ONDERWIJZERES NA 45 JAAR MET PENSIOEN Mej. H. Moorrees nam afscheid van het Rhenense onderwijs Hoofd hoeft niet hervormd te zijn Schade op rijksweg In Rhenens Streekmuseum Prent-praat voor ieder verstaanbare taal van Voorstel aan raad: Openstelling Willaerbad op zondag voor alle leef tij dsgroepen Première operette Droomprinsesje TOERNOOI VAN VAILEIVOGELS Lof, bloemen en cadeaus Schutters in actie Verbetering Barneveldse straat valt duurder «uit Raad vergadert Rhenens scholen met Bijbel Afscheid van de school Uitbreiding sportcomplex goedgekeurd VALLEI? Belt Benoeming van onderwijzeres Holevoetschool Diepdruk Steendruk Fantasie Kat liet twee brommers vallen Wedstrijd Schietkring Woningbouw in plan Wittenberg Wedvlucht van De Luchtpost Meer groen door strookbeplanting Aandacht Doorwerken ZWEMDIPLOMA'S SCHOOLJEUGD NOG DIT JAAR BOUW VAN NEGENTIEN BEJAARDENWONINGEN 10550 11079 3328 WOENSDAG 25 JUNI 1969 RHENEN Vandaag bereikt mej. H. Moorrees de pensioengerechtigde leeftijd. Een gevolg daarvan is, dat zij een punt zet achter een bijzonder werk zame periode als onderwijzeres b ijhet christelijk onderwijs. Gisteravond werd in het verenigingsgebouw „Irene" door het schoolbestuur een afscheids receptie aangeboden aan de scheidende leerkracht, die door talrijke oud-leer lingen, ouders van leerlingen en oud-leerlingen en vele colega's en oud- colega's werd bezocht. Het gemeentebestuur werd vertegenwoordigd door wet houder T. van Lienden, die de honneurs waarnam voor de burgemeester en de wethouder van onderwijs, die momenteel buitenslands vertoeven. 's Middags hadden de schoolkinderen al afscheid genomen van mej. Moor rees met een „knalfuif" op de school aan de Achterbergsestraatweg, waar zij niet minder dan 18 jaar het onder wijs heeft gediend. Zij kreeg veel bloe men en geschenken van de jeugd. Namens het schoolbestuur sprak ds. N. Kooreman, in zijn kwaliteit van voorzitter, mej. Morrees toe. Hij rao- moreerde, dat zij maar liefst vijfenveer tig jaar onafgebroken met de volle in zet van haar persoon het christelijk onderwijs heeft gediend. Mej. Morrees, geboren in Loon op Zand, begon haar loopbaan in 1924 in Polsbroek, kwam in 1929 in Werkhoven, werd in 1931 in Vianen benoemd en kwam tenslotte op 1 mei 1951 naar Rhenen. „Ik had destijds zelf het voorrecht", aldus ds. Kooreman, „uw les in Vianen bij te wonen, de gemeente waar wij u vandaan gehaqld hebben. Ik leerde toen al direct een bijzonder goede karakter trek van u kennen. U was snipverkou den, maar dat belette u niet toch ons die bewuste les te geven. Wij in Rhenen hebben er nimmer een mo ment spijt van gehad u te hebben be noemd. Een bijzondere trek van u was, dat u de volle aandacht had voor elk kind dat u onder uw hoede had. U be moeide zich niet alleen met de uitblin kers, maar trachtte steeds weer de wat minder begaafden ook op peil te brengen. Oud-leerlingen hebben mij vandaag nog bevestigd, dat zij zeer veel van u hadden geleerd. Ik heb diepe bewonde ring voor een vrouw, die tot haar vijfenzestigste met zoveel volharding volhoudt onderwijs te geven. U hebt zich tot de laatste dag helemaal gege ven met blijdschap en enthousiasme. Wij hopen dat u nog vele jaren van een welverdiende rust mag genieten". Na de toespraak van ds. Kooreman overhandigden mej. Slot en de heer Ho- gendoorn, bestuursleden van de Vereni ging tot Stichting en Instandhouding van scholen met de Bijbel in Rhenen mej. Moorrees als afscheidsgeschenk SCHERPENZEEL De verbetering van de Barneveldsestraat te Scherpen- zeel zal duurder uitvallen dan was voor zien. De raad heeft al een krediet be schikbaar gesteld voor het aanbrengen van een deklaag van 4 centimeter (f 102.000), maar nu blijkt dat een laag van 6 centimeter noodzakelijk is. Het gedeelte van de weg dat op het grond gebied van de gemeente Bameveld ligt krijgt namelijk ook deze ophoging, wat tevens een verhoging van