Nederlands honkbalteam speelde in Haarlem verrassend sterk Deelnemers Europese bekertoernooien Jan Zoombelt ook in Etten in de 125 cc de snelste Transpirerende Voeten..? Maria Gommers kwam 0,1 sec te kort Jan Wienese startte met overwinning AAD STEYLEN PROLONGEERDE TITEL Promotie Bundesliga Zaterdagtwaalftal verloor in België Ronde van Roemenië BANKS ZEGEVIERDE Pustjens boekte in Duitsland sprintzege Double" voor Benfica TRANSFERMARKT Franse Grand Prix voor Joel Robert IÉ JSÉ Joep Brand niet naar Telstar Den Hertog en Zoetemelk wonnen Willy Brandt wil toenadering Visstand op de Rijn bedreigd Rovers deden trein ontsporen Fiat koopt helft van Ferrari Verbetering bij Utermöhlen Deckers filiaal te Weert Belgische super haven te duur Eén keer Titatenstrijd Debécle Korfbal AMATEURS Uniek wereldrecord Meisje kreeg levenslang en 30 jaar 1 MAANDAG 23 JUNI 1969 HAARLEM Alle geruchten logen straffend is het Nederlandse honkbal team met vlag en wimpel door de eer ste zware dagen van de Haarlemse honkbalweek gekomen. Zaterdag werd de nogal teleurstellende Ameikaanse militaire kampioen, Berlin Bears, met 42 verslagen en zondagmiddag bleef de Nederlandse ploeg California Stags met 76 de baas in een sublieme en spannende wedstrijd. Tot dusver is de formule van de organisatie een groot succes gebleken. Ook aan de kassa. Waren de Nederlanders in de voor baande Haarlemse krachtmetingen oijna zeker van de tweede plaats ach ter een favoriet Amerikaans team wat ook drie keer uitkwam nu leek slechts een derde plaats het hoogst be reikbare. Daarbij kwam dat grote twij fels bestonden omtrent de conditie van de Nederlanders, die door het slechte Weer van de laatste tijd weinig heb ben kunnen oefenen. Van de drie te genstanders, die alle sterker werden geacht, wacht Nederland in de eerste ronde alleen nog de confrontatie met de Amerikaanse super-amateurs, de Grand Rapid Sullivans, die vorig jaar ongeslagen de honkbalweek wonnen. De Sullivans gingen zaterdagavond echter kansloos tenonder tegen de jeug dige California Stags (81). Nederland behaalde zaterdag in de openingswedstrijd tegen de Berlin Bears een overwinning van 42. Het debuut van de Amerikaanse kampioe nen was nogal teleurstellend. Het veld spel was met vier fouten de zwakke stee en de slagploeg kon tegen de prachtig gecontroleerd gooiende Ne derlandse werper Herman Beidschat geen vuist maken. Werd een bal het veld in geslagen, dan kon Beidschat rekenen op goede steun van zijn ach terveld. Slechts één keer kwam de Neder landse ploeg tot scoren, maar toen werd ook meteen de grootst mogelijke buit binnengehaald. Dank zij twee per soonlijke fouten van derde honkman Carl Perhac en een vrije loop werden in de derde inning de honken gevuld. Toen kwam het grote moment voor Fokke Jelsma. De forsgebouwde Haag se „slugger" toonde zich zijn reputa tie waardig en joeg de bal schijnbaar moeiteloos over het hek in het links- veld. Dank zij deze „groot slem" home run liedde Nederland met 40. De Bears krabbelden terug in de vierde inning en maakten twee pun ten, maar Beidschat gaf hun verder geen kans. Integendeel, de beste sco ringskansen vielen aan Nederlandse zijde, maar zij werden om zeep ge bracht door nonchalant honklopen. Zaterdagavond volgde de „titanen strijd" tussen twee' oud-titelhouders van de