Burgemeester Bode maakte resultaat bekend: f3000 gulden Krachtmeting werd na rust beslist door beter combi neren van zaterdag voetballers Frans Beyer-cup voor Candia Kringkampioenschappen KNZB Opnieuw succes voor VZC-jeugd Veenendaalse zwemjeugd zeer sterk VZC VERPLETTERDE BZG 2-14 Herenteam bijna zeker van de tite VZC-heren naar ZIJV Den Bosch Sport Splinters Oostelijke honkballers verloren ruim Twee vluchten van Zaterdagvliegers Strafschoppen beslissen evenwicht doelpunt zuiver struikelblok betrouwbaar resultaat Rommelig worsteling vertragen kampioen MAANDAG 30 JUNI 1969 Zaterdagformatie in boeiend duel duidelijk sterker dan zondag-selectieteam (3-1) VEENENDAAL Bijna tweeduizend toeschouwers wa ren zaterdagavond naar het Salamander-sportveld geko men om getuige te zijn van de krachtmeting tussen het zaterdag- en zondagvoetbal. Het is een bijzonder aantrek kelijk duel geworden, waarin duidelijk kon worden vast gesteld dat het zaterdagteam sterker bleek dan de zondag formatie. De 31 zege van het zaterdagelftal geeft on- omstoten en in een juiste verhouding aan hoe op dit mo ment de kwalitatieve sterkte tussen zaterdag- en zondag voetbal in onze omgeving er bij staat. Na een vrijwel gelijkopgaande strijd in de eerste helft viel de zondagformatie in het tweede deel van de wedstrijd sterk terug. Desondanks bleef de ontmoeting van de twee selectie-teams tot de laatste minuut boeiend. Met grote interesse en vaak aangenaam verrast door het goede spel volgde burgemeester Bode de wedstrijd, waarvoor hij de aftrap had verricht. Flitsende combinaties en fraaie doel punten wisselden elkaar af. waardoor het publiek na af loop uiterst tevreden het veld kon verlaten. Tevreden was ook de commissie voor de vakantieweek voor chronisch zieken, die met de ruim drieduizend gul den recette blij verrast werd. Dank zij een gulle mede werking van voetbalvereniging Yeenendaal, de spelers en talloze anderen kon het fraaie resultaat van de wedstrijd zaterdagavond worden bekendgemaakt. De Veenendaalse voetbalgemeenschap heeft zich zaterdag, met het goede doel voor ogen, van z'n beste kant laten zien. Bij de aanvang van de wedstrijd tussen zaterdag selectie en zondagelftal werden de spelers officieel voorgesteld aan burgemeester Bode van Veenendaal. Voor een niet bijzonder groot maar wel zeer geïnteresseerd publiek werd ruim een half uur voor de voetbalwed strijd een boksdemonstratie gegeven door sportschool Schreuders uit Arn hem. Een achttal amateur-boksers, onder wie de Veenendaler Slem Ger ritsen, was te bewonderen op een houten plankier voor de „marathon- heuvel" van het Salamanderveld. Via een uitstekend geluidsinstallatie gaf de heer Schreuders een toelichting bij de verschillende onderdelen van de boks- training, die door de leerlingen van zijn school werden gedemonstreerd. Schaduwboksen, elementaire stoten en boksgymnastiek wisselden elkaar in een snel tempo ^af, waardoor de toe schouwers een goede indruk kregen van wat er allemaal aan een bokswed strijd vooraf gaat. Nadat de beide elftallen en het lei dende trio aan burgemeester Bode wa ren voorgesteld verrichtte deze de af trap voor het grote duel. Direct daar na rolden de eerste aanvallen van het het zaterdagteam op het zondagdoel af. Zaterdag leek even wat sterker maar na enkele minuten was het even wicht hersteld en kwam er wat meer tempo in het spel. Toch hadden een aantal spelers wat moeite met het vin den van hun teamgenoten. Al vrij spoedig bleek aanvoerder Gert van de Weerdhof een goed spelverde ler in de zaterdag-selectie. Met zeer fraaie passes bediende hij z'n mannen en alleen door het steeds weer tijdig ingrijpen van de zondag-verdediging kon het zaterdagelftal het scoren van doelpunten worden belet. Daarbij