Veenendaals dagblad Nixon naar Roemenië en Zuid-oost Azië Buiten Israëlische commando's diep in Egypte Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Moise Tsjombe overleden Verrassing in Boekarest DEMONSTRANTEN WILEEN REIN WA TER OP SCHIPHOL MAAR WEINIG STAGNATIE DC-8 met 260 mensen aan boord boven Oceaan kreeg lek in drukcabine Na ruzie in bar moord en zelfmoord Prins ook in was Geen functie in bedrijfsleven voor de Prins Caravan stond onder stroom: jongen dood Kwartaalabonnees bespaar incasso Betaal per giro Bomaanslag in Wales Protesten tegen Rockefeller CASTRO ROEPT VROUWEN OP Twee doden bij botsing door hoge snelheid Misschien naar Vietnam Modelaetie verkeersleiding IETS MEER Gelders Landschap TREIN MET BOMMEN ONTPLOFT LITERPRIJS VAN BENZINE MORGEN 2,2 CENT OMHOOG VERRAST TREINONGELUK IN LONDEN BOM AANVAL Tijdelijk meer bewolking Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALL Voortzetting van het nieuwsblad MOe Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.w Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 30 JUNI I969 - 43e JAARGANG no. I50 ALGIERS Ex-premier Moise Tsjombe van Kongo is zondag in zijn verblijfplaats in de omgeving van Al giers aan een hartaanval overleden, zo meldt het Algerijnse persbureau APS. In het overlijdensbericht, onderte kend door 11 medici en hoogleraren, staat dat de ex-premier in zijn slaap door een dodelijke hartaanval schijnt te zijn getroffen. Men zal autopsie verrichten op het stoffelijk overschot. De Algerijnse rode halve maan heeft het internationale Rode Kruis van het overlijden van Tsjombe op de hoogte gesteld, aldus APS. De vroegere premier van Katanga bevond zich in Algerijnse gevangen schap gedurende twee jaar. (Voor uitgebreider nieuws hierom trent zie binnenpagina). WASHINGTON President Nixon zal in de eerste dagen van augustus Roe menië bezoeken na een bezoek van een week aan Zuidoost-Azië. Het zal het eerste bezoek zijn dat een Amerikaanse president ooit aan een com munistische hoofdstad heeft gebracht. In Boekarest is meegedeeld, dat Nixon is uitgenodigd door de Roemeense president Ceausescoe. De Amerikaanse president gaat naar Azië na het bijwonen van de landing van de Apollo-astronauten, die een bezoek aan de maan hebben geJracht, in de Stille Oceaan op 24 juli. Hij gaat achtereenvolgens naar de Philippijnen. Indonesië. Thailand, India en Pakistan en dan rechtstreeks naar Roemenië. Omstreeks 3 augustus zal hij in Washington terug zijn. Op het Witte Huls is verklaard, dat de president tot zijn reis naar Roeme nië besloten heeft, omdat hij betere betrekkingen met Oost-Europa wenst. Het is geen onvriendelijk gebaar jegens de Sovjet-Unie. President Tito van Zuid Slavië heeft eerder dit jaar ook te ken nen gegeven dat hij Nixon graag in Zuid-Slavië wilde ontmoeten. Er zijn boodschappen uitgewisseld tussen Bel grado en Washington, maar een be sluit is niet meegedeeld. Naar aanleiding van het bezoek aan Zuid-Oost-Azië zegt men op het Witte Huis, dat Nixon vindt dat Amerika een Pacific-land moet blijven, wat voor frus- SCHIPHOL De modelactie van de verkeersleiders heeft in het afgelopen weekeinde weinig vertraging opgeleverd voor het luchtverkeer naar en van Schiphol. De heer T. M. van Galen, voorzitter van het Luchtverkeersleiders- gilde, verwacht dat over ongeveer een week rekening moet worden gehouden met vertragingen van één tot acht k tien uur. Hij voegde eraan toe: „Laten we ho pen, dat het zover niet hoeft te komen. Misschien is het tegen die tijd wel ge komen tot positieve besprekingen met de ministeries van Binnenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat. Dit over leg is nu nog niet aan de gang". Zaterdagochtend mocht de vertra ging geen naam hebben. Tijdens de mid- dagdrukte liep het oponthoud in vijf tot tien gevallen op tot ongeveer een half uur. Door een extra „aanbod" van vluch ten over de Atlantische Oceaan onder vonden sommige vliegtuigen vertra ging, omdat een bepaalde onderlinge af stand