Echte koffie voor een échte vakantie niemand geeft 25% spaarvoordeel op een tientje gespaard geld sas appel moes smac 3 87 salata In Nijmegen internat, schrijversfestival want daar is elkef.10,- gespaard f.12,50 waard! vaat- wasmiddel postM badminton set tuinstoel margarine gratis schaaltje makreel ,-»$ ÉLSi 115 2 4 169 i centra's diepvriesidee over nog uitgekiender, huishouden „Uitstel woningontruiming in geliberaliseerde gebieden tot maximaal 3 jaar verlengen" WEER IN EUROPA met het best betalende spaarsysteem van allemaal Demonstranten blij ven in cel Beernink wil één Zaangemeente Supra koffie van Een échte vakantie. Helemaal echt genieten. Van de zon. De zee. De bossen. En af en toe een bakje échte koffie. Supra-koffie. Altijd vers. Vacuum verpakt. Lekkerder dan wat dan ook. En zó klaar. Supra snelfilterkoffie. Echte vakantie, slokje na slokje! Centra staat bekend als een voordelige kruidenier. Centra staat bovendien bekend om z'n nuttige Centra per Post kortingsartikelen. Maar wat nog lang niet genoeg moeders weten: kistmodel 255 liter metf 233, - korting. En dan praten we nog niet eens over Centra's wekelijkse voordeelkoopjes grote niers: fles 0,6 liter 3/4 pot van 68 voor Frisco Unox van 125 voor blik a 200 gram Uniek fles van 79 voor Bavaria van flesjes voor uw prijs f. 436," centra per 1 Centra spaarkaart Duyvïs fles 0,5 liter van 157 voor fles 0,75 liter van 219 voor '75 J King Size rol 22 stuks bij elk Zwan-blik ananas fritessaus 760 gram bleekmiddel zonnebrand olie flacon bij voordeelpak Leef gemakkelijk met Zwan J INITIATIEF-WETSONTWERP PLEIDOOI IN SENAAT „KUNSTVOORWERPEN UITLENEN AAN PARTICULIEREN" MINIMUM-BROODPRIJ S WELLICHT IN JULI z i z WOENSDAG 18 JUNI 1969 SUPRA niemand, behalve Kennelijk een goed idee. Want duizenden kiene huisvrouwen gingen u reeds voor en profiteerden /an hei unieke aanbod van Cèn?** tra-per-Post. Een echte Linde diep vriezer met honderden guldens voordeel. Centra brengt met dit initiatief de zo nuttige diepvriezer nu binnen ieders bereik. Haal bij uw Centra-winkelier de speciale diépvriesfolder met alle Informatie. breed 94 hoog 91.5 diep 60 centra v\\a*v slasaus appelmoe» >«ppeim Pm LV Sn££- Bij Centra per Post f 398,50 en 3 volle Centra spaarkaarten f 37,50 2 rackets, met staal- kern. Met shuttles Uw prijs: Bestelnummer: V C 5604 pra cbt»9e kleurecht doek in frisse dessins 18 mm. chromatisch verzinkte buis - houten armleuningen Kuipjes 2 stuks a 250 gram JW Top food japanse (blikjes van 118 voor Sun Vale 8 hele schijven blik Mac's emmertje fles 550 gram DEX HAAG I)e socialistische Tweede-Kamerleden drs. J. van den Doel en H. Wierenga hebben het initia tief genomen tot de indiening van een voorstel van wet dat beoogt de maxi maal mogelijke termijn van uitstel van ontruiming van woningen in de gelibe raliseerde gebieden van twee op drie jaar te brengen. In de memorie van toelichting schrij ven de indieners dat dit voorstel betrek king heeft op de termijn, waarbinnen huurders van woningen in de geliberali seerde gebieden ontruimingsbescher ming genieten. Zij zijn van mening, dat een verlenging van deze termijn ui terst dringend is. Immers: 1 oktober aanstaande is het twee jaar geleden dat het Besluit Liberalisatie Huurbeleid I van kracht is geworden, dat betrek king had op een groot aantal gemeen ten in het noorden en het zuiden van het land. In die gemeenten kon toen de kantonrechter desverzochtde gewezen huurder van een woning maximaal twee jaar na het tijdstip waartegen ontruiming is aangezegd, uitstel van ontruiming verlenen. Dat betekent dat de maximaal mogelijke termijn van uitstel van ontruiming in de maan den na 1 oktober 1969 voor steeds gro tere aantal bewoners van huurwonin gen zal verstrijken. Een eventuele ontruiming zou naar de mening van deze Kamerleden stellig in sommige gevallen zeer onbillijk zijn. De kantonrechter dient naar hun mening de bevoegdheid te hebben de ontruiming