gaan ver diepen. De overige punten van de een kleine twintig punten tellende agenda deed de raad zonder veel praten af, onder het genot van frisdrank, die de bode van het gemeentehuis uit een mand ronddeelde. VEENENDAAL Na de wedstrijd tussen Wageningen en een 5treekelftal, zaterdagavond gespeeld in Amerongen, wordt er bijzonder veel gesproken over DOVO-speler Bram Demoet De ta lentvolle halfspeler uit Veenendaal zou van Wageningen het verzoek hebben ontvangen om over te stappen naar het betaalde voetbal. Er worden reeds for se bedragen genoemd, waarvoor De moet al bijna zou zijn bezweken. De DOVO-speler, die na een zekere in zinking momenteel weer beter in vorm is gekomen, lacht wat verlegen om al deze geruchten. Hij bevestigt echter dat hij inderdaad door bestuursleden van Wageningen is benaderd na afloop van de wedstrijd in Amerongen. De secretaris van Wageningen, de heer H. Wien, is er bepaald niet ge heimzinnig mee en geeft toe dat Bram Demoet zaterdagavond door zijn vereni ging is gevraagd of de Veenendaler zin heeft om voor Wageningen uit te komen. „Hij viel erg op en dat was voor ons aanleiding om na de wedstrijd eens even met hem te praten. Het was ech ter niet meer dan een eerste contact en er is in feite niets afgesproken. Wel ko men we volgende week zaterdag in Vee nendaal kijken als Demoet uitkomt in de wedstrijd tussen zaterdag- en zon dagspelers. En dan zien we wel ver der", aldus de heer Wien. Bram Demoet wenst er zich nog niet over uit te laten. Dat hij een verzoek van Wageningen heeft gehad betekent volgens hem nog niets. „Ik heb even met een paar mensen gesproken maar daar valt verder niets over te zeggen. Zoiets doe je nu eenmaal niet in een handomdraai en ik heb de heren gezegd dat ze eerst nog maar eens moeten ko men kijken naar de wedstrijd van vol gende week, dan weten ze iets meer van me". Voorlopig maakt de flegmatieke DOVO-speler zich er bepaald niet druk om en lacht hij om de geruchten, die druk besproken worden door de Veenen- daalse voetbalsupporters. 9V AMERONGEN Het bestuur van de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel N.C.B.O., afdeling Amerongen/ Leersum organiseerde een reisje naar de „Efteling" voor de kinderen van de leden. Begunstigd door mooi weer vertrok ken de leden uit Amerongen Leersum en Overberg met de bus en ging men door de mooie Betuwe naar Nieuw- kuijk. Hier werd de reis even onderbroken in „De Ster" voor een verfrissing. Om 12 uur kwam men in „De Efte ling" aan waar het „Sprookjesbos" be zichtigd werd. Het was grappig de re acties van de kinderen waar te ne men bij het beleven van de sprookjes sfeer die hier zo duidelijk is uitgebeeld. Het prachtige weer werkte zeker ook mede tot het welslagen van deze tocht waarvan groot en klein genoten hebben, hebben. Ongetwijfeld mag het bestuur over tuigd zijn van de dank van de deelne- mertjes aan deze tocht. RHENEN De heer D. Burlage uit Rhenen herdacht gisteren het feit dat hij veertig jaar lid was van het C.N.V. Voor de vakbond was dat aanleiding hem het gouden C.N.V. insigne met oorkonde uit te reiken. De voorzitter van de C.N.V.-bestuurdersbond afde ling Rhenen, de heer J. Broekharst, speldde de 55-jarige jubilaris deze on derscheiding op in zijn woning aan de Berkenlaan en sprak hem toe namens het christelijk vakverbond. Hij vertelde dat het insigne eigenlijk reeds bij het vijfentwintig jarig jubi leum had moeten worden uitgereikt. „Doordat veel archiefmateriaal in de oorlog verloren is gegaan, lukt het ons niet altijd de juiste datum van inschrij ving te ontdekken", aldus de heer Broekharst. Hij sprak voorts de waar dering uit die de bond steeds voor de heer Burlage gehad heeft. „Tijdens uw ononderbroken lidmaat schap