Peter Legierse is er kapot van Inleg bijna sporttoto verdubbeld Militairen versloegen Belgen met 3-1 Van Beveren gaat door Miljoenaanbod voor Pele Tom Okker ontmoet in eerste ronde Ismail el Shafei FEDOR DEN HERTOG WON RONDE WGF-KAZERNE Voetbal-zelfmoord Eusebio veeleisend Twee overwinningen voor Tom Okker Geen Wimbledon voor Veentjer en Zwaan Promotie Bundesliga DIAS WINNAAR ACHTSTE ETAPPE Win met de 'n kwart miljoen aan prijzen! Gimondi kopman „Filotex" niet naar Ronde van Frankrijk Damtitel voor Russen „IK RAAK DIE FIETS NOOIT MEER AAN" 14 dagen niet meer Klopt niet Weinig steun Eerste stap Transfernieuws AC Milan kocht Nestor Combin Bewijzen Verandering Afstand Lastige tegenstanders Stijging Goed produkt 4 x één winnaar Wie maakt de beste Seven-Up slagzin van zeven woorden? de enige DONDERDAG 19 JUNI 1969 DEN HAAG Twee weken nadat hij in de laatste etappe van Olympia's Toer door Nederland zijn beslissende slag sloeg, kreeg de 23-jarige Haagse amateur-wielrenner Peter Legierse, zelf een gevoelige dreun. Het doping onderzoek, dat hem na de eerste etappe in Breda was afgenomen, bleek positief te zijn uitgevallen. Snel werd een contra-expertise aangevraagd en opnieuw luidde de uitslag: positief. Peter Legierse is er kapot van. Hij kreeg onmiddellijk te horen dat hij werd geschorst, vroeg even uitstel en kreeg dat teneinde zelf iets te kunnen doen. Hij kon echter weinig doen. De Koninklijke Nederlandse Wielren- unie (KNWU) had hem met het uitstel ook een zwijgplicht opgelegd aangaan de de straf van een maand, die van daag op 19 juni als schorsing zal ingaan. De zaak lekte echter uit. Desondanks wil hij toch niets zeggen. Het enige, dat over zijn lippen komt, is de uitspraak: „Ik raak die fiets nooit meer aan." Hij heeft hem inmiddels al veertien dagen niet meer aangeraakt. Zijn schoonvader Wim Steenvoort zelf geen onbekende in de sport vindt het niet alleen een trieste, maar ook een duistere zaak. Peter Legierse zelf ontkent doping te hebben gebruikt. Hij gelooft ook niet, dat hem het een en ander door ploeg genoten of verzorgers van de Belgische Flandria-ploeg, waaraan hij werd uit geleend, is toegediend. „Ach, wij zijn geen wantrouwende mensen. Dat kan toch niet in de sport. Je moet je eigen ploegmakkers en men sen kunnen vertrouwen. Daar moet je al mee beginnen, anders blijf je ner gens. Maar ik krijg wel door, dat je zo zoetjes aan een politie-agent bij je bord eten moet gaan zetten", zegt schoonva der Steenvoort, die onthulde dat hij een «dvocaat in de arm heeft genomen om de zaak uit te zoeken. „Er klopt namelijk niets van dat on derzoek", zegt hij verduidelijkend. Dat niet kloppen heeft bijvoorbeeld betrek king op het feit dat de renners in Bre da niet door een arts, maar door een gewone functionaris van de KNWU werden gecontroleerd. Bovendien vindt hij het vreemd dat het eerste onder zoek in Gent drie weken heeft moeten duren en het tweede na twee dagen al rond was. Ook begrijpt de heer Steenvoort niet dat op gezag van de Wielrenunie het tweede onderzoek eveneens in Gent moest plaatshebben. „Op advies van dokter Vissers uit Rotterdam hadden wij gevraagd de contra-expertise in Bilthoven te laten uitvoeren. Het kan namelijk tegenwoor dig in Nederland ook. Maar dat mocht niet van de Unie. En ook is het een gekke zaak dat steeds dezelfde persoon 4e flesjes haar België brengt", zegt de RIO de JANEIRO Kranten in Brazilië hebben woensdag gemeld, dat een 4I-jarige musicus, Jorge Martins dos Santos, zelfmoord heeft gepleegd omdat de „Flamengo", de voetbalclub waar hij een supporter van was, op zondag het kampioen schap verloor. De man is van de zevende ver