onbeperkt te kunnen op schorten indien dit uit sociaal oogpunt gewenst is. Een zodanige wenselijkheid kan zich voordoen wanneer de huyrder een hoge leeftijd heeft, ziek of invalide is, een laag inkomen geniet, veel kin deren bezit, reeds lang in de woning woont of uit eigen middelen grote be- Aanbiedingen geldig van 16-21 juni 1969. AMSTERDAM Van de vorige week donderdagavond bij de rellen in de Am sterdamse binnenstad gearresteerde vier studenten en vier niet-studenten blijven er vijf, onder wie twee studen ten, in arrest. De rechter-commissaris heeft gisteren tegen hen een bevel tot bewaring afge geven dat zes dagen van kracht is. De rellen volgden na de demonstratie te gen de die dag begonnen berechting van de bezetters van het Maagdenhuis. Drie der arrestanten, onder wie twee studen ten, werden aangehouden bij een poging van de demonstranten om de toegangs deur van het universiteitscomplex Ou- demanhuispoort te forceren, vier bij het gooien van stenen tijdens de rellen naar de politie en politievoertuigen en een wegens verzet bij zijn arrestatie. In een gisteren in 50.000 exemplaren in de stad verspreid pamflet over de berechting, die „politieke rechtspraak" wordt genoemd, schrijven de bezetters van het Maagdenhuis o.a.: 'De demonstranten hebben de gevech ten echter absoluut niet gewild. Ze zijn ons opzettelijk opgedrongen. De schade die onder dergelijke omstandigheden onvermijdelijk is betreuren wij. Voor het herstel van een bloemenstal aan een singel is door de demonstranten geld ingezameld'. HILVERSUM Op het erf van zijn huis in Lage Vuursche heeft de 61-jari- ge H. B. zijn 21-jarige zoon met bijl slagen ernstig verwond. De jongeman is in het ziekenhuis van Bilthoven opgenomen met. letsel aan hoofd en hals. Zijn toestand is niet le vensgevaarlijk. Vader en zoon kregen ruzie, nadat de zoon zijn moeder had mishandeld. De politie heeft geen arrestaties ver richt. dragen voor de verbetering van de wo ning heeft uitgegeven. Het Nederlandse Burgerlijk Wetboek zou, zo menen de heren Van den Doel en Wieringa, een hardheidsclausule moeten bevatten zoals een bepaling in het Westduitse burgerlijk wetboek, die inhoudt dat een huurder zich met suc ces tegen ontruiming zal kunnen ver zetten. Op 6 mei jongstleden kon de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening echter niet de hem gevraagde garantie geven, dat voorstellen tot wij ziging van het burgerlijk wetboek nog voor het zomerreces de Tweede Kamer zouden bereiken. Daartoe moet het on waarschijnlijk worden geacht, dat wij zigingen in het Burgerlijk Wetboek voor 1 oktober aanstaande hun beslag zullen krijgen. Drs. Van den Doel en de heer Wierenga stellen daarom voor een noodvoorziening d.m.v. de Huurwet te treffen. Deze noodvoorziening houdt in, dat de maximaal mogelijke termijn van uitstel van ontruiming van wonin gen verlengd wordt van twee tot drie jaar. Daarmee zou de huurders, die wonen in gemeenten waar het Besluit Liberalisatie Huurbeleid I van toepas sing is, tot 1 oktober 1970 een beschei den soulaas worden verleend. DEN HAAG In Den Haag staat een groot pakhuis dat is volgepropt met ingeleverde kunst, waarvoor het rijk subsidie heeft gegeven, zo zei gis teren in de Eerste Kamer de liberale afgevaardigde mevrouw drs. Schouwe- naar-Franssen. Zij legde minister mejuffrouw dr. Klompé de vraag voor of het niet mo gelijk zou zijn om uit die voorraad kunstvoorwerpen aan particulieren uit te lenen, zoals dit al lang gebeurt aan overheidsorganen en andere instellin gen. Mevrouw Schouwenaar meende, dat er best een artotheek of een muso- theek van gemaakt zou kunnen worden. Dan zouden de mensen die stukken niet alleen moeten kunnen kopen, des noods in huurkoop, in geval men eraan is gaan hechten. Het ergste wat men met kunst kan doen is haar ergens op te bergen, zodat niemand haar kan zien, meende mevrouw Schouwenaar. Het gaat hier om geesteskinderen, zei zij, en men bergt zijn