Australische prof Rod Laver uitgesproken favoriet voor titel Okker's vooruitzichten op goed resultaat vrij gunstig Autocrossen Gelderse zeer populair in Achterhoek en Twente De sport in het weekend VITTORIO ADORNI WINNAAR RONDE VAN ZWITSERLAND LAVER VERLOOR VAN NEWCOMBE Hamrin buitenspel AC Milan? Pele blijft na WK misschien in Mexico SP0RTT0T0 Nico de Bree verlengde contract VVOG-SPAKENBURG Hall evenaarde wereldrecord 120 yards horden Veel inschrijvingen voor roeiwedstrijden op de Bosbaan Drie spelers uit veld gestuurd bij NETAM WIMBLEDON: HOOGTEPUNT VAN TENNISSEIZOEN Wijziging Favoriet Atleten naar het buitenland Populair bij Race-manager Tyrell liet bom ontploffen Niet verboden Moeilijk Fair Play-cup voor VVV Ongunstig Beslissingswedstrijd landskampioenschap zaterdagvoetbal Veilig Kennismaking Belang Fruehauf ZATERDAG 21 JUNI 1969 LONDEN Het tennisseizoen 1969 bereikt volgende week het hoogte punt met de start van het 83ste Wimbledonkampioenschap. In het turbulente tennis wereld je, waar de commercie hand over hand toeneemt, heeft het pa ternalistisch deftige, anachronistisch aandoende Wimbledon zijn ereplaats vol komen behouden. De titel, verbonden aan het landelijke society-feest in de zuidelijke buitenwijken van Londen, wordt door professionals en amateurs nog altijd hoger aangeslagen dan de circa 35 toernooien, waar hetzelfde ver diend kan worden en die vaak op een even sterke bezetting kunnen bogen. Het prijzenbedrag van Wimbledon is ondanks een fikse verhoging in verge lijking met verleden jaar niet buitensporig hoog: een totaal prijzengeld van 33.370 pond en een eerste prijs in het heren-enkelspel van 3000 pond. Tom Okker verdiende vorig jaar als verliezende finalist in Forest Hills bijna ander half maal zoveel. Het vorig jaar stond bij het Wimble donkampioenschap de botsing profes sionals-amateurs centraal. Voor het eerst hadden de organisatoren het kampioenschap toegankelijk verklaard voor de professionals, daarmee een breuk met de internationale federatie riskerend. De amateurs weerden zich zo voortreffelijk dat 13.000 pond aan prijzengeld niet kon worden uitbetaald en in de goed gespekte kas van dt all- England club achterbleef. Nu is het nieuwtje er wat af. De profs zijn niet sterker geworden, maar er zijn zo wei nig amateurs overgebleven, dat het de moeite niet meer loont er serieus aan dacht aan te schenken. TOM OKKER derde geplaatst LONDEN Evenals vorig jaar ver loor de Australiër Rod Laver als eerste geplaatst voor Wimbledon in de halve finale van het toernooi op Queens clüb met 4-6, 4-6. Toen bracht Tom Okker hem deze nederlaag toe. Ditmaal bleek John Newcombe zijn meerdere. Overigens moet men aan een verliespartij op Queens' niet te veel waarde hechten. De favorieten geven zich enkele dagen voor het grote eve nement niet geheel meer en beschouwen Queens' slechts als een goede warming- up. John Newcombe, Wimbledon-kam- pioen 1967 en dit jaar zesde geplaatst, ontmoet in de finale zijn landgenoot Fred Stolle, die de Amerikaan Dennis Ralston met 6-2, 3-6, 8-6 de baas bleef. Vandaag zal blijken wie van de twee Australiërs bereid is zich de meeste moeite te getroosten om de eerste prijs van 500 pond (ongeveer 4.300 gld) in de wacht te slepen. De Engelse profspeelster Ann Jones en de Schotse Winnie Shaw plaatsten zich vrijdagmiddag voor de eindstrijd damesenkelspel. Ann Jones had slechts drie kwartier nodig om haar Franse collega-professional Francoise Durr met 6-2, 6-3 