dieping van een flatgebouw gespron gen en zijn laatste woorden waren ..Viva Flamengo". Peter Legierse na zijn triomf in Olympia's Toer. Hij wist toen nog niet wat hem hoven het hoofd zou hangen. heer Steenvoort, die steeds het woord voert. Peter zelf zwijgt liever. Zo af en toe knikt hij. Hij is bang dat hij iets zal zeggen dat Unie-bestuurders wellicht niet welgevallig zal zijn. „Logisch", zegt zijn schoonvader daarover, „Je krijgt namelijk heel wei nig steun. Je bent bij voorbaat ver dacht en je wordt als een soort vijand behandeld. Je bent fout geweest. Dat is in dit geval niet zo, maar je krijgt ook nauwelijks de kans het tegendeel te be wijzen. Ze zouden je moeten helpen, maar dat gebeurt niet. Je krijgt niet eens de gelegenheid zelf op onderzoek uit te gaan of een andere onpartijdige instantie een onderzoek te laten instel len." „Het gevolg is dat het moreel van de jongens een geweldige opdoffer krijgt. Zij weten dat zij zelf niets hebben ge nomen. Volgens mij wordt Peter zuiver gepakt." Schoonvader Steenvoort neemt zijn medefirmant, reclameschilder Peter Le gierse, nu mee voor het maken van extra lange werkdagen, teneinde hem over de depressie heen te kunnen hel pen. Erg hard lukken doet het nog niet. Eens was zijn streven namelijk om prof te worden. De zege in Olympia's Toer leek een eerste stap te zijn. Nu wordt er over die toekomst al niet meer LISSABON Volgens het Portugese sportblad A Bola eist de Portugese in ternational Eusebio (27) voor verlen ging van zijn contract met Benfica on geveer 840.000 gulden. De populairste voetballer van Portu gal, die reeds negen jaar voor Benfica •peelt, zou zich voor dit bedrag de rest van zijn carrière aan de club uit Lissa bon willen verbinden. NIJMEGEN De Nijmeegse ere divisieclub NEC heeft dinsdag de Zuidslavische voetballer Dimitri Davi- dovic voor twee jaar gecontracteerd. De 25-jarige middenvelder speelde de afgelopen vier jaar voor de California Clippers. Daarvoor kwam hij uit voor Partizan Belgrado. DEN BOSCH Eef Mulders, kern ploeglid van Jong Oranje en aan valler van FC Den Bosch, heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen. Naar verluidt hebben Sparta, Brugge, ADO en FC Twente belangstel ling voor hem. EINDHOVEN De Eindhovense eredivisievereniging PSV heeft de 24-jarige linksbuiten John Fredrix van het naar de eerste divisie gedegradeer de Fortuna/Sittardia gecontracteerd. Fredrix ging dinsdag een verbintenis aan voor één jaar. Het transferbedrag is op verzoek van FSC niet bekendge maakt. ROTTERDAM De voetbalclub FC Twente heeft de zeventienjarige Jan Streuer van de amateurvereniging Germanicus gecontracteerd. Streuer is een jeugd-international. Bennie Muller, die zich op eigen verzoek op de transferlijst had laten zetten, heeft zijn contract bij Ajax ver lengd. Blauw Wit raakte de Joegoslaaf Samardzic kwijt. Hij tekende een con tract bij FC Gooiland. De Amsterdam mers trokken Toon Bruins Slot van AZ '67 aan. DWS wil het mogelijke verlies van Rensenbrink aan FC Brugge en het mogelijke vertrek van Dijkstra en Van der Vall naar FC Twente compense ren door het kopen van Nuninga van Ajax. PEC-Zwolle kocht van de zaterdag club WHC de 24-jarige Jan Kroes, die tot de selectie van het nationale zater dagelftal behoorde. Charley Bosveld heeft woensdag avond een contract getekend met de Deventer eredivisieclub Go Ahead. Bosveld, die het afgelopen seizoen voor Vitesse speelde, zal volgende week reeds met Go Ahead meespelen in de na-competitie-wedstrijd tegen het Zweedse Vaxjö. PARIJS AC Milan, de winnaar van de Europese voetbalbeker voor lands kampioenen, heeft de Franse speler Nestor Combin