„HET IS ONS EEN RAADSEL WAAR AL DIE LOSSE CENTEN BLIJVEN" ,Cape Ken aapje maand stuurt vandaag de ruimte in Te weinig waarborgen voor sober toepassen van voorarrest Kalm leven in Rome na periode van veel reizen TERUGKEER NAAR ATHENE WORDT NIET MEER TER SPRAKE GEBRACHT Macaca Nemestrina moet werken voor de kost Ruime villa Zelden Onenigheid meester Bezwaren tegen wetsontwerp preventieve hechtenis De wet en de stakende leraar NERGENS BEZWAREN ZATERDAG 28 JUNI 1969 Moningimsaoeder jtTederikdie in <t* Italiaanse pers uis een bf,n van twe '<palt iv de koni nklijke •milie worai aangeUuid. Gevluchte vorst speelt golf, jaagt en rijdt paard ROME Koning Konstantijn van Griekenland leeft sinds hij anderhalf jaar geleden naar Rome vluchtte het rustige le>en \an een rijk monarch in balling schap. Herhaaldelijk hebben geruchten gelopen, volgens welke hij naar Griekenland zou terugkeren, maar tot dusverre wijst niets erop. dat hij in de nabije toekomst naar Athene zal worden teruggeroepen. honing Konstantijn en koningin Anne- Marie bij hun aankomst op het vliegveld bij Rome, in de nacht van de veertien- de december 1967. Na een mislukte revolte was de koninklijke familie Grieken land ontvlucht. De spanning van de afgelopen uren was hen van het gelaat te lezen. De 28-jarige koning woont met zijn vrouw, de 22-jarige in Denemarken geboren koningin Anne Marie en hun beide kinderen, prinses Alexia en kroonprins Paul. in een rustige villa in de noordelijke buitenwijk van Ro me. Ze hebben een reeks plezierreizen en -vaarten door Europa gemaakt, maar nu is het gezin enigermate honkvast geworden. De koningin verwacht in oktober een baby. De laatste weken heeft zijn haar residentie alleen enkele malen verlaten om boodschappen te doen in deftige winkels. Koningin Anne-Marie heeft op 29 de cember 1967, twee weken nadat zij Konstantijn na het mislukken van diens tegenstaatsgreep in Griekenland op zijn vlucht was gevolgd, een miskraam ge had. De politieke bezigheden van de ko ning zijn de laatste tijd bijna tot nul gereduceerd. Hij brengt van tijd tot tijd een bezoek aan de Griekse ambas sade om besprekingen te voeren met de ambassadeur, hij leest de Griekse kranten en ontmoet soms een oude vriend, die langs Rome komt. Maar aan de stoet van afgezanten van het militaire regime te Athene is een einde gekomen en niemand heeft de laatste tijd de koning bezocht om hem te vragen naar zijn land terug te keren. De koning schijnt helemaal niet on dersteboven van deze situatie. Zijn residentie is een ruime villa te midden van een prachtig park, omge ven door een hoge muur. De koning profiteert van de nabij heid van een deftige golfclub om golf te spelen. Het golfspel is een van zijn meest geliefde takken van sport ge werden. Maar Konstantijn is ook dol op paar den en gaat vaak rijden op de land goederen van notabelen nabij Rome. Een andere geliefde sport van de koning is jagen. Deze liefhebberij heeft hem door Europa gevoerd om wildreservaten van de beste jagers te bezoeken. Hij heeft vriendschap ge sloten met vele van de beste jagers RUST OM KONSTANTIJN van Italië en jaagt veel op landgoe deren in het noorden van dat land. De Griekse koninklijke familie houdt zich verre van het luidruchtige nacht leven van Rome. Zij wordt zelden ge zien in de deftige gelegenheden, waar sommige edelen van het land in schan dalen verwikkeld en in kletspraat be trokken zijn. Konstantijn is een geregeld bezoe ker van de belangrijkste sportgebeurte nissen van Rome. Als een grote ge beurtenis op het programma van de renbanen van Capanelle of Tor di Valle staat, is hij erbij. Hij was aan wezig bij de opening van het interna tionale tennistoernooi en bij de paar denrennen te Rome. Zijn aanwezigheid werd eveneens op gemerkt bij enkele grote atletiekwed strijden. Anne Marie vergezelt hem zelden naar deze