Commissie brengt rapport uit Gemeente Kesteren, Dodewaard en Echteld samen in het bad AFSCHEID VAN JUF COOLEN Jeugdtoernooi in Zoelen met 24 clubs UW BRIL EEN SIERAA3 EEN NIEUWE, MODERNE BRIL Ronde van Roemenië „Met de muziek mee" ditmaal naar Texel Inhuldiging Prince of Wales in kleur Bekendmaking Sportinsiders in „Kleine democratie" Super lichte PLASTIC GIETERS GeHa v. Leeuwen n.v. MEISJE Raad herdacht overleden arts Gemeente Rhenen Mej. Vijver nam afscheid van school Rijswijk Handbal start in Ophemert A. ZANDIJK ziekenverzorgster(er) v.v. Musketiers AGENDA Terug Onjuist SPORT IN 'T KORT BURGERLIJKE STAND Slavenburg neemt Boaz Sneek over Continental Bank in Amsterdam BERT VERWEY HENNY BEKKER Zojuist ontvangen 10 liter voor 4,95 13 liter voor 5,75 Hoogstraat 5 - 7 VEENENDAAL Revalidatiecentrum „DE HOOGSTRAAT'1 te Leersum PIENTER BESCHAAFD ZATERDAG 28 JUNI 1969 KESTEREN Een commissie van advies van de Vereniging voor Nederland se Gemeenten is momenteel in opdracht van de gemeentebesturen van Kesteren, Dodewaard en Echteld bezig met een rapport dat richtlijnen moet geven voor de bouw van een zwembad. Dit deelde burgemeester D. J. Pott gisteravond mee tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van vragen van het socialistische raadslid, de heer Haan. Over dit onderwerp hebben de colleges van de drie ge meenten al verschillende malen gesproken, omdat het voor iedere gemeente af zonderlijk geen haalbare kaart is een eigen bad te bouwen. In welke van de drie gemeenten t.z.t. dit bad zal komen is nog niet bekend. Burgemeester Pott „We hebben de commissie hierover geen richtlijnen willen geven om tot een zo objectief mogelijk rapport te komen. Als dit er is wordt er verder gepraat tussen de colleges en daarna met de raden. Aan het begin van de vergadering, werd op verzoek van de voorzitter een minuut stilte in acht genomen ter na gedachtenis van Dr. A. Zandijk, ge meentearts, die donderdagavond op 56-jarige leeftijd is overleden. Burge meester Pott herdacht de overledene in gevoelvolle bewoordingen. „Dr. Zandijk was naast praktizerend huis arts ook bestuurslid van het Groene Kruis en de EHBO. Verder was hij keuringsarts en bestuurslid van het bejaardencentrum 't Anker. „Hier is van ons heen gegaan een arts die zeer bemind en gezien was en zowel op medisch als op geestelijk terrein veel tijd en aandacht besteedde aan zijn patiënten", aldus burgemeester Pott. Hij hoopte dat God vooral zijn vrouw en kinderen kracht en sterkte zal geven om verder te leven. Staan de werd daarna een minuut stilte in acht genomen. De sneltreinvaart waarmee de raad hierna door een serie agendapunten raasde, werd pas getemperd bij het voorstel een krediet van f 7500,voor het uitvoeren van een aantal groen voorzieningen in Kesteren en Opheus- den. Daarvoor was prijsopgave ge vraagd aan een tuin- en cultuurtech nisch bureau te De Steeg. De heren De Gier (PvdA), Schaap (SGP) en Remmelink (Gemeente Bel.) kwamen ten aanzien van dit voorstel met dezelf de bezwaren. „Waarom gaat de gemeen te hiervoor naar De Steeg terwijl vol doende boomkwekers binnen de ge meente te vinden zijn, die competent geacht mogen worden deze objecten te kunnen uitvoeren". Het college zwichtte vlot voor de argumenten met als gevolg dat' dit voorstel werd terug genomen. Bij plaatselijke kwekers zal prijsopgave worden gevraagd. Voordat de rondvraag begon, lucht te voorzitter Pott eerst