overgenomen van FC Torino. De Milanese club betaalde voor hem een bedrag van ruim anderhalf miljoen gulden. Combin zal in het Milanese elftal de plaats innemen van de Zweed Hamrin, die ermee stopt. Combin is van oor sprong Argentijn. LONDEN In de derde ronde heren enkelspel van de Londense tenniskam pioenschappen op de banen van Queens Club heeft Tom Okker de Fransman Pierre Barthes verslagen met 62, 6 2. Zijn tegenstander in de eerste ronde van het Wimbledontoernooi, de Egyp tenaar Ismail el Shafei, verloor van de Zuidafrikaanse professional Ray Moore 3—6. 6—4. 1—6. Later op de avond versloeg Tom Okker in de vierde ronde een van zijn mogelijke tegenstander op Wimbledon, de Zuidafrikaan Bob Hewitt, met 26, 64, 75, Het was een bijzonder nipte overwinning van de Nederlander, want hij stond in de laatste set achtereen volgens met 40 en 53 achter en kreeg zelfs een matchpunt tegen. Hewitt was het voortdurend oneens met beslissingen van Linesmen en sloeg uit woede, toen het spel onderbroken was, een bal rakelings langs Okkers hoofd. Hoewel op de baan altijd de rust zelve, maakte Okker nu luid zijn misnoegen kenbaar. Hewitt, die enkele weken ge leden in Berlijn met de Engelsman Roger Taylor op de vuist ging, hervond later zijn zelfbeheersing en bood zijn excuses aan. LONDEN Els Veentjer-Spruyt en Tine Zwaan zijn er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor het tennistoernooi van Wimbledon, dat maandag in Lon den begint. Beiden verloren in de laat ste ronde van het kwalificatietoernooi respectievelijk van de Engelse dames Hall (2-6. 4-6) en Boundy (5-7, 2-6). DUSSELDORP Woensdagavond werden in West-Duitsland voor promo tie naar de Bundesliga de volgende wedstrijden gespeeld: SV Alsenborn—Freiburger FC 20 VFB Lübeck Rot-Weis Oberhausen 14 Karlsruher SC—Tus Neuendorf 24 Rot-Weis Essen—VFL Osnabrück 3—1 Stand groep 1 Rot-Weiss Oberhausen SV Alsenborn Freiburger FC Hertha Zehlend. VFB Lübeck Stand groep 2 Rot-Weis Essen VFL Osnabrück Karlsruher SC Tus Neuendorf Tasmania-1900 Berlijn gesproken. „Niet alleen de sport heeft weer een doodklap gekregen, ook een onschuldige renner, die van zijn vijftien de jaar af al alles voor zijn sport en hobby over had", aldus schoonvader Steenvoort. Overigens weet Peter Legierse nog steeds niet of hij de eerste prijs, beho rend bij de eerste plaats in de alge mene rangschikking van Olympia's Toer, moet teruggeven. DEN HAAG Met het op enkele restanten na afsluiten van het voet balseizoen is ook voor het seizoen 1968/ '69 een streep gezet onder de sporttota- lisator, die in zijn nieuwe vorm een groot succes is gebleken. Ondanks het feit, dat er zeven toto's minder waren dan het seizoen tevoren door het ont breken van dubbeltoto's, is de inleg bij na verdubbeld. Beliep de inzet in het seizoen 1967/'68 voor 51 toto's een totaalbedrag van 38.845.292 gulden, in het afgelopen boek jaar bedroeg de inleg voor 44 toto's totaal 75.638.204 gulden. Het aantal in gevulde kolommen was ruim 168 mil joen, hetgeen dertig procent meer was dan in het voorgaande seizoen. De pes simisten, die in de verhoging van de prijs per kolom van dertig naar 45 cent weinig heil zagen, hebben daarmee on gelijk gekregen. Van de inleg van ruim 75 miljoen is aan prijzen gebruikt 34.037.120 gulden, welk bedrag dus bijna gelijk is aan dat van de inleg in het jaar daarvoor. Ook het aantal geregistreerde totodeelne mers steeg aanzienlijk en bedraagt thans 1.570.000, wat een half miljoen meer is dan aan het einde van het sei zoen 1967/'68. En de stijging zet zich nog steeds voort. De grootste winst voor de toto, die reeds dadelijk een goede start had met een inleg van