de bermen meebrengt. Hierdoor wordt de oorspron kelijke kosten begroting overschreden met f 60.000. De extra financiering is mogelijk, aldus B. en W. omdat op kor te termijn middelen vrijkomen wegens opbrengsten van omslagkosten en re serve sport en recreatie van het be stemmingsplan Wittenberg. Uitstel van de wegverbetering zou be tekenen dat pas volgend jaar zou kun nen worden begonnen, en dat is uit een oogpunt van verkeersveiligheid ontoe laatbaar. B. en W. vragen daarom om een aanvullend krediet, waarover de raad op 26 juni moet beslissen. een fraaie staande schemerlamp, waar mee de scheidende onderwijzeres zicht baar verheugd was. In de met vele bloemen en bloem stukken versierde grote zaal van „Ire ne" sprak vervolgens wethouder T. van Lienden. Ook hij vond het een he le prestatie om vijf en veertig jaar voor de klas te staan. Hij sprak de hoop uit, dat de vruchten van het on derwijs, door mej. Moorrees gegeven, zouden mogen doorwerken op de kinde ren. „Het gemeentebestuur is u zeer erkentelijk voor hetgeen u voor de Rhe nense kinderen hebt gedaan", aldus de wethouder. Ook de collega's namen op een bij zonder hartelijke wijze afscheid van mej. Moorrees. Zij hadden, evenals ve le andere vriënden en bekenden, als herinnering een geschenk bij zich, dat werd aangeboden door het waarnemend hoofd van de school, de heer M. van Santen, die het hoofd, de heer Verbaas, herstellenden van een ziekte verte genwoordigde. SCHERPENZEEL De raad der ge meente Scherpenzeel komt donderdag 26 juni 1969 des avonds 7.30 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: Opening; vaststel ling notulen vergadering 14 april 1969 en 3 mei 1969: ingekomen stukken; voorstel tot goedkeuring wijziging sta tuten bejaardencentrum „Het Huis in de Wei"; voorstel tot eervol ontslagverle ning aan mej. C. E. D. Scheurleer onderwijzeres Holevoetschool; beschik baarstelling krediet voorbereidende werkzaamheden inzake uitbreiding sportaccommodatie; Voorstel tot benoe ming gemeentewerkman; vaststelling slotwijziging begroting zwembedrijf 1968; voorstel tot bouw van 19 bejaar denwoningen nabij de Gaslaan; voor stel tot aanleg weg Willaerlaan - Lin- denla&n; beschikbaarstelling aanvul lend krediet reconstructie Barneveldse straat; bespreking uitgifte gronden Wit tenberg; vaststelling slotwijziging ge meentebegroting 1968; beschikbaarstel ling krediet meubilair Holevoetschool; garantieverlening rente en aflossing hypotheken eigen woningbezitters; vaststelling vergoeding vakonderwijs ULO-school over 1968; beschikbaar stelling krediet bouw twee kleu terlokalen aan de Vijverlaan; beschik king op verzoek ex art. 72 L.O. wet in zake inrichting 5e leslokaal; beschik baarstelling krediet aanbrengen luxa flex in kleuterschool Plan Zuid; voor stel tot vaste aanstelling heer F. J. Hoevenagel aan O.L school I; van toe passing verklaring salarismaatregelen 1969; vaststelling slotwijziging keurings dienst voor slachtdieren en vlees; voorstel van Burgemeester en Wethou ders met betrekking tot de openstelling van het zwembad op zondagmiddag; benoeming onderwijzeres aan de Hole voetschool; benoeming van de heer J. Heij tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand; verkoop (eventueel) perceels ge deelte nabij de Holevoet; voorstel (me dedelingen) met betrekking tot de in stelling van een sport adviesraad; voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverordening (verwerking enkele opmerkingen der Provinciale Griffie); rrfededelingen; rondvraag en sluiting. RESTEREN Dinsdag 24 juni wer den in Natuurbad Ouwehand examens gehouden voor zwemdiploma's Voor de O.L. Prinses gmarijke school slaagden voor zwemdiploma B: Dikkie v. Gelderen; Wim de Keizer: Jeroen v.d. Maagdenberg: Wim v. Neerbos, Martin Schurink; Adtie v. Schaik. Voor het zwemvaardigheidsdiploma I slaagden: Paul Helmond; Adriaan Schenkhof; Jan v.d. Wal. VEENENDAAL Vier auto's raak ten gisteravond beschadigd bij een ket tingbotsing op rijksweg 12 ter hoogte van de afrit Veenendaal. De Rotter dammer W. E. G. reed achter tegen de Zweed R. H. H. die stilstard achter P. J. v.d. E. uit Den Haag en de Arnhem se mej. G. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. SCHERPENZEEL Dinsdagavond was in Filalethes de jaarlijkse af scheidsavond van de leerlingen van de 6e klas n de openbare school Dorps straat. Het oofd der school sprak een bijzonder woord van welkom tot de wet houder P. de Jonge, die 't gemeentebe stuur vertegenwoordigde. Hierna werd door de kinderen opgevoerd het toneel stukje „De Bom". Na de pauze kreeg men volksdansen onder leiding van me vrouw Thielemans te zien, gevolgd door een kort maar zeer grappig toneelstuk je met als titel „De school zoals de kin deren het wensen". Nu, de kinderen lie ten de juffrouw allerlei werk doen en de talrijke aanwezige ouders hebben van dit stukje bijzonder genoten. Nadat er nog enkele volksdansjes waren ge bracht, werd het tijd voor het eigenlij ke doel van de avond, het afscheid ne men van de leerlingen. Het hoofd Th. v. d. Hoeff, bracht al lereerst dank aan allen die hadden mee gewerkt aan het slagen van deze avond. Hij wenste de kinderen veel succes toe op de verdere levensweg en bood de 18 leerlingen die de school verlieten een tegel aan als herinnering. Hierna sloot hij met een kort dankwoord deze ge slaagde avond. SCHERPENZEEL Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben de Scher- penzeelse grondaankoop, bestemd voor de uitbreiding van het sportcomplex Willaerlaan-Eikenlaan, goedgekeurd. B. en W. hebben zich inmiddels door deskundigen laten voorlichten omtrent de uitbreiding van de sportaccommoda tie. De Ned. Heide Mij. zal worden op gedragen plannen te maken voor de uitbreiding van het zwembad met een bassin van 50 meter, een nieuw voet balveld, en de bouw van een kleedge bouw en kantine. Het college vraagt de raad een be- ginkrediet van f 20.000,-. SCHERPENZEEL Dit jaar kan in Scherpenzeel worden begonnen met de bouw van de eerste serie bejaarden woningen, deel uitmakend van een ex tra contingent, waarom B. en W. heb ben verzocht. In de gemeenteraad van 26 juni komt een voorstel in behandeling, over het bouwen van 19 bejaardenwoningen op het binnenterreinen nabij de Gaslaan, de Lindenlaan. en de Willaerlaan. De kosten van het project worden geraamd op f 25.000,- voor de bouw, en f 4.786,- voor de grond per woning. De huur is berekend op f 120,82 zon der de variabele verwarmingskosten. dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL In verband met het vertrek van mej. C. E. D. Scheur leer als onderwijzeres aan de openba re Holevoetschool heeft het college van B. en W. in overleg met de inspectie te Ede een voordracht opgesteld voor de benoeming van een opvolgster. De voordracht die voor donderdagavond aan de raad wordt voorgesteld luidt: 1. Mej M. Lohmann uit Amersfoort 2. mej. L. A. Holster uit Middelburg 3. Mej. A. M. de Rooij uit Oost Souburg. RHENEN „Wat is een prent?" Dat is de vraag waarop de tentoonstel ling „Prent-praat" in het Streekmu seum in Rhenen een antwoord wil ge ven. Op vijfentwintig schotten en in een aantal vitrines is dat antwoord te vinden. De geschiedenis en de techniek van de prentkunst worden de leek op een buitengewoon heldere en overzich telijke manier uiteengezet. De rondreizende tentoonsteling, die samengesteld werd door het bureau van de Rijksinspecteur voor roerende goe deren in Den Haag. doet Rhenen aan van 23 juni t.m. 11 juli. „Wat is een prent?". Die vraag is de kapstok waaraan de hele bespreking van de grafische kunst is opgehangen. ..Een prent is een gedrukte voorstel ling, die als handwerk ontstaan is", luidt het antwoord en vervolgens ko men dan de verschillende druktechnie ken aan de orde. Dat zijn er drie: hoogdruk, diepdruk en vlakdruk. De