V er keer sknooppunt Zwaaiplein ondergaat drastische herziening 50 jaar getrouwd Kantongerecht Wageningen Ontzegging wegens snijden andere auto KVP-raadslid komt met waslijst van vragen Werk duurt twee weken Dick van Heerdt nam showroom in gebruik Belt 17.30 uu! 10550 11079 Blikschade door aanrijding Waar groeien bamboescheuten Wrak Ontslagen Tripleren UIT HET ZAKENLEVEN Geslaagd ZATERDAG 21 JUNI 1969 port over een auto te verkrijgen. „Als u dergelijke voorzorgsmaatregelen had getroffen, zou u nooit met zo'n wrak op de weg gekomen zijn", aldus mr. Pie- ters. Hij eiste een boete van f 100 voor te hard rijden en een boete van f 150 voor het rijden met een ondeugdelijke auto. De kantonrechter wilde rekening houden met het feit, dat de wagen in beslag genomen was en dat J. op punt stond te gaan trouwen. Hij vonniste resp. f 75 en f 100. van het Veenendaalse Zwaaiplein is be- als resultaat zal hebben dat een van de meest problematische verkeersknelpun ten gemakkelijker kan worden gepas u dan even a.u.b. voor Veenendaal Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL Twee auto's lie pen donderdagmorgen blikschade op als gevolg van een botsing op de Prins Bernhardlaan. Ter hoogte van de Een- voudlaan sloeg T. C. v. d. B. uit Rens- woude met de door hem bestuurde be stelwagen linksaf. Achter hem reed A. W. uit Lunteren die veronderstelde dat zijn voorganger alleen maar stopte, waarop hij de voor hem rijdende wa gen ging passeren. De politie maakte proces-verbaal "op van het gebeurde omdat W. bleef volhouden dat hij van zijn voorganger geen signalen had ge zien die op richtingverandering duid den. VEENENDAAL Het echtpaar C. van Ginkel uit Veenendaal viert op 3 juli het vijftigjarig huwelijksfeest. In 1919 werden de 75-jarige Vee- nendaler C. van Ginkel en de 71-jarige M. van Ginkel-Vink uit Vreeswijk in de echt verbonden door de toenmalige burgemeester van Vreeswijk, de j heer Van Kuyk, die later burgemeester van Veenendaal werd. In 1923 verhuisde het echtpaar naar Veenendaal. Daar kreeg het een huis aan het Da Costaplein, waarin het sindsdien onafgebroken heeft gewoond. Tot zijn pensioen was de heer Van Ginkel werkzaam in een Veenendaalse nylon- j breierij. Het gouden bruidspaar kreeg vier kinderen van wie er een is overleden zestien kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. RENSWOUDE Donderdag slaagde mej. G. H. Valkenburg te Utrecht voor het Kappers diploma (damesvak). Mej. Valkenburg genoot haar opleiding aan de Kappersvakschool te Zeist. VEENENDAAL De reconstructie De eerste fase van de re constructie van het Zwaai plein levert weinig moei lijkheden voor het verkeer op. Alleen de weggebrui kers die uit de richting Valleistraat 't Zwaaiplein naderen worden ter hoog te van ,,Frilandia" over een rijstrook geleid; een situatie die bestendigd zal blijven als alle werkzaam heden achter de rug zijn. gonnen. Het is een karwei dat naar verwachting twee weken vergt, en dat seerd. Zaterdag 21 juni. VEENENDAAL. Kerkewijk 6, Sluitingsdag fototentoon stelling Camera Obscura. Petrakerk, 20 uur Kerkconcert Bert Wisgerf en Connie de Dreu. Salamander, 19 uur Openluchtuitvoering gymn.ver. „Sparta". BIOSCOPEN Luxor Theater za. 21 juni, 19 uur en zo. 22 juni 15 uur „De woesteling van Koerdistan"; za. 21 juni 21 uur en zo 22 en ma. 23 juni 19.30 uur „Poel der ontucht". UTRECHT Zaterdag 21 juni. Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) 20.15 uur Musical „Sweet Charity" met Jas- perina de Jong en vele anderen. Michaelskapel 19.30 en 21 uur, concert door Gé van Kooten. hobo; Manna Vos, fagot en Chris Bos. klavecimbel Irenehal (Fentener van Vlissingenkade), 1018 uur di. en vrij. ook 1922 uur. zo. 11—18 uur tot en met 13 juli iedere dag „Musement". Nieuwe Kamp (bij Tivoli), 20.30 uur Rot terdamse Cabaret „In den twijfelaar" m.m.v. Louis Lemaire, Herman Frank, Loes Vos en Bert Nicodem, piano, met het programma „Sneu „voor" velen". Zondag 22 juni. Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) 20.15 uur Musical „Sweet Charity" met Jas- perina de Jong en vele anderen. Nieuwe Kamp (bij Tivoli), 20.30 uur Mu- zevalcabaret met „Dwars tegen de draad". Woensdag 25 juni. Tivoli (Lepelenburg) 20.15 uur Utrechts Symphonie Orkest, dirigent André Vandernoot, soliste Emmy Verhey, viool. Uitgevoerd worden Ouverture Leonore III, Twee romances en Derde Symphonie (Erica) in het kader van de Beethovencyclus 1969. Domkerk, 20.15 uur orgelconcert door Willem Hendrickx, Nijmegen. BIOSCOPEN Camera (Oudegracht 156) dag. 14.30. 18.45 en 21.15 uur, di. 24 juni vervalt de 2de avondvoorstelling; zo. 14, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: Z. City (Voorstraat 89). dag. en zo. 14.00 en 19.30 uur: Geprolongeerd, 3e succes week: De langste dag. Filmac (Vredenburg 29), za. en zo. 14.30 Tot eergistermorgen, toen de fa. Bruil het werk ter hand nam bezat het Verlaat een noordelijke en een zuide lijke rijstrook, gescheiden door eer) bre de middenberm en twee kleine plein tjes. Die situatie ondergaat een wijzi ging, die op de tekening is aangegeven: de noordelijke rijstrook wordt bij de uitmonding op het Zwaaiplein samen getrokken met de zuidelijke. De mon ding van de Vijgendam wordt ver lengd door een plantsoen. De lastige bocht Prins Bernhardlaan- Zwaaiplein-Hoogstraat wordt voorzien van vakken voor 't voorsorteren. Hier door ontstaat een overzichtelijker si tuatie voor het verkeer, dat, komende van de Prins Bernhardlaan, respec tievelijk de Vijgendam, het Verlaat, de Brouwerstraat, en de Hoogstraat op wil. scheiding van de verkeersstromen. maar een tijdelijk stadium bereikt. In Zowel op de Vijgendam als op het Bii Gemeentewerken rekent men er- de toekomst moet namelijk de hele Verlaat worden verkeersheuvels aan- op dat de reconstructie ongeveer veer- „Prins Bernhard-bocht" in zijn huidi- gelegd, die bijdragen tot een afdoende tien dagen zal duren. En dan is nog ge staat verdwijnen. uur „Nudistenparadijs"; za. 23.30 uur Sex-partners. Studio A. (Langewal) 18.45 en 21 uur „Secret Ceremony", za. en zo. 14.30 uur „Abbott en Costello zwaaien af". RHENEN Ouwehands Dieren park beschikt sinds enkele maan den over Pandabeertjes. Het zijn fantastisch mooi diertjes in hun bruinrode pelsjes met witte ran den langs de oren. Maar., ze heb ben een bijzonder uitgekiende ver zorging nodig. Het zijn niet alleen fijnproevers, want leest u zelf maar wat ze dagelijks verorberen: ba nanen, een heel pakje dadels, ap pels, worteltjes, een pakje liga en uitgeperste sinaasappelmaar daarnaast kunnen ze geen dag de zogenaamde bamboescheuten mis sen. In het koloniale tijdperk werd vanuit Japan in Nederland de Pseu- do Sasia Japonica ingevoerd en op de grote landgoederen geplant. Het was in die tijd misschien wel een statussymbool om deze planten in de tuin te hebben. Het is een an derhalve meter hoge struik met glimmende lancetvormige blade ren, een soort bamboe die winter hard is en waarvan in het koude jaargetijde slechts de helft van de bladeren afvalt. De bevoorradingsdienst van het Rhenense dierenpark heeft in de omgeving van de Grebbeberg en de Wageningse Berg deze Pseudo Sasia Japonica gevonden en iede re dag krijgen de Pandabeertjes daarvan de verse bladeren. Dit