zijn hart over de zijns inziens beledigende be richtgeving in een Arnhemse courant over een brand in Opheusden. Volgens de voorzitter waren de brandweerlie den van Kesteren en Dodewaard - de brandweer van Opheusden maakte die dag haar jaarlijkse uitstapje - er maar bekaaid afgekomen. De feiten waren in het bewuste bericht ver draaid. En dat speet de burgemeester zeer. Vooral ook „omdat deze jongens al tijd dag en nacht klaar staan om hulp te bieden". Bij het lezen van dat be richt moeten hun de haren te berge zijn gerezen", zo meende burgemees ter Pott. De heer J. van Eek (SGP) was ter ore gekomen, dat de particuliere zie kenauto op momenten dat hij 't hardst nodig is het laat afweten. De voorzit ter die deze geruchten nog niet had vernomen, was blij dat in voorkomen de (nood) gevallen dat altijd nog een beroep gedaan kan worden op de Volkswagen van de brandweer, die voor ziekenvervoer ingericht kan wor den. Tijdens de vergadering werd mej. A. E. E. Maurits benoemd tot schoon maakster van het gemeentehuis en kreeg mevr. A. van Leijen-Vermeer als zodanig eervol ontslag, onder dankzegging voor de bewezen dien sten. De vogelvereniging „Zang en Kleur" kreeg f 200,- subsidie om de volière aan de burgemeester Lodder straat in stand te kunnen houden en nog eens f 50,- ingevolge de subsidie verordening. Met de wens allen na de vakantie gezond terug te mogen zien, besloot burgemeester Pott deze ver gadering. Aan de wedstrijden om de Centro- pa Cup, die van 9 tot 13 juli in het Hongaarse Siofok worden gehouden, zullen voor Nederland deelnemen: Ada Bakker, Astrid Suurbeek, Fred Hem mes en Jan Hordijk. Hemmes en Hordijk zullen met Freid Schmitz van 24-27 juli op Mallorca (Pal- ma) ook uitkomen in het toernooi om de Galea Cup. i De Utrechtse eredivisie club DOS heeft de Limburger Sjef Geurten over genomen van MVV. Piet van Oudenal- len kreeg opnieuw een contract en Leo van Veen en Jan Witzand werden door DOS op de transferlijst gezet. De tweede-divisieclub Stichting Be taald Voetbal Zwolle-PEC heeft Jan Rorije, een 23-jarige voorhoedespeler van Wageningen, gecontracteerd. Voor dien speelde Rorije bij Go Ahead. BOEKAREST De Fransman Yves Hezard heeft vrijdag de tiende etappe van de Ronde van Roemenië, een rit over 120 kilometer van Deva naar Si- biu, gewonnen. Het was de derde zege van Hezard in deze ronde. Zijn tijd was 3 uur, 4 minuten en 19 seconden. Wim Prinseft eindigde als derde. De Oost duitser Jürgen Wanzlik beheild de lei derstrui. De Uitslag van de tiende rit is: 1.- Hezard (Fr) de 120 km in 3.04.19, 2. Patzig (O-Dld), 3. Prinsen (Ned), 4. Suciu (Roem), 5. Wanzlik (O-Dld), 8. Van Donk (Ned), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klas sement is: 1. Wanzlik (O-Dld) 29.28,32, 2. Vasile (Roem) op 2.08, 3. Sofronie (Roem) z.t., 4. Andresen (Noorw) op 225, 5. Ardeleabu (Roem) op 3.09, 9 Benjamins (Ned) op 348. Voor de derde maal in dit zomer seizoen gaat de VAR A-televisie met het programma „Met de muziek mee" het land in en wel op maandag 30 ju ni a.s. naar het Waddeneiland Texel. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burgh zal dan weer een keur van artiesten optreden. Zo zal de populai re "zangeres Conny Vandenbos een aan tal liedjes ten gehore brengen, waar onder „For ever more", waarmee zij tot ver over de grenzen bijzonder veel succes heeft en verder de liedjes „Was dit het?" en „Normaal". Op Texel zul len bovendien voor de camera treden de Shepherds, met het lied „Wereld", het accordeontrio de Three Jacksons en zangeres Conny Vink. Zij zal zin gen „Zoeme Zoem, Zoem". Buitenland se gasten zijn ditmaal de heren Hall, Norman en Ladd. Dit trio tekent voor een komische act. Voor de muzikale omlijsting van deze uitzending (direct) zullen ook weer drie organisten mee doen in de halve finale van het con cours om de Cor Steyn Trofee. Gast heer is Henk can Stipriaan. Produktie en regie: Rinus Spoor (maandag, 20.22 - 21.20 u. Ned 1). In een kleurrijke ceremonie die tot meer dan 1000 jaar in de geschiedenis teruggaat wordt de Britse prins Char les door zijn moeder, koningin Eliza beth II van Groot-Brittannië op dins dag 1 juli officieel ingehuldigd als Prince of Wales en aan het volk van Wales voorgesteld. De twee en een half uur durende plechtigheid, een typisch stukje Britse traditie, vindt plaats in het 700 jaar oude kaseel van de stad Caernarvon in het bijzijn van talloze plaatselijke autoriteiten die aan het einde van de ceremonie door hun Prins, hun „Dy- wysog" in het oude Welsh worden toe gesproken. De NOS-radio zal hiervan op dinsdag 1 juli van 14.00 tot 14.30 uur via Hil versum II opnamen laten horen, aan gevuld met een korte documentaire over prins Charles. Commentaar: Wie- to Stoel. De NOS-televisie zendt 's avonds in het programma „Verbinding met... Wales" (22.00-22.25 uur op Nederland 2) een samenvatting in kleur uit, waar bij het commentaar wordt gesproken door George Noordhoff. SCHERPENZEEL Geboren: Henk Roelof z.v. G. R. Mast en G. W. Was- sink, Eikenlaan 77; Cilia, d.v. M. van Velthuizen en E. van Maanen, De Haar 52. Ondertrouwd: M. H. van Asselt (Wou denberg) en J. F. Veenstra. KESTEREN Geboren: Berthina G., d.v. A. van Setten en R. N. Stap; Cornelia J., d.v. C. J. Zaaijer en L. van Tuil. Ondertrouwd: A. van den Berg (Wa- mel) en M. Stam. Getrouwd: M. Breunissen en L. G. van Eldik (Herveld); E. Blankestijn en H. W. van Breda. VEENENDAAL B. en W. van Vee- nendaal maken bekend, dat vanaf he den gedurende drie maanden in het Raadhuis, kamer 17 voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is de door de raad bij zijn besluit van 9 ja nuari 1969, nr. 55.357, vastgestelde 2e wijziging van de Bouwverordening de zer gemeente. Deze wijziging treedt in werking met ingang van 1 juli 1969. Veenendaal, 30 juni 1969 B. en W. voornoemd: de burgem. P. Bode de seer. W. van Offeren Maandag zendt de KRO-televisie via Nederland 2, de documentaire uit „De kleine demokratie", met als onderti tel „Demokratie in de sport". Het is de bedoeling om in dit gebied van het maatschappelijk leven te kijken hoe gereageerd wordt op begrippen als „inspraak" en „medezeggenschap". Studenten, kunstenaars en zelfs solda ten zijn bezig met voorzichtige stap pen op de weg naar demokratisering. Zijn de strubbelingen in de cricket bond, Athletiek Unie en de activitei ten van het Comité Topsport toeval ligheden of is er een bepaald verband? Is het in de sport allemaal democra tisch geregeld of durft men zich niet te uiten? Leo Akkermans heeft in dit programma een groot aantal sportin siders aan het woord gelaten en ze zelf laten vertellen hoe de kleine de mocratie op dit gebied werkt. ROTTERDAM Slavenburg's Bank heeft de Boaz-Bank in Sneek overgeno men. Deze beschikt over een kapitaal .an f 450.000 en heeft een balanstotaal van f 12 miljoen. Met de overneming is