Bouwkosten ca. twee miljoen Plannen voor sporthal en ooen 50-meter bad zijn bestedingsgereed Raad Renswoude plannen voor het nieuwe sportcomplex zafe Nieuw systeem voor ophalen grof vuil Man zonder rijnewijs reed in sloopwagen „Ik kom praktisch nooit op de openbare weg" Braderie 8 juli in Hoofdstraat Sporthalaccommodatie met 350 zitplaatsen Grondverkoop van anderhalf miljoen gulden Kantongerecht Wageningen Noors jeugdkorps maakte opwachting bij gemeente Speeltuin van 't Hoorntje wordt uitgebreid Aanleg nieuwe weg in Eist aanbesteed Oplichters ingerekend Gr on da a nkopen langs Boslaan Groter aantal parkeerplaatsen Hertenkamp in Groene Velden' Straat wordt aan verkeer onttrokken Lantaarnpaal omvergereden Conferencier mag half jaar niet rijden Ruimte voor voetbalhockeytennis handbalkorfbal en auto's +1 Moeilijk Burgemeester met vakantie Berging van B17 beëindigd IJS DRAGOISDER-ZUID GRONDAANKOOP, VOOR INDUSTRIETERREIN Op de grote Nieuweweg krijgen de meeste bromfietsen pech en het gekke 't gebeurt steeds bij de CAFERETTE We stappen af en lopen gemoed Het lekkere eten van de CAFERETTE tegemoet Rijbewijs Gek verhaal VUILNIS BESTEMMING Snijd en ZATERDAG 28 JUNI 1969 VEENENDAAL Het afronden van het Valleibad-complex aan de Sportlaan met een 50-meter open bad en een sporthal komt in zicht. De gemeenteraad wordt een krediet gevraagd boven de ruim een miljoen gulden, die de raad op 19 augustus van het vorig jaar al beschikbaar stelde. Hoe hoog dit aanvullende krediet precies is, wordt in het voorstel niet vermeld in verband met de aanbe steding, die na het goedkeuren door de raad kan plaats vinden. Er mag even wel worden aangenomen, dat het reeds toegestane krediet van ruim een miljoen gulden zal moeten worden verdubbeld om de plannen ten uitvoer te leggen. Be halve het openluchtbad omvat het plan thans bovendien de bouw van een res taurant, van een sporthal van 28 x 42 meter en van een kegelbaan. Het gemeentebestuur en het bestuur van de Sportstichting hebben geruime tijd gedokterd aan dit plan. In afwijking van het oorspronkelijk plan alleen een open vijftig meter bad als derde fase na instructiebad en overdekt 25-me- terbad te realiseren, ontstond vorig jaar binnen het bestuur van de Sport stichting het plan hieraan de bouw van een sporthal te koppelen. Zowel financieel als technisch deden zich hierbij veel problemen voor, die getuige het voorstel dat het college don derdagavond aanstaande aan de raad voorlegt, na veel rekenen en praten tot een oplossing zijn gebracht. De plannen in de huidige gedachte voorzien wat het open 50-meter bad be treft in een wedstrjjdbad, dat recht ach ter het bestaande overdekte 25-meter VEENENDAAL De leden van de speeltuinvereniging ,,'t Hoorntje" gaan de handen uit de mouwen steken om de speeltuin gelegen op een terrein om sloten door de Goudsbloemstraat, Dah liastraat, Gladiolenstraat en Boterbloem- straat met een aantal voorzieningen uit te breiden. De belangstelling van de jeugd voor deze speeltuin is zo groot, dat bijvoor beeld een toiletvoorziening voor de kin deren vooral voor hen die wat ver der van de speeltuin verwijderd wonen onmisbaar is. Vérder ligt het in de bédoeling een afzonderlijke zandbak te maken voor de kleinere kinderen en een trapveldje voor de wat grotere jeugd. Met deze laatste voorziening hoopt men een ein de te kunnen maken aan de in deze om geving veelgehoorde klachten over het vernielen van ruiten, tuinen en beplan tingen. De nieuwe voorzieningen vergen een bedrag van f 2.600,-. Dat dit bedrag niet hoger ligt komt doordat de leden van de