is een hele zorg. Maar de grootste zorg is wel, waar groeit deze bam boe nog meer in de buurt van het park. Want eenmaal komt er een voorlopig einde aan de voor raad in de bossen en op de parti- uliere landgoederen, wanneer de bladeren zijn afgesneden en er ge- vacht moet worden op het volgen de groeiproces. De directie houdt zich dan ook warm aanbevolden voor een waardevolle tip in die richting. „Kan het zijn dat u zich heeft la ten beetnemen?" vroeg mr. Jager aan de jeugdige fruithandelaar M. J. uit Kesteren. die in februari op de Kerke wijk in Veenendaal te hard had gere den met zijn auto, die de rechtbank niet anders dan als „een wrak" kon om schrijven. „Dat is best mogelijk", ant woordde de verdachte, „ik heb hele maal geen verstand van auto's". Hij had de wagen in 1968 voor achthon derd gulden gekocht. Bij de aanhouding bleek dat de bodemplaten doorgeroest waren en dat de voorwielophanging zweefde. De auto werd in beslag ge nomen en J. kreeg er van een sloper f 25 voor. „Maar de auto zag er wer kelijk goed uit", verklaarde de fruit handelaar. Rechter Jager raadde de verdachte aan om voortaan een deskundige mee te nemen als hij een auto gaat kopen. „Het gaat er namelijk niet om hoe de auto er van buiten uit ziet. Het be langrijkst is een goed chassis". In zijn requisitoir wees de officier op de mogelijkheid om van de ANWB voor minder dan f 50 gulden een rap s' ACHTVOORSTELLINGEN Camera (Oudegracht 156), vr. en za. 23.30 uur Hiroshima mon amour. Palace (Vredenburg 29), vr. en za. 23.30 uur: Sierra Nevada. Studio (Oudegracht 154), za. 23.45 uur: Midnight Lace. Vreeburg (Vredenburg 8a), vr. en za. 23.15 uur: De roekelozen. ARNHEM Zaterdag 21 juni. Stadsschouwburg Holland Festival 1969, 20 uur Nederlandse Toneelmanifestatie „Voorgrond-achtergrond" van Leo Vroman. Rijksmuseum Kröller-Müller, 20 uur Museumconcert. Jet Röling, piano speelt werken van Janacek, Bartok, Ravèl, Beiro en Mozart. Eusebiuskerk, 19.30 uur Orgelbespeling door Arie J. Keyzer. Grote Markt, 21.15 uur Nato-taptoe. Kunstcentrum „De Korenbeurs", 20 uur Experimentele toneelvoorstelling „Em bryo speelt rond ontmenselijking". BIOSCOPEN Rembrandt (Velperplein) 14.30 en 19.30 uur „De langste dag". Saskia (Looierstraat) 14.30, 18.45 en 21 uur „Twee maten geluk". Palace (Bakkerstraat) do. t/m za. 14.30. 18.45 en 21 uur „De vijf vogelvrijen"; zo. t m wo. „Spionnen sterven op straat". Luxor (Willemsplein) 14.30, 18.45 en 21 VEENENDAAL Het KVP-raads lid, de heer (M. G. H. Hendriks heeft het college van Burgemeester en Wet houders een dertiental schriftelijke vragen doen toekomen. Hij verzoekt 't college de antwoorden aan alle raads leden te sturen r "tueel deze in de eerstvolgende "eenkomst ter discussie te stel: De vragensteller K.il weten hoe het gaat met de herziening van de Alge mene Politieverordening. Een toezeg ging omtrent het opnemen van nieuwe bepalingen is negen maanden geleden tijdens het afdelingsonderzoek van de gemeentebegroting gedaan. De heer Hendriks wil ook weten hoe het verloopt met de studie terzake de school psychologische'pedagogische dienst. „Kunt u al mededelen hoever dit on derzoek is gevorderd en wat de even tuele resultaten zijn? En heeft men daarbij ook de mogelijkheid onderzocht óm déze zaak' in regionaal verband ge realiseerd te krijgen, omdat dit voor de gemeente wellicht een te zware finan ciële opgave zal zijn? De KVP-er wil graag ingelicht wor den over de stand van zaken met be trekking tot de realisatie van enkele dagwinkels in het complex „De Enge lenburg". Wanneer komt de nota inza ke het subsidiebeleid ten aanzien van de