bijna anderhalf miljoen gulden, was ruim 2Vt maal zoveel was ROTTERDAM Voor ruim vierdui zend toeschouwers heeft het Nederland se militaire elftal op het terrein van Sparta een zwak Belgisch militair team met 3-1 verslagen. De Nederlandse pupillen van trainer Zwartkruis kwamen pas in de tweede helft tot voetbal, waarmee de Belgen werden overrompeld. Bachoffner, Veen en De Winkel scoorden voor Nederland. Het doelpunt voor België was een ca deautje van centrumverdediger Over weg, die de bal in eigen doel liep. Overste Heiloo, de algeheel leider van de militaire ploeg, was allerminst gerust op een goede afloop. De affaire met Jan van Beveren had, zo zei hij, een onmiskenbare stempel gedrukt op de voorbereiding. Over Jan van Beveren zelf verkeerde men helemaal in het onzekere. Trainer Zwartkruis nam de veelbesproken doel- verdediger van Sparta een uur voor de aanvang van het duel met de Belgische militairen nog even stevig onder han den. Van Beveren, 'met niemand pra tend, en reeds in' de 'ban van het ko mende treffen, was zijn zorgen toen reeds allang voor een groot deel verge ten. Onderwerp van gesprek bleef hij ech ter wél. Dit omdat de wedstrijd vooral in het begin mank ging aan enig tem perament. De Nederlandse militairen speelden technisch niet onaardig, maar tot een werkelijke dreiging kwam men zelden. Pas na een half uur kwam er enige vaart in het spel. De grote animator hiervan was de Feijenoorder Boskamp, die onder de kritische ogen van direc teur Nijs en trainer Cor van der Hart van Holland Sport het is geen ge heim meer dat Holland Sport Boskamp graag wil contracteren wilde bewij zen dat hij een goede aankoop zou zijn. Eén man kan niet alles, ook Boskamp niet al had hij bijna succes met een hard genomen vrije trap. Zonder hoogtepunten, meer in de stijl van zomeravondvoetbal, mochten beide elftallen vervolgens gaan rusten. In de tweede helft kwam er verande ring in de speelwijze. Het Nederlandse team stormde naar voren, er kwam een pass van Jeuring (FC Twente) naar Bachoffner (DWS), die vervolgens met een knappe omhaal Nederland naar 10 schoot. Nauwelijks een minuut later schoot De Winkel van Neptunus hard tegen de lat. Een snelle reactie van de Belgische doelman Eggers was voldoende om daarna het schot van Veen (Zwolse Boys) tot hoekschop om te buigen. In de veertiende minuut kwamen de ongevaarlijke Belgen toch gelijk. Ku- terna plaatste de bal naar Van den Craen, die een mislukt schot loste. Via het lichaam van Overweg de bal in het net: 1-1. verdween Nederland werd steeds sterker, de Belgen harder. In de 26ste en 27ste mi nuut nam het vaderlandse militaire team echter ruim afstand. Eerst scoor de Veen (Zwolse Boys) na een doorge- kopte bal van Jeuring en vervolgens maakte De Winkel uit een pass van Boskamp de derde treffer. Daar bleef het bij, ondanks meer reële scoringskansen. ROTTERDAM Jan van Beveren zal zijn controverse met Sparta toch uitvechten voor het kantongerecht. Gisteravond laat had de doelman van het nationale elftal nog een onder houd met de heer K. Jansen, secreta ris-penningmeester van de Vereniging Voor Contractspelers (VVCS). Van Beveren: „Ik denk, dat ik van de heer Jansen het advies krijg om door te gaan. Er zijn er meer dan ik alleen die met eenzelfde kwestie te maken hebben." „Wat wil ik trouwens? Ik ga door tot het bittere einde. Hier kan ik niet blijven. SANTOS Een groep Mexicaanse miljonairs heeft de Braziliaanse ster voetballer Pele een bedrag van bijna 3,5 miljoen gulden aangeboden, indien de „Zwarte Parel" zich in Mexico wil vestigen. De groep kapitaalkrachtigen, die de naam van zijn vereniging tot dus ver geheimhoudt, wil