r EXPEDITIE-BEDIENDE BEDIENDE PAKMACHINES CHAUFFEUR BESTELDIENST PHILIPS Test op lange route vakantieautomobilist Twee gewonden bij haastig rangeren Garuda-piloten gaan weg Schatgraven in Schotland Onrust stijgt in Griekenland Veel rumoer bij Stokvis Sociale beweging Peruviaanse priesters UIT DE KERKEN PANTER SIGARENFABRIEKEN H. J. VAN SCHUPPEN N.V. Veenendaal vragen Zijn taak zal bestaan uit het bedienen van moderne verpakkingsmachines, waartoe hij een allround opleiding zal krijgen aan diver se typen machines. Voor een jongen van omstreeks 17 jaar biedt deze gevarieerde functie zeer interes sante mogelijkheden. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling Panter Sigarenfabrieken, Ker- kewijk I I I, Veenendaal - Telefoon 08385 - 19140 PANTER SIGARENFABRIEKEN ll&J. VAN SCHUPPEN N.V. Veenendaal vragen Zijn taak zal bestaan uit het uitzetten en inpakken van orders t.b.v. binnenlandse af nemers. Interessant en afwisselend werk voor een accurate jongeman van tenminste 18 jaar. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling Panter Sigarenfabrieken, Ker- kewijk III, Veenendaal - Telefoon 08385-19140 PANTER SIGARENFABRIEKEN H. J. VAN SCHUPPEN N.V. Veenendaal vragen Zijn taak zal bestaan uit het tranport en de aflevering van bestellingen door geheel Nederland. Voor deze verantwoordelijke functie is naast een grote mate van accuratesse een ruime rij-ervaring noodzakelijk. Rijbewijs B-E en C-D. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling Panter Sigarenfabrieken, Ker- kewijk I I IVeenendaal - Telefoon 08385 - 19140 De Andere Philishave is de Nieuwe Philishave. Nieuw van buiten. En nieuw van binnen. Verfraaid. Verbeterd. Herboren. Maar vooral: verbeterd. Dat is de Philishave 1969. De Mooiere Philishave. Eén brok scheergenot in de mannenhand. En een lust voor het oog. Krachtig zwart en chique zilver, met een vleugje olijfgroen. Dat is de scheermachine voor de man die z'n baard de baas wil bljjven met een knap staaltje techniek in de hand. De Snellére Philishave. Scheren is: korte metten met de baard. Scheren is: de nieuwe, snellere Philishave pakken om fris glad te worden, zonder schrale huid. De nieuwe Philishaves zijn aangepast aan tempo en tijd. Nu hebben ze 't meer dan ooit. Nu zijn ze sneller dan ooit. De Betere Philishave. De nieuwe Philishave is vooral: de Betere Philishave. Beter dan het apparaat dat u nu gebruikt. Beter zelfs dan 't sterkste, beste en snelste scheerapparaat dat er tot nu toe was: uw vertrouwde, alom geroemde Philishave. De praktijk bewijst 't. Elke dag kopen meer mannen een nieuwe Philishave dan enig ander apparaat. Over de hele wereld 17.250. Elke dag. De verfraaide, herboren, verbeterde Philishave. De Andere Philishave. 1 De Oplaadbare Philishave 3. Eens per twee weken opladen en overal scheren, zonder snoer, zonder stopcontact. Ook met snoer te gebruiken. 94.95 2 De Snoerloze Philishave. Ver van elk stopcontact lekker glad geschoren. Drie weken lang op vier simpele batterijtjes. 39.95 (Standaardmodel al voor 29.95). 3 De 3-kops Philishave. Verbeterde scheerkwaliteit in nieuwe Philishave lijn. Sneller, gladder dan ooit tevoren. 62.95 4 De Luxe Philishave 3 met aan/uit schakelaar, tondeuse en drukknopje voor snel schoonmaken. 100% Scheercomfort. 73.95 Ook de Standaard Philishave met 2 scheerhoofden, al jaren door miljoenen scheerders geroemd, is voorzien van alle nieuwe snufjes. 