speeltuinvereniging ,,'t Hoorn tje" de te verrichten werkzaamheden zelf ter hand zullen nemen. De raad wordt voorgesteld de ge vraagde f 2.600,- ter beschikking te stel len. RHENEN In het kernplan van Eist gaat het gemeentebestuur van Rhenen een nieuwe verbinding maken tussen de Rijksstraatweg en de Irenestraat In de richting Oost-west. De nieuwe verbinding krijgt de naam Oranjestraat. Ten gemeentehuize vond de openbare aanbesteding plaats waarbij door zes aannemingsbedrijven als volgt werd ingeschreven. N.V. Henzen te Eist f. 91.370,-; fa. Van Spanje te Eist f 91.370,-; fa. Van Spanje te Elso f 96.400. Alg. Aanemingsbedrijf Schoe- maker te Rhenen f 98.980,-; fa. Henzen jr. te Amerongen f 99.200,-; Gebr. Kra mer te Eist f 114.497,- en fa. Rose- boom te Ede f 116.580,-. Deze prijzen zijn exclusief BTW. De gunning werd aangehouden. VEENENDAAL Het college van B. en W. komt voor de eerstvolgende raadsvergadering met een voorstel om een grondtransactie aan te gaan met de n.v. Bouwmaatschappij Van Elsst waarmee een bedrag van een en drie kwart miljoen gulden is gemoeid. De gronden zijn gelegen in het nieu we bestemmingsplan Dragonder-Zuid en de betreffende bouwmaatschappij wil er 168 etage woningen, 76 eengezins woningen en 12 garages bouwen. Het zijn woningen in de premiesector en uit de opbrengst van de grond gaat de ge meente het bouwrijpmaken financieren. bad is gesitueerd, een gezinsbad van 1300 vierkante meter, dat aan drie zij den door zonneweiden wordt omgeven, een kleuterhoek met een diameter van circa 10 meter en een sprinkuil bet een driemeterplank. Sporthal en kleedgelegenheid voor het open bad wordt onder één dak sa mengebracht. De vloer van de kleed gelegenheid komt 1.20 meter beneden het maaiveld te liggen, daarboven de sporthal van 28 x 42 meter. Op de benedenverdieping zijn gepro jecteerd een foyer, vier kleedgelegen heden die aan de eisen voor gymnas tiekonderwijs voldoen, zes gemeen schappelijke kleedgelegenheden voor het buitenbad (die 's winters voor bin nensporten kunnen worden gebruikt) en vijftig cabines. In de sporthal komen onder meer tribunes met een capaciteit van circa 350 zitplaatsen. Het gehele gebouw is dertien meter hoog. In de bouwkosten van de sporthal zul len door een aantal instanties subsi- VEENENDAAL Twee mannen die zich o.m. in Veenendaal zouden heb ben schuldig gemaakt aan oplichting van winkeliers, zijn ingesloten in het politiebureau te Amersfoort. De mannen, P. G. J. v. D. uit Apel doorn, en H. J. V. uit De Steeg pro beerden winkeliers een soort bord met embleem aan te smeren, waarin ze ook wel slaagden. Van levering bleek achteraf echter niets te komen. Ze vertelden hun slachtoffers dat de winkeliersvereni ging volledig achter de transacties stond In Zwolle werden ze aangehouden on der verdenking van gelijksoortige prak tijken. Ze werden naar Amersfoort overgebracht toen bleek dat ook daar hun optreden onopgemerkt was geble ven. VEENENDAAL Ter realisering van het bestemmingsplan „Industrie wijk II" wil het college van B. en W. een perceel grond kopen van de heer A. van Eden c.s. groot 21940 ca gele gen aan de Ronduutweg. Overeenstem ming is bereikt over een prijs van f 59.238,-. VEENENDAAL De gemeente heeft weer met een zevental grondeigenaren aan de Boslaan overeenstemming be reikt over de aankoop van stroken grond, die de gemeente in eigendom moet hebben om reconstructiewerk zaamheden aan de weg te kunnen uit voeren. De prijs van de grond bedraagt gelijk in voorgaande gevallen zeven gulden per ca. VEENENDAAL De dienst van ge meentewerken heeft samen met de poli tie een