Ranglijstaanvoerder Achilles geconcentreerd naar triomf Splinters Rentree van Kesteren in 4e klas Achterveld winnaar van Unitas-toernooi Recipiërend DVSA ontving beker van gemeentebestuur Sparta werd opnieuw diep teleurgesteld Zwemwedstrijden zonder chr. scholen in Scherpenzeel Uitslagen wedvlucht „Zaterdagvliegers Renswoude overwon Batelaar-selectie Wedviychfuitslagen p.v. „De Snelpost" Blue Socks eervol ten onder (5-12) duel van de waarheid" in KAMPIOENSCHAP IN AFD. NIJMEGEN VIA MONSTERZEGE OP VVS 2: 8-2 Kansen Vermoeide teams in finale Strafschoppen Zomeruitvoering kan niet doorgaan Driftbuien Wedvlucht vanaf Survilliers Fosses Feest m i tiSL Voorsprong Vuurwerk Forceren MAANDAG 23 JUNI 1969 VEEN-END A AL Zaterdag Is de dag der waarheid geworden voor de Blue Soeks. Ze hebben het Utrechtse Achilles in hun overwinningenreeks niet kunnen stuiten. Laftg heeft het er ech ter wel naar uitgezien. In de eerste helft van de wedstrijd stonden de Blauwkousen zeer verdiend voor. Met formidabel veldspel, waarvan vooral twee magnifieke vangballen van Gert Takken moeten worden vermeld, hiel den zij Achilles voor nul aan de kant. Op een kritiek ogenblik vervielen de Veenendalers in de (oude) fout te wild te gaan spelen waardoor veldfouten ontstonden. De overwinning ging uitein delijk toch nog naar de sterkste slag- ploeg doch de uitslag mag wel geflat teerd worden genoemd. Reeds in de eerste innings gingen de Soeks snel van start. Weliswaar kreeg Achilles drie honken bezet maar door zeer geconcentreerd veldspel werd het resoluut door VHC afgestopt. Aan slag roerden de Blauwkousen zich danig; de eerste drie slagmensen kwamen door klappen op de honken. Cees van Hall sneuvelde echter op het derde honk en Leo Vonk werd op een korte tik van Rob de Vos (ten onrechte) op de thuis plaat uitgegeven. Door tweemaal 4- wijd kon Jurgen Bosga dan eindelijk de eerste punt voor VHC scoren voor dat werper v. d. Plank met 3-slag een eind aan deze innings kon maken. In de tweede innings hetzelfde beeld. Door tweemaal 3-slag van werper Jur gen Bosga en een prachtige „shoe string catch" van Gert Takken ver dween Achilles uit het slag-perk. De Soeks gingen aan slag door, drie maal 4-wijd, 'n honkslag en een grond- bal leverden hun 3 punten op (4-0. De coach van Achilles zag zich genood zaakt zijn werper v. d. Plank te ver vangen door de imponerende figuur van C. v. Heiningen. Hoewel deze wer per in het verloop van de strijd met zijn gevarieerde arsenaal curve-wor pen niet zoveel succes had als normaal kon hij de Socks met hulp van zijn sterke binnenveld verder afstoppen. De derde innings verliep voor beide partijen puntloos. In de vierde Achil- 1 es-slagbeurt moest Jurgen Bosga de staart van de Utrechtse slagploeg 4- wijd toestaan en toen daarop de kop van de slaglijst zijn worpen begon te raken, waardoor Achilles tot 4-3 inliep, besloot coach Vonk tot een verande ring op de werpplaat. Hij gaf deze taak in handen van John v. d. Klift die vaak genoeg had bewezen zich aan ster ke tegenstanders op te trekken. Door een snelle reactie kon v. d. Klift d.m.v. een vangbal zelf de derde ruu-l maken. In de gelijkmakende slagbeurt leek het ei*op dat de Soeks zich verder zou den gaan distantiëren Van hun tegen- standerd. Door nogal ongelukkig slag werk kwamen zij echter niet verder dan een punt (5-3). In de vijfde innings lieten vooral de Antilliaanse spelers van Achilles hun goede wedstrijdmentaliteit blijken. On danks de tegenvallende achterstand concentreerden zij zich volledig op het slaan, ten koste van John v.d. Klift. Door driemaal 4-wijd en evenzovele honkslagen en een kostbare fout in het Socks-veld liepen zij ineens van 5-3 naar 5-7. De Soeks konden aan slag geen vuist meer maken. Weliswaar kwamen er nog regelmatig lopers op de honken maar