Oost-Duitsland oppermachtig op de Amsterdamse Bosbaan Grand Rapid Sullivans won honkbalweek Tom Okker via gemakkelijke overwinning op Bobby Wilson bij laatste acht Uitslagen draverijen Boudewijn Binkhorst schoot uit zijn slof Crockett dè openbaring Ivory Toescnouwersrecord op Wimbledon Nieuw Europees record kopstoten Joe Louis uit ziekenhuis ontslapen TRANSFERMARKT Gonzales kon tegen Ashe niet op Kieler Woche geëindigd Felle strijd Amerikaanse atletiek- kampioenschappen Nederlandse zege Attractie weggevallen Gevecht van de dag Ervaring Duindigt Winst voor Rudi Mol Uitslagen Drastisch MAANDAG 30 JUNI 1969 - - A De elite-acht-combinatie van Ne- reus-Hollandia in actie. De zege was voor de machtige Oostduitse acht. De prestatie van de sterke Nereus- Hollandia-combinatie was er nauwelijks minder om. Het slotnummer van de wed strijden van de Koninklijke Holland-beker was een waar hoogtepunt van de twee daagse roeiregatta. Gesteund door de felle westelijke wind triomfeerde de forma tie van de Deutsche Rudersport Verband in de internationale recordtijd van 5 min. 43,53 sec., maar niet dan na felle strijd met de Nederlandse acht te hebben gele verd. De verrichtingen van Nereus-Hollandia werden beloond. De ploeg hield er 'n nieuw nationaal record scherper dan het oude op naam van Nereus staande in ternationale record aan over. Toegegeven, Oost-Duitsland, uitzonderlijk sterk vertegenwoordigd, was dit jaar oppermachtig op de Koninklijke. De Nederlandse ploegen toonden echter gevaarlijke tegenstanders te zijn, die tot voortreffelijke tijden in staat bleken. Wat te zeggen bijvoorbeeld van de 5.51,57 waarin de senior- acht van Laga het hoofdnummer won Zelfs als men rekening houdt met de steun, die de wind leverde, is het een prestatie van formaat. Schril stak daartegen het hoofdnum mer van de Holland-beker af. De tra ditionele race van de scullers bracht nu vrijwel geen skiffeurs van interna tionale bekendheid op het water. Olympisch kampioen Jan Wienese, tweevoudig winnaar, was slechts als toeschouwer op de Bosbaan aan wezig. De Deen Niels Secher, verras send eerste in 1967, ontbrak eveneens. Oud-Europees kampioen Jochen Meiss- ner, houder van de in 1886 voor het eerst uitgereikte trofee, kon de beker niet verdedigen, omdat zondag ook de Westduitse roeikampioenschappen voor clubs werden gehouden. Een wedstrij denreeks die hem overigens zijn na tionale titel kostte. Ken Dwan, de man die Engeland een zesde plaats in de Olympische wedstrijden van Xochimilco bracht, was eigenlijk de enige internationaal bekende skiffeur. De donkere Brit won xoals hij wilde. En dat is eigenlijk wel erg triest voor een nummer, dat zove le jaren het publiek van de Bosbaan in zijn ban heeft gehad. Voortreffelijk werk leverde ook de ongestuurde Nereus vier met Maarten Kloosterman op slag. De nationale ploeg van Oost-Duitsland, die lange tijd felle strijd had moeten leveren met Aegir om de tweede plaats, was MIAMI (Florida) De negentien jarige Ivory Crockett is de revelatie geworden van de eerste dag van de Amerikaanse atletiekkampioen^chap- pen, die in Miami worden gehouden. Zaterdagavond versloeg Crockett, 1,67 m lang, 63 kilo zwaar, eerstejaars stu dent aan de universiteit van Illinois, op de 100 yards John Carlos en Char lie Greene. Na een schitterende start slaagde Crockett erin een onstuimige aanval van Carlos op de laatste me ters af te slaan. Met lichte tegen wind kwam hij uit op 9,3 seconden, voor Carlos werd dezelfde tijd afge drukt, voor Greene 