moet worden aangehouden. Toe stellen uit de Verenigde Staten kwamen met een paar uur vertraging aan, maar dat was het gevolg van maatregelen, die de Amerikaanse verkeersleiders had den genomen. Zondag is het aantal vertragingen bij binnenkomst op Schiphol wat opgelo pen. Ongeveer tien machines landden te laat. Bij het uitgaand verkeer werd niet in Uoe goed herinneren wij ons, dat omtrent 1932 er een groot ge vaar dreigde voor een der aller mooiste historische bos-bezittingen onder Arnhem. Het aloude Warns- born dreigde n.l. met de niet min der schone Vijverberg te worden verkaveld, ontbost en tot villater rein gedegradeerd. Leiden was tn last, maar de op 21 februari 1929 opgerichte Stichting het Geldersch Landschap" stond gelukkig op de bres en ving manmoedig een proce dure aan, die leidde tot een van de grote overwinningen in de geschie denis der natuurbeschermingn.l. onteigening ten behoeve van het Geld. Landschap. Met slechts i stem in de meerderheid kwam de zaak er in de Tweede Kamer door en onwillekeurig herinnerden zich de goede natuurvrienden, hoe hei vele jaren tevoren met het Naar- dermeer eender was gegaan. Na deze aanloop werden er forse en kleine sprongen gemaakt; thans be zit de stichting 4600 ha bos, park, heide, stuifzand, water en land bouwgrond. Op dit bezit staan iü boerderijen en 100 andere opstallen van kasteel tot lokaal enz. Ge kuni dit alles en nog veel meer lezen in het uitvoerige, goed geredigeerde handboek, dat een lijst der bezittin gen bevat met vele situatiekaarten, uitvoerige beschrijvingen van alle terreinen en tal va nfoto's, van een rijke faunistische variatie, die ik met bijzonder plezier bekeek. We weten nu alles van het Geld. Land schap dank zij dit up-to-date boek van 156 pagina's. De stichting heeft haar leden en hen die het gaan wor den, een voortreffelijk werk mee gedaan. Slechts één opmerking: de pauwen van Staverden op het om slag zijn niet representatief. Ik had er liever een roedel edelherten ge zien, die overigens helaas nergens in het boek staan. 30-6-1969, A. B. WIGMAN de eerste plaats bij de sart tijd verlo ren, maar wel b—j de zogenaamde vluchtuitvoering die erop volgt. In een aantal gevallen beperkte 'de verkeersleiding het klimtempo. De vliegtuigen moesten dan nog eens een rondje draaien alvorens naar grotere hoogte te mogen. „Het gaat pas spannen", zo werd ge zegd, „als de vertragingen zodanig zijn opgelopen, dat de opstelplaatsen aan de pieren de vliegtuigen niet meer kun nen verwerken. Dan zullen we de ma chines moeten doorsturen naar het vrachtplatform". MONROVIA Een Westduitser heeft in een bar in Monrovia (Liberia) een Nederlander doodgeschoten. Onmiddel lijk na zijn daad pleegde de Westduit ser zelfmoord. De moord volgde op een ruzie tussen de twee mannen. De Nederlander, die volgens de eerste berichten J. Barcus zou heten, zocht in de bar contact met de vrouw in het gezelschap van de Duit ser. Deze, de 36-jarige J. H., trok in een vlaag van woede een pistool uit zijn zak en schoot de heer Barcus neer. Op weg naar het ziekenhuis overleed de Nederlander. 1 Onmiddellijk na het eerste schot richt te H. het pistool op zijn eigen keel en vuurde opnieuw. Hij was op slag dood. WELLS Bommen in een goederen trein begonnen gistermiddag te ontplof fen toen de trein met 71 wagons door een klein gehucht reed in het trooste loze deel van Noord-Nevada. Vier man nen werden gewond, van wie een ern stig. De bommen bleven ontploffen gedu rende enige tijd toen de trein tot stil stand was gekomen buiten het kleine onderhoudsstation van Tobar, 19 km ten zuidoosten van Wells. Volgens berichten waren 20 tot 22 wagons geladen met bommen en mu nitie, maar volgens de politie ontplof ten alleen bommen in een wagon. Er ontstonden enkele branden. Volgens de politie zagen de bommen eruit als 500 ponders. De oorzaak an het ontploffen was niet onmiddellijk bekend. DEN HAAG Benzine wordt mor gen 2,2 cent per liter duurder. Dat is het gevolg van de accijnsverhoging die