Haarlemsë* honkbalweek, de California Stags en de Grand Rapid Sullivans. De stüdenténploeg vön Bill Arce bleek met zijn enthousiasme de routine van de Sullivans van Meubel miljonair Bob Sullivan ruimschoots de baas te kunnen. Het werd 81 na ze ven reglementaire innings. Door de plotseling met bakken uit de hemel vallende regen bleef de Sullivans een grotere nederlaag bespaard. Liefst vier Sullivans-werpers moesten spits roeden lopen en werden op elf honk- slagen, waaronder twee homeruns ge trakteerd. Bovendien maakten de kam pioenen van vorig jaar vijf veldfouten. Na Nederlands tweede wedstrijd mag zonder overdrijving worden ge steld, dat ons nationale honkbal ook zonder schaamte buiten de grenzen van Europa kan worden vertoond. In een bomvol stadion (7000 man) won nen onze landgenoten verrassend maar verdiend met 76 van de California Stags. De studenten veroverden met een in de eerste inning een punt door een honkslag van Christ Sinodis, een veldfout (de enige van de wedstrijd) en twee gestolen honken. Hudson John maakte de stand gelijk door een home- Moment uit de wedstrijd Berlin BearsNederland, die in een 24 overwinning voor onze landgenoten eindigde. run in de tweede inning. In de vierde inning leken de Stags een beslissende voorsprong te nemen. Drie punten scoorde Frank Morgan, die met twee honken bezet zijn tweede homerun van het toernooi sloeg op werper Ton Ter- neuzen, De gelijkmakende slagbeurt bracht het deb&cle voor de Amerikanen. Tien man kwamen aan de slag. Twee wer pers werden van de plaat gehaald. Liefst vijf vrije lopen werden wegge geven. Samen met een wilde worp, een honkslag van Roy van Dungen Greno- vius en een twee-honkslag van Hamil ton Richardson leverde dit zes punten op. Nog een keer dreigden de Stags te rug te kpmen. In de zesde inning kon met drie honken bezet en nul uit slechts één man de thuisplaat passe ren. Werper Teneuzen moest het veld rui men voor Rudy Dom, die in de bij kans hopeloze situatie slechts één punt toestond en daarna bekwaam voor drie nullen zorgde. LEUVEN Maria Gommers heeft zondag een week na de snelste mijl ter wereld te hebben gelopen, haar eigen wereldrecord op de 1500 meter op 0.1 seconde gemist. Bij internationale wed strijden in Leuven kwam Maria tot 4 minuten 15,7 seconden, slechts 0,1 se conde boven het record dat zij twee jaar geleden in Sittard vestigde. Met de ze prestatie, waarmee de Limburgse haar uitstekende vorm onderstreepte, werd zij de snelste 1500 meter-loopster ter wereld van dit seizoen. Maria Gommers, die geen tegenstand van betekenis ondervond, liep op de log ge baan de eerste 400 meter in 63 se conden, na 800 meter liet zij een tijd van 2 minuten 15 seconden afdrukken en na 1200 meter 3,26. Op de tweede plaats ei- digde haar zuster Els (4.39.2) voor de Belgische De Croix (4.39.6). Anneke de Lange werd vierde in 4.40.0. Hans van Engeland finishte op de 5.000 meter als derde in 14 minuten 28.0 seconden ach ter de Belgen Dumont (14.24.4) en Van Uggelen (14.26.4). GRONINGEN Olympisch skifkam- pioen Jan Wienese is zondag voor de eerste maal in het nieuwe seizoen ge start. In de Aegir Regatta te Gronin gen zegevierdende deAmstel-sculler in zijn eerste race met vier lengten voor sprong op Venemans van Nereus. Het Delftse Laga eiste bij de heren het hoofdnummer van de senior A. acht