Wietse Vsenstra van Go Ahead naar PSV, Soendergaard naar Ajax en Bish naar DWS Jan van Beveren gaat tot het uiterste Wieleramateurs wonnen van West-Duitsland Amerikaan Andretti start niet in Nederlandse Grand Prix Ook na gesprek KNWU-VVBW: Doping-controle bij verrassing JOHAN SCHANS MET COACH WILLEMSE NAAR CANADA Atleten houden been stijf Verwarring rond Charley Bosveld Gerd Müller wil nu „hit" scoren Vermoedelijk geen dopingcontrole bij bergkampioenschap Tom Okker door Stolle verslagen WINNAAR 500 MIJLEN VAN INDIANAPOLIS Henk Benjamins in Ronde van Roemenië tweede in tijdrit Pijnen moet 9 j in militaire dienst Treffer van Kindvall ETAPPEZEGE VOOR JULIEN STEVENS In Duitsland Spits spelen Tot uiterste Oriënteren Nunninga niet Snel Vraag Communiqué Aandacht VRIJDAG 20 JUNI 1969 EINDHOVEN De eredivisieclub PSV heeft gisteren de international Wietse Veens tra van Go Ahead gecontracteerd. Het transferbedrag ligt rond de twee ton. Wietse Veenstra vult het gat op, dat is ontstaan door het vrfl plotselinge vertrek van de Joegoslaaf Radovic, die terugkeerde naar zyn land. Radovic, wiens con tract bjj de Eindhovenaren was afgelopen, stelde eisen, waaraan PSV niet wilde voldoen omdat zij te hoog waren. De Brabantse club zag ook de talentvolle Bish weggaan. Bish tekende een contract by DWS. PSV's secretaris Ben van Gelder: „We zijn nu klaar voor het nieuwe sei zoen, aankopen doen we nu niet meer. Het is zo wel genoeg geweest." De A-groep van PSV. die in het ko mende seizoen mee wil doen aan de strijd om de ereplaatsen, bestaat thans uit de volgende spelers: Doesburg, Hey- ink, Van den Dungen, Strik, Schrijvers, Blatter, Fafié, Bjerre, Van Stippent, Schmidt-Hansen, Mares. Van der Kuy- len, Veenstra (Go Ahead), Ressel (NED) en Fredrix (FSC). Bij deze groep ontbreken verder nog de namen van Kemper, Schalks, Sen ders en Weber. Kemper, Senders en Weber zullen hoogstwaarschijnlijk nog worden verkocht. Schalks staat nog op de transferlijst. DEVENTER Donderdag is grote ▼erwarring ontstaan rond Charley Bos veld, de voetballer, die het afgelopen seizoen voor Vitesse speelde. Bosveld tekende woensdag een contract met Go Ahead maar donderdag maakte Vi tesse bekend dat het de speler aan zijn oude club Sparta had verkocht. Sparta zou voor Bosveld niet alleen een hoger transferbedrag hebben ge boden maar tevens verdediger Ben Bosma een Vitesse willen afstaan. Ma nager Piet Bergström van Go Ahead is donderdag naar Egmond aan Zee ge weest waar Bosveld op vakantie is om de zaak volledig af te wikkelen. Toen Bergström donderdagmiddag volgens afspraak Vitesse telefonisch op de hoog te bracht dat de transfer van Bosveld rond was, kreeg hij van trainer Brom te horen dat Bosveld alsnog aan het Rotterdamse Sparta was verkocht. De Eindhovenaren zullen zich op het nieuwe seizoen voorbereiden in West- Duitsland. Op 17 juli vertrekt trainer Linder met zijn mannen naar Saar- brücken waar zij twaalf dagen zullen blijven. Ajax verrichtte gisteren zijn derde spectaculaire aankoop op de transfer markt. Het contracteerde de 25-jarige Deen Tom Soendergaard, die de laat ste jaren is uitgekomen voor Rapid Wien. Soendergaard, die spitsspeler is, speelde enkele malen in het Deense