ai eerder door de regering was aange kondigd en door het parlement is goed gekeurd. Volgens een publikatie van de olie maatschappijen zal „super" nu tussen de 60,2 en 61,2 cent gaan kosten, afhan kelijk van de plaats in ons land. Gewo ne benzine gaat 57,9 tot 58,9 cent per liter kosten. Nog slechts twee weken geleden gin gen de benzineprijzen met één cent omlaag. Dat was toen het gevolg van een verlaging van de grondstoffenprij- zen. Aanvankelijk had de regering de ac cijns op benzine met ingang van 1 ju li met 3,5 cent per liter willen verho gen, maar onder zware druk van binnen en buiten de Kamer verlaagde zij dit bedrag. traties dat ook mag meebrengen. Hij wil een Aziatische politiek op lange ter mijn uitstippelen, die Amerika niet in conflicten zal betrekken en de Aziaten zal aanmoedigen hun eigen toekomst te scheppen. Er zal over Vietnam worden gespro ken, maar dat zal niet het voornaam ste onderwerp van gesprek zijn tussen Nixon en de Aziatische leiders, zo zegt men op het Witte Huis. Minister van Buitenlandse Zaken Wil liam Rogers zal het eerste deel van de reis in Azië meemaken. Na Indonesië bezoekt de minister alleen Japan, Ko rea, Formosa, Australië en Nieuw-Zee land. Nixon zal vergezeld zijn van zijn vrouw. Zij vertrekken op 23 juli uit Washington. Eerst vliegen zij naar het vliegdekschip Hornet, dat ten z.w. van Hawaii op de astronauten wacht. De mededeling dat Nixon Roemenië zal bezoeken kwam zowel in Washington als Boekarest als een grote verrassing. De hoogste Russische leiders zullen naar verwachting omstreeks midden ju li in Boekarest besprekingen voeren met de Roemeense politici, die een onaf hankelijke rol in de communistische wereld spelen en goede betrekkingen met China onderhouden. Het is waar schijnlijk, dat Nixon via de Roemenen inlichtingen zal willen krijgen over de tegenstellingen in het communistische kamp en na zijn Atlantische reis over het raadsel China. De Amerikaanse president komt ver der aan de vooravond van het tiende congres van de Roemeense communis tische partij, dat op 4 augustus moet beginnen. Zowel de Sovjet-Unie als China zullen dan naar verwachting be langrijke delegaties zenden. Volgens hoge functionarissen in Wash ington, heeft Nixon Roemenië voor een bezoek uitgekozen, omdat de regering van president Ceausescce blijkt heeft gegeven van haar wens de betrekkingen tussen Oost en West te verbeteren. In Azië zal Nixon voornamelijk spre ken over de mogelijkheden van wel vaart voor dit werelddeel. Ellsworth Bunker, de Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Vietnam, wilde zondag niet zeggen of president Nixon Vietnam zal aandoen bij zijn komende wereldreis. Bunker, die in Da Nang was om een pas gerestaureerd Vietnamees museum te bezichtigen, werd gevraagd waartoe een bezoek van Nixon aan Vietnam, als dat bezoek komt, moet dienen. „Ik weet daar niets van" zo verklaarde de 75- jarige ambassadeur tegenover verslag gevers. LONDEN Een binnenkomende trein is vandaag op de buffers ingere den van Marylebone Station. Volgens de eerste berichten liep een aantal mensen verwondingen op. Het Marylebone Station behandelt het verkeer van West-Engeland. DEN HAAG Prins Bernhard heeft geen commissariaat aanvaard van de onderneming die is gevormd door fusie van de vliegtuigfabriek Fokker met de Westduitse Vereinigte Flugtechnische Werke. De Prins was gepolst voor de func tie van president commissaris van VFW. Hij was al commissaris van Fokker. Het Nederlandse kabinet en de Prins vonden het onjuist, zo mag wor den aangenomen, dat een lid van het Koninklijk Huis een zware functie in het internationale bedrijfsleven zou aanvaarden, waardoor hij in politieke kwesties betrokken zou kunnen raken. BRESKENS De negenjarige Mar tin Schieman uit Hoofdplaat is zater dagmiddag. toen hij de caravan van zijn ouders wilde binnengaan, door elektrische stroom gedood. De jongen liep op blote voeten en had alleen een zwembroek aan. Toen hij het metalen trapje van de caravan