plan opgesteld om de parkeer- problematiek in het Franse Gat het hoofd te bieden. Daarbij is men tot de conclusie ge komen dat parkeervoorzieningen voor 170 auto's voorlopig enige verlichting geven. Bij de aanleg van parkeerstro- ken en parkeerhavens zullen echter eni ge trottoirs en groenstroken moeten worden geofferd aan de verkeersmo- loch. Hieraan kan niet worden ontko men. Tot uitvoering van de werkzaam heden zal overigens niet direct kunnen worden overgegaan omdat de finan cieringsmiddelen nog ontbreken. VEENENDAAL Als de raad met het voorstel akkoord gaat zal de f 2.500 die burgemeester P. Bode bij de ope ning van het nieuwe Stenmanbedrijf van de directie in ontvangst mocht ne men worden bestemd voor de aanleg van een hertenkamp in het stadspark „De Groene Velden". ADVERTENTIE Ook zondags vanaf 1 uur geopend. Ingez. door K. v. d. H. Veenendaal dies worden verleend. Verwacht kan worden van het rijk (ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk f 200.000,- van de Nederlandse Sportfederatie minimaal f 50.000,- en van de provincie Utrecht eveneens tenminste f 50.000,-. Het college stelt de raad voor dit ob ject onderhands aan te besteden. Men is van plan twee aannemers uit te no digen. Na het gereedkomen zal de sport hal in beheer en exploitatie gegeven worden bij de Sportstichting en wel on der de voorwaarden, die voor de gym nastieklokalen gelden. De meest princi piële van deze voorwaarden is, dat de stichting de hal niet op zondagen en eerste kerstdag mag verhuren en dat geen verenigingen enz. met een speci fiek kerkelijke of politieke aard mogen worden toegelaten. VEENENDAAL Nu de 20 wonin gen aan de 2e Achterkerkdwarsstraat geheel zijn geamoveerd wil de gemeen te deze straat geheel aan het verkeer onttrekken. De weg is van geen betekenis meer voor het verkeer en bovendien loopt de weg dood. Een belanghebbende heeft bezwaren ingediend tegen het plan. Zijn bezwaarschrift wordt echter ongegrond verklaard, omdat het weggedeelte van de 2e Achterkerkdwarsstraat dat de in diener van het rekest regelmatig ge bruikt om bij zijn bedrijf te komen, intact gelaten zal worden. VEENENDAAL In de nacht van donderdag op vrijdag is aan de Klaas Katerstraat een lantaarnpaal omver gereden. De politie stuitte bij haar on derzoek in de plaatselijke garages op een personenauto die de sporen droeg van deze botsing. De bestuurder er van, O. uit Rhenen, verklaarde schul dig te zijn aan de botsing, maar hoe het heeft kunnen gebeuren wist hij niet. De politie heeft hem na verhoor heengezonden. ARNHEM Al 27 jaar is de 54-jarige Wageninger Willem R. te vinden op bruiloften en partijen in de verre om trek van zijn woonplaats. Hij is een veel gevraagd conferencier en entertain er. En al die tijd heeft de politie hem als hij op weg terug werd aangehou den omdat hij 's nachts nog zo laat op de weg was, kunnen betrappen op dronken rijden. „Ik drink altijd cola", vertelde R. vrijdag de Arnhemse po litierechter mr. E. Huber. „Of u heeft zich er als handig conferencier altijd weten uit te praten", schertste officier van justitie mr. J. Corsten. „Nee, zo is het niet", ontkende R. doodernstig. Maar ditmaal had de Veenendaalse po litie hem in een nacht zonder af te remmen de kruising Industrielaan - Wageningselaan op zien stuiven: hij gaf er niet de minste blijk van even tueel verkeer op de voorrangsweg voor te willen laten gaan. Hij had het on middellijk ruiterlijk toegegeven. „Dit maal heb ik gedronken. Het had niet mogen gebeuren", zei hij. „Het is goed afgelopen, maar dat was stom geluk", zei de officier van justitie