Geen A-wapens of doodstraf Heinemann wil 'n actieve rol spelen in politiek Over de grenzen Speler Dramatische redding van sportvisser Ziekenauto's reden af en aan na ernstig ongeluk Voor u 37,7. op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en vooru.... Krakers werken met kneedbommen ALAIN DE GAULLE: „MIJN OOM IS EEN PANTOFFEL Rumoer op congres van de christen-democraten de bank waar ook u zich thuis voelt Rassenonlusten in Koeala Loempoer Aldrin oefende maanlanding Arrestaties in Wales Nixons dochter naar Wales Nederland zakt weg in zee Bonny op reis in ruimte WEER IN EUROPA Niet overal LOTGENOOT NIET MEER GEVONDE1S TWEE DODEN EN 15 GEWONDEN UIT DE BOCHT Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen ate gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. SPOOR DOOR HET HELE LAND VAKKUNDIG KNALLEN MAANDAG 30 JUNI 1969 BONN Dr. Gustav Heinemann. die morgen president van West-Duitsland wordt, wil ook als staatshoofd een actieve politieke rol blijven spelen. Hij zou liever aftreden als president dan wetten te ondertekenen waartegen hij ernstige bedenkingen mocht hebben. jVfoise Tsjombe werd op 10 Onovember 1919 te Moesoemba in de provincie Katanga geboren. Zijn familie was welgesteld. In Elisabethstad liep hij de middelbare school af, waarna hij een opleiding volgde voor handels correspondentie. Bij de verkiezingen van 1959 werd hjj gemeenteraadslid van Elisabethstad. Van 1951 tot 1953 was hij lid van de provinviale raad van Katanga. In 1959 werd hij voorzitter van de toen opgerichte Conocat-partij. Het vol gende jaar woonde hij de conferentie in Brussel bij, die de weg effende voor Kongo's onafhankelijkheid. In mei 1960 verwierf zijn partij de meer derheid in de provinciale raad van Katanga. Tsjombe werd premier van Katanga. Deze provincie is rijk aan delfstoffen, vooral koper. Op 30 juni 1960 werd Kongo onafhanke lijk. President was Kasavoeboe en premier Loemoemba. Tussen Tsjom be en Loemoemba boterde het al da delijk niet. Loemoemba was van me ning dat Kongo een geheel moest vor men, terwijl Tsjombe een statenbond wilde. Tsjombe was volgens Loemoem ba een willig werktuig van Europese financiers en van de Belgische mijn- bouwmaatschappij Union Minière du Haut Katanga. Tsjombe beschuldigde Loemoemba van communistische sympathieën. /Vp 11 juli 1960, elf dagen na Kongo's onafhankelijkheid dus, riep Tsjom be Katanga uit tot onafhankelijke staat. Er brak een burgeroorlog uit, waarin het leger van Katanga, aan gevoerd door blanke huursoldaten, het moesten opnemen tegen de federa le troepen en een leger van de VN, dat op zeker ogenblik 20.000 man sterk was. De veiligheidsraad had het vertrek van alle Belgische militairen uit Kongo gelast. Tsjombe en de zij nen hielden stand tot 16 januari 1963. Loemoemba was intussen van het to neel verdwenen. In februari 1961 was hij, (naar Katanga gekomen om met Tsjombe te onderhandelen) ver moord. In april van hetzelfde jaar viel Tsjombe in handen van zijn te genstanders. Op een conferentie van alle Kongolese leiders in Coquilhat- stad, werd hij door de centrale over heid gearresteerd en beschuldigd van hoogverraad. Twee maanden la ter werd hij vrijgelaten, nadat hij be loofd had dat Katanga deel van Kon go zou bleven uitmaken. Eenmaal terug in Elisabethstad trok hij deze belofte in. De strijd duurt voort. Ook een in oktober 1961 gesloten be stand bracht daar geen verandering in. Niemand hield zich er aan. Het conflict veroorzaakte de dood van de secretaris-generaal van de VN, Dag Hammarskjöld, die op 17 september 1961 bij een vliegtuig-ongeluk in Afri ka om het leven kwam. Enkele maanden nadat Tsjombe in ja nuari 1963 door de knieën was gegaan, ging hij in ballingschap. Hij verbleef voornamelijk in Madrid. In juli 1964 riep president Kasavoeboe hem naar Kongo terug en beoemde hem tot premier van een overgangs regering. Er was in die tijd veel ver zet tegen de centrale regering. Met