Driemanschap kreeg rond Chronische patiënten gaan weer week uit Bouw S.I.B.-flats fase in nieuwe Zilveren P. T. T.-man hartelijk gehuldigd Zestienhonderd kinderen namen deel aan sportdag VZC in duel om de titel tegen HPC 1 Christelijk Lyceum V eenendaal succesvol Twee C.G.-concerten in radio-uitzending Renswoude tegen sterke selectie Groot Batelaar Zonnige regenmode Vakantie mogelijk dank zij loyale offervaardigheid Vervoer Geld Wedstrijden voor jeugd in Blauwe Schuur Bekers Belt Veilig Verkeer kiest nieuwe voorzitter Wedvlucht van De Luchtpost ïjzigmg van Wij zwemlestijden Dr. Van ulpen met vakantie Rolstoel te hum* in Scherpenzeel Scliietuitslagen Anton en Co. en Driekleur op reis Kerkconcert in Petrakerk Meer subsidie voor onderhoud van molens Waterhoogten 10550 11079 MARKTEN Waterpolo WOENSDAG 18 JUNI 1969 VEENENDAAL Zaterdag 21 juni is 't weer zover: ongeveer 50 chronisch zieken gaan met vakantie. Een week lang. Zeven dagen achtereen worden ze uit de sleur van iedere dag gehaald en kunnen ze doen en laten waar ze zelf zin in hebben. Uiteraard is er een programma, want de Commissie Verzorging Va kantie Chronisch Zieken die voor de 7e keer een dergelijke uitgaanstrip or ganiseert heeft ook nu weer niets aan het toeval overgelaten. De organisatie weet door de ervaring hoe alles ongeveer moet reilen en zeilen en wanneer de weersomstandigheden goed zijn, belooft het een week vol vakantievreugd te worden. Zaterdag gaan de delnemers (van 14 tot 80 jaar) naar camping „De Wije Werelt" in Otterlo, die voor dit doel is afgehuurd. Om een vakantie voor 50 chronisch patiënten mogelijk te maken is veel geld nodig. Om precies te zijn: f 10.000 Hoe komt de commissie aan zoveel har de valuta? „De bevolking helpt ons", vertelt voorzitter A. Middelhoven. „De mensen helpen op een grandioze manier; men stort vrijwillig bijdragen, we houden collecten ook bij de industrie en we organiseren ieder jaar een voetbal wedstrijd gespeeld tussen elftallen sa mengesteld uit „zaterdagspelers" en „zondagspelers". Zeven jaar geleden hebben wc voor 't eerst een vakantie-week voor deze pa tiënten georganiseerd; wc waren toen met 16 personen. Geleidelijk aan is het aantal gegroeid en hoewel we weten dat het aantal beduidend boven de vijftig kan komen te liggen, moeten we wel om organisatorische redenen dit getal aan houden". Hij en secretaris J. van Har- develd en penningmeester J. Slotboom vormen het organisatorische drieman schap. De deelnemers worden zaterdag door particulieren (of familieleden) pro deo vervoerd naar Otterlo. Overigens wordt er heel veel gedaan tegen geen enkele vorm van vergoeding. De schare help sters en helpers zet zich ieder jaar pro- deo in (sommigen doen het al voor de zevende keer). In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt niet de zondag opengesteld voor bezoekers. De deelnemers zijn immers een dag tevoren pas vertrokken? De woensdag is hiervoor ingeruimd. Tot de vaste programma-punten kun nen worden gerekend de dagsluitingen. Zaterdagavond komt dr. Thoomes, zon dag is er een korte kerkdienst en daar na is het woord aan de heer A. H. van Pijpen. Maandag spreekt dominee Over- duin en tevens zal die avond het Vee- nendaals dameskoor optreden. De avond sluiting van dinsdag komt voor