opliep en de deurknop vastgreep, sloeg hij achterover. Hij bleef met zijn hand aan de knop hangen. De gloednieuwe caravan was kort voor het ongeluk op het lichtnet van de camping aangesloten. Waarschijn lijk was de bedrading van de caravan beschadigd. Verzoeke vóór 2 juli 12,35 over te schrijven op onze giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI, Veenendaal met vermelding 1. abonnement 3e kwartaal 1969 2. naam en adres waar ons blad bezorgd wordt 3. post- of bezorgabonnement. Abonnementen-administratie CARDIFF (Wales) Een tijdbom heeft vandaag een gat van een meter geslagen in het postkantoor te Car diff, maar niemand werd gewond. De politie heeft onmiddellijk elke weg die uit de stad leidt afgesloten. Alle voertuigen werden aangehouden en de bestuurders ondervraagd. Morgen zal prins Charles in het kas teel van Caernarvon tot prins van Wales gekroond worden. Het incident van vandaag is het laatste in een serie bomaanslagen in Wales. Zij worden toegeschreven aan extremistische nationalistische groe pen van Wales die zich tegen de in vestituur verzetten. Britse troepen zijn verleden week begonnen een» intensieve veiligheids controle in Wales in te stellen, waar onder patrouilles met helikopters van af het aanbreken van de dag tot het invallen van de duisternis en met het arresteren van bekende extremisten. TEL AVIV Israëlische legercommando's zijn zondagavond Egypte diep binnen gedrongen en hebben een hoogspanningskabel verwoest, die Cairo met de Assoean- dam verbindt, aldus deelt het leger vandaag mee. De aanval was het dichtst bü Cairo sedert de oorlog van 1967. Hij werd gedaan op Soehaj, ten westen van de Nijl, 380 km van de Egyptische hoofdstad en 140 km ten westen van de Egyptisch-Israëlische grens. Het commando keerde zonder verliezen te lijden op zijn basis terug. Het was de vierde overval te land op Egypte sedert de oorlog en de derde die gericht was tegen krachtinstalla ties aan de Nijl. De aanval had plaats enkele da gen nadat vlootcommando's een aan val hadden gedaan op een Egyptisch radarstation aan de Golf van Suez waar bij 25 Arabische soldaten gesneuveld zouden zijn en het grootste deel van de radarpost verwoest werd. De overval van zondagavond volgde op verschillende aanvallen van Arabi- schet commando's die verleden week over het Suez kanaal gedaan werden op de Sinai-woestijn, die in handen is van de Israëli's en op voortdurende artillerie-duels over het kanaal. Zoals gebruikelijk wilden de Israëli niet bekendmaken hoe de commando's hun doel bereikten - over land of per vliegtuig.. Aangenomen wordt, dat de BUENOS AIRES Gouverneur Nelson Rockefeller van New York, de speciale gezant van president Nixon naar Latijns-Amerika, is zondagavond op zijn informatiereis in de Argentijnse hodfdstad Buenos Aires aangekomen. Rockefeller, die met 23 deskundi gen arriveerde, werd op de luchtha ven van Buenos Aires verwelkomd door vertegenwoordigers van de rege ring. Er bevonden zich maar weinig toeschouwers op het zwaar bewaakte vliegveld. In de Argentijnse hoofdstad, Buenos Aires, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag bij ernstige onlusten een persoon gedood en twee zwaar ge wond. Vele personen werden licht ge wond onder wie enkele politieagenten. Het aantal arrestaties is de honderd gepasseerd. De onlusten ontstonden na groot scheepse demonstraties tegen het ko mende bezoek van Nelson Rockefel ler, als speciale afgezant van presi dent Nixon. Meer dan 6.000 demon stranten trokken door het centrum van Buenos Aires, gewapend met allerlei soorten projectielen. De politie werd vanuit de huizen bekogeld met stenen en molotov-cocktails. Barricades wer den opgericht en hele straten onder water gezet. Ter gelegenheid van zijn kroning (morgen) tot prins van Wales is prins Charles nu ook verschenen in het beroemde wassenbeeldenmuseum van madame Tussaud. Op de foto legt een van de medewerksters van het mu seum de laatste hand aan het kapsel van het beeld. LONDEN De 260 inzittenden van een Douglas DC-8 van de Canadian Pa cific Airways hebben zondagavond bo ven de Atlantische Oceaan een hache lijk avontuur beleefd. Hun toestel was op weg van de Ierse luchthaven Shannon naar Toronto in Canada, toen zich in een van de twee linkermotoren een explosie voordeed. Een van de wegvliegende stukken me taal trof de romp ter hoogte van de kombuis en veroozaakte een lek in de drukcabine. De DC-8 bevond zich toen op ca. 1000 km van de Ierse kust op een hoogte van meer dan 8 km. De bemanning zond een S.O.S.