Belgische en Amerikaanse hulp slaag de Tsjombe erin, dit verzet te bre ken. Bij verkiezingen in maart 1965 een grote meerderheid, een ontwik keling die president Kasavoeboe met zorg vervulde, vooral met het oog op de komende presidentsverkiezingen. Ap 13 oktober 1965 dwong president Kasav Jooe Tsjombe tot aftreden. Hij ging weer als balling naar Ma drid. waar hij volgens Kasavoeboe en diens opvolger generaal Moboetoe op nieuw huursoldaten zou hebben ge worven voor een offensief van Katan ga. Op 17 maart 1967 werd Tsjombe in Leo- poldstad bij verstek ter dood veroor deeld op beschuldiging van hoogver raad. Op 1 juli in dat jaar werd hij, terwijl hij per vliegtuig een van zijn vele min of meer geheimzinnige reizen maak te. naar Algiers ontvoerd, in welk land hjj tot zijn dood is vastgehouden, ondanks verzoeken om uitlevering van de regering in Kinsjasa en ver zoeken tot vrijlating Van humanitai re organisaties. Hij is thans in de gevangenis gestorven. Het typische einde van een avontu rier en speler met macht en geld. Zijn rol was binnenslands in Kongo al uitgespeeld. Het zal Boemedienne echter moeite ge noeg kosten om voor de wereld aan nemelijk te maken, dat Tsjombe een natuurlijke dood is gestorven. KOEALA LOEMPOER Bij rassen- onlusten tussen Maleiers en Chrinezen zijn zaterdagavond in Koeala Loempoer vjjf doden gevallen. In verscheidene ge deelten van de stad werden gebouwen in brand gestoken. De dood van twee jeugdige Maleiers, die twee dagen geleden in de Chinese wijk van de stad zijn vermoord, zou de aanleiding van deze ongeregelheden zijn geweest. Bij soortgelijke inciden ten die zich onlangs in Koeala Loem poer hebben voorgedaan, vielen 182 do den. Dit blijkt uit een interview dat Hei nemann heeft gegeven aan het West- duitse weekblad Der Spiegel. Heinemann zei desgevraagd dat hij in geen geval zijn handtekening zou zet ten onder een eventuele wet die de doodstraf weer invoert, of die West- Duitsland beslissingsbevoegdheid zou geven over het gebruik van atoomwa pens. Zou het parlement ooit dergelijke wetten goedkeuren, dan zou hij aftre den. Hij knoopte hier overigens aan vast dat het beslist niet zijn bedoeling is om zich overal mee te bemoeien en de re gering voortdurend te kritiseren. Over de Bundeswehr zei de nieuwe president dat de strijdkrachten er voor moeten zorgen dat de Bondsrepubliek zich niet hoeft te buigen voor geweld dadige druk van buitenaf. Daarom moet de defensie-inspanning worden voort gezet tot er een vredesregeling voor geheel Europa tot stand komt. Morgen wordt de bijna zeventigjari ge Heinemann in een plechtige zitting van het parlement als het nieuwe staats hoofd beëdigd. ADVERTENTIE En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg. DEN HAAG Een grootscheepse reddingsactie is gisteravond voor de Scheveningse kust uitgevoerd om eeu drenkeling uit zee op te pikken. De ac tie kwam op gang nadat de sleepboot De Trip uit Scheveningen een man uit zee had gehaald, die te water was ge raakt toen het polyester bootje, waarin hg en een maat zaten te vissen, lek was gestoten. De Scheveningse reddingboot, 'n log ger, het fregat Evertsen, een helikopter, van dit oorlogsschip en een Neptune vliegtuig van de Marineluchtvaartdienst hebben urenlang tevergeefs gezocht naar de andere visser, A. G. van der Helm uit Delft. De geredde man, de 25-jarige A. M. van der Heijden uit Pijnacker, was sa men met de Delftenaar 's ochtends met het polyester bootje met buitenboord motor uit Monster naar een visplaats op ruim drie mijl van de kust gevaren, bij het vroegere booreiland Triton. Lek gestoten Om een uur of drie stootte een drij vende plank het bootje lek. De twee mannen konden de plank grepen enpro- beerden half zwemmend naar de kust te komen. De heer Van der Heijden liet na enkele uren de plank los toen hij merkte dat zij afdreven. Hij zwom in de richting van de Scheveningse haven. Zijn gezwaai om hulp werd daar opgemerkt