Boeiend duel verwacht op Salamander Passerend schip vernielt kabel; Wijkse veerpont paar uur uit de vaart Gaat-ie-wel of gaat-ie-niet DOVO werd na enerverend duel winnaar in Veteranentoernooi Scheepjeswol- jeugdtoernooi gaat verder Voetbalsterren' van Veenendaal spelen voor chronisch zieken Incidentjes ontsierden slotfase Favoriet VZC in return tegen zwak 6ZC VZC-dames dwongen kampioen Zeist tot compromis (0-0) Krachtmeting Boksen Prijzen Bejaarden wisten nog veel van vroeger dagen Strafschoppen brachten beslissing BOKSDEMONSTRATIES ALS VOORGERECHT Goede slag Ds. V an ijnen ter oriëntatie naar Lienden Holzbauer krijgt opdracht tot uitwerken van stadhuisplan Boeken moeten in Duitsland open Jong Gelre narïr België Gevaarlijk Fraai Broekje Waterpolo Ochtense winkeliers dagje uit Taai MARKTEN BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 27 JUNI 1969 Hoewel wedstrijdleider S. .J Klijn wat concurrentie vreest van de TT As sen is het voor hem een vaststaand feit dat er vooral voor de voetbalwed strijd een zeer grote belangstelling zal zijn. „Daarvoor komen er te veel top- spelers uit onze omgeving binnen de lijnen en de Veenendaalse voetbalsup porters zullen een dergelijke wedstrijd bepaald niet aan hun neus voorbij la ten gaan. Er zitten bovendien tal van pikante bijzonderheden aan dit duel verbonden. Op zichzelf is er nog steeds geen sprake van een zekere rivaliteit tussen het zaterdag voetbal en dat van zondag. De zaterdagamateurs zijn de laatste jaren steeds sterker geworden, waardoor het niveauverschil aanmer kelijk is verminderd. Spelers als Schin kel, Demoet en Diepeveen hebben al naam gemaakt, toen zij deel uitmaak ten van het Nederlands zaterdagelftal. Opmerkelijk is bijvoorbeeld dat be stuursleden van de semi-profclub Wa- geningen zaterdagavond naar Veenen- daal komen om in deze wedstrijd nog eens Bram Demoet aan 't werk te zien. Men schijnt wel belangstelling te heb ben voor die knaap. Voor de zondag-formatie heb ik ook spelers uit de omliggende plaatsen moe ten aanzoeken. De verhoudingen liggen in Veenendaal nu eenmaal wat anders dan landelijk het geval is. Ik geloof dat we ook in dat elftal een aantal zeer goede spelers kunnen bewonderen. Vooral met Joop van Vliegen en enkele Candia-spelers ben ik blij en ik denk dat de verdediging er wel bijzonder sterk uitziet. Het kan dus een uiterma te spannende wedstrijd worden, want je zou het een krachtmeting kunnen noemen tussen het zaterdag en het zon dagvoetbal." Het belooft inderdaad een interessant duel te worden dat morgenavond op de Salamander wordt gehouden. De wed strijd begint om half zeven. Voorafgaande aan de voetbalwedstrijd zal even over half zes begonnen wor den aan een serie boksdemonstraties. Hiervoor werd medewerking verkregen van boksschool Schreuders uit Arnhem. Aan deze demonstraties en wedstrijden neet onder anderen deel de Veenendaal- SIEM GERRITSEN Veenendaler in de ring RIJSWIJK Het pontveer tussen Rijswijk en Wijk bij Duurstede is gisteren geruime tijd uit de vaart geweest, doordat een Zwitserse boot de keting waarmee de pont aan de midden op de rivier liggende bootjes is verbonden, stuk voer. Deze boot passeerde een ander schip en kwam toen met de ketting in aanraking. De oorzaak stond gisteren nog niet vast. Men vermoedt dat het schip uit het roer is gelopen. De pont bleef aan de Wijkse kant liggen. Aan beide kanten van het water stonden lange files van ongeduldig wachtende automobilisten. Velen van hen kozen na verloop van tijd een andere route. Er werd zo spoedig mogelijk