te verslaan. Winnie Shaw bedwong de Amerikaan se Mary Ann Curtis met 9-7, 6-3. Een sterke wind maakte het bijna onmo gelijk om goed tennis te spelen. Op de eigen karakteristieke wijze heeft Wimbledon zich aangepast. In 't speelschema, dat met de precisie van een militaire operatie tot op de minuut wordt aangehouden, is een wijziging aangebracht: de finale van het heren enkelspel is van de traditionele vrijdag naar de zaterdag (slotdag) verschoven. De dames-enkelspel- en heren-dubbel spelfinales zijn van zaterdag naar vrij dag gebracht. Verder zijn voor het eerst enkele buitenlanders uitgenodigd om deel te hebben aan de scheidsrech terlijke begeleiding van het festijn. Daartoe behoren ook twee Nederlan ders. Een verantwoordelijke taak. Want op Wimbledon geldt nog altijd de re gel: het spel is belangrijker dan de speler. Aanmerkingen op scheidsrech terlijke beslissingen worden slechts 'n hoogst enkele maal geduld en het is 'n ijzeren wet dat niemand in discussie treedt met de referee, kapitein Mike Gibson, die op de finaledagen de leden van de koninklijke familie joyeus ver gezelt op hun tochtje over de inder haast uitgelegde groene lopers. Wie aan het eind van de loper de konink lijke gelukwensen in ontvangst mag ne men, is telkenjare weer de inzet van weddenschappen, die de bookmakers drukke dagen bezorgen. Uitgesproken favoriet voor het heren enkelspel is de 30-jarige Australische beroepsspeler Rod Laver, die het vorig jaar in de finale won van zijn profcol lega Tony Roche. Zou Laver zijn titel- aspiraties inderdaad waarmaken, dan is hij de eerste Wimbledon-deelnemer sinds meer dan vijftig jaar, die vier maal het heren-enkelspel gewonnen heeft. Want reeds als amateur was La ver in 1961 en 1962 tweemaal Wimble- donkampioen. De „Rockhampton Roc ket", zoals de roodharige linkshandige Australiër wel wordt genoemd, is be zig aan één van zijn allersterkste sei zoenen. Dat wil wat zeggen, want hij wordt reeds een jaar of vijf als de bes te speler ter wereld beschouwd. Met overwinningen in de kampioenschappen van Australië en Frankrijk is hij hal verwege het „groot slam", dat hij ook reeds in 1962 (toen bij afwezigheid van enkele sterke professionals) op zijn naam bracht. Er resten hem nog de Wimbledon-titel en het kampioenschap van Forest Hills. De meest in het oog tredende eigenschap van de meestal wat zuinig kijkende Laver is, dat hij steeds sterker gaat spelen naarmate het toernooi langer duurt. In het begin is hij kwetsbaar, in het stadium van de halve en hele eindstrijd echter vrij wel ongenaakbaar. Bij de loting heeft Laver het wat dat betreft getroffen: achtereenvolgens Pietrangeli, La 11 en waarschijnlijk Leschly. Tony Roche, DEN HAAG De volgende atlet en atletes zullen de komende dage* deelnemen aan wedstrijden in het bui tenland: Bergisch-Gladbach, 21-22 juni: Aad Veldhoen (Unitas) 400 m, Henk van der Horst (Metro) 400 m, Theo Middel koop (Haag '68) 800 m, Stans Brehni (Sagitta), Wilma v. d. Berg (de Kei en), Ineke Striker (Haag '68), Hilly de Lange (Sperwers) en Jos Rademaker (PSV) x 100 m estafette. Eschweiler, avondwedstrijden, 25 ju ni: Tilly v. d. Made (Sagitta), 400 m., Maria Gommers (Unitas) 800 m, Anne ke de Bruin (Sliedrecht Sp) discus, Wilma van den Berg, Trudy Ruth (GAC), Ineke Striker, Hilly de Lange, Stans Brehm en Jos Rademaker, 4 x 100 m estafette, Sjef Hensgens (Achil les Top) 800 m, Kees van Loon (Achil les Top) 1500 m, Peter Geelen (Achil les Top) en Ben Lesterhuis (PSV) hoog springen en Harry Zitsen (Achilles Top) discus. Crystal Palace, Londen, internationa le Engelse dameskampioenschappen 18-19 juli: Wilma van den Berg 100 en 200 m, Tilly van der Made 400 m en Maria Gommers 800 en 1500 meter. Het kan soms fel toegaan bij de autocrosses. Persoonlijke ongeluk ken komen echter maar zelden voor. Wel worden de deelnemers goede uit denkers. zijn tegenpool bij de indeling, heeft evenzeer een vrij licht aanvangspro- grammaBarclay, Segal en waar schijnlijk Peter Curtis. Tom Okker, bij het Londense publiek zeer populair, is wegens zijn resultaten op Forest Hills (finalist tegen Arthur Ashe), in Z.-Afrika (finalist tegen La ver), Monte Carlo (winnaar), Rome (hal ve finalist tegen Roche) en Parijs (hal ve finalist tegen Laver) als derde ge plaatst. Ook hij heeft een evenwichtig langzaam aan zwaarte winnend programma: in de eerste ronde tegen de Egyptenaar El Shafei, de beste uit een reservoir van zo'n honderd mil joen mensen, maar internationaal toch duidelijk behorend tot de tweede cate gorie. Vervolgens oud-Wimbledonkam- pioen Alex Olmedo of de 31-jarige, on langs tot het professionalisme overge gane Amerikaan Ron Holmberg en daarna waarschijnlijk de Australiër Dick Crealy. Bob Hewitt en John Newcombe, ge pland als zijn tegenstanders voor resp. de achtste en de kwarteindstrijden, hebben een veel zwaarder programma af te werken. Al met al zijn Okker's vooruitzichten op een goed resultaat vrij gunstig. Maar Wimbledon blijft nu eenmaal een vat vol verrassingen. Fa vorieten zijn soms voor het oog van 't deskundig publiek hun zenuwen ineens niet meer meester, outsiders slaan er lustig op los. Ook voor dit jaar geldt weer de uitspraak van Ken Rosewall: „Op Wimbledon is de eerste ronde nog altijd de moeilijkste". MILAAN De Zweedse voetbalve teraan Kurt Hamrin heeft zich niet zonder spijt neergelegd bij het besluit van zijn club A. C. Milan voor het vol gende seizoen een derde buitenlandse speler te contracteren, hetgeen waar schijnlijk zal inhouden dat hij naar een andere club zal moeten overgaan. Na de komst uit Turijn van de Fran se middenvoor Nester Combin heeft Milan nu drie niet-Italiaanse spelers, aangezien het naast Hamrin ook reeds de Duitser Karl Heinz Schnellinger on der contract heeft. De Italiaanse ploe gen mogen in competitiewedstrijden slechts twee buitenlanders opstellen. Milan wil echter wel proberen toestem ming te krijgen Hamrin te mogen op stellen in wedstrijden voor de Europa Cup. Hamrin, die vroeger voor AIK Stock holm heeft gespeeld, is in 1956 naar Italië gekomen. Hij heeft in totaal 378 wedstrijden in de Italiaanse eredivisie gespeeld waar hij 187 doelpunten heeft gemaakt. Hij is 35 jaar oud en wil in ieder geval nog een seizoen spelen, mo gelijk in Rome of Zuid-Italië. Intussen begint hij in juli aan een cursus voor voetbalcoach. SAO PAULO De legendarische Braziliaanse voetballer Pele blijft mis schien na.de eindronden van het toer nooi om 't wereldkampioenschap 1970 in Mexico. Rene Squella Rivas, direc teur van een Mexicaans publiciteitsbu reau, maakte in Sao Paulo bekend, dat zijn maatschappij een optie op Pele heeft na 1970 in een Mexicaans team te spelen. Pele, die volgend jaar okto ber 30 jaar wordt, was voor commen taar niet bereikbaar. Voor de wereldkampioenschappen wielrennen (amateurs), die van 15 tot 24 augustus in Brno worden gehouden, hebben renners uit 31 landen ingeschre ven. In totaal komen 1201 deelnemers, verzorgers