en de sleep boot De Trip voer uit om de uitgeputte man op te pikken. Hij had toen ruim drie uur lang in het water gelegen. Toen hij vertelde, dat zijn maat op de plank was blijven drijven werd groot alarm geslagen. De Scheveningse red dingboot vond het bootje en een plank. De helikopter van het fregat Evertsen, dat bij Scheveningen voor anker lag, pikte nog een reddingboei van het polyester bootje op. Toen het donker werd is het zoeken gestaakt. CAPE KENNEDY Edwin Aldrin heeft het afgelopen weekeinde afda- dingsvoertuig LM. Over drie weken eenvoudigd model van het maanlan- diinggsvoertuig LM. Over drie weken z zullen hg en Neil Armstrong in een ech te LM op de maan landen. Aldrin oefende op de terreinen van het Langley Research Center, een van de belangrijkste speurwerkcentra van de Amerikaanse Rijksdienst voor lucht vaart en ruimtevaart (NASA). Het oefenmodel van de LM was zoda nig opgehangen aan kabels in een reus achtige kraan boven een nagebootst maanlandschap dat de aardse zwaarte kracht voor vijfzesde deel werd opge heven. De oefening voldeed goed. Aldrin re peteerde ook nog eens verscheidene van de taken die hij samen met Arm strong op de maan moet gaan volbren gen, zoals het vergaren en verpakken van monsters maanstof en van maan stenen. Armstrong en het derde lid van de bemanning van de Apollo-11, Michael Collins, brachten een deel van het week einde door met oefenen in het centrum voor bemande ruimteschepen van NASA nabij Houston. In en vluchtna- bootser werkten zij aan hun bedreven heid in het koppelen en ontkoppelen met de Apollo en met de LM. Al eerder was bekend gemaakt dat president Nixon voornemens was de avond voor het begin van de reis naar de maan te dineren met Armstrong, Al drin en Collins. ROME De Italiaanse oud-premier Aldo Moro is zondag een actie begon nen om de leiding in de christen-demo cratische partij aan de gematigde groep onder leiding van premier Ma riano Rumor te ontnemen en in han den te leggen van vertegenwoordigers van de linkervleugel. Op een partijcon gres in Rome, dat ten doel heeft de be staande tegenstellingen in de partij uit de weg te ruimen, beschuldigde Moro de huidige leiding er van, dat zij wille keurig, onrechtvaardig en onscrupu leus optreedt en niet handelt naar de wens van vele partijleden. Moro dreigde met een breuk in de partij. Als zijn streven succes heeft, zal dit waarschijnlijk de samenwerking met de socialisten in de regeringscoali tie ten goede komen, terwijl ook de ver houding met de communisten vermoe delijk zal verbeteren, hoewel Moro ver klaarde dat deze partij niet in het ka binet kan worden opgenomen. Moro's actie komt op een ogenblik dat niet alleen de christen-democraten, maar ook de socialisten sterk verdeeld CAERNARVON (Wales) De poli tie van Holyhead in Noord-Wales heeft drie jonge Welshmen gearresteerd, in verband met de onlangs gevonden tijd bom op de pier van het stadje. Het drietal de 26-jarige Dewi Jones, de 22-jarige Glyn Jones en de 20-jarige John Allan Jones (geen familie van elkaar) is beschuldigd van samen zwering „om explosies te veroorzaken die het leven in gevaar brengen of ernstige verwondingen kunnen toebren gen". De drie zijn in voorlopige hech tenis gesteld. Geen van hen heeft schuld bekend. Ongeveer 500 leden van de Welshe taaivereniging hebben een demonstra tie gehouden op de heuvels van Bre- conshire, waar prins Llewellyn van Wales in 1282 tegen de Engelsen heeft gestreden en waar hij is gesneuveld. Llewellyn wordt door de Welshe natio nalisten beschouwd als de laatste wet telijke prins van Wales. „Wij vinden dat Charles geen more le rechten heeft op de titel prins van Wales", aldus de 25-jarige volksliedjes zanger en voorzitter van de vereniging Dafydd Iwan, „hij is een aardige jon geman en als hij zich in Wales wil vestigen, de taal wil leren en deel wil uitmaken van de Welshe samenleving, is hij welkom. Maar de prins van Wales wordt hij