diverse procédés worden aan de hand van foto's en voorbeelden ge ïllustreerd en 'het instrumentarium waar de kunstenaar gebruik van maakt ligt in vitrines uitgestald. Houtsnede en linoleumsnede zijn hoogdruktechnieken. De vroegste hout sneden dateren uit het begin van de vijftiende eeuw, toen de boekdrukkunst nog niet was uitgevonden en tekst en illustraties van boeken uit houtblokken gesneden werden. Omstreeks het mid den van die eeuw werd de boekdruk kunst en daarmee de pers uitgevonden. Toen pas konden gravures gemaakt worden. De houtgravure, eveneens een hoog drukprocédé, werd echter pas omstreeks SCHERPENZEEL „WIJ stellen ons uitsluitend op het standpunt, dat, indien de weersgesteldheid van dien aard is, zeer velen verkoeling zoeken in een zwembad het niet meer opgaat iemands persoonlijke mening in dezen aan een ander op te leggen door het bad gesloten te houden." Dit schrijft het col lege van B. en W. van Scherpenzeel aan de gemeenteraad in een voorstel om voortaan het bad zondagsmiddags van 2.00 tot 5.00 uur voor iedereen open te stelen. Nadrukkelijk voegt het college hier aan toe, dat het nieuwe standpunt van het college los staat van de omstandig heden, die vorige week zondag bij het zwembad hebben plaats gevonden. Toen werd het bad min of meer stormender hand bezet door een vijftigtal kampeer ders afkomstig uit de camping „de Lucht" te Renswoude. Precies tien jaar geleden machtigde de gemeenteraad het college van B. en W. het gemeentelijke zwembad onder bepaalde voorwaarden op zondagen voor de jeugd open te stellen. Het college maakte hiervan gebruik door toe te staan dat de jeugd van 14 jaar tot en met 20 jaar in het bad kon zwemmen, tenzij de weersgesteldheid van dien aard is dat voor openstelling geen be langstelling bestaat. Het standpunt was destijds dat door openstelling van het zwembad in deze vorm de zondagsrust en de zondags heiliging niet in het geding werd ge bracht. De gedachtengang was dat door de openstelling van het bad de zondags ontheiliging zelfs werd tegengegaan. „Positieve klachten omtrent versto ring van de zondagsrust of ontheiliging van de zondag hebben het gemeente bestuur nimmer bereikt", zo schrijft het college. Twee jaar geleden werd ook verzocht het bad open te stellen voor iedereen met een volledige personeelsbezetting. Dit voorstel werd toen door de meer derheid van de raad verworpen. Het college schrijft verder aan de raad als motivering van de gewijzigde gedachtengang: „Zonder in te gaan op de verschillende godsdienstige inzichten met betrekking tot de bevordering van de zondagsheiliging en zondagsrust is ons college thans van mening dat het opleggen van een eigen gedachtengang in dezen aan een ander moeilijk of zelfs niet meer mogelijk is. Hierin heeft de overheid een algemene taak en indien de weersgesteldheid van dien aard is, dat zeer veel inwoners en hier verblij vende vakantiegangers verkoeling zoe ken in het gemeentelijke bad, hiertegen niet meer moet worden ingegaan doch dat de zondagsrust juist door openstel ling van het bad wordt bevorderd". RHENEN Tot nu toe konden aan de christelijke scholen in Rhenen, die onder de hoede staan van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel, slechts hoofden worden benoemd van hervormde afkomst. In een rondschrijven aan de leden van de vereniging deelt het bestuur nu mede, dat het zich heeft beraden over de wenselijkheid omtrent het bepaalde in artikel 9 van het huishoudelijk reglement en dat het tot de overtuiging is gekomen, dat het mogelijk moet zijn ook niet-hervormde hoofden van scholen te benoemen, mits zij de grondslagen van de vereniging onderschrijven. Inmiddels is een voorstel om het bewuste artikel van het huishoudelijk regle ment te wijzigen al in een ledenvergadering behandeld en aangenomen. In de nieuwe redactie is bepaald, dat van elke benoemde leerkracht instemming wordt verlangd