op. Gyas won bij de dames het hoofdnummer, de senior dubbel vier. De uitslagen van de elitenummers en van de beide hoofdnummers waren: Heren: Hoofdnummer: Senior A. acht: 1. Laga 6.05576; 2. Skadi 6.09.00; 3. Nereus 6.13.48; 4. Dudok van Heel 6.15.50. Achten: 1. Laga 6.22.74; 2. Aegir 6.26.02; 3. Dudok van Heel 6.28.76. Vier met stuurman: 1. Njord 7.04.54; 2. Laga 7.06.34 3. Proteus 7.10.11. Vier zonder stuurman: 1. Aegir 6.43.66; 2. Trident (Zuid- Afrika) 6.56.83. Twee zonder stuurman: 1. Aegir 7.13.65; 2. Nereus 7.17.40; 3. Gent 7.24.28. Skif: 1. Wienese (De Amstel) 7.37.36; 2. Ve nemans (Nereus) 7.47.00; 3. Swoboda (Spartak Praag) 7.54.35. Dames. Hoofdnummer dubbel vier. 1. Gyas 3.44.68; 2. Nereus 3.52.35; 3. Argo 3.59.63; 4. Nereus 4.01.70. Skif: 1. Gladden (Jessamy Scullers G.B.) 4. 19.40; 2. Van Driel (Hades) 4.19.82. Dubbel twee: 1. De Vliet 3.59.80; 2. Gyas 4.03.43. Het negental van de/ Grand Rapid Sullivans behaalde zondagavond de eerste overwinning in de Haarlemse honkbalweek. De pupillen van Bob Sul livan maakten hiermee hun echec van een dag eerder tegen de California Stags enigszins goed. Met 31 werd het Amerikaanse legerteam, Berlin Bears, verslagen. In tegenstelling tot vorig jaar zorgden de amateurs van de Rapids niet voor een homerunregen. Werper Rick Kruger had de slagploeg van de Bears goed in bedwang (10-1- 6). In de laatste inning werd Dick Weinrich nog even ingezet, die voor de laatste twee nullen zorgde. Tijdens deze wedstrijd had een inci dentje plaats. De linksvelder van de Bears, Norman Shipes, wilde een hoog geslagen bal van Sullivan-Jac Bene dict vangen, maar hij kreeg daarbij de bal zo ongelukkig op zijn voorhoofd, dat hij een bloedende wond opliep, die gehecht moest worden. EMMELOORD Aad Steylen (Han- ze-sport, Zutphen) heeft zaterdagmid dag op de vlakke wegen van de Noord- Oostpolder bij Emmeloord zijn Neder landse titel 25 kilometer hardlopen ge prolongeerd. Steylen liep de afstand in 1 uur 21 minuten en 17.7 seconden, waarmee hij ruim vier minuten boven zijn nationale record bleef, dat hij twee jaar geleden op hetzelfde parcours had gevestigd. Steylen heeft tot vrij wel op de finish gezelschap gehad van zijn pupil Wim Hol. In de laatste meters moest Hol echter zijn meerdere erken nen in Steylen, die 1,3 seconden eerder finishte. Een sterke wind verhinderde goede tijden. Er kwamen in totaal 57 lopers aan de start. Uitslag: 1. Aad Steylen (Hanze-sport, Zutphen) 1.21.17.7; 2. Wim Hol (Her cules, Dordrecht) 1.21.19.-; 3. Rudi Mol (GAC, Hilversum) 1.24.15,-; 4. Hans van Rasteren (Metro, Rotterdam) 1.24.46.-; 5. Louis Vink (AV '23, Am sterdam) 1.26.46.-; 6. Huub Wuesten (Sprint, Breda) 1.27.28.-; 7. Wil Korten- ray (Kimtsira, Maastricht) 1.27.59.-; 8. Cees Clement (Horror, Sneek) 1.30.20; 9. Gerard Ridder (HAV, Den Helder) 1.30.29.-; 10. Piet Schoonen (Metro, Rot terdam) 1.30.57.-. 