in zijn re quisitoir. „Het is gewoon griezelig als je hoort hoe hij daar die voorrangsweg op stoof". Omdat hij wel geloofde dat W. zoiets niet vaker doet eiste hij een week gevangenisstraf en zes maanden ontzegging. De politierechter honoreer de W's blanke strafblad en zijn rui terlijke erkenning fout te zijn geweest: het werd veertien dagen voorwaarde lijk, honderd gulden boete en zes maan den niet rijden. RENSWOUDE Hoe lang het gaat duren weet niemand, maar Renswoude zal eens beschikken over een compleet sportcomplex, dat gelegen zal zijn ten noorden van het bestemmingsplan 1965. Burgemeester J. A. Hosang maakte dit gisteravond bekend in de gemeenteraadsvergadering, toen de beschikbaarstel ling van een krediet werd gevraagd voor een plan om een gecombineerd gebouw te maken, bestemd voor de voetbal- en muziekvereniging. Het sportcomplex, waarin de Ned. Heidemij. haar ideeën heeft neerge legd, biedt ruimte aan de voetballerij met een hoofdveld, een bijveld, en een „oefenhoek". Na of binnen een periode van tien jaar bestaat bovendien de mo gelijkheid om met name het bijveld te vergroten. Voorts vinden in het plan een veld voor korfbal, voor hockey en voor handbal een plaats. Vijf tennis banen staan eveneens op het program ma, naast een ruime parkeergelegen heid. Burgemeester Hosang toonde een té kening aan de raad, zodat het voltalli ge gezelschap, voor het eerst, kon ken nis nemen van de toekomstplannen. Het bestaande bestemmingsplan zal in verband met deze goede voornemens moeten worden aangepast. De stede- bouwkundige heeft het al in bewerking. De heer H. Stoer (CHU) informeer- WAGENINGEN „Ik reed zo langzaam dat een vlieg nog niet dood zou zijn geweest, als hij tegen m'n auto was aangevlogen", verklaarde Johan V. vrijdag tegenover kantonrechter mr. H. P. Jager. Voor 45 gulden had hij de wagen ge kocht, itfet de bedoeling hem voor de sloop te verkopen. Daarom reed de Rhe- nense woonwagenbewoner enige tijd geleden over de Veenendaalse Kerkewijk, op weg naar de koper. De politie hield hem aan en noteerde een aantal over tredingen, die officier van justitie mr. H. J. C. Pieters „wat al te gortig" noem de. V. had geen rijbewijs, geen kentekenbewijs, geen W. A.-verzekering. en de auto was, volgens mr. Pieters, een hoop roest op vier wielen. In totaal veroor deelde de kantonrechter de man tot een boete van f 190,en onttrekking van het vehikel aan het verkeer. „Als u nou eens iemand had doodge reden, wat dan informeerde mr. Ja ger. V. zag wel in dat het er dan wel erg slecht voor hem had uitgezien. „Hal liever met de politie overleg ge pleegd, die is ervoor om te helpen. We begrijpen best dat die auto verplaatst moest worden om hem te kunnen ver kopen. U had de politie kunnen vra gen hoe dat moest worden opgelost". De officier vond dat V. zich op „bij zonder onverantwoordelijke manier" had gedragen, en informeerde terloops naar diens rijervaring. Verdachte ver telde dat hij best met auto's overweg kan, maar „praktisch nooit" op de openbare weg komt. Mr. Pieters trok een bedenkelijk gezicht. De kantonrech ter wilde weten of V. in dezelfde bran che werkzaam zou blijven. „Ik heb twee kleine kinderen, dus ik moet zorgen dat er brood op tafel komt", legde V. uit. De officier vond het een ernstige zaak en eiste forse boetes en onvoorwaarde lijke hechtenis. De kantonrechter over woog dat het de eerste keer was dat V. op deze manier met de justitie in aanraking kwam, maar kondigde aan, dat bij een herhaling een strengere straf zou worden opgelegd. tenis te hebben overwogen, maar onder deze omstandigheden wilde