Na 34 jaar uit bestuur van 't Groene Kruis Ontucht en Karl May BIJ „FRILANDIA" IS HET PERSONEEL IN TEL Meer inspraak via de ondernemingsraad Niet met bikini in bos Rbenenaar C. van Wijk bewaakt Heuvelrug Mensen zien me als een soort vertegenwoordiger Dokter Heksterschool ontvangt energieke nestor BURGELIJKE STAND Dagrecreatie Seizoenwerk In trek Waardering voor scheidende H. Scholten AMERONGEN Ede LUX OR THEATER BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL KESTEREN C. Sollaart in functie VRIJDAG 20 JUNI 196* G. A. DAGNELIE NU EREVOORZITTER AMERONGEN „Het is niet ge makkelijk ermee op te houden, maar het is beter te stoppen voordat een an der zegt hij doet het niet zo goed meer". Deze woorden sprak gister avond de heer G. A. Dagnelie (80), die op de algemene vergadering van het Amerongse Groene Kruis zijn werk als voorzitter beëindigde. De heer Dag nelie sloot hiermee een periode af van vierendertig jaar, waarin hij bestuurs functies bij de kruisvereniging bekleed de. Sinds 1943 was hij voorzitter. OORKONDE Het ziet er ondanks dit afscheid niet naar uit dat de heer Dagnelie het con tact met het Groene Kruis zal verlie zen. Hij werd benoemd tot ere-voorzil- ter, in welke kwaliteit hij de vereni ging van advies kan dienen. Ter gele genheid van deze benoeming kreeg de scheidende voorzitter een oorkonde aangeboden. Burgemeester jhr. mr. O. R. v. d. Bosch kwam, in gezelschap van zijn wethouders v. Barneveld en Tiel hal verwege de vergadering binnen. Na mens het gemeentebestuur sprak hij Geboren: Angeline Gerdie Corine, d. v. G. W. Ruisch en G. Coenraadts; Sjaak, z.v. A. J. v.d. Ende en E. Bruijs; Ronald, z.v. C. Overeem en J. G. Klu- vers; Holm, zv. M. Noorman en T. Wur- kum; Hendrika Cornelia, d.v. J. D. Har mans en G. P. C. v. Heivoort. Ondertrouwd: Johannes Gerardus Petrus Weinbeck, 22 jr. en Henriëtta Maria Voest, 20 jr.; Aart van den Sig- tenhorst, 22 jr. en Petra Cornelia Blan- kestijn, 22 jr. Geboren: Rijk, z. v. B. van Wijde en M. van Holland; Dirkje P., d. v. M. van Roekei en A. G. van de Pol; Ma- thieu C., z. v. M. C. H. M. Rijsemus en B. C. C. Jansen; Anton, z. v. J. van Aggelen en L van de Wardt; Martine M. A., d. v. M. P. van der Veen en M. D. E. van Dijk; Wijmpje, d. v. W. Kelderman en A. Boer; Mark S., z. v. L P. A. van Lelieveld en H. van de Peppel; Antony, z. v. A. van de Blaak en J. Zuidland; Annette M., d. v. E. G. Peeters en H. L. von Au; Petronel- la A., d. v. J. Elbertsen en P. A. Roe- lofsen; Wijnand, z. v. J. van Midden dorp en A. Schoen; Jacquelina C., d. v. H. C. de Leeuw en G. J. C. van Beek; Ria, d. v. J. M. van de Peppel en H. J. E. van Reemst; David G. H., z. v. H. van der Meulen en M. L. J. Bolder; Aaltje, d. v. C. Bos en G. van de Goor; Antonia L., d.v. M. A. Kreeft en G. Hootsen; Henco, z.v. H. van Ma nen en J. C. van de Kamp; Jacoba, d. v. E. Snellen en G. Jansen; Adria- na, d. v. H. de Gunst en A. Pater; Hen drika, d. v. G. Struik en G. van de Hoef; Henny, d. v. B. van Dijk en M. Simonsz; Willem, z. van G. van den Berg en G. van den Berg; Huibrecht C. J., z. v. C. Scherpenisse en J. van Donkelaar. Ondertrouwd: Hendrik A. van Dijk en Else L. Staats; Reijer Pater en Ger- ritje E. van de Krol; Wouter Hendrik- sen en Gijsbertha van den Brink; Teu- nis Rustenhoven en Anna H. J. Schill; Reijer Zaaijer en Lamberta J. Mon- dria; Jan W. van Rhee en Alida Th. van de Vrie. Getrouwd: J. Gooijer en G. A. Zie- leman; C. J. den Hartogh en J. Rem- melink; D. G. H. Teunissen en H. H. Kamerman; J. J. Veldhuizen en J. van Veldhuisen; A. Brouwer en A. Prang- sma; A. J. M. Kennis en C. G. de Bruin; T. Thomassen en W. van Eg- dom; H. J. A. H. Matthijssen en A. M. van der Voort. Overleden: Hermanus A. Koops, 84 jr; Andries Verduijn, 66 jr; Henricus