met de grondslag van de vereniging. Overgang tot een andere overtuiging dar. in de statuten der vereniging is om schreven kan onmiddellijk ontslag ten gevolge hebben. Onmiddellijk ontslag zal worden verleend, nadat het voltallige bestuur zich hierover heeft uitgesproken. VEENENDAAL Leerlingen van de Chr. Nat. School III hebben gisteravond een uitvoering van de kinderoperette ..Het Droomprinsesje" gegeven in het schoolgebouw aan de Gerard Terborch- straat in Veenendaal. Dinsdagmiddag werd de première voorstelling gehouden voor een publiek van schoolkinderen. De avondvoorstel ling stelde ook de ouders van de leer lingen in staat de prestaties van de kin deren te bewonderen. Onder leiding van het hoofd van de school, de heer Th. Tuinstra, hadden de 32 kinderen de operette ingestudeerd. Alle zesde-klassers deden mee en dit gezelschap werd aangevuld met een aantal leerlingen uit de vijfde klas. De hoofdrollen van prins en heks werden gespeeld door resp. Barry van de Lust- graaf en Janine van Rijnbach. De jaarlijkse kinderopertte werd voor de vierde keer gehouden. Vanavond om half acht is er een laatste voorstelling -voor ouders en genodigden. i» m - 1800 voor het eerst toegepast door de Engelsman Thomas Bewick. Zijn „Bri tish Birds" zijn oudst bekende hout gravures of toonhoutsneden. Naast werk van deze Engelsman hangt op de expositie ook een vijftal prenten van Gustave Doré (1832-1883). die op dit gebied de erkende grootmeester is. Vooral wat het diepdrukprocédé be treft zijn de kunstenaars zeer vinding rijk geweest in het vinden van toepas singen daarvan in hun werk. Koper gravure, stippelgravure, zwarte-kunst- prent of mezzotint, staalgravure, ets, tailledouce en ga zo maar door: al deze diepdrukprocédés worden op de expositie beschreven en met vele pren ten toegelicht. Werken van Lucas van Leyden. Ch. H. Hodges, Adriaan van Ostade, Aad Veldhoen, Herman Berse- rik e.a. dienen hier ter illustratie. Bij zondere aandacht wordt geschonken aan het slijtageproces van de platen en aan het steeds opnieuw bewerken van de tekening. Dit laatste heeft ertoe geleid dat we van een aantal prenten verschillende versies bezitten. Steeds als de kunste naar een aantal afdrukken had ge maakt, besloot hij de tekening weer te veranderen. Van de negentiende-eeuw- se graficus P. L. -Dubourcq wordt zo een viertal staten van een ets tentoon gesteld. Bij het vlakdrukprocédé wordt ruim aandacht besteed aan de lithografie of steendruk. Werk van G. Engelman en Henri Fantin Latour (vroeger), M. C. Escher en Jef Diederen (nu) is hier het goedgekozen illustratiemateriaal. Er wordt tenslotte nog gewezen op verschijnselen als monotype, meng techniek en kleurendruk. Wellicht het meest bijzondere geëxposeerde stuk is een prent van Abraham Bloemaert, een mengsel van houtsnede en ets dat niet vaak voorkomt. „Prent-praat" is geen ijl gezwam in de ruimte, het is klare taal die voor iedereen verstaanbaar is. In doel en op zet is deze tentoonstelling bijzonder ge slaagd. Gelijktijdig met „Prent-praat" expo seert mevr. Iet Cool-Schorer uit Wage- ningen haar ceramiek. Kleine plastie ken, die vage herinneringen oproepen aan Mesopotamische en Inka-kunst. Het VEENENDAAL Op de Valleistraat was gistermiddag een kat de oorzaak van een dubbele valpartij, waarbij drie personen waren betrokken. De brom fietser B. uit Bennekom Viel toen hij de kat, die plotseling overstak, aanreed, en moest per ambulance naar huis wor den gebracht. De kat liep, kennelijk geschrokken te rug, en werd nogmaal aangereden door een bromfietsster met duo-passagiere. De beide dames kwamen eveneens te vallen en liepen schaafwonden op. Van de kat ontbreekt op het ogenblik elk spoor. SCHERPENZEEL Op zaterdag 28 juni organiseert het jeugdbestuur van de Valleivogels een adspirantentoer- nooi van adspiranten-A en op 5 juli een junioren-A toernooi. Beide toernooien zullen zeer