9,4. De zesduizend toeschouwers zagen nog twee hoogtepunten: drie horden- sprinters gingen in dezelfde tijd door de finish en Bob Beamon, wereldre cordhouder verspringen, die met een sprong van 8.20 meter bewees weer naar zijn oude vorm te groeien. Voor Olympisch kampioen Willie Daven port, Leon Coleman en Ervin Hall, die onlangs het wereldrecord eve naarde, werd na 120 yards horden een tijd van 13,3 seconden genoteerd. Na bestudering van de finishfoto werd besloten Davenport en Coleman de eerste plaats te laten delen. Hall werd derde. Door deze beslissing zal Ervin Hall geen deel uitmaken van de Amerikaanse ploeg, die in Stuttgart tegen Europa zal uitkomen. Bij het polsstokhoog won Olympisch kampioen Bob Seagren met 5,33 m vóór de nieuwe wereldrecordhouder John Pennei (5,18) en de jeugdige Casev Jarrigan (5,18). kansloos tegen het geweld, dat de Am sterdamse studenten ontwikkelden. Ruim drie lengten bedroeg de voor sprong toen de finishvlag viel. Ook de Nereiden stelden het internationale en nationale record scherper. De recordverbeteringen waren aan de orde van de dag. Zo erg zelfs, dat de speaker na de 6 min. 6,75 waarin Nereus de lichte acht won, aankondig de: „Vermoedelijk een nieuw record voor lichte ploegen..." De dames deden dit keer nauwelijks voor de heren onder. De Vliet, duide lijk de sterkste vereniging bij het da mesroeien, werd bij de dubbel vieren tweede achter de Oostduitsers. De ploe gen schreven beide hun naam op de lijst van de Bosbaanrecords. De com binatie Vissers-Klassens van het Am sterdamse IC doorbraken de Oost duitse successenreeks door de dubbel twee te winnen en benaderde de beste tijd ooit door een dames double scull op de Bosbaan gemaakt tot op een hal ve seconde. Alle goede Nederlandse verrichtin gen konden niet verhelen, dat de Ko ninklijke de laatste jaren steeds duide lijker in de schaduw van de eind juli te houden Bosbaanregatta staat. Kwa litatief was de inschrijving zeker aan vaardbaar. Het hoge peil van enkele jaren geleden werd echter niet meer bereikt. Dat bleek, zoals gezegd, he laas het duidelijkst bij het scullernum- mer om de zware zilveren Holland beker. HAARLEM Grand Rapid Sulli vans heeft zaterdagavond in de be slissende wedstrijd van de Haarlemse honkbalweek met 62 van de Califor nia Stags gewonnen en zich daarmee voor de derde keer de sterkste in het toernooi getoond. De 18-jarige Stags-werper Scot Lar son, die een week tevoren zijn team naar een 101 overwinning op de Sul livans had geleid, moest het dit keer afleggen tegen de routiniers. Toen hij na zes innings zijn plaats afstond aan Dave Wells, had hij vijf punten moe ten incasseren, waarvan twee op solo homeruns van Al Ware en Bob Kru- ger. Het was aan het soms briljante veldspel van de studenten te danken dat de achterstand niet groter werd. In de derde Sullivans-slagbeurt, met LONDEN De tenniskampioen schappen van Wimbledon hebben in de eerste week meer toeschouwers getrok ken dan vorig jaar, toen het toernooi voor de eerste keer voor profs en ama teurs open stond. Afgelopen week be zochten bijna 162.000 toeschouwen- het Londense tennispark tegen 140.136 vo rig jaar. BOEDAPEST De 22-jarige Oost duitser Hans-Peter Gies heeft zaterdag bij atletiekwedstrijden in Boedapest het Europese record kogelstoten ver beterd en gebracht op 20,64 meter. Het oude record stond sinds 14 mei van dit jaar op naam van een andere Oostduitser, Hans-Joachim Rothen- burg, met 20,49 meter. NEW YORK De vroeger wereld kampioen in het zwaargewicht