speel den Evers (Candia) en de jonge Vee- nendaal-speler Arie Schans een opval lend goede rol. Pas in de 27e minuut kwam het eerste doelpunt tot stand. Dat gebeurde toen bij een aanval van de zondag formatie keeper Van Kranenburg mis te en uit positie werd gespeeld, waar door tenslotte de ver naar voren geko men Evers gelegenheid kreeg om in te schieten: 0-1. Nog voor rust zou de score in even wicht komen. Demoet plaatste de bal naar Aalbers, die zich op rechts vrij maakte van z'n bewaker en paste op Diepeveen. De zaterdag-international van DOVO, die aanvankelijk wat te leurstelde. schoot haarscherp in de uiterste hoek: 1-1. Keeper Cees van Kranenburg (Muske tiers). die bij het eerste doelpunt niet geheel vrijuit ging, herstelde zich prach tig met een fraaie safe bij een ziedend schot van de Candiaan Geurt van Vee nendaal. Met een meesterlijke reactie sloeg Van Kranenburg de bal uit z'n doel. Het spel bleef afwisselend en in deze fase ook bijzonder levendig, maar doelpunten werden er niet meer ge maakt voor rust. Direct na aanvang van de tweede helft werd het zaterdagteam duidelijk sterker. De individuele acties bleven meer achterwege en het was opvallend hoe goed de spelers van verschillende clubs elkaar in dit elftal konden vinden. Na ongeveei tien minuten werd het overwicht van de zaterdagspelers tol uitdrukking gebracht. Bram Demoet plaatste de bal met een verre en zui vere pass naar rechtsbuiten Diepeveen die dichtbij de doellijn langs twee te genstanders gieed en de bal even terug plaatste naar Jan van de Bovenkamp Deze bedacht zich geen moment en knalde ongelooflijk hard in: 2-1. Een bijzonder fraaie combinatie. Het zaterdagteam was nu duidelijk in opmars. Hoewel keeper Blankespoor een goede redding verrichtte bij een schot van Piet van de Bovenkamp moest hij even later zwichten voor een mach tig schot van Bram Demoet, die van grote afstand scoorde: 3-1. Het zondag elftal was in feite reeds verslagen. Toch bleef de strijd boeien. Dat kwam voornamelijk doordat de zondagspelers zich bepaald niet gewonnen wilden ge ven en Eibers, Heykamp en Van Vie- gen bleven actief om te proberen een beter resultaat te verkrijgen. Nu bleek echter tevens dat ook de verdediging van het zaterdagelftal kwaliteiten had. Vooral Gerard Schinkel was nauwelijks te passeren en ook fighter Cees Harde man liet zich de kaas niet van het voetbalbrood eten. De aanvallen van de zaterdag-voorwaartsen werden wat minder en in het centrum can de zon dag-verdediging bleek Arie Schans de rust zelve. De stand bleef ongewijzigd tot het moment waarop de goed leiden de scheidsrechter Van de Brom uit Amersfoort het laatste fluitsignaal liet horen. Opnieuw werd tijdens de wedstrijd en ook na afloop veelvuldig de opmer king gehoord dat er uit deze elftallen toch wel een bijzonder sterk Veenen- daals elftal zou zijn te formeren. En niet zonder reden, want er bleek in deze benefit-wedstrijd veel talent te bewonderen. In het zaterdagteam was ongetwijfeld Jan van de Bovenkamp de grote man. Met een ongelooflijk tempo was hij de motor van vrijwel elke zaterdag-aanval. In de verdediging speelde Leo Re- bergen een rustige partij, zonder zich ook maar iets aan te trekken van de reputatie van z'n tegenstander. Van Bruxvoort mocht zich gelukkig prijzen met z'n teamgenoot Schinkel. Samen waren zij het grote struikelblok in de verdediging van de zaterdag-selectie. Keeper Van Kranenburg kreeg voldoen de gelegenheid om te laten zien dat hij niet voor niets de naam heeft ge kregen een van de beste doel verde digers uit de omgeving te zijn gewor- dn en daarover zal in DOVO-kringen nog wel eens nagepraat worden. Op het middenveld deed Bram Demoet nau welijks onder voor aanvoerder Gert van de Weerdhof. Nico