de club van Pele, FC Santos, elke gewenste schadeloos stelling betalen. Pele moet het Mexicaanse voetbal voor het wereldkampioenschap, dat in 1970 in Mexico wordt gehouden, een op leving geven. FC Santos zou niet ongenegen zijn de stervoetballer af te staan, maar de uit eindelijke beslissing hierover ligt bij de Braziliaanse Voetbalbond. Tot nog toe leden alle pogingen, om Pele uit Bra zilië weg te krijgen schipbreuk. Monteurs werpen een laatste blik op deze in Frankrijk gebouwde Matra formule 1 wagen alvorens de bolide met een vrachtwagen naar ons land gebracht zal worden. Men hoopt met deze wagen, die op alle vier wie len wordt aangedreven, zaterdag tij dens de Nederlandse Grand Prix hoge ogen te gooien. als de inleg voor de eerste toto van het voorgaande seizoen, werd geboekt in de wintermaanden doordat er kon worden doorgespeeld. De regelmaat bleef daar door gehandhaafd. „Uit de grote belangstelling blijkt, dat wij het publiek een goed produkt hebben aangeboden, aldus toto-direc teur, de heer Jan Muilenberg, die niet temin nog wel wensen voor de toekomst heeft. „De formule met 45 procent voor prijzen, 45 procent voor het doel en tien procent voor kosten en vergoedin gen blijkt het goed te hebben gedaan". Voordien was er van de inleg 33 pro cent voor prijzen beschikbaar. Dit be tekende per kolom een stijging van 9,9 naar 20,2 cent. Vier keer kende de toto het afgelopen seizoen één winnaar. De eerste grote klap viel in Den Haag. De eenzame winnaar van toto nummer tien ontving een bedrag van ruim 267.000 gulden. De drie andere gelukkigen kregen ruim 257.000, 233.000 en tweehonderdduizned gulden. Twee weken nadat er één hoof prijswinnaar uit de bus was gekomen, bereikte de toto een nieuwe mijlpaal met het overschrijden van de twee-mil- joengrens. Nog nimmer tevoren had de inleg zo'n hoogte bereikt. Het zou echter bij deze ene keer blij ven. Wel werd het recordbedrag ver scheidene malen dicht benaderd. Zeven keer was er niemand met dertien gped voorspelde uitslagen in één kolom. Het totoseizoen 1969/'70 begint op 9/10 augustus, wanneer de voetbalcom petitie voor de eredivisie van start gaat. De vorm zal ongewijzigd blijven. DA VOS De Spanjaard Diaz heeft de achtste etappe van de ronde van Zwitserland gewonnen. Diaz finishte na de 196,5 km over het zeer heuvelach tige traject tussen Lugano en Davos in 6 uur, 15 min en 49 sec. Adorni, de leider in het algemene klassement, bezette met bijna drie minuten achter stand de tweede plaats. Jan Janssen finishte bijna zes minuten na de win naar als zevende. De uitslag van de achtste etappe was 1. Diaz (Sp) 196,5 km in 6.15.49: 2. Adorni (It.) 6.18.34; 3. Gonzaler (Sp.) z.t. 4. David (Belg) 6.20.08; 5. T. Gan- darias (Sp) 6.20.42; 6. Galera (Sp) z.t. 7. Janssen (Ned.) 6.21.44; 8. Spruyt (Belg) z.t.; 9. Aimar (Fr) z.t. 10. Pfen- ninger (Zwits) z.t.; 39. Deelen (Ned) 6.29.49. Het algemene klassement: 1. Adorni 33.03.58; 2. Gonzales op 1.55; 3. David op 5.46; 4. Puschel (W.-Dld) op 6.56; 5. Galera op 7.35; 6. Vifian (Zwits) en 7.53; 7. Pfenninger 33.12.08 op 8.10; 8. Gutty (Fr) 33.12.43 op 8.45; 9/10 Van- neste (Belg) en Jansssen op 9.56; 45. Deelen op 38.30. Puntenklassement: 1. Janssen 162 pnt 2. Aimar 121; 3. Van Springel (Belg) 115. Haal nü een fles met deelnemers formulier en spaar de woorden onder de doppen, 't Is makkelijk, 't is spannend. En iedereen kan meedoen, iedereen kan winnenl 'n Koel glas Seven-Up brengt u allicht op bruisende ideeën Seven-Up "Sev»«-Up" and "7UP" are th« registered trademarks of the Seven-Up Company, St Louie, Missouri, U.SA LONDEN Tom Okker ontmoet in de eerste ronde van de tenniskampioen schappen van Wimbledon, die maandag in Londen beginnen, de Egyptenaar Is mail el Shafei. Na een overwinning zal Okker, die als derde is geplaatst, ver moedelijk de Peruviaan Alex Olmedo, Wimbled onkampioen 1959, in de tweede ronde treffen. Bij de gisteren gehoudenloting kwa men twee interessante duels uit de bus, waarin vier Amerikaanse topspelers te genover elkaar zullen komen te staan. HARDERWIJK Onder een dreigende hemel won Nederlands veelzijdigste amateur wielrenner Fedor den Hertog woensdagavond de ronde van de W.G.F.