Jeugdspelregelcompetitie gaat verder met halve finale DOVO eerste in voetbaltoernooi van Candia '66 DE VALLEI Prummel- Optiek Erasmusprijs 1969 voor Marcel en Von Weizsacher Neem nu een abonnement op Nieuw idee- een speciale bril voorsporten spel! Kom nu praten en bouw na de vakantie aan uw toekomst bij De Slager over Italiaanse week Theodorakis docentschap aangeboden Italiaans atleet omgekomen bij treinramp Vissterfte door zuurstofgebrek en vergiftiging een i n s t e 11 e r die een produktieslijper een produktiedraaier een produktiecontroleur een timmerman een magazijnbediende een verfspuiter een gereedschapslijper een gereedschapdraaier een elektromonteur GARAGE VAN LEIJEN Nwe Veenendaalseweg 114 Rhenen Tel. 08376 - 2547 HANDELSAVOND SCHOOL WAGENINGEN START WEER Extra werkgelegenheid AD AC wil boycot Autobahn-pompen Gifslang met kiespijn mak als een lammetje GARAGE VAN LEIJEN Nwe Veenendaalseweg 114 Rhenen Tel. 08376 - 2547 DE VALLEI Een mooie voorgevormde beha met dric-delige kanten cups en een sterke Lycra-gaine. Veenendaal - Gortstraat 37-39-54 GARAGE VAN LEIJEN Nwe Veeqendaalseweg 114 Rhenen Tel. 08376 - 2547 Pagina 6 DINSDAG 17 JUNI 1969 Voor betrouwbare gebruikte auto's. Diverse prijsklassen en merken. 3 maanden garantie (onderdelen én arbeidsloon). VEENENDAAL Morgenavond wordt in de kantine van het sportpark „Panhuis" de spelregelcompetitie voortgezet. Het wordt de halve finale, waarin de jeugd van Kulan, Unitas, DVSA en Valleivogels elkaar gaat bestrijden op het gebied van de spelregelkennis. Zoals bekend wordt deze competitie georganiseerd door de scheidsrechtersvereniging voor Veenendaal en omstreken, met als inzet de Vallei beker, beschikbaar gesteld door ons dagblad. Opnieuw zal de jury bestaan uit offi cials van de KNVB, terwijl de heren Van de Scheur en Nelissen als spellei ders optreden. Evenals bij de vorige wedstrijden zijn er voor elk team ex tra punten te verdienen door een juist antwoord te geven op de foto vraag aan de hand van het spelmoment dat voor komt op de foto bij dit artikel. De vraag luidt: Waarom zal de scheidsrechter de ze strafschop niet kunnen goedkeuren. VEENENDAAL De Italiaanse week in Veenendaal heeft ook lande lijk de aandacht getrokken. „De Sla ger", het vakblad van de Federatie van Nederlandse Slagers Patroonsbonden, publiceerde er in de uitgave van 14 juni een kort artikel over. Daarin wordt uiteraard vooral gespro ken over de manier waarop slagerij „Intervlees", gevestigd aan de Hoofd straat in Veenendaal, aan de midden standsactie deelnam. Vakblad „De Slager" zegt hierover: ,.De heer Van de Rijst, filiaalchef van de firma Intervlees, gaf zijn slagerij een typisch Italiaans tintje door een speciale inrichting van de etalage en de winkel. Tevens werd door hem aan ie dere bezoeker een foldertje overhan digd, waarop een viertal originele Ita liaanse recepten voorkomen. Een prach tig initiatief dat navolging verdient". Ter illustratie werd een viertal foto's opgenomen. RHENEN" Onder gunstige weers omstandigheden organiseerde Candia "66 een voetbaltoernooi, waaraan werd deelgenomen in poule A door de clubs WIJ (IJsselstein), SKV (Wageningen), Patria (Zeist), Cobu Boys (Amersfoort) en Candia '66. In poule B waren het Wageningen, VRC (Veenendaal), Leer dam Sport, DOVO (Veenendaal) en Candia '66 II. De eindstand in poule A luidde: 1. Patria 7 pnt; 2. SKV 6 pnt; 3. Candia 5 pnt; 4. WIJ 2 pnt. en 5. Cobu Boys O pnt. De eindstand in poule B werd: 1. DOVO 7 pnt; 2. Wageningen 6 pnt; 3. VRC 5 pnt; 4. Leerdam Sport 2 pnt. en Candia II O pnt. Om de eerste en tweede plaats stre den Patria en DOVO. Het werd een 1-1 einduitslag, waarna DOVO na straf schoppen winnaar werd. Om de derde en vierde plaats lever den Wageningen en SKV strijd. De uit slag werd 2-1 in het voordeel van SKV. De beker, beschikbaar gesteld door de beheerder van het „Eigen Gebouw", de heer G. v. Veenendaal. vader