gebeurtenissen. Volgens of ficiële zegslieden is haar zwanger schap hiervan de oorzaak, maar in de Een week na aankomst in Italië, in december 1967, gaf de Griekse ko ninklijke familie een persconferentie in de villa Polissena. V.l.n.r. koning Konstantijn, koningin Anne-Marie met prins Paul, koningin-moeder Frederi- ke met prinses Alexia en prinses Irene. Italiaanse pers verschijnen van tijd tot tijd berichten, volgens welke het ko ninklijk paar het niet eens is over een aantal zaken. o.m. over de verhouding tot de moeder van Konstantijn, Frede- rika. Voor de zwangerschap van Anne Ma rie leidde de Griekse koninklijke fa milie een actiever leven. Zij reisde veel en was gedurende lange perioden niet thuis. De koning en de koningin brachten herhaaldelijk bezoeken aan vrienden in de omgeving van Florence en in Noord-Italië. Zij zijn een aantal malen in Londen en Denemarken geweest en hun rei zen hebben hen gedurende 1968 naar Spanje, Luxemburg, West-Duitsland, België, Nederland en Frankrijk ge bracht. Het koninklijke gezin heeft geen fi nanciële problemen. Konstantijn is zelf ryk en krijgt van het regime te Athene nog altijd zyn jaarlijkse toelage van 580.000 Amerikaanse dollars. Het regime heeft hem ook zijn par ticuliere jacht, de Pegasus II gezonden. De Griekse koninklijke familie heeft daarmee in juli en augustus 1968 in het westelijke gedeelte van de Middel landse Zee gekruist. De koning onttrekt zich niet aan zijn plichten als monarch. Eind maart is hij naar Washington gevlogen om de begrafenis van ex-president Dwight D. Eisenhower bij te wonen. Terzelfder-tijd bevond de tweede man van het Griekse militaire regime. Sty- lianos Pathkos, zich te Washington als officieel vertegenwoordiger van de re gering te Athene. Er is geen aanduiding, dat beiden elkaar gedurende hun verblijf in de V.S. hebben ontmoet. UTREC HT Hot visje van dr. J. W. A. Hengel heeft dezer dagen plaats moeten maken voor de rondborstige haan van dr. ir. M. van den Brandhof. Want de heer Van Hengel was 's Rijks muntmeester. Sinds jaar en dag had hij evenals zijn voorgan gers het recht een eigen symbool aan te brengen in de centen, stuivers, dubbeltjes, kwartjes, guldens en rijks daalders, die dag in dag uit in de Utrechtse Munt worden geproduceerd. Dat symbool was een visje. De heer Van Hengel is de afgelopen week met pensioen gegaan. Zijn opvol ger is de 54-jarige M. van den Brand hof, die de traditie niet heeft willen doorbreken. „De haan", zegt hij, „was in de historie het symbool van de par ticuliere organisatie, die controle uit oefende op 's Rijks muntmeester en zijn gezellen. Bovendien is de haan het symbool van de waakzaamheid. Daar om wil ik een haan in de munten". Wat is een „rijksmuntmeester", wat is zijn taak, wat doet zo'n man de hele dag? Geduldig legt de heer Van den Brand hof zijn handen plat voor zich op zijn bureau. „Een rijksmuntmeester is eigenlijk een doodgewone directeur van het Staatsmuntbedrijf. Ons 150 man grote bedrijf is namelijk niets meer of minder dan een metaalverwerkende industrie. Daarom werken hier ook vooral technici. Neem mij nou: Ik ben werktuigbouwkundige". In zijn r.'euwe functie voert de heer J "««ndhof het algehe'i beheer i- rer het 5"laatM«un ND «-.nrter- 1 >>udt de jutacten iet. zijn 'genlljice 1 .as. hot linJftorte van fiiu^iën, hij i iviseert iet min lerie, hl* koopl I >ndstoff ih enz""»oort. Iet Rijk ïuntme erschap Is geen Vyemd tém-ain voo» hem. .