sterk bezet zijn. De volgende verenigingen zullen aan beide toernooien deelnemen: Sparta. Nijkerk. VVOP Voorthuizen, CJW Amersfoort, de voetbalvereniging Ede en de organiserende vereniging Vallei vogels. Als slot van dit succesvolle sei zoen van de jeugd wil men straks ook nog een sportdag organiseren. SCHERPENZEEL Op dinsdag 1 juli organiseert de Scherpenzeelse schietvereniging de jaarlijkse kring wedstrijd van de schietvereniging Gel derse Vallei. Het gebeurt op de eigen baan van de vereniging en er zullen 17 verenigingen deelnemen. is de eerste expositie van deze kunste nares. die over een ongebreidelde fan tasie blijkt te beschikken. Haar fanta siebeesten getuigen van talent en het is dan ook jammer dat dit werk enigs zins weggedrukt staat tussen de schot ten van „Prent-praat". Op een apart» expositie zou deze ceramiek ongetwij feld beter tot haar recht komen. Het Streekmuseum in Rhenen is da gelijks van 11.00-12.30 en van 14.00-17.00 uur geopend. Zondag en woensdag is het gesloten. SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel moet donder dagavond beslissen met welke bouw onderneming men in zee gaat voor de woningbouw in het nieuwe bestem mingsplan „Wittenberg". De keuze gaat tussen Guelen nv uit Wychen en W. Jansen nv te Doorwerth. Beide bouwondernemingen zijn uitge nodigd een uitgewerkt plan te overleg gen aan de hand waarvan de raad kan beslissen. Spoedig zal een begin worden ge maakt met het bouwrijp maken van het inmiddels door gedeputeerde sta ten goedgekeurde bestemmingsplan „Wittenberg". Op het gedeelte van het plan, dat eigendom-is,, van de nv Co- ordinatiebouw, zal ook spoedig met de bouw van 70 woningen worden begon nen. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mee aan een wedvlucht vanaf Suro Fosses een afstand van 392 km. In concours waren 86 duiven en zij werden gelost om 5.50 uur en de eerste duif arriveerde om 10.58 uur in Scher penzeel. De uitslagen waren A. Rustenhoven, 1, 12; J. v.d. Bovenkamp 2, 4; P. v. Eist 3; W. Wagensveld 5. 7, 13; C. ter Burg 6, 11; J. Bakker 8; T. H. Aar- sen 9; W. v. Schaik 10, 17; A. C. v.d. Wetering 14, 15 C. Gijsbertsen 16. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week op de buitenbaan de volgende resuultaten met geweer: C. Valkenburg 92, M. Berendsen 90, H. Navest 90. H. v. Ginkel 89, P. Enge- lenbuurg 89, M. v. Eem 89, A. v. Eist 88, T. v. Rustenhoven 88, A. C. v. Dus- schoten 87, H. Pater 86, A. v. Garde ren 85. E. v.d. Werk 85, A. Blanken 83, J. Koudijs 82, H. Methorst 82, J. La Bastide 82, A. v. Wittenberg 81, H. Berendsen 81 J. v. Eist 81, W. Klum- penaar 80, J. Davelaar 79, B. v. Geefs- huizen 79, H. Veldhuizen 78, W. v. Leu- veren 78. J. ten Broek 87, J. Overeem 76, K. Schepel 72, T. Valkenburg 68 en A. J. Bookkelmaan 65. SCHERPENZEEL Gevonden en verloren te Scherpenzeel. Gevonden: autosleutels. een hond (zwart-wit gevlekt), kinderportemon- nee met inhoud, zwembroek, een auto ped (rood met witte spatborden), kin derschoentje (geel-zwart), damesfiets (zwart), een' terlenka regenjas met sjaal, zwart beursje met inhoud (in NBM bus). Verloren in Scherpenzeel: een tran sistorradio, een tas (pukkel) met in houd lunchdoos en multimap, dames portemonnee (f35,- inhoud), ceintuur (wit), portemonnee met inhoud, zwart- rode badtas met inhoud, herenhorloge merk Centrix met schakelband, step (rood). RESTEREN Het college van B. en W. van de gemeente Resteren vraagt de raad een krediet van f 7500,- voor het aanbrengen van verschillende groenvoorzieningen in Resteren en Op- heusden. De kostenbegroting werd gemaakt door de n.v. Tuin- Cultuur-Technisch Bureau „De Enk" te De Steeg. De prijsaan- bieding betrof ondermeer de volgen de werken: Iepenlaan, strook voor be jaardencentrum, strookbeplanting uit breidingsplan Achterdorp Kesteren en strookbeplanting aan de Jacob Cats- straat te Kesteren.

De Vallei | 1969 | | pagina 5