met de herstelwerkzaamheden begonnen. De rivierpolitie stelt een onderzoek in. S. J. KLIJN wedstrijdleider se bokser Siem Gerritsen. Het program ma voor de boksdemonstraties is als volgt samengesteld: warming up, scha duwboksen, boksgymnastiek, elementai re stoten en „sparren". Het sparren is min of meer het boksen van een wed strijd in trainingsverband. Via een ge luidsinstallatie wordt voor een duide lijke toelichting gezorgd. De in Veenen daal nog wat onbekende bokssport zal door demonstraties mogelijk meer aan dacht krijgen. In elk geval verwacht de commissie die de wedstrijd organi seert hiervoor veel belangstelling. Na afloop van de voetbalwedstrijd, waarvoor burgemeester Bode de aftrap zal verricht worden in het NVV- gebouw de prijzen uitgereikt tijdens een gezellig samenzijn van de deelne mers aan de wedstrijd. Het zijn de prij zen van het veteranentoernooi, dat gis teravond werd besloten. DOVO werd daarin de winnaar. Veenendaal eindig de als tweede en VRC legde beslag op de derde prijs. LIENDEN De maandelijkse bejaar denmiddag in het hervormd jeugdge- bouw onder leiding van Mevr. E. J. de Lange-van der Lee werd weer druk be zocht. Mevr. De Lange nam deze mid- .da©~hei. leeuwendeel van, het »prograjn- maVoor haar rekeping. In verband met •het "duizendjarig bestaan van Lienden. rdat de laatste week van mei -\Verd ge vierd, had zij een uitgebreide vragen lijst opgesteld, waarvan ze de beant woording van de bejaarden verwachtte. Op diverse terreinen hadden de vragen betrekking, onder meer: hoeveel burge meesters, secretarissen, predikanten en andere prominente en tot de verbeel ding sprekende figuren uit het verle den de ouderen hadden gekend. Het was opmerkelijk hoeveel vragen de oudere dames wisten te beantwoorden. Woensdag 16 juli vindt de volgende bij eenkomst plaats. De eerste de beste aanval was voor VZC. Maar het zachte schot van Ria v. d. Horst werd door de keepster ge keerd. Zeist ondernam daarna een energieke aanval op de VZC-veste, doch de bal belandde op het net. Jan tien Imbos weer zwoegend als altijd op het middenveld schoot op de lat waarna Zeist een aanval afgerond zag met een schot dat net naast het doel van VZC ging. Zeist bleef daarna even heftig aandringen, waarbij het be paald pech had toen een fraai schot door de lat werd gekeerd. Irma v. d. Bosch. Janneke v. d. Meer en Ria v. d. Kolk stopten de Zeist-aanvalsters EDE Geboren: Margriet, d.v. E. J. van den Brink en G. Bos: Maurice M., d.v. B. Koudijs en G. B. Nagel; Maaike D.. d. v. E. Hutten en D. J. Dragt; Desi- rée S., d.v. N. C. den Hoed en A. M. van Wamel; Gerda, d.v. J. A. Vogel en E. Jansen; Sybilla T., d.v. J. H. Bosch en S. H. Vos; Asrtje C., d.v. P. van Ek en S. van de Haar; Menno B., z.v. H. A. D. van der Meer en G. Zui- dema; Annelies, d.v. P. J. Smit en G. de Weerd; Hendrika, d.v. B. van Lut- tikhuizen en E Nap; Pieter C., z.v. K. D. Tiemens en M. Fousert;Herco E. J„ z.v. E. D. Fokkema en A. van den Brink; Robert, z.v. R. Vogelezang en D. Slotboom; Mor, z.v. J. B. van Leu ven en G. van den Brink; Hendrika C., d.v. G. W. Jansen en J. H. Deij; Wou ter, z.v. D. Hulstein en J. M. van Wa- gensveld; Albartus H., z.v. G van de Lagemaat en G H. Beijer; Michel, z.v. A. van Buiten en J. G. Steenwijk; Al- bert J., z.v. G. H. J. Menkhorst en J. D. Smeenk; Dirk, z.v. H. van de Weerd en C Hulstein; Geert-Jan, z.v. W. J. van Ek en A M. van den Enden; Jo hannes, z.v. E. J. Rigter en B. Nijland; Willempje, d.v. W. Soetendaal en A. Wernsen; Evertje J., d.v. J. Threels en