reke ning van ds. Terlouw, donderdag komt het Ritmeester-koor. Vrijdag is er een intiem afscheids/sluitingsavondje, wel ke besloten wordt door ds. Van de Krift. Voor zaterdag 28 juni staat een voet balwedstrijd tusseh vertegenwoordigers uit zaterdag en zondagelftallen op 't pro gramma. De ontmoeting vindt plaats op 't terrein van de voetbalvereniging „Veenendaal", de „Salamander", en be gint om half zeven. Vooraf aanvang half zes worden boksdemonstraties AMERONGEN Op 28 juni zullen er in het zwembad De Blauwe Schuur te Amerongen zwemwedstrijden wor den gehouden waaraan iedereen vanaf 8 jaar kan deelnemen. De wedstrijden, die in aansluiting op het diplomazwemmen worden gehou den, bestaan uit 25 en 50 meter school slag, 25 en 50 meter borstcrawl en een hindernisrace op 25 meter. Opgaven voor deelneming kunnen geschieden aan de kassa van het zwembad. De bedoeling is om zodoende meer belang stelling voor .het wedstrijdzwemmen te krijgen. Belangstellenden kunnen zich dus nu al opgeven bij de zwemvereni ging „Wilskracht '57". Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het badpersoneel. gegeven door een school uit Arnhem. Het zaterdagelftal bestaat uit de volgen de spelers E. Kranenburg (Musketiers), R. Rebergen (VRC), G. Schinkel en R. van Bruxvoort (beiden DOVO), G. v. d. Bovenkamp (GVVV), B. Demoed (DOVO), G. van Weerthof (VRC), N. Diepeveen (DOVO), J. v.d. Bovenkamp (GVVV). C. Aalbers (VRC), P. v.d. Bo venkamp (GVW). Reserves: B. Cor- nelissen (VRC) en Z. Kranenburg (Mus ketiers). De „Zondagploeg" komt als volgt in het veld: A. Blankenspoor (Veenendaal) G. Breeschoten (DVSA), A. Schans (Veenendaal). N. Houtriet (Wagenin- gen), H. Evers (Candia '66), G. Hei kamp (Veenendaal), K. v. Esterik en J. Eibers (Candia '66), J. van Viegen (Wageningen), L. Drost (Unitas '48), G. van Veenendaal (Candia '66). Reserves zijn: P. Brekelmans (Unitas '48) en J. Hensen (Veenendaal). Leider van beide ploegen is G. J. Klijn. De commissie rekent erop dat zeer velen de wedstrijd gaan zien, want de op brengst (belastingvrij toegang twee gulden per persoon) is bestemd om het nadelig saldo te dekken. Zaterdagavond 28 juni. worden in het NVV-gebouw de bekers van het vete ranen-toernooi uitgereikt door burge meester P. Bode. De door laatstgenoem de beschikbaar gestelde beker wordt 'n wisseltrofee van de commissie. Deze kan worden uitgereikt aan de meest sportieve ploeg. VEENENDAAL In alle vroegte werd gisteren aan de Kerkewijk ter hoogte van de Vaartbrug een begin ge maakt met het storten van de liftkokers voor de nieuwe bejaardenflats. Deze week wordt de eerste liftkoker gestort. Als die, eenmaal klaar is, wordt daar omheen de eerste van dc drie geplande bejaardenflats gebouwd. De belangstelling voor deze flats is bijzonder groot. Ds. A. Vroegindeweij, de voorzitter van de Stichting Interkerk - lijke Bejaardenwerk die de flats gaat bou wen, verklaarde: „We hebben meer aan vragen gekregen dan er flatjes komen. Met het oog daarop zijn er twee ex tra flats geprojecteerd". De werkzaamheden aan de flat aan ADVERTENTIE Zo'n regenmantel verzoent je met het weer. Vlot, klassiek model, met sierstiksels, en opgestikte zakken, in makkelijk Diolen en Trevira. Modekleuren: beige, banaan, lindegroen en rosé. In kleine èn grote maten. Kom eens passen. V a- 79.50 de kan van het politiebureau zijn reeds in een verder stadium. Van die flat zijn de verschillende bouwlagen al op elkaar geplaatst: dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. I 6.