Joe Louis is zaterdag uit het ziekenhuis in New York, waar hij twee dagen te voren was opgenomen, ontslagen. De gezondheidstoestand van Louis werd be vredigend genoemd. ENSCHEDE FC Twente heeft zaterdag de 25-jarige Hongaarse buitenspeler Antal Nagy gecontrac teerd. Nagy speelde het afgelopen sei zoen bij de Belgische kampioen Stan dard Luik. Nagy kwam in 1967 in het nieuws toen hij, na een vriendschappelijke wedstrijd van zijn club Honved tegen Anderlecht, in België achterbleef. Bij Standard Luik speelde Nagy linksbui ten, bij Twente zal hij de rechtsbui tenplaats gaan bezetten. FC Twente besloot de Hongaar te contracteren nadat de onderhandelingen met Go Ahead over een transfer van Hoeke- ma waren vastgelopen. DEN HAAG Joop Jochems, de 27-jarige halfspeler, die de laat ste zes jaar voor ADO speelde, heeft een contract getekend bij DWS. DEVENTER - Bij Go Ahead heeft de Westduitser Herbert Fin ken zich aangemeld. Finken speelde enkele jaren geleden vier seizoenen achtereen voor Heracles en is daarna naar de Ver. Staten gegaan. In Duits land kwam hij onder meer uit voor FC Köln en Tasmania Berlin. De on derhandelingen zijn nog niet afgeslo ten. UTRECHT De Utrechtse eerste- divisieclub Elinkwijk heeft de Su rinamer Reinir Rudge overgedaan aan RCH. Henk van Laatum, die eerder al voor de Utrechters speelde en was uitgeleend aan DFC. keert terug bij Elinkwijk. BREDA De Bredase eredivisie club NAC heeft zondag Gerrie Kattestaart verkocht aan DFC. De Bredanaars namen van DFC Bakker over. TILBURG Frie Nouwens, die de afgelopen twee jaar voor NAC speelde, is zondag gecontracteerd door het naar de tweede divisie gedegra deerde RBC. UTRECHT DOS heeft zondag twee spelers aangetrokekn, nl. Piet van Kerkhof van Vitesse en Cor Adelaar van Velox. APELDOORN - De tweededivisie- club AGOW nam Jan Fiechter over van PEC en Hans Wiedemeijer van SC Cambuur. Ad van der Voort werd verkocht aan Hermes DVS. reeds drie punten voor de ploeg uit Grand Rapid en twee honken bezet, sloeg Al Ware een vlijmscherpe grond- bal naar het middenveld, die zeker één punt zou hebben opgeleverd als tweede honkman John St. George zich er niet met een tijgersprong had op geworpen. Niet alleen wist hij de bal al buitelend naar het tweede honk te gooien voor de eerste „uit", er was zelfs nog tijd over om het dubbelspel te voltooien. Eén innings later pres teerde St. George het weer een dub belspel te maken, dat vele andere veldacties in de schaduw stelde. Pas in de zevende slagbeurt kwa men de Stags tot scoren op werper Rick Kruger. De overige zes hits, die Kruger toestond, werden zo gegeven dat zij geen gevaar opleverden. Zaterdagmiddag behaalde Neder land een veilige overwinning 85 op de Berlin Bears. Het oranjeteam was in de aanvangsopstelling op enige plaatsen gewijzigd en telde niet min der dan vijf spelers van de Haagse hoofdklasser Storks, o.w. werper Ron Renooy, die al direct op een voor sprong van drie punten kon teren. De Beren deden al dit werk teniet in de vierde innings met vijf punten door drie honkslagen en twee home runs van Norman Shipes en Vincent Reale. Verder kwamen zij echter niet. Met een punt in de vierde en twee in de vijfde - op een homerun van Hud son John - en nog eens twee in de ze vende kwam de stand op 85 voor Nederland. Al deze punten werden ge scoord op Mike Metz, de verliezende werper, die Dennis Herman in de der de innings vervangen had. Winnende werper werd Jan Dik Leurs, die Re nooy na vier innings verving en de Amerikanen maar