49.95 De Handzamere Philishave. De gegolfde sleuven in de verende scheerhoofden zijn nu zó geplaatst, dat de haartjes sneller bij de mesjes komen. Wat betekent dat u sneller geschoren ben i meeste Phi De nieuwe vorm ligt prettiger in de hand. Met de tondeuse werkt u makkelijk snor en bakkebaard bij. En de ishaves hebben een handig De Gladdere Philishave. De vliesdunne scheerhoofden zijn dubbel gepolijst en extra glad. Pal op de huid, maar toch beschermd, doen de vlijmscherpe mesjes hun werk. Scheren de haren dieper weg, zodat u langer glad blijft. drukknopje voor snel schoonmaken. De Sterkere Philishave. De constructie van de koppeling is verbeterd, waardoor meer dan ooit geldt: constante rotatie snelheid, jaar in jaar uit rustiger scheren, minder trilling, minder slijtage. UTRECHT Dat haastige spoed zel den goed is, heeft de machinist van een diesellocomotief in Eindhoven gis ternacht ervaren. Hij was bezig met rangeerwerkzaamheden op 'n leeg op- stelspoor. 'n Rij personenrijtuigen stond er na de eerste rangeermanoeuvre. De tweede rij van tien rijtuigen werd met een veel te hoge snelheid op dit spoor gestuurd, waardoor een kettingbotsing ontstond. De rijtuigen bleven in de rails, maar ze werden wel alle tien bescha digd. De machinist van de rangeerlo- comotief liep lichte verwondingen op, een materieelwasser kreeg een hersen schudding. DJAKARTA De Indonesische staatsluchtvaartmaatschappij, Garuda Indonesian Airways, zal mogelijk haar schema voor binnenlandse vluchten moeten wijzigen als gevolg van verzoe ken om ontslag door ruim 20 piloten. Zo heeft een woordvoerder van de maatschappij meegedeeld. Hij sprak geruchten tegen, volgens welke de pi loten een „langzaam-aan-actie" wa ren begonnen. Hij gaf echter wel toe, dat het er op leek, dat de betrokkenen gemeenschappelijk handelden, omdat zij na hun verzoek om ontslag onmid dellijk hun jaarlijks verlof opnamen. De woordvoerder zei, dat de Garuda er geen ezwaar tegen heeft, dat de piloten naar andere maatschappijen gaan, als zij daar beter salaris kunnen krijgen. Maar zij zullen eerst van de voordelen die zij van de Garuda genie ten, zoals huizen, afstand moeten doen voordat zij een ontslagbewijs kunnen krijgen. De minister van Verbindingen, Seda, heeft andere luchtvaartmaat schappijen gewaarschuwd tegen het in dienst nemen van oud-Garuda-pilo- ten, die geen ontslagbewijs kunnen to nen. LONDEN. Een groep Schotten is op zoek naar een goudschat, die in de ruïnes van het Schotse kasteel Fast bij Goldengham in het graafschap Wiltshire verborgen moet liggen. Deze schat, waarvan de waarde op meer dan een miljoen pond (bijna 9 miljoen gulden) wordt geschat, zou stammen uit 1592, toen de toenmalige kasteelheer Robert Logan van Restra- rig, een groep samenzweerders her bergde die met hulp van in Neder- land gelegerde Spaanse troepen onder de Hertog van Parma, via Schotland, Engeland wilden binnenvallen. De uit goudstukken bestaande schat was bedoeld om de Spaanse soldaten te betalen, maar door een aanhouding van een der samenzweerders ging het plan niet door en werd het goud in het kasteel begraven. De leider van de schatgravers Fred Douglas, een boekhandelaar uit Edin burgh, denkt dat het opgravingswerk wel drie jaar kan duren. SALONIKI In het centrum van de Griekse stad Saloniki heeft zich 'n explosie voorgedaan, slechts enkele uren voordat 16 personen voor de rechtbank verschenen op beschuldiging van po gingen om de regering omver te wer pen. De politie deelde mede, dat er geen persoonlijke ongelukken waren. Bij dergelijke aanslagen in Athene, zijn in de afgelopen week vier mensen licht gewond. In de aanklacht, die aan het begin van het proces werd voorgelezen, stond, dat de verdachten, onder wie 3 vrou wen, pamfletten hadden verspreid, anti- regeringsleuzen op de muren hadden geschilderd en van plan waren om bomaanslagen te plegen bij openbare vergaderingen, die zouden worden bij gewoond door hoge functionarissen. De 52-jarige Alexandros Iossifides, een vroeger gemeenteraadslid voor de ont bonden linkse EDA-partij, zou de lei der van de groep zijn. De Griekse regering heeft zaterdag weer drie legerofficieren afgezet. Daar toe behoort George Panagoelis, broer van Alexander Panagoelis, die ter dood werd veroordeeld wegens samenwer king tot omverwerping van het bewind. In de bekendmaking werd slechts mee gedeeld, dat George Panagoelis