elftal. Onder meer in de ploeg, die twee jaar geleden Nederland in Kopenhagen met 32 versloeg. Met de komst van Soendergaard, compenseert Ajax het vertrek van In ge Danielson, die op vakantie in Zweden overeenstemming bereikte met zijn vroegere club Halsingborg. Enkele Nederlandse clubs, zoals ADO en DWS, werden genoemd als kandidaat voor Danielsson, die overi gens met spijt in het hart Amsterdam verliet. Nog onlangs verklaarde hij het bij Ajax uitstekend naar de zin te heb ben. „Alleen mijn vrouw verlangt soms erg naar Zweden terug. Ze heeft veel last van heimwee." ROTTERDAM Sparta en doelman Jan van Beveren zijn gisteravond niet tot overeenstemming gekomen. Het be stuur van de Rotterdamse club wees de voorstellen, die Van Beveren gister morgen nog had gedaan, van de hand. „Wij geven geen enkel commentaar", aldus de heer Aarse, voorzitter van de sectie betaald voetbal van Sparta. „De zaak wordt steeds ingewikkelder. We zijn er niet uitgekomen". Een gedesillusioneerde Jan van Be veren: „Gistermorgen was de zaak voor 95 procent in kannen en kruiken. We hadden een heel nieuw contract op gesteld, dat alleen nog maar door het bestuur moest worden goedgekeurd. Het is niet te geloven, terwijl er acht ton voor mij geboden is". MÜNCHEN Gerd Müller, speler van landskampioen en bekerwinnaar Bayern München en topscorer van de Bundesliga in het afgelopen seizoen, heeft in München een platencontract getekend. Hoewel zijn eerste plaat „Nu niet huilen" geen groot succes werd, hoopt Müller, dat door zijn naam dit keer de verkoop van zijn grammo foonplaten even goed gaat als zijn doel- puntenproduktie. AMSTERDAM De Nederlands*, üamateur-ploeg heeft donderdagavond in het Olympisch stadion in Amsterdam een Westduitse baanformatie op alle onderdelen verslagen. Een bijzonder fraaie prestatie was de winst van het Nederlandse kwartet Hoekstra, Nieuw- kamp. Van de Ruit, Zoetemelk, dat in 4 min. 40.5 sec. het eerste samenzijn van dit seizoen afsloot. Een opvallen de overwinning kwam voorts van dt gelegenheidstandem Koopman-Loe- veseijn, die de Duitse Mexico-ploeg Kc bus-Stenzei ruim klopte. De uitslagen: 1 km met staande start: 1. Loeveseiji Ned. 1 min. 11.5 sec; 2. Schöfer W.Dlc 1.13.4. Sprint, le rit: 1. Koopman/Ned. 15.1 2. Kobus/W.Dld. 2e rit: 1. Loeveseijn/Ned. 12.5; 2. Ster zel/W.Dld. Om de 3e plaats: 1. Kobus 13.3; 2. Stei zei. Om de le plaats: 1 Loeveseijn 121 2. Koopman. Individuele achtervolging over 4 km 1. Den Hertog/Ned. 5.06.3; 2. Podoie' ski 5.10.-. Ploegachtervolging over 4 km: 1. Nederland/Hoekstra, Nieuwkam, v. d. Ruit, Zoetemelk 4.40.5; 2. Wesl Duitsland/Brand, Klausmeyer, Horit; Rosbach 4.44.7. Tandem: 1. Nederland/Loeveseijn Koopman 11.3; 2. West-Duitsland/Ko- bus, Stenzel. De reden? „Ze kunnen niet betalen, waarop ik gezegd heb: waarom laten jullie me dan niet gaan? Versterk het elftal en doe het met een iets mindere doelman". „Het is een prestigeslag geworden. Maar dat maak ik er nu ook van. Ik ben er kapot van, maar al zal ik er bij neervallen, ik ga nu tot het uiterste. Ook al heeft mijnheer Aarse gezegd: „Weet wat je begint". „Ik voel, dat ik gelijk heb. Iedereen steunt me. Vanmiddag kreeg ik nog een briefje van de heer Coller, die mij met