Zwolle eventuele gaat met pensioen Ouwehands? De Betuwe maakte kennis met oogstfee van Twee jonge musici presenteerden zich in Geref. Petrakerk 44 jaar voor de klas Mej. W. Minnen van vestigingsplaats Directie zwijgt in alle talen Mej. Wagter, directrice van Huishoud school overleden Feestelijke ouverture in Boslaanplan tuinbouwlioekje Auto kantelde na botsing Drie gewonden op Buurtlaan Geslaagd Geslaagd Regen verstoorde ruiterfeslijn Automobiliste via dak op straat Betuwse jeugd bezocht Yeluwe MAANDAG 23 JUNI 1969 Daar is de Jacobina magnifica, dóe in het hartje van de zomer bloeit met grillige gevormde roserode blo men. Jammer dat deze plant wei nig bekend is, zij verdient ongetwij feld meer belangstelling. Wanneer zij uitgebloeid is, zien we uAt de ok sels van de bovenste bladern nieu we scheuten te voorschijn komen, die op hun beurt ook weer bloeibaar worden. Tijdens de groei en de bloei verlangd zij veel water en af en toe een af- spuiting, bovendien wordt de bloei sterk bevorderd door kamorpkmten- bemesting te geven. Laat ik het nu eens hebben over een van de fraaiste zomerbloemen, fij ner van bouw en in de fraaiste tin ten. Het zijn ongelooflijk mild- en zijn speciale charme. Wanneer wij erg veel plezier zal beleven. Ik be doel de Streptocaiyus, die bij een een goede verzorging zeker weidrie maanden achtereen rijk bloeit, ter wijl daarna de plant heel goed over gehouden kan worden. Zet deze plant in het volle licht, maar niet in de zon, en daarbij in de zomer maanden geregeld water. In onze jeugd plukten wij bloemen in het vrije veld en u bent het toch zeker met mij eens wanneer ik u zeg een veldboeket heeft steeds zijn speciaal charme. Wanner wtj op onze wandeling in de vrije na tuur de Margrieten zien bloeien tus sen Rode Zuring en Klaprozen en van verre de kleurplekken te zien zijn, dan ontwaakt de lust om er iets van mee naar huis te nemen en er een gezellig bont geheel van te maken. Uiteraard missen de veld- boeketten de natuurlijkheid van het ongerepte, maar wat kleureffect betreft, winnen ze het en de hamer leeft er van op. Zo'n veldboeket laten we maar niet zo rn de vaas zakken, want we kun nen er, hoewel het op het oog moei lijk lijkt, een echt bloemstukje van maken. Meestal worden de bloemen in een veel te nauwe vaas gepropt-. Een veldboeket komt niet in aan merking voor een nauwe pul of een gemberpot, wel voor een Keulse bo- terpot met een wijde ingang en voor een wijde komvormige vaas. Van het veldboeket maken we een ouderwetse ronde opmaak en daar voor gebruiken we een prop niet al te fijnmazig kippegaas, die we rn de vaas drukken. Dan gaan we eerst met enkele bloemen in grote trekken de vorm bepalen. De lang ste en rechtste zijde steken we in het midden, enz. en dan gaan we later de bloemen meer in het hart verwerken. Wijd geopende bloemen gaan we aan de voet verwerken en knoppen als ook korenaren en gras halmen plaatsen we in de hoogte. Laat gerust de onderste bloemen over de rand van vaas of kom hangen en gebruik niet telkens één bloem van een soort. Dus niet één mar griet en én koekoeksbloem en dan weer wat anderse maar verwerk spe ciaal de kleinere bloemvormen in groepjes bij elkaar, ter verhogtmg van de kleureffecten. Ook grassen en korenaren behoeven we niet stuk voor stuk tussen de bloemen te plaatsen, maar gerust eens een bosje bij elkaar. Het ge heel moet iets zwierigs zijn, door niet alles netjes in ronde lijnen te verwerken en door de langste steel, bijvoorbeeld van een Margriet, vier keer de hoogte van de vaas of kom te geven. Laat zo'n Margriet flon keren door een papaver en ter ene*'- zijds door een groepje van zes a zeven papavers, korenbloemen of koekoeksbloemen