-sein uit en berichtte, dat zij terugkeerde naar Shannon. Voor de reddingsdienst van de Britse luchtmacht werd groot alarm gegeven. Op drie motoren en begeleid door een Shackleton-toestel van de Engelse luchtmacht kwam het- Canadese vlieg tuig echter behouden in Shannon aan de grond, zonder dat de talrijke brand weerauto's langs de landingsbaan in ac tie behoefden te komen. Alle inzittenden bleven ongedeerd. Zij hebben vanochtend met een ander vliegtuig hun reis naar Canada voort gezet. Inzittenden vertelden, dat een dave rend gejuich opklonk toen het toestel te Shannon landde. Deskundigen zijn van oordeel, dat het in de romp geslagen gat bijzonder klein moet zijn. Anders, zo zeiden zij, zou een de-compressie-explosie kunnen ontstaan van het soort, dat in de eer ste dagen van het vliegen van passa giersstraalvliegtuigen rampen met Britse Cornets veroorzaakte. De DC-8 kan veilig op drie motoren vliegen. aanvallers optrokken uit de Sinai woestijn en de Golf van Suez oversta ken ten zuiden van het Suez-kanaal. Inmiddels ondervraagt de politie on- veer 20 Arabische verdachten die vast gehouden worden in verband met de zwaarste bomaanslag in Tel Aviv dit jaar, waarbij 10 gewonden vielen. Kort na middernacht is een militair voertuig dicht bij de Dizengoff Avenue - een der drukste winkelstraten van de stad - vernield door een bomontploffing. In de omtrek werden talrijke ruiten en telefoonleidingen vernield. Ook werden auto's beschadigd die in de omgeving van de militaire auto geparkeerd ston den. Naar mededeling van de politie waren de meeste verwondingen veroor zaakt door rondvliegend glas. Vanmorgen hebben twee Israëlische vliegtuigen aanvallen gedaan op een stelling van Arabische guerrillastrijders in Jordanië tegenover de nederzetting Beit Josef, ten zuiden van het Meer van Galilea. Het leger beschuldigde de guerrillastrijders ervan een patrouille van het leger beschoten te hebben. De patrouille schoot terug en leed geen verliezen, aldus sen woordvoerder. De vliedtuigen waren ongeveer 20 minuten in actie. In Cairo is de 30-jarige fotograaf Mu- nir Mohamed Abdel Ghany Eissa ver oordeeld tot 15 jaar dwangarbeid we gens spionage voor Israel. De 30-jarige journalist Aly Mahmoed Aly Moessa, die eveneens van spionage was beschul digd, werd vrijgesproken. HAVANA Een ernstig tekort aan arbeidskrachten vormt op het ogenblik een bedreiging voor de enorme krachts inspanning die de regering-Castro zich op het ogenblik getroost, om de Cu baanse economie op gang te krijgen. De regering is begonnen met een campagne om alle gezonde vrouwen on der de 45 jaar aan het werk te krij gen. Een groot deel van deze vrouwen zal zwaar werk in de landbouw moeten verrichten. Anderen worden ingescha keld in de lichte industrie en bij so ciale diensten. Het tekort aan arbeidskrachten is vooral veroorzaakt door de ambitieuze plannen van de regering om volgend jaar een record oogst van tien miljeon ton suiker binnen te haeln. De arbeidskrachten die deze plannen vergen, heeft tot gevolg gehad dat dui zenden mannen uit anderen takken van industrie voor de suikeroogst zijn gaan werken. Van de vrouwen wordt ver wacht dat zij de laatsen van deze man nen gaan innemen en dat anderen naast de mannen op de rietsuikervelden gaan werken. Er zijn vrouwelijke werk brigades ge vormd om meer suikerriet te bemes ten, te wieden en te planten. De Cu baanse vakorganisatie wil dat elk lid „een vrouw bij de produktie inschakelt" De