van de bekende Candia-goalgetter Geurt v. Veenendaal, voor het elftal van Candia dat het beste eindigde, ging naar het eerste team. Zaterdag 21 juni organiseert Can- dia's jeugdcommissie een A-junioren- toernooi, waaraan onder andere elftal len deelnemen, die in de interregionale competitie uitkomen. aangenomen dat het schot doel treft? Het antwoord op de vraag moet in een gesloten envelop worden ingeleverd bij de spelleiders van de jeugdspelregel competitie. Een juist antwoord levert drie punten op voor de deelnemende teams. Daarna beginnen weer de vra gen aan de vijf jeugdleden van de clubs die de halve finale hebben bereikt. De gemeentelijke Handelsavondschool met 3-jarige cursus te Wageningen biedt aankomende handels- en kantoor bedienden de gelegenheid in de avond uren middelbaar onderwijs te volgen in die vakken, welke zij voor hun werk kring nodig hebben. In overeenstemming met de wensen van het bedrijfsleven zijn in het leer plan juist die vakken opgenomen, wel ke rechtstreeks verband houden met de werkzaamheden van de leerlingen. Door de aandacht te concentreren op een beperkt aantal vakken, kunnen leerlingen hierin snelle vorderingen ma ken. Het onderwijs omvat de vakken: Ne derlands, Engels, Boekhouden, Bedrijfs leer, Handelsrekenen, Handelskennis, Wetskennis en Machineschrijven. Jeug dige middenstanders, die zullen moeten ygl.doen aan de eisen van de vestigings wet bedrijven verkrijgen door het einddiploma van deze school dezelfde rechten als de bezitters van het midden standsdiploma. Indien genoten voorop leiding voldoende is, kunnen leerlingen ook tot de 2e of 3e klas worden toege laten. De lessen worden gegeven op maan dag-, dinsdag- en donderdagavond, van 18.50 - 21.20 uur. In het jaar dat de vijfhonderdste ge boortedag van Erasmus wordt herdacht is de Erasmusprijs toegekend aan twee vertegenwoordigers van het Europese filosofische denken: de Fransman Ga briel Marcel en de Duitse professor Dr. Carl-Friedrich von Weiszacker. Prins Bernhard, Regent van de Stich ting Praemium Erasmianum, zal de prijs op maandag 27 oktober uitreiken in de St. Laurenskerk te Rotterdam, waar die ochtend ook het internationale Eras- mus-congrcs zal worden geopend. Gabriel Marcel, rooms-katholiek filo soof en schrijver, geboren in 1889 in Parijs, wordt beschouwd als de grond legger en verdediger van het christe lijk existentialisme in Frankrijk, al zegt hij zelf geen existentialist te zijn. Zijn filosofisch werk omvat onder meer 27 toneelstukken en 12 delen met essays, voordrachten en notities. Centraal staan bij Marcel de menselijke relaties en de naastenliefde, die de weg bereidt tot God. Carl-Friedrich von Weiszëcker werd in 1912 te Kiel geboren. Als kernfysicus en astrofysicus heeft hij een belangrijk aandeel gehad in het Duitse atoomkern onderzoek en de studie van kernfusies in sterren. Sinds 1957 is hij hoogleraar in de filosofie te Hamburg. BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week ad 0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad f 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - Da Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren Opheusden - Rhenen - Achterberg. ATHENE De bekende Griekse componist Mikis Theodorakis, door het kolonelsbewind verbannen naar een af gelegen dorpje op de Peloponnesus, waar hij onder strenge bewaking staat, heeft naar verluidt een docentschap aangeboden gekregen aan het Prince- college van de universiteit van New York. Naar van welingelichte zijde ver nomen werd, heeft Theodorakis via zijn advocaat laten weten, dat hij de func tie wil aanvaarden, indien hem een uit reisvergunning wordt verleend. De Griekse vice-premier en minister van Binnenlandse Zaken, Pattakos. zei in antwoord op vragen daarover van journalisten botweg: „Wij zouden het hebben over serieuze dingen". Op dezelfde persconferentie deelde Pattakos mee, dat de gepensioneerde