B. J. van Dinther, 74 jr; Maria H. Vrij heid, geh. gew. met H. J. van Lent, 88 jr; Wilhelmina Bredius, geh. gew. met J. A. Haak, 82 jr; Aart van Doorn, 72 jr; Maartje Hazeleger, geh. gew. met H. Pol, 93 jr; Roelof van Oudheus- den, 74 jr; Jobst H. de la Fosse, 68 jr; Gerrit J. van der Wielen, 62 jr; Hen- drikje Wind, geh. gew. met J. Post, 81 jr; Andrisa van den Top. e/v J. Boek hout, 60 jr; Willem H. Zuurmond, 76 jr. waarderende woorden tot de heer Dag nelie, waarbij hij memoreerde dat de ze bijzonder veel tijd en energie aan het kruiswerk heeft gegeven, „zoveel, als mensen van een jongere generatie niet meer zouden kunnen opbrengen," aldus de burgemeester. Hij bood me vrouw Dagnelie een boeket bloemen aan. GEDICHT Een origineel afscheidswoord was een gedicht, gemaakt door een ex-be stuurslid, en voorgelezen door de se cretaresse. Dit leidde de aanbieding in van het cadeau dat de heer Dagnelie namens alleleden kreeg, een fotoboek over de Nederlandse beschaving, en een boekenbon. De heer Dagnelie, die door verschei dene sprekers werd geroemd om de kwaliteiten die hij heeft getoond te be zitten, o.m. door een vertegenwoordi ger van de provinciale Utrechtse ver eniging Het Groene Kruis, liet in zijn afscheidsrede opmerkelijke historische feiten de revu passeren. Hij noemde de opheffing van de concurrentie tus sen de gelijkgerichte kruisverenigin gen in het verleden, de samenwerking met de wijkverpleging te Leersum, en de totstandkoming van het Groene Kruisgebouw aan de Kon. Wilhelmina- weg. „Ik behoud prettige herinnerin gen aan het Groene Kruis. We hebben veel moeilijkheden ondervonden in de achter ons liggende jaren, maar door veel liefde en toewijding slaagde ik er in de belangen van de vereniging te voorschijn te peuteren." Hij dankte zijn bestuursleden en medewerkers voor hun hulp: „Zonder de steun van ande ren zou ik niets hebben bereikt." Wie de heer Dagnelie als voorzitter opvolgt werd gisteren nog niet uitge maakt. Wel werd de samenstelling van het bestuur herzien. Als nieuwe leden traden toe mevr. J. Vervat-Schouten, en de heer W. Blankestijn. De heer J. Wolters bleef aan als penningmeester, hoewel hij eerder had aangekondigd zich niet herkiesbaar te stellen. Na de sluiting van de vergadering bleef het gezelschap nog enige tijd in het gebouw bijeen. Uiteraard stond de heer Dagnelie in het middelpunt van de belangstelling. „Ik kan mijn dag nog heus wel vullen", zei hij, met mijn werk in de sierteelt en de assurantie..." Op de foto: Onder de velen die de scheidende voorzitter gisteren de hand drukten was de heer J. Wolters, die zojuist een nieuwe bestuurstermijn had aanvaard, (links de heer Dagnelie) VEENENDAAL Onder de leuze „onbeteugelde oerdriften van immore- len" vertoont het Luxortheater in Vee- nendaal dit weekend de film „Poel der Ontucht" (Mudhoney). Titel en slagzin zijn nogal misleidend, want het gesuggereerde grootse sexgebeuren blijft eigenlijk uit. Een brandstichting, aanranding en Iynch-partij staan wel op het programma. Wie daarvan houdt kan zaterdag (21 uur), zondag (19.30 uur) en maandag (19.30 uur) in het Luxortheater terecht. Toegang 18 jaar. Lex Barker speelt de rol van Kara- Ben-Nemsi in de Duitse produktie „De woesteling van Koerdistan". Regisseur F. J. Gottlieb heeft reeds verscheide ne Karl May-verhalen verfilmd. Naast de Old Shatterhand-films met Lex Bar ker in de hoofdrol zijn er ook de Ka- ra-Ben-Nemsi-films. „Durch's wilde Kurdistan" is er één van. Kara-Ben- Nemsi treedt in deze film in het strijd perk tegen de wrede en corrupte Turk se gouverener Machredsh, die de zoon van de sheik der Koerden gevangen genomen heeft, omdat deze in verzet kwam tegen de Turkse bezetters. De held bevrijdt de jonge Koerd en haalt zich daarmee