raad en daad terzijde wil staan". De doelman van het Nederlandse elf tal heeft zich gisteravond weer gewend tot de secretaris-penningmeester var. de Vereniging voor Contractspelers (VVCS) Karei Jansen, en mr. Janssen van Raay. „Ik ga me nu eerst oriënteren wat ik nog kan doen. Dan zullen we wel verder zien. Ik ben echter in staat om te zeggen: ik stop er mee, ik wacht drie jaar en word weer amateur". Op de Amsterdamse wielerbaan was de tandem Koopmans-Loeve seijn weer bijzonder sterk. De Duitse tegenstanders feliciteerden onze land genoten na afloop van de rit met hun overwinning Ajax zou op de buitenlandse markt ook nog op zoek zijn naar een achter speler. Het mag in december, wanneer Vasovic voor de Koninklijke Neder landse Voetbalbond Nederlander ge worden is, een derde buitenlander op stellen. Met uitzondering van Nuninga. over wie Ajax met DWS in onderhandeling is over een transfer, hebben alle A- spelers hun contract verlengd. De B-speler Van Eyden is door RCH gecontracteerd. Na Heineman is ook Van Wijk naar Vitesse vertrokken. Jacques Visschers van NAC uit Breda heeft zich op eigen verzoek op de lijst laten plaatsen. Behalve Wietse Veenstra raakte Go Ahead ook nog Jan Veenstra kwijt. Jan Veenstra ging terug naar zijn oude club Vitesse. Haarlem kocht van De Volewijc- kers Boszhardt voor een bedrag van 75.000 gulden. Het contracteerde ver der Redelijkheid van de amateur-twee- de-klasser Ripperda. Op eigen verzoek gingen bij Hera cles op de transferlijst de Joegoslaven Dolezar en Lukic alsmede Huls, Hart jes en Verschut. O DOS zette Van Stijn op de lijst. Het nam de jeugdspeler Hildebrand van de amateurclub DOS '01 over. ROTTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie (KNWU) staat niet onwelwillend tegenover een ver zoek van de Vereniging van Beroeps wielrenners (WBW) om geen doping controle te verrichten tijdens het Ne derlandse wegkampioenschap in Beek, dat zondag wordt gehouden. De KNWU heeft begrip voor de situa tie die is ontstaan na de opheffing van de schorsing van de Belg Merckx. Van Steenbergen, voorzitter van de sportcommissie van de KNWU: „Ik deel de mening van de voorzitter, dok ter Van Dijk, dat er grote onzekerheid is ontstaan. De wielrenners weten niet meer waar ze aan toe zijn. Ik hoop al leen dat, als er geen controle wordt ge houden, de renners zo verstandig zullen zijn om geen stimulerende middelen te gebruiken". LONDEN In de kwartfinales van de open Londense tenniskampioenschappen op Queens' Club verloor de Nederlan der Okker in drie sets van de Austra liër Stolle: 8-6, 6-3, 4-6. Voordat Okker Stolle ontmoette moest hij eerst afrekenen met de Zuidafrikaan Hewitt. Okker deed dat ook en won met 2-6, 6-4, 7-5. Het was overigens een nipte zege van de Haarlemmer want hij stond in de laatste set achtereenvol gens met 0-4 en 3-5 achter. Zelfs kreeg hij een matchpunt tegen. Hewitt was het voortdurend oneens met de beslissingen van de linesmen en sloeg, nadat het spel was onderbroken, woedend een bal rakelings langs Ok- kers hoofd. Een handeling, waarvoor hij later zijn excuses tegenover de Neder lander aanbood. De Nederlandse speelster Betty Stöve werd in de derde ronde uitgeschakeld. Nadat zij de Britse