en officials naar Brno. Rindt uitzonderlijk snel op Zandvoortse circuit ZANDVOORT Ken Tyrell liet een bom ontploffen. Amper hadden de snel werkende tijdwaarnemers van de Nederlandse Grand Prix gemerkt, dat in de eerder verstrekte trainingstijden een fout zat, die maakte dat Jackie Ste wart zijn eerste plaats op de trainingsranglijst kwijtraakte, of race-manager Tyrell van Malra-International stapte op Dries van der Lof toe. De gefortu neerde Engelse houthandelaar, die er als hobby een renstal op na houdt, deelde de verbaasde wedstrijdleider mee. dat hij protest indiende tegen de beschei den stabilisatievleugels van de Lotus Ford-renwagens. Als die fout van die ene seconde niet was gemaakt, zei een lichtelijk geprikkelde assistent-wed strijdleider Jaap Zwart, was er nooit een protest geweest. Nu Matra zijn gun stigste plaats op de eerste rij van de start-opstelling kwijtraakte, vond Tyrell deze oplossing. De wedstrijdleiding stond voor een groot probleem. „Formeel hebben we geen voet om op te staan", aldus Jaap Swart. „De Fédération Internationale de 1'Automobile heeft op ons initiatief de toepassing van stabilisatievleugels verboden. De bedoeling was dat die verstelbare vinnen, met stangen aan de wagen bevestigd, om veiligheidsrede nen niet meer zouden worden toegela ten. Niet deze kleine vinnen, die direct aan de carrosserie bevestigd zijn en geen enkel gevaar opleveren". Toe wijzing van het protest zou de Grote Prijs van Nederland ernstig in gevaar brengen. Immers, van heel wat wagens zouden de stabilisatoren niet meer kun nen worden vervangen zonder dat de bestuurbaarheid van de boliden zou worden aangetast. In een spoedberaad wees het organisatiecomité het Engel se protest af. Als motivering werd aangevoerd, dat naar de geest van de beslissing van de sportcommissie van de FIA dergelijke bescheiden vinnen als de Lotussen voe ren, niet verboden zijn. Daarbij kwam nog, betoogde Jaap Swart, dat verwij dering van de vleugels juist een nieu we gevarenfactor zou betekenen. Al is het besluit van de organisatie juridisch waarschijnlijk aanvechtbaar, een andere beslissing was nauwelijks mogelijk. Het is duidelijk dat de FIA niet de verstandigste weg heeft bewan deld in de kwestie van de stabilisato ren. die twee dagen voor de Grote Prijs van Monaco op 16 mei actueel werd. In plaats van snel een tot in details uitgewerkt reglement omtrent dit probleem uit te brengen, koos de FIA voor een respijt van vijf weken. Daardoor kwamen, voordat morgen het probleem weer aan de orde komt, de moeilijkheden tussen Porsche en de or ganisatoren van de 24-uurs-race van Le Mans en het protest van Ken Tyrell, dat de Grote Prijs van Nederland had kunnen degraderen tot een onderonsje van nog geen tien wagens. Het gevecht Matra-Lotus mag dan vrijdagavond in het voordeel van Colin Chapmans renstal beslist zijn, de Oos tenrijker Jochen Rindt en wereldkam pioen Graham Hill zullen het vandaag op het Zandvoortse circuit bijzonder moeilijk krijgen om de renwagen van Matra-international ook op de baan te verslaan. Jochen Rindt staat weliswaar met zijn snelste ronde van 1.20.85 sec gemiddeld 185.9 km per uur over de 4193 meter eerste in de start- opstelling, het verschil met Jackie Stewart, winnaar in Zuid-Afrika en Spanje, bedraagt amper een halve se conde. Stewart zal zijn gevecht echter alleen moeten voeren. Lotus daarente gen heeft twee wagens op de eerste rij, want ook wereldkampioen Graham Hill staat naast de