federatie van Cubaanse vrouwen, die onder leiding staat van een schoon zuster van Castro, Vilma Espin de Cas tro, heeft ook een wervingscampagne op touw gezet. Een vorig jaar aangenomen wet staat mannen toe hun banen aan vrouwen over te dragen en zelf in de landbouw of andere „produktieve arbeid" te gaan werken. In een luciferfabriek op cen- traal-Cuba bestaan nu 169 van de 244 werknemers uit vrouwen. Vrouwen be sturen ook tractoren, regelen het ver keer, fokken vee, drijven winkels, staan op wacht en geven les aan bijna alle la gere scholen. Vijftien leden van de werkgroep Vrije Universiteit voor het We- reldnatuurfonds hebben zaterdag in Amsterdam een mini-protestoptocht gehouden om uitdrukking te geven aan ,,hun verontrusting over de ver regaande verontreiniging van de Rijn". Negen borden met .a. de tekst ,,Dag vogels, dag bloemen, dag vissen" en een spandoek voer de het groepje met zich mee, dat bij het Franse consulaat-generaal aan de Weteringschans een fles veront reinigd Rijnwater aan de bel bond en een protestnota in de brievenbus stopte. Bij het Duitse consulaat-ge neraal aan de De Lairessestraat was wel iemand aanwezig om de fles en de nota in ontvangst te ne men. HAAREN Op de Helvoirtseweg in de gemeente Haaren (N.B.) is vannacht omstreeks twee uur een bestelauto met grote snelheid tegen de achterzijde van een personenauto gereden en vervol gens tegen een boom gebotst. De bestuurder van de bestelauto, de 23-jarige W.A.M. Bressen uit Helvoirt, kwam onder zijn voertuig terecht en was op slag dood. Ook van de perso nenauto kwam de bestuurder, de 36- jarige schoenenfabrikant F. W. Kosters uit Oisterwijk om het leven. Zijn pas- sagiere, mej. van Drost uit Vught, werd ernstig gewond. VORDEN De 22-jarige P. M. Heit- ling uit Zutphen is vanochtend vroeg om het leven gekomen toen hij met zijn personenauto uit een flauwe bocht van de weg Vorden-Ruurlo vloog en tegen een boom reed. De jongeman werd uit de auto geslingerd en dusdanig gewond, dat hij ter plaatse overleed. BRUINISSE De 76-jarige C. J. van Oost uit Zierikzee is zondagavond in het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee overleden. Hij was zondag middag op het kruispunt van Rijksweg 18 en de weg naar de Grevelingendam in botsing gekomen met een tegemoet komende auto, die hij geen voorrang verleende. Ook zijn naast hem zittende echtgenote werd zwaar gewond naar het genoemde ziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de andere auto liep slechts enkele lichte verwondingen op. Beide auto's werden vernield. EINDHOVEN In het St. Joseph- ziekenhuis te Eindhoven is zondag de 19-jarige A.G.M. van Hoof uit Geldrop overleden aan de verwondingen die hij enkele uren eerder had opgelopen bij een verkeersongeluk te Eindhoven. De jongeman was met zijn bromfiets tegen een geparkeerde vrachtauto met aan hanger gereden. Ook op andere plaatsen in ons land zijn dit weekeinde dodelijke verkeers ongelukken gebeurd. Men zie daarvoor elders in deze editie. Tijdens het afgelopen weekeinde werd het weer in grote delen van West- en Midden-Europa bepaald door een gordel van hogedrukgebie- den, die zich uitstrekte van de Azo- ren via Noord-Frankrijk naar Mid den-Europa. In genoemde gebieden was het in 't algemeen stabiel weer. Een storing in de bovenlucht ver oorzaakte tijdelijk veel bewolking met voornamelijk in het noorden en oosten van ons land plaatselijk re gen. Deze storing is intussen boven Tsjecho-Slowakije aangekomen. Om het hogedrukgebied heen trek ken oceaandepressies tussen Schot land en IJsland door naar het oos ten. Een frontensysteem van een depressie had veel bewolking met tijdelijk regen en motregen boven Ierland en Schotland tot gevolg. Dit systeem neemt in betekenis af en kan morgen het noorden van ons land bereiken, waardoor de bewol king tijdelijk weer zal toenemen. Regen van betekenis wordt echter niet verwacht. Morgen, zon op 04.24, onder 21.03, maan op 22.54, onder 05.48.

De Vallei | 1969 | | pagina 1