het aantal vestigingen van Slavenburg in ons land op 58 gekomen. AMSTERDAM De eerste Neder landse vestiging van de Continental Illinois National Bank and Trust Com pany of Chicago is gevestigd te Am sterdam. Het kantoor behartigt alle na- tionele en internationale bankzaken. De totale bezetting van de bank in Am sterdam omvat 16 man. Continental Illinois National Bank and Trust Company of Chicago be hoort tot de acht grootste banken van de Verenigde Staten. Zij is de grootste bank in het Midden-Westen van Ame rika, met een totaal van circa 7,4 mil jard dollar aan geldmiddelen. WAM 9^3n we heen? VEENENDAAL Luxortheater: Za. 28 juni 19.00 uur en zo. 29 juni 15.00 uur: „De doodskus van dr. Fu Manchu"; za. 28 juni 21.00 uur, zo. 29 en ma. 30 juni 19.30 uur: „De bullebak". RHENEN Bio: Za. 28 juni 20.00 uur en zo. 29 juni 14.30 uur „Tarzan's ver borgen schat"; zo. 29 juni 20.00 „Je geld of je leven". UTRECHT 19 juni t/m 13 juli Irenehal (Fentener van Vlissingen- kade): Musement, eerste gezamen lijke presentatie van de Neder landse musea. Openingstijden: 10- 18 uur, di. en vr. ook 19-22 uur, zo. 11-8 uur. Zaterdag 28 juni Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli): Rot terdams cabaret „In den twijfe laar", 20.30 uur. Ancrage (Oudegracht): The Pops, 20.00 uur. Het Rad (Oudegracht)Page 14, 20.00 uur. Zondag 29 juni Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli): Mu- zevalcabaret met „Dwars tegen de draad", 20.30 uur. Ancrage (Oudegracht): Stand By, 20.00 uur. Maandag 30 juni Geertekerk: Universdteitskoor van Stettin (Polen), 20.15 uur. Woensdag 2 juli Tivoli (Lepelenburg): Utrechts Sym- phonie Orkest, dirigent André Van- dernoot, solist Daniel Wayenberg (piano). Uitgevoerd worden Ouver ture Coriolan, Vijfde pianocon cert, Vijfde symfonie. Aanvang 20.15 uur. Laatste concert van de Beetho vencyclus 1969. Domkerk: Orgelconcert door René TIEL Mejuffrouw An Coolen, onderwijzeres aan de Maria-kleuterschool in Tiel-Oost, heeft gistermiddag afscheid genomen van haar leerlingen en de school. Aan haar vertrek werd een feestelijk tintje gegeven. De kinderen hadden zelf kleurige mutsen gemaakt en werden getrakteerd op een spannende film. Rakiet, 20.15 uur. Bioscopen Camera (Oudegracht 156): dag. 14.30. 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30 18.45 en 21.00 uur: „Liefde achter muren". City (Voorstraat 89): dag. en zo. 14.00 en 19.30 uur: „De langste dag". Filmac (Vredenburg 29): za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: „Sjors en Sjim- mie op het pirateneiland". Olympia (Amsterdamsestraatweg 350): dag. 18.45 en 21.00 uur, wo. ook 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. do./zo.: „De karate killer"; ma./wo.: „Elvis double trouble", Palace (Vredenburg 29): dag. 12.30 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlo pend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: „Ik, een vrouw". Rembrandt (Oudegracht 73): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.45 uur: The Beatles: „Yellow submarine". Scala (Potterstraat 16): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Jungle boek", van Walt Disney. Studio (Oudegracht 154): dag. 14.45 19.00 en 21.