donkere Matra van de vliegende Schot, die duidelijk op weg leek te zijn naar een wereldtitel. In de Grote Prijs van Monaco haalde hij echter de finish niet. Een zege op Zandvoort zou een duidelijke indicatie geven voor de nabije toekomst. Ook vrijdag hebben Hill en Stewart hun op vier wielen aangedreven for mule 1 renwagens op het circuit ge test. De omstandigheden waren zeer ongunstig. De gehele dag stond er een stormachtige zuidwestelijke wind en in de middag striemde de regen de op top snelheid rijdende coureurs teger. het lichaam. Werkelijk goed uitgeprobeerd zijn de renwagens met vierwielaandrij- ving dan ook niet. Het is zeer onwaar schijnlijk dat Ken Tyrell of Colin Chapman in het tot een prestigeduel geworden gevecht van vandaag de nieu we modellen in de strijd zullen bren gen. De snelste trainingstijden waren: 1. Jochen Rindt (Oost) Lotus Ford 1.20.85 (gem. 185,9 km per uur); 2. Jackie Stewart (GB) Matra Ford 1.21.41; 3. Graham Hill (GB) Lotus 1.22.01; 4. Chris Amon (Nw.-Zeel.) Ferrari 1.22.64; 5. Jackie Ickx (België) Brabham Ford 1.22.05; 6. Bruce McLaren (Nw.-Zeel.) McLaren Ford 1.22.87; 7. Dennis Hulme (Nw.-Zeel.) McLaren Ford 1.23.07; 8. Jack Brabham (Austr.) Brabham Ford 1.23.10; 9. Pièrs Courage (GB) Brabham 1.23.36; 10 Jo Siffert (Zwits.) Lotus Ford 1.23.94; 11. Jean-Pierre Beltoise Ford 1.24.44; 12. John Surtees (GB) BRM 1.25.07; 13. Jacky Oliver (GB) BRM 1.25.11; 14. Silvio Moser (Zwits.) Brabham Ford 1.26.50: 15. Vic Elford (GB) McLaren Ford 1.28.46. VENLO Voorzitter W. A. G. M. Meuleman van de KNVB heeft vrijdag in Venlo de Fair Play-cup, de prijs voor de sportiefste voetbalploeg in 't afgelo pen seizoen, uitgereikt aan de Venlose tweede divisie-vereniging VW. Het bij de prijs behorende bedrag van tweedui zend gulden zal door het bestuur van VW voor het grootste gedeelte ter be schikking worden gesteld aan de v duwe van de bij een auto-ongeluk om het leven gekomen eerste elftal-speler Leo Raats. APELDOORN In de Gelderse Ach terhoek en Twente is de laatste jaren de autocross-sport sterk in opkomst. Diverse verenigingen hebben wedstrij den georganiseerd en het succes was overal groot. Steeds meer jongelui gaan de sport beoefenen. Het is een hobby geworden, die niet goedkoop is maar bijzonder veel voldoening geeft. Het was tot op heden allemaal nogal wild. Organiserende verenigingen maakten voor elke wedstrijd afzonderlijk hun re glementen. zodat het bij de een zo was en bij de ander weer anders. Dat gaf voor de rijders veel verwarring en op het laatst nog weer extra sleutel werk. Nu gaat dat anders worden. Er is een vereniging van autocrossers opgericht. Er is een reglement waaraan alle ren ners en organisatoren zich te houden hebben. In Aalten, Halle en Ruurlo heeft men inmiddels contactadressen, De sportrubriek van het program- a „Scala", dat de NOS-televisie mor gen van 19.03 tot 19.30 uur op Neder land 2 uitzendt, bevat reportages van de Grand Prix van Zandvoort en van de honkbalwedstrijd van het Nederlandse team tegen Berlin Bears, die in het ka der van de Haarlemse honkbalweek ge speeld wordt. «t In het programma „Langs de Lijn" dat de NOS-radio zondag (14.30-17.00 uur via Hilversum I en van 18.10-18.30 uur via Hilversum II) uitzendt, wordt aandacht besteed aan: de voetbalwedstrijd De Musschen - Middelburg; de wegraces in Etten (motorsport); de Haarlemse Honkbalweek; de Nederlandse kampioenschappen wielrennen voor professionals in Beek; de AEGIR - lustrum - roeiwedstrij- den in Groningen. In „Studio Sport", het sportpro gramma van de NOS-televisie, dat van 19.30 tot 20.30 uur op Nederland I uit gezonden wordt, wordt verslag gege ven van: de Nederlandse kampioenschappen wielrennen op de weg voor profs; de Grand Prix van Zandvoort; de honkbalwedstrijd Nederland-Cali- fornia Stags; 't tennistoernooi van Queens' Club; de wedstrijd om het voetbalkam pioenschap van Nederland voor ama teurs tussen SC Enschede en AFC; het Nederlandse atletiekkampioen- schap 25 km hardlopen in Emmel- oord; de AEGIR-roeiwedstrijden in Gronin gen. De beslissende wedstrijd om het kampioenschap van Nederland zater dagvoetbal tussen WOG en Spaken burg, die vandaag om 18.00 uur begint wordt door de RONO verslagen van 18.00 tot 18.30 en van 19.50 tot 20.00 uur. In het RONO-programma „Sport voor Sport" dat zondag van 18.30 tot 19.25 uur wordt uitgezonden wordt uit gebreid aandacht besteed aan de voet balwedstrijden SC Enschede - AFC. Verder zijn de RONO-verslaggevers aanwezig bij het internationaal water- polo-toernooi in Wildervank, de moto- cross in Borger en de motorwedstrijden in Blijham en Varsseveld, bij de Marti ni-regatta in Groningen en bij de Al melose ruiterdagen. Voorts zijn in dit programma zoals gebruikelijk nieuws en uitslagen van diverse sportevenementen te beluiste ren. Grote onrust heerste er vrijdagavond ook rond het Silvio Moser-racing-ream. Hoewel vrijwel iedereen het er over eens is, dat de gehavende oranje Brab- ham-Ford van de Zwitser zaterdagmid dag nog niet hersteld zal zijn, werken de Zwitserse technici in een Zandvoort se garage aan de renwagen, die don derdag van de weg raakte en zich door twee vanghekken boorde. De kleine Mo ser wil van geen twijfel weten. „Ik rij", stelde hij optimistisch vast. „daarover bestaat echt geen twijfel". Zijn tech nische ass's'. nten schenen het niet te kunnen geloven... die gaarne aan rijders en organisaties inlichtingen verschaffen. Bij elke wedstrijd zal 'n keuringscom missie de wagens keuren. Het reglement geeft een duidelijke omschrijving hoe de wagens er uit moeten zien. Er wordt voorlopig in twee klassen gestart. Een zogenaamde toer- (of standaard) klasse en een sportklasse. In deze toerklasse mogen alleen wagens uitkomen in nor male uitvoering. Alle veranderingen die zijn aangebracht en niet overeenstem men met het merk leiden tot uitslui ting. Verder mogen het slechts wagens zijn met maximaal 4 cilinders. In de ze klasse mogen verder geen banden gebruikt worden met militair- of trac torprofiel. In de sportklasse mogen starten alle andere wagens die niet aan boven staande eisen voldoen. Veranderingen mogen echter alleen maar ten doel hebben de snelheid of de bestuurbaar heid te verhogen. Alle soorten banden mogen gebruikt worden. Alleen dubbe le wielmontages en sneeuwkettingen zijn verboden. ZüRICH Precies een week voor het begin van de Tour de France is de drie ëndertigste ronde van Zwitserland vrij dag geëindigd in een overwinning voor de Italiaanse wereldkampioen Vittorio Adorni. De 31-jarige Adorni heeft in Zwitserland een voortreffelijke indruk gemaakt. In de vijfde etappe verover de Adorni de leiderstrui door 'n indruk wekkende solo op een van de zwaarste klimmen van de ronde. Adorni was de twaalfde Italiaan die de Zwitserse ron de op zijn naam schreef. Ook op de laatste dag heeft Adorni laten zien dat hij ondanks zijn 31 jaar nog steeds bijzonder goed kan meeko men. Hij maakte dat vooral duidelijk