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 ACHTERBERG Zaterdag 21 juni geeft G.V. Excelsior haar jaarlijkse openlucht uitvoering op het terrein achter de o.l. school te Achterberg. Het programma bevat een groot aan tal nummers. Aanvang 10.00 uur. Er zijn voldoende zitplaatsen aanwezig. Slechts een kandidaat werd afgewezen VEENENDAAL Het Christelijk Lyceum te Veenendaal is dit jaar wel bijzonder gelukkig, wat de eindexamens betreft. Ook maandag kon de vlag weer uit, omdat alle kandidaten van de afdeling HBS-A slaagden. Van de 75 in totaal geëxamineerde kandidaten be hoefde er slechts één te worden afge wezen. Het einddiploma HBS-A behaalden: Jan Bos. Lida Bosveld, Jan van de Bovenkamp, Leo Doeve. Jan de Kleu- ver, Frans Koopman, Ankie Paarde- kooper, Wim Takken, Wim van Zanten en Frans Albers allen te Veenendaal; Eppe Beimers uit Arnhem; Henny Jan sen en Harry Robbertsen beiden uit Ederveen; Gijp Kelderman uit Ede; Jan Klop uit Opheusden; Wim Ooster beek uit Renswoude; Kees van Ra venhorst uit Woudenberg; Arie Stolk en Harry Verbaas beiden uit Rhenen en Peter v.d. Wetering uit Scherpen- zeel. VEENENDAAL De afdeling Vee nendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer belegt woensdagavond 25 juni de jaarlijkse algemene ledenvergade ring in hotel „De Korenbeurs". Secretaris en penningmeester zullen hun jaarverslagen uitbrengen terwijl verder een bestuursverkiezing op de agenda staat. Aftredend maar herkies baar is de heer P. J. v.d. Wolf. Het bestuurslid de heer Hopman heeft voor zijn functie bedankt. Als opvolger wordt de heer H. de Winter kandidaat gesteld. Tevens kan in deze vergadering een voorstel van het bestuur worden ver wacht met betrekking tot het vervul len van de voorzittersfunctie. SCHERPENZEEL De luchtpost deed mede aan een wedvlucht vanaf Or leans 'n afstand van 536 km. In con cours waren 94 duiven. Zij werden ge lost om 5.40 uur en de eerste duif arri veerde om 14.17 uur en de laatste 15.21 uur in Scherpenzeel. De uitslagen waren M. Rotte 1; J. Voskuilen 2; P. Wagensveld 3; C. Ter Burg 4, 9; C. Gijsbertsen 5; W. van Schaik 6. 14, 16; A. van Rustenhoven 7. 18; J. van Oostrum 8, 13; J. Bakker 10; P. v.d. Bovenkamp 11: W. Wagens veld 13; C. A. v. d. Wetering 15; Jo. van de Bovenkamp 17; T. v.d. Broek 19.'" 1250. VEENENDAAL De heer J. C. Al- berti uit Veenendaal heeft gisteren uit handen van de directeur van het post kantoor in Veenendaal, de heer G. H. Slagter, het jubileuminsigne van de PTT ontvangen. De jubilaris was vijf entwintig jaar in dienst van de poste rijen. In 1943 kwam de heer Alberti als hulpbesteller bij de PTT. Drie jaar la ter moest hij zijn werk daar voor negen maanden onderbreken, omdat de personeelsbezetting toen overcompleet was. In 1949 werd de jubilaris bestel ler in vaste dienst. Vervolgens werd hij besteller eerste klas en in 1967 leg de hij de eindproèf van de cursus plaatsvervangend kantoorhouder af met goede resultaten. De laatste an derhalf jaar verving hij de kantoorhou der in Overberg, die langdurig