G. Morren; Jacomina, d.v. H. J. Bakke- nes en A. Griffioen; Jolanda, d.v. G. van Scherrenburg en D. M. D. Bron; Evertje. d.v. W. C. Hardeman en B. Robbertsen. Ondertrouwd: Peter van Harten en Andrisa Bouw; Gerardus J. Corts en Maris A.J.Gaal; Berend Wassinkmaart en Wilhelmina H. van de Craats; Jan Beerdsen en Grietje Verbrugh; Harm Kaspers en Wilhelmina te Nijenhuis; Richard A. van Aggelen en Hendrika van de Weerd; Adriaan A. Bremekamp en Irene F. A. Mohr; Dirk van der Vel den en Hendrika Wilhelmina Roskam; Adriaan C. van Geel en Gemma M. M. Timmer; Lutherus J. Willemsen en Ali- da D. van Eek. Getrouwd: G. J. Rozeboom en B. Veenendaal; B. G. Verhoef en A. Koog- je; J. van den Enden en M. L. Suis; H. J. B. van de Blaak en G. van de Bospoort. Overleden: Sietske C. Adema, e.v. W. J. Bouwman. 72 jr.; Hendrika J. Stomp- horst. 60 jr.; Elbartus van Milligen, 95 jr.; Marie H. Menalda van Schouwen burg, geh. gew. met J. G. Bijdendijk, 92 jr.; Mechtelina A. van Hunnik, e.v. J. W. Wolff, 59 jr.; Johannes Schut, 55 jr.; Gerrit van de Haar, 88 jr.; Wilhel mina C. Stam, 82 jr.; Lamberta M. de Jong, geh. gew. met E. van Ettinkho- ven, 83 jr.; Anna K. Schulz, geh. gew. met J. C. Vlastuin, 67 jr.; Eva Kristel, e.v. J. Schogt, 64 jr.; Maria Speelziek, e.v. D. van Veldhuisen, 74 jr.; Ellen D. Herst, 14 jr.; Gerhardus J. Bas, 87 jr.; Jan van de Langemeen, 83 jr.; Gijs- bert M. Brouwer, 48 jr. Zaterdagavond trekt er wederom een fikse zwemploeg van VZC naar de Kringkampioenschappen. In Huissen worden ditmaal veel nummers ge zwommen voor leden onder de 10 en VEENENDAAL Het Scheepjeswol - jeugdvoetballoernooi wordt morgen middag voortgezet met de wedstrijden voor de winnaars van de eerste ronde. In verband met de jaarlijkse voetbal wedstrijd ten bate van de chronisch zieken heeft de organiserende vereni ging de Merino's het programma naar een vroeger tijdstip verschoven, waar door de finale van het toernooi om vijf uur kan beginnen. Om half een begint de wedstrijd tus sen DOVO en SDVB. De wedstrijd Vee nendaal - VRC is nu vastgesteld om kwart voor twee. Precies een uur later, terwijl de jeugdteams een pauze heb ben, begint ter afwisseling een gekos tumeerde voetbalwedstrijd, georgani seerd en verzorgd door de Wijkgemeen- schap „De Punt". Het zal ongetwijfeld een prettige onderbreking zijn van de inspannende wedstrijden van de junior- spelers. De wedstrijd om de derde en vierde plaats vangt aan om 15.45 uur, waar door de finale om vijf uur kan begin nen. Na afloop van het toernooi zal de Scheepjeswoltrofee worden uitgereikt aan de winnaar, alsmede de overige bekers en lauwertakken die de prijzen vormen voor de overige teams. De fraaie trofee is een wisselprijs. aange boden door de directie van de N.V. Ko ninklijke Scheepjeswolf abrieken te Veenendaal. LIENDEN Dinsdag 1 juli zal de door de kerkeraad der hervormde ge meente Lienden beroepen predikant ds. D. C. van Wijnen en echtgenote uit Goe dereede een kennismakingsbezoek aan Lienden te brengen. In de loop van de middag zal hij een gesprek hebben met de kerkeraad, vervolgens zal hij door de kerkvoogdij in het jeugdgebouw wor den ontvangen en een kijkje nemen in kerk en pastorie, 's Avonds om half acht wordt een gemeente-avond gehou den in het jeugdgebouw, waar de ge meenteleden, besturen van verenigin gen en belangstellenden de gelegenheid wordt geboden met het predikantsecht paar kennis te maken. Op zondag 20 juli zal ds. Van Wijnen in beide dien sten voor de gemeente preken. Kort daarna kan zijn beslissing op het be roep tegemoet gezien worden. 