vier honkslagen en geen enkel punt toestond. LONDEN Voor de tweede achter eenvolgende maal behoort Tom Okker als enige Europese speler tot het se lecte groepje van acht, dat onder elkaar gaat uitmaken, wie zich winnaar van 't 83e Wimbledonkampioenschap mag noe men. Na El Shafei, Holmberg en Crea- ly ontmoette Okker zaterdag Bobby Wilson als laatste tegenstander in de vier ronden lange schifting om tot de kwartfinales te geraken. Het werd een driesetszege: 11-9, 6-4, 6-2. De gemak kelijkste, die hij tot dusverre behaalde. De kwartfinales markeerden vorig jaar het einde van de opzienbarende opmars van Okker. Hij werd toen, na felle strijd, gestuit door Arthur Ashe. Ditmaal moet hij het opnemen tegen John Newcombe, de hardslaande Wim- bledonkampioen van twee jaar geleden, van wie Okker dit seizoen driemaal heeft gewonnen. „Maar dat was niet op gras", probeert Okker eventueel on gefundeerd optimisme te voorkomen. Op gras kun je vrijwel niets tegen Newcombes service uitrichten". De Nederlander heeft twee dagen de tijd om te bekomen van het over laden programma van de eerste week, dat vier enkelspelen in vier dagen van hem verlangde, plus nog drie dubbel spelen. Vermoeidheid was de voornaam ste reden, dat Okker aan Wilson meer games moest toestaan dan hij van plan was geweest. „Ik had de dubbel van vrijdag nog in de benen. Daarom ging het in de eerste set niet zoals ik wil de. Bang ben ik echter niet geweest. Wilson heb ik vroeger al verschillende malen verslagen. Ditmaal miste hij bo vendien conditie. Dat merkte ik al na 5-5 in de eerste set", aldus Okker. Toch gebiedt de eerlijkheid de lange eerste set niet alleen aan Okkers lang zame start toe te schrijven. Wilson, een wat eenzelvige vrijgezel, heeft de ge woonte om op Wimbledon onder de ogen van zijn landgenoten te verande ren in een verbeten vechtende nijdas, wie geen bal te moeilijk is. Ook nu schoten zijn dunne benen, die vreemd afsteken onder het naar corpulentie neigende lichaam, weer met rappe pas sen over de baan. De feilloze backhand volley was zijn sterkste wapen. Maar de snelheid van reageren is minder ge worden, dat blijkt uit de tien aces, die Okker zich veroorloofde. Dat bleek nog meer, toen de Nederlander de gekapte backhand-return ging gebruiken. Naar mate het toernooi vordert bedient Ok ker zich steeds meer van deze verde digende slag.e Wilson volleerde hem van de backhandzijde meestal nog wel te rug, maar werd dan prompt aan de andere zijde gepasseerd, omdat hij moeite had zich te herstellen. Okker had enige tijd nodig om dat patroon te vinden. Hij kwam met 2-4 achter toen Wilson, die volledig in de verdediging was gedrongen, met de vasthoudend heid de echte Brit eigen, enkele suc cesvolle wanhoopsschoten maakte. Ok ker antwoordde met een doorbraak op love, maar hij had nog twee „breaks" nodig eer hij de set kon pakken. Vroege doorbraken gaven Okker een comfortabele voorsprong in de tweede en derde set. In de tweede haalde Wil son in een moment van inspiratie op tot 4-4. Maar hij werd prompt weer op afstand gezet. In de derde set leefde Okker zich in de zevende game nog eens extra uit. De vermoeide Wilson verloor weer zijn service, waarna de Nederlander de partij met een onhoud bare service op het eerste matchpoint 83 minuten nadat de spelers de enigszins beschadigde grasmat van baan twee hadden betreden uit maak te. Op de laatste dag van de eerste week is Wimbledon intussen een grote at tractie ontvallen: Pancho Gonzales, die van Arthur Ashe (7-5, 4-6, 6-3, 