in de 44 kilometer lange tijdrit van Zurzach naar Zürich. Hij behield niet alleen zijn voorsprong maar bouwde die zelfs nog uit. Hij kwam met ruim een minuut voorsprong op Herman van Springel, de Belg, die vrijdagmorgen de tiende etappe gewonnen had, als win naar in Zürich aan. Jan Janssen, die met de Fransman Aimar als favoriet voor de overwinning gold, eindigde in het eindklassement op de tiende plaats. De tourwinnaar werd wel eerste in het puntenklassement. Wim Deelen, de tweede Nederlandse deelnemer, bezet in het eindklassement de 43e plaats. Eindklassement: 1. Adorni 40.30.21; 2. Gonzales op 3.48; 3. Vifian op 9.35; 4. David (Belg.) op 10.03; 5. Galera (Sp) op 10.56; 6. Pfenninger (Zwits) op 11.09; 7. Puschel (W-Dld) op 11.10; 8. v. Springel (Belg.) op 11.51; 9. Van Nes- te op 12.05; 10. Janssen op 12.08. Eindklassement van de bergprijs: 1. Gonzales (Spa) 49 pnt; Diaz (Spa) 36 pnt; 3. Gutty (Fra) 34 pnt; 4. Paolini (Ita) 30 prit; 5. Balague (Spa) 23 pnt. Puntenklassement: 1. Jan Janssen 204 punten: 2. Van Springel Belg.) 164; 3. Aimar (Frankr.) 142. DEN HAAG. De cijfers van sport- toto 44 van het afgelopen weekeinde waren Deelnemers: 409.345. Bruto inleg: f 870.100,20. Prijzenbedrag: f 391.545,09. Eerste prijs: f 117.463,53, 28 meldingen, bruto f 4.195,12. Tweede prijs: f 78.309,03, 689 meldin gen, netto f 113,68. Derde prijs: f 117.463,53, 8093 meldin gen, per kolom f 14,50. Extra prijs: f 78.309,02,, 382 meldingen, f 204,90. NIJMEGEN De 24-jarige doelman van NEC, Nico de Bree, heeft zijn con tract met de Nijmeegse eredivisieclub verlengd. De Bree weigerde aan het be gin van de maand het hem aangeboden contract te ondertekenen. Hij is nu een verbintenis voor twee jaar aangegaan. HARDERWIJK Vanmiddag om 6 uur zal op het sportpark „Strokei" aan de Strokeiweg te Harderwijk de bal gaan rollen om het kampioenschap za terdagvoetbal van Nederland. WOG zal zijn laatste wedstrijd spe len tegen Spakenburg, die beide het zelfde aantal punten hebben. WOG staat echter iets gunstiger daar het een beter doelgemiddelde heeft. In verband met deze belangrijke wed strijd heeft de gemeente Harderwijk voor 1000 personen staantribunes la ten bouwen en voor 1400 personen zit- tribunes achter een der doelen. WOG heeft de laatste anderhalf jaar op eigen terrein geen enkele wedstrijd verloren zodat de verwachtingen dan ook zeer hoog gespannen zijn. Men verwacht dat een groot aantal bezoekers uit de gehele omgeving deze wedstrijd zal komen bijwonen. KNOXVILLE De Amerikaanse at leet Erv Hall heeft op de eerste dag van Amerikaanse studentenkampioen schappen op de 120 yards horden met een tijd van 13.2 seconden het wereld record van de Westduitser Martin Lau- er geëvenaard. Naast Erv Hall, wiens prestatie na een matig begonnen sei zoen als een verassing kwam, vestig de alleen John Carlos op deze eerste dag de aandacht op zich. Hij won de 220 yards in 20,4 seconden en onder streepte daarmee zijn uitstekende vorm. Carlos hoopt in de finale van de 100 yards als eerste atleet onder de ne gen seconden te blijven. Op de tweede dag van de Kusocins- ki Memorial atletiekwedstrijden in War schau hebben Karin Balzer (Oost-Duits- land) en Teresa Sukniewicz (Polen) bei den in verschillende series het wereld record op de 100 m horden geëvenaard met een tijd van 13.3 seconde. Het we reldrecord is sinds 12 maart van dit jaar in handen van de Australische Pa mela Kilborn, die deze prestatie in Bris bane kazerne. Karin Balzer