14 jaar, waarop VZC sterk vertegen woordigd is. Trainer Henk Uri en zijn pupillen kunnen dan weer een goede slag slaan naar enkele ereplaatsen en diverse eremetalen toevoegen aan de reeds verworven tien ereplaatsen. De verwachtingen zijn in elk geval hoog gespannen voor het laatste gedeelte van de Kringkampioenschappen. AMSTERDAM Tussen hof, rijks overheid en gemeente Amsterdam zijn besprekingen gaande over de mogelijk heden om het paleis op de Dam een functie in het stadsleven te geven. Burgemeester dr. I. Samkalden deel de dat gisteravond mee in de gemeen teraad. De raad besloot gisteravond een miljoen gulden uit te trekken en de Weense architect Wilhelm Holzbauer op dracht te geven zijn ontwerp van een nieuw stadhuis verder uit te werken. Het nieuwe stadhuis moet verrijzen aan de Amstel, ongeveer op de plaats, waar nu het Waterlooplein ligt. Architect Holzbauer komt volgende maand in Amsterdam wonen. Hij zal er zijn kantoor vestigen en zich als in woner van Amsterdam laten inschrijven in het bevolkingsregister. BONN Ongeveer zeventig grote Westduitse ondernemingen, die géén „Aktien-gesellschaft" (onderneming op aandelen, soort NV) zijn, zullen in de toekomst verplicht zijn om hun bedrijfs resultaten te publiceren. Dit is een ge volg van een uitbreiding van de wette lijke publikatieplicht, die gisteren door de Bondsdag is goedgekeurd. Tot nu toe gold de publikatieplicht al leen voor ondernemingen die de rechts vorm van een „Aktiengesellschaft" hebben. Nu is de verplichting o.m. uitge breid tot de privé-ondernemingen en de bedrijven, die 'n Gesellschaft mit be- schrankter Haftung (GmbH) zijn. De publikatieplicht geldt alleen voor de grote ondernemingen, die voldoen aan minstens twee van deze drie maat staven: een balanssom van meer dan 125 miljoen mark; een omzet van meer dan 250 miljoen mark en meer dan 5000 arbeiders. Deze bedrijven het zijn er onge veer zeventig zullen elk jaar een ba lans, een winst- en verliesrekening en een jaarverslag moetten publiceren. Dze verplichting gaat pas in bij de verslagen over het bedrijfsjaar 1971. OCHTEN Evenals voorgaande ja ren ligt 't ook nu weer in de bedoeling van de plaatselijke afdeling van Jong Gelre om een uitstapje te organiseren. In 1968 ging men naar Monschau en ook nu wil men op 25 juli de landsgrenzen overschrijden. Ditmaal gaat men naar België, waar men o.a. de Citadel van Luik wil bezichtigen. Via het Ardennen- land gaat men naar de watervallen van Coo, waar ook gebruik kan worden ge maakt van een stoeltjeslift en een skel terbaan. Op de terugweg wil men nog een ontspanningsoord bezoeker met als sluitstuk een gezellig samenzijn in Nieuwkuik. De kosten van de reis be dragen f 16,- per persoon en liefhebbers kunnen zicht tot 13 juli a.s. opgeven bij mej. H. van den Berg, Waalbandijk 81 en de heren S. Buis, Bonegraafseweg 12 en G. Gidding, Groenestraat 18 (Hien). Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 856.785 stuks, stemming rede lijk. Prijzen (in guldens per 100 st.): Eieren van 52-53 g 8.88—8.92; 56-57 g 9.65—10.02; 60-61 g 10.34—10.89; 64-65 g 11.14—11.60. Eierveiling Barneveld. Aanvoel 707.340 stuks, stemming redelijk. Prij zen (in guldens per 100 stuks): Eieren van 51-52 g 8.348.91; 56-57 g 9.72—10.05; 61-62 g 10.60—10.95; 66-67 g 11.56—12.21. Belgische eieren. Aanvoer 411.120 stuks, stemming kalm. Prijzen (in gul dens per 100 stuks): Eieren van 50-51 g 8.408.45; 56-57 g 9.71—9.77; 62-63 g 10.73—10.89. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 1.800.