'MM Theo Bult uit Lonneker op zijn su persnelle Motorhuis-Riemersma Yahama op weg naar een onbedreigde overwinning. BONN De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden voor promotie naar de Bundesliga waren: Groep I: Hertha Zehlendorf SV Alsenborn 30; Freiburger FC VFB Lübeck 51. Groep 2: TUS Neunendorf Tasma nia 1900 12; VFL dsnabrück Karls- ruher SC 21. De standen luiden: Groep 1: 1. Rotweiss Oberhausen 7 10; 2. Freiburger FC 7—10; 3. SV Al senborn 810; 4. Hertha Zehlendorf 7 6; 5.. VFB Lübeck 7—0. Groep II: 1. Rotweiss Essen 713 (prom.):; 2. VFL Osnabrück 79; 3. Karlsruher SC 77; 4. Tasmania 1900 74; 5. TUS Neuendorf 83. In groep 1 zal de beslissing over pro motie woensdag, de laatste speeldag, vallen, wanneer Rotweiss Oberhausen de Freiburger FC ontmoet. Het program ma is verder: VFB Lübeck Herta Zehlendorf, Tasmania 1900 VFL Os nabrück, Karlsruher SC 8 Rotweiss Es sen. DEN HAAG In de meeste Europese landen is de voetbalstrijd van het sei zoen 1968/1969 gestreden. Alleen in Polen en Zuid-Slavië is de landskampioen nog niet bekend, wat de nationale bekers betreft is in negen landen nog geen be slissing gevallen. Naast Feijenoord zijn er tot nu toe nog vier clubs in geslaagd zowel het lands kampioenschap als de beker te veroveren: Celtic Glasgow, Bayern München, CSKA Sofia en KB Kopenhagen. Dynamo Zagreb en Gornik Zabzre hebben mo menteel nog kans op een „dubbel". Zeker van deelneming aan de Europese be kertoernooien zijn momenteel reeds: Land Albanië België Bulgarije Cyprus Denemarken Engeland Finland Frankrijk Griekenland Hongarije Ierland Italië Luxemburg Malta Nederland Noord-Ierland Noorwegen Oost-Duitsland Oostenrijk Polen Portugal Roemenië Rusland Schotland Spanje Tsjecho-Slowakije Turkije Wales West-Duitsland IJsland Zuid-Slavië Zweden Zwitserland Europese beker voor landskampioenen Tirana Standard Luik CSKA Sofia Olympiakos Nicosia KB Kopenhagen Leed United TPS Turku St Etienne Panathinaikos Athene Ferencvaros Boedapest SC Waterford Fiorentina Avenir Beggen Hibernian Paola Feijenoord Rotterdam Linfield Belfast Ski og Lyn Oslo Vorwarts Berlin Austria Wien Legia Warschau of Gornik Zabzre Benfica Lissabon U T Arad Dynamo Kiev Celtic Glasgow Real Madrid Spartak Trnava Galatasaray Istanboel (geen kampioenschap) Bayern München KR Reykjavik Rode Ster Belgrado of Dynamo Zagreb öster Vaxjö FC Basel Europese beker voor bekerwinnaars Lierse SK Levski-Spartak Sofia Frem Kopenhagen Manchester City Kuopio PS Olympique Marseille MTK Boedapest Shamrock Rovers Union Luxemburg PSV Eindhoven FC Ards IF Mjöndal 1 FC Magdeburg Rapid Wien Gornik Zabzre Academica Coimbra Steaua of Dynamo Boe karest Torpedo Moskou Glasgow Rangers Atletico Bilbao Dukla Praag of VCHZ Pardubice Göztepe Izmir Cardiff City Schalke'04 Valur Vestmannayjar Dynamo Zagreb AIK Stockholm of IFK Norrköping FC St Gallen Daarnaast nemen ook nog de bekerhouders deel: AC Milan (landskampioenen) en Slovan Bratislava (bekerwinnaars). VRIEZENVEEN. Het Nederlandse zaterdag korf baltwaalf tal heeft zater dagmiddag in Vriezenveen met 610 verloren van de Rode Duivels (België). Bij de rust stonden de Belgen al met 63 voor. De Nederlandse doelpunten werden gescoord door de dames Sietske v. d. Bij, Riet v. d. Giessen, Joke Schokker en de heren Slagt, Looise en Elshout. Voor de Rode Duivels waren Peeters (3), Wille- kens (2), Van Hove, Aarts en de dames Suyckerbuyk, Van Santvoort en Caere- mans succesvol. CLUJ. De Oostduitser Jürren Wanzlik heeft de vijfde etappe van de Ronde van Roemenië gewonnen. Hij legde de 123 kilometer van Bistrita naar Cluj af in 2 uur 55 minuten en 32 se conden. De beste Nederlander was Wim Prinsen, die- als derde over de eind streep ging. Wanzlik bleef leider in het algemeen klassement. Prinsen is negen de met een achterstand van 2 minuten en 40 seconden. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Spel. EnschedeAFC 3-1; De Mus- schenMiddelburg 0-0. De stand in groep A is nu: Spel. Enschede 3 2 1 0 5 7-2 AFC 4 2 1 1 5 5-5 Drachten 3 0 0 3 0 3-8 De stand in groefr B is nu: Roermond 3 2 0 1 4 5-3 Middelburg 3 1 1 2 3 2-3 De Musschen 4 1 1 2 3 4-5 DEVENTER. De besturen van Go Ahead en Telstar zijn het zaterdagmid dag in Deventer niet eens kunnen wor den over de overgang van Joep Brand van de Deventer naar de Velsense ere divisievereniging. De tweede trainer van Go Ahead, die nog een contract voor een jaar heeft, had van zijn bestuur de toezegging gekregen dat hij kon ver trekken indien hij voor een goede op volger zorgde. De door Brand genoemde kandidaten werden echter door het Go Aheadbestuur zonder uitzondering te licht bevonden. Telstar meent, dat Brand door deze procedure onrecht wordt aan gedaan en is van plan een advocaat in de arm te nemen. ETTEN Op het moeilijke circuit van het Brabantse Etten hebben twee motor-renners met aan duidelijkheid niets te wensen overlatende zekerheid hun kaarten op tafel gelegd voor een nationale titel. Dat was in de eerste plaats Jan Zoombelt uit Oldebroek in de 125 cc klasse, waarin hij ook nu weer met groot machtsvertoon zegevier de op de hobbelige klinkerwegen. De tweede was Theo Bult, die in de 350 cc bewees op het ogenblik veruit de sterk ste te zijn in deze klasse. Had tot nu toe Naber uit Winkel hem in de ver schillende duels kranig partij gegeven en viel de beslissing soms met centime ters verschil, ditmaal was de voorsprong van de man uit Lonneker op zjjn snelle Motorhuis-Riemersma Yamaha, overduidelijk. De Yamaha's waren ove rigens wel in de belangstelling, want Geukens won de 250 cc en Yan Pee- ren uit Eindhoven de 500 cc. In de 50 cc rijdt Maatkamp uit Vars- seveld zich zo langzamerhand naar de top. Zijn gemiddelde snelheid met 108.31 km/uur mag gezien worden. De uitslagen van de motorraces, meetel lend voor het Nederlands kampioen schap, die zondag in Etten zijn gehou den, waren: 50 cc: 1. Maatkamp (Varsseveld) met BMS/Kreidler, 30 km in 16 min. 48,9 sec. (Gemiddelde snelheid 107,9 kilo meter per uur). Snelste ronde: Maat kamp 3.09,6 (gem. 108,31 km/u); 2. Van Kessel (Mill) met Kreidler; 3. Spruit (Bergschenhoek) met Yamaha. 125 cc: 1. Zoombelt (Oldebroek) met Maico 30 kilometer in 15.25,7 (gem. 116,669 km/u). Snelste ronde: Zoombelt 3.03,1 (gem. 118,07 km/u); 2. Van der PARIJS - Duizend Franse zwem sters en zwemmers, in leeftijd va riërend van zeven tot 78 jaar heb ben dit weekeinde in Parijs een uniek wereldrecord gevestigd op de 1.000 x 100 meter vrije slag. De zwemmers, leden van de Racing Zlub de France, gegonnen zaterdag middag en zondag; na 25 uur en 58 minuten en 26 seconden, finish te de laatste. De gemiddelde tijd was 1 minuut 33,5 seconden. Tot de deelnemers behoorden onder meer een echtpaar en hun zes kin deren. KISJINEV De Brit John Banks heeft zondag in Kisjinev (Moldavië) een 500 cc-wedstrijd, tellend voor het we reldkampioenschap motocross, gewon nen. Hij won de eerste heat voor de Oostduitser Friedrichs. In de tweede heat was de volgorde andersom. De totaaltijd van de Engelsman was echter twintig seconden beter zodat hij eind