Gele Irissen, takjes gele brem, "etc., etc. zijn heel mooi om in een veld boeket verwerkt te worden. Een mooie groene achtergrond van het geheel scheppen we met een paar scheuten ontstaan onder de oculabie met bovenstaande ,,tip" te stimule ren uit de natuur en tuin een bon te schikking te maken, die nu eens wat afwijkt van het geijkte type. Aan de voet van de meeste struikro zen ontstaan in de zomer toilde scheuten. Let daar op! Deze wilde scheuten ontstaan onde de oculatie, dus onder de plaats, waar de ver edeling heeft plaats gehad. Er ont staan ook wel jonge scheuten, die geen wilde uitlopers zijn, die ont staan echter boven de veredelings- plaats. Die wilde scheuten, die mees tal sterk gedoomd zijn en ook an ders van kleur dan de gewone, moe ten zo diep mogelijk weggenomen worden. Deze overvleugelen tenslot te de gehele struik en men krijgt in- plaats van een mooie roos, een wild exemplaarwaar men natuurlijk niets aan heeft. De Gouden Regen is uitgebloeid en hangt nu vol Zaadpeultjes. Mis schien vindt u dat een aardig ge zicht, doch het is beter die peultjes weg te nemen. Zaadvorming moet voorkomen worden, dit gaat ten kos te van de struik en daarbij is het veel beter ze er maar af te halen, vooral als men kinderen heeft, daar ze vergiftig zijn. E J. GRIJSElf-RFtKHEff VEENENDAAL Zondagmiddag verleende de Amerongense automobi list H. O. op de kruising Ambacht straat - Parallelweg geen voorrang aan het' verkeer op de Parallelweg toen hij de kruising vanaf de Boslaan opreed. Het gevolg was een botsing met de wa gen van mevr. W. H. uit Rhenen. De wagen van O. kantelde waarbij hij en zijn twee kinderen lichte verwondingen opliepen. Er was flinke materiële scha de. VEENENDAAL Drie personen moesten zaterdagmiddag naar het Ju- liana-ziekenhuis worden overgebracht, na een ongeval op de Buurtlaan-Oost. Ter hoogte van het bedrijf van de fir ma Van Kooten stak de dertienjarige F. van de N. het fietspad over waarbij hij pardoes tegen de bromfiets van de heer J. v. B. uit Ede opliep. De Ede- naar zijn duopassagiere V. V. uit Vee- nendaal en de jongen sloegen tegen de grond waarbij allen werden gewond. Na te zijn behandeld in het ziekenhuis konden zij naar hun woning wordon overgebracht. foed muzikaal inzicht te bezitten, gezien voordracht en tempo. Ze heeft door zettingsvermogen, moed en flair genoeg om te zijner tijd, rijper geworden, nog eens voor het voetlicht te treden, ten einde ons te laten horen hoe men door groei en studie, langzaam maar zeker het moeilijke terrein van de muziek kan leren beheersen. Daar wachten we dus maar op. De rest van het programma werd ge vuld met orgelsolo's door Bert Wisger- hof. Deze 22-jarige student aan het Con servatorium (3de jaars) is sinds drie maanden organist van de Oude Kerk op de Markt te Veenendaal en naar zijn prestaties te oordelen zal de Herv. Ge meente in hem een goede musicus ge vonden hebben. Zijn spel is zeker over tuigend. Uiteraard kunnen we nog geen volkomen eigen interpretatie van de stukken verwachten, maar toch bewees hij over genoeg inzicht en techniek te bezitten om uit te groeien tot een uit stekend Bach-vertolker. Het geheel werd zeer consciëntieus ge bracht waarbij de voortreffelijke regis tratie opviel. Toch bleek vooral in de koraalvoorspelen van Reger duidelijk, dat 't horgel in de Petrakerk wel iets OPHEUSDEN Als deze maand ten einde is, krijgt mej. W. van Minnen eervol ontslag als onderwijzeres aan de school op Ger. Grondslag aan de Lindenlaan te Opheusden. Op 16 juni j.l. bereikte zij de pensioengerechtigde leeftijd en nu mag ze na 44 jaar trouwe plichtsvervulling van een welver diende rust gaan genieten. Het afscheid gaat natuurlijk niet