ziek is. Tijdens een receptie in de woning van de familie Alberti aan de De Sa- vornin Lohmanstraat werd de 52-jari- ge jubilaris toegesproken door direc- AMERONGEN Met ingang van 30 juni zullen de tijden van de zwemles sen in het zwembad „De Blauwe Schuur" te Amerongen worden ver schoven van de middag naar de och tenduren. Dit zal geschieden in verband met de vakanties van de scholen. Tot dat de vakanties achter de rug zijn en voorzover het zwembadbezoek het ge ven van lessen het toelaat zijn de les tijden als volgt: Maandag van 8.00 - 8.30 uur voor onge- oefenden; van 8.30 - 9.00 uur voor ge- oefenden; van 9.00 - 9.30 uur voor di ploma B en C. Dinsdag van 8.00 - 8.30 uur voor onge- oefenden; van 8.30 - 9.00 uur voor ge- oefenden. k Woensdag van 8.30 - 9.00 uur huisvrou wenclub. Donderdag van 8.00 - 8.30 uur voor on- geoefenden; van 8.30 - 9.00 uur voor geoef enden. Vrijdag van 8.00 - 3.30 uur voor onge- oefenden; van 8.30 - 9.00 uur voor ge- oefenden; van 9.00 - 9.30 uur voor di ploma B en C. De verschillende groepen geoefenden en ongeoefenden worden door de bad meester ingedeeld. Ingaande 28 juni a.s. zal de inschrij ving voor het ontvangen van zwemon- derricht worden stopgezet. Op 28 juni a.s. is er diplomazwem men. SCHERPENZEEL De heer W. V. van Vulpen, arts te Scherpenzeel zal van 4 juli/ tot en met 3 augustus a.s. niet aanwezig zijn. De praktijk zal ge durende zijn afwezigheid waargenomen worden door M. Pon, arts, Hole voet plein 251 te Scherpenzeel, tel. 03497- VEENENDAAL Op sportpark Pan huis is gistermiddag weer de jaarlijk se schoolsportdag gehouden. Zestien honderd kinderen toonden hun vaardig heid in verspringen, balwerpen, hoog springen en hardlopen. Klasgewijze maakten de kinderen een rondgang langs de diverse velden. Naast de reeds genoemde onderdelen waren er nog een hindernisbaan en een duurloop. Aan deze „algemene vaardigheids dag 1969" namen de leerlingen deel van de vierde, vijfde en zesde klassen van alle Veenenda'alsé lagere scholen. Veer tig juryleden en 130 helpers waren druk in de weer om voor een goed verloop te zorgen. Juryleden en helpers kwa men evenals de klassebegeleiders voor namelijk uit het onderwijzend personeel van de lagere scholen. Aan het eind van de middag werd aan alle deelnemers het „schooldiplo ma lichamelijke geoefendheid" uitge reikt. Daarop stonden de prestaties vermeld die de leerling in de verschil lende categorieën geleverd had. De commissie voor de lichamelijke opvoeding in de gemeente Veenendaal, die de sportdag organiseerde, kon te rugzien op een geslaagd evenement. teur Slagter. Deze loofde hem voor zijn grote verantwoordelijkheidsgevoel en wees op zijn activiteiten als secre taris van de Veenendaalse afdeling van de PTT-vakbond en als bedrijfs- EHBO-er. Hoofdbesteller G. J. Budding bood namens de personeelsvereniging een enveloppe met inhoud aan. De bevol king van Overberg zond de jubilaris een bloemstuk. SCHERPENZEEL Door de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond is voor degenen die moeilijk of helemaal niet meer kunnen lopen bij de heer G. van Schaik, Oosteinde 115 te Scher penzeel een opvouwbare rolstoel ge plaatst. Zij die een dagje uit willen met een auto en van deze stoel gebruik willen maken kunnen zich met boven genoemd adres in verbinding stellen. De huurprijs behoeft geen bezwaar te zijn. Deze bedraagt voor leden van de ANIB f 1,- en voor niet-leden f 2,- per dag. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week de volgende resultaten op de buitenbaan. M.- Berendsen 91, A. van Eist 91, P. Engelenburg-88, A. C. van Dusschoten 87, H. van Ginkel 86, A. Valkenburg 86, La. Basfide 86, G. Geskes 85, B. Geefs- huizen 85, H. Methorst 84, H. Berend sen 84, H. Navwest 84, T. van Rusten hoven 84, J. Overeem 83, A. van Gar deren 83, E. v.d. Werk 83, J. Koudijs 82, A. Blanken 82, J. van Eist 81, J. ten Broek 80, J. Koot 79, J. Davelaar 79, A. Pater 78. W. van Leuveren 79, A. Wittenberg 75, K. Schepel 71, H. van Droffelaar 68 en A. J. Bookkelmann 60. SCHERPENZEEL Maandag maak ten de N.V. Anton en Co. en de Drie kleur hun jaarlijks uitstapje. Hoogte punten waren een bezoek aan het dol finarium te H'wijk, de broodmaaltijd in Vaassen, een bezoek (en het winke len) aan de Julianatoren te Apeldoorn en het diner te Hummelo. De uitgaans dag werd besloten met een bezoek aan de NATO-taptoe in Arnhem (die overi gens rond tien uur moest „inpakken" vanwege hevige regen). Voldaan be reikte men iets vroeger dan gepland de thuishaven. VEENENDAAL Zaterdagavond 21 juni wordt in de Petrakerk een kerkconcert gegeven door de organist Bert Wisgerhof en de violiste Connie de Dreu. Beiden studeren aan het Utrechts conservatorium; Bert Wisger hof bij de organist Nico van den Hoo- ven en Connie de Dreu bij Frits Knol, docenten aan het Utrechts conservato rium. Uitgevoerd worden vioolsonates van Handel en Vivaldi en orgelwerken van Bach, Stanley en Reger. Het kerk concert begint om 10.00 uur. Eiermarkt Veenendaal. Aanvoer 50.000. Prijs grote eieren van f 11.00 tot f 12.50; kleine eieren f8.00 tot f 10.00 (per 100 stuks). Handel: matig. Een concert van werken van Ludwig van Beethoven, gegeven op 3 juni door het Concertgebouw orkest en het Groot Omroepkoor van de NOS is te horen op donderdag 19 juni, 20.05 - 22.30 uur, Hilversum II (in de pauze: nieuws en informatie over het Holland Festival). Op zaterdag 21 juni zal de NOS-radio een Offenbach-programma uitzenden. Tijdens dit concert (op 16 juni in het Concertgebouw) door het Promenade Orkest en het Radiokoor van de NOS o.l.v. Roberto Benzi m.m.v. de sopraan Jane Rhodes en de tenor George Lic- cioni worden uitgevoerd: ouverture „La fille du tambour", fragmenten uit „La Perichole", fragment uit „Les Bri gands", fragmenten uit „La grande duchesse de Gerolstein" en de finale van de tweede acte uit „Orphée aux Enfers". voorts fragmenten uit „Les contes d'Hoffmann", uit „barbe-bleu", uit „La belle Hélène" en „La vie parissienne". Tijdeps de pauze: nieuws en informatie over het Holland Festi val. UTRECHT Lonen en prijzen zijn sinds 1961 in die mate gestegen dat een bedrag van duizend gulden als jaarlijk se bijdrage in de onderhoudskosten van een molen ontoereikend zijn. Rijk, pro vincie en gemeenten verleenden daar in subsidie van achtereenvolgens 40, 10 en 10 procent. De Rijksdienst voor de Monumenten zorg heeft het college van gedeputeer de staten geattendeerd dat de verhou ding kosten en vergoedingen in de af gelopen acht jaar zijn scheef getrokken en adviseert het college de