ze konden niet meer tot scoren komen. In de zesde slagbeurt voegde Achilles nog een punt aan het totaal toe (5-8) maar het kon door sterk veldspel aan Veense zijde toch niet doordrukken. In de gelijkmakende slagbeurt kre gen de Soeks nog drie lopers op de honken maar opnieuw hadden zij aan slag ditmaal pech. De klappen die aan Achilles-zijde steeds net buiten het bin nenveld vielen werden met VHC aan slag steeds een gemakkeijke prooi van de velders. De Blauwkousen konden de kansen hierdoor niet meer keren. Door zeer snel te wisselen probeer den de Soeks nog een zevende slag beurt te forceren om dan nogmaal hun geluk te beproeven. Dit pakte echter anders uit. John v. d. Klift was de juis te richting kwijt en gooide viermaal 4- Ernst van Leeuwen tracht een op-1 op het eerste honk, maar de Antilliaan ponent van Achilles uit te maken geeft de Veenendaler geen kans. wijd achtereen. Weliswaar konden de Veenendalers een onoplettende loper nog uitmaken doch toen daarop de ge vaarlijkste slagman van Achilles Bromet een driehonkslag sloeg was de beslissing gevallen (5-12). De volgen de slagmensen werden daarop vakkun dig uitgemaakt. N In de laatste slagbeurt beging helaas de door 4-wijd op het honk gekomen Gert Takken een fout waardoor Achil les op een eenvoudige vangbal een dub belspel kon maken. Wederom een vang bal in het binnenveld maakte een eind aan een boeiend honkbalduel waarin de sterkste ploeg de zege mee naar huis mocht nemen. De kans dat de Blue Socks Achilles nu nog kan bedreigen in de wedloop om het kampioenschap lijkt verkeken. SCOREVERLOOP: Achilles VHC 0-0-0-3-4-1-4 is 12 1-3-0-1-0-0 is 5 WERPERSRESULTATEN v. d. Plank 1 x 3 sl, 5 x 4w, hsl te gen; v. Heiningen x 4 sl, 7x4-W, 0 hsl tegen. J. Bosga 5 x 3 sl, 4 x 4-w, 2 hsl. tegen, J. v.d. Klift 0 x 3 sl, 8 x 4-w, 5 hsl tegen De jeugdcommissies van de drie Panhuis-clubs GVVV, DOVO en RK Unitas hebben zonder enige twij fel keihard gewerkt om het pupillen- toernooi, dat zaterdag ten bate van de Zwaluwen Jeugdactie Polio op het Panhuis werd gehouden, in alle op zichten te doen slagen, maar een feit is dat de heren aan de kassa" met weinig zorg waren gekozen door de organisatoren. Twee van deze medewerkers ge droegen zich namelijk zeer onbeschoft tegenover persvertegenwoordigers en gaven luidkeels te kennen dat zij zich ,,zo maar een hele dag opoffer den voor de actie". Wanneer men niet uit pure overtui ging wil meewerken aan een derge lijk evenement ligt het o.i. voor de hand dat men zich volstrekt niet op geeft voor een taak in de organisatie. Om dan ook nog een verslaggever en een fotograaf veelvuldig te beledi gen zij werken toch ook in be scheiden mate mee om de actie te doen slagen is zeer ongepast. Met dergelijke mensen, die gedu rende het gehele toernooi met verveel de gezichten aan de ingang staan te treuren over het verlies van een vrije zaterdag, moeten de jeugdcommis sies van de clubs naar onze mening een volgende keer niet meer in zee gaan 9 De overdekte tribune op het sport park blijft voetbalminnend Veenen- daal bezighouden. Zo ook de stichtings- kosten van het DOVO-project, dat f 70.000 gaat kosten. Ijverige cijferaars hebben uitgekiend dat dit bedrag veel te hoog ligt, terwijl andere knappe koppen de vaste mening zijn toegedaan dat er voor een dergeljjk bedrag „nooit iets goeds" tot stand kan komen. Intussen zijn er van de 900 zitplaat sen reeds 10 gereserveerd. Ten behoeve van het bestuur van de sportstichting moet DOVO tien vaste plaatsen af staan, zo is bepaald in het besluit van de gemeenteraad. Overigens, de tribune mag dan wel het eigendom van DOVO worden, in geen geval mag dat echter tot uitdruk king komen, door bijvoorbeeld de naam van deze club op de nieuwe accommo datie aan te brengen. Zelfs de kleur mag niet aanduiden dat de