hij daarvan („op het nippertje") afzien. Het vonnis: f 350,- boete in totaal, subs. 35 dagen hechtenis. „Ik vind het wel veel", zei N.. waarna hij zei in hoger beroep te willen. „Daar hebt u dan veertien da gen de tijd voor", aldus mr. Jager. Op de Franseweg had J. R. in Eist een bromfistsster aangereden, tpen hij linksaf een inrit wilde inrijden. De da me kwam hem tegemoet, maar hij had haar niet zien aankomen: „Ze had geen licht aan, en het was nogal heiig". Bo vendien verklaarde hij eerst aan de rechterzijde van de weg te hebben ge stopt, en te hebben gewacht tot de weg helemaal vrij was. „Dit geval kan twee oorzaken hebben", analyseerde mr. Ja ger, „u kon haar niet zien, of u hebt niet goed opgelet". Verdachte bestreed 't laatste met klem. „Het zicht was zo slecht, ze had mij ook niet gezien. M'n dochtertje zat naast me in de wagen, en die let altijd goed op, maar nu zag ze ook niks. Opeens hoorde ik het ge luid van de brommer, toen ik al links af ging, ik zag een flits, en toen was het gebeurd". De officier eiste toch dertig gulden of drie dagen. Verdachte: „Maar ik kan er helemaal niets aan doen..." Kanton rechter mr. Jager besloot tot erkenning van overmacht, en ontsloeg de Elstenaar van rechtsvervolging. Zeven maal eerder was bosarbeider A. N. (25) uit Harskamp al betrapt in een auto, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. In februari werd hij op nieuw aangehouden in Ede, zonder rij bewijs, kentekenbewijs, verzekering, en mét twee nagenoeg gladde voorbanden. Tegen de politie had hij gezegd te we ten dat hij slechte banden had, maar nu kwam hij er op terug. „Waren ze nu glad of niet?" vroeg mr. Jager, waarna verdachte de nadruk wenste te leggen op de bepaling „nagenoeg", maar dat deed verder niet veel terzake. „Ik heb inmiddels m'n rijbewijs", zei N. „Laat u dat dan eens zien", was de reactie van de kantonrechter. „Het ligt in mijn auto", antwoordde de man. Een vriend op de publieke tribune haal de het voor hem op, en het bleek in or de. „Dat moet u toch niet meer doen", raadde de officier hem aan, „u moet het bij zich houden en niet in de wa gen laten liggen". „Maar die zit op slot", verweerde N. zich. Toen wilde de kantonrechter ook weten of de auto in middels verzekerd was. Dat bleek 't ge val, hetgeen verdachte aantoonde door het overleggen van het visitekaartje van een verzekeringsagent. De officier zei eerst een eis tot hech- „Het zal u als psycholoog interesse ren, dat van opzet bij overtredingen geen sprake hoeft te zijn, dat wordt niet ten laste gelegd", verduidelijkte de kan tonrechter by de behandeling van de zaak W. F. K. uit Ede. De psycholoog was in maart op de Apeldoornseweg in Ede over de streep gegaan, wat hij wel wilde toegeven. -Maar hij was het hele maal niet eens met de transactie die mr. Pieters voor ogen had gehad: f 100 boete. Bovendien onderstreepte hij dat hij niet expres over de „doorgetrokken, witte streep" was gereden, in een vol gens de officier „beslist onoverzichte lijke bocht". De psycholoog vroeg zich af in hoeverre hij verantwoordelijk kon worden geacht voor het begaan van de overtreding, temeer daar hij op de be wuste dag pas een maand ervaring had met zijn auto. „Later is me gebleken dat dit type last heeft van oversturing, de neiging om naar de binnenkant van de bocht te kruipen", legde hij uit. De kantonrechter vond dat een maand lang genoeg is om de eigen schappen van een auto te "leren kennen. De psycholoog bleef volhouden, wat de kantonrechter de opmerking ontlokte: „De gemakkelijkste zaak kunt u nu wel ontzettend moeilijk maken, maar