„uim 23 r gelede*» kwam hij als bedrijfs- u, \nieur V** het iAaatsmur+hedrijf. •Cï t werd >j' de re-terhand 'an de h<^ Van HeVr-jel en hij werd waarne mend Rijksmuntmeester. „Het kan gek gaan", zegt de man met de haan. „Toen ik nog studeerde wilde ik naar de Nederlandse Spoorwe gen. Dat leek mij als jong ingenieur een interessant bedrijf. Daarom stu deerde ik ook af op het onderwerp locomotieven. Nu houd ik mij bezig met centen". Er staan de heer Van den Brandhof nog heel wat centen te wachten. Op het ogenblik produceert zijn bedrijf per week in totaal zes miljoen munten, waarvan 2,5 miljoen centen, 1,2 mil joen dubbeltjes en één miljoen guldens. Al die muntjes komen dus iedere week bij de 1327 miljoen centen, drie honderd miljoen stuivers, 650 miljoen dubbeltjes, 312 miljoen kwartjes en 233 miljoen guldens, die op 1 mei van dit jaar al in omloop waren. „Wij staan voor een raadsel waar al dat geld blijft", zegt de heer Van den Brandhof. „Iedere week krijgen wij van postkantoren te horen hoeveel centen, stuivers, dubbeltjes enzovoort daar nodig zijn. Naar die behoefte rich ten wij onze wekelijkse produktie. Van de Nederlandsche Bank horen wij hoeveel guldens en rijksdaalders er in een week nodig zijn. Ook die maken wij dan". „Maar je zou tich zeggen, dat ons land op het laatst verzadigd raakt met kleingeld-munten. Het tegendeel is waar. De laatste jaren is onze produk tie voortdurend gestegen. Hoewel een munt die je in omloop brengt moeilijk op zijn weg is te volgen, kun je be redeneren datv er heel wat automaten zijn waarin munten van stuivers tot rijksdaalders worden gebruikt. Die din gen komen via die automaten wel weer ooit in een postkantoor terecht". „Maar het is ons een raadsel waar alle losse centen blijven die wij maken, Twee-en-een-half-miljoen losse centen. Stelt u zich dat eens voor. En dat per week. .ar blijv al die dingen? In But«»»»a 5rr-*""v ze niet orden f ■- t brullrt". De hee. Van «le* Brar. lh< i is op.<i*.., I verbaasd maar hh heeft gwni slapelo^a lachten loor dit probleem Hij zegt Jat het n'ederlancL Instituut voor de publieke opinie nu een onderzoek gaat •stellen. „Die centen moeten toch ergens blij ven. Er zijn sinds 1950 ruim 1327 mil joen centen in omloop gebracht. Dat betekent dat iedere Nederlander hon derd centen dat is twee ons in zijn zak heeft. Dat betekent ook, dat een gezin van vier mensen bijna een kilo centen in zijn bezit heeft. Ik kan dat nauwelijks geloven. CAPE KENNEDY Hoe zal de mens een periode van ongeveer een maand in een toestand van gewicht loosheid doorstaan Om die vraag bij benadering beantwoord te krijgen, gaan de Amerikanen zaterdag een aapje de wereldruimte in sturen. Het is de bedoeling het aapje, een Macaca Nemestrina, na ongeveer 30 dagen naar de aarde terug te laten keren. In Hangar S op Nasa's lanceerbasis die naar wijlen president John F. Kenne dy is genoemd, zijn verscheidene van deze aapjes al geruime tijd in training. SELECTIE Het aapje dat het meest gewiekst is in het bedienen van een kruk en het indrukken van knoppen, zal vlak voor de lancering worden gekozen als enig lid van de bemanning van een kunst maan voor biologisch onderzoek in de wereldruimte. Voert het aapje een serie handelin gen goed uit danwordt het beloond met voedselblokjes. Is het vlijtig en pienter dan kan het per dag zestig voed selblokjes, samen 120 gram wegend, verdienen. Tweemaal per dag krijgt het de gelegenheid gedurende een kwar tier twintig van die voedselblokjes in de wacht te slepen. De resterende twin tig mag het in zijn „vrije tijd" trach ten te bemachtigen. Het aapje heeft een paneel voor zich met vijf verlichte knoppen waarvan er één centraal; is geplaatst. Op die cen trale knop verschijnt een teken. Dat kan een X. een O, een vierkant of een driehoek zijn. Het aapje drukt dan op een zesde knop waarna het symbool verdwijnt. Een poosje later verschijnt, op elk van de vi™* knoppen rondom de centrale knop u n van c vier tek~ns. SNEL Het aapje moet dan op de knop druk ken waüfop het **ken verschijnt d^t net eerfler op de centrale knop heeft gezien. Het heeft daarvoor maar een fractie van een seconde de tijd. Doet het aapje dit goed dan gaat er een groen licht branden. En dat is dan het teken dat het