Diepeveen stel de, ondaks het grote aandeel dat hij had in twee van de drie doelpunten, enigszins teleur, hoewel de Candiaan Evers hem verschillende keren moest laten gaan. Cor Aalbers van VRC kon in dit gezelschap onvoldoende meeko men en vormde de zwakke schakel in de aanval van het zaterdagelftal. Piet van de Bovenkamp speelde een zeer goede wedstrijd. De zondagformatie, die niet tot winst maar wel tot een goede wedstrijd kwam, kan geen enkel verwijt maken aan het adres van keeper Blankespoor. De doel man *van Veenendaal bleek in alle op zichten een betrouwbare doelverdedi- ger. Arie Schans en Evers waren zon der meer te troeven van de zondag- verdedigng, waarin overigens ook Breeschoten en Houtriet nuttig werk leverden. Op het middenveld viel Joop van Viegen, z'n reputatie in aanmer king genomen, toch wel wat tegen. Mo gelijk zou de Wageningen-speler als aanvaller meer van zijn schutterskwa- liteiten gebruik hebben kunnen ma ken. De Candia-speler Van Esterik had het uiterst moeilijk met een tegenstan der als Demoet maar z'n clubgenoot Eibers had dat eveneen® met de nooit opgevende Cees Hardeman van GVVV, Gijs Heykamp van Veenendaal werkte als altijd bijzonder hard en kon behoor lijk meekomen in het sterke gezel schap. Louis Drost van R.K. Unitas speelde duidelijk boven het niveau van z'n club maar zag toch geen kans om opvallende dingen te doen. Later op de avond werden de spe lers ontvangen in de zaal van het NVV- gebouw, waar ook de deelnemers van het veteranentoernooi aanwezig waren om de f rijzen van dit zee geslaagde toernooi in ontvangst te nemen. Burge meester Bode mate het resultaat be kend van het toernooi voor old-timers, dat door DOVO werd gewonnen. De veteranen hebben dit jaar een record opbrengst bijeen gevoetbald van f 2000. De wedstrijd van zaterdagavond lever de ruim 3000 gulden op, een bedrag waarmee de commissie bijzonder te vreden was. De opstelling waren: Zaterdagteam: Doel: C. v. Kranenburg (Musketiers); achter: L. Rebergen (VRC), R. v. Bruxvoort (DOVO); R. Schinkel (DOVO), C. Hardeman (GVW). midden: B. Demoet (DOVO), G. v. d. Werdhof (VRC, aanvoerder) voor Diepeveen (DOVO), J. v. d. Boven kamp (GVW), C. Aalbers (VRC), P. v.d. Bovenkamp (GVW). Zondagteam: Doel: Blankespoor (Vee nendaal). Midden: Breeschoten (DVSA Schans (Veenendaal), Houtriet (Wa- geningen, ex. Oranje Wit), Evers, (Candia '66); midden: G. Heykamp, (Veenendaal), v. Esterik (Candia '66); Voor: J. Eibers (Candia '66), J. v. Vie gen (Wageningen), L. Drost (Unitas '48), G. v. Veenendaal (Candia '66) aanvoerder. OPHEUSDEN Het is Sparta niet gelukt om ook in de vierde wedstrijd in het kader van het Frans Be^er-cuptoernooi tot winst te komen. Ditmaal moest het na een geltfk spel, 11, via strafschoppen de meerdere erkennen in het Rhenense Candia. Sparta moest verschijnen zonder doelman Van Eist en de spielmacher van het elftal Gerritsen. Vooral het niet mee doen van Gerritsen was voor de voorhoede en het middenveld een gemis, dat duidelijk merkbaar was. Er werd fors gespeeld door beide ploegen en dat betekende geen mooie wedstrjjd. Candia was het eerste kwartier de beste ploeg, maar de twee bekwame schutters K. v. d. Berg en J. v. d. Pol wisten de goed spelende achter hoede van Sparta niet te passeren. De eerste kans kreeg Sparta toen B. v. d. Pol de bal goed kreeg aangegeven maar zijn schot ging ver naast. Even later kroop Candia door het bekende oog van de naald, toen de achterspeler VEENENDAAL Zaterdag j.l. wer den in het Sijsjesbad te Huizen de laat ste onderdelen van de Kringkampioen schappen KNZB zwemmen gezwommen. Er kwamen weer veel deelnemers en deelneemster aan de start en ook VZC was er met een flink contingent verte genwoordigd. Van de 12 te zwemmen