was u altijd met een eigen in breng op de vergaderingen aanwezig. We zijn u dankbaar voor al het werk dat u voor het CNV verricht hebt". Ook de bij 't CNV aangesloten Neder landse Christelijke Bond voor Over heidspersoneel, waarvan de heer Bur lage lid is sinds hij in dienst van de overheid trad als magazijnmeester van het defensie-magazijn te Rhenen, hul digde de jubilaris. De heer H. v. Doesburg, voorzitter van de NCBO afdeling Rhenen, bood hem een schrijfmap en een enveloppe met inhoud aan. Veiibericht van de Tielse veiling sep- ter van maandag 16-6-1969. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/op z70/75 65/70 60/65 1 x Golden Delicious kl 2 62-70 53-72 42- 61 41-45 22-59. Zuiurkroet en fabrieks- fruit per 100 kg 6.80 t/m woensdag, roodkroet en roodfabrieksfruit per 100 kg 6.40 idem, stip en stek per 100 kg 6.60 5 ton. Glasaardbeien per doosje 2 ons 39-56 31-46, x aardbeien koude grond p. doos je 250 gram 37-65 22-45. Kersen, vroege v. d. markt 1.01-1.70. Groenten: andijvie 29-35, bloemkool per stuk 36-49, doperwten 71-73, tuin bonen 66-68, komkommers groene per stuk 27-29, spinazie 37-42, peulen 2.40- 3.30, 1.30-1.80, kroten per bosje 34-39, savooiekool 21-27, spitskool 19-29, sla per 100 krop 5.20-43.00, princessebonen 3J0-3.20, wortelen per bosje 60-63, wor telen 79-81. Aardappelen nieuwe middel 56-64, kriel 35-54 x hoofdaanvoer. Alles in ets per kg tenzij anders vermeld. SCHERPENZEEL Gbeoren: Hen- drika Margreet, d. v. J. v. d. Boven kamp en R. H. Schoonhoven, Willaer- laan 42 Maria Catharina, d. v. W. van Bruggeen en G. van Agterveld, Vlieter- weg 22; Dirk, z. v. C. van Welij en D. J. Cozijnsen, Schutlaan 14; Mike, z. v. W. H. Zwanink en H. Rustenho ven, Druivenkamp 23; Marten Jan, z. D. G. van de Haar en C. van Eckeveld, Lindenlaan 3. Gehuwd: R. J. de Gier (Soest) en A. L. J. Leeuwenburg; W. L. van Doorn (Utrecht) en H. Schoonhoven. Overleden: Jan Boom, oud 88 jaar, weduwnaar van N. Bonhof, Oosteinde 120. ARNHEM De door het rijk ge volgde gedragslijn met betrekking tot de militaire oefenterreinen op de Ve- luwe ontmoet bij Gedeputeerde Staten van Gelderland bezwaar. Zo blijkt uit hun schriftelijk antwoord op vragen hierover van het statenlid mr. S. J. Wijnperle uit Tiel. Een tijdig overleg op provinciaal niveau door inschake ling van de juist voor dit doel in gestelde provinciale planologische com missie voor militaire aangelegenheden achten G.S. van groot belang. Het meest directe gevolg zal zijn een verminde ring van de oppervlakte vrij toeganke lijk recreatieterrein. Over eventuele verdere gevolgen (stof- of geluidshin der) kunnen G.S. thans nog moeilijk oordelen. Van de plannen zijn G.S. officieel niet in kennis gesteld. Toen zij er bij geruchten van vernamen hebben zij zich direct tot de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening gericht met het dringende verzoek het college vooral tijdig in het beraad te betrekken. Pas op 2 september 1968 zijn G.S. vertrouwelijk mondeling ingelicht. Naar aanleiding van de aan G.S. vertrouwelijk verstrekte mondelin ge informaties hebben zij vervolgens in een brief van 16 oktober 1968 hun be zwaren schriftelijk kenbaar gemaakt, waarbij zij hebben aangedrongen op nader overleg met het provinciaal be stuur van Gelderland. Tenslotte werd aan G.S. op 27 maart j.l. door de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening een on derhoud toegestaan, waarbij door G.S. de bezwaren met nadruk zijn herhaald en voor het geval de regeringsbeslissing ongunstig voor de provincie zou uit vallen, is uitdrukkelijk gepleit voor me dewerking ten behoeve van de beschik baarstelling en inrichting van gronden ter compensatie van de aan het areaal van natuur- en recreatieterrein