brigade-generaal Dimitrios Opropoelos, die na de golf van arrestaties van de afgelopen weken onder het officiers- korps naar het eiland Lesbos was gede porteerd, toestemming heeft gekregen het land uit te gaan mits naar het westen. De generaal had midden vorige week bij een duik in zee ernstig hoofd letsel opgelopen en ligt sindsdien in het ziekenhuis. DEN HAAG Door uitvoering van de extra werkgelegenheidprogramma's werd gedurende het eerste kwartaal van dit jaar aan rond 2900 man werk gelegenheid geboden. De langdurige vorstperiode in de maanden februari en maart had tot gevolg dat op vele werken tijdelijk niet kon worden ge werkt. Daardoor bleven de tewerkstel lingsresultaten beneden de raming. Dit blijkt uit het driemaandelijks over zicht van de stand van zaken van de door de regering genomen maatrege len ter bestrijding van de werkloos heid. MESSINA Ruim 24 uur heeft de 18-jarige Italiaanse speerwerper Santa- maria Salvatore in doodsangst bekneld gezeten in de pikdonkere tunnel bij Messina op Sicilië, waarin zondag twee treinen op elkaar reden. Toen men er tenslotte in slaagde hem te bevrijden uit de hoop verwrongen ijzer en staal, verloor hij het bewustzijn. Hij stierf kort daarna, zonder bij kennis te zijn gekomen. De atleet, die van Palermo kwam. waar hij had deelgenomen aan een at letiekwedstrijd, is het zevende slachtof fer dat bij het ongeluk om het leven kwam. Drie bemanningsleden van de beide treinen worden nog steeds ver mist. Vermoedelijk zijn ook zij omge komen. De politie zoekt de chefs van de beide stations die aan elke kant van de tun nel liggen. De twee mannen, die ken nelijk het veilig signaal hebben gege ven voor de twee treinen, hebben na 't ongeluk de benen genomen. BONN De Algemene Duitse Au tomobiel Club (ADAC, met 1,7 miljoen leden) heeft alle automobilisten opge roepen om de benzinestations langs de Autobahn te boycotten. Zij wil daardoor gedaan krijgen dat de prijzen bij de Autobahn-pompen worden verlaagd. Nu kost benzine langs de Autobahn soms wel dertien Pfennig per liter meer dan elders. Het advies van de ADAC aan de automobilisten: vóOr elke rit over de Autobahn tank helemaal vullen en liefst een reserveblik; is tanken on derweg toch nodig, ga dan even van de Autobahn af naar een pomp in een van de aanliggende dorpen; bij nood gedwongen tanken aan de Autobahn ijskoud vijf liter benzine vragen, en ergens anders, buiten de Autobahn, bijtanken. De pomppachters aan de Autobahn wijzen op hun extra onkosten, o.m. omdat hun stations ook 's nachts zijn beopend. De ADAC echter heeft bere kend dat dit hoogstens een prijsver schil van twee Pfennig zou rechtvaar digen. Ook het Westduitse Kartelbu reau heeft de zaak in onderzoek. BENTHUIZEN In de Benthuizer- vaart, langs de Slootweg in Benthuizen, drijven duizenden vissen dood op het water. Het hoogheemraadschap van Rijnland in Leiden heeft een aantal water- en zuurstofmonsters genomen. De oorzaak van de sterfte wordt ge zocht in zuurstofgebrek door het war me weer en in vergiftiging door bij voorbeeld landbouwgiften. (NVO) Weinig slan gen zijn zó gevaarlijk voor de mens als de in sommige delen van Aus tralië voorkomende taipan. Een beet van dat reptiel is vrijwel altijd dodelijk. Toch leverde een Austra liër hij heette Berkley Cook eens het bewijs, dat die gevaarlijke slang wel degelijk onderscheidt maakt tussen belagers en helpers. Cook was de eigenaar van zo'n taipan. Hij noemde zijn in gevangen schap geboren slang „Rol- ley". Rolley gold weliswaar als tam, maar toch was zijn eigenaar bijzonder voorzichtig in zijn contac ten met het giftige rep tiel. Cook's voorzichtig heid veranderde echter in dappere hulpvaardigheid toen op een kwade dag bleek, dat Rolley erge tandpijn had. Een dierenarts werd te hulp geroepen. Hij onder zocht Rolley (op een af stand) en constateerde een abces in Rolley's kaak. Wat te doen? De taipan at