nooit". zijn, terwijl het land door de ene na de andere staking wordt getroffen. Congresvoorzitter Fanfani moest her haaldelijk ingrijpen om de orde zoveel mogelijk te bewaren. Toch deden zich vechtpartijen voor tussen aanhangers van de rechter- en van de linkervleu gel. Wat de stakingen betreft, staan de Italianen vandaag en morgen moeilijk heden bij het treinverkeer te wachten, doordat stationschefs, het loketperso- neel en andere bureaufunctionarissen staken, omdat hun bond de loonsverho gingen, die andere bonden met de rege ring overeen zijn gekomen, onvoldoen de vindt. Voor dinsdag en woensdag staat er een staking op het program van het verlaadpersoneel van de posterijen, waardoor het postverkeer dat als ge volg van recente stakingen toch al ont wricht is, nog verder achteropkomt. Dit personeel gaat het om een verkor ting van de werktijd. Na de staking van twee dagen wil het personeel nog een week stipt volgens de voorschriften gaan werken, hetgeen ongetwijfeld tot verdere vertragingen zal leiden. Van dinsdag af zal voorts het werk van de gerechtelijke instanties gedu rende vier dagen stilliggen, als gevolg van een actie van het administratieve personeel dat hogere salarissen wenst. In Rome zijn duizenden nachtwakers voor onbepaalde tijd in staking gegaan. Zij eisen beter loon en overwerkgeld. Hoewel de regering talloze loonsverho gingen heeft toegezegd vallen vele ca tegorieën buiten deze regeling. Zij heb ben voor de komende week stakingen aangekondigd. Vanaf 1 juli zullen alle hoogleraren in het land drie dagen lang geen exa mens afnemen. In Milaan werden giste ren 23 studenten gearresteerd toen 2000 studenten protesteerden tegen de hech tenis van elf studenten die een profes sor hadden gemolesteerd. De demon stratie duurde tot vanmorgen vroeg. Tricia Nixon, de dochter van de Amerikaanse president is vandaag in Londen aangekomen. Tricia kwam naar Londen voor Wimbledon en om morgen de kroning van prins Charles tot prins van Wales bij te wonen. LONDEN De toestand in Neder land is „absoluut kritiek", omdat we hard op weg zijn onder water te ver dwijnen. Ook Engeland zakt steeds verder weg en over zo'n 1500 jaar (geen reden tot directe ongerustheid dus) zullen grote delen van Londen onder water liggen. Tot deze conclusie komen twee Brit se geleerden, Richard Taylor en Ian Smalley, in een artikel in het tijd schrift Science Journal. Het westen van Engeland staat er beter voor. Om maar een voorbeeld te noemen: het kasteel van Harlech in Wales werd in 1286 gebouwd met een gat in de muur om gemakkelijk de zee te kunnen bereiken. Het kas teel ligt nu een kilometer van zee en staat op een rots. NIJMEGEN Twee mensen zijn za terdagmorgen omgekomen bij een on geluk op de rijksweg Nijmegen-Den Bosch, ter hoogte van Alverna. Vijftien mensen werden gewond; van wie vijf ernstig. Het ongeluk ontstond doordat een personenauto een vrachtwagen inhaal de en op een tegenligger botste. Een van de inzittenden van deze wagen, de 66-jarige J. L. Lans uit Nijmegen, was op slag dood. Een motorrijder, de 25-jarige J. Elshout uit Kaatsheuvel, botste achterop een vrachtwagen, die door het ongeluk sterk moest remmen, en werd eveneens op slag gedood. Ziekenauto's uit Nijmegen en Grave zijn uren bezig geweest de gewonden naar ziekenhuizen te brengen. Eerder waren bij een botsing in Alverna drie mensen erstig gewond geraakt; terwijl ook in Nijmegen bij een ongeluk enkele mensen werden gewond. HARDERWIJK De 24-jarige auto mobilist H. van der Berg uit Nunspeet is bij Harderwijk verongelukt, toen hij een tractor wilde inhalen en daarbij op een tegemoetkomende auto botste. De man was op slag dood. CALLANTSOOG De twintigjarige timmerman P. N. Bakker uit 't Zand bij Zijpeiserongelukttoenhijme...s-at t bij Zijpe is verongelukt toen hij met zijn auto uit een bocht vloog. De man kwam onder de auto terecht. DEN HAAG De 75-jarige me vrouw J. M. van der Does-Alsemgeest uit Den Haag is in het ziekenhuis over leden aan de verwondingen van een aanrijding. De vrouw was bij het over steken geraakt door een linksrijdende auto. TER AAR De 73-jarige mevrouw A. Pieterse uit Leimuiden kwam bij het oversteken van een weg fn Ter Aar on der een bestelauto. De vrouw overleed ter plaatse. GEERTRUIDENBERG Vier men sen werden zwaar gewond toen de auto waarin zij zaten in volle vaart tegen een boom aan de linkerkant van een weg in Geertruidenberg reed. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Tijdens het onderzoek reed een dronken auto mobilist tegen een auto van de rijks politie. De bestuurder is aangehouden. ADVERTENTIE d& heer W. van Klavem* Commercieel Medewerker kantoor Temeuien NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1. Tiel: Hoogelnde 8. BREDA De districtsrecherche in Zwolle, Apeldoorn, Breda, Amsterdam en Utrecht maakt al sinds een maand jacht op een bende, die met groot vakman schap de ene brandkast na de andere met explosieven opblaast. Bij dit onder zoek werken Rijks- en gemeentepolitie nauw samen. Bovendien is het gerech telijk laboratorium in Den Haag bij het onderzoek betrokken om er achter te komen welke explosieven de brand kast krakers gebruiken. De politie werd op het spoor van de bende gezet, nadat de afgelopen weken brandkasten werden opengebroken in Utrecht, Lettele, Delden, Moerdijk, Twello, Apeldoorn en Ouder-Amstel. Dit weekeinde sloegen de „krakers" toe in het gemeentehuis van Terheyden (bij Breda) en in Langeweg (bij Zeven- bergsehoek). In Terheijden waren de inbrekers via een raam het gemeentehuis binnenge klommen. Zij gingen met lege handen weg, na dat zij een verkeerde kluis hadden laten springen. Een geldkist met tweeduizend gulden in een andere brandkast zagen zij over het hoofd. Dezelfde nacht lieten de krakers met een kneedbom een muurkluis sprin gen in een benzinestation in Langeweg. Uit deze kluis werd zevenhonderd gul den gestolen. De inbrekers weten vakkundig met de springstoffen om te gaan. Bij hun ac ties richtten zij over het algemeen wei nig schade aan. In de meeste gevallen weten zij met de explosieven nauwkeu- ring de sloten van de kluizen te vernie len. De officier van justitie in Breda, mr. J. Louët-Feisser, die de leiding heeft van het onderzoek in zijn arrondisse ment, is er van overtuigd, dat de. leden van de bende zich met auto's door het land verplaatsen. Het forceren van de kluizen met springstoffen gaat met zul ke harde knallen gepaard, dat de da ders zich steeds snel met hun buit uit de voeten moeten kunnen maken. „Maar tot nu toe hebben deze lieden „Bonny" een 3-jarig mannetjesaapje van bijna 6,5 kg is zaterdagavond aan boord van de biosatelliet 3 een reis van een maand rond de aarde begonnen. Het ruimtevaartuig, dat 680 kg weegt, werd op Kaap Kennedy door een Thor- Delta raket naar een hoogte van 400 km geschoten. De reis van „Bonny" die een nylon- pak draagt en vastgebonden is aan een „astronautenbed", moet gegevens opleveren over de gevolgen van lang durige gewichtloosheid. De racties van het dier kunnen 24 uur van de dag wor den gemeten door middel van instru mentjes die in de hersenen en andere delen van het lichaam zijn aangebracht. Volgens een ruimtevaartdeskundige, wordt het aapje er niet door gehinderd of in gevaar gebracht. Een menselijke ruimtevaarder zou echter zijn werk niet kunnen doen. ,3onny" zal 469 rondjes maken. Daarna zal hij boven de stille oveaan door de luchtmacht worden geborgen en vervolgens gedurende verscheidene maanden worden onderzocht. LONDEN Charles de Gaulle is een pantoffelheld en wordt vol komen door zijn vrouw overheerst' zo heeft een neef van de voorma lige Franse president zondag ge zegd. In het blad ,,The People" schreef Alain de Gaulle, dat zijn oom thuis ,,de tweede vioof speelt" Er is een woord voor, .pantoffel held" schreef hij. Alain vertelt hoe mevrouw Yvon de Gaulle koffie in de whiskey en andere drankjes