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50-58 g f 8.7010.65 per 100 stuks; kg-prijs f 1.741.84. Eieren van 59-65 g f 10.9012.10 per 100 stuks; kg-prijs f 1.85—1.86. Varkensmarkt Barneveld. Aanvoer 50 stuks, handel redelijk. Prijzen (in gul dens per stuk): biggen 98108. VEENENDAAL Als morgen avond DOVO-speler Bram Demoet het veld van het Salamandersport complex aan de Bergweg be treedt zal hij extra veel aandacht op zich gevestigd voelen. Niet al leen van het publiek, dat overi gens graag naar de talentvolle verrichtingen van de Veenendaler kijkt, maar zeker ook van een aan tal bestuursleden van Wapenin gen, die de DOVO-speler reeds en kele weken geleden benaderden met het aanbod om hem op te ne men in het betaalde voetbal. In eerste instantie heeft Bram Demoet nuchter geantwoord er over na te zullen denken. En ver der moesten ,,de heren" nog maar eens komen kijken bij de wedstrijd txissen de zaterdag- en zondag amateurs, die zaterdagavond in Veenendaal gespeeld wordt.. Het heeft er, gelet op het antwoord van Demoet, alle schijn van dat de nog jonge DOVO-speler daarmee wil zeggen: ,,Weet je het wel zeker, dat ik daarvoor geschikt ben?". Het typeert de eenvoudige jongen die Bram Demoet nu eenmaal is. Het belang dat Wageningen bij een bepaalde transactie met De moet zou hebben en het clubbe lang van DOVO moeten dat is een uitgemaakte zaak wijken voor de persoonlijke belangen van Bram Demoet. Hijzelf en niemand anders mag daarover beslissen. En zo eenvoudig als Bram is het zal voor een belangrijk deel af hangen van hetgeen Wageningen hem te bieden heeft, hoe die be slissing uitvalt. Voorlopig houden we het er op dat Demoet niet naar Wageningen gaat. Om verschillende redenen, maar niet in de laatste plaats om dat hij volgend jaar ook nog kan doen en laten wat ie wil. En dan zou het wel eens kunnen zijn dat Bram Demoet dan heel wat meer .waard" is dan op dit moment. VEENENDAAL Vele honderden toeschouwers waren gisteravond naar het Veenendaalse sportpark gekomen voor de laatste wedstrijden van het vete ranentoernooi. Het is een spectaculaire finale geworden, waarin verrassend goed voetbal werd getoond en spanning en rivaliteit hoogtij vierden. Vooral het finaleduel tussen Veenendaal en DOVO kreeg een bijzonder enerverende afloop, toen de strijd onbeslist eindigde en er tenslotte strafschoppen genomen moesten worden om een winnaar aan te kunnen wij/en. Daarbij ontstond een klein incident, waarbij zelfs enkele klappen vielen. Desondanks bood Henny Muller, de aanvoerder van Veenendaal, na afloop bloemen aan in de kleed kamer van DOVO, dat zich bij het nemen van de penalty's het produktiefste betoonde. Zaterdagavond zal de prijsuitreiking plaatshebben, wanneer burge meester Bode in het NVV-gebouw de bekers komt overhandigen aan de win naars. Het veteranenteam van DOVO, dat gisteravond na een enerverend duel tenslotte toch winnaar werd van het succesvolle toernooi 1969. Om zeven uur begon de strijd om de derde en vierde plaats, waarvoor VRC en GWV binnen de lijnen kwamen. Beide teams begonnen de wedstrijd met slechts negen spelers. Pas in de loop van de wedstrijd kon VRC door enkele invallers tot een volledige bezetting ko men. GWV bleef volhouden met negen man, terwijl kort voor het einde een speler geblesseerd het veld moest ver laten. In de eerste helft van deze ontmoe ting scoorden beide teams er flink op los. Heikamp opende de score, terwijl D. Rebergen de stand even later op 2-0 bracht. GWV gaf de moed niet op en slaagde er via twee doelpunten van Van Engelenburg