6-3) verloor. Het scheelde niet veel, of het afscheid van de 41-jarige Pancho zou gepaard zijn gegaan met de uitschake ling van de twee belangrijkste favorie ten: Rod Laver en Tony Roche. Beide Australiërs moesten diep in hun reser ves tasten tegen twee Amerikanen, die door het plaatsingscomité niet hoger waren gewaardeerd dan zestiende en vijftiende. Laver won uiteindelijk met 6-4, 6-2, 7-9, 3-6, 6-3 van Stan Smith en Roche met 6-3, 4-6, 7-5, 8-10, 6-2 van Dennis Ralston. Cliff Drysdale ver sloeg Roy Emerson, nadat de Austra liër bij 7-6 in de laatste set voor de match had geserveerd. Andres Gimeno trok zich na een gewonnen set tegen Clark Grabner teru gwegens een knie blessure. Dat alles had tot gevolg, dat dinsdag in de kwartfinales vrijwel alle spelers zullen optreden, die daartoe van tevoren in staat waren geacht: Laver tegen Drysdale, Ashe tegen Lutz, Ok ker tegen Newcombe en Roche tegen Grabner. De enige, die zich niet hand haafde, is de als nummer vier ge plaatste Ken Rosewall, die donderdag in vier sets verloor van Bob Lutz. De ze had zaterdag op zijn beurt de groot- ADVERTENTIE A Cliff Drysdale: gevaarlijke tegen stander voor Laver. ste moeite om langs de jonge, rijk ge talenteerde John Alexander te komen (9-7, 4-6, 3-6, 6-4, 6-4). Arthur Ashe, vijftien jaar jonger dan Pancho Gonzales, bleek precies de man om de mythe rond de Mexicaans- Amerikaanse veteraan te ontrafelen. Het verloop van de eerste set was ty perend voor de wedstrijd in haar ge heel: Gonzales kwam met 2-0 voor, werd achterhaald, kwam op 5-3 en zag de set toch nog naar zijn tegenstander gaan. In de tweede set kwam Gonzales terug, hoofdzakelijk omdat Ashe zich bij 4-5 misrekende en een gemakke lijk te smashen bal achter zich liet neerkomen. Daarna was het voortdu rend Ashe, die de toon aangaf. De slan ke, gebrilde winnaar van Forest Hills gaf zijn opslagen voortdurend de goe de lengte mee zonder tot daverende aces te komen. Gonzales was bij tijd en wijle onwaarschijnlijk snel, maar moest toch meer rustpauzes nemen dan zijn atletische tegenstander. In de ontmoeting Laver-Smith duurde het tot in het begin van de vijfde set eer de houder van de Wimbledontitel effectief gebruik kon maken van relar tieve onervarenheid van de Amerikaan se nummer drie. Toen brak hij met enkele briljante returns door diens machtige service heen en won vervol gens zijn eigen service van 0-40 in de laatste game. Ralston, die vorig jaar Laver tot vijf sets dwong, deed dit maal hetzelfde tegen Roche. Tegen het einde achter gaf hij door dubbele fou ten de wedstrijd uit handen. Op de rumoerige baan nummer drie vochten Emerson en Drysdale het ge vecht van de dag uit. Enkele dubieuze beslissingen en een bal, die van het net dood terug viel op de eigen helft, hadden Emerson de doorbraak tot 5-4 in de beslissende set gegeven. Met en kele flitsende returns van de dubbel- handige backhand forceerde Drysdale in de volgende game een break op lo ve, won zijn eigen service eveneens op love en doorbrak weer Emersons opslag, waarmee hij de partij besliste. Drysdale wordt beschouwd als een bijzonder gevaarlijke tegenstander voor Rod Laver. De Zuidafrikaan is de eni ge, die tegen de huidige titelhouder een positieve score heeft opgebouwd. Hij versloeg Laver op Forest Hills en twee weken geleden in Bristol. Hij ver loor van hem bij de Franse kam pioenschappen. Ervaring is de gemeenschappelijke eigenschap van de acht dames, die zich voor de kwartfinales plaatsten. Mar garet Court, Julie