de woede van de Turkse gouverneur op de hals. Na veel ver wikkelingen komt Kara-Ben-Nemsi tenslotte als overwinnaar uit de bus. „De woesteling van Koerdistan" is za terdag (19.00 uur) en zondag (15.00 uur) te zien in het Luxortheater. Geboren: Willem Marinus, z.v. N. Wallet en J. v.d. Berg, Bruinhorsterlaan 28; Remco, z.v. J. R. E. Kraan en J H. v.d. Linden, Broekerlaan 18; Aaltje Arisca, d.v. A. J. v.d. Hoef en H van Egdom, Gooswilligen 18. Geboren: Dirk. z. v. G. J. Roelofsen en A. Barten, Opheusden; Desiree, d.v. P. v. d. Hoeve en F. G. Peterse; Johan nes C„ z.v. J. J. Pape en J. Sanders; Jacobus, z. v. J. v. Eek en M. A. de Jong, Opheusden Getrouwd: A. Geurts en H. W. Schip per (Ingen); J. Weijman en M. van Voorst; A. A. Groeneveld (Wagenkigen) en G. v. Tintelen. Ondertrouwd: H. v. Alfen (Ameron- gen) en R. Huibers. Overleden: W. Verwoerd, 7 weken. ADVERTENTIE VEENENDAAL De directie van de ,,Frilandia"-fabrieken aan het Verlaat in Veenendaal wil in de nabije toekomst aan het personeel meer verantwoordelijkheid toekennen. Daarnaast wordt gestreefd naar een uitbreiding van de inspraak door middel van de overigens nu reeds goed functionerende ondernemingsraad. Kortom, de directie wil in het bedrijf de democratie zo goed mogelijk laten functioneren, voor zover dit op het ogenblik al niet het geval mocht zijn. Het streven van de directie blijkt al geruime tijd uit het personeelsbe leid, dat is gebaseerd op vertrouwen in het personeel en dat bovendien iedere werknemer als individu erkent. „Bij „Frilandia" ben je geen num mer". zei kort geleden nog een per soneelslid, dat daarmee het directie beleid kernachtig vertaalde. Het personeel bij „Frilandia" kent al geruime tijd een eigen verantwoor delijkheid. Zo werd ondermeer door de directie na overleg met de on dernemingsraad het vaak zo ge wraakte prikkloksysteem al lang geleden afgeschaft. Ook de zo „op jagende" kwantiteitstarieven moesten het op initiatief van de directie ont gelden en werden mogelijk vervangen door een ander systeem, dat een wisselend inkomen nagenoeg uitsluit. Maatregelen, die er op wijzen, dat het personeelsbeleid bij „Frilandia" bij zondere aandacht geniet. De voorzieningen voor het perso ïeel bij „Frilandia" zijn talrijk. In eei gezellige kantine krijgt men in d. pauzes tegen een kleine vergoeding koffie, frisdranken etc. geserveerd. Bovendien fungeert de kantine als ontmoetingscentrum, iets waaraan met name bij een zo groot bedrijf als „Frilandia" een sterke behoefte be staat. De zogenaamde „koffie- express", een wagentje dat door de fabriekshallen rijdt, voorziet het per soneel tijdens het werk van een kopje koffie, terwijl tevens een frisdranken automaat ter beschikking staat om de dorst te lessen. Dit alles aangevuld met de mogelijkheid tot roken en de muziek bij het werk schept in de bedrijfshallen van „Frilandia" een gezellige sfeer, waarin het prettig is te werken. De directie overweegt om samen met de ondernemingsraad informele lunchbijeenkomsten te gaan beleggen, om zodoende nog meer op de hoogte te kunnen blyven van wat er leeft onder het personeel. Naast zijn ge bruikelijke taak beheert de onderne mingsraad het personeelsionds, waar in door de werknemers bijdragen wor- len gestort, die vervolgens door de üreetie worden verdubbeld. De gei len in dit fonds worden ondermeer •.angesproken ten behoeve van blijde en droeve gebeurtenissen onder het personeel. Eén dag per jaar staat bij „Frilan dia" in het teken van de jubilarissen. Het is dan een ware feestdag, waarop werknemers, die in de loop van het jaar een jubileum mochten meema ken, samen met hun gezin in het zonnetje worden gezet. Verder wor den voor en door het personeel onder andere vis- en klaverjaswedstrijden georganiseerd en niet te vergeten het jaarlijkse St. Nicolaasfeest, waarbij ook aan de kinderen van het perso neel wordt gedacht. Voor het jeugdig personeel by „Frilandia" bestaat de mogelijkheid om tijdens de werkuren de cursus te bezoeken, die door de Stichting Vor ming Bedrijfsjeugd in Veenendaal wordt gegeven. Deze cursus wordt aan het einde van het eerste jaar af gesloten met een kampweek, waar voor naast de normale C.A.O.