nummers behaalde VZC drie eerste plaatsen. Winnie Faber werd eerste op de 50 meter schoolslag, Henk Siepel won de 50 meter schoolslag bij de jon gens en Wim Keman won na een span nende race de 100 meter vrije slag. Tevens won VZC een tweede en een derde prjjs, waardoor het totaal tot 15 ereplaatsei werd uitgebreid. De laatste dag van de Kringkam pioenschappen stond in het teken van een stralende zonneschijn en de VZC aanhang verwachtte weer veel van de jongere categorie. Er stonden een aan tal nummers op het programma, die voor enkelen op het lijf geschreven schenen te zijn. Het begon voor VZC al goed. Het eerste het beste nummer, de 50 meter schoolslag voor meisjes onder de 10 jaar, werd overtuigend ge wonnen door Winnie Faber in de tijd van 47.9 sec. Haar zusje Linda werd derde in de tijd van 51.2 sec. Louise van Viegen miste maar net een ereplaats, doch zij zwom de fraaie tijd van 51.6 sec. en werd daarmee vier de. De jongens van VZC wilden niet on der doen voor hun clubzusters. Henk Siepel kwam zeer sterk voor de dag en werd eveneens nummer een in de tijd van 48.2 sec. Andre Faber zwom 50.7 sec, terwijl Rinie Methorst er 52.5 sec. over deed. Op de 100 meter vrije slag voor meis jes onder 14 jaar geen ereplaatsen voor VZC. Wel fraaie tijden van Ger- rie v.d. Pest in 1.19,3 min. en van Ine ke v.d. Bosch in 1.16,1 min. Bij de jongens op dit zelfde onder deel wei een VZC succes. Wim Keman vocht voor wat hij waard was tegen Joop Glijn van Zwemlust en won in de tijd van 1.07.0 min. Bert Bolderman deed over deze afstand de tijd van 1.18. 6 min. Op de 50 meter rugslag voor meis jes onder 10 jaar stond VZC weer in het voorste gelid. Irene Wentink van Naarden won dit nummer in 43.3 sec., maar Winnie Faber finishte als twee de in de tijd van 43.3 sec. Linda Faber zwom dit in 46.9 sec. en Louise van Viegen in 50.3 sec. en konden zich niet plaatsen onder de drie eerst aankomenden. Wout van Stemp- voort zwom een heel goede race op dit onderdeel in de tijd van 44.9 sec. en viel daarmee juist buiten de prijzen. Henk Blankestijn deed over deze af stand 55.6 sec. Wim Keman startte ook op de 200 meter wisselslag voor jongens onder de 14 jaar. Na de onderdelen vlinder slag en rugslag lag hij nog in het voor ste gelid, maar op de 50 metre school slag, zijn zwakste onderdeel, moest hij te veel terrein prijs geven om nog bij de eerste drie te komen. De vrije slag kon hem niet bij de eersten scharen hoe wel hij opmerkelijk terrein herwon. Hij deed over deze afstand 2.48.4 min. Al met al weer vijf hoofdprijzen op deze Kringkampioenschappen zwem men van de KNZB. In totaal won nen de jonge VZV-leden 15 hoofd prijzen in dit sterke milieu van de grootste en sterkste Kring van Neder land. Dit feit werd hoog aangeslagen bij de zwemleiders, temeer daar VZC voor de eerste maal meedeed aan de ze kampioenschappen. Ongetwijfeld zal VZC zich in de toekomst goed laten gel den op wedstrijden als deze. Insiders en rekenmeesters op zwemgebied heb ben uitgekiend dat VZC thans één der sterkste, zo niet dé sterkste zwemfor- matie van Nederland heeft voor leden beneden de leeftijd van tien jaar. En juist daarom ziet de toekomst van de Veenendaalse zwemformatie er bijzon der rooskleurig uit. Trainer Henk Uri en zijn helpers kunnen uitermate te vreden zijn over de afloop van deze Kring-kampioenschappen met zoveel eerste plaatsen. Men heeft bewezen bij zonder veel te kunnen bereiken met een goede aanpak in een zo korte tijd. En ddt allemaal dank zij nog geen vol jaar overdekt zwemmen. NIJMEGEN Het Oostnederlandse honkbalteam verloor zaterdag in het John F Kennedy Stadion in Nijmegen met 15-4 van een Westduits selectie team. De Westduitse ploeg, die ver sterkt was met enkele Amerikaanse en Canadese