Heldman, An Jones, Nancy Richey, Rosemary Casals, Les ley Bowrey, Judy Tegart en'Billie Jean King hebben dit jaar of verleden jaar allen tot de geplaatste speelsters be hoord. De enige, die zaterdag in moei lijkheden kwam, was de Amerikaanse Nancy Richey, die chter een geheel eigen oplossing vond. Zij speelde tegen de Australische Ka ren Krantzcke, die wel twee hoofden groter is dan zij. Bij 5-5 in de derde set liep ze na een volgens haar ten onrechte gegeven dubbele fout naar het net, zette haar racket er tegenaan en staarde de scheidsrechter een volle minuut aan. Het Australische meisje werd ongeduldig en vroeg: „Scheids rechter, kunt u me zeggen hoe lang dit is toegestaan?". Nancy reageerde met„Dat kun je doen zolang als je wilt". Karen: „Ik vroeg het alleen maar". Nancy: „Schiet op, zo groot als je bent". De scheidsrechter rea- ageerde niet. Karen Krantzcke verloor haar con centratie. En Richey zoals gewoon lijk spelend in een broek tot aan de knieën en een grote zonnehoed op het hoofd greep de overwinning met 4-6, 6-3, 7-5. Naar verluidt zal hoofd- scheidsrechter Mike Gibson een onder zoen naar het gebeurde instellen. In de achtste finales van het dames dubbelspel werd Betty Stöve met de Britse Williams uitgeschakeld door het als eerste geplaatste Australische dub bel Court/Tegart: 6-2, 6-3. Betty was gelukkiger in het gemengd-dubbelspel. Met de Australiër Owen Davidson won zij in de eerste ronde met 6-2, 6-3 van het Engelse echtpaar Cox. Judith Salomé verloor met de Ameri kaanse Aschner met (6-2, 6-0) in de eerste ronde damesdubbelspel van Cur- tis/Ziegenfuss (GBr/VS). Ada Bakker en Astrid Suurbeek leden ook een ne derlaag. In de tweede ronde damesdub belspel verloren zij met 9-7, 6-2 van de Frans/Australische combinatie Chan- freau/Sherriff. Tenslotte werd Ada Bakker ook in het gemengd-dubbelspel uitgeschakeld. Met de Tsjech Zednick verloor zij in de eerste ronde met 6-2, 6-4 van Kel- die/Urban (Aust./Can). WASSENAAR De uitslagen van de zaterdag op Duindigt gehouden koersen DRAVERIJEN Vredespaleis-prys (2140 meter)1. Henny Hollandia (S. van Dooyeweerd) 3.05.9, 1.28.5; 2. Henry Belwin; 3. Hen- riette Signal. Winn. 5,50, pi. 2,40, 2,70, 2,--; kopp. 6,20, cov. 13.— trio 2032.40. Madurodam-prys (1500 meter): 1 El- lya Kuryakin (B. de Vries) 2.19.4, 1.32.9; 2. Ida S; 3. Immer Treu. Winn. 2,50, pl. 1,40, 2,40, 2,40; kopp. 4,50, cov. 6,80. Gevangenispoort-prys (2520 meter) 1. Firestone (J. van Dooyeweerd) 3.25.0, 1.25.3; 2. Dacron Dear; 3. Beautiful Star. Winn. 1,90, pl. 1,30, 2,~, 1,90; kopp. 3,60, cov. 4,60; trio 67,—. Panorama Mesdag-prijs (2140 meter) 1. Farron Bond (P. A. Strooper) 3.01.9, 1.25.0; 2. Gina Narciso; 3. Favera. Winn. 7,20, pl. 3,—, 2,10; kopp. 17,20, cov. 4,10. Duindigt's internationaal amateurry- derskampioenschap 1; le afd, met auto start (2000 meter)1. Dougalls Stern S (J. Vrees) 2.44.0. 1.22.0; 2. Faola Hollan dia; 3. Carma. Winn. 59,80, pl. 6,70, 1,70, 5,40; kopp. 33,40, cov. 3,20; trio 2269,70. Duindigt's internationaal amateurry- derskampioenschap 1; 2e afd., met auto start (2000 meter) 1. Fernandel (H. J. Pasman) 2.44.4, 1.22.2; 2. Cash Six; 3. Diana Sunshine. Winn. 4,10, pl. 2,20, 4,—, 2,20; kopp. 15,90; cov. 15,10. Duindigt's internationaal amateurrij- derskampioenschap 2; met autostart (2000 meter)1. Nick (G. van der Wal) 2.42.9, 1.21.5; 2. Va Belle du Clos; 3. Arte. Winn. 2,40, pl. 1,10, 1,40, 1,30; kopp. 4,90, cov. 7,70. Mauritshuis-prys (2000 meter), met autostart1. Goldperle (J. W. Hoejen- bos) 