ongemerkt voorbij. Bestuur, autori teiten en genodigden zullen van haar scheiden in een officiële bijeenkomst. De leerlingen zullen prachtige ca deaus aanbieden, gekocht van mild geofferde gaven. De meesters en juf frouwen zullen ergens in „de Dietse Lustwaranda" met haar dineren. En alle ouders, oud-leerlingen, vrien den en bekenden kunnen afscheid nemen op maandagmiddag van 4-6 uur in de zaal van de heer Van Broekhuijze aan de Dalwagenseweg op een recptie die haar door haar werkgevers wordt aangeboden. Het schoolbestuur is zeer tevreden over de wijze waarop zij in deze 44 jaar haar taak heeft vervuld. Ook de ouders waarderen mej. Van Minnen als een uitstekende kracht, terwijl zij jaar op jaar de genegenheid van haar klas wist te winnen. Verwacht wordt dan ook, dat er veel belangstel ling zal zijn op de receptie. Wellicht dat belangstelling en waardering de overstralen. Mej. Van Minnen heeft weemoed over het afscheid zullen namelijk niet naar haar pensioen ver iangd, maar, gezond en fit als ze nu nog mag zijn, was ze liever blijven werken. Wilhelmina van Minnen (Mien voor haar vrienden) kwam op 1 april 1925 uit Vlaardingen naar de school van meester Caspers. Zij ontving haar opleiding en behaalde haar ak te van onderwijzeres te Maassluis en werkte eerst een half jaar aan de Da Costa-school te Vlaardingen. In Opheusden was ze eerst in pen sion, maar na de dood van haar ou ders in 1932 kwam ze in Opheusden wonen met haar zuster. Ze deelde lief en leed met Opheusdens bevol king. Leed bijvoorbeeld tijdens net oorlogsgeweld van 1940 en in 1944 Ook zij zag een verwoest Opheus den terug in juli 1945. Na de oorlóg werd een nieuwe school gebouwd (de andere school was geheel verwoest) en zo lang de nieuwbouw nog niet was gerealiseerd werd les gegeven in de oude pastorie, de consistorie en oud-Eltheto. In die jaren is zij niet steeds de enige vrouw geweest tussen' haar mannelijke collega's, maar kwam er een onderwijzeres bij. Zodat mej. Van Minnen nu eens niet de klein tjes van de eerste klas kreeg. De laatste jaren telt de school acht leer krachten. en zij geeft les aan de tweede klas. Honderden kinderen heeft zij les gegeven. Zij onderwees zelfs de kleinkinderen van grootouders die zelf eens bij haar op de schoolbanken zaten. Mej. Van Minnen blijft ook na haar pensionering temidden van haar Opheusdenaren wonen, samen met haar zuster. VEENENDAAL Op drieënvijftig jarige leeftijd is zondag in Den Haag overleden mej. F. M. YVorgter. direc trice van de Eerste Chr. Huishoud school te Veenendaal. Mej. Worgter die op 25 augustus 1915 in De Wijk (Drente) werd geboren, is vanaf de oprichting van de huishoud school in 1949 directrice geweest van de school, die thans ongeveer 400 leer lingen telt, terwijl inmiddels reeds een tweede Christelijke Huishoudschool is opgericht. Zij begon haar werk in 1937 aan een huishoudschool in Den Haag, waarna zij vervolgens werkzaam was te Leeuwarden, Voorburg, Gouda, Haarlem en Oosterbeek. SCHERPENZEEL De Chr. Nat. MAVO voor Renswoude Scherpenzeel en Woudenberg heeft dit jaar wel een bijzonder succes gehad met de exa menklas. Ditmaal slaagden alle kandi daten. Voor het Mulodiploma A met aante kening voor het middenstandsdiploma slaagden de dames P. W. Bakker. G. F. Veldhuizen te Scherpenzeel. de he ren J. C. v. d. Pol. J. v. d. Vliert, P. Wagensveld te Scherpenzeel. E. Bloten- burg, K. J. v. Huigenbosch te Wouden berg. Zonder aantekening middenstand mej. J. I. van de Vliert te Scherpen zeel. Voor het Mulodiploma A met wis kunde slaagden de dames N. van Ben- nekom, M. Knijpert, A. Meter te Rens woude en J. Cozijnsen te Scherpenzeel. H. J. Blokhuis. A. v. Dijk, A. J. Hilfe- rink, C. de