spelers, kwam tot deze hoge score door een aantal home runs en veel veldfouten aan Nederlandse zijde. Baars nog juist kans zag een vliegend schot van Schaap op de doellijn te ke ren. In de 20e minuut was het raak. De jeugdige Peters bij Sparta speelde de bal over de achterhoede van Candia heen en de snel toesprintende Schaap kogelde ineens keihard in (10). In de 30e minuut had Candia een kans om de gelijkmaker te scoren. Een overtreding (zwaar bestraft) leverde Candia een strafschop op. J. v. d. Pol plaatste zich achter de bal maar schoot ver naast. Toch kwam Candia op gelij ke hoogte met Sparta toen linksbuiten De Gier hard en hoog de bal in de tou wen schoot, 11. Vlak voor rust moest doelman Wevers eenmaal handelend op treden bij een kopbal van v. d. Berg, welke hij net tot corner kon verwerken. Na de rust werd de wedstrijd romme liger er werd harder gespeeld. De scheidsrechter moest vele vrije trap pen uitdelen. In de 20e minuut moest v. d. Sluis van Sparta wegens enkelbles sure uitvallen. Invaller Van Kleef be leefde weinig plezier, want binnen een minuut moest ook hij de kleedkamer opzoeken. Hij werd vastgehouden, sloeg los en moest tot verontwaardiging van het publiek de kleedkamer opzoeken. Sparta (nu met 10 man spelend), ging er heftig tegen aan en kreeg ondanks de minderheid een overwicht in het veld. D. v. d. Kolk kreeg een kans maar zoals steeds in deze wedstrijd, startte hij veel te laat om gevaarlijk te worden. Aan de andere kant moest de achterhoe de van Sparta soms heftig aan de nood rem trekken om doelpunten te voorko men. Het laatste kwartier van de wed strijd werd Sparta ondanks de numme- rieke minderheid sterker maar doelpun ten bleven uit. De strijd werd feller naar mate de tijd verstreek. Bij een Sparta-aanval werd Huibers binnen het doelgebied tegen de grond gelopen. „In directe vrije trap", besliste de scheids rechter, maar ook dit leverde niets op. D. v. d. Kolk kreeg nog tweemaal een kans, maar steeds was hij te laat. Strafschoppen moesten een beslissing brengen toen de tijd verstreken was. Sparta scoorde daarmee tweemaal. Het eerste schot van Candia ging ver naast. De volgende twee keer was het raak en de 4de maal werd opnieuw ge mist. J. v. d. Pol schoot Candia naar een 21 zege en daarmee won Candia het eerst de Frans Beijer-cup, welke door aanvoerder Van Eist werd uitge reikt. VEENENDAAL Morgenavond reist de herenploeg van VZC naar 's-Herto- genibosch om de competitiewedstrijd te spelen tegen ZIJV. Thuis won VZC heel duidelijk van deze ploeg uit de midden moot en ook ditmaal zijn de Veenenda- lers favoriet. ZIJV echter is een ploeg die geenszins onderschat mag worden want het verloor enkele malen zeer krap van o.a. HPC en DWR. Het wordt oppassen voor VZC om 'niet onnodig kostbare punten te gaan verspelen. Men heeft thans het kampioenschap ge heel in eigen hand en met snelle aan vallen kan ook deze ploeg het volgende slachtoffer worden van koploper VZC. Hedenavond worden er in het Berg- bad weer enkele wedstrijden gespeeld. Het is niet uitgesloten, dat na de adspi- ranten, nu ook de spelers van heren 2 de kampioensvlag kunnen gaan hijsen als men wint van Vahalis 1 uit Tiel. Deze wedstrijd begint om acht uur. Om zeven uur spelen de meisjes tegen de Forellen uit Rhenen en om half acht komt het kampioens-adspiranten-jon- gensteam uit tegen CRB uit Culemborg. Zaterdag-keeper Cees van Kranenburg bemachtigt de bal na een aanval van Heikamp enEl bers, terwijl Van de Weerdhof en Schinkel gespannen toekijken. VEENENDAAL Het werd in het kleine bad te Bergambacht vrijdag avond een eentonige boel in de wed strijd tussen de herenformaties van BZC en VZC. De Veenendalers waren oppermachtig in deze strijd tegen een toch al niet imponerende