daar schieten we niets mee op". Toen hij daarnaast memoreerde dat K. tegen over de politie had verklaard, niet op het wegdek te hebben gelet, was het woord aan de officier, die bleef bij de honderd gulden. Het vonnis was con form. „Hebt u een gehaast leven?", wilde de kantonrechter weten toen veehou der J. T. B. uit Eist voor het hekje stond. Voor de vierde maal had de po- litite geconstateerd dat de man te hard reed, dit keer op rijksweg 25 in Eist, met 65 km per uur. „Als het zo door gaat, brengt u dan de volgende keer uw rijbewijs maar mee, dan kunt u het hier zo afgeven", waarschuwde mr. Ja ger. Mr. Pieters wilde nu het rijbewijs nog niet innemen, maar eiste wel drie maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar, en f 75 boete subs. 7 dagen hechtenis. De kan tonrechter sloot zich bij z'n wensen aan. In Veenendaal hield de politie in maart de bosarbeider T. S. uit Door- werth aan, rijdend in een auto die rij- technisch niet in voldoende staat van onderhoud verkeerde. Hij was niet Voor zien van deugdelijke remmen, de stuur inrichting was defect en de bodemplaat was sterk verroest en vertoonde gaten. „Twee dagen tevoren zei de politie in Ede dat de wagen in orde was", verde digde S. zich. Hij vertelde dat hij toen een ongeluk had gehad, en twee-drie maal over de kop was gegaan. „De po litie keek de wagen na, en zei dat er niets aan de hand was, alleen maar plaatschade". Toen hij op de Buurt- laan-west in Veenendaal werd aange houden, was hij juist op weg naar een sloperij om spatborden aan te schaffen ter vervanging van de gehavende car rosserie-delen. „En die remmen?", in formeerde de kantonrechter. „Vóór het ongeluk heb ik er nooit last mee gehad", antwoordde S. De officier vond het een gek verhaal, en de rechter was het met hem eens. De zaak werd aangehouden. Er zal contact worden opgenomen met de politie in Ede. „U krijgt wel weer een oproep", verzekerde mr. Jager. de voor alle zekerheid nog even hoe lang het eigenlijk gaat duren voordat het gebouw voor muziek en voetballers ver rijst, wanneer het plan, waarvoor in middels een krediet van f 2500,- is uit getrokken, gereed is. De heer Hosang kon er niets van zeggen, „niet in dit stadium, er spelen nog andere facto ren een rol, waar ik op dit moment niet over kan praten", aldus de burge meester. De raad werkte in vrij vlot tempo een negentien punten tellende agenda af. Toen de subsidieverlening ten be hoeve van het „schooleindonderzoek" op de chr. school aan de orde kwam, inspireerde dit de heer Stoer tot de vraag, of na die test de gemeente raad niet de beschikking kan krijgen over de resultaten ervan. „Ik zou wel eens willen weten hoe Renswoude er hierbij afkomt", zei hij. Wethouder H. Vermeulen, tevens voorzitter van het schoolbestuur, zegde toe, dat hij zal proberen de raad de informatie te verstrekken, zodra de cij fers van de vorderingentest binnen zijn. Eerder gedurende deze vergadering werd de heer L. van Steenis beëdigd als waarnemend gemeentesecretaris. Hiermee nadert de nieuwe functiever deling op de de voltooiing. Renswoudse secretaris Zonder moeite ging de raad akkoord met het voorstel om een krediet van f 1680,- beschikbaar te stellen voor de bekostiging van het ophalen van grof vuil in de gemeente. De nieuwe rege ling is nodig omdat de stortplaats aan de Oude Holleweg wordt gesloten. Ook het „fijnere" vuilnis wordt in de toe komst vervoerd naar Maarsbergen, waar een centrale vuilnisstortplaats wordt gecreëerd. De reinigingsrechten voor de inwoners blijven gehandhaafd op twintig gulden. Het ophalen van grof vuil, door de