Lange, A. Morren, H. Pas- tink, G. G. v. Steenbergen en S. J. Ver meulen te Woudenberg en P. M. C. v. Loozen te Amersfoort. De heren J. L. v. Raaij te Renswoude, J. A. van de Haar, J. J. Mol, P. J. C. Renken te Scherpenzeel, J. Meerbeek, G. Waller en A. G. Wassink te Woudenberg. Voor het B-diploma slaagden: mej. D. Hazeleger te Woudenberg en de he ren H. v. d. Brink, M. J. Wanner, W. Zech te Woudenberg en W. Doorne kamp te Maarn. VEENENDAAL De festivitei ten ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de harmonie ..Caecilia" zijn vrijdagavond na een week te zijn uitgesteld min of meer offi cieel gestart. Het muziekkorps „Kunst na Arbeid" uit Dodewaard maakte vrijdagavond namelijk in het kader van het jubileum een mars door het Boslaanplan. Voorafgegaan door twee leden van „Caecilia" trekt het korps (op de foto) over de Boslaan. De be- ,woners van het Boslaanplan, die de eer te beurt viel, de ouverture van het „Caecilia"-feest te zien en te beluiste ren toonden veel belangstelling. Donderdagmorgen om half elf zal in het Verenigingsgebouw aan de Eiken laan een rouwdienst worden gehouden waarin zal voorgaan dr. G. C. Tromp te Amsterdam waarna het stoffelijk overschot zal worden bijgezet in het fa miliegraf te Oldemarkt. Mej. A. Bos uit Scherpenzeel slaag de zaterdag voor haar einddiploma 5- jarig HBS-A. H. v. Kampen te Scherpenzeel is in Utrecht voor het eindexamen HTS ge slaagd in de afdeling Electro Techniek. Voor het examen typen in Mulo-ver band slaagden ook alle kandidaten. Het waren de dames J. Bakker, P. R. Broer tjes, G. F. Veldhuizen, J. I. van de Vliert te Scherpenzeel, A. van Dijk, C. M. Grootendorst, D. Hazeleger, A. J. Hilferink. A. Morren te Woudenberg, G. v. d. Glind te Overberg en de heren: M. v. Dusschoten, C. M. v. Ginkel, J. A. v. d. Haar, B. C. de Koning, J. J. C Mol, J. C. van de Pol, P. Wagens- veis te Scherpenzeel, E. Blotenburg, C. de Gier, A. Kaljee. J. Meerbeek, M. J. Wanner, A. G. Wassink, W. Zech te Woudenberg en W. Doornekamp te Maarn. De opleiding hiervoor werd ver zorgd door de heer J. G< van Bavel te Zeist. Waar zouden we anders bloeiende hei de zoeken dan in de natuur. We verwachten ze niet in onze huiska mer, hoogstens enige takken, die we als herinnering aan. de vakantie mee naar huis namen. Met die hei de zouden we als plant in de ka mer dan ook weinig succes hebben, wat heel goed te begrijpen is. Doch onze kwekers hebben er zich op toe gelegd, enige Ericasoorten te kwe ken die met een beetje zorg gerui me tijd onze gasten in huis kunnen zijn. Thans bloeit de Erica Ventricosa of Buikige Heide met roserode. buis vormig, ietwat opgeblazen bloemp jes. Het is een sierlijke plant die verscheiderCe maanden achtereen kan bloeien.Ik kan u zo'n plant van harte aanbevelen, u heeft dan werkelijk iets moois in uw interieur. Wanneer u zo'n fraai bloeiende Bui kige Heide in uw kamer heeft, geeft haar dan volop licht, doch niet te veel zon en volop water. In het najaar zien we dan weer een andere Ericasoort in de bloemen winkel staan, namelijk de Erica gracillus of Slanke Heide, die het meest overeenkomt met de gewone struikheide, waarvan de bloei zeer rijk is en die dan ook tot een der frraiste winterbloeier behoort. Voor al de heideplanten gebruiken we liefst heidegrond, vermengd met zand en turfmolm, in elk geval een vrij schraal grondmengsel. Kamerplanten die in de zomer bloei en zijn er nog niet zoveel. We heb ben er ook niet zo'n behoefte aan, omdat we het huis met snijbloemen kunnen opsieren. En toch zijn enke le zomerbloeiers het waard om ze eens meer van dichtbij te bekijken. VEENENDAAL Het is over het algemeen geen eerlgke zaak de prestaties van auto's uit