tribune van DOVO is. Wel mag het hele bouwwerk „versierd worden met clubvlaggetjes". In zo'n geval is het gemeentebestuur niet kinderachtig. Als het tenminste maar bij clubvlag- gen blijft. want reclamedoeken of -borden zjjn taboe. Tenzij de Sportstich ting daarvoor toestemming geeft. En daarover valt natuurlijk te pra ten, want er zijn reeds plaatsen voor het bestuur van de stichting gereser veerd. En dat praat heel wat gemak kelijker Het elftal van Kesteren, datzater-\de titel bemachtigde in de hoogstel promoveert daardoor (weer) naar óe dagmiddag na lang wachten klasse van de afd. Nijmegen. De ploeg4e klasse van de f&N'VB. KESTEREN Na twee keer vergeefs te hebben gewacht is zaterdagmid dag het Nijmeegse VVS 2 eindelijk op komen dagen in Kesteren om de laatste wedstrijd van dit seizoen te spelen tegen de gelijknamige club. Kesteren moest een zege behalen om het kampioenschap in de wacht te slepen en daar door te promoveren naar de 4e klasse KNVB. En dat lukte, want met 82 werden de Nijmegenaren teruggewezen door de thuisclub. Een jaar heeft Kesteren in de afdeling Nijmegen vertoefd en alleen Op- heusden 1 heeft kans gezien om Kesteren tot twee maal toe een nederlaag toe te brengen. De andere wedstrijden werden, vooral in de eerste helft van de competitie met veel machtsvertoon gewonnen door de Betuwnaren. Er werd zaterdag overigens niet best gespeeld. Vooral de achterhoede van Kesteren was niet in vorm en slechts doordat VVS 2 geen schutters had viel de uitslag in het voordeel van Kesteren uit. Binnen 5 minuten had Kesteren al succes toen de vrijstaande G. S. Meurs een voorzet van D. Meurs afrondde (1-0). In de twaalfde minuut kon Kesteren de voorsprong vergroten, maar de al leen voor de doelman gekomen D. Meurs knalde de bal hoog over. In de 15e minuut was het weer raak. K. v.d. Meijde ontving de bal en schoot hard in (2-0). In de 25e minuut ver zuimde de achterhoede van VVS aan te vallen en achterspeler D. v. Kleef Czn, schoof de stand naar 3-0. In het laatste kwartier voor rust had Kesterens achterhoede alle moeite om het sterk opkomende VVS af te stop pen. Het1 was Van Raaij, die VVS naar 3-1 schoot. Even later kreeg de zelfde speler een fraaie kans, maar hij was te gehaast. Na rust zakte het spelpeil aanmerke lijk aan beide kanten. J. Vermeer kreeg direct al een kans, maar hij miste evenals T. Jansen aan de ande re kant. WS ging weer terug in de verdediging en Kesteren kon weer meer op de aanval gaan spelen. G. S. Meurs bracht de stand op 4-1 en enke le minuten later scoorde dezelfde spe ler met den kopbal via de paal (5-1). In de 71e minuut kreeg VVS een VEENENDAAL De uitslag van de duiven werden gelost om 5.50 u.; eerst- aankomende duif 10.55.03; snelheid 1281,5 m per minuut. A. Leppens 1, 9, 15, 26; H. Heikamp 2; R. van Doorn3, 10, 17, 21, 24; J. Geerenstem 4; Spliethof-v.d. Burg 5, 8, 16, 19; P. W. van Zetten 6; E. Sukkel 7; H. Ulrich 1; G. Diepeveen 12, 13, 18, 23; N. van Barneveld 14; A. van Asselt 20; A. van Doorn 22; H. H. Spies 25. De duiven voor de wedvlucht vanaf Pau werden vrijdag om 14 uur gelost. Eerstaankomende duif zaterdag 12.04.24 uur, snelheid 1126.4 m per minuut. Uitslag: G. de Geit 1, C. Donkelaar 2, H. Spüethof-v.d. Burg 3, P. W. van Zetten 4, 5. SCHERPENZEEL Zaterdagavond werden in het gemeentelijke zwembad in Scherpenzeel weer de jaarlijkse gchoolzwemwedstryden georganiseerd door zwemvereniging Poseidon. De Chr. school aan de Bruinhorsterlaan kon in verband met een schoolreisje niet aan wezig zijn en de Chr. School aan de Glashorst kwam zelfs zonder bericht te sturen niet opdagen. Dit was voor Po seidon een grote teleurstelling en de voorzitter, de heer J. H. Valkenburg, sprak over het laatste geval zijn mis noegen uit. Nu moesten de openbare scholen de strijd met elkaar