2.51.2, 1.25.6; 2. Her Areta; 3. Edel man Al. Winn. 8,30, pl. 1,60, 1,30, 2,10; kopp 5.30; cov. 3,10. RENNEN Van Brienen's Memoriaal (ca. 1000 meter)1. Alexandra (H. J. van der Kraats) 1.02.1: 2. Africa Addido; 3. Golden Blaze S. Winn. 2,—, pl. 1,40, 1,80, 1,60; kopp. 10,70, cov. 7.30. Escurial-prys (ca. 1900 meter), voor amatrices en amateurs 1. Pin Money (G. C. Dekkers) 2.05.2; 2. Annie Rose; 3. Frangoise. Winn. 1,70, pl. 1,10, 1,30, 1,40; kopp. 5,cov. 4,—, trio 25,70. Totalisatoromzet 213.246,50. De uitslagen van de zondag op Duin digt gehouden koersen DRAVERIJEN Roland-prys (2000 meter), met auto start 1. Gay Way (J. van Dooyeweerd) 2.47.2, 1.23.6; 2. Gamecock; 3. Fina. Winn. 6,30, pl. 1,90, 1,60, 4.10; kopp. 8,—, cov. 3,60; trio 262,90. Pompe Trickson-prys (2000 meter), met autostart: 1. Fernanda D (A. T. Konijnenburg) 2.45.4, 1.22.7; 2. Frankie Scotch; 3. Chungo Beroona. Winn. 2,10, pl. 1,80, 2,20, 3,70; kopp. 11,60, cov. 5,40. Peterhof-prys (2500 meter), met auto start 1. Henry Buitenzorg (J. Wage- naar Jr.) 3.28.6, 1.23.5; 2. Fletcher D; 3. Geus Akerendam. Winn. 2,40, pl. 1,60, 2,50, 3.80; kopp. 4,90, cov. 7,— trio 230,10. Grote prys der Lage Landen (2600 meter) 1. Tivay Pelo (J. Mary) 3.28.8, 1.19.5; 2. Tiny Special; 3. Thalie. Winn. 1,60, pl. 1,50, 2,90, 2,60; kopp. 3,50, cov. 7,40, trio 110,50. Gelinotte-prijs (1600 meter), met auto start1. Royal G (H. J. Pools) 2.08.0, 1,20.0; 2. Carlos Pluto; 3. Captain Double K. Winn. 18,10, pl. 2,—, 1,20, 2,--; kopp. 10,70; cov. 5,10. Rocquepinc-prys (2100 meter)1. Fe lix (M. L. van der Togt) 2.55.6, 1.22.8; 2. Dochter van Our Bonni; 3. Zilvervos. 5,40, kopp. Winn. 2,—, pl. 1,50, 4,60, 16,70, cov. 20.30; trio 1295,—. Finale Duindigt's internationaal ama- teurryderskampioenschap (2100 meter) 1. Fernandel (H. J. Pasman) 2.52.4, 1.22.1; 2. Va Belle du Clos; 3. Arie. Winn. 3,10, pl. 1,60, 1,90, 3,30; kopp. 6,70, cov. 5,60. Hairos 2-prys (2540 meter) 1. Happie T (A. J. C. Harmsen) 3.38.8, 1.26.1; 2. Higgins; 3. Her Areta. Winn. 2,80, stal, pl. 2,70, 1,40, 1,70; kopp. 12,70, cov. 4,50. RENNEN Haagse ooievaarprys (ca. 2100 meter) 1. Lucky (J. Foresi) 2.14.1; 2. Persian Path S; 3. Compensation 2. Winn. 2,90, pl. 1,50, 3,30, 1,60; kopp. 20,60, cov. 16,30. K.N.H.R.V.-prijs (ca. 1900 meter)1. Cartouche (D. Weiss) 2.04.6; 2. Quelle Musique I Goldfinger. Winn. 1,70, pl. 1,10, 1,60, 1.40; kopp. 4,60, cov. 5,— trio 52,80. Totalisatoromzet 596.507,50. EIBERGEN Rudi Mol (GAC) heeft zondag in Eibergen een natio nale 20km-loop gewonnen. De Hilver summer won de wedstrijd vrijwel van kop af. Zijn tijd was 1 uur, 5 min., 29.6 sec. Uitslag: 1. Mol (GAC) 1.05.29,6; 2. Willemsteijn (AVR) 1.07.13,8; 3. Clement (Horror) 1.08.53.0; 4. Van der Laan 1.10.07.8; 5. De Bruin (Sisu) (Aquilo) 1.10.20.0. Herenenkelspel, achtste finales: Arthur Ashe (VS) - Pancho Gonzales (VS) 7-5, 4-6, 6-3, 6-3; John Newcombe (Austr) - Fred Stolle (Austr) 6-4, 7-5, 3-6, 6-3; Rod Laver (Austr) - Stan Smith (VS) 6-4, 6-2, 7-9, 3-6, 6-3; Tony Roche (Austr) - Dennis Ralston (VS) 6-3, 4-6, 7-5, 8-10, 6-2; Bob Lutz (VS) - John Alexander (Austr) 9-7, 4-6, 3-6, 6-4, 6-4; Tom Okker (Ned) - Bob Wil son (GB) 11-9, 6-4, 6-2; Clark Grabner (VS) - Andres Gimeno (Spa) 7-9, 6-5 (teruggetrokken); Cliff Drysdale (ZA) - Roy Emerson (Austr) 6-4, 6-8, 0-6, 6-3, 9-7. Damesenkelspel Judy Tegart (Austr) - Nell Truman (GB) 6-4, 6-4; Lesley Bowrey (Austr) - Pat Walkden (ZA) 6-3, 1-6, 8-6; Nancy Richey (VS) - Karen Krantzcke (Austr) 4-6, 6-3, 7-5; Julie Heldman (VS) - Ol- ga Morozova (Rusl) 6-4, 6-3; Ann Jones (GB) - M. Michel (VS) ^-0, 9-7; Billie Jean King (VS) - Kirsty Pigeon (VS) 6-3, 6-2; Rosemarie Casals (VS) - Ka- thy Harris (Austr.) 