een kruk naar bene den kan drukken, waarna een voedsel- blokje beschikbaar komt. Voor het les sen van zijn dorst behoeft het aapje niet te werken. Rechts van xijii kop steekt een slangetje uit. Het diertje kan daaruit zo veel en zo vaak water zuigen als het wil. Het spelletje voedsel verdienen is be dacht om te voorkomen dat het aapje zich gaat vervelen of in een staat van versuftheid vervalt. Dunne metalen voeldraden zijn op tien plaatsen in zijn hersenen aangebracht. Zij lopen naar een instrument dat de hersenactiviteit meet. Gegevens daarover worden naar de aarde geseind. Andere gegevens over gedragingen van het aapje die naar de aarde worden geseind hebben betrekking op de hart slag, de ademhaling, de bloedsomloop en de uitscheiding UITGEBREIDSTE Het experiment met het aapje in de wereldruimte belooft de uitgebreidste bestudering van een zoogdier in een langdurige toestand van gewichtloos heid sedert het begin van het ruimte- vaarttjjdperk te worden. Men verwacht vooral veel van de ge gevens over de hersenactiviteit van het aapje. Dat deel van het experiment kan uiteraard niet worden uitgevoerd wan neer astronauten tochten in ruimte scheepjes maken. Ongeveer tachtig pro cent van alle gegevens die aan boord van de kunstmaan voor biologisch on derzoek in de wereldruimte worden ver gaard, zullen naar de aarde worden geseind met een snelheid van 22.400 ge- geveneenheden per seconde. Op het programma staan 18 tot 26 zendperio- den per etmaal. Een andere Amerikaanse kunstmaan voor biologisch onderzoek in de wereld ruimte keerde in september 1967 naar de aarde terug. Die kunstmaan bevatte alleen planten en andere organismen van lagere orde. Vannacht kan het u gebeuren. Twee rechercheurs kunnen u komen „verzoeken" mee te gaan naar het politiebureau omdat u wordt verdacht van een ernstig misdryf. Als de omstandigheden toevallig tegen u lijken te pleiten, kunt u mak kelijk tijdelijk uw vrijheid verliezen: u wordt dan in voorlopige (of „preven tieve") hechtenis genomen. Dat kan u ook gebeuren als u volmaakt onschuldig bent. Daarom is het zaak de voorlopige hechtenis met zoveel mogelijk wettelijke waarborgen te omkle den. Daar hapert in Nederland nog wel iets aan en het wetsontwerp dat mi nister Polak (Justitie) onlangs heeft Ingediend om de wet op dit punt te ver beteren, verandert aan die haperingen maar weinig. Dat is de mening van des kundigen die uitvoerige kritische aantekeningen op het wetsontwerp hebben gepubliceerd, kritische aantekeningen waarvan hier een samenvatting wordt gegeven. Nederland heeft zelf meegewerkt aan de resolutie van 9 april 1965 van het comité van ministers van de Raad van Europa die uitdrukkelijk stelt dat voor lopige hechtenis slechts bij wijze van uitzondering behoort te worden toege past. Het wetsontwerp preventieve hechtenis komt niet tegemoet aan de intemationa- e afspraken die Nederland op dat gebied heeft ondertekend. )at is een van de grote bezwaren tegen het wetsontwerp die te vinden zijn in ?en groot artikel in het Nederlands Juristenblad van de hand van mr. P. J. Baauw, wetenschappelijk medewerker van het Criminologisch Instituut van de Utrechtse universiteit en in een interim-rapport van de commissie preventieve hechtenis van de Vereniging van Reclasseringsinstellingen. De preventieve hechtenis moet zoveel mogelijk door andere dwangmaatrege len worden vervangen, zoals de (in Ne derland wel mogelijke, maar zelden toe gepaste) vrijlating op borgtocht, mel dingsplicht, inlevering van het paspoort en desnoods huisarrest. De commissie van de reclassering vindt van dat uitgangspunt niets terug in het wetsontwerp. Op het ogenblik moeten er voor voorlopige hechtenis niet alleen ernstig vergrijp (in het alge meen 'n misdrijf waarop minimaal vier jaar gevangenisstraf staat) zijn, maar ook: gevaar voor vlucht of van een ge