- kazerne. Den Hertog was in de laatste ronde weggesprongen uit een kopgroep van 13 renners. Deze kopgroep was ongeveer 16 kilometer voor de finish ontstaan. Arie Hassink en Wim Holstege waren de grote mannen, die samen met nog acht renners waren gedemarreerd. Fedor den Hertog en Martin van Venrooy hadden de slag gemist maar maakten dit na enkele ronden weer goed. Ook Harm Holste ge wist aansluiting te vinden met de vluchters en het was zjjn broer Wim, die met nog drie ronden aan een solo begon. Kort voor het luiden van de bel voor de laatste ronde werd Wim Holstege weer tot de orde geroepen en tot groot enthousiasme van de paar honderd toeschouwers demarreerde Fedor den Hertog meteen weer na de aansluiting en zegevierde. Voordat een kleine zeventig renners voor ,n boeiende wielerronde zouden zorgen, werd Fedor den Hertog nog ge huldigd en mocht Garnizoencomman dant De Weerd hem de bloemen over handigen ter ere van de goede presta ties in het buitenland. Het werd zoals gezegd een boeinde ronde, en nog wel ondanks het feit, dat onder andere Al- bert Huizebosch had afgeschreven. Nico Vermeulen werd ook al vrij snel letterlijk en figuurlijk uit de koers ge worpen. De Amsterdammer raakte be trokken bij een valpartij en moest op geven. Verschillende renners waren bijzonder actief zoals bijvoorbeeld Mar tin van Venrooy uit Heesch. Hij was de gehele koers voorin te vinden. Er waren bijzonder veel premies te ver 7 5 0 2 10 17— 9 7 5 0 2 10 20—12 6 4 0 2 8 11— 9 6 2 0 4 4 8—12 6 0 0 6 0 5—19 7 6 1 0 13 26— 7 6 2 3 1 7 9— 7 6 3 1 2 7 11—11 7 1 1 5 3 7—17 6 1 0 5 2 314 dienen zodat het peloton zeer fel reed en steeds weer nieuwe renners naar voren schoof. Jan Dekker en Arie Hassink mochten enige tijd aan de leiding rijden maar dit duurde slechts enkele kilometers. Halverwege de wed strijd was wederom Hassink aan de leiding, ditmaal in gezelschap van Cas terbeek uit Halfweg. Dit was het sein voor Fedor den Hertog om zich er eens mee te gaan bemoeien. Hij sleurde het peloton mee en zorgde voor de aan sluiting. Fedor den Hertog probeerde het vervolgens zelf maar nu was het Hassink, die orde op zaken ging stel len. Wanneer er enige activitteiten wa ren werd het peloton meteen in grote stukken uiteengeslagen Vele renners konden het tempo niet meer bijbenn en stapten af. Met nog 16 ronden voor de boeg ontstond dan de kopgroep. De mannen van Van 't Ende, de gebroeders Hol stege en Henk Scholten uit Epe even als Arie Hassink, wisten dit te bewerk stelligen. Fedor den Hertog kan zich even later in gezelschap van Martin van Venrooy in de vluchtersgroep nestelen. Iedereen keek naar Fedor den Hertog maar de slimme Wim Holstege maakte hiervan dankbaar gebruik. Hij nam een dertigtal meters in de laatste kilometers en het werd zelfs een zeven tigtal. "Harm Holstege probeerde de groep af te remmen maar Arie Hassink nam dit niet en zorgde toch weer voor een voortijdig einde van Wim Holstege's solo. Fedor schoot uit de achterhoede op dit moment plotseling naar voren en men heeft hem niet meer terug gezien. De sprint van de groep werd gewon nen door Van Venrooy