van haar man doet om te voorkomen dat hij voor het eten veel drinkt. Zij heeft altijd de huishouding en het gezinsbudget volledig in ei gen hand willen houden. ,,Jij be stuurt Frankrijk, ik het huishou den", zo beeft haar man eens te verstaan en. ,,De g l mag fyet huishoud boekje niet eens zien. Ze begint elk jar met een nieuw boek en houdt de gezinsfinanciën nauwkeu rig bij. De oude boeken bergt ze ■op in een kast. ,,Hij is zo gesteld op haar privédomein, dat ze de gewoonte heeft een haar tussen de bladzijden van haar huishoudboek te doen zodat ze direct merkt als een nieuwsgierig iemand er in heeft gesnuffeld, aldus Alain De Gaulle in The People. Mevrouw De Gaulle winkelt al tijd in de Bon Marchéin Parijs, aldus Alain, „daar gaan alle zui nige huisvrouwen heen." „Mijn tante, begrijpt u, is opgevoed door zuinige ouders en zelfs toen haar man president ujerd, was dat geen reden om van haar gewoonten af te wijken. Om geld uit te sparen, maakte ze veel kleren voor haar kinderen zelf en ook maakte ze veel kleren voor haar man. Hij droeg ze braaf, zelfs toen hij in Frankrijk de hoogste post bekleed de. Alain schreef dat hoewel zijn oom rijk is, er geen huishoudelijke ap paratuur in zijn huis is. „Ze heb ben niet eens een elektrisch for nuis of een gasfornuis. Er wordt nog steeds gekookt op een ouder wetse kookkachel"zo zegt hij. Wasmachines of stofzuigers zie je er ook niet. Alain schrijft dat de studeerka mer van De Gaulle „een klooster achtige indruk" maakt, „er staan geen leunstoelen, alleen gewone houten stoelen" Dit alles, ook het feit dat hij ei genlijk een pantoffelheld is, doet niets af dat hij zeer zeker de pa triarch van de familie is, het stam hoofd. „De stam", dat zijn wij, de families De Gaulle en Vendoux. Hij is altijd, zo lang ik mij kan herinneren, voor ons allen de hoog ste baas geweest. In de familie spreken wij altijd over hem als „ie patron"de baas. steeds de verkeerde kluizen uitgezocht. Bij al hun kraken hebben zij er nauwe lijks hun benzinegeld aan over gehou den", aldus mr. Louët-Feisser. Het soort kneedbommen dat de brand- kastenkrakers gebruiken blijkt op alle plaatsen waar zij actief zijn geweest, uit dezelfde grondstoffen te bestaan. „Ik vind het vreemd, dat de omwonen den niet reageren op de knallen van de ze kneedbommen. Zij worden er wel eens wakker van, maar zij trekken er zich niets van aan", aldus de heer Louët-Feisser. De politie onderzoekt nu eerst waar de brandkastkrakers hun explosieven vandaan halen. Volgens de politie in Zwolle, acht men het niet uitgesloten, dat de „krakers" de springstof, in het Noordhollandse plaatsje Jisp hebben gestolen. Vorige week werd bij 'n aannemings- en sloopbedrijf in Jisp ontdekt, dat bij een eerder gepleegde inbraak twintig kilo dynamiet en een halve kilo extra zwaar kruit was gestolen. „Wij betrek ken deze diefstal natuurlijk bij ons on derzoek, maar eerst moeten wij van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag weten, welke explosieven deze lieden ge bruiken. Pas dan kunnen wij zeggen of dat goedje uit Jisp afkomstig is of niet, aldus de politie. Het staat voor de po litie voorts vast, dat de springstoffen van één adres afkomstig zijn. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur. S a 03 "cft b SI S sl 00 H Amsterdam zw. bew. 20 0 De Bilt mist 20 0 Deelen zw. bew. 19 0 Eelde geh. bew. 17 0.3 Eindhoven zw. bew. 21 0 Den Helder geh. bew. 17 0 Luchth. R'dam mist 21 0 Twente zw. bew. 16 4 Vlissingen geh. bew. 18 0 Zuid-Limburg zw. bew. 20 0 Athene onbew. 25 0 Barcelona licht bew. 24 0 Belgrado zw. bew. 21 0 Berlijn regenbui 19 3 Brussel zw. bew. 22 0 Frankfort geh. bew. 21 0 Genève onbew. 21 0 Grenoble licht bew. 21 0 Helsinki half bew. 28 1 Innsbruck zw. bew. 19 e Kopenhagen licht bew. 17 6 Lissabon zw. bew. 26 0 Londen zw. bew. 25 0 Luxemburg half bew. 21 0 Madrid licht bew. 36 0 Malaga onbew. 27 0 Viallorca onbew. 29

De Vallei | 1969 | | pagina 5