wichtige reden van maatschappelijke veiligheid". Het wetsontwerp wil die gronden niet beperken, maar nog uitbreiden met „...indien tegen de verdachte ernstige bezwaren zijn gerezen terzake van een misdrijf van zo ernstige aard, dat het belang van de rechtsorde de bewaring bepaaldelijk vordert". De commissie van de reclassering zowel als mr. Baauw vinden dit een gevaarlijk rui me omschrijving. Als een aantal leraren van middelba re scholen zijn plannen uitvoert en aan het volgend cursusjaar gaat sta ken, is dat een nieuw verschijnsel. Leraren mogen niet staken. Ze zijn ambtenaar. Voor hen geldt een sta kingsverbod. Op die regel vormen slechts de lera ren van het bijzonder onderwijs een uitzondering. Leerkrachten van katho lieke-, protestantse- en 'n enkele neu trale school (zoals bijvoorbeeld de nutsscholen) vallen niet rechtstreeks onder de overheid maar onder het schoolbestuur. Zou zo'n bestuur sym pathiek staan tegenover de nu aan gekondigde staking, dan zou het maatregelen achterwege kunnen la ten. Wel kan de overheid in zo'n geval de subsidiekraan dichtdraaien. In theo rie zou het rijk kunnen zeggen dat een bepaald aantal dagen is ge staakt, zodat over die dagen geen salaris voor de leerkrachten behoeft te worden vergoed. De straf voor leerkrachten van openbare scholen? Dat moet de rechter uitmaken. De minimumstraf in Nederland is nog steeds vijftig cent of één dag hech tenis. Ondanks de bestaande straf maatregelen tegen ovérheidspersonëêl zou de bestraffing' van e\fëntuele sta*- kers wel eens mee kunnen vallen. In '61 heeft namelijk ook Nederland in Turijn het Europees Sociaal Hand vest ondertekent, dat werknemers het stakingsrecht wil toekennen. Het handvest is door ons parlement nog niet bekrachtigd, omdat het in strijd is met het bestaande artikel uit het Wetboek van Strafrecht dat de sta king strafbaar stelt. De regering heeft twee jaar geleden een voorstel ge daan dat artikel dan maar te schrap pen en aan overheidspersoneel bij nader reglement de staking te ver bieden, op straffe van disciplinaire maatregelen zoals bijvoorbeeld schor singen of ontslag. De onderhandelin gen over dit onderwerp zijn nog in volle gang bij de centrale commissie georganiseerd ambtenarenoverleg. De staatssecretaris van binnenlandse za ken, mr. C. van der Veen, streeft ernaar op 3 juli deze commissie een nota aan te bieden. Dat betekent dat leraren met stakings plannen, zoals in Leiden en in Hen gelo, die nu hun straf te wachten staat, dan eigenlijk niet zeker weten of ternauwernood beter weten waar ze aan toe zijn. Het is hun bedoeling in de tweede helft van augustus het werk nere te leggen. Hun staken houdt niet in dgt ze gaan samenscholen voor de scholen. Ze willen gewoon naar school toe, maar collectief en demonstratief geen les geven. Speelse bij zond erheid. Sommige groe pen overheidspersoneel, zoals bij voorbeeld het spoorwegpersoneel, grijpt, omdat ook hun het staken is verboden, nog wel eens naar de stipt heidsactie. Alle voorschriften worden dan zo nauwkeurig uitgevoerd dat alles in de war loopt. Waarom doen leraren dat niet? Eén van hun voormannen verzuchte on langs: „Een stiptheidsactie?, uitge sloten! Dan loopt bij ons alles tien keer zo goed". ir Een van de aapjes die oefenen op Cape Kennedy voor een tocht van een maand in een kunstmaan om de aarde. De uitstulping boven op de schedel van het dier tje is de afscherming voor de elektroden die in zijn herse nen zijn aangebracht opdat men op aarde zijn hersenac- tiviteiten kan volgen. ir In nagebootste kunstmanen oefenen de aapjes zich in het verkrijgen van vaardigheid in het speelsgewijze verdienen van voedselblokjes. Het aapje op deze foto grijpt de kruk vast die het naar heneden moet drukken - zodra een lampje gaat branden om zijn beloning voor goed werk, een voedselblokje, te krijgen Hoe „ernstig" het