ploeg, die dit maal ook nog incompleet moest aantre den. Er werd lustig op los gescoord tot dat VZC met de monsterscore van 2-14 de volle buit mee naar Veenendaal nam. De kampioenskansen zijn voor VZC bijzonder hoog gestegen, doordat op dezelfde avond de nog enige concur rent DWR uit Haarlem in Heemstede VEENENDAAL Wedvlucht-uitsla gen van de VPV „De Zaterdagvliegers" te Veenendaal. Er werden twee wed vluchten afgewerkt waarvan de uitslag als volgt was: Uitslag Noyon: Los 6.10 uur. Wind Z.Z.W. In concours 93 duiven. Aan komst le prijswinnende duif 10.13.20 uur, snelh. 1351,70 meter per minuuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10.36.29 uur, snelheid 1220,06 meter per minuut. C. W. de Koning, Scherpenzeel, 1-5-13- 15; K. v. d. Velde, 2-8; C. J. Stuiven- berg, 3-17; H. Schoeman, 4-11; C. Bos, Ederveen, 6; R. Muller Fl., 7-16; P. Vink, 9; H. G. Reede,10-14; W. Dave- laar, 12; Gebr. Gijsbertsen, 18; L. Kwetters, 19. In het rayon werden in het totaal 594 duiven meegegeven en hierbij wist de duif van de heer C. W. de Koning, Scherpenzeel zich als eerste t klasse ren, terwijl bij de eerste 50 prijswinnen de duiven zich nog plaatsten: C. W. de Koning, Scherpenzeel, 1-25; K. v. d. Velde, 8-49; C. J. Stuivenberg, 13; H. Schoemon 14; C. Bos, Ederveen, 31; R. Muller Fl., 40. Uitslag rondvlucht vanaf Chateau- roux: Los 5.30 uur. Wld Z.Z.W. In con cours 53 duiven. Traag verloop door de verslechterde weersomstandigheden in de namiddag. Aankomst le prijswin nende duif 15.05.13 uur, snelheid 1121,15 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 19.55.09 uur, snel heid 743,67 meter per minuut. R. Muller Fl., 1; P. Vink, 2; K. v. d. Velde, 3; H. Schoeman, 4; G. v. Wijk, 5; R. v. Engelenburg, Scherpenzeel, 6- 7; C. J. Stuivenberg, 8-10-12; W. Dave- laar, 9; G. Versteeg, 11-13. In het rayon werden 265 duiven mee gegeven en hiervan bereikten op de dag van lossing 64 duiven hun hok, waarvan de leden van de Zaterdagvliegers er 20 voor hun rekening namen, waarvan de klassering was als volgt: R. Muller Fl., 3; P. Vink, 5-49; K. v. d. Velde, 7-63; H. Schoeman, 8; G. v. Wijk, 9; R. v. Engelenburg, Scherpenzeel, 18- 20; C. J. Stuivenberg, 26-31-38-45; W. Da- velaar, 27; .G Versteeg, 33-41; C. W. de Koning, Scherpenzeel, 44; Gebr. Gijs bertsen, 55; C. Bos, Ederveen, 60; J. J. Heij, 64. tegen HPC niet verder kwam dan een 3-3 gelijk spel. Het was wel zeker dat VZC in Berg ambacht van de zwakke broeder uit deze tweede klas, BZC zou winnen, maar aan een monsterscore van 2-14 dacht niemand. Het werd van meet af een eentonig zaak temeer daar BZC niet helemaal compleet aan de start kon verschijnen omdat enkele spelers met vakantie waren. Gerard v. d. Kolk opende de doelpuntenreeks met een uit zwaar afgedekte positie inge schoten bal (0-1). Even daarna had hij weer succes omdat de keeper een ge stopte bal niet vlug weg kon werken. Hij was er als de kippen bij om de bal nog een duwtje te geven en de stand was 0-2. Door een onverwacht af standsschot kon BZC de stand toen nog terug brengen tot 1-2, maar VZC bleef vrijwel constant in de aanval. Er was geen houden aan voor de BZC'ers. Na dat diverse VZC voorwaartsen naast en op de lat hadden geknald scoorde Evert v.d. Dikkenberg 1-3. Achterspeler Ca- rel van Velsen zwom met de bal het hele badje over en doelpuntte onhoudbaar 1-4. In het tweede spelgedeelte werd de score geleidelijk opgevoerd. Wim van der Meer scoorde na een vrije worp van v.d. Dikkenberg keihard 1-5. Uit een soortgelijke situatie knalde v.d. Dikkenberg nr. 7 achter de tevergeefs grijpende keeper. Wim van der Meer werd daarna in het viermeter-gebied achteruit gehaald, doch hij schoot zelf de toegekende strafworp tegen de paal. De middenvoor van BZC