geheel verschillende klassen met elkaar te vergelijken. Capaciteit en vermogen liggen daarvoor veel te ver uit elkaar. Met dit niet zo artistieke maar wel hulpzame voorbeeld voor ogen, kunnen we het optreden van twee jonge musici tijdens een concert in de Petrakerk hopenlijk terugbrengen tot de juiste proporties en het juiste niveau. Slechts dan is het mogelijk de prestaties te be oordelen en opmerkingen te maken waar zowel het publiek maar bovenal de uit voerende musici wat aan hebben. Connie de Dreu en Bert Wisgerhof, die respectievelijk op viool en orgel het concert verzorgden, zijn beiden leerlin gen van het Utrechts Conservatorium en kozen dus welbewust de muziek als levensvervulling. Connie, wonende te Zeist, is nog maar 18 jaar en 1ste jaars studente. Dit dienen we voor de eerlijk heid te vermelden. Uitgezonderd het wonderkind, dat Connie per se niet is, zal 't dan duide lijk zijn, dat we hier te maken hebben met een nog maar net met de studie gestarte violiste. Dat was zaterdagavond ook duidelijk te merken. In de drie stukken die zij vertolkte (heerlijke so nates van Vivaldi, Corelli en Handel) was de onzuiverheid te groot om dit op treden te rechtvaardigen. Afgezien van het feit dat zo'n concert een goede oefening is om de zenuwen de baas te worden, was dit optreden, ge zien de resultaten, toch beslist te vroeg gepland. Haar vibrato, waardoor juist de langzame delen zo glans en warmte kunnen winnen, was nog te kinderlijk en te weinig beheerst om idruk te ma ken. Connie heeft echter wel bewezen een mist om voor een volledig concertor gel door te gaan. Met name wanneer de cantus firmus in het pedaal wordt ge speeld schiet het instrument te kort. Een Fagot of Bazuin 16' erbij zou geen overbodige luxe zijn. Daarnaast kan muziek uit de vorige eeuw (die toch niet weg te denken is) moeilijk verklankt worden zonder er enige strijkers en 'n rustige tremulo bij te plaatsen. Dat de akoestiek in de Pe trakerk voor 'n orgelconcert (en ge meentezang) miserabel is, werd deze avond nog eens bevestigd. Wisgerhof paste in de beide predulia en fuga's vanBach 'n vertragingstac tiek toe om accenten te leggen, die ons hinderlijk voorkwam. Bij een orgel met veel naklank in de kerk is dat nodig maar in deze kerk per se niet. Het op treden van Wisgerhof was echter van dien aard, dat we hem graag nog eens horen. Als er dan ook nog wat meer publiek aanwezig is dan de 70 mensen die er nu waren, kan Veenendaal op dit gebied eindelijk de schade eens inhalen. Jan Hessels Mulder. RENSWOUDE Na een rondgang door het dorp, onder begeleidende mu ziek van de muziekvereniging „Ons Ge noegen", heeft men vanwege de enor me regenbui zaterdagavond de ruiter- demonstratie afgelast. Het evenement werd uitgesteld tot zaterdag 5 juli. Ook weer op het terrein van de heer M. J. Vermeer. Daar zou de directie van Ouwehand een groots opgezet recreatiepark van een slordige acht miljoen willen fi nancieren. Als terrein is zelfs genoemd het landgoed Soeslo, dat eigendom is van de gemeente Zwolle en 100 ha groot is. De Junior Kamer in Zwolle zou het plan hebben ontwikkeld. Naast het die renpark zouden op het betreffende ter rein een tienerhal, een bowlingcentrum, een wandelpark en een zonneweide met vijvers zijn gepland. Als tijdstip van vestiging in Zwolle zou het jaar 1971 zijn gevallen. Directeur J. Baars van Ouwehands Dierenpark zei niet neen en niet ja. Het was hem wel bekend, dat de Junior Ka mer in Zwolle wat van plan is. Deze Kamer heeft hem en zijn zwager de hr. A. Ouwehand zelfs benaderd om de plannen door te nemen. „Ook in Zwolle hebben we een kijkje genomen," zei de heer Baars, „net als in al die andere gemeenten, die de laatste tijd