te ont trekken gebieden. De betrokken ge meenten (barneveld en Ede) zijn pas bij schrijven van 30 Aiei j.l. door de minister ingelicht en derhalve niet in het overleg betrokken geweest. Het college van G.S. had geen vrijheid die gemeenten op de hoogte te stellen, al dus schrijven G.S. van Gelderland. VEENENDAAL Maandagavond werden er in het Bergbad enkele belangrijke competitiewedstrijden afgewerkt. De dames van VZC zijn thans praktisch uitge schakeld voor de titel na een verdiende 2-4 nederlaag tegen het snellere Zwemlust 2 uit Utrecht. In het middenveld maakten de Veenedaalsen te veel dekkingsfouten om aanspraak te maken op de overwinning. De jongens-adspiranten werden kam pioen door een zeer ruime 10-0 zege op de jongens van Vahalis uit Tiel. Heren 2 herwon de volle kans op het kampioenschap door Zeist met lege handen naar huis te sturen (5-4). De VZC-dames konden helaas in dit belangrijke duel niet compleet aan de start verschijnen. Zo stond o.a. mid denvoor Ria van der Horst nog steeds op de ziekenlijst, waardoor de aanvals- kracht aanmerkelijk werd verzwakt. Na het eerste fluitsignaal ontspon zich een levendige strijd op het middenveld zon der dat één der ploegen voor het doel echt gevaarlijk kon worden. De strijd golfde wat op en neer totdat vlak voor rust op het middenveld een enorme dekkingsfout werd begaan door de VZC- sters. Een Zwemlust aanvalster profi teerde hiervan prima door met de bal op het Veenendaalse goal af te steve nen en haar harde schot verdween on houdbaar in de hoek (01). De strijd na de rust was van een heel ander gehalte. Niet beter maar wel veel feller. De ingevallen Janneke de Bruyn kwam onverwacht vrij te liggen, kreeg de bal toegespeeld en haar schot ver dween eveneens onhoudbaar in de tou wen (11). Vérvolgens werd het weer een geploeter van belang op het midden veld, maar het bleek toch duidelijk dat Zwemlust wat meer snelheid kon op brengen. Toch was het Jantien Imbos die de bal op het middenveld bemachtigde en opzwom naar het vijandelijke doel. maar hoor schot werd met een goede reactie door de Zwemlust keepster ge keerd. Daarna schoten de VZC-voor- waartsen tot driemaal toe recht op de keeper. De Zwemlust middenvoor knal de uit vrije positie op de paal. Toen één van de Zwemlust aanvalsters weer ongehinderd vrij voor doel kwam te lig gen betekende dat 12. Toch kwam VZC weer op gelijke hoogte doordat Zwemlust drie strafpunten had opgelo pen. Jantien Imbos voltrok het vonnis afdoendfe (22). Zwemlust echter rook de volle winst en ging er behoorlijk hard aan trekken. Tot tweemaal toe liet de snelle aan valster de hele VZC achterhoede voor wat ze was en even zovele malen wa ren de schoten raak. VZC kon hieraan niets doen, want Zwemlust was gewoon sneller. De Veenendaalse dames verlo ren derhalve de strijd met 24 en heb ben thans geen enkele kans meer op de titel. Voor de wedstrijd speelden de jongens adspiranten tegen hun leeftijdgenoten van Vahalis uit Tiel. Met de regelmaat van de klok vielen de doelpunten, waar aan de snelle en handige Wim Ueman het grootste aandeel had. Met 100 werd er ondubbelzinnig dik gewonnen, waardoor de VZC-jongens nu reeds het kampioenschap binnen haalden. Heren 2 behield de kans op het kam pioenschap volledig in handen door met 54 te winnen van Zeist 1. Men kwam met 52 voor te staan maar een fel of fensief bracht Zeist nog bijna naast VZC 2. Zover lieten de jonge VZC'ers het niet komen en wonnen met 54 dit zeer vinnige duel. In Zeist verloor VZC wat ongelukkig met 32, maar daar Zeist inmiddels waé meer punten heeft verspeeld, heeft VZC 2 thans de beste papieren voor de titel van deze eerste klas van de Kring van Hidden van Ne derland.

De Vallei | 1969 | | pagina 3