Judt Twonsend met 7-5, 3-6, 8-6 had verslagen werd zij doo de Britse Winnie Shaw geklopt met 4-6, 8-6, 9-11. De vergadering over de dopingzaak Eddy Merckx in de bestuurskamer van het Olympisch stadion. Op de foto v.l.n.r.: KNWU-voorzitter dr. Van Dijk, Post en Racké van de Vereniging van Beroepswielrenners, Karei Jan sen, juridisch adviseur van de WBW en Van Baarlen van de KNWU in ge sprek met journalisten over de door de WBW opgestelde protestbrief. CSKA is woensdagavond voor de veertiende keer in zijn bestaan Bul gaars voetbalkampioen geworden. Met nog twee wedstrijden te spelen, is de ploeg van het Bulgaarse leger voluit CSKA Septemvrijsko Zname geheren- niet meer in te halen door Levski-Spar- tak, de kampioen van het vorig seizoen. Een maand geleden legde CSKA ook be slag op de Bulgaarse beker. ZANDVOORT Winst en verlies bracht de eerste trainingsdag van de Nederlandse Grand-Prix, die zaterdag op het circuit van Zandvoort wordt ge houden, de organisatoren. En helaas was het verlies groter dan de winst, die bestond uit een definitieve over eenkomst met oud-drievoudig-wereld- kampioen Jack Brabham en diens stal- genoot Jacky Ickx, winnaar van de 24 uren van Le Mans. Nog steeds was er gerede twtffel of de Brabham-ren- stal met het geboden startgeld akkoord zou gaan. Lange tijd was dat zelfs bijzonder onwaarschijnlijk. Tegenover het „winstpunt-Brabham" stond het verlies van Mario Andretti, de Italiaanse Amerikaan, die op 30 mei de met honderdduizenden dollars gedo teerde 500 mijlen van Indianapolis op zijn naam bracht. „Andretti was gecon tracteerd", zo legde wedstrijdleider Jaap Zwart uit, „voor een race, die enige tijd geleden in Langford was afge last wegens overvloedige regenval. Uit- dretti te interesseren voor onze Grand grekend nu wij erin ge-slaagd zijn An- Prix, is die wedstrijd plotseling opnieuw vastgesteld en wel voor zondag aan staande." Een ernstige tegenvaller voor de or ganisatoren, die tegen een in de ogen van de winnaar van de 500 mijlen van Indiapolis bescheiden bedrag van 12.500 gulden een troef van de eerste orde dachten te bezitten. AMSTERDAM Een brief van de vereniging van beroepswielrenners over de doping-controle naar aanleiding van de affaire-Merckx heeft geleid tot een ge sprek van deze organisatie met de KNWU-vertegenwoordigers P. van Djjk en J. F. van Baarlen en een VVBW-delegatie, bestaande uit Peter Post en Karei Jansen, bijgestaan door adviseur Fred Racké. De WBW had in zjjn brief gevraagd, of het, gezien de gebeurtenissen van de laatste weken rond Merckx, nog wel zin had om zondag aanstaande bjj het wegkampioenschap van de profs in Beek, een doping-controle te houden. De partijen kwamen tot een geza menlijk standpunt, namelijk dat men niet zo opeens de controle kan stop zetten. Zij waren 't echter wel eens dat er ten aanzien van de doping-controle iets dient te veranderen. Wat dat ech ter moet zijn, wist men ook niet. Ook de gepensioneerde arts Van Dijk kon wat dat betreft geen uitstel geven. „Dat moet door experts uitgedokterd wor den", zo zei hij. Staande de bijeenkomst schaarden de WBW-vertegenwoordi gers zich achter een schriftelijk pro test, dat de KNWU woensdag aan de FICP (de beroepsorganisatie in