6-2, 6-2; Margaret Court (Austr.) - Christine Janes (GB) 6-2, 6-0. DAMESDUBBELSPEL Eerste ronde: Curtis/Ziegenfuss (GB/ VS) - Aschener/Salomé (VS/Ned.) 6-2, 6-0; Harris/Moore (Austr)- Bowrey/ Wade (Austr.)/GB) 6-4, 2-6 en 6-3. Tweede ronde: Chanfreau/Sherriff (Fra./Austr.) - Bakker/Suurbeek (Ned.) 9-7, 6-2 achtste finales: Bartkowicz/ Heldman (VS) - King/Casals (VS) 5-7. 6-3, 8-6; Court/Tegart (Austr.) - Stöve/ Williams (Ned./GB) 6-2, 6-3. GEMENGD-DUBBELSPEL Eerste rondeKedie/Urban (Austr./ Can.) - Zednicm/Bakker (Tsj./Ned.) 6-2, 6-4; Davidson/Stöve (Austr/Ned) - Cox/Cox (GB) 6-2, 6-3. HERENDUBBELSPEL Tweede ronde: Buchholz/Moore (VS)/' Z.A.) - Fletchef/Gimeno (Austr./Spa) w.o.; Newcombe/Roche (Austr.) - Be cker,Mills (GB) 6-2, 10-8, 7-5; Hewitt/ MacMillan (ZA) - Davidson/Ralston (Austr/VS) 6-2, 4-6, 9-7, 6-4; Bowrey/ Ruffels (Austr.) - Barthes/Pilic (Fra I ZS) 4-6, 7-5, 6-3, 6-4. KIEL De 87ste Kieler Woche is geëindigd in een voortreffelijke Neder landse uitschieter en wel bij de Finn- jollen, waar Boudewijn Binkhorst ach ter de Duitsers Von Eicken, Straubin- ger en de Belg Hupin als vierde eindig de. De beste Nederlandse Draken- equipe was die van Jan Bol, die echter ver achter de winnaar, de Deen Börre- sen, als elfde werd geklasseerd. Op de slotdag van dit grote zeileve- nement was er eindelijk wind. Een ste vige bries en zon zorgden voor ideaal zeilweer. De verwachtingen ten aanzien van de Nederlandse Draken bleken te optimistisch te zijn. Behalve Poppe, die de gehele race in de kopgroep meevoer en als achtste finishte, kwamen de an dere Nederlanders er niet aan te pas. Bier werd 18e, Mulder 26ste en Bol 28ste. De dagzege ging naar de Duitser Biek, die over het lange parcours een grote voorsprong opbouwde. De ver maarde Bruno Splieth (WDL) plaatste zich als tweede voor de Fin Jokinen en de Fransman Sence. De Kieler Woche-hoofdprijs werd in de achterhoe de uitgevochten tussen Oldendorff WDL) en Börresen (Den). Zij konden zich een slechte klassering permitteren, pmdat de Griek Eskitzuglou, die tweede stond in de algemene rangschikking, in de hoge golven was uitgeschakeld. Börre sen had weinig moeite om de Duitser voor te blijven en won de eerste prij». Bij de Finnjollen wijzigde zich het klassement drastisch, doordat de licht- weerspecialisten op het golvende water ver achterop raakten. Binkhorst zeilde lang in derde positie, maar moest in het derde kruisrak enkele tegenstan ders laten voorgaan en ging als zesde over de eindstreep voor Frits Beck, die een negende plaats behaalde. Beek kreeg in het eindklassement een 16e plaats. De eersten in het algemene klas sement, de Italiaan Golser en de Belg Hupin, eindigden ver in de achter hoede. De dagzege was voor de Brazi liaan Bruder met in zijn kielzog Von Eicken (derde) en Straubinger (vierde). San Salvador heeft de beslissings wedstrijd voor de eliminatieron den van 't wereldkampioenschap voet bal te Mexico tegen Honduras in winst omgezet (32). Na de reglementaire speeltijd was de stand nog gelijk: 22. In de verlenging scoorde San Salvador eenmaal. Beide landen hadden daarvoor 1 overwinning behaald. Tijdens de tweede wedstrijd ontstonden talrijke in cidenten, hetgeen uiteindelijk het ver breken van de diplomatieke betrekkin gen tot gevolg had.

De Vallei | 1969 | | pagina 9