had nog een maal succes en kon na een worsteling de bal onverwacht achter keeper Henk v.d. Meer gooien(2-7). In het derde spelgedeelte weer vier doelpunten. Wim van der Meer zwom zich met de bal vrij tot vlak voor het doel en zijn schot faalde niet (2-8). Daarha ondernam hij wederom een rush en gaf de bal af aan de vrij ge komen Evert v.d. Dikkenberg, die ook geen fout maakte (2^9). Henk Uri waag de een afstandsschot, dat eveneens in de uiterste hoek van de goal doel trof (2-10). Vlak voor het einde van dit der de spelgedeelte ondernam Carel van Velsen weer een rush naar voren en ook nu weer werd hij niet tijdig opge vangen (2-11). VZC kon doen wat het wilde en speelde werkelijk met zijn te genstander. In het laatste spelgedeelte trachtte BZC door veel in de breedte te spelen het spel wat te vertragen, maar zodra VZC in het bezit van het leer was ge komen was er weer geen houden aan. Carel van Velsen trof wederom de roos, nadat hij was opgezwommen (2-12). Diverse afstandsschoten van VZC werden daarna door de keeper tot corner verwerkt of troffen de paal of lat. VZC ging inclusief de achterhoede in de aanval en er moesten nog wel meer doelpunten komen. Gerard v.d. Kolk tekende met wederom een achter- warts schot 2-13 aan. Toen BZC drie strafpunten had opgelopen nam de jon ge Jan Bos de toegekende strafworp feilloos, waardoor de eindstand op 2-14 werd bepaald. Op dezelfde avond speelde DWR uit Haarlem met 3-3 gelijktegen HPC. Dat betekende dat DWR nu drie verliespun- ten meer heeft dat VZC, hetgeen in houdt, dat VZC de laatste wedstrijd van het seizoen tegen DWR niet eens meer behoeft te winnen mits de nog twee overige wedstrijden worden ge wonnen. Wint VZC a.s. dinsdagavond in 's Hertogenbosch van ZIJV, dan kan het donderdagavond 10 juli a.s. thuis tegen Wilskracht uit Utrecht al kampioen worden. Nog twee overwinningen resten VZC om kampioen te kunnen worden, hetgeen er nu wel zeer duidelijk inzit. Opnieuw worden er pogingen tn het werk gesteld om te komen tot een serie voetbalwedstrijden om het kampioenschap van Veenendaal Tijdens de prijsuitreiking van het veteranentoernooi, zaterdagavond in het NVV-gebouw, stelde de voor zitter van de commissie veteranen- voetbal, de heer Middelhoven voor om volgend jaar een kampioen schap van Veenendaal op touw te zetten. Een lofwaardig streven, zeker in dien men let op het doel waarvoor een dergelijk toernooi volgens het plan Middelhoven gehouden zou moeten worden. Het is echter geen geheim dat enkele Veenendaalse clubs nie*% voor een plaats~iijke ontmoeting voelen. Men acht de ri valiteit en de gevolgen die daarv.it voort kunnen vloeien, te groot. Dat is op de keper beschouwd bepaald geen loze gedachte. Want het kan er vaak fel aan toe gaan in plaatselijke wedstrijden. En lang niet altijd heiligt het doel de midde len. Er zijn echter ook nog heel wat andere facetten die bij een der gelijk toernooi om de hoek komen kijken. Te veel zelfs om op te noe men. Het valt te betwijfelen of de heer Middelhoven er in zal slagen, de vijf Veenendaalse KNVB-clubs voor een plaatselijk kampioenschap te winnen. Als het lukt is dat op zich zelf al een felicitatie waard De Franse amazone Janou Lefèbre heeft zondag tijdens het concours hipique in Aken een internationaal pui- sancespringconcours gewonnen. Op Roc ket kwam zijn in de eerste barrage fout loos rond, evenals in de beide vooraf gaan de manches. Voor de barrage plaatsten zich vier combinaties. Van hen werd de Italiaan Mancinelli op Do- neraile tweede met vier strafpunten in 44,2 seconde. Kurt Jarasinski (W,Dld.) met Rivale (4.44,5) legde beslag op de derde plaats voor Nelson Pessoa (Bra zilië) op Olympia (25.79,9), die als vijf de eindigde.

De Vallei | 1969 | | pagina 11