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 19.00 en 21.30 uur: „Z". Vreeburg (Vredenburg 8a): dag. 14.30 en 20.00 uur (ook zondags): „De val van Rome". Nachtvoorstellingen Camera (Oudegracht 156): vr. en za. 34.15 uur: „L'amour avec des si". Palace (Vredenburg 29): vr. en za. 23.30 uur: „Voor een paar dollars meer". Studio (Oudegracht 154): za. 23.45 uur: „L'arne a gauche". (Regie: Lino Ventura). Vreeburg (Vredenburg 8a): vr. en za. 23.15 uur: „Een jonge wereld". (Regie: Vittorio de Sica). ARNHEM Woensdag 2 juli Stadsschouwburg: Alwin Nikolais Dance Theatre, New York. Avond vullend ballet „Imago" (The City Curious), in het kader van het Holland Festival. Aanvang 20.00 uur. Bioscopen Rembrandt (Velperplein): 2.30 en 7.30 uur: „Chitty, chitty. bang, bang". Palace (Bakkerstraat): 2.30, 6.45 en 9 uur, do. t/m za. „Het bloedspoor in de heuvels", zo. t/m wo. „De vijf getekenden". Luxor (Willemsplein): 2.30 en 7.30 uur: „De langste dag"; zaterdag 23.30 uur: Sexpartners". Saskia (Looierstraat): 2.30 en 7.30 uur: „The sound of music". Studio A (Langewal): 6.45 en 9 uur: „Secret ceremony" (Geheim ritu eel); za., zo. en wo. 2.30 uur: „De verdere perikelen van Laurel en Hardy". TIEL In de weekends 5-6 en 12-13 ju li organiseert sportclub Zoelen 'n groot jeugdtoernooi. Het betreft een lustrum gebeurtenis, want het is de tiende maal, dat de Betuwse vereniging jeugdige voetballers uitnodigt. Deze keer zyn dat er zelfs een uitzonderlijk aantal, want niet minder dan 24 clubs zijn vertegenwoordigd. Zij komen met 34 elftallen naar Zoelen. In vier dagen zal er een slordige vijftig uur gevoetbald moeten worden. Teneinde aan het gehele toernooi een feestelijk tintje te geven vindt de ope ning plaats met 'n vlaggendefilé. Er is een beroep op de Zoelense bevolking ge daan hiervoor vlaggen te willen afstaan. Aan het toernooi, waarop alleen A- B- en C-junioren in actie komen, ne men deel: SV Maurik, Schalkwijk, DEV Doorn, Noviomagum-Nijmegen, Unitas- Wamel, Brerodes-Vianen, DIO'30-Dru- ten, Den Dungen, Candia-Rhenen, Hee rewaarden, DSZ-Boven-Leeuwen, BZS- Beusichem, EWV-Eck en Wiel, Rossum, Beesd, SV Echteld, ISC-Ingen, SV Ophemert, Opijnen, Teisterbanders - Kerk-Avezaath, LSC-Lienden, SV Bu ren, SV Wadenoijen, Sportclub Zoelen. RIJSWIJK Mej. Vijver, onderwij zeres aan de O.L. School, heeft af scheid genomen van de school, omdat zij wegens haar huwelijk Rijswijk gaat verlaten. De leerlingen van de school verzamelden zich in haar lokaal, waar het hoofd der school, de heer Van Mourik, haar toesprak. Hij zei o.m. dat mej. Vijver zich had doen kennen als een goed onderwijzeres in de drie jaar dat ze werkzaam was aan de school. De kinderen mochten haar graag en het beste bewijs daarvoor was wel de mooie cadeaus die ze voor deze gelegenheid voor haar had den gekocht. De school zelf bood mej. Vijver een herinnering aan in de vorm van het mooie boek van dr. J. Hol „De Betuwe". Mej. Vijver dankte de kinderen har telijk voor deze prachtige geschenken. Door afgevaardigden van de Ouder commissie werden mej. Vijver twee tuinstoelen aangeboden, waarvoor zij met welgekozen woorden haar dank bracht. ZATERDAG Ophemert: Festiviteiten op voetbalveld door Oranjevereniging, onder andere kinderspelen en gekostumeerde voet balwedstrijd. Maurik: 14.00 uur: Opening nieuwe gymnastiekzaal met sportdemonstra- ties. Wadenoyen: De Zwaan, 20.00 uur: Uit voering Agimondo. Tiel: Luxor, 20.00 en 23.00 uur: Barba- rella. 18 jaar. ZONDAG Maurik: Sportterrein, 11.00 uur: Hand- baltoernooi. Wadenoyen: Voetbalveld, 13.00 uur: Ve- teranentoernooi SV Wadenoijen. Tiel: Luxor, 14.30 uur: Walt Disney-pa- rade. Alle leeftijden. 