misdrijf moet zijn, wordt bijvoorbeeld nergens vermeld, en ook wil het wetsontwerp de rechter commissaris die beslist over de voor lopige hechtenis niet verplichten in dit geval zijn beslissing te motiveren. Mr. Baauw meent dat hiermee onder meer de weg wordt vrijgemaakt voor toepas sing van voorarrest onder druk van de publieke opinie. Hij brengt ook het al vijftien jaar ge leden door Nederland geratificeerde Europese Verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de funda mentele vrijheden (Verdrag van Rome) in het geding. Dat zegt dat iemand die in voorarrest zit hangende het proces op vrije voetën moet worden gës'teld of „binnen een redelijke termijn" moet worden berecht. Op grond daarvan heeft de Europese Commissie al meermalen klachten over een voorarrest van meer dan een jaar (in Nederland nogal eens voorko mend) ontvankelijk verklaard. West- Duitsland heeft daarom $le voorlopige hechtenis aan een maximum van zes maanden gebonden en ook Groot-Brit- tannië gaat van een dergelijke grens uit. Het wetsontwerp noemt voor Neder land echter nog steeds geen maximum, ook al is daar al eerder in juridische tijdschriften voor gepleit. Toch heeft Nederland zich verplicht elke drie jaar aan de secretaris-generaal van de Raad van Europa te vertellen wat het heeft gedaan om de termijn van het voor arrest te beperken. De commissie van de reclassering wijst nog op een bijzonder nadeel van een lang voorarrest voor een verdach te. Wordt hij veroordeeld tot een vrij heidsstraf, dan kan hij voorwaardelijk op vrije voeten komen als hij tweeder de deel en minstens negen maanden heeft uitgezeten „van zijn werkelijke straftijd". Ook al wordt het voorarrest doorgaans afgetrokken van de straftijd het wordt niet beschouwd als „werkelij ke straftijd", zodat het niet meetelt bij de voorwaardelijke invrijheidstelling. De echte voorlopige hechtenis begint pas als de rechter-commissaris de „in bewaringstelling" heeft bevolen. De ver dachte kan dan al maximaal zes uur plus een nacht en nog („in verzeke ring") vier etmalen in een cel van het politiebureau hebben gezeten. In die periode heeft hij geen bijstand en advies van een advocaat gehad, ten zij hij er zelf één heeft genomen. Pas bij het begin van de bewaring krijgt iedereen een (gratis) advocaat toege voegd. Het wetsontwerp wil de situatie on veranderd laten, hoewel de commissie- Feber die de minister had geadvi seerd had gepleit voor toevoeging van een advocaat bij de inverzekeringstel ling en hoewel ook de Europese resolu tie spreekt over een recht op juridische bijstand. De commissie van de reclassering pleit in dit verband ook voor een uit drukkelijk vastleggen in de wet van de bevoegdheid van de raadsman de ver horen door de politie bij te wonen. Zij zou trouwens in dit eerste stadium ook bijzonder graag de reclassering tot de verdachte willen toelaten. Ook prof. mr. W. F. C. van Hattum, voorzitter van een van de twee strafka mers van de Haagse rechtbank en dus behalve hoogleraar ook praktijkman, heeft al eerder betreurd dat de minister geen advocaat aan inverzekeringgestel- den wil toevoegen. Prof. Van Hattum heeft eveneens bezwaren tegen de wij ze waarop (hulp)officieren van justitie de inverzekeringstelling motiveren. „In de vele bevelen tot inverzekering stelling welke mij onder ogen kwamen, zag ik slechts zeer zelden een nauwkeu rig omschreven grond voor de uitno diging daarvan", schreef hij *egen if**, geleden al. „Een breed opge-.it acèw zoek naar de toepassing var? 4e irtVerz* keringstelling zou naar mij.,< avertuigi*-1 aan het licht brengen dat in een aaffral gevallen inverzekeringstelling niet in overeenstemming met de geest van de wet geschiedt". Toch laat het wetsontwerp preventie ve hechtenis ook op dit punt na de ver dachte beter in bescherming te nemen.

De Vallei | 1969 | | pagina 7