niet meer. Daarom be sloot zijn baas het grote risico te aanvaarden, dat gepaard ging met een po ging tot genezing van „Weet je," zei Cook te gen de dierenarts en zijn vrienden, „als een mens kiespijn heeft, kan hij toch wel eten maar als Rolley zijn tanden niet meer kan gebruiken is hij niet meer in staat zijn prooi te doden en is hij dus gedoemd om de honger dood te sterven. Daarom acht ik het mijn plicht hem te helpen!" Cook hielp Rolley inder daad. Enige dagen reinig de hij twee keer per dag de tanden van het mon ster met een sponsje. Cook had succes. Rolley genas volkomen" en werd weer even levenslustig en begerig naar prooi als Rolley's kaak. vóór zijn kaakaandoening. Het opmerkelijkste van alles was, dat de taipan wiens giftanden bijna anderhalve centimeter lang zijn blijkbaar be sefte, dat Cook hem wilde helpen. Niet één keer pro beerde Rolley zijn baas te bijten. De verklaring van het (naar veler mening onna tuurlijke) gedrag van de taipan is moeilijk, tenzij men aanneemt, dat ook 'n gifslang intuïtief aanvoelt, of een hem benaderend le vend wezen een belager dan wel 'n helper is. Maar wat hiervan zij, zeker is het, dat Rolley de taipan zo mak was als een lammetje! Voor betrouwbare gebruikte auto's. Diverse prijsklassen en merken. 3 maanden garantie (onderdelen én arbeidsloon). Wat gebeurt er in mijn buurt 7 Zoekt U een nieuwe werkkring Zoekt U een huis Zijn dat uw vragen 7 Het antwoord staat iedere dag in uw krant Dagblad voor Veenendaal en omgeving. FOUNDATIONS verkrijgbaar bij: ^êk Deze bril heeft een metalen montuur dat tegen een stootje kan. En ook niet kan afvallen door de speciale veren. Het is een echt fijn, modern brilletje. Pretentieloos en toch een beetje modieus. Een beetje Frans. Neem zo'n bril ook mee op vakantie. Het kost U niet veel. Ook ideaal als reserveoril. Erkend leverancier voor ziekenfondsen KIES UW NIEUWE BRIL BIJ KERKEWIJK 17A - TELEFOON 10313 VEENENDAAL Voor betrouwbare gebruikte auto's. Diverse prijsklassen en merken. 3 maanden garantie (onderdelen én arbeidsloon). WIJ HEBBEN PLAATS VOOR machines omstelt instructies geeft aan personeel waakt over de kwaliteit zorgt dat de machines goed worden behan deld storingen verhelpt kleine reparaties verricht Hij moet technisch inzicht hebben; kan op onze kosten vakkennis opdoen; werkt in 2- of 3-ploegendienst. die een of meer machines bedient die zorgt voor aan- en afvoer die de juiste mechineefstelling bijhoudt hij behoeft geen vakman te zijn wordt door ons opgeleid werkt in 2- of 3-ploegendienst. die een of meer machines bedient die zorgt voor aan- en afvoer die de juiste machine-efsteling bijhoudt hij behoeft geen vakman te zijn wordt door ons opgeleid werkt in 2- of 3-ploegendienst die de controle van een produktiefese ver zorgt; hij behoeft geen vakman te zijn, maar moet wel nauwkeurig werken wordt door ons opgeleid werkt in 2- of 3-ploegendienst die voornamelijk onderhoudswerk verricht hij moet een goed vakman zijn werkt in dagdienst van kwart voor acht tot vijf die zorgt voor uitgifte van materialen hij moet zelfstandig kunnen werken hij werkt in 2- of 3-ploegendienst die onderdelen spuit hij werkt met moderne apparatuur hij hoeft geen vakman te zijn hij wordt eventueel door ons opgeleid werkt in dagdienst die in onze machinewerkplaats machinaal verschillende gereedschappen slijpt hij hoeft geen vakman te zijn hij moet wel technisch „gevoel" hebben hij kan door ons worden opgeleid werkt in dagdienst die een ervaren vakman is werkt in dagdienst F10 die een ervaren vakman is die bereid is ook in ploegendienst te werken. Is hier iets voor u bij Komt u dan eens bij ons op de Wageningse- laan 2 in Veenendaal. 's Morgens tussen 8 en 12 en 's middags tus sen 1 en 5 uur kan de heer G. Henzen van personeelszaken u laten zien waar u kunt werken en u vertellen welke voorzieningen naast het leen bestaan.

De Vallei | 1969 | | pagina 6