en Teresa Sukhiewicz i verbeterden het Europese record, dat met 13,5 seconden op naam stond van Heide Rosendahl (W. Did, 8 juni) en Teresa No wak (Polen, 14 juni). Voor beide klassen geldt, dat de be stuurder, die maar alleen in de wagen mag zitten tijdens de wedstrijd, 21 jaar is, in het bezit is van een geldig rijbe wijs en een goedgekeurde valhelm draagt. De wagen moet aan hoge eisen voldoen voor wat remmen, stuurinrich ting en dergelijke betreft. Een deelne mer beneden 21 jaar zal het inschrijf formulier voor een wedstrijd mede door zijn ouders of voogden moeten laten ondertekenen. De autocross is een echte sport van amateurs. Wel zijn er geld prijzen te verdienen tot een maximum van 200 gulden per wedstrijd, maar ver der vloeit een eventueel batig saldo in de kas van een organiserende vereni ging. Wie eens kennis wil maken met deze sport kan zondag 29 juni terecht in Hal le in de buurtschap „De Nijman". Op een circuit gelegen tegenover ca fé Lovink komen 80 coureurs aan de start, verdeeld over beide klassen. De organisatie is in handen van de motor club „Halmac" te Halle. Een grote tri bune is op het terrein geplaatst en verder is met duizenden strobalen een veilige afzetting verkregen. Ongelukken komen maar sporadisch voor bij deze nieuwe vorm van autosport. Er wordt gereden in de toerklasse 4 series en drie herkansingen en in de sportklas se drie series en twee herkansingen. In beide finales komen 14 wagens aan de start. Speaker Ben Tannemaat, die het klappen van de zweep kent, zal tijdens de wedstrijden overigens voor de nodi ge toelichting zorgen. De deelnemers komen uit plaatsen uit de gehele Gel derse Achterhoek en Twente. De wedstrijden beginnen om half twee. En zijn om ongeveer vijf uur be ëindigd. AMSTERDAM Aan de internatio nale roeiwedstrijden op de Bosbaan te Amsterdam op 28 en 29 juni, waarbij onder meer de Holland-beker op het spel staat, zullen niet minder dan 1611 roeiers en roeisters in 411 boten aan de start verschijnen. Het accent ligt vooral sterk op de A-nummers (senio ren) en de juniorennummers. Het sterke Oost-Duitsland zal op de elitewedstrijden uitkomen met een vol ledig dames- en herenequipe. Tsj.-Slo- wakije heeft met een damesequipe in geschreven. Bovendien nemen ploegen uit Engeland, België en Frankrijk deel. In de race om de felbegeerde Holland- beker is de Engelsman Dwan van Pop lar en Blackwell favoriet. West-Duits- land, dat op dezelfde data clubkam pioenschappen houdt, heeft alle combi- natieploegen, die onder leiding van roei- professor Karl Adam trainen, afgevaar digd. ATHENE Bij de wedstrijd Al gerije - Iran in de jinalegroep van het toernooi om het militaire voet balkampioenschap zijn in Athene drie spelers van het veld gestuurd. Algerijedat met 3-1 won, zag bij de vechtpartijen een speler ver dwijnen. Iran raakte twee spelers kwijt. s ROTTERDAM Sterke kostenstij ging was bij de Netam aanleiding tot een forse winstdaling in 1968. De winst daalde met ruim 27 procent van f 926.919 tot f 675.390. Voorgesteld wordt het dividend te verlagen van 9 tot 7 procent. Naar de directie meedeelt is in de tweede helft van 1968 de gang van za ken verbeterd, terwijl deze ontwikke ling zich in het eerste kwartaal van dit jaar heeft gehandhaafd. Het grote Amerikaanse concern Fruehauf, fabrikant van transportma- terieel, zal een belang van tien pro cent in de Netam krijgen. Hiertoe zul len geen nieuwe aandelen worden uit gegeven.

De Vallei | 1969 | | pagina 9