aanbinden. Hoewel 't zwaar regende heerste er zoals altijd bij dergelijke wedstrijden, een zeer ge zellige sfeer en onder luide aanmoedi gingen werd er op de verschillende on derdelen gestreden. Het water-polo werd een grote nederlaag voor de Holevoetschool. De wisselbeker werd ge-wonnen door de openbare school Dorpsstraat. Er werd in 3 afdelingen gezwommen. De winnaar van afdeling 1 ontving de wisselbeker. De uitslagen waren: Afdeling 1:1. Openbare school Dorps straat 278 punten; 2. Openbare Hole voetschool 321 pnt; Afdeling 2: Eerste Openbare lagere school 248 pnt; Tweede Openbare lagere school 260 pnt; 3. Holevoetschool 271 pnt. Afdeling 3: Eer ste prijs Holevoetschool 190 pnt; 2e Openbare school Dorpsstraat 194 pnt; 3e school Dorpsstraat 196; 4e School Dorpsstraat 244 Na ofloop reikte de voorzitter J. H. Valkenburg de prijzen uit en hij hoopte vurig dat volgend jaar alle scholen weer present zouden zijn. VEENENDAAL De tweede en tevens laatste wedstrijddag van het „Uni tas-toernooi" is zondagmiddag een zonnige aangelegenheid geworden. De vier winnaars van de eerste wedstrijddag; DVSA, RVW, Achterveld en Edese Boys. moesten met elkaar gaan uitmaken wie de grote Unitas-cup mee naar huis mocht nemen. Dank zij een goede organisatie en de uitstekende leiding werd het een sportieve strijd, waarin tenslotte Achterveld zegevierde. In de eerste ontmoeting stonden DVSA en het Renkumse RVW tegen over elkaar. Het werd een gelijkop- gaand duel, dat eindigde in een 33- stand, waardoor een serie strafschop pen de beslissing moest brengen wel ke van de twee formaties in de finale zou komen. RVW bleek over de beste schutters te beschikken en won. De wedstrijd tussen Achterveld en Edese Boys leverde een kleine over winning op voor de gasten uit Achter veld (21), die zich daarmee eveneens van een finale-plaats verzekerden. In de strijd om de derde en vierde plaats kwamen DVSA en Edese Boys niet direct tot een beslissing. Toen de Veenendaalse scheidsrechter Van de Scheur voor de laatste maal floot was een 22-gelijk spel bereikt en moesten er opnieuw strafschoppen worden geno men om een winnaar aan te wijzen. Edese Boys was het meest fortuinlijk en won daardoor de derde prijs. De finale bracht Achterveld en RVW in het veld. Het werd een matige wed strijd, waarin de spelers een vermoei de indruk maakten, hetgeen ook dui delijk werd bewezen door de vele mis- trappen. De eerste helft werd met een 10-voorsprong afgesloten in het voor deel van RVW. Na de hervatting was RVW wel wat sterker maar de gasten uit Renkum slaagden er niet in om tot scoren te komen. Achterveld bereikte al vrij spoedig een 11-stand en enke le minuten voor tijd was een verkeer de terugspeelbal van de blonde RVW- verdediger voldoende om de eindzege te bezorgen aan Achterveld. In de kantine van het sportpark wer den de prijzen uitgereikt door de voor zitter van Unita, de heer M. Zupelli. De aanvoerders van de verschillende teams namen de bekers in ontvangst. 9 De heer Wassink (rechts) overhan digde de aanvoerder van DVSA het KNVB-vaantje. Op de achtergrond onder meer de heren Van Dijk en Wol- ters van het bestuur van de Amerong- se club. VEENENDAAL Gymnastiekvereniging Sparta uit Veenendaal, die in net verleden bij het organiseren van haar grote zomeruitvoering al zo vaak is ge plaagd door slecht weer, is ook zaterdagavond op het Salamander-sportpark weer met een grote teleurstelling geconfronteerd. De grootscheepse turnshow die de gymnastiekvereniging iaar zou opvoeren ongeveer 600 gymnasten zouden hierbij betrokken zijn kon in verband met de hardnekkig aanhoudende regenbuien geen doorgang vinden. Voor de organisatoren is 't langzamerhand om radeloos ven te worden, daai een turnuitvoering van de Veenendaalse vereniging onverbrekelijk verbonden lijkt te zijn met