18.30 en 21.00 uur: Barbarella. 18 jaar. OPHEMERT Voor de in oprichting zijnde dameshandbalafdeling zijn 20 aanmeldingen binnen gekomen. Binnen kort zal tot definitieve oprichting wor den overgegaan en een aanvang worden gemaakt met de training, voorlopig op het voetbalterrein aan de Molenstraat. In september hoopt men dan te kun nen gaan oefenen op het nieuwe veld, naast de O.L. school. Dames en meis jes die de handbalsport willen gaan beoefenen, kunnen zich alsnog opge ven voor deelneming. geven, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk D.V. woensdag 2 juli 1969 om 14.00 uur in het gemeentehuis van Veenendaal. Het huwelijk zal worden bevestigd in de Petrakerk om 14.45 uur door de Weleer waarde heer ds. J. Ytsma. Hilversum, Réaumurlaan 36 Veenendaal, Kerkewijk 133 Gelegenheid tot feliciteren in hotel „La Montagne" te Veenendaal, van 16.30 - 18.00 uur. Toekomstig adres: Pr. Willem-Alèxanderpark 360, Veenendaal. Bestuur en leden van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afdeling Kesteren, geven met diep leedwezen kennis van het overlijden van hun zo gewaardeerde docent, de weledelgeleerde heer in leven arts te Kesteren. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere blijven. Het bestuur A. M. van Mameren, voorz. G. Welvaart, secr. Kesteren, 25 juni 1969 „VAKANTIE-ZWEMMEN" IN HET LIJSTERBERG- INSTRUCTIEBAD TE RHENEN Tijdens de a.s. zomervakantie, met ingang van 7 juli a.s. bestaat er gelegenheid om in het Lijsterberg-Instructie- bad te Rhenen te zwemmen. Het bad zal daartoe geopend z(jn 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. De kaarten f 0,75 (per uur) zijn aan het bad verkrijgbaar. Voorts bestaat er gelegenheid om U aan te melden voor de nieuwe zwemcursussen, die half augustus a.s. zullen aanvangen. Opgeleid wordt voor de zwemdiploma's A en B en „Zwemmend-Redden". Voor 20 lessen betaalt U voor 6 t.m. 12-jarigen 25, voor 13 18-jarigen 27,50 voor 19-jarigen en ouder 30, U kunt ook telefonisch aanmelden, belt U dan even no. 3026. Op 1 september begint de nieuwe opleiding tot Meisjes of jongens die op die datum 17 jaar en 6 maan den zijn, kunnen solliciteren. Iedere leerling krijgt de beschikking over een eigen zit- slaapkamer. Sollicitaties te richten aan de directrice Zr. P. V. Creutz- berg, tel. (03430) - 2041. Langs deze weg wil te Eist (Utrecht) allen, die hebben meege werkt tot het slagen van de bazaar ten bate van het jeugdwerk van haar vereni ging, hartelijk dank zeggen. In het bijzonder een woord van dank aan de Elsterse winkeliers en overige mid denstanders. Eist (Utr.), 28 juni 1969 Gevraagd 15 16 jaar. Als hulpkracht op tandtechnisch labora torium te Ede. Vooropleiding niet noodzakelijk. Sollicitaties telef. 08380— 14781 of mondeling Ree- horsterweg 30, Ede. betekent vaak een ander gezicht, een nieuwe per- J soonüjkheid.^Zo'n bril doet meer dan kleding, meer dan een jas, rok of pak. Logisch, want een bril draagt U elke dag. Daarom is het ook fijn om uit onze bijdetijdse collectie te kiezen. U vindt precies de bril die U wenst: klassiek of modern, sportief of een tikkeltje autoritair. Komt U eens kijken en passen. Speciale af<«Hing CONTACTLENZEN Vakkundige voorlichting over diverse typen glazen Blijvende service Dépositaire Carl Zeiss Opticien Specialiste Varilux Opticien - specialist !>rir- iïernhardlaan 4 - Tele< VEENENDAAT

De Vallei | 1969 | | pagina 4