in om de stand in evenwicht te brengen, maar nog voor de rust kon Bertus Cornelissen er 3-2 van maken. Na de hervatting liep VRC door een doelpunt van v. d. Weerdhof uit tot 4-2. Een strafschop van Boers bracht ten slotte de eindstand op 4-3, waarmee VRC de derde prijs in het veteranen toernooi veroverde. Groot was de spanning tijdens de wedstrijd tussen Veenendaal en DOVO. Twee oude rivalen streden fel om de eer onder leiding van scheidsrechter Verbruggen uit Scherpenzeel. De eerste DOVO-aanvallen die al kort na het be gin op het Veenendaal-doel werden on dernomen, waren bijzonder gevaarlijk. Er kwamen wel verschillende goede scoringskansen voor o.a. Van Ojik en Stomphorst maar keeper Henny van Schoonhoven was in grootse vorm en kreeg zelfs meermalen een applaus van het talrijke publiek. Na twintig minuten was het echter Veenendaal dat de score opende. Dat gebeurde toen Henny Muller met een fraai doelpunt keeper Nieboer kansloos liet: 1-0. Nog voor de rust kreeg DOVO verschillende malen een goede gelegen heid om te doelpunten maar een schot van Klaas van Hall werd kundig door Van Schoonhoven gestopt en een kop bal van Stomphorst ging juist naast. Na de hervatting werd DOVO iets sterker en in de 15e minuut werd een fraaie voorzet van Van Hall door Jan van de Kraats in het doel gewerkt: 1-1. Hoewel er fel werd gestreden om het zo begeerde winnende doelpunt lukte het beide teams niet meer om een be slissing te forceren. Na het laatste signaal van de scheids rechter ontstond er 'n tiental minuten een vreemde situatie. Terwijl de hon derden toeschouwers bleven wachten kon men het in de verschillende kleed kamers niet eens worden of er een ver lenging moest komen of dat de wed strijd, zoals Veenendaal meende, moest worden overgespeeld. Het werd echter een verlenging van tweemaal vijf mi nuten, waarin overigens opnieuw geen beslissing viel. Bij het nemen van de strafschoppen hadden de heren Van de Bijl en Hei kamp Igrote moeite om het publiek op enige afstand te houden en nerveus werd begonnen met de laatste fase van 't toernooi. Daarbij ontstond een inci dent, toen een Veenendaal-speler bij t nemen van de eerste strafschop de DOVO-schutter Stomphorst tijdens z'n aanloop vasthield aan z'n broekje. Er vielen enkele klappen maar vrij snel was de orde hersteld. Viermaal schoot DOVO raak, terwijl Veenendaal bij de derde penalty voor de tweede maal miste. Dat betekende de overwinning voor de DOVO-veteranen. Het was tevens het einde van het zeer geslaagde veteranentoernooi 1969, dat, mede door de gunstige weersom standigheden ongetwijfeld een flink be drag heeft opgeleverd ten bate van de Veenendaalse bejaarden. VEENENDAAL Vanavond speelt de herenploeg van VZC uit Bergam bacht de return tegen BZC. Dinsdag avond werd het in het Bergbad een fraai eentonige strijd met VZC veruit in de meerderheid zij het zonder eni ge inspiratie. Het won verdiend met 9-2 en niets staat VZC in de weg om ook vanavond een ruime zege tegemoet te gaan. In deze tweede klasse wordt even eens een zeer belangrijke match ge speeld tussen de nummers twee en drie van de ranglijst. HPC treedt thuis aan tegen DWR uit Haarlem die resp. drie en twee punten achter VZC staan. Verliest DWR één punt, dan is VZC praktisch gesproken kampioen. Dan zullen er werkelijk vreemde dingen moeten gebeuren om VZC van de titel af te houden. En dat DWR in Heem stede niet tot winst zal kunnen komen ligt in de lijn der verwachtingen, want de gevaarlijke middenvoor Sint kan door een oorblessure niet van de par tij zijn. Hoe