regeling te herzien. Gezien het voorstel dat nu aan pro vinciale staten wordt voorgelegd is men van provinciewege bereid aan het verzoek om hogere subsidie te yoldoen. Dit geldt zowel voor in werking zijnde molens als voor de zogenaamde „rus tende" molens. Als provinciale staten akkoord gaan zal het provinciaal sub sidie in de onderhoudskosten van in be drijf zijnde molens vijftien procent van ten hoogste f1500 gaan bedragen. Voor niet in bedrijf zijnde molens wordt een subsidie van vijftien procent en van ten hoogste f 1000 voorgesteld. Wat de bijdragen van de ge meenten in dit opzicht gaan worden staat nog niet vast. Hierover is over leg gaande. Waterhoogten van hedenmorgen: Kon- stanz 377 onv.; Rheinfelden 284 +7; Straatsburg 302 —18; Plittersdorf 449 —16; Maxau 498 —7; Plochingen 158—3; Mannheim 361 -1-6; Steinbach 159 +9; Mainz 340 4; Bingen 238 3; Kaub 261 5; Trier 278 3; Koblenz 270 2; Keulen 254 5; Ruhrort 441 10; Lo- bith 1061 11; Nijmegpn 852 —14; Arn hem 855 9; Eefde IJssel 418 12; De venter 310 —6; Monsin 5464 14; Borg haren 3892 —26; Belfeld 1102 —8; Gra ve beneden de Sluis 504 +4. VEENENDAAL Morgenavond wordt in het Bergbad om acht uur de zeer belangrijke wedstrijd gespeeld tus sen de herenploegen van VZC en HPC uit Heemstede. Daar VZC verleden week DWR uit Haarlem met 9-5 ach ter zich liet moet dit duel worden ge zien als een sleutelwedstrijd voor de titel. In Heemstede werd het na een slechte wedstrijd van de Veenendalers 4-4 en wie van de twee ploegen deze strijd wint kan de meeste aanspraak gaan maken op dc titel. VZC moet, ge zien de resultaten van de laatste duels, als favoriet worden gezien. Maar dan al er met volle inzet gespeeld moe ten worden. Er wordt zonder meer een spectaculaire strijd verwacht. In Heemstede kwam VZC niet al te best uit de verf. Men kon drie van de vier spelperioden met een man meer opereren, daar er een HPC-speler voor de verdere duur van de strijd uit het water werd gezonden wegens wange drag. Toch kwam VZC toen niet ver der dan 4-4. Ditmaal liggen de papieren anders. De huidige VZC-formatie is wat beter ingespeeld en speelt tactisch steeds beter. Maar HPC heeft een bijzondere snelle ploeg met mannen als Bontekoe en Van Veen. Als deze spelers op ef ficiënte wijze kunnen worden afgestopt, dan zit er voor VZC ongetwijfeld een winstkans in. Vooral het dodelijke schot en de kracht van oud-international Van der Kolk van VZC zit ditmaal heel goed moeten worden uitgebuit. Dan pas kan VZC tot winst komen. Hoe dan ook, de ploeg die deze strijd gaat winnen staat er bijzonder rooskleurig op en kan na deze zege de toekomst zonnig tegemoet zién. RENSWOUDE Morgenavond speelt een combinatie-elftal van Renswoude de slotwedstrijd van het door de sportaf- deling Groot Batelaar georganiseerde zomeravondtoernooi aan de Postweg te Lunteren. Tot besluit van dit toernooi heeft de Batelaar-commissie een sterk selectieteam samengesteld uit de beste spelers die aan deze wedstrijden heb ben deelgenomen. Renswoude komt in de volgende opstelling uit: doel: A. v. Mourik; achter: H. Oostering, G. v. 't Foort, J. Hartog en H. Bouman; mid den: P. v. Houten en D. Overeem; voor: Th. van Leeuwen, J. v. d. Bo venkamp, A. v.d. Bovenkamp en C. Overeem.

De Vallei | 1969 | | pagina 5