fa. Spitman te Ooster beek, zal op vaste tijden geschieden, waarvan, zo drong de heer Stoer aan, niet mag worden afgeweken. Een uitvloeisel van de bespreking naar aanleiding van een beroep van de heer C. Bos te Renswoude, tegen 'n be sluit van B. en W. volgens hetwelk hij geen „dienstwoning" mag bouwen bij zijn garage, is wellicht een nieuwe wijziging in de bestemmingsplannen. Men discussieerde over niet-agrarische bestemmingen in een agrarisch gebied, culminerend in een verzoek van de heer Stoer, sprekend namens alle raads leden, om ruimte te scheppen voor dienstwoningen, bij eigendommen, voor zover ze ondanks hun oorsprong, een niet-meer-agrarische bestemming heb ben (zoals b.v. de garage aan de Arn- hemseweg - red.). De raad ging overigens akkoord met het voorstel om het beroep van de heer Bos ongegrond te verklaren. Wethou der J. T. Wolleswinkel merkte nog op: „We moeten één lijn trekken, we heb ben al eerder onze neus gestoten, en er is gezegd dat we ons niet nauwge zet genoeg aan de voorschriften hiel den..." VEENENDAAL Gesterkt door het overweldigende succes van vorig jaar gaat de winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" ook dit jaar weer een braderie organiseren in de Hoofdstraat. Als datum is dinsdag 8 juli gekozen. De voorzitter van de winkeliersver eniging de heer J. H. van Schuppen vertelde waarom de keuze op deze dag was gevallen: „De braderie van vorig jaar, die vooral dank zij de weersom standigheden tot een groot succes werd, was opgezet ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg. Een dergelijke aanleiding is er dit jaar niet maar het bestuur van de winkeliersvereniging meende dat bij het organiseren van de brade rie in de vakantie ook wordt bijgedra gen aan de verstrooiing voor vakantie vierende ingezetenen en kampeerders" De voorzitter heeft veel lof voor de medewerking die hiervoor van gemeen tewege wordt verkregen. De Hoofd straat zal op 8 juli al om 's middags twee uur voor alle verkeer worden af gesloten om de deelnemende winkeliers vijftig in de gelegenheid te stel len hun kramen in orde te maken. Evenals vorig jaar zullen een aantal attracties de braderie opluisteren. De kunstrijwielvereniging „Juliana" uit Millingen aan de Rijn komt met een permanente show. Verder is er een „paint-in" waarbij door leerlingen van de chr. H.B.S. op een grote schutting gelegenheid wordt gegeven hun artis tieke gaven te kristalliseren. In het schema is verder een poffertjeskraam, een terras, een plaatsje voor een draai orgel en een muziektent waarin „Cae- cilia" zal concerteren, opgenomen. Ver der komen er stands van de afdeling Veenendaal van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, het Rode Kruis en het comi té vakantie chronisch zieken. Op de fo to de leden van de kunstrijwielvereni ging uit Millingen aan de Rijn tijdens hun stuntwerk. RENSWOUDE De burgemeester van Renswoude zal op de eerstvolgen de woensdagmiddagen, 2, 9 en 16 juli, verhinderd zijn het wekelijkse spreek uur voor de bevolking te houden. DEN HAAG De bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht heeft de opruiming in de polder Oostelijk Flevoland van het versplinterde wrak van de Amerikaanse „Pathfinder" Boeing B-17 die op 11 januari 1944 in het IJsselmeer is gestort beëindigd. Voor zover men heeft kunnen nagaan zijn nagenoeg alle stukken uit de bo dem gehaald. Op een vijfhonderd meter van de plaats waar nu de wrakstukken zijn geborgen, heeft men stoffelijke res ten aangetroffen. Vermoedelijk gaat het hier om de stoffelijke resten van tweede luitenant Roy Peterson, het enige