overwinnaar werd. De 25-jarige Banks, rijdend met een BSA, is leider in de rangschikking voor het wereldkampioen schap met 54 punten. De Zweed Bengter is tweede. KOPENHAGEN De Nederlandse wielrenners Fedor den Hertog en Joop Zoetemelk hebben zaterdag in de Deense hoofdstad Kopenhagen een internatio nale tijdrit voor koppels gewonnen. Zij legden de 29 kilometer af in 38 minuten en 31 seconden, een gemiddelde van 45,8 kilometer per uur.. Het Deense duo Mo- gens Frey/Asger Iversen werd tweede op 24 seconden. FRECHEN. De Nederlandse wiel renner Johan Pustjens heeft zaterdag in Frechen (bij Keulen) een internationale wegwedstrijd voor amateurs gewonnen. Hij legde de 80 km af in 1 uur 54 min. en 53 sec. In de eindsprint van een kop groep van vier man versloeg hij Flachs (Wdl.), Van Hoof (Bel.) en Schönell (Did.) die respectievelijk tweede, derde en vierde werden. De Nederlander Wan ders eindigde als zesde. LISSABON. Het Portugese Benfica heeft naast het nationale kampioenschap ook de Portugese beker veroverd. In een door 60.000 toeschouwers bijgewoonde wedstrijd versloeg Benfica zondag in de finale Academica met 21. De ruststand was 00. Benfica is hiermee de zesde Europese club, die er in geslaagd is de double te bereiken. Feijenoord, Celtic Glasgow, Bayern München, CSKA Sofia en KB Kopenhagen gingen de Portu gezen reeds voor. 7 f Wal (Haarlem) met Maico; 3. Voront- sov (Rotterdam) met Honda. 250 cc: 1. Geukens (Amsterdam) met Yamaha 36 kilometer in 16.29,5 (gem. 131.032 km/u). Snelste ronde: Geukens 2.42.7 (gem. 132.804 km/u); 2. Naber (Winkel) met Kawazaki; 3. Van der Goorbergh (Breda) met Yamaha. 350 cc: 1. Bult (Lonneker) met Yama ha 30 km in 13.27,0 (gem. 133,873 km/ u.). Snelste ronde: Bult 2.37,7 (gem. 134,567 km/u); 2. Naber (Winkel) met Kawazaki; 3. Tappel (Assen) met Ya maha. 500 cc: 1. Van Peeren (Eindhoven) met Yamaha 36 kilometer in 16.26,1 (gem. 131.43 km/u). Snelste ronde: Van Peeren 2.41,6 (gem. 133,707 km/u); 2. De Graaf (Rotterdam) met Greenwich/Tri ton; 3. Alblas (Krimpen) met Norton. Zijspanklasse: 1. Steiginga (Medem- blik) met NSU/TTS; 30 kilometer in 16.35,9 (gem. 108,47 km/u). Snelste ron de: Steiginga 3.15,1 (gem. 110,523 km/ u.); 2. Kloeren (Jutphaas) met BMW; 3. Pauwels (Olst). INGOLSTAD In een toespraak tot 400 afgevaardigden op een congres van de sociaal-democratische partij in Beie ren heeft minister Brandt van Buiten landse Zaken gezegd, dat West-Duits land moet gaan denken aan „verzoening en overeenkomst" met de landen van het oostblok in hfet zog van vi/XFhij betitelde als „een verandering in het politieke kli maat" en een vermindering van het wantrouwen in West-Duitsland. Na de laatste „opmerkelijke" toe spraak van de Poolse communistische partijleider Gomoelka, zei Brandt, was de deur voor politieke besprekingen tus sen West-Duitsland en Polen open ko men te staan. „De verzoening tussen deze twee lan den zal eens gelijk staan aan die tussen ons land en Frankrijk", zei de minister van Buitenlandse Zaken die ook vice- kanselier is. Brandt riep Kiesinger, de kanselier, op om het „misverstand op te helderen" dat ontstaan whs na zijn verklaring dat de Westduitse „Bundeswehr" moet wor den beschouwd als een „school van het land voor jonge mensen". Kiesinger had dit jongstleden donderdag op een mili taire bijeenkomst