-jeugd- vakantiedagen bijzonder verlof wordt verleend. Het totaal aantal personeelsleden bij „Frilandia" bedraagt momenteel omstreeks 300. In verband met uit breiding van de produktie zal dit aan tal de komende tyd aan groei onder hevig zijn. Daartoe wordt trouwens inmiddels reeds een personeelscam pagne gevoerd. In het kader daarvan zijn bij „Frilandia" de nodige maat regelen genomen. Zo staat bijvoor beeld de personeelschef, de heer Takken, gedurende de werkuren door lopend ter beschikking van eventueel geïnteresseerden om hun de nodige inlichtingen te verschaffen over het werken by „Frilandia". RHENEN De vereniging „Utrechtse Heuvelrug" heeft drie zogenaam de surveillanten in dienst. Elke surveillant heeft een derde deel van de uitgestrekte natuurgebieden onder controle. Voor het meest zuidelijk gele gen gebied, dat tussen Rhenen en Doorn, fungeert de Rhencnaar Cees van Wijk als bewaker en controleur. Hij doet dit werk inmiddels al drie en een half jaar. Wanneer hij op pad is, draagt hij een keurig uniform en zijn wagen is dan „opgesierd" met borden waarop staat te lezen „surveillance". Het embleem van de vereniging ontbreekt niet. Het stelt een afgeknotte boom voor en niet zoals velen denken een gestileerde afbeelding van een weg. De heer Van Wijk een natuurman van geboorte doet dit werk met het allergrootste plezier. De heer van Wijk is Rhenenaar van geboorte. Van beroep is hij landbouwer en veehouder. In zijn vrije tijd doet hij dienst bij de re serve-rij kspolitie en per 1 februari 1966 kreeg hij een aanstelling bij de vereniging „Utrechtse Heuvelrug" om te gaan optreden als surveillant, zoals dat officieel heet. „In de bos sen van Rhenen tot en met Doorn bewaak ik. tien picknickplaatsen en drie parkeerplaatsen met de nodige wandelroutes. Daarnaast heb ik eenmaal in de week de controle over de zogenaam de „Heuvelrugroute". Dit is een toe ristische weg, die het woord zegt het zelf al over de Utrechtse heu velrug is uitgezet met borden en pij len. Het gebeurt nog wel eens dat enkele van die borden en pijlen om ver worden gereden of door baldadi ge jeugd omgedraaid worden. Soms zijn er enkele helemaal verdwenen. De hele route is 100 km lang. Eén van mijn taken is naar die borden te kijken en te zorgen dat alles in goede staat is. Uiteindelijk mag het toch niet voorkomen dat men ver dwaalt als men de borden en pijlen volgt". Cees van Wijk legt dan omstandig uit hoe de vork aan de steel zit met al die natuurgebieden. „De eigenaren zijn lid van de ver eniging „Utrechtse Heuvelrug". En omdat zij liever niet overal in hun bossen publiek toelaten, maar wel in grote delen daarvan, heeft de ver eniging het initiatief genomen voor de terreinen, die wel gratis en on beperkt toegankelijk zijn zogenaam de surveillanten aan te stellen. Wij bewaken de gebieden en wij letten bovenal op het gedrag van de bezoe kers. Het gaat hier om dagrecrea tie en niet om verblijfsrecreatie. Daarom mag men er slechts van zonsopgang tot zonsondergang ver toeven. Op verschillende punten gel den allerlei voorschriften. Soms mag er niet gevent worden, soms is het verboden tenten op te zetten of ca ravans te plaatsen. Dat staat alle maal op borden aangegeven. Het schoonhouden van de terreinen is weer een heel andere zaak. Daar voor heeft de vereniging'weer een andere man in dienst. Het