driftbuien van Pluvius. Sparta begint dafl ook bijgelovig te worden. Men was vorige week alweer angstig over het welslagen van de gym- nastiekavond, maar tot zaterdagmiddag vijf uur leek het feest eindelijk eens te zullen slagen. Maar toen barstte plotseling de (regen)bom. Frappant was het dat om half negen de show zou op dat tijdstip beëindigd zijn de buien over wa ren. Vandaar die bijgelovigheid v.ziekvereniging Caecilia behoefde de Spartanen niet ii triomftocht naar hef Salamander-spcrtcom.plex te voeren, want daar waren inmiddels alle voorbereidingen voor een geslaagde turnshow verdronket AMERONGEN Vrijdagavond recipieerde voetbalvereniging DVSA op „De Burgwal" ter gelegenheid van het kampioenschap van het eerste zaterdag- elt'tal in de 3e klasse van de afdeling Utrecht. Het eerste elftal, in zijn geheel vertegenwoordigd, en het bestuur ontvingen enkele prachtige bloemstukken van clubs uit Amerongen en omgeving onder andere Kulan, Heinur-Enge en GVVV waren aanwezig terwijl verder enkele enveloppen met inhoud werden aangeboden. Namens het afdelingsbestuur van de KNVB sprak de heer Wassink. Hij me moreerde de goede verstandhouding die momenteel tussen DVSA en het afde lingsbestuur bestaat en het deed hem bijzonder veel genoegen het kampioens vaantje te kunnen overhandigen aan de aanvoerder van het kampioensteam, J. de Bruin. Gröot wass de verbazing toen plotse ling een compleet „Ons Genoegen" op de receptie verscheen om een serenade te brengen. Namens het gemeentebestuur gaven de burgemeester, wethouder Van Bar neveld en secretaris A. Korten acte de présence. Wethouder Tiel was wegens omstandigheden verhinderd. De burge meester sprak zijn gelukwens uit en hoopte dat de tijd van enkele jaren ge leden (er werden toen meer kampioens feesten gevierd) weer zou worden inge luid met dit kampioenschap van de za terdagafdeling van DVSA. Het gemeentebestuur had gezocht naar een passend geschenk en men kwam tot de conclusie om een fraaie wisselbeker ter beschikking te stellen, die eventueel kan dienen als wisselprijs voor de jongsten van de vereniging. Voorzitter Wolters deelde in zijn ant woord mede, dat deze bokaal de „Bur gemeester van den Boschbeker" zou gaan heten en Amerongens eerste bur ger was hierover zichtbaar verheugd. Na het officiële gedelte van het de beurt aan de kampioenen, de reserves, het bestuur en vrouwen en verloofden om tot diep in de nacht feest te vieren. The Three Happy's uit Veenendaal zorgden voor een uitstekende muzika le omlijsting. OPHEUSDEN De leden van de Op- heusdense postduivenvereniging „De Ordonnans" hadden voor de vlucht van Survilliers Fosses 95 duiven megegeven, die werden gelost om 6 uur. Het is geen snelle vlucht geworden, want de eerste duif die in Opheusden binnen kwam (van de combinatie Kerkstra- Schaap) legde de afstand van 385 km af in de tijden 11.59.14 uur met een snelheid van slechts 1071.77 m. per mi nuut. De laatste prijsduif was van de combinatie Roodbeen-Huibers. Deze werd 20e in de tijd van 12.34.34 uur met een snelheid van 971.92 m. per minuut. In Rayon 3 afdeling Oost waren voor deze vlucht 612 iven meegegeven. Hierin kwam de combinatie Kerkstra- Schaap op de 4e plaats, de uitslag van de vereniging was: 1, 8, 16 comb. Kerkstra-Schaap. 2, 9 B. van Eek; 3, 5, 10 J. van Neerbis-Kesteren; 4, 12 T. Verwoert; 6, 15, 17, 18, 20 comb. Rood been-Huibers; 7, 19 O. De Wit; 11, 13 Gebr. van IJmeren en 14e C. Verwoert. rr prachtkans om in te lopen via een strafschop. Van Raaij schoot recht op doelman Meurs, die de bal stopte. De scheidsrechter besliste echter overne men en toen was het raak. 5-2. Na een solo scoorde opnieuw G. S. Meurs (6-2) en even later kogelde hij ineens in (7-2); J. v. Kleef was de maker van het achtste en laatste doel punt in deze match (6-2). 