dan ook, hedenavond moet VZC winnen en het ligt aan de bela#* gers van de Veenendaalse fonpatie of de kampioensvlag al voorzichtig kan"0 worden ontrold. Zaterdagmiddag neemt een heren team van VZC deel aan een waterpo- lotoernooi te Westzaan, georganiseerd door de vereniging Kroosduikers. OCHTEN De winkeliersvereniging „Contact" uit Ochten heeft woensdag de dagelijkse beslommeringen van zich af gezet en is er op uit getrokken. Onge veer 30 personen namen aan de trip deel en gingen 's morgens al om 6 uur van start. De eerste pleisterplaats was Roer mond. De reis werd voortgezet naar het Drielandenpunt bij Vaals. Besloten werd toen het reisplan iets te wijzigen en de forellenkwekerij bij Valkenburg te be zoeken. Bij de skelterbaan werd de kof fietafel alle eer aangedaan en in deze plaats werd ook gelegenheid gegeven te winkelen. Tegen het middernachtelijk uur arriveerde het gezelschap weer in Ochten. VEENENDAAL Zaterdagavond om halt' zeven wordt het voetbalseizoen in Veenendaal besloten. De laatste „grote" wedstrijd is weer de al bijna tra ditionele wedstrijd ten bate van de chronisch zieken, waarvoor altijd een enorme belangstelling bestaat. Ook dit jaar zijn de organisatoren er in ge slaagd om een aantrekkelijk duel in het vooruitzicht te stellen. Deze keer ko men twee selectie-teams tegenover elkaar te staan, samengesteld uit zaterdag en zondag-amateurs uit Veenendaal en omgeving. Op het Salamander-sport complex van voetbalvereniging Veenendaal aan de Bergweg zal het ongetwij feld weer bijzonder druk worden, want ook het „voorprogramma" schijnt erg aantrekkelijk te worden. Sportschool Schreuders uit Arnhem komt om half zes met een gevarieerde demonstratie het Veenendaalse publiek kennis laten maken met de bokssport. Daarbij zal onder meer de Veenendaler Siem Ger ritsen in de ring komen. OPHEUSDEN Cisteren traden Ida in het huwelijk. Turnstertjes van i de bruid bestuurslid ie. vormden de Evert Blankesteijn en Henny van Bre-\de Sportvereniging Ketteren, waarvan*erehaag bij het gemeentehuis. VEENENDAAL De dames van VZC hebben de competitie afgesloten met een 00 gelijk spel tegen kampioen Zeist. Het werd gisteravond in het Bergbad een vrü eentonige strijd op het middenveld. Hoewel beide doelen enkele malen aan een doorboring ontkwamen gaf het gelijke spel de verhoudingen goed weer. De bij waterpolo zeer vreemde score van 00 bleef dan ook verdiend op het scorebord. goed af en gaven weinig ruimte. Vlak voor het rustsignaal zag Zeist weder om een boogbal door de paal gekeerd. Na de korte pauze was het de beurt van VZC om driftig in de aanval te gaan. Op het middenveld bleef Jantien Imbosch voortdurend in balbezit en bij één van haar doorbraken had VZC weer veel pech toen zij het houtwerk teisterde. Keepster Carla Groenhof van VZC moest herhaaldelijk in actie ko men om het gevaar af te wenden. Door snel uit haar doel te komen, onder schepte zij menige Zeister aanval. De strijd bleef zich vervolgens taai op het middenveld afspelen. De speelsters werden vermoeid en er kwamen wei nig gevaarlijke aanvallen meer uit de bus. Tot dat VZC vlak voor tijd de volle winst nog scheen te grijpen. Jannie v. Dijk lanceerde een afstandsschot op het doel van Zeist, de keepster re ageerde hierop in het geheel niet. Via de onderkant van de lat stuitte de bal op het water, maar passeerde de doel lijn niet. Na deze actie floot de arbiter voor de laatste maal en had VZC de competitie besloten met een welver diende 0-0 gelijk spel op kampioen Zeist.

De Vallei | 1969 | | pagina 11