te Bad Godesberg ge zegd. „Ik wil er zeker van zijn, dat de kanselier zich niet oriënteert op het le ger van het derde rijk", zei Brandt. TEL AVIV —Een Arabisch meisje, de 19-jarige Miriam Sjaksjir, is te Tel Aviv tot levenslange gevangenisstraf plus 30 jaar veroordeeld. Zij had een bom neergelegd in een cafetaria van de Hebreeuwse universi teit te Jeruzalem. Bij de ontploffing wer den 29 Israëlische studenten gewond. Bovendien heeft Miriam, die uit Na bloes in het bezette Jordaanse gebied komt, 20 jaar gekregen, omdat zij een bom in haar bezit had, plus nog eens 10 jaar omdat zij lid was van het ver boden Volksfront voor de bevrijding van Palestina. Zij is veroordeeld door een müitaire rechtbank, en mag in hoger beroep gaan. BONN. De visstand op de Rjjn In West-Duitsland wordt geteisterd door de grootste vissterfte sinds jaren. Van Mainz af worden geweldige mas sa's dode vis stroomafwaarts gevoerd. Waarschijnlijk heeft een tanker die gif tige chemicaliën loosde de sterfte ver oorzaakt. NEW DEHLI Zwervende stam men in India hebben zaterdag een trein laten ontsporen om de passagiers te kunnen beroven. Bij de treinramp kwamen tenminste 52 mensen om het leven. De ramp voltrok zich dichtbij Bena res. Voor hij aan zijn verwondingen overleed vertelde de machinist van de trein dat hij op de rails een obstakel had gezien. Toen hij remde ontspoorde de trein. Van één treinpassagier was bekend dat hij ongeveer tienduizend gulden bij zich had. Een ander zou tenminste zes duizend gulden op zak hebben gehad. 9 EINDHOVEN Lazar Radovic, Zuidslavische voetballer,' die eerde, te kennen had gegeven naar zijn land te willen terugkeren en daarom door PSV op de internationale transferltjst was ge plaatst, heeft het bestuur van de Eind- hovense eredivisieclub verzocht hem op de Nederlandse lijst te zetten. Radovic, die binnenkort naar Nederland terug keert, zal met behulp van PSV trachten alsnog bij een Nederlandse club onder dak te komen. PSV heeft verder voor hoedespeler Gerard Weber op de trans- ferlijst gezet. UTRECHT De Utrechtse eredivi sieclub DOS heeft doelman Van Led den gecontracteerd. Van Ledden is af komstig van plaatsgenoot Velox. 0 DEN HAAG Kees Aarts, de voor hoedespeler, die ADO zeven jaar ge leden van Willem II heeft overgenomen, gaat de Haagse club verlaten. Hij heeft een contract getekend bij de Deventer vereniging Go Ahead. 0 BREDA De 23-jarige voorhoede speler Cees van Iersel van de Bre dase tweede divisie-vereniging Baronia heeft zich zondag voor een jaar ver bonden aan de eredivisieclub FC Twente. NIORT. De Belg Joel Robert heeft zondag in Niort de Grote Prijs van Frankrijk, meetellend voor het wereld kampioenschap motocross in de 250 cc- klasse, gewonnen. Hij bracht beide manches op zijn naam. De Zweed Olie Pettersson en de Belg Sylvain Geboers delen de tweede plaats in de eindrang schikking. TURIJN Fiat heeft een belang van 50 procent genomen in Ferrari, de be kende -fabrikant van racewagens. Hier mee komen de kaarten in de Europese auto-industrie nog duidelijker op tafel te liggen. Fiat stichtte vorig jaar oktober met de Franse bandenindustrie Michelin al een houdstermaatschappij voor de aan delen Citroën, waarin de Italiaanse on derneming toen een minderheid kreeg. Citroën had op zijn beurt in januari 1967 een belang van 50 procent