als toekomstige vestiging van Ouwehands Dierenpark zijn ge noemd. Maar ik ben een beetje in mijn schulp gaan kruipen. Veel kranten schrijven maar raak. Vaak is men uit op sensatie en geeft men soms totaal verdraaid weer wat ik heb gezegd. Dat is voor mij minder prettig." „Ik weet van niets, wanneer u over Zwolle spreekt," zei de heer Ouwe hand gisteravond vanuit restaurant „De RHENEN Het begint zo langzamerhand een verwarde geschiedenis te worden rond het al of niet vertrekken van Ouwehands Dierenpark naar elders. Werd in de achterliggende weken gesproken over Groesbeek, Nunspeet, Elburg en Epe, thans is er weer een hardnekkig gerucht de wereld ingestuurd over een vestiging in Zwolle. Koningstafel". „Dat wij Zwolle zouden financieren, is een pertinente leugen. Met het gemeentebestuur van Zwolle hebben we tot nog toe geen enkel con tact gehad. Waarschijnlijk komt er ko mende vrijdag een afgevaardigde van het gemeentebestuur bij ons een praatje maken over Soeslo. Maar nogmaals ik zeg: ik weet van niets, dan zeg ik niets te veel." RENSWOUDE Vrijdagavond tegen 6 uur had er op de Utrechtseweg te Renswoude een ongeval plaats waarbij twee auto's werden beschadigd. Op het moment dat de heer Br. uit Renswoude aan het inhalen was wilde mej. G. uit Hilversum linksaf slaan om de inrit bij haar ouderlijk huis in te slaan. De heer Br. kon een botsing niet meer vermijden. De wagen van mej. G. werd omver geworpen. De onfortuin lijke bestuurster vloog door het dak naar buiten. Ze kwam er, behoudens enkele builen, wonder goed af. Boogaard (19) uit Geldermalsen en Joke Engelhart (20) uit Varik. De goedlachse oogstfee liet tijdens de kennismaking met haar al duidelijk merken dat ze wel raad weet met haar taak. ;;lk hoop dat door dit alles de onderlinge banden in de Betuwe verstevigd zullen worden", zei ze tijdens een vlot toespraakje. Ze bood mevrouw Borrie een mand met fruit aan en maakte tenslotte kennis met de vele genodigden in de Agnietenhof, onder wie vertegen woordigers van het gemeentebe stuur van Kesteren. (Op de foto de oogstfee met bur gemeester Borie). OPHEUSDEN Dat de Chr. school aan de Lindenlaan groeit in tal en last bleek weer vrijdag toen voor het eerst met twee bussen werd vertrokken voor een schoolreisje. Een gezelschap van honderd leerlingen en leerkr chten be leefden een lange drukbesette, maar heerlijke dag, begunstigd door fraai zomrweer. Op het reismnu stonden onder meer een rondvaart over het hete Veluwe- meer te Harderwijk, zeeleeuwen en een dolfijnenshow in het prachtige Dolnina- rium, de speeltuinen op het strand en bij de Julianatoren te Apeldoorn. Ver der een bustocht door het merenge bied van Beilaker en belterweide, en langs de touristische route ovr de Holterberg, een gezellige pintertocht door het unieke Giethoorn en tenslotte de natuurhistorische diorama's van Piet Bos in Holten. Een bijzondre belevnis was ook het grote wilde zwijn dat voor de bus de weg over stak op de Veluwe. OPHEUSDEN Jan Klop slaagde voor de HBS A en Rutger Mauritz voor Gymnasium (Bétha) aan het chr. lyceum te Veenendaal. Piet Schalk, Ries Meijertng en Rein v.d. Garde be haalden hun ULO-A diploma aan de school te Kesteren, TIEL De Betuwe heeft weer een oogstfee; de 19-jarige apothe kersassistente Heeny van Baak uit Echteld werd de nieuwe ambassa drice van het Betuwse fruit :orso. Zaterdag presenteerde ze zich met haar heide hofdames aan het Be tuwse publiek tijdens een rijtoer in een open calèche door Tiel. Tevo ren was ze door Tiels burgemeester dr. G. WB. Borne verwelkomd in het nieuwe cultuaeel-streekcentrum Agnietenhof. Dat welkom gold ui teraard ook de hofdames Margret mmm m m

De Vallei | 1969 | | pagina 11