lid van de elf koppen tellende bemanning van de B-17 dat nog steeds werd vermist. Ter definitieve identificatie zijn de stoffelijke resten overgedragen aan de Amerikaanse autoriteiten. „Een bijzonder ernstige, opzettelijke verkeersmisdraging", zo betitelde de of ficier de manoeuvre van een verdachte, die ter zitting verstek liet gaan. Twee getuigen waren er om het gebeurde uit te leggen. Ze reden op de rijksweg Arn hem Utrecht ter hoogte van Ede-Wa- geningen, en moesten met hun Dafje twee vrachtauto's passeren. „Toen we de eerste voorbij waren kwam plotseling achter ons een auto rij/ den, fel knipperend met z'n lichten", verklaarde P. A. H. uit Driebergen. Toen we de tweede wagen voorbij wa ren haalde hij ons in, kwam direct naar rechts, waardoor we werden gesneden en we half de vluchtstrook op moesten. Toen bleef hij voor ons rijden, steeds maar afremmend. Dat was niet leuk, want achter' ons zat die vrachtwagen nog". De tweede getuige bevestigde het verhaal, en vertelde dat zo gauw mo gelijk de politie was ingeschakeld. De niet aanwezige verdachte Van E. werd, conform de eis, veroordeeld tot f 150,- boete subs. 15 dagen hechtenis, en on voorwaardelijk ontzegging van de rij bevoegdheid voor vier maanden. VEENENDAAL Vijftig kleurrijk uitgedoste Noorse meisjes in de leef tijd van 10 tot 15 jaar, tezamen het Flekkefjord Pikekorps vormende, maakten vrijdagmiddag hun opwach ting bij burgemeester P. Bode, in het kader van de festiviteiten rond het 65- jarig bestaan van de muziekvereni ging „Caecilia". Wat aan kleur verlo ren ging de meisjes hadder. zich tegen de regen in plastic gehuld werd gecompenseerd door de pittige marsmuziek waarmee naar het raad huis werd gemarcheerd. Daar stond burgemeester Bode gereed om het korps te verwelkomen samen met de wethouders de heren M. Bastmeijer en E. C. Diepeveen, alsmede de loco- secretaris de heer W. van Offeren. In zijn begrotingstoespraak wees burgemeester Bode op het internatio nale karakter van muziek. „Een mu ziekkorps heeft een dubbele functie. De leden musiceren in de eerste plaats voor eigen genoegen maar daarnaast is het een niet weg te den ken element in de plaatselijke ge meenschap. Al is het misschien dan niet in de letterlijke zin van het woord, maar op gezette tijden gaat die gemeenschap „achter de muziek aan". Dat is hier zo dat zal in het Noorse Flekkefjord niet anders zijn". Aldus burgemeester Bode, die zich ver der tegenover de Noorse jeugd ver ontschuldigde dat hij de taal niet machtig was. Veel invloed op het we derzijds verstaan had dat overigens niet omdat mevr. Van Geelen-Berge- rud uit Veenendaal, van oorsprong Noorse, de woorden van de burgemees ter vertaalde. Nadat door het korps het Wilhelmus en het Noorse volkslied ten gehore was gebracht kreeg burgemeester Bo de uit handen van de leider van het korps, een Noors vlaggetje op een standaard aangeboden van zijn ambt genoot uit Flekkefjord. Ook in de hal van het raadhuis werd nog een num mer ten gehore gebracht. Daarna werden de korpsleden onthaald op een verfrissing in de kantine van het raadhuis. Gisteravond maakte het Veenen daalse publiek kennis met de niet ge ringe prestaties van de Noorse jeugd. Nadat een concert was gegeven onder de luifel van het raadhuis werd na sluitingstijd van de winkels een show gegeven in de Hoofdstraat. Na bezoeken aan o.a. Beekbergen, Rotterdam en Amsterdam gaan de meisjes maandag per boot weer terug naar Noorwegen. Hun optreden in Veenendaal kan on getwijfeld als een hoogtepunt van de Caecilia-festiviteiten worden be schouwd.

De Vallei | 1969 | | pagina 3