verenigingen? De vragensteller wil ook weten wanneer gestart wordt met de bouw van het open zwembad en van het winkelcentrum. Andere vragen hebben betrekking op de totstandko ming van de sportnota, de bouw van een kinderboerderij in het stadspark, het instellen van een voorlichtingsbu reau (ambtenaar), over het eventuele contact met de Steenkolen Handelsver eniging inzake het wegtrekken daar van uit Utrecht. De heer Hendriks wil ook gaarne ingelicht worden over het resultaat met de plastic zakken voor het ophalen van huisvuil en de plan nen voor de stichting van een regionaal woonwagenkamp. „Wat er waar is van het gerucht, dat Ede ontkent in prin cipe hiervoor een perceel grond ter be schikking te willen stellen?" aldus de KVP-er. VEENENDAAL Temidden van met feestmutsen en andere versieringen getooide kinderen, heeft mevrouw A. H. Horsnell- van der Meijden vrijdagmiddag af scheid genomen van de openbare kleuterschool „Klimop". De leid ster (woonachtig in Arnhem) is vier jaar verbonden geweest aan de school. De wethouder van onderwijs de heer Ant. de Ruiter (op de foto rechts naast de scheidende juf frouw) luisterde de bijeenkomst op. Natuurlijk waren er vele moe ders, ontbrak de limonade niet en zo werd het beslist geen verdrietig afscheid. Een goochelaar wist de kinderschare aangenaam bezig te houden. en 16.30 uur Zoetwater-matrozen. Olympia (Amsterdamsestraatweg 350). dag. 18.45 en 21 uur, wo. ook 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur; do. t/m zo.: De Apenplaneet, 14 j. in kleur; ma. t/m wo. Pecos de Mexikaanse slachter houdt opruiming. Palace (Vredenburg 29), dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot 18.30 uur doorlopend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: Ik, een vrouw II. Rembrandt (Oudegracht 73), dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: Louis de Funès als taxi chauffeur, 2e week. Scala (Potterstraat 16), dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16,30, 18.45 en 21 uur; do. t/m zo.: Tony Rome; ma. t/m wo. 14.15 en 20 uur: Peyton Place. Studio (Oudegracht 154), dag. 14.45. 19 en 21.15 uur; zo. 14.30. 16.45, 19 en 21.15 uur: A bout de souffle. Vreeburg (Vredenburg 8a), dag. 14.30 en 20 uur (ook zondags): De val van Rome. WAGENINGEN Vier maanden ontzegging rijbevoegdheid en een geld boete van tweehonderd gulden werden vrjjdu het Wageningse kantonge- j recht gecist tegen hotelhouder P. J. A. van O. Vhterveld, die, in Luntere tweemaal een motor gesneden had. Van O. liet stek gaan, maar het tweeta dat op de motor gezeten had, was wel ter zitting verschenen. De bestuurder van de motor verklaarde bij het getuigenverhoor dat hij de eerste keer in de Dorps straat in Lunteren door de auto van de heer Van O. gesneden was. „Ik kon op tijd remmen en maakte toen verder maar geen nioeilijkheden meer. Ik was al lang bin dat ik een ongeluk had weten te vermijden." Hij was met zyn motor verder gereden in de richting Barneveld. Onderweg werd hij in een bocht van dc weg weer door de auto van Van O. ingehaald. „Direct na het passeren sloeg hy links een zyweg in. Daardoor werd ik voor de tweede maal gesneden." zijn plaats. „Enkele-j^ren geleden is in et kader "van de aétië Zwarte Zes na- ukkelijk gewezen op het gevaar van pieren. Ik krijg uit de verklaring van de verdachte de indruk dat hij de voor hem rijdende auto wilde dwingen opzij te gaan. Ik eis f 150, maar mocht de verdachte hiermee doorgaan, dan zal er de volgende keer mijnerzijds zeker over het rijbewijs worden gesproken" De rechter vonniste K. conform de eis. De tweede getuige, de heer P. van S. uit