is ontzet tend wat de mens allemaal van zich af gooit. Niet alleen toeristen doen dat. Er zijn mensen die complete vrachtwagens met huisvuil in de bossen deponeren. Wanneer we der gelijke ongerechtigheden in de na tuur aantreffen geven we daarvan een melding door naar 't gemeente huis. Vaak komt ook de politie er aan te pas wanneer bekend wordt wie het vuil er heeft gedeponeerd. Zo mag er niet gerookt worden in de bossen, vooral niet bij bijzonder droog weer. Maar altijd zijn er nog mensen die zich nergens wat van aantrekken en er lustig op los dam pen. Zulke lieden moet je voorzich tig op hun fout wijzen", zegt de heer Van Wijk. „Ze mogen niet kopschuw voor je worden, want een volgende keer zien ze je aankomen en dan gooien ze de peuk plotseling van zich af. Dan is het gevaar voor bos brand uiteraard nog veel groter". De heer Van Wijk doet het hele jaar door dienst. „In het hoogseizoen ben ik iedere dag op pad, ook op zondag. Het is wel typisch dat het bijvoorbeeld in de bouwvakken niet druk is. Dan heeft kennelijk iedereen een bestemming. De pieken liggen bij ons in de tijd vóór en in de tijd na de vakanties. Vooral in de week einden vliegt het westen dan met drommen naar de heuvelrug. Die is bij de bewoners van de randstad Holland bijzonder in trek". Uit hetgeen Cees van Wijk ver telt over de picknickers mag wor den afgeleid dat het gedrag van de mensen van de meest uiteenlo pende aard is. Het gros houdt er wel rekening mee, dat men zich niet aan het strand bevindt. Toch zijn er gasten, die de hele dag in badbroek of in bikini tussen de dennebomen lopen te springen. Volgens de politieverordening moet er tegen worden opgetreden omdat men zich niet in die kledij in de bos sen mag bevinden. Maar surveillant Van Wijk knijpt in dat opzicht nog wel eens een oogje dicht, vooral wanneer het bijzonder warm is. Ove rigens kan hij wel optreden, want hij is onbezoldigd ambtenaar van korps rijkspolitie met onbeperkte op sporingsbevoegdheid „Als surveillant sta ik ook con stant in verbind in g met de bosbrand- weer. Zodra de uitkijktorens op de heuvelrug bezet zijn krijg ik daar van bericht door en dan moet ik ter stond op alle picknickplaatsen de borden gaan „open draaien", waar op in fel rood staat aangegeven „bosbrandgevaar". Op de andere Kant van de borden staat'tegenwoor- dig de tekst „Verniel uw eigen vreugde niet". De picknickplaatsen op de Utrecht se Heuvelrug zijn wel het meest in trek. Binnenkort komt bij „Draken- steyn" de elfde in gebruik, maar die ligt niet in het gebied van de heer Van Wijk. Die in het Doornse Gat is in de sector van Cees wel het drukst. Met Pinksteren bijvoorbeeld telde ik er 's avonds om half vijf nog 250 auto's! De heer Van Wijk is blij, dat er nu eindelijk eens een stukje over hem wordt geschreven. De meeste inwoners van Rhenen en omgeving weten nog steeds niet wat dat bord „surveillance" op zijn wagen bete kent. Onlangs nog had iemand hem gevraagd of hij soms vertegenwoor diger was geworden voor een nieuw soort produkt! Het produkt, waarover Cees van Wijk waakt, is echter al heel oud. Dat is het prachtige natuurschoon, waaraan Rhenen en de verre om trek zo rijk is en dat van hogerhand angstvallig ongerept in stand wordt gehouden, opdat de mens, die dage lijks tussen de steenmassa's woont, tenminste nog enkele plekjes in den lande kan vinden, waar hij schone lucht kan inademen en volledig tot rust kan komen. VEENENEDAAL Tijdens een on gedwongen, sfeervol samenzijn heeft de Dokter Heksterschool school voor gewoon lager onderwijs gisteravond het nieuw benoemde schoolhoofd, de heer C. Sollaart, gastvrij en ook ver wachtingsvol binnen gehaald. Er vond een soort commando-wisseling plaats, want het tijdelijke hoofd, de heer H. Scholten (opvolger van het voormalige hoofd de heer J. A. v.d. Does) heeft plaats gemaakt voor het nieuw be noemde hoofd, die op zijn beurt een lege plaats achterlaat bij de Rijk van Gaasbeekschool. De bijeenkomst werd bijgewoond door o.a. de wethouder van onderwijs de heer Ant. de Ruiter, de voorzitter van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, leden van de oudercommissie en onderwijskrachten. De voorzitter van de oudercommis sie, de heer A Ooms besteedde in zijn openingstoespraak veel aandacht aan t openbaar onderwijs en aan de schei dende nestor van de school. Hij noemde de bijeenkomst een mijlpaal in de ge schiedenis van de school (die in het verleden zoveel donkere dagen heeft gekend), omdat het leerinstituut een moeilijke periode heeft doorgemaakt en daardoor een minder goede naam heeft gekregen. „We kunnen van geluk spre ken, dat het onderwijzend personeel de school zo trouw is gebleven", aldus spreker, die verder opmerkte dat in het negatieve wat geweest is ook het positieve van de huidige acties om 't een en ander te verbeteren schuilt. „Of de oorzaak van een bepaalde prik kel nu positief of negatief is, men heeft soms een flinke opduvel nodig om in actie te komen en gelukkig hebben ve len die prikkel gevoeld". Pluimpjes l De heer Ooms stak voorts pluimen op de hoeden van de scheidende func tionaris en op die van de wethouder (die zijn taak voor het openbaar onder wijs in Veenendaal zeer serieus opvat). Hij riep het nieuwe hoofd een hartelijk welkom toe en sprak de verwachting uit dat deze de school geheel uit 't slop zal halen. Hij kan zich verzekerd weten van ieders medewerking. „U zult het niet gemakkelijk krijgen, als u uw taak serieus opvat. Want u zult samen met uw personeel deze generatie kinderen moeten voor bereiden op een toekomst waarin er velen meermalen van werk zullen ver anderen, omdat door de huidige ont wikkelingen bepaalde werkzaamheden zullen verdwijnen en er weer legio an dere voor in de plaats zullen komen", zo zei de voorzitter. Hij noemde de periode waarin de heer Scholten (ander half jaar) de school heeft gediend het tijdbestek waarin hij optrad als ver bindingsman, waarin hij zich voor de volle 100 procent heeft gegeven. Als dank voor de bewezen diensten werd hem een elektrische boor aangeboden (voor mevrouw Scholten waren er bloe men; ook van de kleuterschool). Pluimpjes II De wethouder bracht op zijn beurt de dank over van het gemeentebe stuur. „We hadden 't niet beter kunnen treffen", zei hij tot de heer Scholten. Ook zei hij het volste vertrouwen te hebben in het nieuwe hoofd. De lof die hem was toegezwaaid wenst hij te de len met de ambtenaren van de afde ling onderwijs. De heer H. R. Steegen (hoofd van de Rijk van Gaasbeek- school) sprak als voorzitter van de Ver eniging voor Openbaar onderwijs. „De polsstok om over hindernissen heen te komen zijn de collega's en de ouder commissie en alle anderen die bij het onderwijs betrokken zijn. Samen kan men die oplossen", zo zei hij. Ook hij sprak zijn buitengewone waardering uit in de persoon van het nieuwe hoofd, die „bijna alles kan", die een man is met grote gaven. Tweede keer „Ik heb 't gevoel voor de tweede keer gepensioneerd te worden", zei de heer Scholten. Ik heb wat je noemt enkele maanden genoten van mijn pen sioen en in die tijd droomde ik „am bulant hoofd van een éénmansschool te zijn geworden. Dat bleek niet het geval te zijn". Hij dankte alle sprekers voor de lovende bewoordingen en ens- te de heer Sollaart 't sterkte. Deze op zijn beurt bracht ook alle spre kers hartelijk dank en beaamde zijn best te zullen doen om aan de ver wachtingen tegemoet te komen. Onder wijl was er wel gelegenheid voor kof fie en het onderlinge contact.

De Vallei | 1969 | | pagina 5