werd ontslagen wegens overtredingen, „waar op disciplinaire maatregelen moeten worden genomen". „Uw vakantie zal ons een zorg zijn", is de misschien wat onvriendelijk klin kende titel van een programma dat de NCRV op donderdag 26 juni via de ra dio uitzendt. Toch is dit progamma niet onvrien delijk bedoeld. Integendeel. De NCRV is hevig begaan met het lot van de dui- jzenden die in deze tijd van het jaar, achter het stuur van hun auto kruipen om met vrouw en kroost ver van huis te genieten van die paar weken broodno dige rust, die een mens per jaar ge gund z\jn. Het doel van het progamma is dan ook het uittesten van de lichamelijke en geestelijke conditie van een chauffeur die lang achter het stuur zit. Om negen uur 's morgens vertrekt volgende week donderdag een auto uit Hilversum, met een chauffeur, een arts, een elektrotech nisch ingenieur en een verslaggever. Het eindpunt van de rit, Zürich, moet na twaalf uur oftewel 775 kilometer be reikt zijn. Onderweg zullen de gedragingen van de chauffeur nauwkeurig worden gade geslagen en opgemeten. Bovendien zul len verschillende proeven worden geno men: met een chauffeur die 24 uur niet heeft geslapen en met een volkomen uit geruste chauffeur. Gedurende de hele rit zullen de luisteraars thuis in tien verschillende uitzendingen, die op vast gestelde tijden via Hilversum 1 en Hilversum 3 te horen zijn, op de hoog te worden gehouden van het wel en wee van de equipe. Aan deze stunt van de NCRV werd medewerking verleend door de ANWB, het Verbond voor Veilig verkeer, de Rijkspolitie en het Instituut voor Zin tuigfysiologie in Soesterberg. ROTTERDAM R.S. Stokvis en Zo nen verwacht dit jaar weer een verlies als gevolg van reorganisatie en eventu eel de prijsstop. De resultaten van de reorga nisatie zullen pas in 1970 zichtbaar worden en over 1971 kan pas aan divi dend worden gedacht, aldus het bestuur gisteren in de jaarvergadering. Diverse aandeelhouders lieten scher pe kritiek horen over het beleid van de afgelopen jaren. Het bestuur gaf toe dat er fouten zijn gemaakt en verklaar de dat de intussen opgeheven ves tiging in Venezuela een misstap is ge weest, waar een verlies van f 16 mil joen is geelden. Enkele aandeelhouders eisten het af treden van de directieleden die hier voor verantwoordelijk zijn geweest, pre sident-commissaris mr. dr. K. P. van de Mandele wist de gemoederen echter te sussen met zijn oproep het bestuur, onder leiding van de nieuwe president directeur C. W. van de Griendt, een kans te geven om de fouten goed te maken. „Ik heb het vertrouwen dat Stokvis te redden is, maar de enorme verlie zen kunnen nu eenmaal niet binnen een paar jaar worden hersteld". Tijdens een lange discussie kregen de aandeelhouders o.m. te horen dat Stok vis Internationaal in Brussel ook op geheven een verlies van f 2,8 mil joen heeft opgeleverd. De sanering gaat in elk geval in de richting van het af stoten van activiteiten die niet op korte termijn rendabel kunnen worden ge maakt. LIMA In Peru hebben ruim 200 jonge priesters in een manifest gepleit voor naasting van grote landbouwbe drijven. Volgens hen is het „dringend nood zakelijk de landbouwstructuur te her vormen, omdat God het land voor al len heeft gegeven en dat dit bijgevolg rechtvaardig moet worden verdeeld". In Vaticaanstad gaf Paus Paulus in tussen tegenover 50 prelaten van de pauselijke commissie voor Latijns-Ame- rika als zijn mening te kennen, dat buitenlandse priesters in dat gebied in gehoorzaamheid moeten samenwerken met hun bisschoppen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Groningen (vac. W. G. Gijzel): H. G. Oostinga te Lisse; te Groningen (vac. J. C. Uitman): dr. A. van Haarlem te Waddingxveen; te Me teren en Est: J. Ouwendijk, kandidaat te Soesterberg. Aangenomen: naar Apeldoorn en Het Loo (wijkgemeente Berg en Bos): J. Os kamp te Egmond aan Zee.

De Vallei | 1969 | | pagina 6