Putten, die achter op de motor had gezeten, vertelde een gelijkluidend verhaal en voegde eraan toe: „Die tweede keer had het er veel van weg dat er opzet in het spel was. Als hij zo vlug al wilde afslaan, had hij be ter even achter ons kunnen blijven rijden. Het liep nu goed af, maar de kans was erg groot dat we met de motor uit de bocht zouden vliegen". De officier van justitie, mr. J. H. C. Pieters, vond het voorval zo ernstig, dat hij voor beide overtredingen een geldboete van honderd gulden en twee maanden ontzegging uit de rijbevoegd heid eiste. Kantonrechter mr. H. J. P. Jager vonniste de verdachte bij verstek conform de eis. Expediteur J. H. K. uit Afferden stond terecht omdat hij zijn chauffeur P. in Rhenen had laten rijden met een ondeugdelijke vrachtwagen. Bij aan houding was gebleken dat de stuurin richting, de vering en de stoplichten van de wagen niet ln orde waren. De verdachte schoof alle schuld af op P. „Die heeft de wagen niet zo on derhouden als hij behoorde te doen. Ik had de indruk dat hij bij me weg wilde en daarom de zaak verwaarloosd heeft". Wegens de overtredingen heeft hij P., die twaalf jaar bij hem in dienst was, ontslagen. De officier vond dat dit afschuiven van schuld niet op zijn plaats was. „Het is uw auto en u bent verantwoorde lijk". Op de opmerking van verdachte, dat je „toch wel op je personeel mag vertrouwen", reageerde de officier: „Het is de plicht van een baas dat hij erop toeziet dat zijn materieel wordt onder houden". De eis was een boete van f 75 voor de vering, f 100 voor het stuur en f 75 voor de stoplichten. De rechter vonniste conform de eis. EDERVEEN Woensdagmiddag vond de opening plaats van de nieuwe showroom van Dick van Heerdt. De be langstelling van cliënten, collega's en bekenden was zeer groot. De heer Van Heerdt die 6 jaar gele den nog bij zijn broer werkte met een eigen bromfiets-afdeling is begonnen met een eigen werkplaats en magazijn te bouwen naast de oude en sinds 19J7 bestaande rijwielzaak. In februari is men begonnen met de bouw van deze grote showroom die tevens de gelegen heid biedt om mettertijd een bedrijfs woning er boven te bouwen. Een show ruimte van ca. 80 m2 werd het resul taat dat de aannemers de gebr. Van Hal gebouwd hebben. Het schilderswerk is van de fa. Van Dijk en de verlichting van de Gebr. Hevel, allen uit Ederveen. Er staan thans een groot aantal brom fietsen uitgestald in alle mogelijke merken klèuren en prijzen. Veel bloem stukken sieren thans de prachtige show room en trots stond het echtpaar Van Heerdt veel bekenden te woord.De goe de en moderne verlichting maakt ook 's avonds de zaak tot een aanwinst voor het dorp. De Nijmeegse vertegenwoordiger A. M. K. stond terecht omdat hij op Rijksweg 12 bij Veenendaal zich schul dig gemaakt had aan dubbel inhalen, het zgn. tripleren. Bij het passeren van een aan het inhalen zijnde auto ging hij over de witte streep en lever de hij gevaar op voor de overige weg gebruikers. „Ik veronderstelde dat de andere auto weer naar rechts zou gaan", voer de de verdachte ter verdediging aan. „Bovendien reed hij naar mijn idee te lang op de linker rijstrook". Toen K. beweerde dat hij nog nooit een bekeu ring gekregen had, reageerde de kan tonrechter met de vraag: „Bent u wei eens vergeetachtig?". Het bleek dat K. in 1964, 1966 en 1967 voor diverse overtredingen geverbaliseerd was. „U denkt natuurlijk: die flauwekul kan je niet meetellen, dat is allemaal goed af gelopen. Maar wat u uithaalt, is wer kelijk levensgevaarlijk hoor", aldus mr. Jager. De officier vond een flinke straf op

De Vallei | 1969 | | pagina 3