de Dat het zaterdag in de Nederlandse race, tellend voor het wereldkampioen schap der coureurs, uiteramte snel zal gaan, werd op de eerste trainingsdag al bewezen. Met zijn orthodoxe, op twee wielen aangedreven Matra-Ford zorg de de Schot Jackie Stewart, ondanks de hinderlijke wind, voor een rondetijd van 1 min. 21.50 seconden, hetgeen neer komt op een gemiddelde van ruim 185 km/uur. Een snelheid die ver boven het officiële record ligt, dat Jacky Ickx in 1967, nog wel met een formula-2 ren- wagen met een motor van 1600 cc, op 1.27.9 (171,72 km per uur) bracht. Vergaande conclusies mag men aan de tijden op de eerste van de twee trainingsdagen nog niet verbinden. Te meer niet daar de renwagens met meer niet daar de renwagens met vier-wiel-aandrijving amper in actie zijn geweest. De wagen, die Bruce MacLaren heeft ontwikkeld, zal zelfs in het geheel niet in Zandvoort rijden. De Matra-Ford MS 84 hebben de twee duizend toeschouwers op de tribunes ook nog niet kunnen zien. Colin Chap man zorgde ervoor dat donderdag op het Nederlandse circuit toch autosport geschiedenis werd geschreven. Een kwartier voordat de training ten einde was stuurde hij wereldkampioen Gra ham Hill met de Lotus 63 de baan op. Er was nauwelijks tijd om de motor warm te draaien en vervolgens de juis te bougies te monteren. De tijden van rond 1 minuut 28 seconden die Hill draaide, zeggen dan ook niets over de mogelijkheden van Chapmans nieuwe wapen, dat al snel ten prooi viel aan de technische fotografen, die het Grand- Prix circus trouw begeleiden. Voorts blijft het de vraag of za terdag de Zwitserse privé-rijder Silvio Moser kan starten. In het eerste uur van de training slipte hij met zijn oranje Brabham Ford in het scheivlak Graham Hill probeerde gisteren tijdens de trainingen in Zandvoort zijn Lotus Ford type 63 met vierwiel- aandrijving. en doorboorde twee vanghekken. De Zwitser kon enkele min. later lachend uit het mini-busje stappen dat ijlings naar de plaats des onheils was gereden. Een medische controle van dokter Fokke Bosch vond de Zwitser in dit geval kennelijk een overbodige for maliteit. Dq, Bra'oham-Ford is echter da nig gehavend en er zal in een Zand- voortse werkplaats hard moeten worden gewerkt om die wagen opnieuw rijklaar te maken. De trainingstijden van donderdag wa ren: 1. Jackie Stewart (GB) Matra Ford 1 min. 21,50 sec. (gem. 185,200 km/u); 2. Graham Hill (GB) Lotus 1.22,01; 3. Dennis Hulme (Nw. Zeel) McLaren Ford 1.23.49; 4. Chris Amon (Nw. Zeel) Fer rari 1.23.57; 5. Jacky Ickx (Belg) Brab ham Ford 1.23.87; 6. Bruce McLaren (Nw. Zeel) McLaren Ford 1.23.92; 7. Piers Courage (GB) Brabham 1.24.07; 8. Jochen Rindt (Oost) Lotus Ford 1.24.21; 9. Jack Brabham (Austr) Brab ham Ford 1.24.39; 10 Jean-Pierre Bel- toise (Fr) Matra Ford 1.24.70; 11. Jo Siffert (Zwitserland) Lotus Ford 1.27.22; 12. John Surtees (GB) BRM 1.26.35; 13. Silvio Moser (Zwits) Brabham Ford 1.26.50; 14. Jacky Oliver (GB) BRM 1.26.99; 15. Vic Elford (GB) McLaren Ford 1.42.32. GALATZ De eerste etappe van de Ronde van Roemenië voor amateurs, een tijdrit over 63 kilometer in Galatz, heeft donderdag een zege opgeleverd voor de Fransman Hezard. Hij reed de afstand in 8 minuten en 7 seconden. Tweede