kinderen nu een maal niet op! DEN HAAG Het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten ver wacht binnenkort een brief van de be windslieden van economische zaken te zullen ontvangen, waarin 't de bevoegd heid krijgt tot het vaststellen van een minimumbroodprijs. Komt de brief op tijd, dan kan de minimumprijs worden vastgesteld in de op donderdag 3 juli te houden bestuurs vergadering van het produktschap. Gisteren heeft de directeur van de Nederlandse Bakkerijstichting, dr. A. J. Verhage gesproken met de voorzitter van het produktschap dr. C. H. J. van Beukering. Als de brief van het ministerie van economische zaken bin nen is, gaat het produktschap ook pra ten met het Consumenten Contact Or gaan en de levensmiddelenhandel. Bij de Nederlandse Bakkerijstichting koestert men hoop dat het tot een mi nimum van ongeveer 73 cent zal ko men. Het werken met stuntprijzen door levensmiddelenbedrijven en dergelijke wordt, ook door het aantal bedrijven dat eraan meedoet, onhoudbaar, vindt men bij de Bakkerijstichting. Vaak worden stuntprijzen van 55 en 59 cent gehanteerd, maar ook 40 cent is al ge signaleerd. NIJMEGEN Van 31 oktober tot en met 5 november wordt in Nijmegen een internationaal schrijversfestival gehou den, waarvoor men vijftig Nederlandse en vijftig buitenlandse auteurs hoopt uit te nodigen. De op/et van dit festi val, waarvoor een speciale Stichting Nijmeegs Internationaal Schrijversfesti val in het leven is geroepen, is de ver steviging van het contact tussen schrij ver en lezer. Op verschillende vyijze zal worden ge tracht, dit doel te bereiken. Men denkt niet alleen aan het voorlezen" door de schrijvers uit eigen werk, imaar ook aan collectieve en individuele ontmoetingen tussen de auteurs en hun publiek, een boekenmarkt, films, tentoonstellingen en een poëziewedstrijd voor de jeugd. Men is tot dit initiatief gekomen op grond van de grotere behoefte van de lezers aan contact met de schrijvers, die onder meer gebleken is uit de uitver kochte zalen in Amsterdam, Arnhem en Groningen, toen daar dichters en proza- isten uit eigen werk kwamen voorlezen. Op advies van de Culturele Raad voor Gelderland is Nijmegen voor dit festi val uitgekozen. Men heeft medewerking gekregen van instanties als CPNB, de PEN-club en de Nederlandse Vereniging van Letterkundigen. De evenementen van het festival zul- KOOG AAN DE ZAAN Minister Beernink (binnenlandse zaken) heeft Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land gevraagd, maatregelen te nemen om de samenvoeging van de Zaanse gemeenten Zaandam, Koog aan de Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Krom menie, Assendelft, Westzaan en een gedeelte van Wormer tot één gemeen te te bevorderen. Binnen drie maanden moeten Gede puteerde Staten eèn ontwerp-regeling met kaart en toelichting aan de ge meentebesturen zenden. len in verscheidene gebouwen worden gehouden zoals de Stadsschouwburg, het Waaggebouw, de Vereeniging en het Be- siendershuis. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur <u Öf co i- -c •4-* K OS CS) u c Amsterdam zw. bew. 20 0 De Bilt geh. bew. 20 0 Deelen zw. bew. 20 0 Eelde half bew. 21 0 Eindhoven regen 21 0.1 Den Helder zw. bew. 19 0 Rotterdam regen 20 O.1 Twente zw. bew. 21 0 Vlissingen regen 18 4 Zuid-Limburg regen 21 0.1 Aberdeen regen 16 2 Athene zw. bew. - 0 Barcelona zw. bew. 24 0 Belgrado licht bew. 0 Berlijn licht bew. 25 0 Bordeaux zw. bew. 26 1 Brussel regen 20 0.2 Frankfort zw. bew. 22 0 Genève zw. bew. 24 0 Grenoble zw. bew. 25 0 Helsinki licht bew. 25 0 Innsbruck licht bew. 21 0 Kopenhagen zw. bew. 22 1 Lissabon zw. bew. 20 1 Lócarno regen 25 1 Londen zw. bew. 19 3 Luxemburg onweer 20 0.3 Madrid zw. bew. 25 0 Malaga onbew. 30 0 Mallorca mist 25 0 München licht bew. 20 0 Nice zw. bew. 22 0 Oslo regen 27 1 Parijs regen 21 0.3 Rome mist 24 0 Stockholm onbew. 26 0 Wenen onbew. 26 2 Zürich half bew. 22

De Vallei | 1969 | | pagina 8