en nadat eerst Jan Dekker uit Erikhuizen had ge finisht, bleek R. van Nunen uit Am sterdam de beste sprinter van het pe loton. Uitslag: 1. Fedor den Hertog (Har derwijk) 80 km in 1.57.15; 2. M. van Venrooy (Heesch) op 8 sec; 3. W. Hol stege (Nunspeet) z.t., 4. J. Bakker (Zaandam) z.t.; 5. W. van Dok (Groo tebroek) z.t.; 6. K. van de Knaap (De Kwakel) z.t.; 7. A. Hassink (Neede) z.t..; H. Holstege (Nunspeet) z.t.; 9 W. van de Walle z.t.; 10. H. Schol ten (Epe) z.t.; 11. P. de Vos (Aals meer) z.t.; 12. H. Homan (Enter) z.t.; 13. J. Oosterbeek (Halfweg) z.t.; 14 J. Dekker (Enkhuizen) op 15 dec.; 15. R. van Nunen (Amsterdam) op 40 sec; 16. J. van Lith (Gellicum) z.t. Arthur Ashe, open Amerikaans kampi oen en vijfde geplaatst, ontmoet Okkers partner in het dubbelspel, Marty Ries- sen, terwijl de 41-jarige Pancho Gon zales tegen Charlie Pasarell aantreedi Indien alles volgens de verwachtingen van het plaatsingscomité verloopt, zou Okker in de achtste finales Bob Hewitt en ln de kwartfinales John Newcombe ontmoeten. Beiden echter krijgen reeds in de eerste ronde lastige tegenstanders. Hewitt ontmoet de Amerikaan Cliff Ri- chey en Newcombe moet de strijd aan binden met de Joegoslavische prof Nik- ki Pilic. Tony Roche tenslotte, als tegenstan der van Okker in de halve finales ge dacht, speelt in de eerste ronde tegen de Fransman Jean Claude Barclay. Voor het hoofdtoernooi zijn de volgen de Nederlandse speelsters toegelaten: Betty Stöve, Marijke Schaar-Jansen, Judith Salomé, Astrid Suurbeek en Ada Bakker. Ada Bakker en Betty Stöve hebben in de eerste ronde een bye. Marijke Jansen ontmoet in de eerste ronde de Engelse' Robin Lloyd, Judith Salomé speelt tegen de Amerikaanse J. Antho ny en Astrid Suurbeek vindt in de eer ste ronde de Argentijnse Ana-Maria A- rias als tegenstandster. In de tweede ronde spelen Betty Stö ve en Ada Bakker respectievelijk tegen de Australische dames Helen Gourlay en Wendy Gilchrist. PARMA Felice Gimondi, dit Jaar winnaar van de Ronde van Italië, is als kopman aangewezen van de Itali aanse merkenploeg „Salvarani", die op 28 juni in Roubaix van start zal gaan voor de Ronde van Frankrijk. Gimondi won de Tour in 1965, maar nam de laatste jaren niet deel wegens schorsingen en vormverlies. Hij wordt bijgestaan door Rudi Altig en Wilfried Peffgen (WD1), Franco Balmanion, Dino Zandegu, Lino Carletto, Roberto Poggiali, Giancarlo Ferretti, Pietro Guerra en Vladimiro Panizza (It). FLORENCE De Italiaanse merken ploeg „Filotex" zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. In een dins dag uitgegeven verklaring zegt de direc tie van ..Filotex", een van de veertien geselecteerde ploegen voor de Tour, dat de kopman van de ploeg, Franco Bitos- si, door de vermoeienissen in de Ronde van Italië niet in optimale conditie aan de start zou kunnen verschijnen. De arts van de ploeg heeft zich bovendien verzet tegen de deelneming van Bitos- si, die bloedarmoede heeft, aan een tweede zo zware ronde. Verder wees de directie op de verwarde situatie bij de controle op het gebruik van stimuleren de middelpn, ontstaan door de „Affaire- Merckx". BOLZANO Rusland heeft in Bolza no het Europese kampioenschap dam men voor landenteams behaald. In de laatste wedstrijd versloeg het Neder land met 42. Andreiko en Koeperman kwamen re mise overeen met respectievelijk Sij- brands en Wiersma, terwijl Tjegolef Varkevisser de baas bleef. De eindstand werd: 1. Rusland 14 pun ten, 2. Nederland 12 punten, 3. Zwitser land 10 punten, 4. Frankrijk 8 punten, 5. België 6 puunten, 6. Italië 4 punten, 7. Monaco 2 punten, 8. Tsjecho-Slowa- kije 0 punten.

De Vallei | 1969 | | pagina 15