en derde werden respectieve lijk de Nederlander Henk Benjamins (op een seconde) en Peter Donk in de zelfde tijd als Benjamins. De Oostduitser Wanzlig won de twee de etappe. Hij legde de 170 kilometer van Galatz naar Bacau af in 4 uur 13 minuten en 50 seconden. Tweede en derde werden de Roemenen Sofronie en Ciocan. Het algemeen klassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. Wanzlig (O.Dld) 4 uur 13 min. 50 sec; 2. Sofronie (Roe.) op 3 sec; 14 Koe ken (Ned.) op 1.56; 18. Prinsen (Ned) op 1.57; 20. Kroon (Ned.) op 1.58; 28 Benjamins (Ned) op 2 min. DEN HAAG Het is zeer de vraag of René Pijnen op' 28 juni in Roubaix zal kunnen starten voor de Tour de France. De Brabander heeft namelijk een oproep ontvangen om op 9 juli een begin te maken met het vervullen van zijn militaire dienstplicht. Die datum valt elf dagen voor de finish van de Tour in Parijs. Willem 2-Gazelle, 't ex tra-sportieve merk waarbij Pijnen on der contract staat, heeft al een verzoek om uitstel ingediend dat op korte ter mijn zal worden behandeld. Bij Wil lem 2 is men nogal optimistisch over de uitslag omdat de militaire autoritei ten in het verleden welwillend ten op zichte van topsporters zijn geweest. Joop Middelink, de wegcoach va/i de KNWU gaf in het Olympisch Stadion in Amsterdam het volgende commen taar: „Dat wist ik wel dat Pijnen in dienst moest. Daarom heb ik hem ook aangeraden amateur te blijven. Dan had hij meer kans gehad op uitstel. Hij heeft trouwens al tweemaal uitstel ge had wegens onmisbaarheid op het boe renbedrijf van zijn vader. UCI) heeft gericht over de zaak-Merckx. „Het is een fel protest", aldus de heer Van Dijk. Of er nu zondag in Beek doping-controle zal zijn, blijft een ver rassing. Dat blijkt uit het gezamenlijk communiqué, dat na de bijeenkomst werd uitgegven. Daarin stelt de KNWU, dat het principe van „de controle bij verrassing" gehandhaafd dient te worden. Wel zal de nationale wielerorganisatie overwegen bij een eventuele controle een mogelijke straf in afwachting van hervormingen in het dopingreglement niet uit te spreken. UTRECHT De Nederlandse pro- fessionalzwemmer en oud-wereldkam pioen op de lange afstand Herman Wil- lemse zal met de twintigjarige Johan Schans in juli en augustus een trip door Canada maken om er deel te ne men aan marathonraces. Willemse (35 jaar en onderwijzer) zal optreden als coach. Sinds begin april is hij elke ochtend bezig met zijn nieuwe ontdekking, waarvan hij heeft gezegd: „Deze jongen heeft betere kan sen dan ikzelf ooit heb gehad". Johan Schans, lid van de zwemver eniging De Vechtstreek, maakte deel uit van de Nederlandse zwemploeg en bezocht vele landen. In 1965 werd hij eugdkampioen op de 400 m. vrije slag. wee iasr later vr uvorde hii de 'ge baan-Zwemkroniekbeker en verleden jaar kwam hij uit op de Olympische Spelen in Mexico. Het ligt in de bedoeling, dat Schans in Canada zal starten in de races van Chicoutimi, La Tuque, Lac St. Jean, Trois Rivières, Hamilton en Montreal. Canadese dagbladen besteden reeds rui me aandacht aan ae komst van Her man Willéhise en het nieuwe jonge ta lent op de lange afstand Johan Schans. OSLO Het Zweedse voetbalelftal heeft in Oslo in