in Ma- serati genomen. AMSTERDAM Na de teruggang in het resultaat over 1967, waarin f 223.000 aan het fonds voor verstrek te afschrijvingen werd onttrokken, maakt het jaarverslag van nv Konink lijke fabriek van verbandstoffen v/h Utermöhlen en Co. melding van een belangrijke verbetering in de gang van zaken over 1968. Zonder deze ont trekking kon een ongeveer gelijk sal do winst worden behaald namelijk f 331.000 (v.j. f 326.000). Voortdurende aandacht blijkt echter vereist om door omzetvergroting, verdere automatise ring. van het produktieproces en ra tionalisatie, de steeds stijgende lonen en kosten te kunnen opvangen. De brutowinst op goederen bedroeg f 5,8 min. (v.j. f 5,7 min.). Voorge steld wordt negen pet. dividend (onv) de totale concernomzet over de afge lopen maanden van 1969 was hoger dan in 1968. Hoewel omtrent de ont wikkeling in de komende maanden nog niets met zekerheid kan worden gezegd, stemt het tot voldoening dat de bedrijven ruim van orders zijn voorzien, aldus het verslag. In 1968 is de omzet op de binnen landse markt met ruim zestien pet. gestegen. De exportmarkt is nog ten achter gebleven. De investeringen zul len een grotere omvang gaan aanne men. De bedrijven waren in het alge meen beter bezet dan in 1967. De Bel gische dochteronderneming is tot een positief resultaat gekomen. Een begin werd gemaakt om te komen tot een vergroting van de invloed op de Duit se markt. Er werd een kleine ver koopmaatschappij onder de naam Utermöhlen GMBH opgericht. On danks de verhoging van lonen en sa larissen is het totale kostencijfer bij na gelijk gebleven aan dat van 1967. Wat de financiering betreft vermeldt het verslag, dat het bedrijf nog steeds van een niet onbelangrijk bankkre diet gebruik moet maken. Gezien de uitbreiding der activiteiten in 1969 neemt de directie aan, dat ook in dit jaar hierin nog geen wijziging zal ko men. LEIDEN Carrosseriefabriek NV Deckers en Zonen te Leiden, een familie vennootschap met circa 80 werknemers, heeft de beslissing genomen om op kor te termijn een filiaalbedrijf te stichten voor nieuwbouw van aluminium geslo ten bedrijfswagens in de ruimste zin. Met de gemeente Weert is een overeen komst gesloten voor grondaankoop op het industrieterrein ten oosten van de stad. Begormen zal worden met een be bouwde oppervlakte van circa 3.600 m2, maar er is voldoende terrein voor uit breiding beschikbaar. Met de aanvang zullen 20 a 25 werkkrachten nodig zijn, hetgeen naar verwachting zal toenemen tot de omvang van het Leidse bedrijf. BRUSSEL De Belgische minister van Openbare Werken, De Saeger, heeft in de kamer van volksvertegenwoordi gers in Brussel gewaarschuwd, dat aan leg van een eigen haven voor mam moetschepen aan de kust bij Zeebrugge een zeer dure aangelegenheid zal zijn. De Saeger verklaarde in antwoord op een vraag een volksvertegenwoordiger uit Zeebrugge, dat de regering in de ko mende weken een oordeel hoopt te for muleren over het rapport van deskundi gen (de commissie-Verschaeve), waar van de conclusie luidde dat een uitbrei ding van Zeebrugge of aanleg van een nieuwe superhaven op de banken voor de Belgische kust een uitvoerbare zaak was. ADVERTENTIE 'I V O - ZwemmerseczeemJ POEDER TFïySÉÜfc.Sl'ff.S!* 'V BUAPOTHEKER EN CRÈME II IwCllClJW EN DROGIST 3'

De Vallei | 1969 | | pagina 9