's Avonds hebben spelers en bestuur van Kesteren met hun dames uitbundig feestgevierd in het clublokaal van de vereniging. Met het vooruitzicht op een prachtig sportveldencomplex gaat Kes teren volgend seizoen dus zijn rentree maken in de 4e klasse KNVB. De der by's tussen Kesteren en Sparta staan rrn weer op het programma en daar over zijn velen in de Betuwe verheugd. De indeling van de 4e klasse A-oost van de KNVB ziet er als volgt uit: AZSV (Aalten), Bennekom, Blauw- Geel '55 (Ede), DVOV (Velp), Hars kamp, Ostrabeke (Oosterbeek), Otterlo, Redrchem (Renkum), WS '65 (Nijme gen), Sparta Opheusden en Kesteren 1. Nieuwelingen in deze klasse zijn AZSV en DVOV en Kesteren. De eindstand in de hoogste klasse (zaterdag) van de afdeling Nijmegen is: Kesteren 1 18-32; Opheusden 1 18-31; Uni w 1 18-22; HSV 1 18-18; Sparta 2 17-15; VVS 2 17-14; Oranje-Blauw 17- 14; PGEM 1 18-14; FHS 17-8 x Tra janus 8-0 x. x is 2 punten in mindering wegens niet opkomen; xx is 4 punten in min dering wegens niet opkomen. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Survilliers Fosses van de V.P.V. „De Zaterdagvliegers" was als volgt: los 6 uur; windstil. In concours 109 duiven. Aankomst le prijswinnende duif 12.12.39 uur, snel heid 10.53,55 meter per minuut; aan komst laatste prijswinnende duif 12.39.58 uur, snelheid 973 meter per mi nuut. C. W. de Koning, Scherpenzeel: 1-2- 20; H. G. Reede: 3-12-13-16-18; R. Mul ler Fl.: 4; H. Schoeman: 5-14-22; K. v. d. Velde: 6-8; C. J. Stuivenberg: 7-11-19; W. Davelaar: 9-21; G. v. Wijk: 10; G. Versteeg: 15; Gebr. Gijsbert- sen 17. In het rayon waren in totaal 612 dui ven meegegeven. De resultaten van „De Zaterdagvliegers", bij de eerste 50 prijswinnende duiven, wareh: C. W. de Koning: 12-32; H. G. Reede: 40; R. Muller Fl.: 45. Op 24 en 27 juni bestaat er gelegen heid in te korven voor africhtings- vluchten vanaf Geldermalsen en Den Bosch. Dit zijn de laatste voorberei dingen voor de eerste wedvluchten van de jonge duiven. LUNTEREN Ter afsluiting van het Batelaar-toernooi speelde een Rens- woude-combinatie de slotwedstrijd te gen een sterke Batelaar-selectie, ge vormd door de beste spelers van de deelnemende verenigingen aan dit toernooi. Op het veld aan de Postweg in Lunteren waren veel supporters ge tuige van een goede partij voetbal waarin de Batelaar-selectie uiteinde lijk met 02 de zege aan de gasten moest laten. De Batelaar-selectie ging meteen fel ten aanval en wilde duidelijk een doel punt forceren. Zij had bepaald pech toen na 15 min. de bal tegen de lat be landde. De terugspringende bal werd opnieuw ingeschoten doch keeper v. Mourik redde nu. Nadat het Batelaar offensief wat geluwd was nam Rens woude het initiatief. In de 25e minuut namen de gasten de leiding toen J. v. d. Bovenkamp spil Sprenger voor bij ging en M. v. Buuren bediende die Renswoude een voorsprong bezorgde (01). Bijna was het 02. maar v. Buuren kwam net iets te laat. Na rust een technisch beter Rens woude dat een onstuimig aanvallend Batelaar maar weinig kans gaf en met snelle tegenstoten zijn voorsprong trachtte te vergroten. Uitblinker in de Batelaar-selectie was de keeper, die enkele malen goed redde. Met nog ruim 5 min. te spelen wist Renswou de de zege veilig te stellen door een doelpunt van P. v. Houten (02). Renswoude nam hiermee revanche voor de nederlaag van verleden jaar. Na afloop een feestelijke bijeen komst van alle deelnemende clubs in de recreatiezaal van de Batelaar. "En kele bekende radio- en tv-artiesten verzorgden deze avond. In de pauze reikte de sportcommissie van Groot- Batelaar de prijzen uit. Winnaar werd de Riedel-ploeg die de wisselbeker voor een jaar in bezit nam. Als 2e ein digde de militaire ploeg uit Ede met een zelfde aantal punten maar slech ter doelgemiddelde.

De Vallei | 1969 | | pagina 3