een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkampioen schap Noorwegen met 5-2 verslagen. Bij de rust was de stand 3-0. In het elftal van Zweden waren vijf in het buitenland spelende professionals opgesteld, onder wie Kindvall van Feijenoord die het derde doelpunt voor zijn rekening nam. De tekst van het communiqué luidt als volgt: 1. De KNWU heeft fel geprotesteerd tegen de uitspraak van de FICP in het dopinggeval Merclue; de WBW sluit zich bij dat protest volledig aan. 2. Ondanks dit betreurenswaardige voorval, dat de gehelè dopingcontrole op losse schroeven zet, meent de KNWU als nationale bond, dat zij met de do ping-controle moet doorgaan. 3. De WBW kan met genoemde pun ten volledig akkoord gaan, mits in derdaad de nodige hervormingen en on derzoekingen bij de dopingcontrole zul len plaatsvinden en daarbij door mid del van inspraak rekening zal wor den gehouden met de wensen van de WBW, een en ander binnen afzienba re tijd te realiseren. 4. De KNWU handhaaft het principe, dat de doping-controle bij verrassing moet worden gehouden. De KNWU hééft de wens van de WBW, dat bij een eventuele controle bij beroepsren ners een mogelijke straf niet zou wor den uitgesproken in afwachting van de eerder genoemde hervormingen, in overweging genomen. 5. De KNWU en de WBW dringen er bij de FICP op aan binnen korte tijd en aanvang te maken met de reeds toegezegde herziening van de doping- reglementering, waarbij de WBW ver zoekt, dat door de FCIP gedane toe zegging, inzake raadpleging der be roepsrenners gestand wordt gedaan. WOHLEN De Belg Julien Stevens heeft de negende etappe van de Ron de van Zwitserland gewonnen. Stevens reeds de 174,5 km van Klosters naar Wohlen in 4 uur, 3 min. en 4 sec. Adorni behield de leiding in het alge meen klassement. De uitslag van de negen etappe luid de: 1. Stevens (Belg) 4.03.04 2. Daler (Tsj) 4.03.33; 3. Mintjens (Belg); 4. De Witte (Belg); 5. Op de Beek (Belg); 6. Benfatto (It); 7. Castello (Sp); 8. Peru- rena (Sp); 9. Houbrechts (Belg); 10 v.d. Vijver (Belg); 12. Deelen (Ned. allen de zelfde tijd 4.03.33; 16. Janssen (Ned) 4.04.27. Algemeen klassement: 1. Adorni (It) 37.08.25; 2. Gonzales (Sp) 37.10.20; 3. Da vid (Belg) 37.14.11; 4. Puschel (W.-Dld) 37.15.21; 5. Galera (Sp) 37.16.00; 6. Vi- fian (Zwits) 37.16.18; 9. Janssen (Ned) 37.18.21: 44. Deelen (Ned) 37.46.01. Putenklassement: 1. Janssen (Ned) 172 pnt.; 2. Aimar (Fr) 125; 3. Van Springel (Belg) 115. AMSTERDAM Drie atleten van de groep-Westphal, Tel, Van Herpen en Lievense, die door de Koninklijke Ne derlandse Atletiekunie (KNAU) zijn op gesteld voor de interland tegen België op 29 juni in Breda, zullen schriftelijk voor de uitnodiging bedanken. „Het is een duidelijke zaak, dat we bij onze beslissing blijven om niet te starten, zolang de KNAU Westphal niet honoreert voor de trainingen, die hij ons geeft", aldus Lievense. Welke consequenties dit besluit voor de groep zal hebben, staat nog niet he lemaal vast. Atletiek leider Jo Moer man: „Het feit van de weigering op zich kan niet gestraft worden. Het eni ge gevolg is, dat het drietal kan worden verboden één dag voor en één dag na de bewuste wedstrijd ergens aan de start te verschijnen".

De Vallei | 1969 | | pagina 15