I De Italiaanse schoenfabriek Zenith in Ferrara heeft zich met succes op het terrein van de confectie begeven, om daarmee tot een eenheid van „uitrusting" te komen: dit is een tweedelig zijden avondtoilet met gestileer de bloemen. Prins Claus trok er een hele dag voor uit om de ANWB te helpen bij de start van de nieuwe actie „Laat niet als dank Ook in de bossen rondom Soestdijk bleek nog het een en ander op te ruimen te zijn. Admiraal Georges Cabanier hangt president Pompidou van Frankrijk de versierselen om, behorend bij de Orde van het Legioen van Eer. De Indonesische jaarmarkt Pasar Malam in de Hontrust hallen te Den Haag was er niet alleen om de befaamde keu ken van dat land in ere te houden, al werd daar veel aandacht aan geschonken. Hier treedt een danseres op in de tro- pentuin. Dit zelfgebouwde miniatuurorgel, getrokken door een invalidenwagen, behoorde tot de ongedachte zaken die H.M. Juliana te zien kreeg bij haar bezoek aan het regionaal woonwagencentrum aan de Huppeldijk in Utrecht. Door hen aan te spreken in hun eigen taal won de bij Hamburg wonen de Zweed Erik Zimen het vertrouwen van zeven wolven, die hij van uit het nest opvoedde. Het gaat hem erom, het karakter van wolf en huis hond te vergelijken en daarvan studie te maken. Mocht zij zelf niet genoeg aandacht trekken, dan is er altijd die jonge leeuw er nog om dat te doen: miss Holland, de Amsterdamse Gezina van Heyen, aan de wandel in de Italiaanse badplaats Cesenatico. Het eerste Duitse straalverkeersvliegtuig, de VFW 614, poseerde in Bremen als „het ideale korte afstandsvliegtuig voor de zeventiger ja renDe eerste proefvlucht zal over twee jaar worden gehouden, maar er zijn al aanvragen binnen voor veertien machines uit de eerste serie. De „jet-bus" (44 passagiers of 4,5 ton vracht) kost 8 miljoen'Mark en zal een snelheid van 750 km per uur kunnen halen. Een variatie op het bekende muizenspeelgoed, maar dan voor mensen. De Duitse beeldhouwer Christian Weiser ontwierp deze kogel met ron de gaten, waar je in kunt kruipen om er dan mee te gaan rondtollen Suriname's oudste inwoner, Mathias Hoop, vierde zijn 110e verjaardag die mede werd opgeluisterd door het bezoek van gouverneur dr. J. H Ferrier. De caféhouder Van Uden in het Brabantse Boekei ontd ekte pas dat hij rijk was, toen hij tussen allerlei rommel een loterijbriefje van de SUS terugvond. Al drie maanden bleek voor hem de hoofdprijs van een kwart miljoen gulden klaar te liggen! President Pompidou van Frankrijk, na zijn inauguratie met zijn echtge note poserend op het balkon van het Elysee. In Moskou drongen Olga de Haas en Sylvester Campbell (de laatste in verband met zijn hoge leeftijd buiten mededinging) door in de finale van het internationale balletconcours.

De Vallei | 1969 | | pagina 15